Архив "Главной страницы" 2021 г.- стр. 1 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский облсовет ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" 2021 г.- стр. 1

Архив > Архив 2021-2020 гг.
1 червня 2021 р.


1 червня 2021 р.

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Вважається, що рішення про проведення такого свята було прийнято на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, яка проходила в Парижі у 1949 році. День захисту дітей було ініційовано, переймаючись долею дітей, які залишилися без батьків і даху над головою під час Другої Світової війни.

Вже наступного року 1 червня у понад 50 країнах уперше відсвяткували Міжнародний день дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним.

До Міжнародного дня захисту дітей первинні профспілкові організації Запорізької обласної ради ПМГУ провели заходи:
- ППО на Запорізькому желізорудному комбінаті провела підсумки фотоконкурсу "МОЯ ДИТИНА" приуроченому
Міжнародному дню захисту дітей;  
- ППО в ПРаТ "Україньский Графіт"  до дня захисту дітей відбулася екскурсію по річці Дніпро навколо острова «Хортиця».
31 мая 2021 г.

Семейная экскурсия на теплоходе «Хибины».

Ко дню семьи и дню защиты детей состоялась познавательная экскурсия по реке Днепр вокруг острова «Хортица». В теплые майские выходные у причала в парке Дубовой рощи всех встретил красавец белый теплоход «Хибины».
За  время прогулки на теплоходе участникам представилась возможность познать другой мир  — мир  природы, зелени и красоты. С радостью и восторгом дети разрисовывали свои мордашки аквагримом и внимательно слушали экскурсовода.
Эта весенняя прогулка подарила участникам огромное количество эмоций и впечатлений которыми они еще долгое время будут делится друг с другом.
27 травня 2021 р.

ВІДБУВСЯ VIIІ-Й З’ЇЗД ФПУ

Черговий VIIІ-й З’їзд найчисельнішого національного профоб’єднання - Федерації професійних  спілок України відбувся 25 травня 2021 року у Києві у Міжнародному центрі культури та мистецтв профспілок України «Жовтневий палац».25 травня 2021р.

Сьогодні, 25 травня 2021 року, у Києві у Міжнародному центрі профспілок "Жовтневий палац" розпочав свою роботу черговий VIIІ-й З’їзд найчисельнішого національного профоб’єднання - Федерації професійних  спілок України.

Трансляцію З'їзду можна переглянути за посиланням.
25 мая 2021 г.

ТУРНИР ЧАО «УКРГРАФИТ» ПО БАСКЕТБОЛУ

 
Впервые 20 мая 2021г. в заводском спортивно-оздоровительном комплексе состоялся турнир среди работников предприятия по баскетболу. В турнире приняли участие три сборные команды. Турнир проводился с участием судейской бригады в составе представительниц команды «Козачка». Участники провели разминку, прошли жеребьевку и соревнования начались.
 
 


25 травня 2021 р.

Охорона праці: спільна нарада ПМГУ з Мінекономрозвитку та Держпраці

21 травня 2021 року в місті Києві відбулося засідання робочої групи Центральної ради Профспілки металургів і гірників України щодо доопрацювання проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» під головуванням голови ПМГУ Рябка О.І., за участю заступника голови ПМГУ Оверковського Б.М., голови первинної організації ПМГУ в АТ «Нікопольський завод феросплавів» Романенка В.І., заступника голови первинки ПМГУ в ПАТ «Запоріжсталь» Максака В.В., голови Постійної комісії з питань охорони праці ПМГУ – заступника голови Дніпропетровської обласної організації ПМГУ Чайки А.Є., головного технічного інспектора праці ПМГУ Білика В.І.
21 травня 2021 р.
Інформація про проведення IV пленуму Запорізької обласної
ради Профспілки металургів і гірників України
 
20 травня ц.р. у великій залі Запорізької обласної ради профспілок пройшов IV пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України.
Окрім членів обласної ради ПМГУ, у роботі Пленуму взяли участь члени контрольно-ревізійної комісії обласної організації ПМГУ, працівники апарату обласної ради ПМГУ,  голова Профспілки металургів і гірників України – Рябко Олександр Іванович , голова Запорізької обласної ради профспілок – Каплій Віталій Миколайович, заступник голови Профспілки металургів і гірників України – Оверковський Богдан Миколайович.
 

21 травня 2021 р.

ПІДПИСАНО ОНОВЛЕНУ УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ СОЦІАЛЬНИМИ ПАРТНЕРАМИ

На робочій зустрічі, яка відбулась 19 травня у «малій залі» Запорізької облпрофради, під головуванням голови обласної ради профспілок Віталія Каплія та начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлани Жмурко були розглянуті актуальні питання пенсійного забезпечення в області.

19 травня 2021 р.

Президія ЦР ПМГУ підвела підсумки конкурсу «Інформація. Знання. Дія» на краще висвітлення в ЗМІ діяльності Профспілки металургів і гірників України та  її організаційних ланок у 2020 році.
19 травня 2021 р.

АКАДЕМІЯ ПРАЦІ, СОЦІАЛЬНИХ ВІДНОСИН І ТУРИЗМУ ЗАПРОШУЄ ВСТУПНИКІВ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ «БАКАЛАВР», «МАГІСТР»
Ексклюзивні пропозиції для профспілковців, членів профспілок та їхніх родин, знижки на оплату за навчання до 30 %.  Спеціальні освітні програми - "Соціальний менеджмент", "Профспілковий правник”.

19 травня 2021 р.

СЕМІНАР. ОХОРОНІ  ПРАЦІ – УВАГУ ТА ЕФЕКТИВНІ ДІЇ ПРОФСПІЛОК

Питання надійного та ефективного захисту прав людини праці, у тому числі і права на гідну і безпечну працю, будуть  у центрі  уваги делегатів VIII з’їзду Федерації профспілок України, що відбудеться 25 травня цього року.

18 мая 2021 г.

ТЕХНИЧНСКОЙ ИНСПЕКЦИИ ТРУДА -103 года!
 
На протяжении   55  лет техническая инспекция Запорожской областной организации профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности осуществляла возложенный на нее государственный надзор за охраной труда на предприятиях, в учреждениях и организациях отрасли. В разное время этот тернистый путь прошли Чирва Георгий Андреевич (1966-1978), Гаврилов Анатолий Петрович (1974-2009), Гаврилович Александр Карпович (1977-1987), Иванов Владимир Кузьмич (1983-1993), Козуб Валерий Иванович (1983-1989, председатель областной организации профсоюза в 1999-2012г.г.), Войтенко Евгений ,Григорьевич (1981-2000), Плишко Борис Дмитриевич (1981-1994), Дорошенко Александр Николаевич (1999-2017) и другие.

 
18 мая 2021 г.

МЕРОПРИЯТИЯ
к международному дню «Охраны труда» Запорожского совета ЗОО ПМГУ
  
Девиз Дня охраны труда в 2021 году по рекомендации Международной организации труда: «Предусматривать,  готовится и реагировать на кризис. Инвестируем сейчас в устойчивые системы БЗР», он обусловлен как и в прошлом, 2020 году борьбой с пандемией - смертельно опасной болезнью COVID-19, которая сегодня затронула весь мир.

18 травня 2021 р.

АКАДЕМІЯ ПРАЦІ, СОЦІАЛЬНИХ ВІДНОСИН І ТУРИЗМУ ОГОЛОШУЄ НАБІР НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Ексклюзивні пропозиції для профспілковців, членів профспілок та членів їхніх родин:
- знижки на оплату навчання до 30%;
- альтернатива ЗНО – навчання по польській програмі;
- спеціальні освітні програми для профспілковців «Соціальний менеджмент», «Профспілковий правник».

17 травня 2021 р.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, КОЛЕКТИВНІ ТРУДОВІ СПОРИ (КОНФЛІКТИ) В УКРАЇНІ В СІЧНІ-КВІТНІ 2021 РОКУ

Упродовж січня-квітня 2021 року в результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 244,6 млн грн від загальної суми боргу (751,4 млн грн), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

14 мая 2021г.

Приглашение в мир Юрского периода.

Работники ЧАО «Укрграфит» вместе с детьми в теплые майские выходные  посетили недавно открывшийся в Запорожье уникальный Динопарк. Таких ярких и реалистичных динозавров нет ни в одном другом городе.


14 травня 2021 р.

ВИЗНАЧЕНО ДАТУ ПРОВЕДЕННЯ ПРОФСПІЛКОВОГО ФОРУМУ

VIII з’їзд Федерації профспілок України відбудеться 25 травня 2021 року в Києві. Таке рішення прийнято 13 травня, на засіданні Ради ФПУ.


12 травня 2021 р.

Подання про розірвання трудового договору з генеральним директором ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо за порушення ним законодавства про працю, про колективні договори і угоди, Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Закону України «Про соціальний діалог в Україні», норм міжнародних конвенцій та свідоме ігнорування інтересів і вимог трудового колективу.
Посилання на документ (укр) - https://bit.ly/3uDDHmZ
Посилання на документ (eng) - https://bit.ly/2RGMK7Z

11 травня 2021 р.

Нове в законодавстві

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 14.04.2021 року №355, якою внесено зміни до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2001 р. № 159.
Пояснення щодо внесених змін надає правовий інспектор ПМГУ Галина Просяник.

11 травня 2021 р.

Міністр соціальної політики М.Лазебна: прожитковий мінімум для пенсіонерів в 1769 гривень - нереальний і нефактичний

Ще кілька років тому показник-коефіцієнт заміщення пенсії з зарплатою був понад 50%. Але зараз він трохи більше 25%. Про це в ефірі програми «Перехресний допит» сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна.
За її словами, розмір пенсії в порівнянні з зарплатою в 2010—2011 роках був 54−57%. Це був дуже хороший показник. Адже він означав, що пенсія — 50% зарплати.

6 травня 2021 р.

ПІДПИШІТЬ ПЕТИЦІЮ! ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО ПРОТЕСТУ ТРУДІВНИКІВ !!!

Якщо ти найманий працівник,  приєднуйся до ПРОТЕСТУ ТРУДІВНИКІВ  і ПІДПИШИ ПЕТИЦІЮ  владі проти поданих  нею антитрудових законопроектів №№ 5371 та 5388 і підтримай ініціаторів  петиції профспілкових правозахисників  Орловську  Ірину Григорівну за посиланням:
та Зайцеву  Оксану Олександрівну  за посиланням:

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ - захисти свою ЧЕСТЬ,  ГІДНІСТЬ І ПРАВО НА ПРАЦЮ!
6 травня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У БЕРЕЗНІ 2021 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах березня 2021 року становив 5 444,06 грн.


30 квітня 2021р.

Профсоюзы отстояли справедливость оплаты больничных листов

Федерацией профсоюзов Украины  было направлено обращение к Председателю Верховной Рады Украины Разумкову Д.А. по восстановлению нарушенных прав работников на получение пособия по временной потере трудоспособности.

На основании вышеизложенного Президент Украины Владимир Зеленский подписал закон №1380-IX о социальной защите в случае наступления временной нетрудоспособности, который парламент принял 13 апреля текущего года.

29 квітня 2021 р.

Кращий колективний договір за 2020 рік

28 квітня в ОДА за результатами обласного конкурсу на кращий колективний договір за 2020 рік, проведеного серед підприємств, установ та організацій Запорізької області було проведено нагородження. Підприємства гірничо-металургійного комплексу Запорізької області стали переможцями в номінаціях:
"Кращий колективний договір підприємств металургійної та гігничодобувної промислолвості"

   
27 апреля 2021 г.

28 апреля Всемирный день охраны труда

 
Также этот день называют Всемирным днём безопасности. Идея была выбрана неспроста, ведь еще в 1989 г. в Канаде и США был проведён день, в который вспоминали всех тех, кто погиб на работе. Для привлечения внимание к этим и другим проблемам современности, по решению МОТ 28 апреля отмечают Всемирный день охраны труда. Впервые под таким названием его отмечали в 2003 году.

27 квітня 2021 р.

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ: ЩО НЕСЕ УКРАЇНЦЯМ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

В організованій Національною спілкою журналістів України і Федерацією профспілок України  Всеукраїнській онлайн конференції «Атаки на права працівників: позиція профспілок» узяли участь більше 230 редакторів, члени правління і секретарі НСЖУ, керівники всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань ФПУ, І це була найбільша за числом учасників з усіх всеукраїнських онлайн нарад, які проводилися НСЖУ.
Памяти товарища

24 апреля 2021 года Козубу Валерию Ивановичу  исполнилось бы 75 лет со дня рождения.

Трудовая деятельность на заводе «Днепроспецсталь» научила его ценить труд металлурга, понять на собственном опыте всю сложность этой  профессии,  не на словах, а  на  деле осознать,  что  люди  «огненной»  профессии  также нуждаются   в   защите  своих   прав   и  социально-экономических  интересов.

Вся его дальнейшая трудовая биография связана с  профсоюзом металлургов и горняков Украины.  Технический инспектор труда, заместитель  председателя обкома  профсоюза,  председатель областного комитета профсоюза – достойные трудовые вехи для человека неравнодушного, болеющего душой за создание здоровых и безопасных условий труда на производстве, повышение уровня заработной платы, тех неотъемлемых составляющих, которые позволяют человеку труда вести достойный образ жизни.  К  сожалению,  рано оборвалась  жизнь  Валерия  Ивановича, он умер 23 октября  2012 года. Но дело по защите интересов человека труда, которым  занимался Валерий Иванович и другие наши коллеги, ушедшие из жизни – продолжают тысячи профсоюзных активистов и профсоюзных работников Запорожской областной организации профсоюза металлургов и горняков Украины!
 Шановні друзі!

Від імені Центральної ради Профспілки металургів і гірників України прийміть щирі вітання з 55-річчям Запорізької обласної організації ПМГУ!
За ці роки металурги і гірники Запоріжжя, об'єднані в міцну та активну організацію на чолі з облрадою Профспілки, довели, що вони здатні ефективно захищати інтереси людини праці.
В зоні постійної уваги первинок та облради ПМГУ - широкий спектр питань: забезпечення зайнятості та гідної заробітної плати, охорона праці, оздоровлення та відпочинок трудящих, турбота про молодь та ветеранів.
Шановні колеги! Ви завжди з честю вирішуєте завдання, що ставить перед вами саме життя. І тому впевнений, що вам до снаги нелегкі та дуже важливі завдання сьогодення щодо захисту трудових прав працівників ГМК Запорізького краю!
Бажаю Вам міцного здоров’я, запалу, руху вперед, успіхів і нових досягнень у профспілковій роботі!
         
Голова ПМГУ                                                         Олександр Рябко
22 квітня 2021 р.

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. ПОВЕРНУТИ ЛЮДЯМ ЗАРОБЛЕНЕ – СПОСІБ УБЕЗПЕЧИТИ ЇХ ВІД БІДНОСТІ

На засіданні Уряду 21 квітня 2021 року  Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий взяв слово і привернув увагу Прем’єр-міністра України та членів Уряду до критичної ситуації зі збільшення заборгованості по зарплаті працівникам.

21 квітня 2021 р.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета профсоюза металлургов и горняков Украины

20 апреля 2021 года было проведено заседание президиума Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей повесткой дня.

21 квітня 2021 р.

СПРОЩЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ЧИ ЗНИЩЕННЯ ТРУДОВИХ ПРАВ?

Центральна рада ПМГУ розглянула проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (№ 5371 від 13.04.2021).

21 квітня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ БЕРЕЗНЯ 2021 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах березня 2021 року у розрахунку на місяць на одну особу становив...


20 квітня 2021 р.

Адміністрація ПрАТ «САЛЮТ»  пропонує свої послуги щодо оздоровлення та організації дозвілля дітей ввіреного Вам підприємства на базі нашої оздоровниці в 2021 році.
 


20 квітня 2021 р.

23 квітня відбудеться онлайн конференція до
Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі – 2021

23 квітня з 10.00 до 13.00 відбудеться онлайн конференція до Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі – 2021.
У цьому році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.
20 квітня 2021 р.

ПІДСУМКИ РОБОТИ ГМК УКРАЇНИ У ПЕРШОМУ КВАРТАЛІ 2021 р.

За уточненими даними ОП «Укрметалургпром», в січні-березні 2021 р. металургійними підприємствами України вироблено...

19 квітня 2021 р.

Реєстр е-лікарняних вестиме Пенсійний фонд. Уряд затвердив новий порядок

Нагадаємо, що КМУ постановою від 17.04.2019 № 328 затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього (далі — Порядок ведення реєстру е-лікарняних).

© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому