ХТО ПРИПИНИВ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ УКРАЇНЦІВ У САНАТОРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАКЛАДАХ? - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский обком ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

ХТО ПРИПИНИВ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ УКРАЇНЦІВ У САНАТОРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАКЛАДАХ?

Новости ФПУ
25 серпня 2020 р.

ХТО ПРИПИНИВ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ УКРАЇНЦІВ
У САНАТОРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАКЛАДАХ?

Процес боротьби Федерації профспілок України з головою Комітету з питань соціальної політики Галиною Третьяковою за соціальні права українців давно став публічним та вийшов за межі України на міжнародну арену. Найбільші правозахисні організації світу, ООН, МОП та Міжнародні профспілкові об’єднання коментують низку змін до законодавства, які ініціювала Галина Третьякова як ті, що порушують права трудового населення, права на об’єднання у профспілки та суперечать Міжнародним Хартіям та Конвенціям у тих чи інших положеннях.

Звісно, що коментарі несуть консультаційний характер і впливу на пані Голову особливого не мають, то ж і політична гра відповідно - не припиняється. Більш того, переростає вже в якесь особисте протистояння політика та вигаданого ним монстра в обличчі Федерації профспілок. Це виливається у лобіювання Комітетом особистих інтересів та амбіцій, а також проштовхування їх у самих непередбачуваних місцях, там де інтереси Людини, мали б стояти над будь-якими іншими інтересами.

Цього разу страждають від політичної гри Голови Комітету соцполітики люди, які потребують соціальної допомоги найбільше. Це люди з інвалідністю, виробничими травмами, ті, кому необхідне лікування, медична соціальна допомога, оздоровлення, щорічна реабілітація.
Відповідно до «Закону України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (№1105) за рахунок коштів Фонду соцстраху застраховані особи після перенесених захворювань і травм, окрім іншої соціальної допомоги по тимчасовій втраті непрацездатності, можуть отримати лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

Бюджетом Фонду на 2020 р. передбачено видатки на лікування у відділеннях санаторно-курортних закладів, і його могли пройти 35 тис. осіб. Але видатки Фонду на лікування було припинено, і пролікувалося лише 5 556 осіб. «Пунктом 2 частини 5 прикінцевих положень  Закону України про внесення змін до держбюджету 2020» від 13 березня 2020 р. (закон 553) з метою запобігання коронавірусу видатки фонду було припинено на час дії карантину. Карантин видався довгим. За період карантину належне лікування не отримали понад 12 тис. осіб. Потерпілих осіб з інвалідністю, отриманою на виробництві, позбавили безкоштовних щоденних медичних засобів, спеціального медичного догляду, якого вони потребують, санітарних процедур.
Дискримінація людей з інвалідністю та виробничими травмами? Галина Третьякова і Євген Котик – за!
З метою припинення порушень Виконавча Дирекція Фонду звернулася до Комітету ВРУ з питань соцполітики та Міністерства соцполітики як органу держнагляду за страховими виплатами. У відповідь замість поновлення видатків фонду та відновлення реабілітації отримали 2 внесених у ВРУ законопроекти «Про внесення змін до розділу 2-го прикінцевих положень Змін до Закону про держбюджет 2020 щодо соціального страхування», ініціатором яких була Галина Третьякова.
І от що дивно – коштом державних соціальних служб люди можуть отримувати реабілітацію і оздоровлення в санаторіях, а коштом від Фонду соцстраху – ні. Парадокс!

35 000 людей чекають на реабілітацію через ФССУ, а Голова Комітету соцполітики допустити цього не може, адже в неї свої політичні інтереси і особиста війна за профспілкові оздоровниці – вона потерпіла фіаско у одержавленні Фонду, з минулою владою пішли і закони, якими нахабно мало одержавитись профспілкове майно для поповнення державної казни. Допустити того, щоб профспілкові санаторії запрацювали вона не може, тому й чинить опір, навіть шляхом здоров’я 35 тисяч українців.

Не дивлячись на усі листи від Федерації Профспілок України, Уповноваженого по правам людини в Україні, звернень виконавчої дирекції Фонду Соціального страхування, звернень та скарг окремих громадян, експертної аналітики про те, що відсутність лікування зараз збільшить потребу допомоги сім’ям потім на повторне лікування, яке є більш складним, залишається чиновник, який проти – Галина Третьякова. Хоча ні, вже 2 чиновники. Ініціативу Третьякової підтримав і голова Виконавчої Дирекції Фонду соцстраху, перший заступник Міністра соцполітики України Котик Євген Дмитрович. У його офіційному листі теж значиться – відновити видатки фонду, окрім видатків на санаторно-курортне оздоровлення.
1 млн. $ зекономлено на здоров’ї українців
Слід зазначити, що щорічна реабілітація, оздоровлення, негайна реабілітація після операцій стають запорукою вдалого лікування, а відсутність такого оздоровлення знижує цю ефективність та подовжує строки відновлювального періоду для застрахованих осіб.

А якщо говорити про кошти, зекономлені на здоров’ї людей, то варто нагадати держслужбовцям, що це не економія, а блокування витрат, адже видатки мають бути здійснені після завершення карантину. То чому ж не надати людям допомогу своєчасно?

Але політична гра - це політична гра! Радість у чужій сім’ї, якої ти навіть не побачиш зі свого кабінету в Урядовому кварталі ніколи не замінить відчуття влади, можливості керувати процесами, великого виграшу від успішної оборудки чи закону, який вдалося проштовхнути щоб закріпити зону свого політичного впливу. І поки при владі грають, а не керують державними процесами такі гравці, прості люди завжди залишатимуться за порогом бідності зі своїми нікчемними в порівнянні з політикою людськими потребами.
© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому