Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Перейти к контенту
Новости пенсионного Фонда
23 апреля 2019г.

 
Головне управління
Пенсійного фонду України в Запорізькій області інформує про проведення березневого перерахунку пенсій
 
З 1 березня поточного року, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (частина 2 статті 42), проведено перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески.   А саме, показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні збільшуватиметься на коефіцієнт, що складається з 50-ти відсотків показника зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, плюс 50-ти відсотків показника зростання споживчих цін (інфляції) за попередній рік.
 
Слід зазначити, що коефіцієнт збільшення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124, він становить 1,17. Тим самим, перерахунок проведено, виходячи з показника «осучасненої» середньої заробітної плати у розмірі  4404,35 грн. (3764,40 грн. х 1,17). Також постановою визначені порядок та строки  проведення індексації, передбачено мінімальне підвищення пенсії на рівні 100 грн.  
 
«Осучаснення» пенсій проведено в автоматичному режимі, за матеріалами пенсійних справ. Для забезпечення своєчасного проведення березневого перерахунку Головне управління  Пенсійного фонду в Запорізькій області ретельно підготувалось. У грудні минулого року було протестовано  програмне забезпечення, опрацьовані алгоритми перерахунку, проведено інвентаризацію пенсійних справ.
 
За результатами проведеного перерахунку, з березня пенсійні виплати зросли у 437,2 тис. запорізьких пенсіонерів (81 % від їх загальної чисельності). Розмір підвищення пенсії в кожному конкретному випадку індивідуальний, адже пенсійні виплати складаються з базової проіндексованої частини та інших складових, які не індексуються (доплати за понаднормовий стаж тощо).
 
Отже, в Запорізькій області пенсія зросла:
- у 435,2 тис. осіб — в середньому на 581 грн., яким пенсія призначена згідно закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
- у 1,3 тис. осіб — в середньому на 770,52 грн., яким пенсія призначена згідно закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (з числа військовослужбовців строкової служби);
- у 0,7 тис. осіб — в середньому на 648,02 грн., яким пенсія призначена згідно закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
 
Також 116,6 тис. запорізьких пенсіонерів після проведеного перерахунку отримали мінімальну доплату до 100 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124.
 
Березнева індексація не застосовувалась до пенсій, призначених за «спеціальними» законами (військовим пенсіонерам, державним службовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування, прокурорам, суддям, Народним депутатам тощо).
 
Ще одна новація в пенсійному забезпеченні стосується тих пенсіонерів, які мають великий страховий стаж,  але  через невелику  заробітну  плату отримують пенсію на рівні мінімальної. Уряд запровадив одноразову індексацію у розмірі 2410,17 грн. громадянам, пенсія яких становила 1669,20 грн. або менше, та мають повний страховий стаж (30 років – жінки, 35 років - чоловіки, а для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, - 20 років жінки, - 25 років чоловіки). Кошти їм виплачуються двома траншами - по 1205,08 грн. у березні та квітні. Таку разову доплату в Запорізькій області отримують 83 425 громадян.
 
Головним підсумком проведеного перерахунку є те, що змінилась на краще структура отримувачів пенсійних виплат в залежності від їх розміру.
 
Якщо до перерахунку тих, хто отримував пенсію до 2 тисяч гривень було      48 % або майже половина, після перерахунку – їх залишилось 22 % або п’ята частина; натомість тих, хто отримував пенсію від 2 до 3 тисяч гривень було 26 % - тепер їх 44 %, а питома вага тих, хто отримує пенсію від 3 до 10 тисяч гривень і більше – зросла з 26 до 33 % і складає третину від загальної кількості пенсіонерів області.
 
Дізнатись про індивідуальний розмір підвищення пенсії можна не виходячи з дому за допомогою Skype-зв’язку, електронної пошти, «гарячої» телефонної лінії, веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, або особисто звернувшись безпосередньо до відділу обслуговування громадян за місцем проживання.
 
Для своєчасної та в повному обсязі виплати пенсій у березні 2019 року буде спрямовано 1,8 млрд. грн., що майже на 249 млн. грн. або 16 % більше, ніж у лютому 2019 року. Потреба у коштах на виплату пенсій щороку зростає. Так, для забезпечення пенсійних виплат у повному обсязі у 2017 році – 14,4 млрд. грн. (що на 13 % більше ніж у 2016 році), у 2018 –
18 млрд. грн.  (що на  25 % перевищило потребу у 2017 році).
 
З цього року автоматична індексація пенсійних виплат за впровадженим механізмом відбуватиметься щорічно.
 
Ще одна важлива новація, запроваджена Урядом з березня 2019 року, стосується монетизації субсидій.
 
Наразі пенсіонери, яким призначено субсидію у 2018 році, отримують державну допомогу на оплату комунальних рахунків у грошовій формі синхронно з підвищеною пенсією, у звичний спосіб: через банківські установи або поштові відділення.
 
В Запорізькій області пенсіонерів-субсидіантів – 106 тисяч. Органи Пенсійного фонду України в області здійснили усі необхідні заходи, щоб забезпечити своєчасне фінансування цього соціально важливого проекту.
 
Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий отримали пенсіонери 4 березня, згідно графіку пенсійних виплат.
 
Тим, хто отримує пенсію після 20 числа, не слід хвилюватись: оплатити комунальні послуги можна до кінця місяця, субсидію не відмінять. Але необхідно насамперед використати кошти за їх цільовим призначенням — на сплату «комуналки», а зекономленими сумами вже розпорядитись на свій розсуд.
Назад к содержимому