Архив "Главной страницы" 2023 г.- стр. 1 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" 2023 г.- стр. 1

Архів > Архів 2022 р.
7 вересня 2023 р.

Трьом кораблям із продукцією українського ГМК
вдалося прорвати морську блокаду

Трьом кораблям із продукцією українських металургів уперше від початку повномасштабної війни вдалося прорвати морську блокаду України, влаштовану країною-агресором. Про це повідомляє компанія «Метінвест».
З портів Одеси та «Південний» вийшли судна Primus, Anna Tereza та Ocean Courtesy, які було заблоковано в українських портах із 24 лютого 2022 року. Ці судна стали відповідно другим, третім та четвертим кораблями, яким вдалося вийти з українських портів після припинення дії «зернової угоди».


7 вересня 2023 р.

ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ ПОТРЕБУЄ РІШУЧИХ ДІЙ, ЗОКРЕМА ПІДТРИМКИ ЗАКОНОПРОЕКТУ № 9510

Федерацією профспілок України 5 вересня 2023 року проведено засідання круглого столу «Борги по зарплаті – проблеми та шляхи вирішення».
Олександр ШУБІН, заступник голови ФПУ у вступному слові зазначив, що виклики, які сьогодні постають перед ринком праці, його учасниками, взагалі перед соціально-економічним розвитком нашої країни є абсолютно унікальними.

7 вересня 2023 р.

Шмигаль назвав пріоритети держбюджету-2024

Уряд до 15 вересня ухвалить проект державного бюджету на 2024 рік, його розробка вже на фінальній стадії.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає прес-служба Кабінету міністрів України.
«Пріоритетом номер один — як і цьогоріч — буде сектор безпеки й оборони. Техніка, зброя, дрони, ракети, снаряди, — усе це максимально для нас важливо», — наголосив очільник уряду.

7 вересня 2023 р.

ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ НСПП ОПРИЛЮДНЕНО ПРОЕКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО КОЛЕКТИВНІ ТРУДОВІ СПОРИ»

5 вересня 2023 року на сайті Національної служби посередництва і примирення оприлюднено проект Закону України «Про колективні трудові спори».
Як зазначає НСПП, законопроєкт є прогресивним, євроінтеграційним та змістовним, у якому імплементовано міжнародні стандарти та кращий зарубіжний досвід у цій сфері.

6 вересня 2023 р.

НБУ спрогнозував рівень безробіття на 2023-2025 роки

Рівень безробіття в Україні знижується, але повільно. Однією з головних причин є кваліфікаційні диспропорції. Про це повідомляє Національний банк України.

«Під час війни зріс попит на одні спеціальності та впав на інші. Дуже часто шукачі роботи пропонують одні навички, а роботодавці потребують інших. У результаті бізнес зазнає великих труднощів із закриттям вакантних позицій», — йдеться у повідомленні.

4 вересня 2023 р.

Україна у світовому металургійному виробництві за 7 місяців 2023 р.

Чавун
За даними Worldsteel, у січні-червні 2023 р. металургійними підприємствами країн світу вироблено 838,42 млн т чавуну, з яких 771,24 млн т доменним способом і 67,18 млн т методом прямого відновлення. Це на 1,90% вище за показник 7 місяців 2022 р. (822,78 млн т).

30 серпня 2023 р.

ЯКОЮ БУДЕ МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА
У 2024 РОЦІ – ПРОПОЗИЦІЯ ОРГАНІВ ВЛАДИ

Триває бюджетний процес та формування пропозицій до проєкту Державного бюджету України на 2024 рік.
Важливим залишається питання: «Якою ж буде мінімальна заробітна плата у наступному році?».
Центральні органи влади та профспілки вже визначилися з пропозиціями щодо визначення розміру основної державної соціальної гарантії в умовах воєнної агресії рф та завданого величезного удару економіці України.

14 серпня 2023 р.

ЗАКОНОПРОЕКТ 9510 МАЄ СТАТИ ГАРАНТОМ У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ ПРАЦІВНИКА З РОБОТОДАВЦЕМ

Як повідомлялось, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 9510 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, в тому числі у випадку неплатоспроможності роботодавця", яким передбачено низка норм, що спрямовані на посилення захисту прав працівників на своєчасне отримання зарплати.
21 липня 2023 р.

Відповідальність роботодавця за затримку заробітної плати можуть посилити

У Раді зареєстрували законопроект № 9510 щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, в тому числі у випадку неплатоспроможності роботодавця.
Законопроектом пропонується:
21 липня 2023 р.

Робота-2023: на які професії є найбільший попит

У Держслужбі зайнятості розповіли, що зараз відбувається на вітчизняному ринку праці та які професії в Україні є найпопулярнішими. Загалом найбільше вакансій роботодавці пропонують продавцям-консультантам (15323 вакансії), водіям (8409), менеджерам із продажу (7350), бухгалтерам (5793), кухарям (5553), інженерам (4742), лікарям (3390), вантажникам (3268), швачкам (2693) та фармацевтам (2432).

14 липня 2023 р.

Урочисті збори присвячені Дню працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України!

 
13 липня у малій залі Запорізької обласної ради профспілок зібралися кращі представники славної і почесної професії металургів і гірників Запорізького краю!
Відкрив урочисті збори хвилиною мовчання по усім загиблим воїнам України, членам Профспілки металургів і гірників України нашої Запорізької організації голова Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України Сєдов Валерій Миколайович.

12 липня 2023р.

У ПЕРВИННІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ПМГУ "ЗАПОРІЖСТАЛІ" ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТІ ЗБОРИ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ТА ГІРНИЧОДОБУВНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Профспілковий актив вшанував хвилиною мовчання пам'ять металургів, котрі загинули відстоюючи державність та захищаючи народ України.
Голови Запорізької обласної ради та первинної організації Профспілки металургів і гірників України Валерій Сєдов (Валерий Седов) та Леонід Анісімов привітали трудові колективи "Запоріжсталі", "ЗЛМЗ" та "МПС" з професійним святом, подякували за важку працю в умовах бойових дій, побажали трудового натхнення, а також вручили працівникам профспілкові грамоти і відзнаки міської влади та зазначили, що:
12 липня 2023 р.

День металурга і гірника: разом - вистоїмо, разом – переможемо!

16 липня в нашій країні відзначається День металурга і гірника. В усі часи цей день був важливим і святковим для спілчан, для кожного, чиє життя пов’язане з гірничо-металургійним комплексом. Але останні два роки ми зустрічаємо його у дуже складній і тривожній ситуації. Вже понад п’ятсот днів наша країна героїчно протистоїть жорстокому вторгненню російських окупантів.

11 липня 2023 р.

СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК. СХВАЛИВ ПРОФСПІЛКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОЄКТУ ДЕРЖБЮДЖЕТУ – 2024 ТА ВИСЛОВИВ ПОЗИЦІЮ ЩОДО АКТИВІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ

7 липня на засіданні Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбулося у Будинку профспілок у Києві, розглянуто наступні питання порядку денного.

11 липня 2023 р.

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 10.07.2023р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.11 липня 2023 р.

Відновлення меткомбінатів Маріуполя за «зеленими»
технологіями можливе за 3-5 років – Риженков

Відновлення маріупольських «Азовсталі» та ММКІ з використанням «зелених» технологій після звільнення міста може зайняти від 3 до 5 років. Таку оцінку дав генеральний директор групи «Метінвест» Юрій Риженков в інтерв’ю для проєкту FAQTalks.
Юрій Риженков зауважив: із того, що можна побачити на фото і відео, пошкодження на «Азовсталі» – серйозні. Проте він має надію, що буде можливо відновити деякі виробництва на меткомбінаті.

5 липня 2023 р.

Зарплати українців за рік війни зросли в середньому на 10%

Середня зарплата в Україні з початку повномасштабної воєнної агресії зросла на 10% - до 16,5 тис. грн у другому кварталі 2023 року порівняно з 15 тис. грн у другому кварталі 2022 року, дослідженням із таким основним висновком оприлюднив Work.ua.
«Перше підвищення зарплат зафіксовано в лютому 2023 року (+1 000 грн до 16 000 грн), друге - у травні (+500 грн до 16 500 грн)», - ідеться в документі.

30 червня 2023 р.

Зеленський закликав відмовитися від ідеї про дешеву робочу силу в Україні

Україна має відмовитись від ідеї про те, що її конкурентною перевагою можуть бути порівняно нижчі витрати бізнесу на оплату праці. Про це президент Володимир Зеленський заявив, виступаючи у Верховній Раді.
«Україна після перемоги має відмовитися від ідеї, що праця українців та українок має бути дешевою. Тому що нібито дешевизна праці наших людей була конкурентною перевагою України. Ми маємо на меті досягти такого рівня оплати праці, який можна було б визначати за формулою: «сусіди в Євросоюзі +30%». Це мета, справедлива мета за цю війну», - заявив глава держави.
28 червня 2023 р.

Запоріжвогнетрив приєдналася до марафону  добрих справ-донорства

Первинна організація ПМГУ на Запоріжвогнетрив за  підтримкою  Запорізької обласної організації ПМГУ приєдналася до марафону  добрих справ-донорства.

 
  27.06.2023р співробітники Запоріжвогнетрив - члени Профспілки здали кров для потреб Запорізької обласної клінічної лікарні ,аби вона врятувала десятки життів. До донації приєдналися 15 працівників підприємства. Кожен з нас робить свій вклад у перемогу нашої країни!

27 червня 2023 р.

90-річчя "Завпоріжвогнетрив"

23 червня ПрАТ "Запоріжвогнетрив" відзначив свою 90-у річницю з дня заснування.

Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Валерій Сєдов вручив нагороди від Профспілки членам ПМГУ, працівникам підприємства. Він привітав увесь коллетив з цим святом:

21 червня 2023 р.

До обласного марафону донорства долучились представники
Запорізької обласної організації ПМГУ.

У Запоріжжі триває марафон донорства, присвячений  Міжнародному дню донора й покликаний поповнити стратегічні запаси крові для обласної лікарні.
20 червня поточного року і своєю кров’ю поділилися працівники АТ «Запорізькій завод феросплавів» та ПрАТ «Український графіт», члени профспілки прийшли до КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» на чолі з головним технічним інспектором праці Запорізької обласної організації ПМГУ Скороходовим І.О.
 
21 червня 2023 р.

Блокада портів і втрата кваліфікованих працівників: Washington Post розповіла про основні проблеми української металургії

Металургійна галузь України зіткнулася з низкою викликів внаслідок російської агресії - втрата виробничих потужностей та постачальників залізорудної сировини, постійні удари по енергомережі тощо. Але навіть коли можна виробляти сталь, російська блокада українських портів означає втрату доступу до міжнародних морських перевезень, відповідно експорт здійснюється залізницею зі значними витратами, йдеться у статті Washington Post «Як "Запоріжсталь" відмовляється підкорятися російським атакам».

21 червня 2023 р.

Перемога – не мрія, а дороговказ

Мільйони українців зараз живуть заради однієї мети, з єдиним бажанням на всіх – прагненням перемоги над ворогом. І ця перемога – не мрія. Вона – дороговказ, рушійна сила, що змушує діяти: брати до рук зброю, стаючи до лав ЗСУ, допомагати фронту грошима і руками, включатися у волонтерський рух, сумлінно працювати в тилу, посилюючи економічну міць країни…
Своє місце в процесі спільної боротьби знайшов кожен свідомий громадянин. Серед них і наш сьогоднішній герой – давній знайомець читачів журналу «Ваша довіра», голова профспілкової організації ПМГУ цеху гарячої прокатки «Запоріжсталі» Олександр Калашник. Про минуле, теперішнє та майбутнє з ним поговорив наш колега – провідний спеціаліст з інформаційної роботи профкому підприємства Гліб Гончаров.
8 черваня 2023 рік

День правової інспекції праці ПМГУ в Запоріжжі

      6 червня у малій залі Запорізької обласної ради профспілок в рамках дня правової інспекції ПМГУ відбувся семінар-навчання для голів та заступників голів цехових комітетів на тему: «Сучасні зміни у законодавстві, захист Профспілкою трудових прав та інтересів членів ПМГУ в умовах воєнного стану».


31 травня 2023 р.

Сила в єдності!

30 траня у грецьких Салоніках для участі у проміжній Конференції профоб'єднання IndustriAll Europe зібралися представники європейських промислових профспілок. Захід відбудеться з 31 травня до 1 червня під гаслом: «Сила - в єдності».
У роботі Конференції беруть участь близько 500 делегатів національних профспілок, зокрема глави 119 галузевих профспілок із 34 країн, включаючи Україну.

31 травня 2023 р.

Пільги за Списками №1, №2 не мають бути скасовані

25 травня 2023 року учасники IX пленуму Центральної ради Профспілки металургів і гірників України звернулись до А.К.Кінаха з приводу його ініціативи про скасування пільгового пенсійного забезпечення для персоналу підприємств, що працює у важких та шкідливих умовах виробництва.

Голові Українського союзу промисловців і підприємців А.К. Кінаху
Шановний Анатолію Кириловичу!
31 травня 2023 р.

                                                                Звітуємо про подію

Українська делегація повернулася з Берліну, де минулого тижня проходив 15-й Конгрес Європейської конфедерації профспілок (ЄКП).
На Конгрес прибуло близько 600 національних профспілкових делегатів, серед яких генеральні секретарі та/або президенти 93 національних профспілкових організацій з 41 європейської країни, 10 європейських галузевих профспілкових федерацій та спеціальні гості з Європи та інших країн світу.

31 травня 2023 р.

НОВИНИ КОЛЕКТИВНО-ДОГОВІРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЄФПГО

Новини європейських профспілок працівників громадського обслуговування про переговори, оплату та умови праці, права профспілок, страйки і протести
Травень 2023 року, № 11
Нідерланди: додаткове підвищення зарплат у сфері охорони психічного здоров’я
Румунія: протест працівників охорони здоров’я забезпечив зустріч з урядом

31 травня 2023 р.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РІШЕНЬ ОРГАНІВ ВЛАДИ, ЗОКРЕМА, З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ, ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ (29.05.2023)

1). Мінреінтеграції інформує:
- Триває робота Координаційного штабу з питань деокупованих територій, який опікується відновленням звільнених населених пунктів. Робота штабу охоплює 953 звільнених міста, села та селища 5 областей: Харківської, Херсонської, Миколаївської, Донецької та Луганської.

31 травня 2023 р.

Україна та ЄС обговорили можливості для відновлення вітчизняної металургії

Україна та ЄС під час шостого засідання діалогу Україна – ЄС високого рівня з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості, зокрема, обговорили можливості для відновлення вітчизняної металургії. Про це йдеться в повідомленні Мінекономіки.

31 травня 2023 р.

У Німеччині набирають обертів обговорення та суперечки про 4-денний робочий тиждень

В останні роки для багатьох працівників баланс між роботою та особистим життям стає дедалі важливішим. Деякі вчені вважають, що 4-денний робочий тиждень може допомогти зміцнити активність громадянського суспільства, оскільки вільний час має особливе значення для соціальної згуртованості.

31 травня 2023 р.

Страховий стаж і право на пенсію

Юристи ПМГУ регулярно консультують членів нашої Профспілки з пенсійної теми. До них звертаються металурги і гірники, які планують виходити на заслужений відпочинок і хочуть розуміти свої перспективи, а також ті, хто вже подав документи до Пенсійного фонду і зіштовхнувся зі складнощами або порушенням своїх прав.
Нерідко наріжним каменем вирішення таких питань стає правильне обчислення страхового стажу. Докладніше про це поняття та його роль у визначенні права особи на пенсію – в інфографіці від Правової інспекції праці ПМГУ.
31 травня 2023 р.

Переговори з визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2024 рік розпочато

Відповідно до норм національного законодавства (зокрема, статті 10 Закону України «Про оплату праці») та домовленостей чинної Генеральної угоди, 25 травня 2023 року за ініціативою профспілкової Сторони відбулося засідання спільної робочої комісії повноважних представників Сторін з підготовки пропозицій щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2023 рік.

31 травня 2023 р.

ЗТМК та ЗАлК погасили борги із зарплати на 34 млн

Запорізький титано-магнієвий комбінат та Запорізький алюмінієвий комбінат погасили зарплатні борги майже 1200 працівникам на 33,5 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Фонду держмайна.
Зокрема, «Запорізькому титано-магнієвому комбінату»‎ (51% акцій належить державі) вдалося частково розблоковувати виплату депозиту в банку «Альянс»‎.

26 травня 2023 р.

Захист соціально-трудових прав спілчан – основне завдання Профспілки

Забезпечення захисту соціально-трудових прав членів профспілки шляхом застосування ефективних механізмів колективно-договірного регулювання є одним із основних завдань Профспілки в умовах воєнного часу. На цьому наголосили учасники IX Пленуму Центральної ради Профспілки металургів і гірників України, який відбувся сьогодні у м. Дніпрі.


24 травня 2023 р.

ВИСТУП ГОЛОВИ ФПУ ГРИГОРІЯ ОСОВОГО НА 15-МУ КОНГРЕСІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК У М. БЕРЛІН

15-й Конгрес Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) відкрився 23 травня у  Берліні (Німеччина).
У заході беруть участь близько 600 профспілкових делегатів, серед яких генеральні секретарі та/або президенти 93 національних профоб’єднань з 41 європейської країни, представники 10 європейських галузевих профспілкових федерацій, а також запрошені високі гості.

19 травня 2023 року

VI Пленум Запорізької обласної ради
Профспілки металургів і гірників України

18 травня 2023 року відбувся VI Пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України з основним питанням:
-      Соціально-трудові відносини на підприємствах ГМК Запорізької області в умовах воєнного стану.

 
18 травня 2023 р.

Гідні умови праці – шлях до Перемоги і відновлення України

16 травня у Києві на нараді з охорони праці було укладено Угоду про співпрацю і взаємодію між Державною службою України з питань праці та Профспілкою металургів і гірників України. У нараді взяли участь голова Держпраці Ігор Дегнера разом з начальниками відділів та голова ПМГУ Олександр Рябко, головний технічний інспектор праці ПМГУ Володимир Білик, голова ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Наталя Маринюк, головний технічний інспектор праці у Запорізькій області Ігор Скороходов.

17 травня 2023 р.

«Інформація. Знання. Дія»: пишемо історію нашого шляху до перемоги

З початком військової агресії рф проти України докорінно змінилося життя в країні. Ворог зруйнував велику кількість промислових підприємств, в тому числі, і підприємств гірничо-металургійного комплексу. Тисячі членів Профспілки втратили місце роботи і житло, велика кількість вступила до лав ЗСУ, робітники працюючих підприємств організували потужний волонтерський рух. Нова реальність поставила перед ПМГУ нові, складні завдання щодо захисту прав і інтересів спілчан.

16 травня 2023 р.

Запрошує Академія праці, соціальних відносин та туризму

Вже 30 років Академія праці, соціальних відносин та туризму готує висококваліфікованих фахівців із багатьох престижних спеціальностей, що мають попит на вітчизняному ринку праці.
Сьогодні АПСВТ - це осередок сучасних знань про суспільство та соціальні технології. У цьому виші студенти навчаються за новими освітніми програмами з економіки, права, соціальних технологій, туризму та ін.

12 травня 2023 р.

На базі Комітету відбулося обговорення стану та розвитку
соціального діалогу в Україні в умовах війни

10 травня 2023 року на базі Комітету відбулася робоча зустріч за участі керівництва Комітету, Міністерства соціальної політики України, Міністерства економіки України та Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП), професійних спілок щодо побудови нової моделі соціального діалогу в Україні.

10 травня 2023 р.

ЖИЗНЕУТВЕРЖДАЮЩАЯ ВСТРЕЧА В ПРОФКОМЕ

ВОПРОСЫ ПЕРСПЕКТИВЫ ДАЛЬНЕЙШЕЙ РАБОТЫ "ЗАПОРОЖСТАЛИ" В УСЛОВИЯХ ВОЙНЫ, ЗАНЯТОСТИ ПЕРСОНАЛА, ОПЛАТЫ ТРУДА И СОЦИАЛЬНЫХ СТАНДАРТОВ БЫЛИ ПОДНЯТЫ ПРОФАКТИВОМ ПРЕДПРИЯТИЯ НА ВСТРЕЧЕ С ГЕНЕРАЛЬНЫМ ДИРЕКТОРОМ КОМБИНАТА РОМАНОМ СЛОБОДЯНЮКОМ

8 травня 2023 р.

Європейський експорт металопрокату у 2022 році скоротився на 14%

Згідно з звітом Економічного комітету Європейської асоціації виробників сталі (EUROFER) «Перспективи економічного розвитку та ринку стали на 2023—2024 роки/другий квартал 2023 року», загальний обсяг експорту сталевої продукції з ЄС до третіх країн у четвертому кварталі минулого року скоротився на 20 відсотків у річному порівнянні.
У звітний період експорт плоского прокату з ЄС скоротився на 18%, а експорт сортового прокату зменшився на 29%, повідомляє Steel Orbis.

8 травня 2023 р.

НБУ очікує на значне зниження інфляції вже в першому півріччі

Під впливом жорстких монетарних умов, зниження світової інфляції та стриманого внутрішнього попиту, інфляція в Україні цього року сповільниться до 14,8%. Про це свідчить щоквартальний звіт регулятора за квітень 2023 року.
Водночас, за прогнозами НБУ, наступного року інфляція сповільниться до 9,6%, а 2025 року — до 6%. Ослаблення інфляційного тиску очікується з урахуванням припущення про зниження ризиків безпеки з початку 2024 року, закладене у прогноз, подальше відновлення логістики та виробничих потужностей та послідовну монетарну політику Нацбанку.
8 травня 2023 р.

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФСПІЛОК ВИЗНАЧИЛА
ШЛЯХИ ДІЯЛЬНОСТІ У ВОЄННИЙ ЧАС

4 травня 2023 року у Запоріжжі за участю Голови Федерації професійних спілок України Григорія Осового відбулося чергове пленарне засідання Ради Запорізької обласної ради профспілок, на якому було розглянуто питання „Про зміцнення потенціалу і посилення діяльності Запорізької обласної ради професійних спілок та її членських організацій в умовах воєнного стану”.

25 квітня 2023 р.

ЄС : ОСНОВНІ ВИТРАТИ НА ЖИТТЯ ЗРОСТАЮТЬ В ЧОТИРИ РАЗИ ШВИДШЕ,
НІЖ ЗАРПЛАТА

Українські біженці теж відчувають на собі.

Згідно з новими даними Євростату, основні витрати на життя, як-от житло та комунальні послуги, минулого року зросли в чотири рази швидше, ніж зарплати в Європейському союзі .

24 квітня 2023 р.


Звернення первинних організацій Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України до Прем’єр міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, стосовно пільгового пенсійного забезпечення:
20 квітня 2023 р.

У Раді зареєстровано новий законопроект про пенсійну реформу

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9212 «Про накопичувальне пенсійне забезпечення».
Його метою є надання громадянам можливості вже з 1 січня 2023 року формувати обов’язкові особисті пенсійні накопичення, за рахунок яких вони у майбутньому одержать додаткове, до їх пенсій із солідарної системи, джерело пенсійних виплат.
12 квітня 2023 р.

НА ЧАСІ. ПРЕЗИДІЯ ФПУ АКТУАЛІЗУВАЛА ПИТАННЯ ПРОФСПІЛКОВОЇ РОБОТИ

30 березня 2023 року у Будинку профспілок у Києві відбулось засідання Президії ФПУ, на якому було розглянуто низку актуальних питань.
Члени Президії своєю постановою затвердили «Зведені статистичні дані всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань за 2022 рік».
Під час обговорення цього питання було зазначено, що за даними Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ, наразі до складу Федерації профспілок України входить 71 членська організація, із них 46 всеукраїнських профспілок і 25 територіальних профоб’єднань.
07 квітня 2023 р.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, КОЛЕКТИВНІ ТРУДОВІ СПОРИ (КОНФЛІКТИ) В УКРАЇНІ У СІЧНІ-БЕРЕЗНІ 2023 РОКУ

Упродовж січня-березня 2023 року Національна служба посередництва і примирення (далі - НСПП) сприяла вирішенню 140 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі - КТС(К)) (3 - на національному, 4 - на галузевому, 2 - на територіальному, 131 - на виробничому рівнях), у яких взяли участь понад 1,6 млн працівників 7643 суб’єктів господарювання.
У зазначених спорах найманими працівниками було висунуто 316 вимог, з яких: 142 (45%) - щодо невиконання вимог законодавства про працю; 101 (32%) - щодо виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; 46 (15%) - щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 27 (8%) - щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

30 березня 2023 р.

ГОЛОВНА УВАГА ВИРОБНИЦТВУ

ЗАВДАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОБОТИ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ "ЗАПОРІЖСТАЛІ" В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ БУЛИ РОЗГЛЯНУТІ В ХОДІ НАРАДИ ПРОФСПІЛКОВОГО АКТИВУ ПІДПРИЄМСТВА
Директор із виробництва Андрій Кривцов поінформував профактив про динаміку роботи комбінату, непросту ситуацію із забезпеченням сировиною та енергоресурсами, зайнятість трудового колективу та перспективи роботи підприємства на найближчий період.
29 березня 2023 р.

ОХОРОНА ПРАЦІ-ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК

 
28 березня поточного року у Запорізькій обласній раді профспілок був проведений спільний захід у вигляді семінару для профактиву   та представників підприємств, установ і організацій.

 
28 березня 2023 р.

Україна: битва за відновлення

Україна веде запеклу боротьбу за свою незалежність проти російських загарбників, у якій має перемогти. Але державі треба виграти ще одну битву - за відновлення власної економіки, яка зазнала і зазнає від ворога нищівної руйнації. Іншого шляху немає – українську економіку потрібно не тільки відновити, а й побудувати її сильною та конкурентною, в першу чергу розвинувши внутрішній ринок.

28 березня 2023 р.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРАКТИЧНОЇ КОЛЕКТИВНО-ДОГОВІРНОЇ РОБОТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Уже рік, з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну, наносяться нищівні удари не лише по об’єктах критичної інфраструктури, цивільних об’єктах та мирних жителях, але й по розвиткові існуючої системи колективно-договірної роботи.

28 березня 2023 р.

Інформація про проведення Президії Запорізької обласної
ради Профспілки металургів і гірників України

28 березня 2023 року відбулося засідання Президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України.
Було ухвалено рішення:
1. Провести VІ пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України 18 травня 2023 року о 14.00 у малому залі Запорізької обласної ради профспілок.
24 березня 2023 р.

Майбутнє і наша молодь - синоніми!

 
24 березня заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Юрій Шапчіц відвідав металургійний фаховий коледж Запорізького національного університету.
Студенти почули інформацію про діяльність Профспілки металургів і гірників України в умовах війни, про роботу підприємств гірничо-металургійного комплексу Запорізької області в дуже складних умовах сьогодення.
 

23 березня 2023 р.

Сучасній профспілці – сучасний Статут

Які б не були часи, головне завдання нашої Профспілки залишається незмінним – всебічно захищати права та інтереси людей праці. Однак конкретні цілі, пріоритетні напрями діяльності ПМГУ залежать від нагальних потреб металургів і гірників України. Тож Профспілка ніколи не перебуває в статиці, вона живе, розвивається.

21 березня 2023 р.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтримує позицію європейських профспілок щодо необхідності дотримання міжнародних трудових
стандартів в Україні

Про це зазначено у її відповіді Генеральному секретарю Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО - EPSU) Яну Гудріаану, який звернувся до ЄК з огляду на Саміт Україна-ЄС 3 лютого ц.р.

17 березня 2023 р.

Україна у січні-лютому 2023 року експортувала металу на 568 млн доларів

Металургійні підприємства України за підсумками січня-лютого 2023 року експортували метали та вироби з них на $568 млн. За аналогічний період 2022 року було експортовано відповідної продукції на $2,26 млрд. Про це йдеться у прес-релізі Державної митної служби.
Загалом товарообіг України за підсумками січня-лютого 2023 року становив $16,5 млрд, що на 30% менше, ніж за аналогічний період 2022-го.

17 березня 2023 р.

СОЛІДАРНІСТЬ ІЗ НАРОДОМ УКРАЇНИ ТА ПРОФСПІЛКАМИ УКРАЇНИ

Заява Виконкому Всеєвропейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок (ВЕРС-МКП)
Європейський профспілковий рух відкидає війну і насильство, засуджує агресію Російської Федерації проти України, що триває, і висловлює повну підтримку і солідарність українському народу в боротьбі за демократію, суверенітет і територіальну цілісність.

15 березня 2023 р.

У РОБОТІ ГЕНЕРАЛЬНОЇ РАДИ МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК ТА ЗАСІДАННІ ПАНЄВРОПЕЙСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ РАДИ МКП ВЗЯВ УЧАСТЬ ГОЛОВА ФПУ ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ

Генеральна рада МКП зібралася в суботу, 11 березня, у м. Брюссель (Бельгія), щоб розглянути звіт Спеціальної комісії, створеної Генеральною радою в січні для розслідування обставин, пов'язаних зі звинуваченнями висунутими проти Генерального секретаря МКП Луки Вісентіні, включаючи результати зовнішнього аудиту, а також інші питання, в тому числі фінансові правила і процедури МКП


3 березня 2023 р.

АКТУАЛЬНО. ПРОФСПІЛКИ ВИСТУПАЮТЬ ЗА СПРАВЕДЛИВЕ ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ЩОДО ПРОФСПІЛКОВОГО МАЙНА

28 лютого 2023 року відбулося засідання робочої групи сформованої Президією ФПУ для проведення комунікацій з органами держаної влади, парламентською Тимчасовою слідчою комісією з питань розслідування фактів можливих порушень законодавства України у сфері отримання

1 березня 2023 р.

ВІЙНА РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ - ЗАЯВА МКП

Через рік після початку незаконного і жорстокого вторгнення в Україну росія продовжує кампанію вбивств і терору проти українського народу за співучасті білорусі.
"За останній рік десятки тисяч цивільних осіб були вбиті і ще більше поранені, оскільки російські війська націлилися на міста, селища та об'єкти критичної інфраструктури, включаючи лікарні та енергетичні об'єкти. Майбутньому незліченної кількості людей завдано непоправної шкоди. Щодня гинуть сотні військових.
1 березня 2023 р.

ЗАЯВА АМЕРИКАНСЬКИХ ПРОФСПІЛОК З НАГОДИ РІЧНИЦІ ПОВНОМАСШТАБНОЇ АГРЕСІЇ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНІ

Президент Американської федерації праці – Конгресу виробничих профспілок AFL-CIO Ліз Шулер та Секретар-скарбник AFL-CIO Фред Редмонд заявили про незмінну підтримку робітничого руху України:
"Відзначаючи рік від початку неспровокованого нападу Росії на Україну, робітничий рух Америки продовжує залишатися солідарним з народом України. Ми повторюємо наш заклик до припинення насильницького вторгнення в суверенну державу і залишаємося відданими відновленню миру і демократії в Україні та регіоні.
1 березня 2023 р.

МОП ПРОПОНУЄ ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ПІДТРИМКИ ДЛЯ УКРАЇНИ, ОСКІЛЬКИ ВІЙНА ТРИВАЄ ВЖЕ ДРУГИЙ РІК

Новий план МОП щодо підтримки сектору праці та зайнятості в Україні спрямований на задоволення гуманітарних потреб, а також потреб у відновленні після року війни, яка призвела до значних економічних втрат та втрат робочих місць і загрожує мільйонам людей злиднями.

Шановні спілчани!
 27 лютого зупинилося серце
Дорошенко Олександра Миколайовича

         Дорошенко О.М. народився 19 січня 1948 року у м. Бериславль Польської народної республіки. У сім'ї військовослужбовця.
       Вся трудова діяльність Олександра Миколайовича, а це понад 50 років пов’язана з гірничо-металургійним комплексом Запорізької області, з Профспілкою металургів і гірників України. Майже 35 років своєї трудової діяльності він віддав рідній «Дніпроспецсталі», де пройшов шлях від вальцювальника прокатного цеху до заступника директора заводу з загальних питань.
              У 1986 році його обрали головою Профспілкового комітету заводу, який він очолював до 1999 року.
             З 1999 року по 2018 рік працював технічним, головним технічним інспектором праці Профспілки металургів і гірників України по Запорізькій області.
             Протягом багатьох років, працюючи у Профспілці,  Олександр Миколайович увесь свій час приділяв захисту соціально-економічних прав та інтересів, створенню безпечних та здорових умов праці металургів і гірників.
            Дорошенко О.М. обирався депутатом Заводського району м. Запоріжжя, членом Центрального комітету ПМГУ. Він нагороджений профспілковими нагородами усіх рівнів, орденом «Дружби народів».
        За роки спільної праці ми знали його як порядну та чуйну людину, відповідального та талановитого фахівця і керівника. Ми його запам’ятаємо, як Людину з великим і добрим серцем.
            Шановні рідні і близькі прийміть щирі співчуття від Центральної ради ПМГУ, Запорізької обласної ради ПМГУ, від всіх спілчан.
            Пам’ять про нього буде жити в наших серцях.

 
Голова Запорізької обласної
організації ПМГУ                                                                         В.М. Сєдов
27 лютого 2023 р.

ПРОФСПІЛКОВА СПІВДРУЖНІСТЬ СОЛІДАРНА З УКРАЇНОЮ ТА УКРАЇНСЬКИМИ ПРОФСПІЛКАМИ

24 лютого прогресивна світова громадськість, яка сповідує ідеали миру, процвітання та добра, провела заходи, присвячені річниці початку російської агресії проти України, демонструючи таким чином свою підтримку українському народу.
Цей день став для нас ще одним доказом профспілкової солідарності з Україною та українськими профспілками.

27 лютого 2023 р.

ЗАПОРІЖСТАЛЬ. КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР 2023

На розширеному засіданні профспілкового комітету підбито підсумки виконання заходів колективного договору за 2022 рік та продовжено його дію на 2023 рік.
Заслухавши звіт комісії з контролю виконання колективного договору за 2022 рік члени профспілкового комітету, відзначили, що повномасштабні військові дії Росії проти України внесли корективи в роботу комбінату, яка велась весь рік в умовах військового стану та реалій, що склалися через розташування у прифронтовій зоні.
23 лютого 2023 р.

СПІВПРАЦЯ З ПРОФСПІЛКАМИ НОРВЕГІЇ ВІДКРИВАЄ НОВЕ ВІКНО МОЖЛИВОСТЕЙ

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий 21 лютого 2023 року провів робочу зустріч в режимі відеоконференції з Міжнародним секретарем Конфедерації профспілок Норвегії Лів Торрес, в якій взяла участь і голова об’єднаної організації Профспілки працівників освіти і науки України Великохутірської, Драбівської, Шрамківської територіальних громад Черкаської області Любов Бут.

23 лютого 2023 р.

Україна – на 19-тій позиції у світовому виробництві чавуну

За даними Worldsteel, у січні 2023 р. металургійними підприємствами країн світу вироблено 112,94 млн т чавуну, з яких 104,03 млн т доменним способом і 8,91 млн т методом прямого відновлення. Це на 0,36% вище за показник січня 2022 р. (112,53 млн т).

Перше місце належить Китайській Народній Республіці, металурги якої в січні 2023 р. виплавили 69,44 млн т чавуну, що на 5,40% вище показника січня 2022 р. (65,88 млн т). Частка китайського чавуну в світовому виробництві у січні 2023 р. становить 61,5%.

Україна (0,38 млн т або 21,50% відносно січня 2022 р.) обіймає 19-ту позицію серед 40 країн-виробників чавуну.

23 лютого 2023 р.

Україна в січні посіла 35 місце серед країн-виробників сталі

Світова виплавка сталі у січні 2023 р. становить 145,25 млн т, що на 3,29% нижче показника січня 2022 р. (150,20 млн т).

Лідером тут також є Китайська Народна Республіка, яка виплавила 79,45 млн т, що на 2,28% вище показника січня 2022 р. (77,68 млн т). Частка КНР у світовому виробництві сталі становить 54,7%.

Україна (0,28 млн т або 15,34% відносно січня 2022 р.) обіймає 35-те місце серед 64 країн-виробників сталі.

20 лютого 2023 р.

ДО ДНЯ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ

Всесвітній день Соціальної Справедливості в усьому світі відзначається щороку 20 лютого.
Вперше Всесвітній день соціальної справедливості був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/62/10 від 26 листопада 2007 року. Став відзначатися міжнародним співтовариством щорічно з 2009 року. Прагнення передати динаміку здорового процесу формування принципів побудови успішного суспільства і благополуччя його громадян лягло в основу Указу Президента України № 1021, що вийшов 4-го листопада 2011-го року. Цим Указом в Україні встановлено нове загальнодержавне свято - День соціальної справедливості, який відзначається щороку 20-го лютого.
17 лютого 2023 р.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР МОП ЖІЛЬБЕР УНГБО: «ДОПОМОГА УКРАЇНІ СЕРЕД НАШИХ ПРІОРИТЕТІВ»

За ініціативи Генерального директора Міжнародної організації праці в онлайн форматі відбулася зустріч з сторонами соціального діалогу Національної тристоронньої соціально-економічної комісії та Спільного представницького органу профспілок.
Метою зустрічі було оновлення найбільш важливих пріоритетів, які стоять перед українським урядом, профспілками та роботодавцями в умовах війни, яка триває майже рік, та посилення допомоги соціальним партнерам з боку МОП.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому