Архив "Новости ФПУ" - стр.2 - Запорожский обком ПМГУ

Поиск
***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Перейти к контенту

Главное меню:

Архив "Новости ФПУ" - стр.2

Новости > Архив Новости ФПУ
3 октября 2016 г.

День дій за гідну працю має стати загальнонаціональним

У Федерації профспілок України відбулась нарада з підготовки заходів до Всесвітнього дня дій за гідну працю, який відзначається щорічно 7 жовтня, а також міжнародного Дня боротьби з бідністю – 17 жовтня.

Вже традиційно профспілки цими днями проводять публічні заходи з метою привернути увагу суспільства, влади, громадських організацій, міжнародної спільноти, бізнесу до тих проблем, з якими стикаються у своєму житті прості українці.

У цьому контексті ФПУ зробить все необхідне, щоб консолідувати зусилля членських організацій щодо відзначення цих важливих дат. Цє залучення до участі у круглих столах, конференціях, громадських обговореннях, присвячених питанню боротьбі з бідністю, представників влади, місцевих громад, працівників навчальних закладів, науковців.

- У цьому році одним з найбільш чутливих питань для працівників є рівень оплати праці, - зазначив заступник Голови ФПУ Олександр Шубін. – Профспілки вже провели у Києві багатотисячну попереджувальну акцію протесту з вимогою підвищення рівня доходів працюючих. Ми підписали Генеральну угоду з Урядом і роботодавцями, окремі норми якої також сприятимуть підвищенню зарплат. Окрім цього, на державному рівні прийнято два важливих документи: Програма гідної праці для України 2016-2019 рр. і Стратегія подолання бідності до 2020 р. Потрібно проаналізувати хід реалізації цих програм. Ще одним завданням для нас є участь у реформуванні Державної служби праці і служби зайнятості. Мета – підвищення рівня безпеки робочих місць, створення умов для продуктивної зайнятості і належного рівня оплати праці, боротьба з безробіттям, – ось саме ці проблеми, які профспілки будуть порушувати під час проведення заходів у боротьбі за гідну працю та подолання бідності,- зазначив він.

О.Шубін акцентував на важливості напрацьованих профспілками законодавчих ініціативах, направлених на підвищення доходів громадян, а також нагадав, що в ці дні відбудуться міжнародні заходи за участю МОП та глобальних профспілок. ФПУ має тримати руку на пульсі подій, «звірити час» зі своїми міжнародними партнерами та донести до соціальних партнерів - урядовців і бізнесу - вимоги, з якими в ці дні виступатимуть глобальні і європейські профоб’єднання.

За рішенням учасників наради, ФПУ звернулась з ініціативною пропозицією до керівництва держави щодо проведення засідань урядових і парламентських комітетів, закликавши взяти активну участь у заходах, що організують и проводять профспілки.

Прес-центр ФПУ
19 сентября 2016 г.
15 вересня 2016 року у Міжнародний день демократії в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ відбулася відкрита дискусія «Демократія одним кліком: рік електронних петицій в Україні».

У заході взяли участь посадовці Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Київської міської ради, НГО-активісти та представники Democracy Reporting International Ukraine (DRI) (організація зі створення демократії), фахівець правової та технічної інспекції ФПУ, ініціатори та автори петицій до Президента/ВРУ/Кабміну/Київміськради.

Як зазначив у вступному слові один з організаторів заходу, представник DRI Богдан Нагайло«Петиція – це один з нових для українців способів демократії і необхідно створити умови, щоб демократія в країні була справжня, а не показова».
         
Довідково: Відповідно до ст.. 23-1 Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції» від 02.07.2015 № 577-VIII , громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

Електронна петиція, адресована відповідно Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 25000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції.
         
Під час заходу були обговорені наступні питання: Чому успішна е-петиція не обов’язково передбачає прийняття рішення, що задовольняє її вимоги? Що відбувається після того, як е-петиція набере необхідну кількість підписів? Які ризики несе в собі е-петиція? Яке значення мають ГО для консолідації громадян з метою підтримки їхніх інтересів? Що ми можемо навчитись із закордонного досвіду електронної демократії? Після обговорення найболючіших питань, ініціатори та автори петицій поділились своїм досвідом, що буде корисний для подальшого використання.

У своєму виступі Дмитро Шимків, заступник глави Адміністрації Президента України з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ розповів, що на сайті зареєстровано 700 тисяч користувачів, 25 тис. 953 петиції. Сайт відвідало понад 6,3 млн осіб, з яких 85% - українці. Опрацьовано 40 петицій, які набрали 25 тис. голосів, 38 петицій отримали відповідь Президента, а дві петиції зараз у розробці.     
Сайт Верховної Ради України щодо е-петиції запрацював другим і, у порівнянні з сайтом Адміністрації Президента України, не є таким популярним, однак багато петицій, що реєструються на сайті Президента України, перенаправляються саме до Верховної Ради України.

29 серпня 2016 року запрацював сайт Кабінету Міністрів України, на якому повинні реєструватись петиції, які мають опрацьовуватись саме у КМУ відповідно до належності. На сьогодні, проблемою залишається велика кількість петицій, які мають компетенцію Верховної Ради, Кабінету Міністрів або інших органів виконавчої влади, а громадяни їх реєструють на сайті Президента України і тому з АПУ із зауваженнями Президента вони перенаправляється у відповідні органи для подальшого опрацювання. У зв’язку з чим це викликає негативне ставлення частини громадян до цього нововведення і частково зменшує значення цього інструменту демократії.

Дмитро Лубкін, представник громадської організація «Мій голос» висловив думку про необхідність створення єдиного ресурсу щодо петицій та повідомив про створення організації, яка буде здійснювати супроводження всіх етапів щодо реєстрації е-петицій, моніторинг за голосуванням і контроль їх подальшого опрацювання у відповідних органах. Старт першого проекту заплановано на 27 вересня.

Своїм досвідом при використанні права на подання електронного звернення поділилась автор однієї з успішних е-петиції Діана Довгань – ініціатор петиції «Місце технікумів та коледжів в системі освіти України». Як повідомила Д.Довгань, свою петиції вона зареєструвала на сайті Президента України. Незважаючи на деякі технічні проблеми з самою реєстрацією петиції, її перенаправленням за належністю до Верховної Ради України, однак головним є те, що результатом цієї петиції є розроблений законопроект, що враховує пропозиції її ініціаторів. Для успішності у поданні е-петиції, повідомила авторка є роз’яснювальна роботасеред громадськості про її важливість та процедуру реєстрації для голосування за неї. Однак, на цьому зупинятись не варто. Е-петиції - це один з інструментів впливу на суспільство для привернення уваги громадськості до обговорення та вирішення проблеми.

Під час відео звернення автор е-петиції до Верховної Ради України щодо найскорішого розгляду законопроекту «Про професійну освіту» Голда Виноградська розповіла, що результатом розгляду її петиції було запрошення на засідання Комітету Верховної Ради України, її обговорення і виявлення занепокоєння з цього приводу.

Як поінформував заступник керівника Апарату Верховної Ради Микола Шевчук, у Верховній Раді мають намір взятися за удосконалення закону про звернення громадян.

У Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин сформовано робочу групу, яка найближчим часом візьметься за удосконалення ухваленого 2 липня 2015 року закону про звернення громадян, який став поштовхом запровадження в Україні електронної демократії та практики е-петицій.

Громадська організація, яка аналізувала е-петиції, що надходять до Верховної Ради, Кабінету Міністрів або інших органів виконавчої влади, згадала е-петицію з назвою «Відновити попередню редакцію Списків №1 та №2, затверджену Кабінетом Міністрів 16.01.2003 №36 автора (ініціатора): Близнюка Володимира Вікторовича, яка була лідером за кількістю голосів серед е-петицій, зареєстрованих у літній період, однак на сьогодні вона не має достатньо голосів на свою підтримку, станом на час проведення аналізу вона набрала лише 5727 голосів.

Як зазначено на сайті Президента України  (https://petition.president.gov.ua/petition/27417)
на сьогодні на її підтримку є 7358 голосів з 25000 необхідних.
Статус: Триває збір підписів.

Залишилося 45 днів

Тому, шановні спілчани, активно підтримуємо і голосуємо за петицію нашого колеги Близнюка В.В.
                                                        
                                                                     Правова та технічна інспекція праці профспілок
19 сентября 2016 г.

У визначений законодавством термін 15 вересня ц.р. Уряд подав до парламенту проект закону про Державний бюджет на 2017 рік. СПО профспілок та ФПУ завчасно направляли до міністерств і КМУ свої пропозиції до бюджету.

Масштаб профспілкових пропозицій для реалізації конституційного права громадян на гідне життя, виконання законодавчих актів у сфері оплати праці, які б базувались на об’єктивно встановленому розмірі мінімальної зарплати, потребують значних додаткових фінансових ресурсів. Мінфін оцінив, їх у 50% бюджету.
Цілком зрозуміло, що при опрацюванні проекту бюджету Уряд виходив із необхідності зведеного балансу Державного бюджету. Глава Уряду Володимир Гройсман на засіданні КМУ повідомив про прогноз економічного зростання на 2017 рік – 3% ВВП.

- Виходячи з темпів зростання економіки на наступний рік, профспілки наполягатимуть на збільшенні соціальних витрат у проекті Держбюджету, - зазначив у своєму коментарі Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. - Ми можемо говорити, що бюджет відповідає зобов’язанням по Генеральній угоді на 2016-2017 рр., зокрема стосовно випереджаючого зростання зарплат у порівнянні з інфляцією. Наступного року рівень інфляції прогнозується на рівні 8,1%, а зарплата і основні соціальні гарантії зростуть не менш ніж на 10%. Згідно з Генеральною угодою ми будемо щокварталу оцінювати стан виконання бюджету, темпи економічного зростання та за наявності відповідного зростання це буде створювати передумови для більшого підвищення рівня соціальних стандартів.

Першими кроками в цьому напрямку планується збільшення зарплат вчителів і лікарів.

- Чи задоволені ми в цілому проектом Держбюджету – безперечно ні, - сказав Г.Осовий, - зараз робота по підвищенню рівня прожиткового мінімуму проводиться у рамках споживчого кошику, який склався ще у 2000 р. Необхідно затвердити новий склад кошику. Усі документі для цього напрацьовані – потрібно приймати рішення. За підрахунками фахівців, на сьогодні вартість зазанченого набіру товарів визначено на рівні 2450-2500 грн. Тоді як мінімальна зарплата у нас з 1 травня ц.р. становить лише 1450 грн.

Вочевидь, що зарплата відстає від розміру реального прожиткового мінімуму, тому профспілки стверджують: динаміка підвищення зарплат має бути збільшена врази. І це має бути нашим спільним завданням і роботою соціальних партнерів – розпочати глибинну реформу оплату праці. І дооцінити працю в Україні, яка є значно недооціненою, - підкреслив лідер профспілок.

Отже, проект Держбюджету є, тепер потрібно на засіданні НТСЕР провести його презентацію, обговорити із соціальними партнерами. Ми маємо пересвідчитись у розрахунках і вести пошук, чи могли б ми в процесі доопрацювання проекту бюджету у парламенті за участі профільного комітету внести додаткові пропозиції щодо збільшення видатків на соціальну сферу.

Окрім зарплат нам також потрібно провести актуалізацію пенсій, зробити всі необхідні перерахунки, оскільки останні 4 роки пенсії не переглядалися, тому ми будемо також піднимати це питання під час доопрацювання проекту Держбюджету у Верховній Раді.

Активні дії профспілок і студентських організацій стали щитом на шляху скасування стипендіального забезпечення студентів вишів. У проекті Держбюджету на 2017 рік загальний обсяг на стипендії збільшено.

Це - наша спільна перемога, - зауважив Г.Осовий.
Прес-центр ФПУ
19 сентября 2016 г.

Развитие социального диалога в Запорожской области

Стороны социального диалога Запорожской области 14 сентября провели заседание круглого стола , в котором приняли участие народный депутат Украины Ванат П.М., заместитель председателя Запорожской облгосадминистрации Гугнин Е.А., председатель Запорожского областного совета профсоюзов Сластен В. М., члены областного социально-экономического Совета, представители ведущих высших учебных заведений области.


Открывая заседания круглого стола заместитель председателя Запорожской облгосадминистрации Эдуард Гугнин отметил, что процесс социального диалога - это поиск его участниками адекватных средств достижения социально-значимых целей на основе общей заинтересованности в положительном результате, а это работодатели, наемные работники через профсоюзы и местные власти. Главным инструментом для отработки сбалансированных решений, предотвращения общественных конфликтов, обеспечение социальной стабильности является областной трехсторонний социально-экономический совет. Децентрализация власти также требует совершенствования в ведении социального диалога в объединенных территориальных громадах.
Шесть объединенных территориальных громад, созданных в текущем году юридически уже не входят в состав районов, где сформированы Стороны социального диалога. Возникает проблема по применению норм Генерального и территориальных соглашений к субъектам расположенных на этих территориях и много других проблем.Народный депутат Украины Петр Ванат в своем выступлении акцентировал, что - "Социальный диалог - проверенный инструмент политики современных правовых демократических государств, развивающих национальную социально ориентированную рыночную экономику, направленную на реальное обеспечение стабильного высокого жизненного уровня населения. Социальный диалог - позволяет большим группам общества участвовать в процессе формулирования и принятия решений по социально-экономической политики, и является процессом согласования направлений развития территории.Председатель Запорожского областного совета профсоюзов Сластен В.М. в своем выступлении уделил внимание развитию отечественного товаропроизводителя, сохранению рабочих мест, социальной защите трудящихся, росте заработной платы и социальному диалогу - который должен вестись по всей области. По итогам обсуждения проблем социального диалога на территориальном уровне участники отметили, что в этом году заканчивается действие трехстороннего регионального соглашения и принято решение о разработке нового, которое будет базироваться на базе Генерального соглашения и в связи с децентрализацией власти должно учесть новые возможности. На базе территориального (регионального) соглашения будут заключаться соглашения на уровне районов, городов и т.д. Для чего совместно работодатели с властью и профсоюзами с участием ученых области планируют провести учебу для представителей районных и местных участников социального диалога.

3
Запорожский областной совет профсоюзов
29 августа 2016 г.
23 серпня у приміщенні Клубу Кабінету міністрів України відбулась урочиста церемонія підписання Генеральної угоди на 2016-2017 роки, в якій взяли участь Керівник СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перший заступник голови СПО роботодавців Олексій Мирошниченко, міністр соціальної політики України Андрій Рева.На заході були присутніми та поставили свої підписи під документом керівники членських організацій ФПУ та всеукраїнських репрезентативних об’єднань профспілок на національному рівні.- Укладення Генеральної угоди на новий строк знаменує собою завершення тривалого і досить непростого процесу тристоронніх колективних переговорів, - наголосив Г.Осовий під час урочистого засідання. - Її підписання напередодні важливої у житті українського суспільства події - Дня незалежності України свідчить про можливість консолідації влади, бізнесу і працівників задля кращого майбутнього, - підкреслив профспілковий лідер.


Прес-центр ФПУ

Подробиці Генугоди
між Урядом, Профспілками та Роботодавцями,
підписаної 23.08.2016
Подробиці Генугоди між Урядом, Профспілками та Роботодавцями, підписаної 23.08.2016
25 июля 2016 г.

Заседание СПО: человеку труда - активную и эффективную защиту профсоюзов

Актуальные вопросы развития социального диалога, повышения качества и эффективности социально-экономической защиты трудящихся обсудили 21 июля участники заседания Совместного представительского органа репрезентативных всеукраинских объединений профсоюзов на национальном уровне. Вел заседание председатель СПО объединений профсоюзов, председатель ФПУ Г.Осовой. В мероприятии приняли участие руководители репрезентативных всеукраинских объединений профсоюзов на национальном уровне - Конфедерации свободных профсоюзов Украины М.Волынец, Объединения всеукраинских профсоюзов и объединений «Единство» А.Онищук, заместители председателя ФПУ В.Саенко, А.Шубин.

Активное участие в совещании принял заместитель председателя ЦК ПМГУ А.Рябко.

С информацией «О заключении Генерального соглашения на 2016-2017 годы» выступил руководитель Рабочей комиссии СПО объединений профсоюзов, председатель Профсоюза авиастроителей Украины Я.Жугаевич. В его докладе отмечалось, что по результатам консультаций 14 июля 2016 состоялось заседание Совместной рабочей комиссии полномочных представителей Сторон, где были согласованы позиции сторон и принято решение о подписании Генерального соглашения на 2016-2017 годы в ближайшее время. С этой целью дано порученение Министру социальной политики Украины А.Реве, председателю СПО объединений профсоюзов Г.Осовому и первому заместителю СПО стороны работодателей А.Мирошниченко провести встречу с Премьер-министром Украины В.Гройсманом для определения даты подписания Генерального соглашения.

Заслушав и обсудив информацию Я.Жугаевича, учитывая предложения членов СПО, Общий представительский орган объединений профсоюзов решил:

1. Согласовать проект Генерального соглашения на 2016-2017 годы, одобренный на заседании Совместной рабочей комиссии для ведения коллективных переговоров 14 июля 2016.
2. Заключить Генеральное соглашение на 2016-2017 годы.
3. Делегировать право на подписание Генерального соглашения на 2016-2017 годы от СПО объединений профсоюзов его председателю Г.Осовому.

С информацией «О Плане мероприятий по выполнению Программы Достойного труда МОТ для Украины на период 2016-2019 годов» выступил заместитель председателя ФПУ А.Шубин. Он сообщил, что 7 апреля 2016 Минсоцполитики Украины, репрезентативные всеукраинские объединения организаций работодателей, репрезентативные всеукраинские объединения профсоюзов и Международная организация труда подписали Меморандум о взаимопонимании по реализации Программы Достойного труда МОТ для Украины на период 2016-2019 годов, для выполнения которого образован Наблюдательный совет Программы. Главная цель Программы - обеспечение полной, продуктивной, безопасной занятости с достойной оплатой труда путем реализации совместных действий социальных партнеров с одной стороны, и Международной организации труда - с другой.

С целью достижения стратегических целей и приоритетов, определенных Программой, учитывая ряд дополнений и предложения участников заседания, СПО объединений профсоюзов принял решение:

1. Одобрить предложения к Плану мероприятий по выполнению Программы Достойного труда МОТ для Украины на период 2016-2019 годов.
2. Направить План мероприятий Наблюдательному совету Программы Достойного труда МОТ.
3. Ввести ежегодный профсоюзный мониторинг выполнения Программы Достойного труда МОТ для Украины на период 2016-2019 годов.

В ходе заседания первым заместителем председателя СПО объединений профсоюзов был избран А.Шубин, а Г.Осовой был делегирован представителем СПО объединений профсоюзов в состав коллегии Министерства социальной политики Украины.
9 июля 2016 г.


Уряд готує пакет законопроектів щодо суттєвого реформування системи оплати праці, які дозволять підвищити соціальні стандарти і покращити матеріальне становище українців. У вересні вони разом із проектом Державного бюджету на 2017 рік будуть подані до Верховної Ради України.

Про це за результатами зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із представниками Федерації професійних спілок України, повідомив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Мова йде перш за все про підвищення мінімальної зарплатні й детінізації фонду заробітної плати.

«Тіньова економіка сьогодні складає 40% ВВП України, це майже 200 млрд. грн. Якщо ми детінізуємо хоча б 10%, економіка запрацює, що у свою чергу вплине на підвищення соціальних стандартів українців», - зауважив Андрій Рева.
За його словами, підвищення тарифів – стало лакмусовим папірцем, що в нашій країні, за розрахунками Мінсоцполітики, майже 9 із 15 мільйонів домогосподарств потребують державної допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг.

«Це вирок тій соціально-економічній політиці, яка проводилася в Україні протягом останніх 25 років. Всі попередні Уряди боролися з тарифами, а ми вважаємо, що потрібно боротися із бідністю – напрацьовувати дієві рішення, які дадуть змогу підвищувати заробітні плати, пенсії, щоб, як кажуть нам профспілки, європейські тарифи відповідали європейському рівню оплати праці», – наголосив голова Мінсоцполітики.

Він повідомив, що сьогодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дав доручення доопрацювати, з урахуванням вимог, які сьогодні передали профспілки, Генеральну тарифну угоду.

«Найближчим часом вона буде доопрацьована, ми зможемо її підписати, а найголовніше – реалізувати. У нас з профспілками є різне бачення багатьох аспектів, але ми одностайні в тому, що результати соціального діалогу мають впливати на покращення життя українців», - резюмував Андрій Рева.

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ
З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
8 июля 2016 г.
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана
на засіданні Уряду від 6 липня 2016 року

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Щойно відбулася зустріч, майже півтори години, з представниками профспілок. Хочу сказати, що це була дуже продуктивна зустріч, дуже відверта, дуже професійна, де ми розглянули стан справ в країні, в тому числі обмінялися думками щодо вирішення найбільш актуальних проблем.

Але, що хотів би сказати? Що насправді сьогодні в Києві перебувають люди, які приїхали з територій, з регіонів України, щоб висловити свої погляди, свої думки. І зробили це не по найму, а за своєю власною волею. Це дуже важливо, коли реальні люди, які вболівають, можуть висловити свою позицію.

Ми проговорили сьогодні абсолютно все, і в тому числі й формування нової Генеральної угоди між профспілками та Урядом, яка, я думаю, що найближчим часом буде ухвалена. Ми прийшли до того, що ми всі свідомі, що найголовніший пріоритет – це розвиток національної економіки, вироблення національного продукту, і через бюджет – підвищення заробітних плат, підвищення пенсій. Зробити таким чином, щоб і пенсії, і система пенсій в Україні була ефективна, і розмір пенсій був достатній для нормального життя. І заробітна плата вийшла з тіні, і відповідним чином праця людей достойно оплачувалася, чого в нас, на превеликий жаль, сьогодні не в усіх сферах життя можна констатувати.

Але це все можливо двома шляхами. Перший – той, яким йдуть всі цивілізовані країни світу: розвивають економіку, економіка дає продукт. Ми зможемо підняти заробітну плату і вчителям, і лікарям, і пенсіонерам, які знаходяться сьогодні на мінімальних пенсіях. Але це можливо зробити тільки тоді, коли економіка розвивається.

Ми маємо сьогодні певні позитивні сигнали розвитку національної економіки. Ми маємо сьогодні можливості реформувати систему оплати праці в країні для того, щоб вона була адекватною до тієї роботи, яку роблять люди. І ми будемо робити це спільно, в тому числі спільно з профспілками.

Є зовсім інші питання та напрямок, який сповідують популісти, - це взяти 1 тис. грн., дати найбільш незахищеним верствам населення. Ця тисяча гривень приведе до того, що люди були бідними, а стануть ще біднішими. Тому що якщо друкарський станок працює на те, щоб надрукувати тисячу гривень, ми всі розуміємо, що це все робить людей не багатшими, а біднішими, на превеликий жаль.

Тому наше завдання сьогодні залишається незмінним – розвиток національної економіки, відкритість і публічність у своїй діяльності, в тому числі щодо ціни на газ, щодо інших питань і рішень Уряду. Ми відкриті, нам немає чого приховувати. Хочу підкреслити, що вчора у мене відбулась зустріч з керівниками фракцій і груп українського парламенту, де я абсолютно чітко засвідчив: давайте створюємо робочу групу, беремо перелік документів, які потрібні для того, щоб розібратись у реальності ситуації. Я теж вважаю, що можливо провести ґрунтовну перевірку тарифів і цін на газ, але я хотів би, щоб ми це зробили з 2005 р., що відбулось у 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010-му і по сьогоднішній день. Це буде абсолютно справедливо, щоб розібратись з цим питанням.

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ
З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
4 июля 2016 г.


Листівка - наше звернення до влади.
Якщо суми в ваших платіжках за газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги не дозволяють при ваших доходах сплатити їх, нагодувати дітей, купити ліки батькам, підтримайте вимоги профспілок!
(Листівка у форматі pdf додається: стор.1, стор. 2).
Прес-центр ФПУ
30 июня 2016 г.
29 червня повноважна делегація Федерації профспілок України на чолі з Головою СПО об’єднань профспілок, Головою ФПУ Григорієм Осовим провела робочу зустріч в Федерації роботодавців України. Під час обговорення актуальних та гострих соціально-економічних питань профспілковий лідер вручив Першому заступники Голови СПО сторони роботодавців Олексію Мірошниченку Заяву Ради ФПУ у зв’язку з шоковим підвищенням ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги від 23 червня. Документ передано для обговорення механізмів реалізації пропозицій профспілок з цього питання.При цьому Голова ФПУ зазначив, що Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти встановлення Урядом з 1 травня 2016 року економічно необґрунтованої ціни на природний газ для населення, що, як наслідок, спричинило підвищення тарифів на гарячу воду та опалення, з 1 вересня підвищення тарифів на електроенергію на 30%, ініціювання територіальними водоканалами підвищення тарифів на холодну воду.

Профспілковий лідер наголосив: у тексті Заяви йдеться про те, що мірилом ефективності державної соціальної політики має бути не мільйонна кількість отримувачів субсидій та соціальної допомоги, а реалізоване конституційне право громадян на гідне життя за рахунок власної праці. Тому ФПУ, її членські організації рішуче вимагають від соціальних партнерів – Уряду та роботодавців – виконання наступних вимог:

-                    негайно переглянути встановлену ціну на природний газ для населення, а також тарифи на опалення та гарячу воду, забезпечивши визначення їх на економічно обґрунтованому рівні;
-                    терміново внести зміни до Державного бюджету України на 2016 рік щодо підвищення розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії до рівня фактичного прожиткового мінімуму, та передбачити кошти для підвищення базового тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою ліквідації грошового розриву з мінімальною заробітною платою;
-                    роботодавцям усіх форм власності спрямувати вивільнені кошти фонду оплати праці, внаслідок зменшення з 1 січня 2016 року майже вдвічі розміру ЄСВ, на підвищення з 1 липня 2016 року заробітної плати не менш ніж на 15%;
-               погасити до 1 жовтня 2016 року заборгованість з виплати заробітної плати.У разі невиконання вимог профспілок, для захисту економічних і соціальних інтересів працюючих профспілки будуть відстоювати конституційне право громадян на достатній рівень життя усіма законними засобами.

Говорячи про конкретні пропозиції Ради ФПУ до роботодавців, Григорій Осовий наголосив на тому, що вони стосуються 4 головних напрямів. По-перше, профспілки вимагають підвищення не менш ніж на 15% рівня заробітних плат для працівників завдяки вивільнення коштів внаслідок зменшення розміру ЄСВ. «Це було би проявом політичної волі з боку ФРУ, СПО сторони роботодавців, тому що вони показали б своє бажання допомогти працюючої людині у таких складних та навіть драматичних соціально-економічних умовах», - підкреслив Голова ФПУ. По-друге, мова йде про продовження та логічне завершення переговорного процесу щодо укладання Генеральної угоди на новий строк з тим, щоб врахувати пропозиції сторін, відстояти права та інтереси працівників. Є розбіжності у профспілкової сторони та сторони роботодавців стосовно відсотків підвищення ставки заробітної плати. Роботодавці декларують підвищення на 105%, тоді як профспілки наполягають на 115%. Сторони зараз взяли паузу на тиждень з тим, щоб за цей час проаналізувати ситуацію з виконанням колективних договорів та галузевих угод.Ще одне актуальне питання – про колективне-трудовий спір з СПО сторони роботодавців щодо заборгованості по зарплатам. Григорій Осовий, інші члени профспілкової делегації проінформували про ситуацію в різних галузях щодо цього питання, висказали низку критичних зауважень та пропозицій.

Під час зустрічі було обговорено також питання стосовно списків №1 та №2. Було наголошено , що під час засідання Уряду представник СПО об’єднань профспілок висловив застереження, щоб уточнення таких списків не призвело би порізали по живому ті робочі професії та місця, де умови праці є дійсно шкідливими і важкими. Тому договорились на трьохсторонній основі продовжити роботу щодо цього питання.В обговоренні цих актуальних та важливих питань взяли участь: з профспілкової сторони - голова Професійної спілки авіабудівників України Ярема Жугаєвич,  голова Профспілки машинобудівників та приладобудівників України Анатолій Кубраченко, голова Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України Олексій Романюк, заступник голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко; зі сторони Федерації роботодавців України – заступник Голови Ради ФРУ Олег Шевчук.Сторони домовились продовжити переговори і консультації та провести наступну зустріч через тиждень.Більш детальну інформацію про зустріч в ФРУ читайте на нашому сайті.

Прес-центр ФПУ
29 июня 2016 г.
25 червня в ІА УНІАН під час прес-конференції лідери всеукраїнських профспілок заявили про рішення Ради ФПУ, прийняте 23 квітня, щодо проведення в м. Києві і в усіх регіонах країни Всеукраїнської акції протесту профспілок проти урядової політики підвищення цін і тарифів.


У Києві проведення багатотисячного маршу протесту планується на 6 липня ц.р. Усі небайдужі разом із профспілковцями пройдуть центральними вулицями столиці, проведуть пікетування КМУ та Верховної ради.У прес-конференції взяли участь:
- Голова ФПУ Григорій Осовий,
- заступник голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко,
- голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник,
- голова Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України Олексій Романюк,
- голова Київського міського комітету Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

23 июня 2016 г.


24 червня о 14.00 в ІА УНІАН відбудеться прес-конференція профспілок. В прес-конференції візьмуть участь: Голова ФПУ Григорій Осовий, керівники всеукраїнських профспілок та територіальних профоб'єднань.

Тема: Про позицію і дії профспілок на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Рада ФПУ 23 червня ухвалила рішення,
яким передбачено проведення Всеукраїнської акцій протесту профспілок проти політики підвищення цін і тарифів.

Акредитація за редакційними посвідченнями. Адреса проведення: м. Київ, вул. Хрещатик, 4 Тел. +38 044 498 07 64

Прес-центр ФПУ
23 июня 2016 г.


Серед основних питань, що розглядатиметься Радою - «Про позицію і дії профспілок на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги». Рада ухвалить з цього питання відповідну Постанову.

З доповіддю перед членами Ради Федерації профспілок України виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

Прес-центр ФПУ
23 июня 2016 г.


В сучасних складних політичних та соціально-економічних умовах значно зростає роль профспілок як найбільш ефективного представника законних прав та інтересів працюючої людини, який неухильно відстоює принципи соціальної справедливості, відповідальності влади та роботодавців перед працівниками. Тому сьогодні на професійні спілки та їх актив покладають свої сподівання та очікування вирішення найактуальніших та гострих проблем мільйони членів профспілок, простих громадян України. Про це говорили учасники засідання Президії Федерації профспілок України, що відбулось 22 червня у Києві. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Засідання почалось з дуже актуальної події – обговорення та укладення Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок України та Державною службою України з питань праці. Свої підписи під цим важливим документом поставили Голова ФПУ Григорій Осовий та Голова Держпраці Роман Чернега. Подробиці дивиться тут: http://fpsu.org.ua/nasha-borotba/zagalni-novini/10460-ukladeno-ugodu-pro-spivpratsyu-mizh-federatsieyu-profspilok-ukrajini-i-derzhavnoyu-sluzhboyu-ukrajini-z-pitan-pratsi.

Треба зазначити, що ця Президія має особливе значення. По-перше, минуло фактично три місяці після VII з'їзду Федерації профспілок України. Уже можна підбити перші підсумки того, як виконуються рішення профспілкового форуму, настанови і пропозиції його делегатів. По-друге, намітити нові завдання на найближчу і стратегічну перспективу і в зв'язку з цим дати свої рекомендації Раді ФПУ. По-друге, нинішня Президія проходила в умовах посилення антисоціальної наступу на права і інтереси працівників, небувалого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Все це, безумовно, і визначило порядок денний засідання. Перш за все, члени Президії обговорили найважливіші та актуальні питання виробітки стратегії і тактики дій ФПУ, її членських організацій, які виносяться на розгляд Ради ФПУ, яка відбудеться 23 червня ц.р.

Серед цих актуальних питань: Про проект постанови Ради ФПУ «Про План заходів щодо реалізації Стратегії діяльності Федерації профспілок України на 2016–2021 роки «Європейський вибір», Про проект постанови Ради ФПУ «Про позицію і дії профспілок на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги», Про проект постанови Ради ФПУ «Про створення Робочої групи з напрацювання пропозицій щодо удосконалення організаційної побудови і нових принципів формування виборних органів ФПУ» та інші.

Зрозуміло, що найбільш жваву та гостру дискусію викликало обговорення питання «Про проект постанови Ради ФПУ «Про позицію і дії профспілок на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги».

Голова ФПУ Григорій Осовий проінформував присутніх про ситуацію та дії Федерації профспілок, її членських організацій з цим антисоціальним наступом на права працівників, всіх громадян країни. Він наголосив, що у профспілок є чітка, прозора та ефективна позиція з цього питання і вони будуть відстоювати її на всіх рівнях – від парламенту та Уряду до місцевих органів державної влади . Профспілки, громадськість та органи самоврядування вже заявили про свою принципову позицію, зазначив він. Зараз – слово за Верховною Радою, яка не може, не має права ігнорувати інтереси простих людей.
Як змінити ситуацію та змусити органи державної влади змінити свою позицію стосовно цін та тарифів? На цьому питанні акцентували свої виступи члени Президії. Підкреслювалось, що треба більш активно, рішуче та консолідовано виступити як в столиці, так і в регіонах проти тарифного беззаконня. Пролунали пропозиції провести масові акції в регіонах 6-8 липня, а потім зібрати не менш 20 тисяч членів профспілок на акцію протесту в Києві.

Президія рекомендувала Раді ФПУ ухвалити постанову «Про позицію і дії профспілок на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги» з доповненнями та пропозиціями, які було висунуто під час засідання Президії ФПУ.

Не менш гостро пройшло обговорення питань соціально-економічного блоку, серед яких зазначимо такі: Про пропозиції ФПУ до плану заходів щодо реалізації Програми Гідної праці МОП для України на період 2016–2019 років, Про профспілкові пропозиції до Державного бюджету України на 2017 рік.
 
Під час засідання також відбулась дискусія з організаційних питань і питань управління майновим комплексом ФПУ, а також про відзначення нагородами ФПУ.
По всім названим питанням Президія прийняла відповідні постанови. Було також дано низку рекомендацій Президії на адресу Ради ФПУ, засідання якої відбудеться 23 червня у столичному готелі «Турист». Початок роботи засідання Ради ФПУ о 10.00.  

Прес-центр ФПУ
21 июня 2016 г.


Як відомо, Верховною Радою України за поданням Уряду прийнято зміни щодо сплати з 1 січня 2016 року єдиного внеску для роботодавців-страхувальників на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, знижено розмір єдиного внеску з диференційованих 36,76%–49,7%  до 22% (для роботодавців) та скасовано утримання єдиного соціального внеску із заробітної плати працівника. При цьому слід зазначити, що МВФ не вимагав такого суттєвого зменшення єдиного внеску, а навпаки наголошував на недоцільності такого рішення. Проте таке рішення було внесено Мінфіном і підтримано Урядом і Верховною Радою України.

Внесені пропозиції пояснювалися необхідністю спрощення сплати всіма роботодавцями єдиного соціального внеску та зменшення для них податкового навантаження. Вбачалось, що у зв’язку із зменшення вдвічі розміру єдиного внеску роботодавці будуть більш добросовісно сплачувати єдиний внесок і шляхом збільшення чисельності легально працюючих осіб надходження коштів до фондів соціального страхування і Пенсійного фонду покриють всі можливі втрати внаслідок зменшення розміру єдиного внеску, та в результаті дадуть можливість підвищити заробітну плату для працівників.

На жаль, поспішні рішення про зменшення єдиного внеску призвели до негативних наслідків на початку року. Так, заборгованість Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за матеріальним забезпеченням та соціальними послугами на лютий ц.р. складала 390,4 млн грн, у т.ч. виплат допомоги по безробіттю 369,7 млн грн. Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не проведено оплату за фактично надані реабілітаційні послуги санаторно-курортним закладам у ІУ кварталі 2015 року та у січні 2016 року. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України внаслідок нестачі коштів не може здійснювати індексацію страхових виплат та їх підвищення у зв’язку із зростанням середньої зарплати в країні, розпочалися проблеми із здійснення страхових виплат та оплатою соціальних послуг потерпілим у січні–лютому ц.р. Ситуація була дещо виправлена шляхом перерозподілу єдиного внеску за видами соціального страхування.

Зменшення єдиного внеску до 22 відсотків зекономило для роботодавців у 2016 році 87 млрд. грн. і така економія коштів давала можливість підвищити заробітну плату для працівників у середньому на 14 відсотків.

Проте, як свідчить статистика за минулі місяці ц.р., роботодавці не поспішають ні підвищувати заробітну плату, ні виводити із «тіні» заробітки своїх найманих працівників.

Так, середньооблікова чисельність працівників на кінець 2015 року становила 10 598 939 осіб, а на кінець 1 кварталу 2016 року середньооблікова чисельність працівників була вже 10 153 316 осіб. Тобто кількість працівників не збільшилась, а зменшилась на 445 тис. осіб.

Якщо середня зарплата в Україні за 4 квартал 2015 року склала 4753 грн., то за січень-квітень 2016 року – 4686 грн., тобто зменшилась. Таким чином, у зв’язку із зменшенням єдиного внеску до 22 відсотків роботодавці не відгукнулися на пропозицію виведення з тіні зайнятих працівників та підвищити заробітну плату.

Водночас у зв’язку із зменшенням з січня 2016 року розміру єдиного внеску Пенсійний фонд і фонди соціального страхування знаходяться у вкрай складному фінансовому становищі.

З  257 млрд. грн.  бюджету Пенсійного фонду на 2016 рік. 145 млрд. – це кошти Державного бюджету. Зазначене призвело до замороження пенсійних виплат (пенсії не індексуються і не підвищуються у зв’язку із зростанням середньої зарплати в країні та зростання інфляції), продовжується утримання з пенсій працюючим пенсіонерам 15%, пенсії оподатковуються та утримується військовий збір. Мінімальний розмір пенсії за віком вдвічі є меншим за фактичний прожитковий мінімум для непрацездатних громадян.

Не індексуються і не підвищуються страхові виплати для потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві, починаються знову проблеми з виплатою допомоги безробітним, з оплати лікарняних листків тощо.

Протягом останніх років Урядом (Верховною Радою за поданням Уряду) прийнято багато різних рішень, спрямованих на звуження матеріальних прав громадян у цілому та застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування: зменшено одноразові виплати потерпілим на виробництві і їхнім сім'ям, зупинено норму щодо щорічного перерахунку сум щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві, ліквідовано за рахунок коштів соціального страхування часткове фінансування санаторно-курортного лікування, санаторіїв-профілакторіїв, дитячого оздоровлення тощо. Крім зазначених вище проблем у пенсійному забезпеченні також внесено зміни щодо підвищення пенсійного віку та тривалості страхового і спеціального стажу для призначення пенсій працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, за вислугу років.

Нині, у зв’язку з великим дефіцитом коштів, який створено Урядом штучно шляхом зменшення вдвічі розміру єдиного внеску, зокрема в Пенсійному фонді, знову лунають пропозиції про підвищення пенсійного віку, зменшення розмірів допомоги безробітним тощо.

У цих умовах профспілки пропонують сторонам соціального діалогу:

  • віднайти шляхи для виконання умов прийняття змін стосовно зниження єдиного соціального внеску, а саме - підвищення за рахунок економії роботодавців заробітної плати працівникам і виведення з «тіні» працівників;
  • виробити реальні механізми посилення соціального захисту застрахованих осіб, особливо в умовах підвищення цін і тарифів на товари і послуги, шляхом, зокрема, відновлення індексації та щорічного перерахунку страхових виплат і пенсій від інфляції; відновлення за рахунок коштів соціального страхування фінансування санаторно-курортного лікування, оздоровлення дітей, часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв або повернутися до питання щодо збільшення розміру єдиного внеску;
  • забезпечити належний соціальний діалог представницьких сторін у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Управління соціального страхування
і пенсійного забезпечення апарату ФПУ
21 июня 2016 г.


Современные сложные социально-экономические условия, шокирующий рост цен и тарифов, фактическое отсутствие прогресса в развитии социального диалога требуют от профсоюзного актива, всех членов профсоюзов объединять усилия в деле защиты конституционных, социальных и трудовых прав и интересов работников. Об этом говорили участники рабочего совещания руководителей структурных подразделений аппарата Федерации профсоюзов Украины и ее членских организаций, которое состоялась 2 июня. Вел заседание Председатель СПО объединений профсоюзов, председатель ФПУ Г.Осовой. В совещании принял участие главный специалист ЦК ПМГУ Б.Оверковский. Открывая совещание, Г.Осовой проинформировал о результатах заседания Кабинета Министров Украины. Он подчеркнул, что в своем выступлении на заседании Правительства привлек внимание чиновников к проблемам детского оздоровления и санаторно-курортного лечения.

Г.Осовой обратился к участникам совещания с призывом активизировать совместные действия в защиту работников всех отраслей и регионов. Только консолидировано, совместными усилиями можно планировать и реализовывать мероприятия по повышению уровня и качества социальной защищенности человека труда. Одним из таких шагов должно стать реакция профсоюзов на постановление Кабинета Министров № 315 «О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Украины от 1 октября 2015 № 758». Этим постановлением с 1 мая 2016 установлена ​​единая цена на газ для населения сразу на так называемом «рыночном уровне» - 6879 грн. за 1000 куб м, и отменена норма о потреблении населением газа по льготной цене. Зато в Меморандуме, подписанном с МВФ, предполагалось повышение в этом году цены до 75% себестоимости. Это вызывает обеспокоенность в трудовых коллективах, в профсоюзных организациях. И профсоюзный актив должен немедленно предпринять решительные меры для надежной и эффективной защиты интересов работников. Поэтому участники совещания обсудили текст постановления Президиума ФПУ «О дальнейших действиях профсоюзов в связи с шоковым повышением цен и тарифов на коммунальные услуги». После обсуждения текста этого документа участники совещания пришли к единому мнению: профсоюзы должны активно, оперативно и решительно реагировать на любые проявления игнорирования прав и интересов работников со стороны власти и работодателей. А для этого надо действовать консолидировано и конструктивно.
21 июня 2016 г.

Заявление профсоюзов в парламенте

Сегодня 1 июня 2016 г. в Верховной Раде Украины состоялся брифинг Председателя ФПУ Г. Осового и руководителей членских организаций, представителя профсоюзов в парламенте народного депутата Украины С.Каплина.
В своем выступлении во время брифинга Г. Осовой, обращаясь к украинскому обществу, сказал: «Мы пришли, чтобы заявить свою позицию в отношении решений, принятых Правительством по повышению цены на газ для населения, которое спровоцирует массовое обеднение не только людей малообеспеченных, но обычных украинских тружеников.

Решение, которое принято Правительством, не имеет под собой экономической основы, и цена на газ украинской добычи может быть, по крайней мере, вдвое меньше той, которую Правительство выставило в качестве платы для миллионов украинских граждан. Поэтому мы обращаемся к Верховной Раде Украины с просьбой безотлагательно внести на рассмотрение парламента вопрос о парламентских слушаниях и отчете Правительства о повышении им цены на газ, ее обосновании и достаточности мер социальной защиты населения. Мы убеждены, что тот объем газа, который добывается в Украине, является достаточным для того, чтобы удерживать цену социально приемлемую для украинского народа.

Недра Украины являются собственностью украинского народа и должны использоваться в его интересах. Это золотое правило, которое должно выполняться любой властью.

Второй вопрос - это достаточность мер социальной защиты. Мы констатируем, что 75% работающего населения будут вынуждены отправиться в поход за так называемыми жилищными субсидиями, унижая свою честь и достоинство неспособностью заплатить за услуги результатом своего труда.

Коренным образом назрела реформа оплаты труда.

Среди 400 реформ, объявленных в Украине, ни предыдущее правительство, ни нынешнее пока что не задекларировали необходимость проведения именно реформы оплаты труда. Мы подготовили законопроект и передали его на рассмотрение в парламент, также направлены обращения к правительству, парламенту и Президенту о том, что необходимо безотлагательно утвердить новый прожиточный минимум, который должен объективно учитывать расходы населения, в том числе с учетом повышения тарифов и цены на газ. Сегодня в ценах апреля с.г. прожиточный минимум составляет 2800 грн. для работающего человека и 2100 - для пенсионера. Мы должны провести индексацию доходов населения и, кроме того, обеспечить защиту людей другим способом, как это определено - через нормы потребления, через дополнительные льготы и гарантии для населения Украины.

Таким образом, наша позиция заключается в том, чтобы изменить цену на газ для населения, защитить каждого человека и прежде всего трудящегося, который работает и формирует ресурсы для защиты других малообеспеченных слоев населения. Иначе любая семья, где даже два человека работают, и которая имеет доход в 5000 грн., вынуждена будет идти в службы социального обеспечения.

Страна не может стать сплошным собесом. Каждый работающий человек должен иметь достойную зарплату и возможность защищать себя так, как это определено законом Украины. (По материалам сайта http://www.fpsu.org.ua)

12 мая 2016 г.
11 травня 2016 року на засіданні Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення було одноголосно схвалено запропонований та переданий у парламент законопроект №4542 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». «Осучаснення прожиткового мінімуму як механізм підвищення життя громадян». Про підтримку цього законопроекту від імені СПО об’єднань профспілок під час засідання заявив заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко.Нагадаємо читачеві, що ініціатором проекту закону є Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. 27 квітня Кабінет Міністрів вже схвалив законопроекти щодо скасування пенсійного оподаткування з 1 травня та збільшення соціальних стандартів на 10% з 1 грудня 2016 року. Податки, які українці платятьзі своїх пенсій, можуть бути зовсім скасовані, якщо ініціатива Кабміну увінчається успіхом і реалізується в реальності. Законопроект № 4542, що декларує необхідність внести в Податковий кодекс зміни щодо звільнення від пенсійного оподаткування, зареєстрований у парламенті 29 квітня. І крок, що зробив профільний Комітет, - це дуже важливий та вагомий крок до реалізації цієї ініціативи.Вів засідання Перший заступник Голови Комітету Сергій Каплін. В заході також взяв участь та виступив Міністр соціальної політики Андрій Рева, якій наголосив на готовності Мінсоцполітики співпрацювати з профільним Комітетом парламенту та народними депутатами України з усіх питань, зокрема, щодо перегляду прожиткового мінімуму з метою його збільшення. Позицію профспілок на засіданні представив заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко.Під час засідання було розглянуто та обговорено низку актуальних та проблемних питань, які зараз турбують працівників, всіх громадян України. Серед них: проект Закону про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (щодо перерахунку сум щомісячних страхових виплат); Закон про підвищення соціальних стандартів, проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно забезпечення принципу соціальної справедливості щодо надання пільг найбільш вразливим верствам населення та інші.Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

Прес-центр ФПУ
 
Top
Copyright 2015. All rights reserved.
Назад к содержимому | Назад к главному меню