Д А Й Д Ж Е С Т діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский обком ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Д А Й Д Ж Е С Т діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань

Новости ФПУ
9 квітня 2020 р.

№ 25 від 06.04.2020 р.

     Д А Й Д Ж Е С Т
 діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань
30 березня 03  квітня 2020 року
 
 

I.   Інформація про звернення Голови ФПУ, суспільно-важливі нормативно-правові акти, які надійшли на розгляд СПО з короткими коментарями
 
 
·     Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на звернення Голови ФПУ Григорія Осового щодо необхідності підтримки та додаткового матеріального заохочення медичних працівників, які залучені до боротьби з  короновірусом, і які в умовах зростання навантаження, підвищеного ризику для життя та здоров’я, самовіддано, часто ризикуючи собою рятують інших людей, дав доручення керівникам МОЗ, Мінекономіки і Мінфіну розглянути це питання і про результати поінформувати Кабінет Міністрів України і Федерацію профспілок.
 
·     Голова ФПУ Григорій Осовий звернувся до парламентських комітетів з питань бюджету, з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів і з питань економічного розвитку, а також до Кабінету Міністрів України з приводу секвестру Державного бюджету України.
 
Для вивільнення коштів на створення та фінансування Фонду боротьби з COVID-19 з метою реалізації першочергових заходів в умовах карантину та підтримки малозабезпечених верств населення запропонувавши, в першу чергу:
 
-  скоротити видатки Державному управлінню справами (ДУСЯ), зокрема видатки на санаторно-курортне лікування;
 
-мінімізувати видатки на утримання державних органів (скоротити адміністративно-господарські витрати);
 
- запровадити обмеження надвисоких заробітних плат народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, керівників та заступників керівників державних органів, керівників та членів наглядових рад державних підприємств, холдингових компаній,  акціонерних та господарських товариств;
 
- скасувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску та встановити регресивну шкалу розміру сплати єдиного внеску із зарплати (доходу), яка перевищує порогову відмітку в 10 розмірів мінімальної заробітної плати, з метою фінансового наповнення фондів соціального страхування тощо.
 
Одночасно, Голова ФПУ запропонував за рахунок коштів Фонду соціального страхування України здійснювати компенсацію витрат спеціалізованим закладам під час проходження у них обов’язкової 14-денної обсервації застрахованими особами.
 
Крім того, він вважає за необхідне скоротити надвеликі витрати на погашення та обслуговування державного боргу шляхом проведення термінових консультацій щодо реструктуризації державного боргу, враховуючи форс-мажорні обставини, що склалися, - зазначено у зверненнях.
 
     Голова ФПУ Григорій Осовий закликав Верховну Раду України не допустити прийняття рішень, результатом реалізації яких стане падіння рівня трудових доходів українських працівників та зростання заборгованості з виплати заробітної плати, поглиблення бідності серед населення та загострення соціальної напруги і криміналізація суспільства.
 
     Г. Осовий від Федерації профспілок України звернувся до Міністра фінансів Сергія Марченка, Голови НБУ Якова Смолія, Голови Комітету ВРУ з питань бюджету  Юрія Арістова, Виконавчого директора МВФ від України Ентоні Де Лано з листом про невідкладні дії щодо економіки, охорони здоров’я та заборгованості, щоб ознайомити їх зі Зверненням глобальних профспілок до МВФ і Світового банку, і закликав діяти відповідно до рекомендацій щодо скоординованої міжнародної відповіді на світову економічну кризу та кризу охорони здоров’я.
 
     Він наголосив, що настав час ужити рішучих дій замість того, щоб витрачати час на поодиноку рішення чи програми, які перекладають ризики на плечі нужденних. Усі заходи повинні бути розроблені з урахуванням пріоритетності реальної економіки та відповідності основоположним трудовим стандартам МОП.  
 
· СПО об’єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дії колективних договорів» №3204 і повідомив Комітету ВРУ з питань бюджету  та з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, що він потребує суттєвого доопрацювання.
 
  Справедливо вважаючи, що питання удосконалення законодавства, що регулює колективно-договірне регулювання потребує комплексного підходу, принагідно нагадавши, що сторонами Національної тристоронньої соціально-економічної ради  було підготовлено нову редакцію  Закону кураїни  «Про колективні угоди  та колективні договори», текст якого міг би стати актуальною альтернативою  точковим та неузгодженим змінам. СПО запропонував розглянути питання щодо включення окремої книги «Колективні трудові відносини»  під час підготовки проекту кодифіковано акту в сфері трудового законодавства та висловився за доцільність проведення комітетських слухань на тему: «Сучасний стан колективно-договірного регулювання трудових відносин: законодавство та реалії». Окремо надавши позицію КВПУ до законопроекту для розгляду.   
 
·     Також СПО об’єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про внесення змін до ст.4 Закону України «Про прожитковий мінімум» щодо затвердження прожиткових мінімумів на рівні фактичного розміру» №1175-1 та не підтримав його, оскільки він не вирішує проблему щодо реалізації соціальних прав  та державних соціальних гарантій громадян на достатній життєвий рівень, визначений Конституцією України. Профспілки вважають за необхідне  встановлення розміру  прожиткового мінімуму на рівні  не нижче його фактичного розміру, а у держбюджеті розраховувати його  відповідно до національного і міжнародного законодавства, зокрема Конвенції МОП №117 про основні  цілі та норми соціальної політики.  Про що і повідомив Комітету ВРУ з питань бюджету  та з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
 
·      В межах компетенції СПО об’єднань профспілок розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей» та повідомив Мінсоцполітики, що він потребує  доопрацювання в частині  приведення у відповідність до вимог законодавства. Звернувши окремо увагу на забезпечення прав та гарантій дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які на даний час перебувають в школах-інтернатах для дітей, які потребують соціальної допомоги, а також забезпечення прав та гарантій працівників цих закладів, які пропонується ліквідувати або реорганізувати.
 
·         Спільний представницький орган об’єднань профспілок розглянув проект постанови КМУ «Про реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток соціальних сервісів для людей» та підтримав в цілому вжиття заходів для підтримки та убезпечення населення від негативних наслідків у період карантину.  А також проекти  постанов  Уряду «Про затвердження Порядку установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг», «Деякі питання надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення», «Про   внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо отримання відомостей  з Державного реєстру актів цивільного стану громадян».
 
За підсумками розгляду надіслано листи Міністерству соціальної політики, в яких зазначено, що зауважень та пропозицій до зазначених проектів постанов немає.  
 
·         Спільний представницький орган об’єднань профспілок розглянув проект постанови КМУ  «Про виплату одноразової грошової допомоги у суму 1000 грн.  окремим категоріям населення для посилення соціального захисту в умовах виникнення і поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коноравірусом   SARS-CoV-2», а також проекту постанови Уряду «Деякі питання надання державної соціальної допомоги». За підсумками розгляду надіслано листи Міністерству соціальної політики, в яких зазначено, що зауважень та пропозицій до зазначених  проектів постанов немає.  
 
  Нагадаємо, що Голова СПО, ФПУ Григорій Осовий у своєму Зверненні до членів профспілок, органів державної влади і роботодавців щодо підтримки працюючих  людей, коментарях та офіційних зверненнях неодноразово закликав владу надати матеріальну та фінансову підтримку найбільш соціально вразливим групам населення в зв’язку з поширенням пандемії короновірусу на території України та введення карантинних заходів.
 
·            СПО об’єднань профспілок розглянув проект розпорядження КМУ «Щодо встановлення доплати до заробітної плати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення на період заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвовроби (COVID-19)». У відповіді Мінсоцполітики Голова СПО зазначив, що перелік робіт, запропонований в Проекті, не охоплює усі категорії працівників та запропонував внести зміни до п.1 Проекту розширивши перелік додавши до медиків, зв’язківців, транспортників, працівників торгівлі, тих хто надає адміністративні, комунальні, побутові послуги, поліцейських, митників, прикордонників, пожежників тощо. А конкретний перелік посад і професій визначається роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації.  
 
· Голова ФПУ Григорій Осовий взяв участь у роботі української сторони платформи громадянського суспільства у форматі Скайп-конференції.
 
· Розпорядженням Голови ФПУ Григорія Осового надано фінансову допомогу Монастириській профспілкові організації працівників охорони здоров’я для підтримки членів профспілкової організації Монастириської районної лікарні, які постраждали від інфікування короновірусом під час виконання протиепідемічних заходів.
 
 
2.    Діяльність всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань
 
 
·     Укрнафтогазпрофспілка: працівники не повинні платити за епідемію своїми робочими місцями і зарплатами
 
В умовах протиепідемічного карантину та загострення ситуації з забезпеченням нормальних умов праці працівників підприємств та організацій нафтогазової галузі Центральна рада Укрнафтогазпрофспілки оперативно реагує на триваючу роботу з підготовки до вивільнення працівників, у тому числі за програмами добровільного вивільнення з підвищеними виплатами.
 
Центральна рада звернула увагу соціальних партнерів на необхідність припинення будь-яких дій, пов’язаних з вивільненням працівників до завершення епідемії коронавірусу та протиепідемічного карантину, закликала забезпечити безумовне додержання трудових прав працюючих, не допускати спроб тиску на працівників з метою примушування або матеріального заохочення до добровільного звільнення. Вказано на неприпустимість порушень трудового законодавства і умов трудових договорів, в тому числі незаконного звільнення, та погіршення умов праці працівників під час карантину, зазначивши, що такі дії є кримінальними злочинами, передбаченими ст.172, 173 Кримінального кодексу України, з притягненням винних осіб до встановленої законом відповідальності.
 
·     Сфера послуг та роздрібна торгівля адаптуються до карантину: є труднощі, але катастрофи поки немає, - розповіла у інтерв'ю Радіо Свобода голова Всеукраїнської профспілки торгівлі Тетяна Ясько.
 
Проте, за її словами, від початку карантину цей сектор дуже змінився і якщо карантин продовжать, то наслідки будуть драматичними:
 
«Ми думаємо про можливе продовження карантину з жахом. Можна протриматися місяць, а далі – дуже тяжко. Великі компанії це ще витримають. А представники малого бізнесу просто закриватимуться», - спрогнозувала Т.Ясько.
 
·     Об’єднання Профспілок Львівщини створило спеціальний фонд для придбання засобів індивідуального захисту працівників медустанов з метою протидії поширення COVID-19.
 
·     Дніпропетровське облпрофоб'єднання та Федерація організацій роботодавців, підтримавши пропозицію обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я (голова О.Валевська) щодо створення Фонду допомоги медзакладам, виступили зі спільним зверненням до керівників підприємств та голів профорганізацій всіх рівнів залучитися до цієї важливої роботи, що дозволить поліпшити забезпечення лікарень та медпрацівників всім необхідним.
 
·         У Львові порушуються умови праці машиністів баштових кранів, які працюють на будівельних майданчиках під час карантину. Про це повідомили у Профспілці працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.
 
За інформацією Профспілки, "Зараз є можливість продовження роботи на будівельних підприємствах за умови застосування засобів індивідуального та колективного захисту.
 
Однак, за інформацією машиністів баштових кранів, членів профспілки, ці заходи на будівельних майданчиках Львова не виконуються. У зв’язку із цим, Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України  звернулась з листами на адресу Львівської міської Ради до міського голови Львова –  Андрія Садового та до начальника головного управління Національної поліції у Львівській області полковника поліції – Василя Віконського з проханням втрутитись в цю ситуацію та вжити всіх необхідних заходів для створення безпечних умов для збереження життя, здоров’я працівників, які продовжують працювати, та оточуючих людей під час карантинних заходів у  Львові.
 
·  Профспілка працівників державних установ України звернулась до голів обласних державних адміністрацій та обласних рад з надважливим проханням вишукати можливість у забезпеченні працівників місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування захисними медичними масками у необхідних кількостях та іншими першочерговими засобами для захисту здоров'я працівників.
 
· Нагадаємо, що з початку введення карантинних заходів всеукраїнські профспілки та територіальні профоб’єднання займають активну позицію щодо захисту працівників під час епідемії короновірусу. Наприклад:
 
Профспілка авіабудівників України закликала підтримати працюючих людей в умовах надзвичайної ситуації.
 
У Зверненні Голови Профспілки авіабудівників України наголошується Яреми Жугаєвича: на сьогоднішній день ми маємо серйозний виклик державі, всьому українському суспільству. Від наших злагоджених дій залежить те, наскільки повністю і швидко ми подолаємо цю серйозну проблему, яка набирає обертів і масштабується ледве не щодня.
 
          Полтавська обласна рада профспілок звернулась до членів профспілок, органів державної влади і роботодавців щодо підтримки працюючих людей
 
Коронавірус COVID-19 – це потужний виклик здатності Української держави, профспілок і роботодавців спільними зусиллями реагувати на загрозу, яка поширюється усім світом, наголошується у Зверненні.
 
· Профспілка працівників культури України спільно з Міністерством культури, молоді та спорту України (МКМС) підписали Звернення з рекомендаціями про умови роботи закладів культури та закладів освіти в сфері культури в умовах карантину.
 
За яким працівників, які фактично не виходять на роботу під час карантину вважаються такими, що не виходять на роботу у зв’язку з простоєм (за винятком працівників закладів мистецької освіти, які працюють дистанційно, та оплата праці яких здійснюється в повному обсязі). Профспілка домоглася збереження за ними середнього заробітку за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України.
 
·        У зв’язку з карантином через коронавірус COVID-19 та припиненням примісцевого та громадського транспортного сполучення, виникла проблема з поїздками медиків на роботу. Особливо гостро вона торкнулася середній і молодший медичний персонал, значна частина якого добиралася на роботу на приміських маршрутах.   
 
Першою на складну ситуацію відреагувала Херсонська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України, якій вдалося організувати доставку персоналу безкоштовно.
 
За ініціативи профспілки, з 21 березня забезпечено перевезення медичних працівників за трьома основними напрямками: c.м.т.Білозерка - с.м.т .Камишани - с. Приозерне – м .Херсон; м. Олешки – м. Херсон; с. Чорнобаївка – м. Херсон.
 
·         «Незабезпечення медичного працівника засобами індивідуального захисту створює загрозу для його життя і здоров'я, тому є законною підставою для відмови від виконання своїх обов’язків, (за умови попередження роботодавця та підтвердження цього факту представником профспілки)»,- заявила Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль.
 
Вона повідомила, що на засіданні штабу з протидії поширенню COVID-19, яке відбулося в МОЗ, Профспілка визначила питання, що потребують негайного вирішення, бо стосуються безпосередньо медичних працівників, які працюють у зоні ризику.
 
Головні з них:
 
- індивідуальний захист (забезпечення засобами індивідуального захисту (ЗІЗ);
- тестування (обов’язкове тестування медичних працівників на наявність COVID);
- оплата праці ( у надзвичайній ситуації, понаднормовий робочий час тощо);
- страхування (прирівняти роботу працівників у надзвичайних умовах до учасників бойових дій);
 
- доїзд до роботи.
 
«Ми не дозволимо ризикувати здоров’ям і життям медичних працівників, які сьогодні не мають належного захисту. Попереду складна боротьба з хворобою, тому кожен «воїн» має бути озброєний», - підкреслила вона.
 
·         Київські профспілки організували перевезення медпрацівників до роботи
 
Завдяки коштам членських організацій Міськпрофради, якими наповнено Фонд солідарності, Київська міська рада профспілок спільно з Київською міською профспілкою працівників охорони здоров’я здійснює перевезення медпрацівників з Броварів, з Княжичів та Требухова до лікарні швидкої медичної допомоги та назад до місця проживання кожного дня.
 
Також голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник звернулася до Голови Спільного представницького органу Сторони роботодавців на територіальному рівні в м. Києві Андрія Антонюка із закликом використати всі можливості та зробити все необхідне, щоб забезпечити безпеку праці на робочих місцях; не допустити вивільнення працівників з підприємств, які тимчасово призупинили/скоротили виробничу діяльність та надання послуг.
 
·     На Рівненщині профспілки збирають кошти на допомогу медикам для закупівлі засобів індивідуального захисту: захисних костюмів, масок, респіраторів тощо.
 
Таке рішення було прийнято Президією Федерації профспілок області.
На рахунок вже надійшли кошти від обласних профорганізацій працівників охорони здоров’я, лісового господарства, «Укрпошти» та автотранспорту. Найближчим часом долучаться решта обласних профорганізацій, апарат ФПО, первинні профспілкові організації.
 
·    Профспілка освітян звернулася до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та Президента з приводу змін до Державного бюджета України на 2020 рік.
 
У листах висловлено розуміння, що в умовах боротьби з поширенням вірусу COVID-19 є нагальна необхідність скорочення бюджетних видатків Державного бюджету на 2020 рік. Але Профспілка вважає, що вони можуть бути скориговані за менш важливими бюджетними програмами.
 
Запропоновані Міністерством фінансів України пропозиції щодо внесення змін щодо фінансування програм у галузі освіти і науки, внаслідок чого буде зменшено обсяги видатків на суму приблизно 7 млрд. гривень, з яких пропонується скасувати низку бюджетних програм на 5 млрд. гривень, що призведе до негативних, руйнівних наслідків
 
·Зміни до статті 113 – простій під час карантину зі збереженням зарплати.
 
Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» 2 квітня 2020 року, внесено зміни до частини першої статті 113 КЗпП, де передбачено оплату простою не з вини працівника, в тому числі у зв’язку карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, у розмірі не менше 2/3 посадового окладу (ставки заробітної плати).
 
Але при цьому Галузевою угодою між МОН та ЦК Профспілки освітян на 2016-2020 роки, в пункті 8.3.3 конкретизовано, скільки «не менше» – а саме в розмірі середньої заробітної плати і не менше тарифної ставки (посадового окладу) всім працівникам, включаючи непедагогічних.
 
     Якщо ж працівники закладів та установ освіти працюють, використовуючи різні форми роботи, зокрема й дистанційно, то оплата праці здійснюється як зазвичай, відповідно до чинного законодавства.
 
·         Київська міська рада профспілок звернулася до КМДА щодо відтермінування дії Розпоряджень КМДА стосовно сплати мешканцями щоквартальних внесків за обслуговування компаніями будинкових лічильників води та тепла.
 
Враховуючи, що на сьогодні в умовах жорсткого карантину і введенням надзвичайної ситуації для боротьби з розповсюдженням пандемії COVID-19, громадяни опинилися у вкрай складній фінансовій ситуації до стабілізації фінансової та економічної ситуації в столиці, відновлення роботи підприємств, збільшення доходів громадян.
 
·     Львівська обласна організація Всеукраїнської профспілки торгівлі виділила 11 тисяч гривень на підтримку членів профспілки – продавців, які в умовах карантину та надзвичайної ситуації продовжують працювати.
 
  За ці кошти придбано тисячу масок і  передано працівникам ТВК «Львівхолод» (Торговельна мережа «Рукавичка»),  ПАТ «Львівський холодокомбінат» та іншим підприємствам торгівлі, які входять до складу Львівської обласної галузевої профспілки.
 
·     На платформі Zoom відбулась Перша online конференція Громадської організації «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти».
 
Участь у заході взяли від 110 до 180 осіб (в залежності від періодів завантаження системи Internet). Зокрема, працівники закладів мистецької освіти,  представники Асоціації міст України, органів управління культурою, експерти у сфері культури, інші.
 
За дорученням ЦК Профспілки у вищезазначеній online конференції взяв участь член Президії ЦК Профспілки, член Ради Федерації профспілок України, голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки Анатолій Яловий.
 
·     Регіональна профспілкова організація Північно-Східного міжрегіонального управління долучилася до вирішення питання забезпечення співробітників органів та установ виконання покарань індивідуальними засобами захисту та закупила 5000 масок, на що було витрачено більше 80 тис. грн. Також, проводиться робота щодо придбання дезінфекторів для рук та дезінфікуючих засобів для поверхонь на суму більше 130 тис. грн. Всі засоби індивідуального захисту та дезінфікуючі засоби направлені до органів та установ виконання покарань Північно-Східного міжрегіонального управління.
 
·     Первинна профспілкова організація Київської міської ради профспілок, яка об’єднує три організації: Київську міську раду профспілок, господарське управління Київської міськпрофради та кредитну спілку «Профспілкова скарбниця», провела ОНЛАЙН-ФЛЕШМОБ «ПІДТРИМАЙ ЛІКАРНЮ!».
 
    Було прийнято рішення – перерахувати середньоденний заробіток працівників за березень 2020 року в первинну профспілкову організацію «Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги» з метою надання фінансової допомоги медичним працівникам для закупівлі засобів індивідуального  захисту: костюмів, масок, респіраторів, для забезпечення транспортом, харчуванням, тощо.
 
   Київська міська рада профспілок звернулася до своїх членських організацій з пропозицією долучитися до ініціативи Київської місьпрофради та також започаткувати серед профспілкових організацій Київської міської ради профспілок ОНЛАЙН-ФЛЕШМОБ «ПІДТРИМАЙ ЛІКАРНЮ!»
 
 
      3. Перелік заходів ФПУ
 
·         Здійснено аналіз та моніторинг проходження у ВРУ проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», реєстр. № 3279. Аналіз ФПУ.
 
·     Підготовлено пропозиції щодо антикризових заходів по подоланню економікою України наслідків пандемії та посилення соціального захисту населення.
 
· Підготовлено інформацію щодо законодавчих змін, які були ухвалені ВРУ як відповідь на загрози коронавірусу (та/або ухвалені на період карантину), а також ті, що мають сприяти подоланню супутніх соціально-економічних проблем, та зроблено оцінку щодо їх впливу на права членів профспілок/профспілки.
 
· Підготовлено пропозиції до структури глави 15. Оплата праці проекту Закону України «Про працю».
 
· Розпочато підготовку інформації про стан виконання Рішення примирної комісії від 16 липня 2015 року у колективному трудовому спорі (конфлікті) між СПО об’єднань профспілок та Кабінетом Міністрів України за І квартал 2020 року.
 
·     Проведено оцінку виконання Колективного договору між ФПУ та ППО апарату ФПУ.
 
· Підготовлено лист до ВРУ щодо захисту прав працівників під час секвестру Держбюджету.
 
·     Підготовлено інформаційний матеріал «Прожитковий мінімум, динаміка середньої заробітної плати та стан виплати зарплати у лютому 2020 року».
 
·     Підготовлено коментар щодо оновленого макропрогнозу.
 
·     Підготовлено інформацію «Про отримання застрахованими особами довідок форми ОК-5 та ОК-7 про страховий стаж».
 
·     Йде підготовка пропозицій до надісланого Мінсоцполітики проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток соціальних сервісів для людей».
 
·     Допрацьовано макет листівки "Знай і захищай свої права на безпечну працю".
 
·     Підготовлено висновок до проекту наказу МВС «Про затвердження інструкції з організації та проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа».
 
·     Підготовлено проєкт листа територіальним профоб’єднанням щодо актуалізації інформації про їх членські організації, їх контактні данні з метою оперативного їх інформування щодо дій ФПУ в умовах карантину.
 
·     Готується проєкт Положення про проведення конкурсу профспілкових проєктів серед представників профспілкової молоді членських організацій ФПУ.
 
· Редагування випуску бібліотечки «Голови профкому» "СТРАЙК – УЛЬТИМАТУМ ПРОФСПІЛОК. ДОСВІД ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН", підготовленого департаментом правового захисту.
 
·     Готується випуск бібліотечки «Голови профкому» щодо основних змін у правописі та оформленні документів, листів.
 
·     Постійно проводиться модерація групи Viber «Орговики ФПУ» (наповнення актуальним контентом, оперативне інформування про ситуацію з важливих питань).
 
·     Готується положення про проведення конкурсу «Кращі практики роботи з молоддю».
 
·     Проводиться опитувальне голосування щодо прийняття постанови Президії ФПУ «Про особливості роботи та взаємодії з членськими організаціями ФПУ на період дії карантину в Україні».
 
·     Доопрацьовано матеріали до звернення на МОП про порушення Конвенції МОП № 95 про захист заробітної плати (щодо заборгованості з виплати заробітної плати).
 
·     Підготовлено листи на КМУ, Запорізьку ОДА, Запорізьку облраду щодо заборгованості з виплати заробітної плати працівникам КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради.
 
·     Підготовлено матеріали щодо приєднання ФПУ до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (ЕРІС).
 
·     Підготовлено інформацію щодо нормативно-правових актів, прийнятих Урядом, як відповідь на загрози коронавірусу (та/або ухвалені на період карантину), а також ті, що мають сприяти подоланню супутніх соціально-економічних проблем та зроблено оцінку щодо їх впливу на права членів профспілок/профспілки.  
 
·     Опрацьовано та надано експертний висновок Міністерству соціальної політики України щодо проекту наказу «Про затвердження Класифікатора соціальних послуг».
 
·      Підготовлено  інформацію про затвердження бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2020 рік».
 
·     Підготовлено інформацію про факти періодичного обмеження КМУ і ВРУ державного нагляду у сфері охорони праці.
 
·     Допрацювано проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я  "Про внесення змін до наказу МОЗ від 10.07.2013 № 585".
 
·     Допрацьовуються  рекомендації  щодо проведення Всесвітнього дня охорони праці.
 
·     З метою забезпечення участі профспілок у моніторингу адаптації національного законодавства до законодавства ЄС для реалізації трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок підготовлено проект розпорядження ФПУ про моніторинг адаптації національного законодавства до законодавства ЄС, а також осучаснено План участі ФПУ у заходах з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2017 № 1106, на 2020-2021 роки.
 
· Забезпечується надання роз’яснень громадянам законодавства за телефонами «гарячої лінії».
 
· Опрацьовано та узагальнено інформацію, яка надійшла від навчально-методичних центрів профспілок Житомирської, Волинської та Чернігівської областей. Підготовлено матеріали для розміщення інформації на сайті ФПУ в розділі «Профспілкове навчання». Очікується інформації від решти НМЦ з метою інформування щодо можливостей НМЦ в сфері підвищення кваліфікації профспілкових кадрів та активу через сайт ФПУ.
 
· Підготовлено лист членам Ради ФПУ про відтермінування дати проведення шостого засідання Ради ФПУ та про прийняття проєкту постанови Ради ФПУ "Про внесення змін до Регламенту Ради ФПУ" шляхом опитувального голосування.
 
· Проводиться робота над другою частиною методичних рекомендації профспілковим організаціям щодо звітів і виборів в членських організаціях ФПУ.
 
· Проведені консультації з Профспілкою працівників соціальної сфери щодо доцільності, підстав та механізму прийняття рішення про відтермінування з’їзду.
 
·     У період з 30 березня по 03 квітня 2020 року правовими інспекторами праці, які працюють в департаменті правового захисту апарату ФПУ, за телефонами «профспілкової гарячої лінії» надано 43 консультації членам профспілок, профспілковим організаціям і просто громадянам. Дзвінки надходили з Київської, Волинської, Одеської, Львівської, Миколаївської областей, міст Києва, Новомосковська, Одеси,Первомайська, Дніпра, Хмельницького, Ужгорода, Нововолинська.
 
За консультаціями зверталися представники виборних органів та члени Профспілки працівників зв’язку України, Запорізький обком працівників ЖКГ, члени Профспілки працівників освіти і науки України, Профспілки працівників охорони здоров’я, Профспілки працівників культури України.
 
 
·   Прес-центром 30 березня - 3 квітня на Офіційному веб-порталі ФПУ підготовлено і розміщено всього 69 інформаційних повідомлень. Із них 18 від членських організацій. На Офіційному веб-порталі ФПУ запроваджено нову рубрику «ПРОФСПІЛКА ДІЄ», а також системно наповнюється банер «Боротьба із короновірусом. Особливості роботи профспілок під час карантину»
 
·   З 28 по 03 квітня сім днів на тиждень на сторінці  ФПУ у Фейсбуці розміщено 173 матеріалів, з них 65 відео, 15 прямі ефіри, 43 актуальних коментарів. Охоплення аудиторії публікаціями збільшилось на 15 тис. і становило 98 тис. осіб та організацій. Запроваджені нові рубрики - "Позиція та дії профспілок", "В членських організаціях", "Актуальні питання: позиція ФПУ", "Профспілки і світ", "Тенденція" та інші.  Широко використовуються інформація та повідомлення всеукраїнських галузевих профспілок та територіальних профоб'єднань, створено актив профспілкових дописувачів.
 
·   Щоденно проводиться  розсилка Моніторингу Інтернет-видань.
 
·   Для щоденного інформування ЗМІ, членських організацій також використовується система «Профтелеграф», зроблено 7 випусків.
 
·    Під час карантину вийшов уже 2-й номер газети «Профспілкові вісті», який поширений в електронному форматі та звичайному режимі.
 
·   ВПЕРШЕ проведено в кім 323 Будинку спілок відеоконференцію з використанням  програмних засобів відеозв’язку ZOOM  конференцій, в якій взяли участь керівники ФПУ. Система зарекомендувала себе позитивно.
 
·    Прес-центр звернувся до членських організацій ФПУ з проханням надсилати повідомлення про їхню діяльність для висвітлення на Офіційному веб-порталі ФПУ і сторінці ФПУ у Фейсбуці.
 
·    Продовжується робота над перекладами з англійської мови офіційних та методичних матеріалів, які на досвіді європейських країн показують як розвивається пандемія, і що потрібно робити, щоб захистити працівників на їх робочих місцях. Якою є роль профспілкових організацій в процесі організації безпечного виробничого процесу та належних санітарно-епідеміологічних умов на виробництвах і в організаціях
 
·    Узагальнено та доопрацьовано Інформаційну записку про участь ФПУ у моніторингу адаптації національного законодавства до законодавства Євросоюзу.
 
·    Підготовлено доручення щодо виконання спільних декларації Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, прийнятих у 2019 р.
 
·    Взято участь у відеоконференції з представниками профспілок Австрії, Словенії, Сербії та Молдови – партнерів по проекту «Цифрова мережа Дунаю».
 

 
© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому