Генеральна угода - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Генеральна угода

Напрямки діяльності > Соціально-єкономічний захист
2 августа 2018г.
Генеральна угода на новий строк

З метою ініціювання колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк 8 вересня 2017 року репрезентативні всеукраїнські об’єднання профспілок на національному рівні уклали Угоду про створення Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Зазначену Угоду підписали всі шість репрезентативних профоб’єднань на національному рівні: Федерація профспілок України, Федерація профспілок транспортників України, Конфедерація вільних профспілок України, Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність», Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок, Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про колективні договори і угоди» Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні ініціюював початок колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк.

Профспілкова сторона вважає, що домовленості й зобов’язання за новою Генеральною угодою мають забезпечити створення робочих місць з гідними умовами праці, європейський рівень оплати праці, безпечні умови праці, що дасть можливість зберегти трудовий потенціал України й зменшити трудову міграцію, забезпечити економічне зростання, звичайно ж, при здійсненні системних реформ в економіці.
Враховуючи вищевикладене, СПО об’єднань профспілок сформував Декларацію профспілкової сторони на консультації та переговори з укладення Генеральної угоди на новий строк та запропонував іншим сторонам соціального діалогу взяти її за основу для переговорів.


Генеральна угода на 2016-2017 р.р.

26 апреля 2013 г.

Про хід переговорів з визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2014 рік


23 квітня 2013 року відбулося друге засідання спільної робочої Комісії Сторін соціального діалогу з ведення колективних переговорів щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2014 рік.

Профспілкову сторону на зазначених переговорах очолює заступник Голови ФПУ, співголова робочої Комісії
Кондрюк С.М.

минимальная зарплата

Профспілкова сторона виступила з наступними пропозиціями:
I.
Відповідно до Рішення СПО об’єднань профспілок, прийнятого 08.04.2013, розмір мінімальної заробітної плати визначати на 3 роки у 4 кроки:
1) розмір мінімальної заробітної плати має відповідати розміру фактичного прожиткового мінімуму, розрахованого Мінсоцполітики, з урахуванням податку на доходи фізичних осіб;
2) розмір мінімальної заробітної плати з урахуванням єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб має відповідати фактичному прожитковому мінімуму, в складі якого вартість продуктів харчування повинна складати 40-45%;
3) розмір мінімальної заробітної плати повинен включати сімейну складову, яка полягає у забезпеченні достатнього життєвого рівні сім’ї працівника (орієнтовно коефіцієнт сімейної складової має складати 1,25);
4) розмір мінімальної заробітної плати повинен включати інвестиційну складову, яка полягає у забезпеченні накопичень з подальшим інвестуванням у житло, платні медичні та освітні послуги тощо.


II. Визначити середньозважений річний розмір мінімальної заробітної плати у 2014 році на рівні 1457 грн., встановивши наступні етапи її підвищення:
01.01. – 01.03. – 1364 грн.
01.04. – 30.09. – 1419 грн.
01.10. – 31.12. – 1625 грн.
III. Визначити розмір мінімальної заробітної плати у 2015 році з урахуванням сімейної складової. (За таких умов середньозважений річний розмір мінімальної заробітної плати у 2015 році становитиме 2151 грн.)

У зв’язку із суттєвими розбіжностями між підходами профспілкової сторони та сторони роботодавців, яка полягає в тому, що зростання розміру мінімальної заробітної плати грудня 2013 року до грудня 2014 року має відповідати зростанню індексу споживчих цін, профспілкова сторона запропонувала інформувати керівників сторін соціального діалогу про відсутність компромісної позиції.

Крім того, враховуючи активізацію бюджетного процесу, зокрема те, що Кабінетом Міністрів України подано на розгляд до Верховної Ради України проект Основних напрямів бюджетної політики на 2014 рік, профспілкова сторона запропонувала вважати переговори вичерпаними.

За результатами засідання було прийнято рішення продовжити переговори за ініціативи однієї із сторін у разі наявності пропозицій по зближенню позицій.


Департамент виробничої політики та
колективно-договірного регулювання
ФПУ

2 апреля 2013 г.

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. При укладанні Генеральної угоди мають бути враховані права та інтереси працівників

заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

Про позицію Федерації профспілок України щодо укладення Генеральної угоди на новий строк та можливі подальші дії у зв’язку з затримкою її підписання повідомив у своєму виступі 2 квітня перед профспілковим активом м. Києва заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

Він, зокрема, наголосив, що укладення Генеральної угоди на новий строк без врегулювання низки принципових питань є для профспілкової Сторони неможливим. Які це принципові питання? Це, перш за все, питання щодо визначення в Генеральній угоді на 2013-2015 роки розміру тарифної ставки (посадового окладу) робітника І тарифного розряду та переліку і розміру доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників, що мають міжгалузевий характер у не бюджетній сфері. Як підкреслив Сергій Кондрюк, Сторона роботодавців ухиляється від вирішення цього питання. А, урядова Сторона теж не сприяє врегулювання питання стосовно скорочення грошового розриву між розмірами тарифної ставки (посадового окладу) працівника першого тарифного розряду ЄТС та мінімальної заробітної плати й визначення етапності ліквідації цього розриву.

«Політика знищення тарифної системи може привести до рабства працівників, прив’язки його до конкретного підприємства, - сказав заступник Голови ФПУ. – Федерація профспілок України буде і надалі відстоювати свою принципову позицію щодо Єдиної тарифної сітки та підвищення розміру 1-го тарифного розряду. Ми також наголошуємо на необхідності підвищення рівня мінімальної зарплати, яка зараз нижче прожиткового рівня».

Сергій Кондрюк також повідомив про намір профспілкової сторони звернутися до Сторін колективних переговорів з метою врегулювання розбіжностей та застосування примирних процедур, у т.ч. із залученням незалежного посередника, відповідно до ст. 11 Закону України «Про колективні договори і угоди» та попередити, що у разі не врегулювання розбіжностей за принциповими позиціями профспілкова Сторона буде змушена ініціювати вступ до колективного трудового спору.

Про нововведення у системі колективно-договірних відносин, які визначені законами «Про соціальний діалог», «Про порядок вирішення трудових спорів» тощо, а також про позицію Федерації профспілок з цього питання розповіла учасникам засідання заступник керівника Департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання – керівник управління колдоговірного регулювання Олена Лобченко.

Голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник закликав усіх профспілкових активістів столиці не лише покладатися на Федерацію профспілок та Міськпрофраду в питанні відстоювання трудових та соціально-економічних прав працівників, а й самим долучатися до цієї роботи.

«Лише в єдності ми зможемо відстояти права працівників на роботу та достойну оплату за неї», - резюмував Валентин Мельник.

заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і [...]
Кабінет Міністрів України, ФПУ; Угода, Перелік, Порядок [...] від 09.11.2010


                      

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА
про регулювання основних принципів і норм реалізації
соціально-економічної політики і трудових відносин
в Україні на 2010-2012 роки

09.11.2010


    
Генеральну угоду (далі - Угода) укладено відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди" ( 3356-12 ) між Стороною власників  в  особі  Кабінету Міністрів  України   та   Спільного представницького  органу  сторони  роботодавців  на  національному рівні (далі - Сторона власників,  додаток 1), з однієї сторони, та Стороною  профспілок  в  особі  Спільного  представницького органу всеукраїнських профспілок та профспілкових об'єднань  для  ведення колективних  переговорів  та  соціального діалогу на національному рівні (далі - Сторона профспілок,  додаток 2),  з  другої  сторони (далі - Сторони).
    
Сторони розвиватимуть свої відносини на принципах соціального діалогу,  взаємоповаги та  рівноправності,  дотримання  визначених Угодою зобов'язань і домовленостей, взаємної відповідальності.
    
Сторони в  період  дії  Угоди  спрямовуватимуть скоординовані зусилля  на  забезпечення  економічного   зростання,   прискорення людського   розвитку   та виконання   першочергових   завдань  у соціально-економічній і трудовій сфері, зокрема  підвищення  рівня зайнятості   населення   та   стале   зростання  заробітної  плати працівників, досягнення стабільності та злагоди у суспільстві.
    Сторони сприятимуть створенню умов  ведення  переговорів  про укладення  колективних договорів і угод на всіх рівнях соціального діалогу.
    Угода є основою для  розроблення  та  укладення  галузевих  і регіональних угод, колективних договорів.
    Угода набирає  чинності  з  дня підписання і діє до укладання нової або перегляду цієї Угоди.

Читати далі...

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому