Архив "Главной страницы" 2021 г.- стр. 3 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" 2021 г.- стр. 3

Архів > Архів 2021-2020 рр.
19 квітня 2021 р.

Оновлено правила призначення пільгових пенсій

Пенсійний фонд вніс зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення пільгової пенсії та перерахування підприємствами та організаціями коштів на її виплату відповідно до постанови КМУ від 18.07.2007 № 937 «Про затвердження Порядку призначення пенсій за рахунок коштів підприємств та організацій окремим категоріям працівників за результатами атестації робочих місць за умовами праці». Зміна Порядку передбачена відповідною постановою правління ПФУ.

15 квітня 2021 р.

Запорізька обласна рада профспілок підвела підсумки обласного конкурсу на кращий колективний договір за 2020 рік

 
З метою підвищення ефективності колективно-договірної роботи та широкого розповсюдження кращого досвіду цієї роботи Запорізька облпрофрада щорічно, починаючи з 2011 року, разом із соціальними партнерами, проводить обласний Конкурс на кращий Колективний договір.

 
14 квітня 2021 р.

Права і свободи українців: статистика та висновки 2020 року

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Л.Денісова направила на адресу Голови Спільного представницького органу об’єднань професійних спілок України Г.Осового доповідь за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

14 квітня 2021 р.

ПРОФСПІЛКОВА ПОЗИЦІЯ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ОПТИМІЗАЦІЮ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ СОЦСТРАХУ

13 квітня ц.р. відбулась нарада за участі Голови ФПУ Осового Г.В., заступника Голови ФПУ Шубіна О.О., голови Комісії Ради ФПУ з питань соціального захисту членів профспілок і соціального страхування Шевченка П.В., членів правління фондів соціального страхування України від сторони застрахованих осіб Ольховця Г.А., Тулея П.П., Мушенка О.М., Максимчука В.С., представників профспілок-членів СПО об’єднань профспілок Колосюк Г.В., Левицької Н.А. та ін.
13 квітня 2021 р.

ІНФОРМАЦІЯ  ПРО СТАН СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, КОЛЕКТИВНІ ТРУДОВІ СПОРИ
В УКРАЇНІ В СІЧНІ-БЕРЕЗНІ 2021 РОКУ

Упродовж січня-березня 2021 року в результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 193,4 млн грн від загальної суми боргу (694,7 млн грн), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

9 квітня 2021 р.

ЗАСІДАННЯ
КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Запорізької обласної ради ПМГУ
 
07.04.2021 року відбулось засідання комісії з питань охорони праці Запорізької обласної ради ПМГУ. Вів засідання голова  комісії Аскольдов І.Ю., голова  профкому ПО  ПМГУ «Дніпроспецсталь». У засіданні комісії окрім членів комісії взяли участь головний технічний інспектор праці  ЗОР ПМГУ Скороходов І.О.,  член комісії з охороні праці ЦР ПМГУ,  голова профспілкового комітету ЦХП-1 ПАТ «Запоріжсталь» Безуменко С.В.. Було розглянуто  два питання:
1. Стан виробничого травматизму та профзахворюваності у 2020 році  на підприємствах гірничо-металургійного комплексу Запорізької області та України (докладав Скороходов І.О).
2. Виконання на підприємствах заходів з нагоди всесвітнього Дня охорони праці, який відмічається 28 квітня під гаслом  "Передбачати, готуватися та реагувати на кризу - інвестиції в стійкі системи безпеки та гігієни праці".
8 квітня 2021 р.

МІНСОЦПОЛІТИКИ ПРОПОНУЄ ЗНИЗИТИ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ І ЗБІЛЬШИТИ ФІНАНСОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ НА СТРАХУВАЛЬНИКІВ

Підготовленим Мінсоцполітики законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України» пропонується вирішити проблеми Фонду соціального страхування за рахунок самих застрахованих осіб і страхувальників.

6 квітня 2021 р.


Ми розробили нові сучасні освітні програми за рівнями бакалавр, магістр та доктор філософії, які надають широкі можливості для працевлаштування та розвитку професійної кар’єри. Більш детальна інформація про Академію та освітні програми подана у презентації, що додається, та на офіційному сайті Академії.

Просимо розповсюдити цю інформацію серед членських і первинних профспілкових організацій Об’єднання, яке Ви очолюєте, та сприяти направленню на навчання до Академії профспілкових працівників, активістів, членів профспілки та членів їхніх родин. Для таких категорій вступників доступна ексклюзивна пропозиція від Академії:
- знижки на оплату навчання (до 30%);
- пільгове зарахування на навчання за направленням профспілкових організацій;
- спеціальні стипендіальні програми.

Сподіваємося на Вашу підтримку та переконані, що наша активна співпраця дасть потужний імпульс розвитку Академії та профспілкового руху загалом.

З повагою, в.о. ректора В.І. Литвиненко


5 апреля 2021 г.

Стартовала XХ рабочая спартакиада
металлургов и горняков Запорожской области

 
2 апреля текущего года в спортивном зале инженерного института ЗНУ стартовал первый этап XХ рабочей спартакиады металлургов и горняков Запорожской области. 8 команд предприятий горно-металлургического комплекса приняли участие в соревнованиях по 2 видам спорта.
Команды делились на две группы, исходя из количества работающих. В первой группе соревновались ПАО «Запорожсталь», ЧАО «Днепроспецсталь» и ЧАО «ЗЖРК». В двух видах спорта – волейбол и гиревой спорт в упорной борьбе победу одержали спортсмены комбината «Запорожсталь» второе место у горняков.
 

2 квітня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ЛЮТОМУ 2021 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах лютого 2021 року становив 5 267,50 грн.

1 квітня 2021 р.

Виступ О.Рябка та Резолюція акції протесту 30 березня у Кривому Розі

Акція протесту, яку 30 березня провела первинка ПМГУ ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг ", щоб захистити свої трудові права, отримала багато схвальних відгуків від членів Профспілки у різних містах України. На жаль, через карантинні обмеження представники інших підприємств галузі не змогли приїхати у Кривий Ріг та особисто підтримати своїх колег. Тож, всі уважно слідкували в соціальних мережах за перебігом подій у Кривому Розі.

1 квітня 2021 р.

72-а робітнича спартакіада «Запоріжсталі»: шахово-шашковий турнір

У шаховому клубі «Думка» пройшов Шахово-шашковий турнір в залік 72-ї робітничої спартакіади.
У турнірі взяли участь 70 працівників з 15 підрозділів комбінату та споріднених підприємств.

29 березня 2021 р.

Солідарність та обмін досвідом – запорука ефективності профспілок

25 березня в онлайн-режимі відбувся VII Конгрес Профцентру «Союзметал».
Профцентр «Союзметал» - це міжнародне об'єднання профспілок трудящих гірничо-металургійної промисловості, основна мета якого - координація дій та обмін досвідом захисту соціально-трудових прав металургів і гірників - членів профспілок. Створено Профцентр у березні 1993 року, і сьогодні він об’єднує майже півтора мільйони працівників з Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України.

29 березня 2021 р.

ПЕРЕГОВОРИ З ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ
ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА 2022 РІК РОЗПОЧАТО

Відповідно до чинного законодавства та домовленостей Генеральної угоди на 2019-2021 рік, 25 березня 2021 року розпочато колективні переговори щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2022 рік.
Під час першого засідання Сторони озвучили можливі підходи щодо визначення розміру основної державної соціальної гарантії та представили свої позиції.
29 березня 2021 р.

МОП: Провідні експерти з усього світу закликають вважати
охорону праці безпекою праці основним правом

Провідні світові експерти з питань охорони праці закликали Міжнародну організацію праці (МОП) визнати охорону праці основним правом напередодні дебатів з цього питання в Адміністративному органі МОП, яка була проведена 23 березня.


25 березня 2021р.

Україна в світовому металургійному виробництві сталі за два місяці 2021 року

Світова виплавка сталі у січні-лютому 2021 р. становить 314,99 млн т, що на 6,64% вище показника двох місяців 2020 р. (295,38 млн т).
Лідером тут також є Китайська Народна Республіка, яка виплавила 174,99 млн т, що на 12,90% перевищує показник січня-лютого 2020 р. (155,00 млн т). Частка КНР у світовому виробництві сталі становить 55,6%.
Україна (3,51 млн т або 98,9% відносно січня-лютого 2020 р.) обіймає 12-те місце серед 62 країн-виробників сталі.

25 березня 2021р.

За підсумками січня-лютого Україна на 12 місці серед світових виробників сталі

За даними Worldsteel, в січні-лютому 2021 р. металургійними підприємствами країн світу вироблено 234,46 млн т чавуну, з яких 219,15 млн т доменним способом і 15,31 млн т методом прямого відновлення. Це на 3,57% вище за показник січня-лютого 2021 р. (226,38 млн т).
Перше місце належить Китайській Народній Республіці, металурги якої в січні-лютому 2021 р. виплавили 144,75 млн т чавуну, що на 6,40% перевершує показник січня-лютого 2020 р. (136,04 млн т). Частка китайського чавуну в світовому виробництві в січні-лютому 2021 р. становить 61,7%.
Україна (3,51 млн т або 104,5% відносно січня-лютого 2020 р.) обіймає 10-ту позицію серед 38 країн-виробників чавуну.

25 березня 2021р.

Шахтарська праця заслуговує на повагу та визнання

Голова первинної організації ПМГУ на Запорізькому залізорудному комбінаті М.Пастушенко направив на адресу народного депутата України Юлії Яцик звернення щодо нівелювання суті Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» № 345-VI від 2.09.2008 року, що виражається в скасуванні норми про пільгове оподаткування доходів шахтарів. До цього листа додаються підписи представників трудового колективу ПрАТ ЗЗРК, які вважають, що таку ситуацію треба змінювати та повністю підтримують звернення профлідера.
24 березня 2021 р.

В металургію треба інвестувати 144 млрд. євро до 2050 року для виконання European Green Deal - Eurofer

Інвестиції металургійних компаній ЄС в нові технології виплавки сталі для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal (Європейської зеленої угоди) повинні скласти 144 млрд. євро. Про це заявив Адольфо Айєлло, директор з питань клімату та енергетики європейського сталевого лобі Eurofer.

23 березня 2021 р.

Соціальний діалог: створено Раду ФМУ та ПМГУ

В м. Києві 19 березня відбулась консультативна зустріч представників Профспілки металургів і гірників України з представниками роботодавців – учасників Федерації металургів України.

22 березня 2021 р.

Надійшла відповідь Міністерства енергетики на лист Запорізької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничовидобувної промисловості України від 20.01.2021 №9 щодо недопущення підвищення цін/тарифів на житлово- комунальні послуги та в межах компетенції повідомляє.


22 березня 2021 р.

Нарада з питань охорони праці на  ПрАТ «ЗЗРК»

Згідно з планом роботи Центральної ради Профспілки металургів і гірників України на перше півріччя, 17 березня 2021 року на ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» було проведено спільну виїзну семінар-нараду Запорізької обласної організації Профспілки, технічної інспекції праці ПМГУ та представників Держпраці в Запорізькій області. В ході заходу було надано практичну допомогу Профкому та адміністрації ПрАТ «ЗЗРК» у зв’язку з ростом виробничого травматизму зі смертельним наслідком на підприємстві у 2020 році.
19 березня 2021 р.

У зв’язку із запровадженням суворих карантинних обмежень в Києві та ряді областей, Рада ФПУ ухвалила рішення відтермінувати проведення VIII З`їзду Федерації профспілок України на термін до одного місяця від моменту завершення карантинних обмежень.

Нагадаємо, черговий, VIII З`їзд Федерації профспілок України мав відбутися 24 березня в Міжнародному центрі культури та мистецтв профспілок України (колишньому «Жовтневому палаці»). Однак сьогодні стало відомо, що у зв’язку із погіршенням ситуації із захворюваністю на коронавірус у столиці з 20 березня до 9 квітня Київ запроваджує суворі карантинні обмеження.


19 березня 2021 р.

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ РАДИ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

18 березня 2021 року Рада ФПУ на своєму засіданні у Києві розглянула проекти документів VIІІ-го З’їзду Федерації профспілок України та ухвалила низку постанов щодо його проведення.18 березня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ЛЮТОГО 2021 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах лютого 2021 року у розрахунку на місяць на одну особу становив...


17 березня 2021р.

Інтерв’ю голови ПМГУ Олександра Рябка інтернет-виданню GMK Center

Напередодні зустрічі з представниками роботодавців підприємств ГМК України (запланована на 19 березня) голова ПМГУ Олександр Рябко дав інтерв'ю інтернет-виданню GMK Center. Лідер Профспілки говорить про заробітну плату, умови праці на виробництві та роль ПМГУ у підвищенні соціально-економічного захисту найманих працівників.

17 березня 2021р.

ПРЕЗИДІЯ ФПУ. ОБГОВОРЕНО ОСНОВНІ ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО VIII З’ЇЗДУ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

Актуальні питання, перш за все, стосовно порядку денного VIII з’їзду Федерації профспілок України розглянули 16 березня на своєму засіданні у режимі відео конференції у столичному Будинку профспілок члени Президії ФПУ. Ця нарада відбулась напередодні засідання Ради Федерації профспілок України, що відбудеться 18 березня.17 березня 2021 р.

ЦФСК «Металург» готовий до подальшої роботи

16 березня в онлайн-режимі відбулася VI звітно-виборча конференція ЦФСК «Металург». Участь у конференції прийняли 25 делегатів, обраних на виборчих зборах спортивних клубів та колективів фізкультури підприємств ГМК України. Для участі у конференції був запрошений Голова ФСТ «Україна» Ципло М.І.


12 березня 2021 р.

На порядку денному – актуальні питання сьогодення

В м. Дніпро відбулися засідання Президії та III Пленум Центральної ради ПМГУ, які вів голова Профспілки О.Рябко.
Президія розглянула заходи Центральної ради щодо виконання критичних зауважень та пропозицій, висловлених делегатами VII З'їзду ПМГУ; затвердила Звіт про виконання зведеного бюджету ПМГУ за 2020 рік (доповідала начальник фінансового відділу Є.Кондратьєва); підбила підсумки роботи з охорони праці на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України у 2020 році та розглянула завдання на 2021 рік
10 марта 2021 г.

Праздник весны.

По сложившейся традиции, в преддверии Международного женского дня работницы ЧАО «Укрграфит» посетили праздничный концерт под названием «Приглашение к счастью», который проходил  5 и 6 марта 2021 года в театре молодежи.  Коллектив театра подарил присутствующим чувство праздника, хорошее настроение, которое сопровождало милых дам в течение всего праздничного вечера.


 
10 марта 2021 г.

«Веселые старты» в честь 8 Марта.

Накануне Международного женского дня 8 марта в спортивном комплексе ЧАО «Укрграфит» состоялся спортивно-оздоровительный праздник «Веселые старты». В нарядно украшенном зале собрались работницы предприятия посостязаться в веселых спортивных конкурсах. Дружные коллективы подразделений ответственно подготовились к соревнованиям -  выставили свои команды участников и группы поддержки. Участниц мероприятия тепло приветствовали руководители предприятия и профсоюзного комитета.

Сюрпризом праздника, стали показательные выступления детей работника предприятия, воспитанниц детско-юношеской спортивной школы №5 по художественной гимнастике Лобановых Киры и Веры.
После спортивной разминки объявили начало игр.

 
5 березня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У СІЧНІ 2021 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах січня 2021 року становив 5 301,32 грн.


4 березня 2021 р.

СПАРТАКІАДА ЗЗРК: НА АРЕНІ – СИЛАЧІ!

27 лютого пройшов другий етап XXII Спартакіади трудящих ПрАТ «ЗЗРК», де мірялися своїми силами справжні богатирі нашого підприємства. Гирьовий спорт і армрестлінг – це досить видовищні види спорту, тому спостерігати за виступами спортсменів було дуже цікаво.


3 березня 2021 р.

Охороні праці – ефективний контроль профспілок

Нарада робочої групи СПО об'єднань профспілок  спільно з менеджерами Проєкту ЄС – МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» щодо законопроєкту «Про безпеку та здоров’я  працівників на роботі» в редакції Мінекономіки відбулась 25 лютого.


2 березня 2021 р.

Відбувся регіональний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка
«Охорона праці очима дітей-2021»

Відбувся регіональний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей-2021», організованого Державною службою України з питань праці та науково-виробничим журналом «Охорона праці». Його темою були визначені безпека праці та здоров’я працівників у будь-яких галузях і сферах діяльності – вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо, а також протидія COVID-19 на робочих місцях та у побуті. На конкурс надійшло кількасот малюнків з усієї області. Журі визначило переможців у трьох вікових групах.

2 березня 2021 р.

Надійшла відповідь від Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики тa житлово-комунальних послуг на звернення Запорізької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України з приводу підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Читати лист

2 березня 2021 р.

Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 березня на  нараді  Запорізької обласнї ради трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, 2 березня 2021 року, привітали жінок з наступаючим святом.

2 березня 2021 р.

Президія ЦФСК «Металург» затвердила плани на 2021 рік

25 лютого 2021 в онлайн-режимі (Zoom-відеоконференція) відбулося засідання Президії Центрального фізкультурно-спортивного клубу «Металург». На ньому були розглянуті наступні питання...

1 марта 2021 г.
Итоги – подведены, приоритеты – обозначены!

В конце февраля состоялась конференция трудового коллектива ПАО «Запорожсталь» на которой подведены итоги выполнения мероприятий коллективного договора за 2020 год и утверждены мероприятия колдоговора на 2021 год.

 

23 лютого 2021 р.

Зустріч соціальних партнерів:
на порядку денному – гідна зарплата працівників ГМК

19 лютого Голова ПМГУ Олександр Рябко та його заступник Богдан Оверковський провели переговори з Головою Федерації металургів України С.Біленьким та представниками промислових груп і підприємств ГМК.
Ця зустріч відбулася з ініціативи Профспілки металургів і гірників України та була присвячена питанням рівня заробітної плати працівників підприємств ГМК

23 лютого 2021 р.

ПЕРЕХІД НА ЕЛЕКТРОННІ ТРУДОВІ КНИЖКИ - ТЕМА
«КРУГЛОГО СТОЛУ» НА ЗАПОРІЖЖІ

На виконання Угоди про співпрацю між Запорізькою обласною радою профспілок та Головним управлінням Пенсійного Фонду у Запорізькій області в залі засідань Головного управління Фонду в області 19 лютого 2021 року відбулось засідання «круглого столу» за участі голів обласних профспілкових галузевих організацій, профспілкових активістів та фахівців профспілок, на якому обговорювалось питання переходу від паперових до  електронних трудових книжок.

23 лютого 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ СІЧНЯ 2021 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах січня 2021 року у розрахунку на місяць на одну особу станови...

23 лютого 2021 р.

Стартувала XXII Спартакіада трудящих ЗЗРК

19 лютого стартувала XXII Спартакіада трудящих ЗЗРК. На цей раз першими в графіку змагань стали турніри з інтелектуальних видів спорту – шашок та шахів. Змагання пройшли в новому спортивному клубі «ПрофФіт».
Честь відкриття шашкового турніру була надана Голові Правління – Генеральному директору ПрАТ «ЗЗРК» Дмитру Колєснікову – він зробив перший хід на шашковій дошці, після чого спортсмени зосередилися на грі. Слід зазначити, що пристрасті на чорно-білих полях кипіли цілком серйозні, і передбачити, хто стане переможцем, було нелегко.
23 лютого 2021 р.

Спортклуб відчинив двері для спортсменів

19 лютого відбулося урочисте відкриття спортивного клубу «ПрофФіт».
На урочистому відкритті спортклубу виступили Генеральний директор ПрАТ «ЗЗРК» Дмитро Колєсніков і голова профкому комбінату Микола Пастушенко, які привітали спортсменів з появою нового спортивного об'єкта та обмінялися подарунками: Дмитро Валерійович передав плазмовий телевізор для спортзалу – для перегляду спортивних телепрограм, а Микола Михайлович вручив керівнику підприємства іменний абонемент на відвідування клубу.

17 февраля 2021 г.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета профсоюза металлургов и горняков Украины

В малом зале Запорожского ОСПС 16 февраля 2021 года было проведено заседание  президиума Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины.


 

16 лютого 2021 р.

Відповідь Мінсоцполітики щодо пільг і житлових субсидій для ознайомлення членів Президії ФПУ
11 февраля 2021 г.

Тема дня 2021 года: Социальная справедливость
в условиях цифровой экономики

Цифровая экономика кардинальным образом изменяет сферу труда. За последнее десятилетие распространение широкополосной связи, облачных вычислений и больших данных привело к внедрению в ряде секторов экономики цифровых платформ...
11 лютого 2021 р.

УРЯД ПРОІГНОРУВАВ ПРОПОЗИЦІЇ СПО
ПРОФСПІЛОК ДО ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні опрацьовано проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності» і поінформовано Міністерство розвитку економіки...

11 лютого 2021 р.

Україна в світовому металургійному виробництві за 12 місяців 2020 р.

За даними Worldsteel, за 12 місяців 2020 р. металургійними підприємствами країн світу вироблено 1385,01 млн т чавуну та 1829,14 млн т сталi...  
8 лютого 2021 р.

ПРОФСПІЛКИ ВИМАГАЮТЬ ВІД ВЛАДИ ЗУПИНИТИ ТАРИФНУ ВАКХАНАЛІЮ.
ЧИ Є РЕЗУЛЬТАТ?

Про реакцію влади на вимоги Федерації профспілок України стабілізувати ситуацію з цінами і тарифами для населення та подальші дії профспілок – в інтерв’ю Голови СПО об’єднань профспілок, голови ФПУ Григорія ОСОВОГО.


08 лютого 2021 р.

Перехід на електронні трудові книжки: прийнято закон

5 лютого Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (законопроект № 3623), яким запроваджено електронні трудові книжки і можливість автоматичного призначення пенсії.
Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 4 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» (стосовно обов’язку Кабміну привести акти у відповідність), який набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

8 лютого 2021 р.

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ СВОЇМ РІШЕННЯМ ЗВУЗИВ ПРАВА ПРОФСПІЛОК
 
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2020 року в справі № 201/10081/19 було прийнято рішення, яким було обмежено право профспілок щодо розірвання трудового договору з керівником підприємства...
8 лютого 2021 р.

ЗАСІДАННЯ СПО. ЗДОРОВ’Я, ЖИТТЯ ТА СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ – ПІД НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ!

2 лютого 2021 року у Будинку профспілок відбулось засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (Угода про утворення СПО від 08.09.2017). Вів засідання Голова СПО обєднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.


3 лютого 2021р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ГРУДНІ 2020 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах грудня 2020 року становив 5 112,73 грн.


29 січня 2021 р.

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦЮЮТЬ НАД ЗАПРОВАДЖЕННЯМ В УКРАЇНІ НОВОЇ МЕТОДОЛОГІЇ ОБЧИСЛЕННЯ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ

Кабінет Міністрів схвалив для внесення до Верховної Ради проект закону України про заходи щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору).


26 січня 2021 року передчасно пішов з життя
 Голова Наглядової Ради ПрАТ «Завод «Запоріжавтоматика», Заслужений працівник промисловості України, Генеральний директор ПрАТ «Завод «Запоріжавтоматика» з 1983 року

             Поплавка Микола Миколайович
 
Трудовий шлях Поплавки М.М. завдовжки майже 62 роки.
 За цей час він вніс величезний вклад у розвиток підприємства. Завдяки його працелюбності, високому почуттю відповідальності продукція, виготовлена на заводі під його керівництвом, добре відома як у Запорізькому краї, так і далеко за його межами.
      Протягом багатьох років  постійно вирішував складні і життєво важливі завдання, спрямовані на технічний розвиток заводу, зміцнення матеріальної та соціальної бази.
 Майже 37 років був  Генеральним директором заводу «Запоріжавтоматика», неодноразово обирався членом Запорізького обласного комітету профспілки металургів і гірників України, членом Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал».
      Запорізька обласна організація профспілки металургів              і гірників України глибоко сумує і висловлює співчуття його рідним, близьким і трудовому колективу ПрАТ «Завод «Запоріжавтоматика» у зв’язку з передчасною смертю Поплавки М.М.
27 січня 2021 р.

В Запорізькій обласній раді профспілок на засіданні круглого столу обговорили питання підвищення цін на газ, електроенергію та комунальні послуги

Запорізька обласна рада профспілок 26 січня провела засідання круглого столу з питань зростання цін на природний газ, тарифів на електроенергію, комунальні послуги в умовах пандемії і низького рівня доходів населення та подальших дій профспілок.
До участі в засіданні круглого столу були запрошені представники Запорізької облдержадміністрації, федерації роботодавців, ТОВ «Запоріжгаззбут», ТОВ «Запоріжелектропостачання»,  голови галузевих та первинних профспілкових організацій.
27 января 2021 г.

Новым негативным вызовам – адекватные подходы

 
В рамках работы регламента 26 января 2021 г. состоялось заседание комиссии Запорожского областного совета ПМГУ по вопросам социально-экономической защиты, правовых интересов трудящихся и коллективно-договорной работе.

 

26 січня 2021 р.

На вимогу багаточисельних звернень працівників металургійних і гірничодобувних підприємств Запорізької області, членів їх сімей, ветеранів праці,  президія Запорізької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України направила звернення до голови ФПУ, та аналогічні звернення направила до Президента України, прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, щодо зменшення тарифів на газ та електроенергію для населення.
День открытых дверей ЗМК
20 січня 2021 р.

АНОНС. В УНІАН ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

21 січня о 12.00 в УНІАН  відбудеться прес-конференція  на тему: "Профспілки за справедливі ціни на газ та тарифи на електроенергію і комунальні послуги для людей".


20 січня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ГРУДНЯ 2020 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня 2020 року у розрахунку на місяць на одну особу становив...


19 січня 2021р.

ПІДСУМКИ РОБОТИ ГМК УКРАЇНИ У 2020 р.

Основні показники
За уточненими даними ОП «Укрметалургпром», в січні-грудні 2020 р. металургійними підприємствами України вироблено...


15 січня 2021 р.

ЗУПИНИМО ПІДВИЩЕННЯ ЦІН І КОМУНАЛЬНИХ ТАРИФІВ!

Дії профспілок, спрямовані на недопущення зростання цін на газ і тарифів на електроенергію та комунальні послуги для населення, визначила Президія ФПУ 14 січня 20201 року.
На початку засідання Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що ще у листопаді минулого року Президією ФПУ було прийнято рішення «Про протидію черговому наступу влади на права працівників та профспілок»...


14 січня 2021 р.

ПРЕЗИДІЯ ФПУ РОЗГЛЯНЕ ПИТАННЯ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

Останніми днями, починаючи з 11 січня 2021 року, в областях України: на Буковині, Харківщині, Миколаївщині, Львівщині, Вінниччині, у Полтаві, Чернігові, Івано-Франківську, інших регіонах відбулись акції протесту проти підвищення тарифів на електроенергію, газ і воду.

13 січня 2021 р.

ЗАПОРІЖЦІ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ГАЗ ТА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

На звернення профспілок регіону Президія Запорізької обласної ради профспілок прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради, народних депутатів, Кабінету Міністрів України, депутатів Запорізької обласної ради з пропозицією про внесення та терміновий розгляд законопроєкту про призупинення підвищення тарифів та введення мораторію на час пандемії коронавірусу на підвищення цін і тарифів.

12 січня 2021 р.

«Реальные герои страны — те руководители, которые стараются максимально сохранить бизнес и выплачивают сотрудникам зарплаты вовремя»

Карантинные ограничения во всех сферах общественной деятельности стали нашей новой реальностью. С одной стороны, перед бизнес-лидерами сейчас стоит задача не только удержать и продолжать развивать свой бизнес, в том числе сохраняя сотрудников, с другой — проанализировать, насколько сам руководитель психологически способен переносить испытания, выдерживать колоссальную нагрузку конкуренции ограничений — и при этом аккумулировать внутренние силы и энергию для работы на результат.
12 січня 2021 р.

У РЯДІ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ПРОТЕСТУЮТЬ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

У неділю, 10 січня, в ряді регіонів України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів.


8 січня 2021 р.

НА ЗАПОРІЖЖІ НАЛАГОДЖУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ
МІЖ ВЛАДОЮ ТА ПРОФСПІЛКАМИ

5 січня 2021 року відбулась робоча зустріч голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха з головою Запорізької обласної ради профспілок Віталієм Каплій.
На зустрічі були присутні голови обласних організацій профспілок працівників освіти і науки Надія Гринь, охорони здоров’я Ірина Бальченко, працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Алла Малигіна.

5 січня 2021 р.

НОВОРІЧНИЙ СЮРПРИЗ

З першого січня для населення зміняться тарифи на електроенергію, тепло, водопостачання та водовідведення, а також на природний газ.
Буде скасовано пільговий тариф на електроенергію. Відтепер усі платитимуть по 1,68 грн/кВт год - незалежно від споживання.
Таке рішення ухвалив Кабмін на засіданні 28 грудня 2020 р.

4 січня 2021 р.

В ОБЛАСТІ БУДЕ ВІДНОВЛЕНО СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ МІЖ ВЛАДОЮ, РОБОТОДАВЦЯМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯМИ ПРОФСПІЛОК

Голова облдержадміністрації Олександр Старух провів нараду з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, де були обговорені актуальні питання реалізації державної політики у сфері праці.
Як доповіла директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова, епідемія коронавірусної хвороби негативно вплинула на стан економіки Запорізької області. Призупинена робота багатьох підприємств у різних сферах діяльності, також погіршилась ситуація на ринку праці.

4 січня 2021 р.

1 СІЧНЯ МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА ЗРОСЛА ДО 6000 ГРИВЕНЬ. ЩО ДАЛІ?

1 січня 2021 року мінімалка в Україні зросла на 1 тисячу гривень – від 5000 до 6000 гривень. А з 1 грудня 2021 року цей показник має становити 6,5 тисяч гривень з відповідним переглядом видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери.

4 січня 2021 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ЛИСТОПАДІ 2020 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах листопада 2020 року становив 5 058,55 грн грн.


30 грудня 2020 р.

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: VIII З’ЇЗД ФПУ СПІЛЧАНИ МАЮТЬ ЗУСТРІТИ КОНКРЕТНИМИ СПРАВАМИ НА КОРИСТЬ ЛЮДЕЙ ПРАЦІ

Робоча нарада керівників всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань 29 грудня  дала старт підготовці до VIII З’їзду Федерації профспілок України, окресливши етапи підготовки форуму.


29 грудня 2020 р.

КРУГЛИЙ СТІЛ. ЧИ ПОТРІБНА УКРАЇНІ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН?

Така головна тема круглого столу, що відбувся 24 грудня у Будинку профспілок у Києві. Його організатор - ГС «Конгрес українських громад «ЗаРади майбутнього».   


28 грудя 2020 р.

Робота на «дистанційці»: комітет рекомендує Раді внести зміни
у закони про працю

Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді ухвалити в другому читанні й у цілому законопроєкт щодо вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи.
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.


24 грудня 2020 р.

Україна піднялася на 13 місце в рейтингу виробників сталі

Українські металурги в листопаді 2020 року, в порівнянні з листопадом минулого року, збільшили виробництво сталі на 30,8% – до 1,73 мільйона тонн, піднявшись при цьому з 14-го на 13-е місце в списку світових виробників цієї продукції. Про це повідомила Всесвітня асоціація виробників сталі (World Steel Association).
Зазначається, що за підсумками листопада лідерство в рейтингу світових виробників сталі традиційно зберіг Китай з показником 87,7 млн тонн (зі зростанням на 8% до листопада 2019 року).
21 грудня 2020 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ЛИСТОПАДА 2020 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах листопада 2020 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:


17 грудня 2020 р.

Інформація про проведення III пленуму Запорізької обласної
ради профспілки металургів і гірників України

17 грудня ц.р. пройшов III Пленум Запорізької обласної ради профспілки металургів і гірників України.
У роботі пленуму взяли участь: 47 членів обласної ради, 8 членів контрольно-ревізійної комісії, голова ЦР ПМГУ Олександр Іванович Рябко, голова Запорізької обласної ради профспілок Каплій Віталій Миколайович.
17 грудня 2020 р.

Охорона праці: лист Прем’єр-міністру Д.Шмигалю

Ми вже повідомляли про те, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запропонувало до розгляду проєкт Закону України «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі».
Профспілка металургів і гірників України у листі, надісланому до Федерації профспілок України, висловила свою позицію щодо законопроєкту та попросила солідарної підтримки на всеукраїнському рівні.

17 грудня 2020 р.

ПРЕЗИДІЯ ФПУ РОЗГЛЯНУЛА НИЗКУ АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ

16 грудня 2020 року у Будинку профспілок у Києві у режимі відео-конференції відбулось засідання Президії Федерації профспілок України.
Головував на засіданні Голова ФПУ Григорій Осовий.
Члени Президії своєю постановою затвердили бюджет Федерації профспілок України на 2021 рік, а також ухвалили План роботи ФПУ на І півріччя 2021 року.


16 грудня 2020 р.

Профспілки просять владу зупинити просування змін у трудове законодавство

До СПО об’єднань профспілок протягом трьох останніх місяців від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надійшла на опрацювання низка законопроектів України, направлених на дерегуляцію трудових відносин, які є новою тактикою Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України після активного солідарного протистояння профспілок тотальній лібералізації трудових відносин та критики сумнозвісного законопроекту «Про працю» (реєстр. № 2708), як на національному, так і на міжнародному рівні, що зупинило його просування. Відтепер значну частину цього законопроекту подано як окремі законопроекти щодо внесення змін до Кодексу законів про працю України, проте без зміни по суті.
Підсумки роботи ГМК України за 11 місяців 2020 р.

Основні показники, забезпечення виробництва основними сировинними та енергетичними ресурсами, привізний металобрухт, природний газ та електроенергія.


На адресу Голови СПО об’єднань профспілок, Голови ФПУ Григорія Осового надійшов лист від Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.


14 грудня 2020 р.

ПОЗИЦІЯ ПМГУ: ЗА ОСНОВУ ТРЕБА ВЗЯТИ ЧИННИЙ ЗАКОН

Фахівцями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запропоновано до розгляду проєкт Закону України «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі».
Профспілка металургів і гірників України у листі, надісланому до Федерації профспілок України, виражає свою жорстку позицію щодо законопроєкту.


14 грудня 2020 р.

II Пленум ЦР ПМГУ: план роботи Профспілки на І півріччя 2021 року - затверджено

10 грудня у м. Дніпро пройшов II  Пленум Центральної ради Профспілки металургів і гірників України.
УНавчально-методичному центрі ПМГУ, де проходило засідання, були присутні голова ЦР ПМГУ О.Рябко, його перший заступник В.Гавриленко, заступник Б.Оверковський, керівники відділів апарату ЦР, члени Центральної ради Профспілки від Дніпропетровської обласної організації ПМГУ.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому