КЕТІ ФАЙНГОЛЬД: ПІДТРИМУЮЧИ УКРАЇНУ, США ПОВИННІ НАПОЛЯГАТИ НА ПРАВАХ ТРУДЯЩИХ - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

КЕТІ ФАЙНГОЛЬД: ПІДТРИМУЮЧИ УКРАЇНУ, США ПОВИННІ НАПОЛЯГАТИ НА ПРАВАХ ТРУДЯЩИХ

Новости ФПУ
12 січня 2023 р.

Український уряд згортає захист трудових прав в той час, як країна продовжує боротьбу з російським вторгненням, вважає міжнародний директор AFL-CIO Кеті Файнголд, яка закликає Офіс торгового представника США допомогти забезпечити, щоб права трудящих займали центральне місце в остаточному відновленні України.

"Антипрофспілкова напруженість ... існувала і до війни, і я думаю, що люди використовують поточну кризу для подальшого підриву прав трудящих", - сказала Файнгольд в інтерв'ю виданню Inside U.S. Trade.

Нещодавні кроки українського уряду, спрямовані на послаблення захисту трудових прав, включають новий закон, який скасував колективні переговори для працівників компаній з 250 або менше працівниками та запровадив так звані "нульові" контракти, які не вимагають від роботодавців надавати працівникам мінімальну кількість робочих годин. Президент AFL-CIO Ліз Шулер описала цей закон, серед інших змін, у своєму блозі минулого місяця. Хоча закон запроваджує зміни лише на час дії воєнного стану в Україні, вона зазначила, що урядовий план відновлення передбачає прагнення зробити такі зміни постійними.

Нові пропозиції, тим часом, включають одну, яка дозволить уряду конфіскувати майно профспілок, включаючи зали, які профспілки перетворили на житло для людей, переміщених з їхніх домівок, як описано в блозі.

"Ми вважаємо, що вони намагаються знищити профспілковий рух, забрати активи, які вони мають, щоб уряд міг контролювати ці об'єкти нерухомості для реконструкції", - сказав Файнгольд.

Файнголд висловив такі занепокоєння під час листопадового засідання Американсько-української ради з торгівлі та інвестицій - структури, яку USTR називає "основним міжурядовим механізмом для обговорення торговельних та інвестиційних відносин між двома країнами" відповідно до Угоди про торговельне та інвестиційне співробітництво, підписаної між двома країнами у 2008 році. Представники бізнес-груп, а також профспілок представили свої зауваження під час засідання, яке було зосереджене на "шляхах допомоги у створенні фундаменту для сталого економічного відновлення та довгострокової реконструкції", згідно з повідомленням USTR від 9 листопада.

Під час зустрічі представник USTR Кетрін Тай та перший віце-прем'єр-міністр і міністр економіки України Юлія Свириденко оголосили про початок переговорів щодо оновлення угоди 2008 року, яка охоплює низку питань, включаючи доступ до ринку, інтелектуальну власність, працю та навколишнє середовище.

Представник Міністерства торгівлі США повідомив Inside U.S. Trade в електронному листі, що відомство "продовжує працювати з Україною" над цими переговорами. США "віддані підтримці зусиль України з відновлення", продовжив чиновник, додавши, що обидві сторони під час зустрічі в листопаді обговорили, "як створити середовище, яке заохочує компанії та приватних осіб жити, працювати та інвестувати в Україну".

Файнгольд стверджує, що згортання захисту працівників перешкоджатиме зусиллям української бізнес-спільноти щодо повернення професіоналів, які шукають притулку в інших країнах.

"Ви не зможете залучити людей назад до вашої країни, якщо вони не матимуть базового захисту та прав", - сказала вона.

У довгостроковій перспективі, додала пані Файнгольд, забезпечення економічної стабільності для працюючих людей буде ключовим для забезпечення стабільності в країні - переконання, яке, як вона зазначила, відображено в місії Міжнародної організації праці.

"Якщо США збираються відігравати таку важливу роль" у відновленні України, сказала вона, вони повинні "гарантувати, що це відповідає нашому баченню торгівлі, орієнтованої на працівників".

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому