Головна - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Запоріжжя - це Україна! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту
17 січня 2025 р.

Готується до друку журнал «Бібліотечка голови профспілкового комітету» №01/2025 на тему: Єдність у різноманітті: європейський профспілковий рух

Профспілки завжди були рушійною силою змін. У другій половині ХХ століття та в сучасну епоху вони стали незамінними агентами соціально-економічного прогресу, формуючи нові стандарти трудових прав, демократії та соціальної справедливості. У Європі цей рух перетворився на потужний інструмент впливу, здатний об’єднувати мільйони працівників навколо спільних цінностей.

14  січня 2025 р.

МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. Лейбористи повинні довести, що підтримують Україну, врятувавши Покровськ!

Кристофер Форд, британська газета «The New European»: Британські лейбористи повинні довести, що підтримують Україну, врятувавши Покровськ!
Я щойно повернувся з поїздки для доставки транспорту та гуманітарної допомоги до рятувального загону на передовій повномасштабного вторгнення Росії в Україну, у район Покровська на Донбасі.
14  січня 2025 р.

Денис Шевчук – безсумнівна «зірка» ПО ПМГУ на Запоріжвогнетрив – Чемпіон України з класичного пауерліфтингу!

Первинні організації Профспілки не тільки захищають трудові права людей праці, але й завжди підтримують спілчан в їхніх ініціативах і захопленнях. Тому не дивно, що в кожній з них є свої «зірки»: обдаровані співаки, танцюристи, художники, літератори, спортсмени… От, приміром, Денис Шевчук – безсумнівна «зірка» ПО ПМГУ на Запоріжвогнетрив. Чоловік працює начальником центральної лабораторії метрології та техніки управління технологій та якості підприємства, є активним членом ПМГУ, а ще – Чемпіоном України з класичного пауерліфтингу!
09 січня 2025 р.

СТОРОНА ПРОФСПІЛОК НЕ ПОГОДИЛА ПРОЕКТ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

Про це повідомляється у листі Голови СПО об’єднань профспілок Григорія Осового до Першого віцепрем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко та Спільного представницького органу Сторони роботодавців.

08 січня 2025 р.

Держборг України сягнув $160 млрд

Державний та гарантований державою борг України станом на 30 листопада 2024 року становив 6,64 трлн грн, або $159,74 млрд. Про це свідчать дані Міністерства фінансів України, передає ЕП.
Так, державний та гарантований державою борг України станом на зараз складає: зовнішній борг – 4,77 трлн грн (71,79% від загальної суми), або $114,68 млрд, а внутрішній борг – 1,87 трлн грн (28,21%), або $45,07 млрд.

06 січня 2025 р.

Дефіцит кадрів, інфляція та долар по 45 гривень: що буде з економікою України у 2025 році

  • Економіка України у 2025 році стикнеться з дефіцитом кадрів, інфляцією та можливою нестачею зовнішнього фінансування, що вплине на стабільність і зростання.
  • Такі фактори, як безпекова ситуація, дефіцит робочої сили, проблеми в енергетичному секторі та інфляція...

  • 06 січня 2025 р.
    Якою буде мінімальна зарплата у 2025 році

    Згідно з проєктом бюджету, з 1 січня 2025 року мінімальна заробітна плата становитиме 8 000 гривень.

    У пояснювальній записці зазначено, що цей рівень враховує суттєве підвищення, яке відбулося у 2024 році, коли «мінімалка» зросла на 16% порівняно з попереднім роком.

    06 січня 2025 р.

    Український сталевий сектор готується до чергового складного року

    Українська металургія стикається з новими викликами у 2025 році, які можуть значно вплинути на обсяги виробництва та експорту сталі. Внутрішній ринок, що стагнує, у поєднанні зі складною ситуацією на зовнішніх ринках, ставить під сумнів здатність галузі утримувати навіть нинішні показники. Про це йдеться у статті GMK Center «Перспективи металургії України у 2025 році».

    3 січня 2025 р.

    Проєкт Закону України «Про колективні трудові спори» рекомендовано до включення до порядку денного Верховної Ради України

    26 грудня 2024 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Одним із питань, які розглядалися на засіданні, було доцільність включення до порядку денного Верховної Ради України проєкту Закону України «Про колективні трудові спори» (реєстр. № 12034, н.д. Третьякова Г. та інші)

    3 січня 2025 р.

    СПО об’єднань профспілок розглянув Порядок оцінки відповідності критеріям репрезентативності

    26 грудня 2024 р. на засіданні СПО об’єднань профспілок основним було розглянуто питання щодо проєкту Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, розроблений Національною службою посередництва і примирення (далі – НСПП).
    Згідно із Законом України «Про соціальний діалог в Україні», після погодження сторонами соціального діалогу на національному рівні, згаданий Порядок затверджується НСПП.
    25 грудня 2024 р.

    95 років Запорізькому металургійному фаховому коледжу

    95 років Запорізькому металургійному фаховому коледжу Запорізького національного університету!
    20 грудня в стінах ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж Запорізького національного університету» відбувся урочистий захід з нагоди 95-річного ювілею закладу.




    23 грудня 2024 р.

    Рада підбиває підсумки діяльності Федерації профспілок України в період від попереднього засідання Ради та визначає пріоритети роботи ФПУ на 2025 рік

    9 грудня Рада ФПУ розглянула важливі питання діяльності Федерації: «Про стан виконання прийнятих рішень Ради ФПУ щодо участі профспілок у відбудові економіки України та євроінтеграційних процесах і подальші дії ФПУ», «Про молодіжну політику у профспілках та стан роботи з молоддю у Федерації профспілок України


    20 грудня 2024 р.

    Запорізька обласна організація завершила звітно-виборчу кампанію проведенням XVII звітно-виборчої Конференції Запорізької обласної організаціїї

    19 грудня 2024 року у малій залі будинку Профспілок відбулася звітно-виборча Конференція Запорізької обласної організації ПМГУ. У її роботі окрім делегатів, які представляють первинні організації ПМГУ підприємств, організацій та установ регіону, членів контрольно-ревізійної комісії, взяли участь голова Профспілки металургів і гірників України – Рябко Олександр Іванович, перший заступник голови Профспілки металургів і гірників України - Гавриленко Валерій Миколайович, виконуюча обов'язки голови Запорізької обласної ради Профспілок – Белескова Тамара Федотівна.
    16 грудня 2024 р.

    Зарплатні борги на ЗТМК майже погашені: спільні зусилля дали результат

    Затримка виплати заробітної плати з липня 2022 року стала болючою проблемою для працівників Запорізького титано-магнієвого комбінату. Вона спричинена зупиненням виробництва внаслідок війни та арештів, необґрунтовано накладених в рамках кримінальних проваджень на грошові кошти ТОВ «ЗТМК», які були розміщені на банківських рахунках в АТ «Банк Альянс».

    16 грудня 2024 р.

    Резолюція ІІІ Всеукраїнського молодіжного форуму
    «Молодь для України. Україна для молоді. 2.0
    Освічена молодь – основа успішної відбудови країни»

    4-6 грудня 2024 року у м. Київ відбулося засідання ІІІ Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь для України. Україна для молоді. 2.0» Освічена молодь – основа успішної відбудови країни.

    У роботі Форуму взяли участь понад 70 молодих профспілкових лідерів, які представили всі регіони України, з понад 30 галузей економіки і сфер громадського обслуговування. До участі у Форумі було запрошено представників керівництва профспілкових об’єднань та організацій, профільних міністерств, керівників державних органів та установ, зокрема, Національного агентства кваліфікацій, представників об’єднань організацій роботодавців, молодіжних громадських об’єднань і організацій України.
     
    11 грудня 2024 р.

    МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. Оновлення профспілок: у Брюсселі обговорюють нові стратегії реформ і виклики для України та Європи

    Сьогодні, 9 грудня, у Брюсселі розпочався міжнародний семінар, присвячений оновленню профспілкового руху. Захід, організований за ініціативи Федерації профспілок України (ФПУ) за підтримки Європейського інституту профспілок, став платформою для обговорення ключових викликів і перспектив модернізації профспілкових структур у контексті сучасних реалій України та Європи.




    11 грудня 2024 р.

    ПФУ назвав нові правила виходу на пенсію

    У 2025 році вступають в силу нові вимоги для громадян, які планують виходити на пенсію. Мінімальна кількість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком, зросте.
    З 1 січня 2025 року, для того щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно мати щонайменше 32 роки страхового стажу як для чоловіків, так і для жінок. Якщо стажу недостатньо, можливість виходу на пенсію переноситься на 63 роки. Для цього необхідно мати 22 до 31 року стажу.



    10 грудня 2024 р.

    Профспілка Запоріжсталі подарувала дітям свято у День Святого Миколая

    До Дня Святого Миколая первинна організація ПМГУ "Запоріжсталь" організувала особливий подарунок для дітей членів Профспілки з числа внутрішньо переміщених осіб.
    Біля ста дітей разом зі своїми батьками отримали можливість відвідати родинне фольклорне свято "До нашого дому Миколай іде" у Запорізькій обласній філармонії.
    Цей захід подарував дітям унікальну нагоду поринути у чарівну атмосферу свята, відчути тепло турботи та бодай ненадовго забути про складнощі, які їх оточують у нинішніх реаліях.

    4 грудня 2024 р.

    Особливий подарунок для дітей членів Профспілки

    В умовах сьогодення, коли неподалік від міста тривають активні бойові дії, для дітей важливо створювати чарівні миті, що дарують надію та радість.

    Саме з цією метою первинна організація ПМГУ "Запоріжсталь" організувала особливий подарунок для дітей членів Профспілки з числа внутрішньо переміщених осіб. Було придбано 100 квитків на родинне фольклорне свято "До нашого дому Миколай іде", яке відбудеться 6 грудня о 16.00 у Запорізькій обласній філармонії.

    Цей захід стане чудовою можливістю для дітей зануритися у казкову атмосферу, відчути тепло свята та бодай ненадовго забути про складну реальність.

    4 грудня 2024 р.

    Підвищення податків: роз’яснення від Уряду

    Закон про податкові зміни набув чинності з 1 грудня. Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України відповів на основні питання щодо передбачених ним новацій.
    Чи будуть нараховуватися нові податки «заднім числом»?
    «Заднім числом» податки не нараховуватимуться. Парламент найближчим часом ухвалить необхідні правки до Податкового кодексу, щоб узгодити роботу всіх норм, зокрема щодо ФОПів.

    04 грудня 2024 р.

    Інститутом соціального захисту працівників на підприємстві є колективний договір

    Важливим інститутом соціального захисту працівників на підприємстві є колективний договір. В умовах воєнного стану необхідно, щоб його положення забезпечували соціальну та правову захищеність працівників.

    У рішеннях виборних органів ФПУ неодноразово акцентувалася увага на необхідності посилення колективно-договірної роботи та підвищення її ефективності, регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин для забезпечення захисту інтересів працівників, фіксуючи в колективних договорах конкретні права і гарантії працівників. Так, одним із очікуваних результатів Стратегії діяльності Федерації профспілок України на 2021-2026 роки «Час дій та якісних змін» є 100% охоплення колективними договорами працівників, де є профспілка, та додаткові гарантії для членів профспілок.


    03 грудня 2024 р.

    МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. Поглиблюється співпраця між профспілками Швеції та України

    Представницька делегація шведських профспілок і організації Union to Union 27 листопада відвідала Київ та провели робочу зустріч з керівництвом ФПУ.

    У залі засідань у Будинку профспілок та на підключенні були присутніми керівники членських організацій ФПУ, Голова ФПУ Григорій Осовий, заступники Голови ФПУ Олександр Шубін, Євген Драпятий.
    2 грудня 2024 р.

    До співпраці не на словах, а на рівні реальних рішень

    28 листопада в змішаному форматі відбулося засідання Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану під головуванням президента Українського союзу промисловців і підприємців, співголови Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони роботодавців Анатолія Кінаха.

    28 листопада 2024 р.

    Глобальне виробництво чавуну у жовтні зросло на 8% м./м.

    Глобальне виробництво чавуну за підсумками жовтня 2024 року зросло на 8% в порівнянні з попереднім місяцем – до 118,3 млн т. Порівняно з жовтнем 2023-го показник збільшився на 2,5%. Про це повідомляє ОП «Укрметалургпром» з посиланням на дані WorldSteel Association.
    Світове виробництво чавуну доменним способом за місяць становило 104,93 млн т (+5% м./м.; +0,5% р./р.), а методом прямого відновлення – 13,37 млн т (+38,7% м./м.; +21,7% р./р.).

    28 листопада 2024 р.

    Україна залишається на 20 позиції у світовому рейтингу виробників сталі

    Світова виплавка сталі у січні-жовтні 2024 р. становить 1546,59 млн т, що на 1,963% нижче показника січня-вересня 2023 р. (1572,22 млн т).

    Лідером тут є Китайська Народна Республіка, яка виплавила 850,73 млн т, що на 3,00% нижче за показник аналогічного періоду 2023 р. (877,04 млн т). Частка КНР у світовому виробництві сталі становить 55,0%.

    Україна (6,49 млн т або 125,68% відносно січня-жовтня 2023 р.) залишається на 20 місці серед 71 країни-виробника сталі.

    28 листопада 2024 р.

    Постанова 1332: Які нові критерії бронювання працівників ухвалив КМУ

    22 листопада Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 1332. Цей документ регламентує новий порядок бронювання працівників, який набере чинності з 1 грудня поточного року.
    Роман Лихачов, військовий адвокат та юрист Центру надання підтримки ветеранам, проаналізував основні положення постанови № 1332 КМУ та пояснив NV, хто підлягатиме бронюванню з 1 грудня.

    25 листопада 2024 р.

    У Запоріжжі пройшла робоча зустріч в рамках соціально-економічної ради.

     
    21 листопада 2024 року «Запорізька обласна організація підприємств металургійного комплексу «Спілка металургів» спільно із Запорізькою обласною організацією ПМГУ провели зустріч в рамках соціально-економічної ради.


    18 листопада 2024 року

    Профспілка – це можливості, які не варто упускати

    Мотивація профспілкового членства – дуже важлива, але дуже непроста річ. Її завдання – пояснити людям праці, чому їм варто бути членами профспілок. Різним людям – з різними переконаннями, з різними життєвими орієнтирами, з різним темпераментом… У спілкуванні з ними потрібно зробити так, щоб вони зрозуміли профспілкові цінності та набрались рішучості на об’єднання для захисту власних трудових прав.

    18 листопада 2024 року

    Глобальні профспілки стурбовані масштабною втратою робочих місць у металургії

    Представники консультативного комітету профспілок при ОЕСР (TUAC), IndustriALL та industriAll Europe, які взяли участь у засіданні Комітету ОЕСР зі сталі, попередили про ризик деіндустріалізації в країнах організації та інших державах.
    Як йдеться у заяві, ситуація, з якою стикаються працівники промислового сектору, є наслідком десятиліть погано розроблених національних політик, які підтримували надлишок потужностей у металургії та сприяли експортній конкуренції на шкоду внутрішньому попиту, заробітній платі та умовам праці.
    18 листопада 2024 року

    Україна за дев'ять місяців збільшила експорт товарів на 12,9% - Держстат

    Експорт товарів з України за січень - вересень 2024 року сягнув 30,8 млрд дол. США, що на 12,9% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас імпорт українських товарів збільшився на 11% - до 51,2 млрд дол. США. Про це повідомила Державна служба статистики.

    Відтак, негативне сальдо становило 20,382 млрд дол. проти 19,253 млрд дол. за 9 місяців торік.

    12 листопада 2024 р.

    На Запорізькому титано-магнієвому комбінаті затримка виплати заробітної плати

    Затримка виплати заробітної плати давно стала болючою та, на жаль, звичною проблемою для працівників Запорізького титано-магнієвого комбінату. Не вдаючись наразі до опису причин цього ганебного явища, зазначимо, що Профспілка металургів і гірників України завжди активно працювала над його подоланням.

    8 листопада 2024 р.

    XXXVII звітно-виборча Конференція:
    підтримка трудового колективу в умовах кризи

    У XXXVII звітно-виборчій Конференції первинної організації ПМГУ «Запоріжсталь» приймали участь 110 делегатів. Серед гостей були Генеральний директор «Запоріжсталі» Тарас Шевченко, голова ПМГУ Олександр Рябко та голова Запорізької обласної організації ПМГУ Валерій Сєдов.

    7 листопада 2024 р.

    Профспілки КЗРК вступили у колективний трудовий спір із роботодавцем

    Найкращі результати, як трудові, так і соціальні, досягаються там, де між роботодавцями і працівниками є порозуміння. Але побудова конструктивного соціального діалогу на підприємстві – складне завдання. Часом розбіжності, що виникають між сторонами соціально-трудових відносин, ніяк не вдається врегулювати в межах колективних переговорів. Тоді наступним кроком може стати колективний трудовий спір. Це – законний шлях відстоювання прав трудящих, яким користуються, зокрема, первинки ПМГУ.

    7 листопада 2024 р.

    ЄК підкреслює соціальний аспект у процесі розширення

    У пакеті заходів Європейської комісії з розширення ЄС у 2024 році визнається, що зміцнення соціального діалогу, включаючи потенціал соціальних партнерів, як і раніше, актуальне для вирішення проблем ринку праці в країнах-кандидатах.

    7 листопада 2024 р.

    Працівники заводу Volkswagen в Оснабрюці провели
    новий попереджувальний страйк

    Працівники заводу Volkswagen в Оснабрюці, який має бути закритий у рамках реструктуризації компанії, 6 листопада проводять нові попереджувальні страйки в рамках регіональних протестів, спрямованих на підвищення заробітної плати. Про це повідомила профспілка IG Metall. Це вже другий страйк на заводі за останні кілька тижнів.
    У той час як страйки на інших заводах Volkswagen у Західній Німеччині можливі лише з грудня, трудові договори в Оснабрюку мають особливості, що дозволяє робітникам розпочати акції протесту вже зараз.
    5 листопада 2024 р.

    Месенджер Telegram, хоч і викликає певні запитання стосовно безпеки та навіть потрапляє час від часу під загрозу заборони, залишається найпопулярнішим джерелом інформації для майже половини українців. Це підтвердило «свіженьке» жовтневе дослідження від соціологічної групи Рейтинг. За його даними, 47% респондентів отримують новини з Telegram-каналів, 26% – з Youtube, 21% – з телемарафону Єдині новини. Що ж, тенденція залишається незмінною. З огляду на це, Профспілка металургів і гірників України запустила свій офіційний Telegram-канал.
    5 листопада 2024 р.

    КРУГЛИЙ СТІЛ. «Соціальний діалог як інструмент повоєнної солідаризації та оновлення суспільного договору в Україні»

    Круглий стіл з такою назвою відбувся 30 жовтня у Будинку профспілок у Києві. Організаторами виступили: Федерація професійних спілок України (ФПУ),  Об'єднання організацій роботодавців України (ООРУ), Національна служба посередництва і примирення (НСПП), Національна академія наук України, Український союз промисловців і підприємців та ін.

    5 листопада 2024 р.

    Майже 95 тисяч юнаків і дівчат вступили до профтехів

    «У жовтні завершилася вступна кампанія до профтехів. Найпопулярнішими професіями стали кухар, автослюсар, електрогазозварник, кондитер, водій і тракторист», – ідеться в повідомленні Міносвіти.

    Зазначається, що 2024 року професійну освіту обрали понад 94 803 тис. учнів, а загалом розпочали навчання 219 тис. 438 осіб.

    © Запорізька облрада ПМГУ 2012
    Назад к содержимому