Про нараду профспілкових фахівці - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский обком ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Про нараду профспілкових фахівці

Новости ЦК ПМГУ
4 июля 2019г.

Про нараду профспілкових фахівці

В Україні 1 липня 2019 року стартувала нова модель ринку електроенергії відповідно до прийнятого у 2017 році Закону «Про ринок електричної енергії».
Саме цьому питанню та можливим ризикам для споживачів електричної енергії (промисловості та населення) було присвячено робочу нараду фахівців ФПУ та всеукраїнських профспілок промислової сфери.

Нараду проведено 2 липня, зокрема з ініціативи Профспілки металургів і гірників України. Від ПМГУ участь в нараді брав заступник голови Центрального комітету профспілки О.Рябко.

Представник ПМГУ звернув увагу учасників наради на можливе зростання тарифів на електричну енергію (е/е) для промислових підприємств (за оцінками експертів на 40-50%), що призведе до зростання цін на промислові товари. В кінцевому рахунку - це ляже на плечі споживачів, а саме на населення.

Крім того, за інформацією феросплавних підприємств не всі постачальники електроенергії отримали відповідні ліцензії. Все це може призвести до збиткової роботи цих підприємств або їх зупинки, а за цим стоять конкретні люди - робітники. В структурі витрат на виробництво феросплавів е/е складає більше 50%.

О.Рябко також акцентував увагу колег на рекомендаціях Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку та представництва ЄС в Україні щодо відтермінування запуску ринку електроенергії, вказуючи на очевидні ризики та проблеми. Також РНБО та СБУ України висловили занепокоєння  щодо можливих загроз національній безпеці.

«Тому потрібно ретельно вивчити ці рекомендації та застереження, проаналізувати перші результати роботи енергоринку для визначення профспілкової позиції» - зазначив О.Рябко.

Велике занепокоєння щодо запровадження енергоринку висловив представник Профспілки вугільної промисловості. Перший день торгів і добової передоплати показав, що постачальники е/е відмовились укладати договори з державними шахтами. Причина в тому, що державні шахти є планово збитковими і в бюджеті цього року на їх підтримку закладено всього 1,7 млрд. грн. (в минулі роки закладалось 12-15 млрд). Цих грошей не вистачає навіть на заробітну плату шахтарям. Виникла загроза повної зупинки шахт, в результаті чого, крім соціальних проблем, виникає загроза екологічних та техногенних катастроф. Ці шахти мають велику заборгованість перед постачальниками е/е.

На сьогоднішній день Профспілка не бачить шляхів вирішення даної проблеми, потрібні рішення Уряду.

Інша позиція у профспілок енергетичної та атомної сфери – вони позитивно сприймають введення енергоринку. Сьогодні виробники е/е (електростанції в переважній більшості, а атомні на сто відсотків) є державними. Тариф на атомну е/е є найнижчим і роками не змінюється,  він в 10 разів нижчий ніж для зеленої енергетики (приватні компанії Ахметова).

Така недолуга політика призвела до того, що державні виробники е/е мають величезну дебіторську заборгованість (атомники більше 10 млрд. грн.). Для забезпечення безперебійної роботи вони вимушені брати кредити під високі процентні ставки, але це тільки погіршує ситуацію.

Тому за результатами обговорення питання та враховуючи вище зазначені позиції галузевих профспілок, учасники наради дійшли згоди:
- фахівцям відповідного департаменту ФПУ здійснювати щоденний моніторинг ринку електроенергії, аналізувати проблемні питання, особливу увагу звернути на рівень тарифу для населення;
- рекомендувати галузевим профспілкам у разі виникнення проблем з постачання е/е на підприємства готувати звернення спільно з роботодавцями до органів влади та інформувати про свої дії ФПУ;
- після двох тижнів (при необхідності) провести повторну нараду з метою визначення позиції Профспілок з даного питання.


© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому