Главная - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский облсовет ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту
14 мая 2021г.

Приглашение в мир Юрского периода.

Работники ЧАО «Укрграфит» вместе с детьми в теплые майские выходные  посетили недавно открывшийся в Запорожье уникальный Динопарк. Таких ярких и реалистичных динозавров нет ни в одном другом городе.


14 травня 2021 р.

ВИЗНАЧЕНО ДАТУ ПРОВЕДЕННЯ ПРОФСПІЛКОВОГО ФОРУМУ

VIII з’їзд Федерації профспілок України відбудеться 25 травня 2021 року в Києві. Таке рішення прийнято 13 травня, на засіданні Ради ФПУ.


12 травня 2021 р.

Подання про розірвання трудового договору з генеральним директором ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо за порушення ним законодавства про працю, про колективні договори і угоди, Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Закону України «Про соціальний діалог в Україні», норм міжнародних конвенцій та свідоме ігнорування інтересів і вимог трудового колективу.
Посилання на документ (укр) - https://bit.ly/3uDDHmZ
Посилання на документ (eng) - https://bit.ly/2RGMK7Z

11 травня 2021 р.

Нове в законодавстві

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 14.04.2021 року №355, якою внесено зміни до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2001 р. № 159.
Пояснення щодо внесених змін надає правовий інспектор ПМГУ Галина Просяник.

11 травня 2021 р.

Міністр соціальної політики М.Лазебна: прожитковий мінімум для пенсіонерів в 1769 гривень - нереальний і нефактичний

Ще кілька років тому показник-коефіцієнт заміщення пенсії з зарплатою був понад 50%. Але зараз він трохи більше 25%. Про це в ефірі програми «Перехресний допит» сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна.
За її словами, розмір пенсії в порівнянні з зарплатою в 2010—2011 роках був 54−57%. Це був дуже хороший показник. Адже він означав, що пенсія — 50% зарплати.

6 травня 2021 р.

ПІДПИШІТЬ ПЕТИЦІЮ! ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО ПРОТЕСТУ ТРУДІВНИКІВ !!!

Якщо ти найманий працівник,  приєднуйся до ПРОТЕСТУ ТРУДІВНИКІВ  і ПІДПИШИ ПЕТИЦІЮ  владі проти поданих  нею антитрудових законопроектів №№ 5371 та 5388 і підтримай ініціаторів  петиції профспілкових правозахисників  Орловську  Ірину Григорівну за посиланням:
та Зайцеву  Оксану Олександрівну  за посиланням:

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ - захисти свою ЧЕСТЬ,  ГІДНІСТЬ І ПРАВО НА ПРАЦЮ!
6 травня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У БЕРЕЗНІ 2021 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах березня 2021 року становив 5 444,06 грн.


30 квітня 2021р.

Профсоюзы отстояли справедливость оплаты больничных листов

Федерацией профсоюзов Украины  было направлено обращение к Председателю Верховной Рады Украины Разумкову Д.А. по восстановлению нарушенных прав работников на получение пособия по временной потере трудоспособности.

На основании вышеизложенного Президент Украины Владимир Зеленский подписал закон №1380-IX о социальной защите в случае наступления временной нетрудоспособности, который парламент принял 13 апреля текущего года.

29 квітня 2021 р.

Кращий колективний договір за 2020 рік

28 квітня в ОДА за результатами обласного конкурсу на кращий колективний договір за 2020 рік, проведеного серед підприємств, установ та організацій Запорізької області було проведено нагородження. Підприємства гірничо-металургійного комплексу Запорізької області стали переможцями в номінаціях:
"Кращий колективний договір підприємств металургійної та гігничодобувної промислолвості"

   
27 апреля 2021 г.

28 апреля Всемирный день охраны труда

 
Также этот день называют Всемирным днём безопасности. Идея была выбрана неспроста, ведь еще в 1989 г. в Канаде и США был проведён день, в который вспоминали всех тех, кто погиб на работе. Для привлечения внимание к этим и другим проблемам современности, по решению МОТ 28 апреля отмечают Всемирный день охраны труда. Впервые под таким названием его отмечали в 2003 году.

27 квітня 2021 р.

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ: ЩО НЕСЕ УКРАЇНЦЯМ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

В організованій Національною спілкою журналістів України і Федерацією профспілок України  Всеукраїнській онлайн конференції «Атаки на права працівників: позиція профспілок» узяли участь більше 230 редакторів, члени правління і секретарі НСЖУ, керівники всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань ФПУ, І це була найбільша за числом учасників з усіх всеукраїнських онлайн нарад, які проводилися НСЖУ.
Памяти товарища

24 апреля 2021 года Козубу Валерию Ивановичу  исполнилось бы 75 лет со дня рождения.

Трудовая деятельность на заводе «Днепроспецсталь» научила его ценить труд металлурга, понять на собственном опыте всю сложность этой  профессии,  не на словах, а  на  деле осознать,  что  люди  «огненной»  профессии  также нуждаются   в   защите  своих   прав   и  социально-экономических  интересов.

Вся его дальнейшая трудовая биография связана с  профсоюзом металлургов и горняков Украины.  Технический инспектор труда, заместитель  председателя обкома  профсоюза,  председатель областного комитета профсоюза – достойные трудовые вехи для человека неравнодушного, болеющего душой за создание здоровых и безопасных условий труда на производстве, повышение уровня заработной платы, тех неотъемлемых составляющих, которые позволяют человеку труда вести достойный образ жизни.  К  сожалению,  рано оборвалась  жизнь  Валерия  Ивановича, он умер 23 октября  2012 года. Но дело по защите интересов человека труда, которым  занимался Валерий Иванович и другие наши коллеги, ушедшие из жизни – продолжают тысячи профсоюзных активистов и профсоюзных работников Запорожской областной организации профсоюза металлургов и горняков Украины!
 Шановні друзі!

Від імені Центральної ради Профспілки металургів і гірників України прийміть щирі вітання з 55-річчям Запорізької обласної організації ПМГУ!
За ці роки металурги і гірники Запоріжжя, об'єднані в міцну та активну організацію на чолі з облрадою Профспілки, довели, що вони здатні ефективно захищати інтереси людини праці.
В зоні постійної уваги первинок та облради ПМГУ - широкий спектр питань: забезпечення зайнятості та гідної заробітної плати, охорона праці, оздоровлення та відпочинок трудящих, турбота про молодь та ветеранів.
Шановні колеги! Ви завжди з честю вирішуєте завдання, що ставить перед вами саме життя. І тому впевнений, що вам до снаги нелегкі та дуже важливі завдання сьогодення щодо захисту трудових прав працівників ГМК Запорізького краю!
Бажаю Вам міцного здоров’я, запалу, руху вперед, успіхів і нових досягнень у профспілковій роботі!
         
Голова ПМГУ                                                         Олександр Рябко
22 квітня 2021 р.

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. ПОВЕРНУТИ ЛЮДЯМ ЗАРОБЛЕНЕ – СПОСІБ УБЕЗПЕЧИТИ ЇХ ВІД БІДНОСТІ

На засіданні Уряду 21 квітня 2021 року  Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий взяв слово і привернув увагу Прем’єр-міністра України та членів Уряду до критичної ситуації зі збільшення заборгованості по зарплаті працівникам.

21 квітня 2021 р.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета профсоюза металлургов и горняков Украины

20 апреля 2021 года было проведено заседание президиума Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей повесткой дня.

21 квітня 2021 р.

СПРОЩЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ЧИ ЗНИЩЕННЯ ТРУДОВИХ ПРАВ?

Центральна рада ПМГУ розглянула проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (№ 5371 від 13.04.2021).

21 квітня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ БЕРЕЗНЯ 2021 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах березня 2021 року у розрахунку на місяць на одну особу становив...


20 квітня 2021 р.

Адміністрація ПрАТ «САЛЮТ»  пропонує свої послуги щодо оздоровлення та організації дозвілля дітей ввіреного Вам підприємства на базі нашої оздоровниці в 2021 році.
 


20 квітня 2021 р.

23 квітня відбудеться онлайн конференція до
Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі – 2021

23 квітня з 10.00 до 13.00 відбудеться онлайн конференція до Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі – 2021.
У цьому році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.
20 квітня 2021 р.

ПІДСУМКИ РОБОТИ ГМК УКРАЇНИ У ПЕРШОМУ КВАРТАЛІ 2021 р.

За уточненими даними ОП «Укрметалургпром», в січні-березні 2021 р. металургійними підприємствами України вироблено...

19 квітня 2021 р.

Реєстр е-лікарняних вестиме Пенсійний фонд. Уряд затвердив новий порядок

Нагадаємо, що КМУ постановою від 17.04.2019 № 328 затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього (далі — Порядок ведення реєстру е-лікарняних).

19 квітня 2021 р.

Оновлено правила призначення пільгових пенсій

Пенсійний фонд вніс зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення пільгової пенсії та перерахування підприємствами та організаціями коштів на її виплату відповідно до постанови КМУ від 18.07.2007 № 937 «Про затвердження Порядку призначення пенсій за рахунок коштів підприємств та організацій окремим категоріям працівників за результатами атестації робочих місць за умовами праці». Зміна Порядку передбачена відповідною постановою правління ПФУ.

15 квітня 2021 р.

Запорізька обласна рада профспілок підвела підсумки обласного конкурсу на кращий колективний договір за 2020 рік

 
З метою підвищення ефективності колективно-договірної роботи та широкого розповсюдження кращого досвіду цієї роботи Запорізька облпрофрада щорічно, починаючи з 2011 року, разом із соціальними партнерами, проводить обласний Конкурс на кращий Колективний договір.

 
14 квітня 2021 р.

Права і свободи українців: статистика та висновки 2020 року

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Л.Денісова направила на адресу Голови Спільного представницького органу об’єднань професійних спілок України Г.Осового доповідь за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

14 квітня 2021 р.

ПРОФСПІЛКОВА ПОЗИЦІЯ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ОПТИМІЗАЦІЮ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ СОЦСТРАХУ

13 квітня ц.р. відбулась нарада за участі Голови ФПУ Осового Г.В., заступника Голови ФПУ Шубіна О.О., голови Комісії Ради ФПУ з питань соціального захисту членів профспілок і соціального страхування Шевченка П.В., членів правління фондів соціального страхування України від сторони застрахованих осіб Ольховця Г.А., Тулея П.П., Мушенка О.М., Максимчука В.С., представників профспілок-членів СПО об’єднань профспілок Колосюк Г.В., Левицької Н.А. та ін.
13 квітня 2021 р.

ІНФОРМАЦІЯ  ПРО СТАН СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, КОЛЕКТИВНІ ТРУДОВІ СПОРИ
В УКРАЇНІ В СІЧНІ-БЕРЕЗНІ 2021 РОКУ

Упродовж січня-березня 2021 року в результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 193,4 млн грн від загальної суми боргу (694,7 млн грн), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

9 квітня 2021 р.

ЗАСІДАННЯ
КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Запорізької обласної ради ПМГУ
 
07.04.2021 року відбулось засідання комісії з питань охорони праці Запорізької обласної ради ПМГУ. Вів засідання голова  комісії Аскольдов І.Ю., голова  профкому ПО  ПМГУ «Дніпроспецсталь». У засіданні комісії окрім членів комісії взяли участь головний технічний інспектор праці  ЗОР ПМГУ Скороходов І.О.,  член комісії з охороні праці ЦР ПМГУ,  голова профспілкового комітету ЦХП-1 ПАТ «Запоріжсталь» Безуменко С.В.. Було розглянуто  два питання:
1. Стан виробничого травматизму та профзахворюваності у 2020 році  на підприємствах гірничо-металургійного комплексу Запорізької області та України (докладав Скороходов І.О).
2. Виконання на підприємствах заходів з нагоди всесвітнього Дня охорони праці, який відмічається 28 квітня під гаслом  "Передбачати, готуватися та реагувати на кризу - інвестиції в стійкі системи безпеки та гігієни праці".
8 квітня 2021 р.

МІНСОЦПОЛІТИКИ ПРОПОНУЄ ЗНИЗИТИ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ І ЗБІЛЬШИТИ ФІНАНСОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ НА СТРАХУВАЛЬНИКІВ

Підготовленим Мінсоцполітики законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України» пропонується вирішити проблеми Фонду соціального страхування за рахунок самих застрахованих осіб і страхувальників.

6 квітня 2021 р.


Ми розробили нові сучасні освітні програми за рівнями бакалавр, магістр та доктор філософії, які надають широкі можливості для працевлаштування та розвитку професійної кар’єри. Більш детальна інформація про Академію та освітні програми подана у презентації, що додається, та на офіційному сайті Академії.

Просимо розповсюдити цю інформацію серед членських і первинних профспілкових організацій Об’єднання, яке Ви очолюєте, та сприяти направленню на навчання до Академії профспілкових працівників, активістів, членів профспілки та членів їхніх родин. Для таких категорій вступників доступна ексклюзивна пропозиція від Академії:
- знижки на оплату навчання (до 30%);
- пільгове зарахування на навчання за направленням профспілкових організацій;
- спеціальні стипендіальні програми.

Сподіваємося на Вашу підтримку та переконані, що наша активна співпраця дасть потужний імпульс розвитку Академії та профспілкового руху загалом.

З повагою, в.о. ректора В.І. Литвиненко


5 апреля 2021 г.

Стартовала XХ рабочая спартакиада
металлургов и горняков Запорожской области

 
2 апреля текущего года в спортивном зале инженерного института ЗНУ стартовал первый этап XХ рабочей спартакиады металлургов и горняков Запорожской области. 8 команд предприятий горно-металлургического комплекса приняли участие в соревнованиях по 2 видам спорта.
Команды делились на две группы, исходя из количества работающих. В первой группе соревновались ПАО «Запорожсталь», ЧАО «Днепроспецсталь» и ЧАО «ЗЖРК». В двух видах спорта – волейбол и гиревой спорт в упорной борьбе победу одержали спортсмены комбината «Запорожсталь» второе место у горняков.
 

2 квітня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ЛЮТОМУ 2021 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах лютого 2021 року становив 5 267,50 грн.

1 квітня 2021 р.

Виступ О.Рябка та Резолюція акції протесту 30 березня у Кривому Розі

Акція протесту, яку 30 березня провела первинка ПМГУ ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг ", щоб захистити свої трудові права, отримала багато схвальних відгуків від членів Профспілки у різних містах України. На жаль, через карантинні обмеження представники інших підприємств галузі не змогли приїхати у Кривий Ріг та особисто підтримати своїх колег. Тож, всі уважно слідкували в соціальних мережах за перебігом подій у Кривому Розі.

1 квітня 2021 р.

72-а робітнича спартакіада «Запоріжсталі»: шахово-шашковий турнір

У шаховому клубі «Думка» пройшов Шахово-шашковий турнір в залік 72-ї робітничої спартакіади.
У турнірі взяли участь 70 працівників з 15 підрозділів комбінату та споріднених підприємств.

29 березня 2021 р.

Солідарність та обмін досвідом – запорука ефективності профспілок

25 березня в онлайн-режимі відбувся VII Конгрес Профцентру «Союзметал».
Профцентр «Союзметал» - це міжнародне об'єднання профспілок трудящих гірничо-металургійної промисловості, основна мета якого - координація дій та обмін досвідом захисту соціально-трудових прав металургів і гірників - членів профспілок. Створено Профцентр у березні 1993 року, і сьогодні він об’єднує майже півтора мільйони працівників з Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України.

29 березня 2021 р.

ПЕРЕГОВОРИ З ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ
ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА 2022 РІК РОЗПОЧАТО

Відповідно до чинного законодавства та домовленостей Генеральної угоди на 2019-2021 рік, 25 березня 2021 року розпочато колективні переговори щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2022 рік.
Під час першого засідання Сторони озвучили можливі підходи щодо визначення розміру основної державної соціальної гарантії та представили свої позиції.
29 березня 2021 р.

МОП: Провідні експерти з усього світу закликають вважати
охорону праці безпекою праці основним правом

Провідні світові експерти з питань охорони праці закликали Міжнародну організацію праці (МОП) визнати охорону праці основним правом напередодні дебатів з цього питання в Адміністративному органі МОП, яка була проведена 23 березня.


25 березня 2021р.

Україна в світовому металургійному виробництві сталі за два місяці 2021 року

Світова виплавка сталі у січні-лютому 2021 р. становить 314,99 млн т, що на 6,64% вище показника двох місяців 2020 р. (295,38 млн т).
Лідером тут також є Китайська Народна Республіка, яка виплавила 174,99 млн т, що на 12,90% перевищує показник січня-лютого 2020 р. (155,00 млн т). Частка КНР у світовому виробництві сталі становить 55,6%.
Україна (3,51 млн т або 98,9% відносно січня-лютого 2020 р.) обіймає 12-те місце серед 62 країн-виробників сталі.

25 березня 2021р.

За підсумками січня-лютого Україна на 12 місці серед світових виробників сталі

За даними Worldsteel, в січні-лютому 2021 р. металургійними підприємствами країн світу вироблено 234,46 млн т чавуну, з яких 219,15 млн т доменним способом і 15,31 млн т методом прямого відновлення. Це на 3,57% вище за показник січня-лютого 2021 р. (226,38 млн т).
Перше місце належить Китайській Народній Республіці, металурги якої в січні-лютому 2021 р. виплавили 144,75 млн т чавуну, що на 6,40% перевершує показник січня-лютого 2020 р. (136,04 млн т). Частка китайського чавуну в світовому виробництві в січні-лютому 2021 р. становить 61,7%.
Україна (3,51 млн т або 104,5% відносно січня-лютого 2020 р.) обіймає 10-ту позицію серед 38 країн-виробників чавуну.

25 березня 2021р.

Шахтарська праця заслуговує на повагу та визнання

Голова первинної організації ПМГУ на Запорізькому залізорудному комбінаті М.Пастушенко направив на адресу народного депутата України Юлії Яцик звернення щодо нівелювання суті Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» № 345-VI від 2.09.2008 року, що виражається в скасуванні норми про пільгове оподаткування доходів шахтарів. До цього листа додаються підписи представників трудового колективу ПрАТ ЗЗРК, які вважають, що таку ситуацію треба змінювати та повністю підтримують звернення профлідера.
24 березня 2021 р.

В металургію треба інвестувати 144 млрд. євро до 2050 року для виконання European Green Deal - Eurofer

Інвестиції металургійних компаній ЄС в нові технології виплавки сталі для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal (Європейської зеленої угоди) повинні скласти 144 млрд. євро. Про це заявив Адольфо Айєлло, директор з питань клімату та енергетики європейського сталевого лобі Eurofer.

23 березня 2021 р.

Соціальний діалог: створено Раду ФМУ та ПМГУ

В м. Києві 19 березня відбулась консультативна зустріч представників Профспілки металургів і гірників України з представниками роботодавців – учасників Федерації металургів України.

22 березня 2021 р.

Надійшла відповідь Міністерства енергетики на лист Запорізької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничовидобувної промисловості України від 20.01.2021 №9 щодо недопущення підвищення цін/тарифів на житлово- комунальні послуги та в межах компетенції повідомляє.


22 березня 2021 р.

Нарада з питань охорони праці на  ПрАТ «ЗЗРК»

Згідно з планом роботи Центральної ради Профспілки металургів і гірників України на перше півріччя, 17 березня 2021 року на ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» було проведено спільну виїзну семінар-нараду Запорізької обласної організації Профспілки, технічної інспекції праці ПМГУ та представників Держпраці в Запорізькій області. В ході заходу було надано практичну допомогу Профкому та адміністрації ПрАТ «ЗЗРК» у зв’язку з ростом виробничого травматизму зі смертельним наслідком на підприємстві у 2020 році.
© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому