COVID-19: РУЙНУВАННЯ ЖИТТЯ, ЕКОНОМІКИ І СУСПІЛЬСТВА: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ ДІЙ ПРОФСПІЛОК (ВЕБІНАР) - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский обком ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

COVID-19: РУЙНУВАННЯ ЖИТТЯ, ЕКОНОМІКИ І СУСПІЛЬСТВА: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ ДІЙ ПРОФСПІЛОК (ВЕБІНАР)

Новости ФПУ
19 травня 2020 р.

№ 46 від 15.05.2020 р.
 
 
COVID-19: РУЙНУВАННЯ ЖИТТЯ, ЕКОНОМІКИ І СУСПІЛЬСТВА: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ ДІЙ ПРОФСПІЛОК (ВЕБІНАР)

14 травня було проведено вебінар «COVID-19 - руйнування життя, економіки та суспільства: виклики і перспективи дій профспілок» організований Бюро МОП з питань діяльності трудящих (АКТРАВ) для профспілок у Східній Європі.

Вебінар, який проходив у режимі відеоконференції став додатковою можливістю для представників національних профцентрів Вірменії (КПА), Азербайджану (AHIK), Білорусі (БКДП), Грузії (КПГ), Молдови -  (НКПМ), Росії - (ФНПР, КТР), України (ФПУ, КВПУ) підвищити обізнаність про економічний, трудовий та соціальний вплив кризи COVID-19, виклики і перспективи дій профспілок в цих країнах.

Модератор вебінару керівник відділу країн Європи та Центральної Азії, МОП/АКТРАВ, Сергіус Гловацкас зосередив увагу учасників на тому що пандемія COVID-19, яка поширюється світом, продовжує викликати значні потрясіння та чинити значний вплив на економіку і суспільство. А її наслідки вже відчули чимало галузей, секторів, робітників та широкий спектр різних видів економічної діяльності, і багато з них ще проявиться в наступні місяці.

У зв’язку з цим, потрібні швидкі та узгоджені політичні та практичні дії у відповідь, і профспілки не можуть стояти осторонь.
Про діяльність Федерації профспілок України поінформував голова Григорій Осовий. Він, зокрема зазначив, що ФПУ працює в дистанційному режимі спрямовуючи свою діяльність на захист трудових прав працівників в умовах запровадження карантинних заходів, надання їм соціальної допомоги. Особливу увагу профспілок сфокусовано на забезпеченні засобами індивідуального захисту працівників, які працюють безпосередньо на передовій боротьби з короновірусом – медиків, а також працівників критичної інфраструктури.   

Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, констатувала, що охорона здоров’я опинилася на передньому краї боротьби з короновірусною інфекцією. Вона повідомила, що з початку введення карантинних заходів виникли проблеми з доїздом медпрацівників до місця роботи, відсутності у достатній кількості засобів індивідуального захисту, доплат медикам, які працюють безпосередньо з хворими на короновірус та інші, у вирішенні яких взяла активну участь Профспілка.

Заступник Голови профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко у своєму виступі повідомив, що галузь як базова не зупиняла роботи і продовжує працювати при дотриманні всіх рекомендованих МОЗ заходів індивідуального захисту та санітарної обробки на підприємствах.

Отримані під час вебінару рекомендації Бюро МОП і досвід національних профцентрів щодо існуючих викликів та потреб для подолання кризи допоможуть знайти більш ефективний шлях виходу із карантинних заходів і в українських реаліях.  Голова СПО Г.Осовий напередодні вже передав Міністру соцполітики України М. Лазебній Пропозиціі профспілок щодо додаткових антикризових заходів по подоланню економікою України наслідків пандемії наголосивши на необхідності продовження соціального діалогу в більш широкому форматі з СПО профспілок.

Учаснику вебінару висловили впевненість, що зустрічі у такому форматі, стануть дієвим майданчиком для обговорення перспектив, викликів та нових тенденцій дій профспілок з метою пом'якшення та подолання наслідків кризи та з інших питань.                     
                                                     
Детальніше:
 

© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому