ОГЛЯД діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский обком ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

ОГЛЯД діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок

Новости ФПУ
12 червня 2020 р.



ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
ПРЕС-ЦЕНТР
 
     О Г ЛЯ Д
діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань  9-10 червня 2020 року

I.    Інформація про звернення Голови ФПУ, суспільно-важливі нормативно-правові акти, які надійшли на розгляд СПО з короткими коментарями
· Завдання профспілок — повернути антипрофспілковий законопроект № 2681 на доопрацювання
Відбулася робоча міжнародна онлайн-зустріч керівництва ФПУ, всеукраїнських профспілок та структурних підрозділів ФПУ з керівництвом Міжнародної конфедерації профспілок, Пан’європейської регіональної ради МКП, Європейської конфедерації профспілок, Вашингтонського офісу МКП, який опікується питаннями діяльності міжнародних фінансових інститутів та Міжнародної організації праці щодо координації дій українських та глобальних профспілок, зарубіжних національних профцентрів з метою недопущення прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок) № 2681.
 
Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, звертаючись до міжнародних колег, зазначив, що процес наступу на права трудящих і профспілок  продовжується. Метою, яка переслідується - підпорядкувати і зробити профспілки слухняним інструментом провладного впливу на трудящих. У цій ситуації українські профспілки розпочали широкомасштабну інформаційну кампанію проти намагання представників провладної більшості протягти антипрофспілкове законодавство у парламенті.
 
Зараз профспілкові організації масового звертаються до очільників держави, депутатських фракцій і груп з вимогою відреагувати на законодавчі порушення та ігнорування міжнародно-правових актів ратифікованих Україною, в  схваленому профільним парламентським комітетом документі.
 
Це їм не вдасться. Наше завдання повернути законопроект  до Комітету для доопрацювання за участю профспілок і внести необхідні зміни та доповнення в інтересах працівників, які мають конституційне право на свободу об’єднань, створення громадських організацій.
 
Ми проти ситуації, коли не зважаючи на всю конструктивну критику, негативні експертні оцінки правовиків, своїм волевим рішенням представники політичної сили «Слуга народа», які мають переважну більшість у Комітеті, намагаються «продавлювати» антипрофспілковий законопроект.
 
І це відбувається незважаючи на те, що під петицією «Про не розгляд законопроєкту № 2681 як такого, що порушує права профспілок в Україні» було зібрано понад 25 тис. голосів і попри негативний висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України. При тому, що це в черговий раз, негативно вплине на імідж України у світі.
 
На нараді керівників національних профцентрів – членів СПО об’єднань профспілок, 23 червня на засіданні Президію Федерації профспілок будуть скоординовані кроки спільні протестні дії, а 30 червня по всій Україні прокотиться «хвиля гніву», яка продемонструє готовність профспілок відстоювати конституційні права працівників.   
 
Ми не дозволимо знищити національний  профспілковий рух, який на сьогодні залишається єдиною силою, що активно протидіє антисоціальній політиці влади», — зазначив Григорій Осовий.
 
У дискусії взяли участь керівники всеукраїнських профспілок: Анатолій Кубраченко, Голова Профспілки машинобудівників та приладобудівників України, Василь Андреєв, Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Юрій Піжук, голова Профспілки працівників державних установ, Павло Прудніков заступник Голови Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України. Ірина Швець, заступник Профспілки працівників охорони здоров’я України. Заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.
 
Під час онлайн-зустрічі міжнародні партнери ФПУ засвідчили підтримку українським профспілкам, а також намітили кроки спільного плану дій українських і глобальних профспілок, головне завдання якого — повернути законопроєкт № 2681 на доопрацювання.
· СПО об єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо обмеження  максимального розміру місячної суддівської винагороди під час дії надзвичайної ситуації в Україні» (№3495) та підтримує його як такий, що сприятиме зменшенню необґрунтованої диспропорції в оплаті праці, запобіганню дефіциту державного бюджету та забезпеченню мінімальних потреб всього населення в разі запровадження надзвичайної ситуації.  
· СПО об єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про внесення  змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи» і вважає, що він потребує доопрацювання.
· СПО об’єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про медіацію» (№3504) і повідомив профільному парламентському комітету, що підтримуючи в цілому зазначений законопроект, яким пропонується закріплення на законодавчому рівні можливості проведення процедури медіації, яка полягатиме у добровільному позасудовому врегулюванню конфлікту (спору) шляхом переговорів між його сторонами, за допомогою медіатора, вважає, що він потребує суттєвого доопрацювання та приведення до норм міжнародного права.
· СПО об’єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо підтримки операцій операторів, провайдерів телекомунікаційних послуг безоплатно у період дії карантину)» (№3409) та повідомив профільний парламентський комітет щодо відсутності пропозицій і зауважень до нього.
· СПО об’єднань профспілок розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо вдосконалення правового механізму підтвердження участі в антитерористичної операції учасників добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (№3317) та повідомляється, що зауважень та пропозицій до нього немає.
· СПО об’єднань профспілок розглянув в межах компетенції законопроекти: «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» (№3485) та  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» (№3485-1) і повідомив профільний парламентський комітет, що пропозицій до них немає.
· СПО об’єднань профспілок розглянув проект Постанови ВРУ «Про утворення Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування невиконання рішень Конституційного Суду України у сфері соціального захисту громадян», (№3514) і повідомив профільному парламентському комітету, що зауважень та пропозицій до нього немає.
·  СПО об єднань профспілок розглянув проекти постанов Уряду «Про внесення змін у додаток до постанови КМУ від 3 квітня 2006р. №413» і «Про внесення змін до постанови КМУ від 15 листопада 2017р. №881» та повідомляє, що зауваження і пропозиції відсутні  
·  СПО об’єднань профспілок розглянув проект наказу Міністерства культури  та інформполітики України «Про затвердження Порядку формування на конкурсній основі кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури» та повідомив міністерству, що проект потребує суттєвого доопрацювання і надіслав зауваження та пропозиції ЦК Профспілки працівників культури України до проекту.
·  СПО об’єднань профспілок розглянув проекти наказів МОЗ «Про внесення змін до наказу МОЗ від 31 липня 2013 року №667» і «Про внесення змін до наказу МОЗ від 1 серпня 2005 року №385» і погодив їх без зауважень.
·  СПО об’єднань профспілок розглянув проект наказу Мінсоцполітики  «про визнання таким, що втратив чинність, наказу Мінсоцполітики від 20 вересня 2010 року №285» та погодив його.
·  СПО об’єднань профспілок розглянув проект наказу СБУ «Про внесення зміни до Умов оплати праці працівників штабу Антитерористичного центру СБУ, транспортних, соціально-побутових та експлуатаційно-ремонтних організацій, а також наукових, науково-дослідних та спеціалізованих установ СБУ» та погодив його.
·  СПО об’єднань профспілок розглянув в межах компетенції і погодив проект наказу Мін’юста «Про внесення змін до Порядку присвоєння спеціальних звань особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України та позбавлення спеціальних звань».

    2.Діяльність всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань
 
· Профспілка авіабудівників України звернулася до Голови Верховної ради України Дмитра Разумкова з приводу проєкту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)", реєстраційний №2681 від 27.12.2019р.
 
Даний законопроєкт передбачає ряд норм, які суттєво обмежують права та гарантії діяльності профспілок, закріплені Конституцією України, окремими законами України, низки ратифікованих Україною фундаментальних Конвенцій МОП, Загальної декларації прав людини, Міжнародних пактів про економічні, соціальні і культурні права, та про громадянські і політичні права.
 
·  Профспілка працівників охорони здоров’я України звернулась до Голови Верховної Ради Дмитра Розумкова щодо не розгляду антипрофспілкового законопроекту №2681.
·   Профспілка працівників геології, геодезії та картографії України, яка об’єднує понад 10000 працівників, обурена рішенням Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відносно проєкту Закону України реєстраційний № 2681, та звернулась до голови ВРУ Д.Разумкова.
У зверненні наголошено: «Від імені членів галузевої профспілки, підтримуючи профспілки інших галузей та в цілому  суспільство України, а також петицію, направлену до Верховної Ради України, просимо відтермінувати розгляд законопроекту № 2681, повернути його на додаткове погодження процедури з профспілками, з метою недопущення грубих порушень Конституції, Закону України та міжнародних актів, ратифікованих Україною».
· Профспілкою працівників зв'язку України надіслано звернення до Прем'єр міністра України, Голови Комітету ВРУ з питань правової політики, Голови Комітету ВРУ з питань інтеграції України з Європейським Союзом щодо недопущення прийняття законопроекту 2681.
· Професійна спілка працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України долучилася до спільної боротьби профспілок України щодо недопущення ухвалення Верховною Радою України сумнозвісного антипрофспілкового законопроекту №2681.
·   Президія Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок за дорученням профспілок  Херсонщини звернулась  листом до спікера ВР Д. Разумкова з приводу проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», реєстраційний № 2681, рекомендованого Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів для прийняття Верховною Радою України за основу.
 
     Профспілки Херсонщини категорично не погоджується з рішенням Комітету та звертається до Вас, не допустити розгляд зазначеного законопроєкту та при внесенні його до сесійної зали зняти з розгляду, створити Робочу групу для його доопрацювання та погодження з соціальними партнерами.  І тільки після цього внести законопроєкт на розгляд парламенту.
 
· Президія Запорізької обласної ради професійних спілок звернулась до Прем'єр-міністра України Д.Шмигаля, Голови Верховної Ради України Д. Разумкова та народних депутатів від Запоріжжя з вимогою припинити наступ на права людей праці і відкликати законопроект № 2681, а також просування з боку Мінекономрозвитку України законопроекту № 2708 «Про працю».
 
У листі наголошується на тому, що замість спільного з професійними спілками вжиття термінових заходів з виведення економіки країни з кризи і реальної підтримки працюючих та усіх громадян, наведення ладу в життєво важливих сферах, влада йде на скорочення соціальних гарантій та обмеження прав трудящих і профспілок, які представляють їхні інтереси.
 
Профспілки Запоріжжя від 300 тисяч членів профспілок людей праці Запорізької області звернулись до народних депутатів України з вимогою не голосувати за антинародні, антисоціальні законопроекти.
 
На переконання спілчан, вони потребують всенародного обговорення та доопрацювання спільно з соціальними партнерами, що допоможе зняти соціальну напругу в нашому суспільстві.
 
· Президія Чернівецької обласної ради профспілок прийняла рішення про звернення до народних депутатів України – вихідців з Буковини Валерія Божика, Оксани Гринчук, Максима Заремського, Володимира Козака, Олени Лис, Георгія Мазурашу, Олега Марусяка, Максима Павлюка, Михайла Папієва, а також Голови Верховної Ради України та Президента України з клопотанням щодо не підтримки законопроекту № 2681.
 
· Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України підтримала рух кранівників за власні права та інтереси та вирішила доєднатись до кампанії збору підписів, які кранівники Одеси, Львова, Києва таи інших міст розпочали під зверненням до вищих посадовців країни та регіональної влад:
- за безпечну працю та справні крани;
- за вчасно виплачену офіційну зарплату із розцінками, що не змушують кранівників працювати 15 годин на день;
- за державний нагляд за станом кранів, за безпекою праці, за дотриманням трудових прав кранівників.
 
· Вже два місяці працівники КП "Єдина аварійно-диспетчерська служба м. Сєвєродонецьк", Федерація профспілок Луганської області, Луганська обласна профспілка ЖКГ, МП, ПОН борються за збереження трудового колективу КП "ЄАДСС" та дотримання норм Кодексу законів про працю України.
· До Дня журналіста в Ужгороді проходив 19 -й турнір з міні-футболу серед команд засобів масової інформації, який його засновник — Закарпатська обласна профспілкова організація працівників культури — проводила спільно з обласною організацією Національної спілки журналістів України, Закарпатською асоціацією футболу та обласним відділенням НОК України.
 
3. Заходи ФПУ
 
· Опрацьовано та підготовлено зауваження до проєкту Указу Президента України «Про внесення змін до Указу Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини». Взято участь у тематичній групі «Забезпечення права на працю та соціальний захист»
·  Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції, експертний висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо підтримки операцій операторів, провайдерів телекомунікацій з надання телекомунікаційних послуг безоплатно у період дії карантину)» (№ 3409) .
·  Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції, експертний висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту та встановлення справедливих соціальних гарантій для молодих громадян, в тому числі талановитої молоді та молоді з інвалідністю» (№ 3231-1)..
·  Опрацьовано та підготовлено зауваження до проекту наказу Міністерства соціальної політики України «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 20 вересня 2010 року № 285».
·  Опрацьовано та підготовлено зауваження до проекту наказу «Про внесення зміни до Умов оплати праці працівників штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України, транспортних, соціально-побутових та експлуатаційно-ремонтних організацій, а також наукових, науково-дослідних та спеціалізованих установ Служби безпеки України».
·  Опрацьовуються зауваження членів СПО об’єднань профспілок до проекту Закону України до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення (№ 3515).
· Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції департаменту, експертний висновок до проекту наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Порядку атестації фахівців та професіоналів надавачів соціальних послуг».
·   Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції, експертний висновок до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».
·   Опрацьовано та підготовлено, в межах компетенції, експертний висновок до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсації частини витрат на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення».
·  Здійснено моніторинг за врахуванням/неврахуванням профспілкових пропозицій до проектів законодавчих та нормативно-правових актів при їх остаточному прийнятті та підготовлено відповідну інформацію.
·    Взято участь у зустрічі мережі профспілкових економістів Пан’європейської регіональної ради (ПЄРР) з обговорення соціально-економічних наслідків пандемії та викликів для профспілок (за допомогою засобів відеозв'язку).
·    Підготовлено анотації щодо позицій для забезпечення євроінтеграційних процесів до зустрічі з Віце-прем´єр-міністром України та Комітетом ВРУ в частині соціального страхування і пенсійного забезпечення.  
·   Опрацьовано та надано висновки до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо підтримки операцій операторів, провайдерів телекомунікацій з надання телекомунікаційних послуг безоплатно у період дії карантину)» (№3409).
·    Опрацьовано та надано висновки до проекту наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Змін до Державного стандарту догляду вдома».
·    Опрацьовано і надано висновки Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів до проекту Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування невиконання рішень Конституційного Суду України у сфері соціального захисту громадян», (№3514).  
·   Підготовка проекту постанови Президії ФПУ «Про виведення представників ФПУ із складу правлінь фондів соціального страхування і Пенсійного фонду України» у разі прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування» (№2275).
·  Опрацьовується проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами іншої сторони».
·  Оформлено постанову Президії ФПУ про проведення профспілкових акцій з метою недопущення прийняття законопроєкту № 2681.
·   Підготовлено проєкт постанови Президії ФПУ «Про особливості звітно-виборної кампанії у членських організаціях ФПУ в умовах настання обставин непереборної сили (карантинних обмежень)».
·   Підготовлено типовий проєкт змін до регламента виборного органу членської організації ФПУ стосовно проведення його дистанційного засідання та прийняття рішень.
·  Взято участь у Всеукраїнській селекторній нараді Міністерства соціальної політики України з питань дитячого оздоровлення.
· Надано консультації щодо проблем дитячого оздоровлення: профоб’єднанням Запорізької, Дніпропетровської, Рівненської, Чернівецької областей та м. Києва, всеукраїнським профспілкам працівників зв’язку, освіти і науки, державних установ.
·   Прес-центром на Офіційному веб-порталі ФПУ підготовлено і розміщено спеціальний матеріал «Завдання профспілок — повернути антипрофспілковий законопроект № 2681 на доопрацювання» за підсумками міжнародної онлайн-зустрічі керівництва ФПУ, всеукраїнських профспілок та структурних підрозділів ФПУ з керівництвом Міжнародних профоб’єднань.
·     Розміщено матеріли членських організацій ФПУ з приводу РІШЕННЯ КОМІТЕТУ ВР З ПИТАНЬ СОЦПОЛІТИКИ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681
·   Всього - 28 інформаційних повідомлень у т.ч. членських організацій – 11 .
·   Профтелеграф – 2 випуски.
·    На сторінці ФПУ у Facebook  було розміщено 36 матеріалів, в яких основні акценти зроблено щодо антипрофспілкового закону №2681, впливі карантину на стан економіки України, працівників  малого і середнього бізнесу, захисті лікарів, боротьбі проти скорочення фінансування медиків, підготовці до санаторно-курортного сезону, захисті законних прав та інтересів працівників та профспілок.  
· Серед розміщених матеріалів - 7 відео, 4 прямих ефірів, 28 матеріали стосувалися профспілкової теми.
· На постійній основі проводиться  розсилка Моніторингу Інтернет-видань.
· Продовжується робота над перекладами з англійської мови офіційних та методичних матеріалів, які на досвіді європейських країн показують як розвивається пандемія, і що потрібно робити, щоб захистити працівників на їх робочих місцях. Якою є роль профспілкових організацій в процесі організації безпечного виробничого процесу та належних санітарно-епідеміологічних умов на виробництвах і в організаціях.
·  Підготовка зустрічі ФПУ та її членських організацій  з глобальними профспілками;
·  Підготовка проекту Порядку ведення онлайн зустрічі з глобальними профспілками;
·  Узагальнення та опрацювання інформації до зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з євроінтеграції.
© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому