Архив "Новостей обкома" Стр. 1 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Новостей обкома" Стр. 1

Новини > Архив "Новости обкома"
13 липня 2021 р.

День бухгалтера України

Дата свята вибрана не випадково - в цей день у 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». До 2004 року свято відзначалось федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, змусило представників державної влади по-новому поглянути на фахівців, усвідомити, що бухгалтерською облік - це не тільки податкова звітність, але і основа для прийняття управлінських рішень. В результаті, Указом Президента України № 662/2004 від 18.06.2004 16 липня було офіційно оголошено Днем бухгалтера.

На щотижневій оперативній нараді Запорізької обласної організації ПМГУ яка відбулася 13 липня 2021 року привітали бухгалтерів первинних профспілкових організацій ГМК Запорізької області з професійним святом і вручили почесні грамоти до Дня металурга та гірника.

Голова обласної організації ПМГУ Сєдов В.М. побажав жінкам-бухгалтерам плідної роботи на своїй професійній "ниві", а також щоб сходився не тільки бухгалтерський баланс, а й баланс життєвий.

Здоров'я, особистого щастя і любові Вам, прекрасні жінки!
 
25 червня 2021 р.

Засідання круглого столу Центральної ради профспілки металургів і гірників України

Центральна рада профспілки металургів і гірників України 24 червня 2021 року провела засідання круглого столу на тему «Застосування тарифної, грейдової та інших систем оплати праці на підприємствах ГМК України в сучасних умовах».
 
Захід проходив в місті Запоріжжя в конференц-залі готелю «Інтурист».
 
Метою круглого столу було узагальнення практичного досвіду із застосування систем оплати праці на підприємствах ГМК України та вироблення позиції учасників круглого столу щодо бачення проблем, недоліків існуючих систем оплати праці, перспектив їх удосконалення на принципах колективно-договірного регулювання оплати праці.
 
В обговоренні прийняли участь більш сорока фахівців від Профспілки металургів і гірників України, Федерації профспілок України, Федерації металургів України, Міністерства економіки України,  органів виконавчої влади та  наукових установ.
 
Після підведення підсумків та обговорення рекомендацій і можливих спільних заходів з удосконалення політики оплати праці на підприємствах ГМК України, висловлених учасниками круглого столу, була прийнята резолюція.

9 червня 2021 р.

Металургійні підприємства Запорізької області
створили нові можливості для вирішення соціально-економічних питань

4 червня 2021 року  відбулася визначна подія  - підписання угоди про створення соціально-економічної ради між обласною радою профспілки металургів і гірників України  та Спілкою металургів Запорізької області. Головна мета: конструктивний діалог та результативніше вирішення   питань роботи підприємств гірничо-металургійного комплексу.

Голова Запорізької ради профспілки металургів і гірників Валерій Сєдов в ході зустрічі зазначив, що промислове виробництво — це соціальні гарантії, заробітна плата та охорона праці. Обласна організація профспілки, яку він очолює, працює задля того, щоб досягти найвищих показників у цих напрямках. І аби ця праця була ефективнішою, новоствореною Радою розширюється співпраця з найбільшими промисловими підприємствами міста, а сама Рада в перспективі буде розширена через долучення до неї всіх металургійних підприємств Запоріжжя.

Голова організації роботодавців підприємств металургійного комплексу «Союз металургів Запорізької області», заступник голови Запорізької обласної федерації роботодавців Сергій Койпиш вбачає в соціально-економічній Раді Союзу металургів та Ради профспілки розширення взаємодії у вирішення спільних питань, наприклад, щодо відпочинку, оздоровлення, підтримку ветеранського руху на ін.

Під час підписання Постанови про створення Ради Союзу Металургів Запорізької області та Запорізької обласної ради профспілки металургів та гірників України був присутній директор департаменту взаємодії з громадськими організаціями ТОВ «Метінвест Холдинг» Михайло Цуркан, який відзначив, що у подальшому підприємства Групи Метінвест Дніпропетровської та Донецької областей також створять подібні Ради, а Запоріжжя стало першим не випадково - запорізькі підприємства покращили свої колективні договори та стали найкращими у країні. Тобто, спільна робота дуже ефективна, і Рада – це спосіб вийти на новий рівень області, щоб окреслити нові грані співробітництва.

На зустрічі також були присутні представники профспілкових комітетів: Запоріжсталь, Запоріжвогнетрив, Запоріжкокс, та заступник голови Ради Запорізької обласної федерації роботодавців Альона Гавриленко.
21 травня 2021 р.

Інформація про проведення IV пленуму Запорізької обласної
 ради Профспілки металургів і гірників України

20 травня ц.р. у великій залі Запорізької обласної ради профспілок пройшов IV пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України.

Окрім членів обласної ради ПМГУ, у роботі Пленуму взяли участь члени контрольно-ревізійної комісії обласної організації ПМГУ, працівники апарату обласної ради ПМГУ,  голова Профспілки металургів і гірників України – Рябко Олександр Іванович , голова Запорізької обласної ради профспілок – Каплій Віталій Миколайович, заступник голови Профспілки металургів і гірників України – Оверковський Богдан Миколайович.

На пленумі були розглянуті наступні питання:
1. Організаційне питання.
2. Про підсумки колективно-договірної кампанії ГМК Запорізької області в 2020-2021 роках.
3.  Різне.

З інформацією  по першому питанню виступив заступник голови обласної ради Профспілки Шапчіц Юрій Валерійович.

З доповіддю по основному питанню порядку денного виступив голова обласної ради ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович. У його доповіді було відзначено, що  сьогодні ми переживаємо не менш складні часи, ніж дванадцять років тому.

Сьогоднішня криза в світовій економіці вимагає оперативних дій з підтримки внутрішнього виробника. Сьогодні як ніколи стоїть завдання переглянути промислову стратегію з метою вирішення нових викликів, створених пандемією, а також врахувати необхідність інвестицій і прийняття рішень по-справедливому оподаткуванню.

Проте профспілка зазначає, що соціальний діалог на виробничому рівні у нас є, працює і є ефективним. Тому підтвердженням, є взаєморозуміння між профспілкою і працедавцями в питаннях укладення колективних договорів.

У обговоренні доповіді взяли участь: Пастушенко Микола Михайлович - голова ПО ПМГУ на  Запорізькому залізорудному комбінаті, Ільїн Олег Володимирович - заступник голови ПО ПМГУ в АТ «Запорізький завод феросплавів», Рябко Олександр Іванович - голова ПМГУ, Каплій Віталій Миколайович – голова Запорізької обласної ради профспілок.  


З нагоди 55-річчя створення Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України Сєдов Валерій Миколайович, Рябко Олександр Іванович і Каплій Віталій Миколайович поздоровили профактив обласної організації ПМГУ і вручили профспілкові нагороди – Почесні грамоти, Нагрудний знак ЦР ПМГУ.

Також від Центральної Ради ПМГУ Запорізькій обласній організації ПМГУ було вручено сертифікат на отримання ноутбуку і Вітальна адреса.
21 квітня 2021 р.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета профсоюза металлургов и горняков Украины

20 апреля 2021 года было проведено заседание президиума Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей повесткой дня:
1.   О праздновании Дня труда – 1 Мая;
2.   О награждении профсоюзного актива в связи с профессиональным праздником – Днем работников металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

С информацией выступил заместитель председателя Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины Шапчиц Юрий Валериевич.

Учитывая, что с 9 апреля 2021 года в Запорожской области введен «красный» уровень эпидемической опасности распространения COVID-19 и усилены карантинные мероприятия в г. Запорожье, президиумом были приняты решения, которые выполнимы и соответствуют реалиям сегодняшней обстановки, а именно:
1.Рекомендовать профкомам первичных организаций ПМГУ предприятий и организаций горно-металлургического комплекса области, организовать поздравление трудящихся и ветеранов с Днем труда – 1 Мая с соблюдением всех ограничительных мер: развесить поздравления на проходных и в подразделениях предприятий и организаций, опубликовать поздравления в многотиражных газетах, разместить поздравления на сайтах и в соцсетях, поздравить коллективы бригад, смен и других структурных подразделений.
2.Областному совету профсоюза направить коллективам предприятий и организаций ГМК области поздравления и поздравительные плакаты, а также, опубликовать поздравление на сайте областного совета профсоюза.

Члены президиума утвердили разнарядку по награждению профсоюзного актива к профессиональному     празднику - Дню работников металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.
5 апреля 2021 г.

Стартовала XХ рабочая спартакиада
металлургов и горняков Запорожской области

2 апреля текущего года в спортивном зале инженерного института ЗНУ стартовал первый этап XХ рабочей спартакиады металлургов и горняков Запорожской области. 8 команд предприятий горно-металлургического комплекса приняли участие в соревнованиях по 2 видам спорта.

Команды делились на две группы, исходя из количества работающих. В первой группе соревновались ПАО «Запорожсталь», ЧАО «Днепроспецсталь» и ЧАО «ЗЖРК». В двух видах спорта – волейбол и гиревой спорт в упорной борьбе победу одержали спортсмены комбината «Запорожсталь» второе место у горняков.

Во второй группе в волейболе первыми стали ЧАО «Запорожогнеупор», вторыми ООО «ЗЛМЗ» и третьими ЧАО «Украинский графит». Гиривики «ЗТМК» стали сильнейшими, заняв первое место, а второе и третье за командами АО «ЗФЗ» и ЧАО «Запорожогнеупор» соответственно.

Команды занявшие первые места в видах спорта были награждены кубками и почетными грамотами Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины, спортсмены – представители этих команд награждены медалями и ценными призами.

Запорожский областной совет профсоюза металлургов и горняков Украины выражает благодарность всем спортсменам и организаторам, принявших активное участие в открытии и проведении первого этапа XХ рабочей спартакиады металлургов и горняков Запорожской области.

К сожалению, из-за введения дополнительных ограничительных мер, в связи с пандемией, второй день соревнований не состоялся. Соревнования перенесены на неопределенный срок – до принятия соответствующего решения городской комиссией по ТБ и ЧС.
2 березня 2021 р.

Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 березня на  нараді  Запорізької обласнї ради трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, 2 березня 2021 року, привітали жінок з наступаючим святом.
17 февраля 2021 г.

Информация о проведении президиума Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины
 
В малом зале Запорожского ОСПС 16 февраля 2021 года было проведено заседание президиума Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей  повесткой дня:
1. О состоянии производственного травматизма и результатах профилактической   работы   по охране труда, предупреждению производственного травматизма, профессиональных заболеваний за 2020 год и мерах по усилению общественного контроля в 2021 году.
2. Об исполнении смет профбюджетов Запорожского областного Совета ПМГУ и Запорожской областной организации ПМГУ за 2020 год и об утверждении сметы доходов и расходов  Запорожской областной организации профсоюза трудящихся металлургической   и горнодобывающей промышленности Украины на 2021 год.

С информацией по первому вопросу выступил Скороходов Игорь Олегович главный технический инспектор труда Запорожской областной организации ПМГУ.

С информацией по второму вопросу выступила Кучеренко Татьяна Петровна главный бухгалтер областного совета ПМГУ.

Кроме членов президиума в заседании президиума приняли участие председатели первичных организаций ПМГУ не являющиеся членами президиума, члены комиссии по охране труда областного совета ПМГУ и приглашенные.

От приглашенных выступили:
Киреев Василий Анатольевич и.о. начальника отдела ОТ АО «Запорожский завод ферросплавов», который доложил о выполнении мероприятий, определённых комиссией по расследованию несчастного случая со смертельным исходом, произошедшего на заводе в 2020 году и состоянии производственного травматизма на заводе в 2020 году.

Белик Владимир Иванович главный технический инспектор труда, директор Фонда охраны труда Профсоюза металлургов и горняков Украины ознакомил присутствующих с итогами производственного травматизма и профзаболеваний на предприятиях ГМК Украины в 2020 году и изменениями в Законодательстве Украины, касающимися охраны труда. Он обратил внимание, что по готовящимся изменениям к Закону Украины «Об охране труда» профсоюз металлургов и горняков Украины, ФПУ проводят большую работу, поблагодарил профкомы ПО ПМГУ комбината «Запорожсталь», Запорожского ферроспвного завода и Запорожского железорудного комбината за активное участие в этой работе.

После заседания президиума ОС ПМГУ было проведено оперативное совещание председателей первичных организаций ПМГУ.
27 января 2021 г.

Новым негативным вызовам – адекватные подходы

В рамках работы регламента 26 января 2021 г. состоялось заседание комиссии Запорожского областного совета ПМГУ по вопросам социально-экономической защиты, правовых интересов трудящихся и коллективно-договорной работе.

Заседание было проведено в расширенном формате с участием председателей первичных профсоюзных организаций ГМК Запорожской области. Председатель комиссии Максак В.В.  озвучил основной вопрос, который поставлен в повестку заседания: «О состоянии коллективно-договорной работы и задачах колдоговорных переговоров на 2021 г. и повышение эффективности социально-экономической защиты трудящихся».

В первую очередь внимание присутствующих было обращено на рекомендации Постоянной комиссии ЦК ПМГУ по вопросам социально-экономической работы, разработанных 2020 г. (приложения 2,3 до Постановления Президиума ЦК ПМГУ № П-29-4г от 08.04.2020).

Начат диалог с руководством на комбинате «Запорожсталь» по вопросу роста заработной платы в 2021 году, поиску ресурсов для его обеспечения. Коллективный договор на комбинате скорее всего будет пролонгирован в феврале-марте 2021 г. с учетом предложенных изменений. Председатель комиссии обратил внимание всех присутствующих на усиление позиций по коллективным договорам на предприятиях, с учетом их индивидуальных особенностей.

В рамках повестки заседания комиссии выступил зав. отделом социально-экономической работы и правовых отношений Писарев П.В. Присутствующим была озвучено, что по итогам 2020 г. все сведения и показатели, которые регулярно анализируются были собраны, обработаны и разосланы первичным профсоюзным организациям. С какими показателями мы пришли к завершению года по абсолютной величине средних зарплат и темпам ее роста, информация по размерам зарплат по профессиям и минимальному грейду, распределение по уровням заработных плат, зарплат по категориям персонала.

Учитывая ухудшение общей экономической ситуации в стране и в предверии коллективно-договорной компании 2021 г. а также резкого роста цен на газ, электроэнергию, повышения тарифов на услуги ЖКХ возникла острая оперативная потребность реагирования на эти вызовы всеми звеньями структур профсоюза, как в органы исполнительной власти, так и в адрес наших партнеров по социальному диалогу на производственном уровне.

Для компетентного и авторитетного обращения в эти органы нам необходимы аргументы, основанные на анализе финансовых отчетов за прошедший 2020 г. Особенно нас, интересуют в течении прошедшего года поквартальные отчеты где можно увидеть внутригодовую динамику показателей и сделать определенные выводы. Но к сожалению, мы находимся в ситуации, когда: 1) такие отчеты у нас (у Запорожского облсовета ПМГУ и в первичках) отсутствуют и 2) по объективным причинам мы не сможем их увидеть до апреля 2021 года – срок подачи в органы публикации финотчетов акционерных обществ.

Нам придется искать дополнительные аргументы для выработки обоснованных предложений о необходимости повышения заработных плат на предприятиях ГМК Запорожской области. Этот тезис распространяется не только на специалистов аппарата областного совета ПМГУ, но и напрямую относится к профсоюзным комитетам наших первичек.

Заседание комиссии по основному вопросу было расширено выступлениями председателей профсоюзных комитетов с информацией о текущем состоянии дел на предприятиях, перспективах производственной и социально-экономической деятельности, а также коллективно договорной тематикой.

В совещании принял участие и выступили председатель областной организации ПМГУ Седов В.Н. и другие работники областного совета.
26 січня 2021 р.

На вимогу багаточисельних звернень працівників металургійних і гірничодобувних підприємств Запорізької області, членів їх сімей, ветеранів праці,  президія Запорізької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України направила звернення до голови ФПУ, та аналогічні звернення направила до Президента України, прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, щодо зменшення тарифів на газ та електроенергію для населення.
17 грудня 2020 р.

Інформація про проведення III пленуму Запорізької обласної
ради профспілки металургів і гірників України

17 грудня ц.р. пройшов III Пленум Запорізької обласної ради профспілки металургів і гірників України.
У роботі пленуму взяли участь: 47 членів обласної ради, 8 членів контрольно-ревізійної комісії, голова ЦР ПМГУ Олександр Іванович Рябко, голова Запорізької обласної ради профспілок Каплій Віталій Миколайович.
Були розглянуті питання:
1. Про роботу Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України щодо захисту трудових прав членів профспілки в умовах карантинних обмежень.
2. Про стан виробничого травматизму та результати профілактичної роботи з охорони праці, попередження виробничого травматизму і професійних захворювань за 10 місяців 2020 року та заходи щодо посилення громадського контролю в 2021 році.
3. Про підсумки навчання профспілкового активу і профспілкових працівників у 2020 році та план навчання профспілкового активу і профспілкових працівників на 2021 рік.
4. Про виконання кошторису профспілкового бюджету Запорізької обласної ради ПМГУ за 11 місяців 2020 рік за доходами і видатками та про затвердження кошторису доходів і витрат Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2021 рік.
5. Про план основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2021 рік.

У доповіді голови обласної ради ПМГУ Сєдова Валерія Миколайовича було відзначено, що  сьогодні переживаємо не менш складні часи, ніж дванадцять років тому.
Сьогоднішня криза в світовій економіці вимагає оперативних дій з підтримки внутрішнього виробника. Сьогодні як ніколи стоїть завдання переглянути промислову стратегію з метою вирішення нових викликів, створених пандемією, а також врахувати необхідність інвестицій і прийняття рішень по-справедливому оподаткуванню.
На підприємствах ГМК Запорізької області ми відчули всі проблеми, пов'язані з весняним карантином. Падіння промислового виробництва з початку 2020 року максимально і становить 8,7%.
Проте профспілка зазначає, що соціальний діалог на виробничому рівні у нас є, працює і є ефективним. Тому підтвердженням, є взаєморозуміння між профспілкою і працедавцями в питаннях укладення колективних договорів. У першому півріччі 2020р. практично всі первинні організації утримали досягнуті раніше угоди і зобов'язання конкретних норм КД. У деяких випадках це було не так просто. Чого ми не можемо сказати за рівень державний. Наша думка, що соціальний діалог на державному рівні є нічим іншим, як імітацією. У нас немає опори і підтримки від органів влади, з метою зберегти і розвивати промисловий сектор економіки.

В обговоренні доповіді взяли участь голова профкому ПО ПМГУ в ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» Логвінова Людмила Володимирівна та голова профкому ПО ПМГУ ПрАТ «Український графіт» Коростильов Ігор Олександрович.
Голова профкому ПО ПМГУ в ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» Логвінова Людмила Володимирівна проінформувала про проблеми як на підприємстві так і в первинній організації.
Голова профкому ПО ПМГУ ПрАТ «Український графіт» Коростильов Ігор Олександрович підкреслив позитивні аспекти розвитку підприємства та дії профспілкової організації.

На пленумі виступив голова Центральної ради ПМГУ Рябко О.І. і голова Запорізької обласної ради профспілок Каплій В.М.
По другому питанню було надано слово для виступу  керівникам служб з охорони праці ПрАТ "Запорізький залізорудний комбінаті", ПрАТ "Запоріжвогнитрив" та ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат".
По обох питаннях пленумом були прийняті постанови, пункти яких повністю відобразили проблеми озвучені у виступах, у тому числі по дуже важливим і актуальним напрямками нашої діяльності з охорони праці.

З інших питань порядку денного, також прийняті постанови.
3 грудня 2020 р.

ВІДБУВСЯ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПІКЕТ

Сьогодні 3 грудня 2020 року на виконання постанови Президії ФПУ від 27.11.2020 № П-28-1 «Про протидію Федерації профспілок України черговому наступу влади на права працівників та профспілок» профспілки Запоріжжя підтримали  акцію протесту ФПУ.
Акція протесту профспілок відбулась у формі інформаційного пікетування із розповсюдженням листівок у зв’язку із розглядом Парламентом низки законопроектів, ініційованих Урядом та окремими народними депутатами, що продовжують політику наступу на права працівників і профспілок, та рейдерством профспілкового майна.  Також у проекті Державного Бюджету на 2021 рік не враховані пропозицій профспілок щодо підвищення заробітної плати та державних соціальних гарантій.
Перед мітингувальниками виступили голова Запорізької обласної  ради профспілок Віталій Каплій, голова Запорізької обласної організації профспілки працівникі освіти і науки Надія Гринь.

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ, ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФСПІЛОК ВІД ІМЕНІ  ПОНАД 4  МІЛЬЙОНІВ СПІЛЧАН ВИМАГАЄ ВІД ВЛАДИ

1. Підвищити у Держбюджеті-2021 розміри державних соціальних стандартів і гарантій, встановити мінімальну заробітну плату на рівні не нижче реально обрахованого прожиткового мінімуму.

У своїх пропозиціях до проекту ДБУ-2021 профспілки наполягали на встановленні у 2021 році розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 6366 грн, мінімальної заробітної плати – не нижче 6500 грн (8212 грн – відповідно до норм національного законодавства та міжнародних зобов’язань України).

2. Забезпечити в Держбюджеті-2021 фінансування галузей освіти, охорони здоров’я, державної служби відповідно до норм галузевих законів задля реального підвищення в умовах епідемії заробітної плати медикам, освітянам, недопущення замороження зарплати держслужбовцям.
Законодавством України передбачено, що:
-  держава забезпечує асигнування на освіту в розмірі не менше ніж 7 відсотків ВВП; на реалізацію програми медичних гарантій – не менше 5 відсотків ВВП;
- посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії = три мінімальні заробітні плати; у розрахунку тарифів на фінансування медицини компонент  оплати праці медиків – не менше 250 відсотків середньої зарплати в Україні за липень попереднього року.
Заробітна плата медиків та освітян залишається значно нижчою ніж середня по економіці: у жовтні ц.р. у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 10782 грн. (або 88,6% від середньої по економіці), в освіті – 9559 грн. (або 78,5% від середньої по економіці).
Статтею 26 проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (до другого читання) встановлено, що у 2021 році для всіх категорій працівників державних органів застосовуються розміри та умови оплати праці, що діяли на 1 вересня 2020 року.

3. Погасити заборгованість з виплати заробітної плати та запровадити законодавчі механізми задля упередження її виникнення у подальшому.
Станом на 1 листопада ц.р. обсяг заборгованості з виплати заробітної плати сягнув 3,8 млрд грн., майже 130 тисячам працівників економічно активних підприємств заборговано понад 2,5 млрд грн., борги підприємств-банктрутів – 1,1 млрд грн.

4. З метою недопущення подальшого зубожіння населення та збільшення кількості енергетично бідних громадян, не допускати зростання цін на енергоносії та тарифів на комунальні послуги під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Наразі за даними ТОВ ГПК «Нафтогаз України» у межах місячного контракту ціна кубічного метру природного газу для потреб населення становить 6,33 грн, у межах річного контракту – 6,45 грн без урахування націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами, що майже у 2,5 рази більше ніж у червні 2020 року. Роздрібні ціни на природний газ для населення зросли у 3,17 рази (з 2,784 грн до 8,823 грн).
Водночас за даними Держстату України середня номінальна заробітна плата у жовтні 2020 року становила 12 174 грн, що у порівнянні с червнем 2020 року більше на 5,1%, а с жовтнем 2019 року лише на 13,5%. Заборгованість із виплати заробітної плати продовжує зростати. Станом на 1 листопада 2020 року вона становила 3 791,7млн.грн, або106,5% порівняно з 1 жовтня 2020 року (по Запорізькій області  130 954 000 грн.).

5. Зберегти та примножити робочі місця в реальному секторі економіки шляхом інноваційного індустріального розвитку країни.
Надзвичайно тривожним проявом погіршення соціально-економічної ситуації в Україні у період карантину, спричиненого пандемією COVID-19, є суттєве зростання рівня бідності населення. Це стало наслідком зменшення обсягів ВВП за підсумками 9 місяців п. р. на 5,5% після його критичного падіння у ІІ кварталі п. р. на 11,4% та скорочення промислового виробництва на 6,8%; зниження рівня зайнятості населення до 50,3% та підвищення рівня безробіття до 9,2%; оформлення статусу безробітного понад половиною мільйона осіб протягом карантину;
Наслідком структурної деградації економіки стало критичне відставання України за рівнем економічного розвитку, аномально малий обсяг економіки, масштабна трудова міграція, бідність населення і наростаючий розрив у доходах людей порівняно із сусідніми країнами. Якщо нічого не змінюватиметься і країна продовжить регрес у напрямку сировинного та аграрного виробництва, її економіка буде нездатною забезпечити мінімальні потреби суспільного розвитку і потребуватиме не більше 12 млн працівників.

6. Не допускати розгляд законопроектів, які зачіпають трудові та соціально-економічні права та інтереси працівників, без попереднього погодження їх Національною тристоронньою соціально-економічною радою.
НТСЕР – це головний орган соціального діалогу на національному рівні для вироблення консолідованої позиції сторін соціального діалогу, надання узгоджених рекомендацій та пропозицій Президентові України, Верховній Раді України, Уряду з питань формування і реалізації державної економічної та соціальної політики, регулювання трудових, економічних, соціальних відносин.

15 октября 2020 г.

Международный день борьбы с бедностью


Целью проведения этого дня является повышение осознания необходимости бороться за ликвидацию нищеты и лишений во всех странах, особенно в развивающихся.

История проведения Международного дня борьбы за ликвидацию бедности начинается 17 октября 1987 года. В тот день более ста тысяч человек собрались на площади Трокадеро в Париже, где в 1948 году была подписана Всеобщая декларация прав человека, чтобы отдать дань памяти жертвам нищеты, насилия и голода.

Собравшиеся заявили, что нищета является нарушением прав человека, и подтвердили необходимость совместными усилиями добиваться соблюдения этих прав. Соответствующие заявления были выбиты на памятном камне, открытом в тот день.

С того времени каждый год люди разных рас, убеждений, состояний и социального происхождения собираются 17 октября, чтобы подтвердить неизменность своей позиции и продемонстрировать солидарность с малоимущими. Такие же памятные камни были открыты во многих странах мира, и они являются местом сбора для проведения Дня борьбы с бедностью. Один из таких камней находится в саду Центральных учреждений ООН, и именно около него проводится ежегодная торжественная церемония, организованная Секретариатом ООН в Нью-Йорке.

Резолюцией 47/196 Генеральной Ассамблеи ООН 22 декабря 1992 года, был установлен Международный день борьбы за ликвидацию бедности, который отмечается ежегодно 17 октября.

Напомним, экономист, международный эксперт Тарас Качка сказал, что в Украине 20-30% людей живут за чертой бедности.

В мире со столь развитой экономикой, технологиями и наличием финансовых ресурсов является недопустимым то, что миллионы людей живут в крайней нищете. Нищета — это не просто экономическая проблема, это лишение людей возможности вести достойную жизнь.

Люди, живущие в нищете, сталкиваются со многими проблемами, в том числе:
  • опасные условия труда
  • небезопасное жильё
  • недостаток здоровой пищи
  • неравный доступ к правосудию
  • отсутствие возможности участия в политической жизни
  • ограниченный доступ к здравоохранению

И задача каждого человека внести свой посильный вклад  в искоренение этой пробленммы.
8 жовтня 2020 р.

Відбулося сьоме пленарне засідання Ради Запорізької ОРПС

08 жовтня 2020 року у великій залі Будинку профспілок відбулося чергове сьоме пленарне засідання Ради Запорізької обласної ради професійних спілок.
На засіданні було розглянуто наступні питання:
- Про зміни у складі членів Ради Запорізької обласної ради професійних спілок;
- Про робочі матеріали XXVI Запорізької обласної міжспілкової конференції професійних спілок;
- Та інші питання стосовно підготовки та проведення конференції Запорізької ОРПС.
7 жовтня 2020 р.

За гідну працю

Відзначаючи Всесвітній День дій за гідну працю, 7 жовтня Запорізькі профспілки дружньо вийшли на майдан Профспілок, встановили намет, в якому запорожці мали заповнити анкету з побажаннями  рівня гідної заробітної плати.

Своєю мирною акцією профспілки області звертають увагу влади на те, що трудящі гідні кращого життя. І якщо взяли курс на Європейський Союз, то повинні прагнути і до європейського рівня заробітної плати.

"Гідна зарплата - це, перш за все зайнятість на високоефективних робочих місцях. Прикладом в нашому місті є комбінат «Запоріжсталь»- як в абсолютних, так і по динаміці зростання заробітної плати, по високоефективності робочих місць, за соціальними програмами. Незважаючи на дуже складний період у житті нашої держави і всіх жителів Запоріжжя, майже на всіх металургійних підприємствах зберігаються робочі місця, зростає зарплата, забезпечуються соціальні пакети і гарантії. Хотілося, щоб так було і у всіх запорожців - гідне життя повинне бути у всіх городян і жителів України, а майбутні вибори дали поштовх до приходу нових управлінців, здатних докорінно змінити розвиток економіки і соціальної політики нашого краю. "

Крім міста Запоріжжя інформаційні акції до Всесвітнього Дня дій за гідну працю пройшли і в районах і містах Запорізької області у формі зборів в трудових колективах, роздачі листівок та ін.

18 сентября 2020 г.


В Днепре состоялся VII Съезд Профсоюза трудящихся  металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.


17 сентября 2020 года прошел VII Съезд Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

 
Из 340 избранных делегатов в работе Съезда приняли участие 307 делегатов со всей Украины, которые представляли практически все предприятия горно-металлургической отрасли нашей страны. Так же на Съезде присутствовали председатель Федерации Профсоюзов Украины Осовой Г. В., председатель Днепопетровского обласного объеденения профсоюзов Дубиль В.П. и председатель Запорожского областного совета профсоюзов - Сластен В.М.


С отчетным докладом о работе ЦК ПМГУ в отчетном периоде выступил председатель ЦК ПМГУ Комышев Сергей Петрович. Так же с отчетным докладом Контрольно-ревизионной комиссии ПМГУ выступил Чапинський Юрий Леонидович. Оба отчета делегаты единогласно утвердили и работу ЦК ПМГУ за отчетный пятилетний период признали удовлетворительной.

Съезд избрал Председателя ЦС ПМГУ Рябко Александра Ивановича и Первого заместителя Гавриленко Валерия Николаевича.


Избран новый состав Центрального совета в количестве 71 человек, из которых 13 человек представляют Запорожскую областную организацию ПМГУ:


Анедченко Г.Д., Анисимов Л.А., Аскольдов И.Ю., Безуменко С.В., Пастушенко Н.М., Ильченко С.В., Логвинова Л.В., Коростылев И.А.,    Максак В.В.,     Логунова Е.С.,     Седов В.Н., Спиридонов Ю.Н., Шапчиц Ю.В.

В состав Контрольно-ревизионной комиссии ПМГУ от нашего региона вошли Мегеря В.И. - главный бухгалтер профкома ПО ПМГУ АО "ЗФЗ" и Поцелуйко Т.В - главный бухгалтер профкома ПО ПМГУ "Днепроспецсталь".

Были приняты изменения и дополнения в Устав ПМГУ, а также ряд положений и заявлений.

Запорожская областная организация ПМГУ была представленна на съезде  55-тью делегатами, которые приняли самое активное участие в работе съезда.

В обсуждении доклада выступили Анисимов Л.А. - председатель профкома ПО ПМГУ ПАО "Запорожсталь" и Пастушенко Н.М. - председатель профкома ПО ПМГУ на "Запорожском железорудном комбинате".     
.                  

В секретариат была избрана Строй Т.В. - зам. председателя профкома ПО ПМГУ на Запорожогнеупор.

В работе комиссии по доработке проектов постановлений съезда приняли участие Шапчиц Ю.В. - зам. председателя Запорожского ОК ПМГУ и Максак В.В. - зам. председателя профкома ПО ПМГУ ПАО "Запорожсталь".

Председателем счетной комиссии был избран Аскольдов И.Ю. -  председатель профкома ПО ПМГУ "Днепроспецсталь" и членом комиссии Борисенко Ю.Г. - зам. председателя профкома ПО ПМГУ на Запорожском железорудном комбинате.

Сразу после окончания Съезда состоялся I Пленум ЦС ПМГУ, на котором рассматривались организационные вопросы.

Заместителем председателя ЦС ПМГУ был избран Оверковский Богдан Николаевич.

Избрано 13 членов Президиума Центрального Совета ПМГУ среди которых:  Седов В.Н.- председатель Запорожского ОК ПМГУ,  Анисимов Л.А. - председатель профкома ПО ПМГУ ПАО "Запорожсталь" и Пастушенко Н.М. - председатель профкома ПО ПМГУ на "Запорожском железорудном комбинате".16 липня 2020р.

День бухгалтера України
 
Дата свята вибрана не випадково - в цей день в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». До 2004 року свято відзначалося федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, змусило представників державної влади по-новому поглянути на фахівців, усвідомити, що бухгалтерською облік - це не тільки податкова звітність, але і основа для прийняття управлінських рішень. В результаті Указом Президента України № 662/2004 від 18.06.2004 16 липня було офіційно оголошено Днем бухгалтера.
 
На щотижневій оперативній нараді 16 липня 2020 року в Запорізькому обласному комітету ПМГУ 
привітали бухгалтерів первинних профспілкових організацій ГМК Запорізької області і вручили грамоти 
до дня металурга і гірника. Голова обкому профспілки Сєдов В.М. побажав жінкам бухгалтерам плідної 
роботи на своїй професійній "ниві", а також щоб сходився не тільки бухгалтерський баланс, а й баланс
 життєвий.
  
Здоров'я, особистого щастя і любові Вам, прекрасні жінки!

1 липня 2020 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРОФПІЛОК. ЗАПОРІЖЦІ ПРОТЕСТУЮТЬ.

30 червня 2020 року  зібралися на Акцію протесту 100 представників  Запорізьких  профспілок, які  від  імені 25 тисяч  трудових колективів підприємств, установ й організацій області, підтримуючи вимоги учасників профспілкових акцій усіх регіонів України, заявили рішучий   протест  проти  запропонованих   законопроектів  ,  що порушують основоположні статті Конституції України та міжнародні акти, ратифіковані Україною і викликають масові засудження міжнародних організацій профспілок  та   ЗАЖАДАЛИ:
1. Зупинити подальше просування Урядом антисоціального закону про працю, який  порушує права громадян.
2. Відкликати з Верховної Ради України антипрофспілковий депутатський законопроект № 2681 від «слуг народу». Профспілкову реформу проводити лише за участі самих профспілок.
3.Вилучити з законопроекту № 2275 статтю щодо позбавлення прав профспілок і роботодавців на рівне представництво інтересів застрахованих осіб у  фондах соціального страхування.
4.Відкликати з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову за проведення антисоціальної політики та  антигуманну позицію по відношенню до громадян України.
5.Відновити діяльність на робочих місцях і надати фінансову та матеріальну підтримку працівникам, які потерпають в умовах економічної кризи, викликаної поширенням короновірусної інфекції.

Резолюцію акції протесту направлено Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України, головам Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради та народним депутатам України від Запорізької області.


26 червня 2020 р.

                                                                                                                  
 
О проведении в г. Запорожье мирной предупредительной акции протеста профсоюзов с требованием недопущения принятия Верховной радой Украины законов, нарушающих права наемных рабочих и профсоюзов

 

24 июня 2020 г.

Встреча первого заместителя председателя Запорожского областного совета депутатов Семенкова Е.А. с профсоюзным активом Запорожской областной организации профсоюза металлургов и горняков Украины

23 июня в оперативном совещании председателей профкомов первичных организаций профсоюза Запорожской областной организации профсоюза металлургов и горняков Украины приняли участие первый заместитель председателя Запорожского областного совета депутатов Семенков Егор Александрович и председаитель Запорожского областного совета профсоюзов Сластен Виктор Максимович.
Егор Александрович ответил на вопросы, волнующие  профсоюзных лидеров, касающиеся жизни города и области.  
Семенков Е.А. и Сластен В.М. вручили Почетные грамоты областного совета депутатов и областного совета профсоюзов  Чижову Игорю Алексеевичу - председателю профкома ООО "Запорожский литейно-механический завод".


25 мая 2020 г.

«Информация. Знание. Действие-2019»: названы победители конкурса СМИ

Завершился конкурс «Информация. Знание. Действие» в Профсоюзе металлургов и горняков Украины проводится уже почти два десятка лет.

Среди победителей конкурса по некоторым номинациям признаны представители Запорожской областной организации ПМГУ:

За весомый вклад в развитие профсоюзной прессы - «Вестник профсоюза», информационный бюллетень профкома ПМГУ ПАО «Запорожсталь», гл. ред. А.Чехарин, ответственный за выпуск Г.Гончаров, председатель профкома Л.Анисимов.

Лучшая профсоюзная рубрика в газете - «В профсоюзе» в газете «Рабочее слово» ЧАО «Запорожский железорудный комбинат» (ред. Е.Машталяр, председатель профкома Н.Пастушенко).

Лучшая журналистская работа по освещению отчетно-выборного процесса в первичных и территориальных организациях ПМГУ - Г.Гончаров «Доверие обязывает», «Вестник профсоюза» профкома ПАО «Запорожсталь».

Лучшая журналистская работа по освещению молодежной политики Профсоюза - К.Белый «Per aspera ad astra», «Вісник комбінату» ООО «Запорожский титано-магниевый комбинат».

Лучшая журналистская работа по освещению культурно-массовой, спортивной работы на предприятии:
- Е.Машталяр «Девичник в Петриковке»,  «Рабочее слово» ЧАО «Запорожский железорудный комбинат»;
- А.Чехарин «Команда победителей», «Вестник профсоюза» профкома ПАО «Запорожсталь».

За активное сотрудничество с журналом ЦК ПМГУ «Ваше доверие»:
- Г.Гончаров, профком ПМГУ ПАО «Запорожсталь»;
- К.Белый, ООО «Запорожский титано-магниевый комбинат».

За активное творческое сотрудничество газеты с профкомом предприятия - «Вісник комбінату», ООО «Запорожский титано-магниевый комбинат», нач. бюро информационного обеспечения Н.Зворыгина.

За развитие территориальным комитетом профсоюза связей с общественностью посредством сотрудничества с различными СМИ -  Запорожский обком ПМГУ, председатель В.Седов.

Всем победителям конкурса «Информация. Знание. Действие- 2019» вручаются дипломы и денежные выплаты от Центрального комитета ПМГУ.

Поздравляем талантливых и неравнодушных авторов, членов творческих коллективов и профсоюзных комитетов, принимавших активное участие в освещении профсоюзной жизни, с заслуженной победой!
И, конечно, приглашаем всех, кто понимает важность информации в жизни ПМГУ, в формировании единства и солидарности профсоюзных рядов, принять участие в конкурсе «Информация. Знание. Действие - 2020».
25 мая 2020 г.

МЕРОПРИЯТИЯ
к международному дню «Охраны труда» Запорожского обкома ПМГУ
 
Девиз Дня охраны труда в 2020 году по рекомендации Международной организации труда: «Остановим пандемию: охрана труда может сохранить жизнь», он обусловлен борьбой с пандемией - смертельно опасной болезнью COVID-19, которая сегодня затронула весь мир.
 
1.На всех предприятиях организациях и в учреждениях отрасли изданы приказы по предотвращению заболеваемости работников COVID-19 с комплексом мероприятий;
-введен масочный режим;
-проведение измерений температуры работников;
-проведение уборок с дезинфекцией рабочих мест и автобусов, доставляющих работников на работу;
-проведение по мере возможности совещаний в селекторном режиме;
-перевод определенных категорий работников на дистанционную работу;
 
2. Проведено  заседание Пленума Запорожского обкома ПМГУ (26 февраля 2020 г.) на котором был рассмотрен один из важнейших вопросов "О результатах профилактической работы по охране   труда, предупреждению   производственного травматизма и   профзаболеваний   на   предприятиях металлургической и горнодобывающей промышленности ПМГУ Запорожской области  за  2019  год  и  мерах  по усилению общественного контроля в 2020 году». С докладом выступил  главный технический   инспектор   труда   И.О. Скороходов.
 
3.Проведены совместные совещания по итогам работы по вопросам охраны труда за 2020 год профсоюзных комитетов и администраций предприятий, в том числе  с участием главного технического инспектора труда Скороходова И.О. на ПАО «Комбинат «Запорожсталь», ЧАО «Днепроспецсталь», ООО «ЗТМК» ЧАО «ЗЖРК», а также награждение отличившихся структурных подразделений. Кроме этого лучшие работники (в том числе и молодежь) премированы денежными средствами администраций и профсоюзных комитетов за успешные достижения в сфере безопасности труда, в том числе , ПАО «Комбинат «Запорожсталь» конкурс «Лучший работник комбината по охране труда» в 6 номинациях, победители и призеры награждены денежными премиями, на ЧАО «Днепроспецсталь» - лучшие структурные подразделения по ОТ поощрены на общую сумму 13000 грн, ООО «ЗТМК» награждены 5 работников в номинации лучший участок (бригада) администрацией предприятия и 5 человек профкомом в номинации лучшее рабочее место., на ПАО «Запорожский завод ферросплавов проведен конкурс во всех структурных подразделениях предприятия на знание нормативных документов по охране труда, победители награждены грамотами администрации и профсоюзного комитета, ЧАО «ЗЖРК» лучшие смены структурных подразделений по охране труда отмечены денежными премиями.
 
4.Проведены совместные целевые проверки структурных подразделений предприятий администрациями и представителями по охране труда первичных профсоюзных организаций в течении марта-апреля 2020 года в соответствии с утвержденными графиками.
 
5.Обучение и проверка знаний ИТР и рабочих профессий проводится в соответствии с «Типовым положением о порядке проведения инструктажа и проверки знаний по вопросам охраны труда» с соблюдением необходимых мер безопасности (масочный режим, безопасное расстояние работников друг от друга), при необходимости применяется дистанционное обучение и проверка знаний. На ЧАО «Запорожогнеупор» группа численностью 19 человек прошла дистанционное обучение и проверку знаний в комиссии Гоструда в Запорожской области с участием главного технического   инспектора труда И.О. Скороходова.
 
6.Принималось участие детей сотрудников ПАО «Комбинат «Запорожсталь», ЧАО «Запорожогнеупор», ООО «ЗТМК», ЧАО «ЗЖРК» и других предприятий во Всеукраинском конкурсе детских рисунков на тему «Охрана труда глазами детей», как на уровне предприятий так и Теруправления Гоструда в Запорожской области, так на ПАО «Комбинат «Запорожсталь» конкурс проведен в 4 возрастных группах, победители и призеры награждены денежными премиями, ЧАО «ЗЖРК» -все  участники конкурса на лучший детский рисунок награждены ценными подарками, ООО «ЗТМК» профкомом предприятия награждены денежными выплатами 27 детей сотрудников предприятия.»  
 
7.Организовано проведывание пострадавших на производстве, им оказана разовая материальная помощь, выполнены необходимые работы по благоустройству мест захоронения погибших работников, решены вопросы об оказании материальной помощи их семьям как на основании коллективных договоров, так и отдельными совместными решениями профкомов и администраций, в том числе на ЧАО «Днепроспецсталь» 38  работников и члены семей травмированных на производстве получили денежную выплату в общей сумме 28000 грн.
 
8.Информационные материалы, о проведении Дня охраны труда  размещены в газетах и на сайтах предприятий, а также на сайте Запорожского обкома ПМГУ.
 
Главный технический инспектор труда                        И.О. Скороходов
 
 
https://youtu.be/Dpp9BJ6GKy8 - ролик с участием директора по охране труда ЧАО «ЗЖРК» Бодосова Ю.М. о мероприятиях по предотвращению заболевания короновирусом;
Рисунки детей сотрудников ПАО «ЗМК «Запорожсталь»

Рисунки детей сотрудников ООО «ЗТМК»
30 березня 2020 р.

Законопроект «Про працю» N2708 петиція набрала необхідну кількість підписів

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому