Архив "Главной страницы" 2024 г.- стр. 1
Архів > Архів 2024 р.
16 жовтня 2024 р.
З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці»
повертається у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою №1021 від 30.08.2024 р. вніс зміни до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 р. № 266, виклавши його в новій редакції.
10 жовтня 2024 р.
У Запорізькій облпрофраді відбулося засідання „круглого столу”
соціальних партнерів з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю
та Міжнародного дня боротьби з бідністю
З нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, у Запорізькій обласній раді професійних спілок 8 жовтня поточного року під головуванням Тамари БЕЛЕСКОВОЇ, виконуючої обов’язки Голови Облпрофради, відбулося засідання „круглого столу” соціальних партнерів під гаслом «Всесвітній день дій за гідну працю: «Працівники заслуговують на мир і демократію».
9 жовтня 2024 р.
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні-вересні 2024 року
- Упродовж січня-вересня 2024 року Національна служба посередництва і примирення (далі – НСПП) сприяла вирішенню 97 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)): 3 – на національному, 4 – на галузевому, 1 – на територіальному, 89 – на виробничому рівнях. У зазначених спорах взяли участь понад 1,6 млн працівників 7583 суб’єктів господарювання.
3 жовтня 20024 р.
Підвищення кваліфікації для профспілкових переговірників
Члени ПМГУ обізнані, що якісний колективний договір на підприємстві є запорукою гідних умов їхньої праці. Однак далеко не кожен з них усвідомлює, наскільки складно розробити проєкт цього документу і провести ефективні колективні переговори з роботодавцем, дотримуючись всіх необхідних формальностей, щоб дійти компромісу у спірних питаннях з метою укладення колдоговору.
3 жовтня 20024 р.
Міжнародна співпраця. Відновлення українських профспілок та посилення соціального діалогу
У рамках програми «Відновлення українських профспілок та посилення соціального діалогу», ініційованої Union to Union – 26-27 вересня в місті Чернівці, відбулася стратегічна сесія для голів всеукраїнських галузевих профспілкових організацій.
Union to Union – організація, що займається розвитком міжнародного співробітництва шведського профспілкового руху і зосереджена на створенні сильних демократичних профспілок та гідних робочих місць у всьому світі.
2 жовтня 2024 р.
Найбільшими боржниками із зарплат виявилися держпідприємства
«Найбільшими боржниками виявилися державні підприємства та акціонерні товариства, на їх рахунку понад 11 і 9 тисяч судових проваджень відповідно, що становить 33,8% і 28,8% усіх боргів», - йдеться в повідомленні.
Слідом за ними йдуть товариства з обмеженою відповідальністю - 4,9 тис. випадків або 14,2%.
На дочірні та комунальні підприємства припадає 12,5% та 4,3% усіх заборгованостей.
2 жовтня 2024 р.
Італія може стати світовим лідером у виробництві зеленої сталі
Італія має всі шанси стати світовим лідером у виробництві «зеленої» сталі, але їй необхідно вирішити проблему підвищення цін на електроенергію, що ставить її сталеливарні компанії в невигідне становище. Про це заявив президент Federacciai Антоніо Гоцці на конференції Італійської асоціації виробників сталі, передає SBB Daily Briefing.
Італія є другим за величиною виробником сталі в Європі після Німеччини, і 85% її виробництва сталі припадає на електропечі.
1 жовтня 2024 р.
Іспанські профспілки вимагають скорочення робочого часу
У минулий четвер профспілкові активісти очолили акції протесту по всій Іспанії з вимогами про скорочення робочого часу.
Дві основні іспанські профспілки вимагають скорочення робочого часу з 40 до 37,5 години на тиждень. Роботодавці виступають проти, оскільки це призведе до зростання витрат.
Ініціаторами виступили Загальний союз трудящих (UGT) та Профспілкова конфедерація робітничих комісій (CCOO).
1 жовтня 2024 р.
Промвиробництво в Україні у І півріччі зросло на 8,1% р./р.
Обсяг промислового виробництва в Україні за підсумками січня-червня 2024 року зріс на 8,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року. У червні показник скоротився на 0,3% у порівнянні з відповідним місяцем попереднього року та на 6,2% м./м. Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Протягом I півріччя виробництво у металургії та випуску готових металевих виробів зросло на 29,8% порівняно І півріччям 2023-го, а у видобуванні металевих руд – на 27,6% р./р.
1 жовтня 2024 р.
Високі зарплати не рятують: керівники бідкаються,
кадровики – розводять руками
За даними НБУ, ситуація на ринку праці в першому півріччі 2024 року дедалі більше загострювалася. Як йдеться у інфляційному звіті регулятора, хоча в другому кварталі зростання кількості вакансій на сайтах пошуку роботи дещо сповільнилося, попит на робочу силу залишався суттєво вищим, ніж рік тому, та все ще нерівномірним за професіями.
«Хоча скорочена пропозиція робочої сили стримує діяльність підприємств, обмежуючи економічне відновлення, складна ситуація на ринку праці зумовлює поліпшення зайнятості, зокрема шляхом більшого залучення жінок, та стимулює зростання заробітних плат», - зауважив регулятор.
25 вересеня 2024 р.
В Україні зросте мінімальний розмір допомоги по безробіттю
В Україні з 1 жовтня на 500 гривень зросте мінімальний розмір допомоги по безробіттю - з 2500 до 3000 гривень.
Відповідне рішення ухвалив Державний центр зайнятості, повідомляє народна депутатка, член Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна у своєму Telegram-каналі. Вона зазначає, що на підвищення варто розраховувати не всім.
25 вересеня 2024 р.
Індекс цін виробників промисловості зріс за рік на 31%
Індекс цін виробників промислової продукції (показник середнього рівня зміни відпускних оптових цін на сировину, матеріали та товари проміжного споживання) у серпні зріс на 2,2%, порівняно з липнем.
Насамперед, це сталося внаслідок зростання цін на постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, які за місяць зросли ще на 3,6% після стрибка на 16,9% у липні та на 28,3% – у червні, свідчать дані Державної служби статистики.
25 вересеня 2024 р.
Чудовий вибір для тих, хто прагне отримати перспективну професію
Наші наймолодші спілчани – здобувачі освіти у навчальних закладах, що готують робітничі кадри для підприємств галузі, – зазвичай активні та веселі. Однак одразу збагнути всю серйозність і важливість профспілкової роботи їм важко. Тож запорукою успіху студентських первинок ПМГУ стає поєднання двох «стихій»: бурхливої енергії юнацтва та зрілої мудрості дорослих наставників.
25 вересня 2024 р.
Законопроектна діяльність – боротьба профспілок триває
19 вересня ц.р. у Будинку профспілок у Києві відбулося засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні у режимі ZOOM конференції.
Засідання проходило під головуванням голови СПО Григорія Осового.
25 вересня 2024 р.
Відбулися консультації профспілок і роботодавців
з питань підготовки проекту Державного бюджету на 2025 рік
та вирішення ключових проблем на ринку праці
За ініціативи співголів НТСЕР від сторони профспілок Григорія Осового та від сторони роботодавців Анатолія Кінаха 18 вересня ц.р. відбулись робочі консультації сторін з питань напрацювання узгоджених пропозицій до проєкту Державного бюджету України на 2025 рік, внесеного до Верховної Ради України за реєстр. № 12000 від 14.09.2024.
25 вересня 2024 р.
Всесвітній день дій за гідну працю:
«Працівники заслуговують на мир і демократію»
Під цим гаслом 7 жовтня пройде Всесвітній день дій за гідну працю. В умовах ескалації конфліктів і продовження придушення авторитарними режимами прав мільйонів людей, світовий профспілковий рух об'єднується, щоб вимагати миру і демократії як основних прав трудящих у всьому світі.
МКП підтверджує свою відданість справі сприяння миру як наріжному каменю соціальної справедливості. Без миру не може бути соціальної справедливості, а без демократії працівники не можуть забезпечити собі гідну працю і гідність, на яку вони заслуговують.
25 вересня 2024 р.
Європейські металурги вимагають обмежити імпорт китайської сталі
Європейські виробники сталі звернулися до торгових чиновників з проханням розв’язувати проблему різкого зростання китайського експорту сталі. Про це повідомляє Financial Times.
Європейські ціни на сталь падають нижче собівартості виробництва, оскільки світовий ринок переповнений.
23 вересня 2024 р.
Відбулася зустріч з представниками профспілок
Секретар Запорізької міської ради Регіна Харченка зустрілася з представниками обласної ради професійних спілок.
Ця робоча зустріч стала першим кроком у налагодженні подальшої партнерської співпраці міської влади з профспілками задля вирішення нагальних проблемних питань соціального захисту та безпеки праці в Запоріжжі.
20 вересня 2024 р.
Штатний розпис та внесення змін до нього у період воєнного стану
- На «гарячу профспілкову лінію» звернулися з питанням - при зміні назви структурного підрозділу, а також при зміні посадового окладу працівників профспілкової організації необхідно внесення змін до штатного розпису, отже коли такі зміни набирають чинності під час воєнного стану.
- Штатний розпис — це письмовий внутрішній документ підприємства (установи, організації), що визначає його організаційну структуру, найменування професій (посад), чисельність персоналу й оклади для кожної професії (посади).
20 вересня 2024 р.
«Запоріжсталь»: особлива увага - кадрам
Голова первинної організації ПМГУ «Запоріжсталь» Леонід Анісімов провів нараду з профспілковим активом. Перед профспілковцями виступив директор з персоналу Максим Педь.
Він розповів за яких умов доводиться працювати підприємству під час воєнного стану та наголосив, що тільки від ефективності праці трудового колективу, збереження енергоресурсів та якості продукції буде залежати рентабельність підприємства, і, як результат, заробітна плата та соціальні пільги запоріжсталівців.
18 вересня 2024 р.
Семінар-тренінг для профспілкових активістів
10-12 вересня ц.р. у місті Миргород відбувся семінар-тренінг для профспілкових активістів «Психологічна безпека і підтримка ментального здоров’я працюючих в умовах війни», який був організований ФПУ в рамках співпраці зі шведським проєктом «Union to Union». В семінарі взяли участь представники обласних та первинних профспілкових організацій Запорізької та Миколаївської областей.
17 вересня 2024 р.
СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. У Запоріжжі відбулася
робоча зустріч соціальних партнерів
За ініціативою Запорізької обласної ради професійних спілок 11 вересня 2024 року в Будинку профспілок Запорізької облпрофради відбулася робоча зустріч соціальних партнерів.
9 вересня 2024 р.
Зростання ВВП України в липні прискорилося
Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в липні 2024 року порівняно з липнем минулого року становило приблизно 2,7%, що краще за червневий показник 1,1%, але гірше за травневий та квітневий - 3,7% та 4,3% відповідно, таку попередню оцінку Мінекономіки оприлюднила перша віцепрем'єрка-міністерка економіки Юлія Свириденко.
9 вересня 2024 р.
Понад 500 тисяч працівників Volkswagen готові до масштабного страйку вже у жовтні
Volkswagen Group, один із найбільших автовиробників світу, може зіткнутися з кризовою ситуацією, якщо його плани щодо перегляду угод про безпеку робочих місць та скорочення виробничих потужностей у Німеччині стануть реальністю. Вже у жовтні понад 500 000 співробітників компанії можуть розпочати масштабний страйк, щоб висловити протест проти потенційного закриття двох заводів.
9 вересня 2024 р.
Металургія ЄС невідкладно потребує угоди про чисту промисловість – EUROFER
Угода про чисту промисловість (Clean Industrial Deal), включно зі швидкими та радикальними заходами в промисловій, енергетичній та торговій політиці ЄС, є останнім шансом забезпечити процвітання Європи та захистити європейську промисловість від дешевого імпорту. Про це попередила Європейська сталеливарна асоціація (EUROFER).
6 вересня 2024 р.
СОЦДІАЛОГ. Профспілки Запоріжжя зустрілись з народним депутатом України
Запорізькою обласною радою професійних спілок, за пропозицією Запорізької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, 02 вересня 2024 року проведена зустріч з народним депутатом України Геннадієм КАСАЙОМ.
30 серпня 2024 р.
Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади
Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 28.08.2024р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.
30 серпня 2024 р.
Інформація Мінсоцполітики щодо фактичного
розміру прожиткового мінімуму (липень, 2024 р.)
Міністерство соціальної політики України на виконання вимог Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні подало інформацію щодо фактичного розміру прожиткового мінімуму у цінах липня 2024 року у розрахунку на місяць на одну особу, а також для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення.
28 серпня 2024 р.
Світове виробництво сталі у липні впало на 4,7%
Глобальна виплавка сталі у липні скоротилася на 4,7% відносно липня 2023 року і склала 152,8 млн тонн, повідомила Всесвітня асоціація виробників сталі. За сім місяців з початку року в світі виплавили 1,107 млрд тонн сталі, що відображає скорочення на 0,7% в річному вимірі. Worldsteel посилається на дані від 71 країни-учасниці асоціації, на які припадає понад 98% світового виробництва сталі.
28 серпня 2024 р.
Прем'єр-міністр назвав кількість робочих місць,
яка потрібна для виживання України
З початком повномасштабного вторгнення Україна втратила 3,5 мільйона робочих місць. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі «Україна 2024. Незалежність».
«Ми фактично втратили в 2022 році 30 відсотків нашої економіки, нашого ВВП. Сьогодні, для того, щоб підтримувати наших військових, ми маємо мати не менше 10 мільйон робочих місць», – заявив державний діяч.
27 серпня 2024 р.
Корисні знання для успішної роботи
Під час цьогорічної звітно-виборчої кампанії когорта профактиву ПМГУ поповнилася великою кількістю нових облич. Тепер перед вперше обраними профспілковцями стоїть непросте завдання – виправдати кредит довіри, наданий їм товаришами: якнайшвидше навчитися успішно виконувати обов’язки, передбачені їхніми новими профспілковими посадами. На щастя, робити це виключно власними силами їм не доведеться, адже за доброю традицією їх навчанням опікуються профкоми первинних організацій.
23 серпня 2024 р.
Шановні спілчани!
Від імені Центральної ради ПМГУ вітаю вас з Днем Незалежності України!
Вже два з половиною роки наша держава дає гідну відсіч підступному агресору, демонструючи цілому світу свою силу, мужність та єдність у боротьбі. Ворог не здатен зламати наш дух і віру у щасливе майбутнє України.
Сьогодні, в часи важких випробувань, українці об’єднані спільною метою – захистити рідну землю, зберегти її свободу та самостійність.
Вірю, що разом ми здолаємо всі труднощі та обов’язково виборемо Перемогу.
Україна була, є і буде вільною та незалежною!
Слава Україні та її Героям!
Голова ПМГУ Олександр Рябко
21 серпня 2024 р.
Діти спілчан відпочили в літніх лагерях Данії
44 українські дитини від 9 до 14 років, які втратили своїх батьків на війні в Україні, відпочили у двотижневому літньому таборі в Данії.
Серед них
були й діти воїнів «Запоріжсталі». Профспілка металургів і гірників України разом
з волонтерською організаціею «Допомога
дітям Героїв», яка вже багато років залучає громадськість до допомоги та
підтримки дітей учасників АТО та війни допомогли дітям прийняти участь в цьому
оздоровчому проєкті
20 серпня 2024 р.
Кабмін планує скасувати прожитковий мінімум в Україні: що готують на заміну
Прожитковий мінімум в Україні планують замінити спеціальною соціальною виплатою. Її розмір визначатиметься індивідуально. На суму впливатиме склад родини. Про це заявила міністр праці та соціальної політики Оксана Жолнович.
«Ми хочемо відійти від прожиткового мінімуму. До цього прив'язані штрафи, посадові оклади тощо. Для нас дуже важливо це роз'єднати», - пояснила Жолнович.
20 серпня 2024 р.
Рейтинг 20 найбільших країн за ВВП у 2024 році
Світовий ВВП у 2023 році сягнув $105,4 трлн, збільшившись на 3,2% за рік. США зберігають лідерство у світовій економіці, підтверджуючи свій статус найбагатшої країни з 1960 року: зараз на неї припадає майже 26% глобального ВВП. Проте найбільше зростання мали Індія та Індонезія – +7,8% та +5% відповідно.
Рейтинг країн з найвищим ВВП
1. США
ВВП: $27,36 трлн;
ВВП на душу населення: $81 630;
річний темп зростання ВВП: +2,5%.
Економіка США вирізняється неймовірною різноманітністю та динамізмом. Вона розвивається завдяки кільком ключовим секторам, як-от технології, фінанси, виробництво, охорона здоров'я та послуги. Країна має потужний споживчий ринок, що стимулює інновації та підприємництво, а також розвинену інфраструктуру та сприятливий бізнес-клімат.
19 серпня 2024 р.
Промислове виробництво в єврозоні у червні знизилось
У червні поточного року промислове виробництво в єврозоні з поправкою на сезонні зміни знизилося на 0,1% у порівнянні із травнем, у ЄС воно залишилося незмінним. Про це свідчать дані Євростату.
У порівнянні з червнем 2023 року промвиробництво в єврозоні скоротилося на 3,9%, у ЄС – на 3,2%.
19 серпня 2024 р.
Наша первинка – надійне дружнє плече
Металурги і гірники – сильні та сміливі люди. Це було зрозуміло і раніше, а тепер, під час війни, наочно доведено – величезною кількістю працівників ГМК, членів Профспілки, які добровільно пішли захищати від ворога Батьківщину. Кожен з них – справжній герой, в кожного – власна життєва історія, котру ми хотіли б розповісти читачам.
Сьогодні реалізувати це прагнення нам допомогла голова первинки ПМГУ ПрАТ «Запоріжвогнетрив» Олена Логунова. Вона поспілкувалася з воїном ЗСУ Денисом, представником своєї профорганізації, завідуючим складом готової продукції алюмосилікатного цеху, який нещодавно повернувся додому з фронту. От що він розповів:
15 серпня 2024 р.
На руднику Суха Балка стартував проєкт з підтримки випускників профільних навчальних закладів
Перше місце роботи – це дуже важливо. Кожен пам’ятає хвилюючи миттєвості, коли розпочав своє трудове життя. Запам’ятовується усе – колектив, керівник, як зустріли, чи стало перше враження позитивним.
Щоб підтримати молодих працівників та створити незабутнє перше враження, на руднику Суха Балка започаткували проєкт для випускників профільних навчальних закладів.
Тим з них, хто закінчив навчання саме у 2024 році та має чисту трудову книжку, тобто раніше ніде не працював, підприємство виплатить «підйомні» 60 тисяч гривень. Вони будуть виплачуватися частинами та стануть відчутною підтримкою молодому працівнику у перші місяці його роботи.
Суха Балка запрошує випускників взяти участь в акції та розпочати трудовий шлях на підприємстві.
15 серпня 2024 р.
ФРУ закликає надати можливість 100% бронювання для підприємств у прифронтових територіях
Федерація роботодавців України закликала уряд розширити перелік підприємств, які можуть бронювати до 100% працівників, на компанії, що знаходяться у прифронтових територіях.
У своєму зверненні ФРУ відзначила, що на сьогодні неможливо виокремити жодний регіон, де був би відсутній взаємозв’язок між економічною діяльністю підприємств та мобілізацією населення, втім особливої уваги заслуговують так звані «прифронтові території».
15 серпня 2024 р.
Федерація профспілок – захисникам України
Для ФПУ стратегічним напрямом діяльності є допомога ЗСУ у захисті Вітчизни.
На прохання військових профспілки на постійній основі збирають кошти на засоби захисту та обладнання для потреб української армії. 13 серпня за кошти, зібрані Федерацією профспілок України, всеукраїнськими профспілками і територіальними профоб’єднаннями, було придбано та передано на Східний фронт (Донецький напрямок) 12 дронів Victon 7 super.
«Бойові пташки» стануть у нагоді нашим військовослужбовцям у боротьбі з російським агресором.
14 серпня 2024 р.
Виробництво та споживання металопрокату в Україні за 7 місяців 2024 року
За даними ОП «Укрметалургпром», у січні-липні 2024 р. українськими металургійними підприємствами вироблено 3728 тис т металопрокату (128,4% відносно аналогічного періоду 2023 р.), з яких, за інформацією Державної митної служби України, експортовано порядку 2405 тис. т, або 64,5%. В січні-липні 2023 р. частка експорту становила 51,3% (1490 тис т при загальному виробництві металопрокату 2903 тис т).
14 серпня 2024 р.
Ринок праці: хто в липні шукав роботу найчастіше
У липні на сайті Work.ua шукачі оновили або створили 330 522 резюме. Найбільше шукачів прибуло у прифронтових регіонах, а саме на Харківщині (+14% до червня), Миколаївщині (+14%), Дніпропетровщині (+10%), Одещині (+5%).
Про це свідчать дані дослідження Work.ua.
Помітно побільшало на ринку праці рекрутерів, керівників і юристів.
Натомість стало менше шукачів у категоріях «Сфера обслуговування» і «Готельно-ресторанний бізнес, туризм». Імовірно, це пов’язано з тим, що для цих сфер літо — гаряча пора найму, тож кандидатів меншає.
Ключовою зміною демографічного портрет шукача є зменшення кількості неповнолітніх на ринку праці. У липні працівників віком до 18 років поменшало на 24%. Знову ж таки, для підлітків літо — сезон підробітків. Тож у травні кількість їхніх резюме різко зросла, а тепер органічно зменшується. Суміжна тенденція — зменшення кількості людей без досвіду на 3%.
14 серпня 2024 р.
У США представили законопроєкт про трансформацію сталеливарної промисловості
Американський конгресмен-демократ Ро Ханна представив законопроєкт про відродження сталеливарної промисловості – Акт про сучасну сталь (Modern Steel Act). Про це йдеться в повідомленні офісу Ханни.
Як зазначається, Modern Steel Act – трансформаційна ініціатива, що дозволить побудувати нові металургійні заводи в деіндустріалізованих містах, повернути сталь нового покоління в Америку, зміцнити внутрішнє виробництво, створити добре оплачувані робочі місця та зберегти існуючі, а також підвищити промислову конкурентоспроможність США на світовому рівні.
12 серпня 2024 р.
У Євросоюзі набув чинності закон про штучний інтелект
У ЄС набув чинності закон про штучний інтелект, який називають першим подібним регуляторним документом у світі. Про це повідомила пресслужба Єврокомісії.
Зазначається, що закон про штучний інтелект має гарантувати безпеку і дотримання основних прав громадян у процесі розвитку технологій штучного інтелекту.
09 серпня 2024 р.
Лише третина українців ніколи не перепрацьовують — дослідження
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова.
До основних проблем, які існують наразі на ринку праці України громадяни, що приймали участь в дослідженні, відносять — мобілізацію працівників — 73%, дефіцит кадрів — 53%, відтік кваліфікованих кадрів за кордон — 48%, тінізацію економічних відносин — 26% та диспропорції у зарплатних очікуваннями кандидатів та фінансовими можливостями бізнесу — 22%.
09 серпня 2024 р.
Спеціалістам яких робітничих професій пропонують найвищі зарплати
Після початку повномасштабної війни в Україні на ринку праці виник дефіцит працівників робітничих спеціальностей. Аналітики OLX зазначають, що основними причинами є мобілізація та еміграція українців. Багато українців зараз шукають роботу, однак закрити попит на таких спеціалістів виявляється складно.
Рівень безробіття зараз оцінюється приблизно у 13%. Однак роботодавці відчувають значні труднощі у закритті позицій, зокрема у виробничій сфері, будівельній, в роздрібній торгівлі та логістичній сфері.
09 серпня 2024 р.
У суспільстві має сформуватись культура гідної та безпечної праці, - колегія Державної служби України з питань праці
7 серпня під головуванням Голови Державної служби України з питань праці Ігоря Дегнери, за участі заступниці Міністра економіки України Тетяни Бережної та представників сторін соціального діалогу відбулося засідання колегії Держпраці.
У її роботі взяв участь заступник Голови ФПУ Василь Андреєв.
Як він зазначив у своєму коментарі, головними темами для обговорення стали удосконалення роботи щодо адвокації психосоціальної підтримки з боку роботодавців та результати контрольно-наглядової діяльності Держпраці за перше півріччя 2024 року.
07 серпня 2024 р.
Експортний рекорд у металургії: Україна поставила на зовнішні ринки 219 тис. тонн напівфабрикатів з заліза
У липні 2024 року Україна експортувала товарів на зовнішні ринки майже на $3 млрд. Зокрема, зафіксовано новий рекорд у металургійній галузі – 219 тисяч тонн напівфабрикатів з заліза експортувала Україна у липні, що є найкращим показником за часи війни.
05 серпня 2024 р.
Фінансова робота у ФПУ потребує новітніх підходів, - висновок Комісії Ради ФПУ з питань фінансово-бюджетної роботи
Постійна комісія Ради ФПУ з питань фінансово-бюджетної роботи у профспілках розглянула стан сплати членських внесків за 7 місяців ц.р., проаналізувала ситуацію з виконанням бюджету ФПУ у першому півріччі поточного року і обговорила заходи по залученню коштів для покриття його дефіциту.
У роботі засідання взяли участь голова ФПУ Григорій Осовий, голова Комісії, голова ПМГУ Олександр Рябко, голова Контрольно-ревізійної комісії ФПУ Віталій Бабич, керівники структурних підрозділів апарату ФПУ, члени Комісії.
05 серпня 2024 р.
Зростання зарплат в Україні: кому платять найбільше
Згідно з останніми даними Work.ua, середня зарплата в Україні наразі становить 24 500 грн. Лідером залишається столиця, а серед найвисокооплачуваніших професій військові випередили програмістів.
В моніторингу основних подій в економіці України (червень 2024) Мінекономіки повідомляють, що на рівень оплати праці у 2023−2024 роках і далі впливають чинники 2022 року — наслідки активних бойових дій на значній території України:
- тимчасова втрата значної території,
- руйнація інфраструктури та підприємств (або їх пошкодження, що зумовило призупинення їх діяльності),
- суттєві перманентні руйнування логістики,
30 липня 2024 р.
Працівники, які постраждалі від війни під час виконання трудових обов’язків, мають бути законодавчо захищені
Центральна рада Профспілки металургів і гірників України звернулась до голови Комітету ВР України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової із проханням підтримати проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
30 липня 2024 р.
СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. ПРОФСПІЛКИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ДООПРАЦЮВАННІ ЗАКОНОПРОЄКТУ ЩОДО ЗМІН ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПРОЦЕДУРИ
29 липня 2024 року відбулось засідання робочої групи, утвореної рішенням Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України про внесення змін.
30 липня 2024 р.
ОТРИМАТИ БРОНЮВАННЯ ЗА ГОДИНУ ТЕПЕР МОЖЛИВО В ДІЇ
Усі критично важливі підприємства можуть забронювати своїх працівників через Дію. Про це повідомив заступник голови Запорізької ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Володимир Чередніченко під час брифінгу в медіацентрі ОДА.
30 липня 2024 р.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЕРЖПРАЦІ, ЯК ЗМЕНШИТИ РИЗИКИ
ВИНИКНЕННЯ ТЕПЛОВОГО СТРЕСУ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ
Контролюйте температуру за допомогою інженерних рішень, наприклад:
- змініть виробничі процеси, де це можливо;
- використовуйте вентилятори або кондиціонери;
- використовуйте фізичні бар’єри, щоб зменшити вплив радіаційного тепла.
Обмежте інтенсивність роботи і тривалість впливу підвищених температур.
29 липня 2024 р.
Ситуація на ринку праці України:
Мобілізація, нестача кадрів, полювання за талантами
Як на ринок праці вплинув новий закон про мобілізацію, чи зростають зарплати в Україні та що компанії роблять з нестачею кадрів.
Команда robota.ua регулярно аналізує тенденції ринку праці. У своїх дослідженнях ми спираємось на дані, отримані з резюме та вакансій, розміщених на порталі. Зараз це понад 5,3 мільйона резюме та 106 тисяч вакансій.
29 липня 2024 р.
Українські роботодавці відмовляються від старих зарплат:
чому змінюють рівень оплати працівників
Про це йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України (НБУ).
25 липня 2024 р.
«КАР'ЄРНИЙ СТАРТ»: НОВА ПРОГРАМА ДАЄ ШАНС МОЛОДІ НА ПЕРШЕ ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Кар’єрні очікування молоді та доступність робочих місць. Про це йшла мова на регіональному форумі «Кар'єрний старт. Програма молодіжної гарантії». До нього долучилася студентська молодь, фахівці Управління молоді, фізичної культури і спорту Запорізької ОДА, представники бізнесу та Державної служби зайнятості.
Відкрила форум т. в. о начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Інна Киник. Подякувала молоді та бізнесу, що не полишили Запорізький край та продовжують навчатпся і працювати.
25 липня 2024 р.
ПРОФСПІЛКОВА СТОРОНА НТСЕР ОБГОВОРИЛА ПРІОРИТЕТИ ДІЯЛЬНОСТІ НАЦРАДИ НА НАЙБЛИЖЧИЙ ПЕРІОД
Члени профспілкової сторони Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР) на засіданні 24 липня ц.р. обговорили бачення щодо пріоритетних напрямів діяльності Національної ради на 2025-2027 роки.
На початку було визначено завдання роботи: сформулювати ключові завдання, які з точки зору профспілок, є найбільш важливими на поточний період - в умовах воєнного стану, а також подивитись на майбутнє.
25 липня 2024 р.
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РІШЕНЬ ОРГАНІВ ВЛАДИ, ЗОКРЕМА, З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ, ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ (24.07.2024)
1). Мінреінтеграції:
- Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих – наказ Мінреінтеграції від 25 червня 2024 року № 170.
Архив "Главная страница"
2024 р. 2023- 2022 р. 2021-2020 рр. 2019-2018 рр. 2017-2016 рр.
Стр.1 Стр. 2