Завершилася звітно-виборна кампанія ПО ПМГУ на комбінаті - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский обком ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Завершилася звітно-виборна кампанія ПО ПМГУ на комбінаті

Новости ООО "ЗТМК"
11 грудня 2019р.

Завершилася звітно-виборна кампанія первинної організації ПМГУ на комбінаті

У конференц-залі Будинку громадських організацій пройшла XXV Звітно-виборна конференція первинної профспілкової організації ЗТМК. Згідно зі статутом Профспілки, така подія відбувається один раз у п'ять років.

Звітно-виборна кампанія - це масштабний захід. Починається вона зі звітно-виборних зборів у профгрупах, далі звітування й оцінювання роботи профспілкової організації проходять у масштабах цеху. І тільки після завершення звітно-виборних заходів у цехах скликається конференція профкому підприємства. У цей період важливо підбити підсумки, відзначити досягнення й упущення, щоби зробити правильні висновки і на їх підставі будувати подальшу діяльність.

Нинішній профспілковій конференції передували 171 звітний збір у профгрупах, 20 зборів у цехових профспілкових організаціях, які пройшли організовано і по-діловому. Темами критичних зауважень, висловлених на зборах, стали недостатній рівень заробітної плати у порівнянні з іншими металургійними підприємствами нашого міста, проблема доставки на роботу трудящих, які проживають на Павло-Кічкасі, несвоєчасне забезпечення виробництва матеріалами, обладнанням, інструментом, поганий стан доріг і тротуарів на території комбінату, відсутність освітлення на окремих ділянках пішохідних доріжок, проблеми з подачею гарячої води у побутові приміщення цехів, питання пошиття і якості спецодягу, а також своєчасності його видачі. Крім того, трудящі вимагали врегулювати проблему з проходженням флюорографічного обстеження, пропонували відновити роботу санаторію-профілакторію комбінату. Усі питання озвучувалися на директорських оперативках, за деякими відразу вживалися заходи для їх вирішення.

До порядку денного звітно-виборної конференції профкому ЗТМК були включені такі питання:
1. Звіт профспілкового комітету комбінату про роботу з 8 жовтня 2014 року по 6 листопада 2019 року.
2. Звіт контрольно-ревізійної комісії первинної профспілкової організації.
3. Вибори голови профспілкового комітету.
4. Вибори профспілкового комітету первинної організації ПМГУ.
5. Вибори голови та членів контрольно-ревізійної комісії.
6. Вибори делегатів на ХVI звітно-виборну конференцію Запорізької обласної організації профспілки металургів і гірників України та на VII З'їзд ПМГУ.
7. Висування кандидатур для обрання до вищих профспілкових органів від профспілкової організації комбінату.

У звітній доповіді голова профкому комбінату Людмила Логвінова висвітлила роботу Профспілки металургів і гірників України за п'ятирічний період. Зокрема, вона згадала про те, що фахівці ПМГУ брали участь в підготовці проектів Генеральної та Галузевої угод, працювали у робочих групах і комітеті Верховної Ради, подавали народним депутатам пропозиції і вимоги щодо внесення змін і доповнень до законів та законопроектів. У 2015 році з ініціативи та під тиском ПМГУ на певний період було зупинено зростання тарифів на залізничні вантажоперевезення, знижена ціна на газ для промислових підприємств. Не підвищувалася ціна на електроенергію, що дало змогу дещо поліпшити фінансове становище підприємств ГМК України. Представники нашої профспілкової організації були солідарні з діями апарату ПМГУ, беручи участь у всіх акціях протесту в Запоріжжі і Києві, де разом з іншими працівниками підприємств ГМК виступали проти прийняття законів, які скасовували індексацію заробітних плат, пенсій, стипендій та інших соціальних пільг. Також титаномагніївці брали участь у Всеукраїнській акції протесту, яка відбулася 17 жовтня 2018 року в Києві і була спрямована проти антисоціальної політики уряду, підвищення цін і тарифів, наступу на права профспілок.

У звітному періоді найбільш значимою стала перемога ПМГУ за відновлення прав металургів на пільгове пенсійне забезпечення за Списками №1 і №2. У 2016 році Кабінет міністрів України постановою №461, без узгодження з профспілками необґрунтовано скоротив перелік професій, які дають право на дострокову пенсію. За три роки боротьби  надіслані десятки листів Прем'єр-міністру, міністру соціальної політики України, народним депутатам і в місцеві органи самоврядування, проведені акції протесту. У підсумку Кабмін змусили спочатку прийняти постанову, спрямовану на відновлення законних прав ремонтників і ряду інших професій на пільгове пенсійне забезпечення, а потім повернути це ж право майстрам-технологам, зайнятим на гарячих дільницях. Таким чином, законне право на пільгове пенсійне забезпечення за списками №1 і №2 на нашому комбінаті було повернуто 650-ти працівникам. У зв'язку з реформуванням з 1 липня 2019 року ринку електроенергії та введенням нових тарифів, вартість електроенергії для нашого підприємства збільшилася на 29%. Для ЗТМК, де електроенергія становить понад 40% собівартості, це пряма дорога до зниження обсягів виробництва і до неконкурентності виробленої продукції. Тому 159 наших працівників з 5 серпня по 14 вересня брали участь у акціях протесту біля будівлі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Підсумком цієї боротьби стало зовсім незначне зниження ціни на транспортування електроенергії, що зовсім не вирішує наші проблеми.

Людмила Володимирівна запропонувала профспілковому активу подумати, як зробити роботу цехкому більш відкритою і інформативною. Це необхідно для зміцнення іміджу, авторитету і довіри до профспілкової організації. Головне завдання профспілки - домагатися того, щоб у людини в сучасних економічних умовах було місце праці, нормальні умови для роботи, гідна зарплата. І основним документом, який визначає напрямок цієї діяльності, Людмила Логвінова називає колективний договір. Незважаючи на складні умови, на нашому комбінаті він має яскраво виражену соціальну спрямованість, містить норми Генеральної і галузевої угод, а також додаткові гарантії.

Одним з напрямів діяльності профспілкового комітету є аналіз рівня заробітної плати і пошуки шляхів її підвищення. І хоча щороку рівень зарплати по комбінату підвищувався, через зростання цін на товари першої необхідності, продукти харчування, підвищення комунальних тарифів, рівень життя наших працівників знизився. Саме низький рівень заробітної плати є сьогодні головною причиною звільнення працівників з нашого підприємства і виходу з Профспілки. Колектив змінився на 2/3, причому пішли, в основному, досвідчені кваліфіковані фахівці. Тому головне завдання, яке стоїть і буде стояти перед профкомом у найближчій перспективі - це підвищення зарплати.

Людмила Логвінова констатувала, що робота комісії зі соцстраху комбінату значно скоротилася, оскільки зараз повністю відсутні санаторно-курортні путівки, дотування Фондом соціального страхування дитячих оздоровниць і заводських профілакторіїв, а з 2018 року комісія не бере участі в оформленні ще й реабілітаційних путівок. Говорячи про діяльність комісії з контролю за роботою замовленого автотранспорту, голова профкому ЗТМК позначила головну проблему, яка вимагає невідкладного рішення - це доставка наших працівників на комбінат з Павло-Кічкаса. Профком спільно з адміністрацією працює в цьому напрямі.

Далі Людмила Володимирівна коротко розповіла про спортивну, культурно-масову роботу й роботу з молоддю, оздоровлення працівників і членів їх сімей, діяльність Ради ветеранів комбінату. Підбиваючи підсумок, вона подякувала профактиву, працівникам профкому, всім членам ПМГУ за нелегку працю в кризових умовах, розуміння і підтримку, повагу ролі профкому і Профспілки в цілому.

Після звіту спеціаліста відділу кадрів і підготовки кадрів Наталі Білої про роботу контрольно-ревізійної комісії, перед делегатами виступив директор комбінату Володимир Сивак.

Він повідомив, що за підсумками роботи ЗТМК за дев'ять місяців 2019 року були профінансовані всі заплановані колективним договором соціальні програми комбінату, незважаючи на те, що чистий дохід від реалізації продукції зменшився в порівнянні з аналогічним періодом за 2018 рік на 1,9% через постійне підвищення тарифів на електроенергію. Той рівень, який встановлений регулятором зараз, є непідйомним як для ЗТМК, так і для інших енергоємних підприємств. З огляду на особливості технології виробництва комбінату, відразу виникли чинники, що значно погіршують фінансово-економічні показники його діяльності і на які адміністрація ЗТМК фактично не може впливати. Більш того, після поспішного запуску нового «ринку» електроенергії, який має на увазі конкурентну боротьбу і, відповідно, зниження тарифу тільки у теорії, під загрозою зупинки зараз знаходяться багато підприємств галузі. Тому співробітники комбінату разом з іншими металургами брали участь у мирній акції протесту, яка триває й досі. Основні великі енергоємні підприємства оскаржили в суді неправомірність дій НКРЕКУ щодо підвищення тарифів на передачу електроенергії. Сьогодні представники Феміди зайняли позицію підприємств і підтримали їх, відмовивши в апеляційній скарзі від «Укренерго». Але дію нових тарифів у судах зупинили тільки для п'яти підприємств, при цьому інші теж мають право на чесне ціноутворення. Ми повинні і будемо надалі вимагати від НКРЕКУ скасування грабіжницьких тарифів.

У обговоренні доповідей виступили заступник голови профкому цеху №7 Ірина Амельченкова, голови профкомів цехів №№ 2, 10, 12 Віталій Борт, Лариса Леготіна, Геннадій Кочев. Вони порушили питання, які турбують колективи їх структурних підрозділів, розповіли про умови праці та побуту на робочих місцях, причини, які перешкоджають збільшенню профспілкового членства, акцентували увагу на істинної ролі Профспілки в житті підприємства.

Далі перед делегатами виступив голова Запорізького обкому ПМГУ Валерій Сєдов. Він зупинився на проблемах, з якими стикаються працівники підприємств гірничо-металургійного комплексу Запорізького краю, інших промислових регіонів і подякував профактиву, профспілковому комітету комбінату за роботу в непростих умовах, побажав максимальної самореалізації профспілковим кадрам і профактиву.

Постановою конференції робота профкому комбінату за звітний період визнано задовільною. Звіти профспілкового комітету і контрольно-ревізійної комісії - затверджені.

За підсумками звітно-виборної конференції делегати одноголосно підтримали кандидатуру Людмили Логвінової на посаду голови профкому ЗТМК. За підсумками голосування у профспілковий комітет комбінату обрана 31 особа. Обрано ревізійну комісію, делегатів на ХVI Звітно-виборчу конференцію Запорізького обкому ПМГУ і на VII З'їзд ПМГУ. Для обрання до складу обласного комітету профспілки металургів і гірників України запропоновано висунути кандидатури голови профкому комбінату Людмили Логвінової, старшого майстра цеху №12 Геннадія Кочева, начальника відділу організації праці та заробітної плати Романа Головіна, виконуючого обов'язки начальника відділу корпоративної соціальної відповідальності Сергія Стороженка. Обрати до складу контрольно-ревізійної комісії обласної організації профспілки металургів і гірників делегати ЗТМК рекомендують головного бухгалтера профкому Ірину Терешкову, а до складу Центрального комітету профспілки металургів і гірників України - Людмилу Логвінову.
© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому