ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ. ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ: ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский обком ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ. ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ: ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК

Новости ФПУ
20 серпня 2020 р.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ. ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ: ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК

20 серпня в агенції «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конфереція на тему: «Підвищення мінімальної заробітної плати: позиція профспілок».

Спікерами заходу були:
-      перший заступник голови Спільного представницького органу об'єднань профспілок, заступник голови Федерації профспілок України Олександр Шубін;
-         заступник Керівника Департаменту з питань бюджету та оплати праці ФПУ Світлана Макогонюк.

Вів прес-конференцію Керівник Прес-центру ФПУ Юрій Работа.
Яким насправді є прожитковий мінімум і відповідно має бути визначений розмір мінімальної заробітної плати українського працівника і чи відповідає він реальним потребам і витратам українців – питання, яке гостро постало сьогодні у суспільстві.

Олександр Шубін зазначив, що профспілки України і світу давно і наполегливо говорять про підвищення мінімальної заробітної плати і тим самим боротьбу з тіньовою зайнятістю. За його словами, пропозиції Президента України щодо підняття мінімальної заробітної плати цілком відповідають тим домовленостям, що були досягнуті між бізнесом, профспілками і Урядом у минулому 2019 році. І тому Федерація профспілок України вітає таку ініціативу.

Більш того, підкреслив Олександр Шубін, керівництвом СПО об’єднань профспілок буде оприлюднена офіційна позиція щодо ініційованого главою державипідвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня ц.р. до 5000 грн. та внесених ним до Верховної ради законодавчих змін до бюджету країни.

Представники ФПУ проінформували також про те, чи наблизять ці крокивиконання домовленостей Генеральної угоди на 2019-2021 роки щодо досягнення мінімальною заробітною платою фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який за розрахунками Мінсоцполітики вже в цінах червня ц.р. склав 5149 грн., тобто більше ніж запропоновано Президентом України, і цілком очевидно, що в умовах традиційного підвищення цін і тарифів в осінньо-зимовий період він буде ще зростати.

Олександр Шубін акцентував увагу на головних питаннях, які треба вирішувати зараз спільними зусиллями соціальних партнерів щодо підвищення рівня соціально-економічного захисту людей праці, зокрема підвищення заробітної плати. Зокрема Перший заступник Голови СПО об'єднань профспілок змістовно проаналізував ситуацію із тіньовим сектором економіки та розповів про профспілкові пропозиції у цьому питанні.

Він також проінформував про те, що профспілками вже запропонований алгоритм подальших кроків, спрямованих на підвищення «мінімалки» у цьому та наступному році. Зараз розробляються конкретні та конструктивні пропозиції, які деталізують ці кроки.

Відповідаючи на питання нашого кореспондента стосовно реакції бізнесу на підвищення мінімалки, Олександр Шубін навів переконливі аргументи на користь того, що ця ініціатива має велике значення не тільки для працівників, але і для бізнесу, якщо він працює чесно і прозоро.
Довідково
·         За висновками МОП, розмір української мінімальної заробітної плати є найнижчою національною ставкою мінімальної заробітної плати в Європі, і її рівень недостатній для задоволення основних потреб працівників та їхніх сімей.
·         Сьогодні мінімальна заробітна плата в Україні (у перерахунку в євро) ледь перевищує 150 євро, в той час коли цей показник дорівнює в Німеччині – 1584 євро, Польщі – 611 євро, Литві – 607 євро, Чехії – 575 євро, Угорщині – 487 євро.
·         Фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в цінах червня ц.р. склав 5149 грн, що на 426 грн. перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
·         Співвідношення мінімальної заробітної плати (4723 грн) до середньої (11579 грн) у червні ц.р. склало 40,8%, при рекомендованому Міжнародною організацією праці і Світовим банком співвідношенні на рівні 50–60%.
·         Генеральною угодою на 2019-2021 роки, також, передбачено забезпечення співвідношення мінімальної заробітної плати до середньомісячної на рівні 50% на кінець року.
·         Середня заробітна плата в Україні у червні  2020 року становила 11579 грн та в перерахунку в євро знизилася до 385 євро (з 404 євро у лютому ц.р.).


© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому