Архив "Главной страницы" 2023 г.- стр. 1 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" 2023 г.- стр. 1

Архів > Архів 2022-2023 рр.
24 січня 2024 р.

«ЗВІРИТИ ГОДИННИКИ» - ВІДБУЛИСЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ КЕРІВНИКІВ СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК І РОБОТОДАВЦІВ

22 січня 2024 року у Києві у Будинку профспілок відбулась двостороння консультативна зустріч керівництва Спільного представницького органу об’єднань профспілок і СПО сторони роботодавців на національному рівні.
Сторони обговорили позиції щодо актуальних питань, які потребують консолідації зусиль профспілок і роботодавців, образно кажучи виникла необхідність «звірити годинники» та визначити шляхи подальшої співпраці.

24 січня 2024 р.

СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК ВИСЛОВИВ ПРАВОВУ ПОЗИЦІЮ ЩОДО УРЯДОВОГО ПРОЄКТУ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ

Спільний представницький орган об’єднань профспілок на своєму засіданні 22 січня ц.р. ухвалив рішення про правову позицію щодо розгляду урядового проєкту Трудового кодексу України.

З цього питання доповів перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

18 січня 2024 р.

Ратифікація в повному обсязі Європейської соціальної хартії є нашою вимогою

І умовою набуття Україною членства в ЄС, - Григорій Осовий
Повномасштабна війна внесла корективи не лише всередині країни. Вона суттєво змінила роботу наших представництв на міжнародному рівні. Не стала винятком і Федерація профспілок України. Детальніше про це - голова ФПУ Григорій Осовий.
Григорію Васильовичу, як під час війни змінилися позиції ФПУ на міжнародному рівні?

17 січня 2024 р.

«Шлях сталі»

У народі кажуть, що найкращий спосіб пізнати людину – прийти до неї додому. За аналогією: найкращий спосіб познайомитись з підприємством – побувати на його проммайданчику. Завдяки 3D-туру «Шлях сталі», запущеному з нагоди 90-річчя комбінату, тепер кожен бажаючий має можливість віртуально завітати на «Запоріжсталь».

17 січня 2024 р.

Українки опановуватимуть «чоловічі» професії

Дефіцит кадрів – одна з ключових тенденцій, яка впливатиме на ринок праці у 2024 році. Одним із способів подолання дефіциту кадрів є навчання жінок професіям, які раніше вважалися «чоловічими». Про це свідчить дослідження, проведене Work.ua.
Зауважимо, що юридичного підґрунтя для поділу професій за гендером немає. Ще у 2017 році в Україні був скасований Перелік важких робіт та робіт зі шкідливими й небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок.
4 січня 2024 р.

Пенсії та допомоги у 2024 році виплачуватимуться вчасно

Україна впродовж 2024 року вчасно виплачуватиме громадянам соціальні виплати. Про це заявив Прем’єр-міністр Д.Шмигаль на засіданні Уряду. Також він нагадав, що з 1 січня в країні оновилася низка соціальних стандартів. Зокрема, мінімальна зарплата зросла на 6% – з 6700 грн до 7100 грн, прожитковий мінімум збільшився в середньому на 12% – до 2920 грн, мінімальна пенсія підвищилася з 2093 грн до 2361 грн, крім того, запланована індексація пенсій з 1 березня.

4 січня  2024 р.

Виплавка сталі в Україні у 2024 році може становити до 7,5 млн т - аналітики

Якщо Україна зможе уникнути впливу критичних ризиків, а морський коридор працюватиме стабільно, виплавка сталі в нашій країні у 2024 році може досягти 7,2-7,5 млн т. Таку думку висловив головний аналітик GMK Center А.Тарасенко.
Ситуація в українській металургії у 2023 році дещо стабілізувалася. Спостерігався певний розвиток, зокрема зростання місячних обсягів виробництва порівняно з початком війни. Але очікувалися значні ризики: будь-який із факторів може кардинально змінити все. Ключове – питання експортної логістики.

4 січня 2024  р.

Подарували дітям радість

Важке завершення 2023 року, важкий початок 2024-го: війна, економічні негаразди, велика кількість проблем…. З усім цим щоденно мають справу дорослі. Діти, звісно, теж розуміють, у який складний час живемо. Але їхня природна здатність радіти дозволяє їм отримувати позитивні емоції попри всі фактори стресу – дай тільки привід.

3 січня 2024 р.

Вітання з Новим Роком дітей членів первинної організації ПМГУ Запоріжвогнетрив

Турбота про членів профспілки та їхні родини залишається незмінною традицією за будь-яких часів.

  До новорічних свят Первинка Запоріжвогнетрив привітала дітей   членів профспілки- працівників підприємства.   

  Тож  всі без виключення дітлахи віком до 17 років отримали привітання, а це 930 солодких подарунків.
3 січня 2024 р.

Вітання з новим роком дітей членів первинної організації ПМГУ «Запорожсталі»

Профсоюзный комитет «Запорожсталі» к новогодним праздникам приобрел под ёлку для детей членов профсоюза сладкие подарки. Малышка с радостью встретила приятный сюрприз.


21 грудня 2023 р.

ПМГУ проти звуження права працівників на відпочинок

Верховна Рада України 22 листопада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» № 3494-IX.
Цей Закон, під виглядом осучаснення існуючих норм щодо надання відпусток, вносить зміни, які звужують права працівників у цьому питанні, у деяких моментах суперечать вимогам Європейської конвенції з прав людини та Конституції України.

20 грудня 2023 р.

VII пленум Запорізької обласної ради
 Профспілки металургів і гірників України дав старт звітно-виборчій кампанії металургів і гірників
 Запорізького регіону.
 
 
19 грудня 2023 року відбувся VIІ пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України з основним питанням:
-      Про проведення звітно-виборної кампанії у Запорізькій обласній організації ПМГУ.
По основному питанню виступив з інформацією: заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Юрій Шапчіц.
8 грудня 2023 р.

Підготовка до звітів і виборів у Профспілці та нагальні проблеми працівників галузі в умовах війни

Ці дві теми стали центральними в роботі Х Пленуму ПМГУ. Захід відбувся 7 грудня у змішаному очно-заочному форматі, з основною студією в Дніпрі.

Перед учасниками виступали голова ПМГУ Олександр Рябко, його перший заступник Валерій Гавриленко, головний бухгалтер Профспілки Євгенія Кондратьєва.

21 лисопада 2023 р.

Сталевий характер

На минулому тижні, 16 листопада, комбінату «Запоріжсталь» та його профспілковій організації виповнилося 90 років. Хоча в умовах жорстокої війни українцям не до свят, урочиста дата стала непересічною подією для всіх причетних. Звісно, головним героєм дня (а вірніше, досить масштабної триденної програми заходів) був трудовий колектив підприємства.

7 листопада 2023 р.

Про застосування положень статі 20 Закону 2464, стосовно перебування працівників у профспілках

На виконання підпункту 3.2 пункту 3 постанови   Президії Федерації професійних спілок України від 30.10.2023 №П20/12г   повідомляємо про правову позицію ФПУ щодо застосування положень статі 20   Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове   державне соціальне страхування» (по тексту - Закон 2464).
Останнім часом органами пенсійного страхування,   місцевими органами влади, органами місцевого самоврядування було направлено   ряд доручень керівникам підприємств, установ, організацій, які належать до   сфери їхнього управління, щодо організації роботи з унесення відомостей про   перебування працівників у профспілках до Реєстру застрахованих осіб.
6 листопада 2023 р.

Ситуация в металлургии ухудшается: спасти отрасль может полная разблокировка портов и низкие железнодорожные тарифы, - СМИ

За первое полугодие производство железорудного сырья на уровне предприятий сократилось на 30-50%.

В 2023 году ситуация в горно-металлургическом комплексе продолжает ухудшаться. За первое полугодие производство железорудного сырья на уровне предприятий сократилось на 30-50% г./г, а горно-обогатительные комбинаты работают в среднем на 30-40% от мощности.

1 листопада 2023 р.

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ. РОЗПОЧАЛО РОБОТУ ОФІЦІЙНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО ФПУ У МЕСЕНДЖЕРІ TELEGRAM

Федерація профспілок України працює над створенням сучасної моделі інформаційної роботи профспілкових ЗМІ та формуванням єдиної системи інформаційного забезпечення діяльності профспілок, яка об’єднує зусилля всіх членських організацій.

31 жовтня 2023 р.

Украина снизила выпуск металлопродукции на 17%

Украинские металлургические предприятия в январе-сентябре 2023 года сократили производство общего проката, по оперативным данным, на 17% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года — до 3,929 млн тонн.
Согласно информации объединения “Укрметаллургпром”, за девять месяцев текущего года выплавка стали снизилась на 16,9% по сравнению с январем-сентябрем-2022 — до 4,590 млн тонн.
31 жовтня 2023 р.

Кількість вакансій на ринку праці збільшується

Починаючи з цьогорічної весни відбувається поступове зростання кількості вакансій. Зокрема, у вересні 2023 року у базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 103 тис. вакансій (у липні – 83 тисячі). Зростання попиту роботодавців на працівників є наслідком поступового відновлення економічної активності.

31 жовтня 2023 р.

За 8 місяців ринок ЄС скоротив споживання довгого прокату українського виробництва на 24,9%

Європейський союз за підсумками січня-серпня 2023 року скоротив імпорт довгого прокату з України на 24,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 249,65 тис. т. Про це свідчать дані Eurostat.

Найбільше за 8 місяців імпортовано прутків та брусків гарячекатаних (УКТЗЕД 7213) – 127,6 тис. т, що на 20,7% менше у порівнянні з січнем-серпнем 2022 року. На відповідну продукцію припадає понад 51% від загального обсягу імпорту українського довгого прокату в ЄС.

27 жовтня 2023 р.

У БУДИНКУ ПРОФСПІЛОК У КИЄВІ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
    
      Члени Президії взяли до відома Інформацію Статутної комісії та прийняли відповідне рішення,  розглянули і обговорили низку інших питань порядку денного, зокрема погодили проєкт Угоди про співпрацю Федерації профспілок України з Національною конфедерацією профспілок Молдови, запланували 21 грудня 2023 року проведення сьомого засідання Ради ФПУ.

24 жовтня 2023 р.

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. ФПУ ЗАКЛИКАЄ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ НЕ ПІДТРИМУВАТИ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ГРОМАДСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ» ЩОДО ВІДКРИТОСТІ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ФІНАНСОВУ ЗВІТНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАНЬ

До Голови СПО Об’єднань профспілок, Голови ФПУ Григорія Осового звернувся Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов щодо профспілкових пропозиції про внесення змін до законопроекту «Про громадські об’єднання».

23 жовтня 2023 р.

СОЦВИПЛАТИ. НА СКІЛЬКИ ЗРОСТУТЬ СУМИ ДЕЯКИХ ВИДІВ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

У зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму у 2024 році зростуть прив’язані до нього соціальні допомоги.
Соцвиплати дітям і декретна допомога
Згідно з проєктом держбюджету на 2024 рік, загальний показник прожиткового мінімуму у 2024 році становитиме 2920 грн. Таким чином, мінімальна пенсія зросте до 2361 грн, тобто порівняно з 2023 роком — на 268 грн (зараз вона становить 2093 грн).
19 жовтня 2023 р.

Найкращі та найгірші у світі пенсійні системи

У 2023 році пенсійні системи в більшості країн світу зазнавали стресу через старіння населення, зростання державного боргу та високу інфляцію.

Про це йдеться в щорічному Глобальному пенсійному індексі Інституту Mercer CFA, який оцінює системи на основі їх адекватності, стабільності та цілісності.
У рейтингу 2023 року досліджувалися 47 країн.

19 жовтня 2023 р.

Більше 90% компаній в Україні запланували зростання зарплат

Це дані опитування, проведеного Європейською бізнес асоціацією.
За даними опитування, 29% HR спеціалістів повідомили, що в їх компаніях планується збільшення рівня заробітної плати на 10 - 15%
Крім того:
- 12% відмітили, що заплати зростуть на 5 -10%,
- 10% сказали, що в їх компанія планується збільшення рівня заробітної плати на 15-20%,

19 жовтсня 2023 р.

«Ці підприємства стали символами воєнного опору України»

Французьке інформаційне агентство AFP побувало на «Запоріжсталі» групи «Метінвест» і заводі «АрселорМіттал» у Кривому Розі, повідомили  у пресслужбі «Метінвесту».

18 жовтня 2023 р.

Роботодавцям готують нові вимоги до безпеки працівників на роботі

У Раді зареєстровано урядовий законопроект № 10147 «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі».
Проект спрямований на формування нової національної системи запобігання професійним ризикам шляхом впровадження ризикоорієнтованого підходу у сфері організації безпеки та здоров’я працівників та імплементації положень Директиви Ради 89/391/ЄЕС від 12.06.1989 про запровадження заходів, покликаних заохочувати до покращення безпеки та охорони здоров’я працівників на роботі.
12 жовтня 2023 р.

ГОЛОВА ФПУ ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ ЗУСТРІВСЯ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ПРОФАКТИВІСТАМИ

11 жовтня 2023 року у Будинку профспілок відбулася зустріч Голови Федерації профспілок України Григорія Осового з об’єднаною делегацією профспілкових активістів з Німеччини, Швейцарії та Австрії на чолі з Германом Нельсом з Об’єднання німецьких профспілок.

12 жовтня 2023 р.

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛПРОФРАДІ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ „КРУГЛОГО СТОЛУ” З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ДІЙ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ ТА МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З БІДНІСТЮ

Запорізькою обласною радою професійних спілок спільно з її членськими організаціями щорічно проводяться заходи присвячені Всесвітньому дню дій за гідну працю  та Міжнародному дню боротьби з бідністю. У поточному році у Запорізькій обласній раді профспілок  11 жовтня під головуванням Тамари Белескової, виконуючої обов’язки Голови Облпрофради, відбулося засідання „круглого столу”  під гаслом ««Настав час підвищувати заробітну плату!».

12 жовтня 2023 р.

Страйк працівників американських автозаводів дає результат

Страйк на заводах трьох провідних автовиробників триває вже четвертий тиждень, але останні події вселяють оптимізм.

Профспілки Канади та США заявляють про прогрес у переговорах з автогігантами, повідомляє агентство Associated Press.

12 жовтня 2023 р.

Позиція ПМГУ: права потерпілих на виробництві
на відшкодування шкоди мають бути відновлені

У 2023 році Профспілка металургів і гірників України ініціювала вирішення питання щодо відновлення права громадян України, як застрахованих осіб, на відшкодування шкоди потерпілим на виробництві та порядку надання допомоги під час лікування, оплату медикаментів і медичних засобів та реабілітації у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
ПМГУ своїми листами звернулася до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця та повторно до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з вимогою вирішення цього питання в повному обсязі.
5 жовтня 2023 р.

ЗАЯВА СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ДІЙ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ «НАСТАВ ЧАС ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ»

Щороку 7 жовтня відзначається Всесвітній день дій за гідну працю, який за ініціативи Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) та підтримки Міжнародної організації праці (МОП) проводиться з 2008 року. Профспілки на всіх континентах традиційно проводять різноманітні заходи, щоб привернути увагу урядів і роботодавців до проблем на ринку праці та соціально-економічного становища робітників і посилити боротьбу за трудові права.
 
4 жовтня 2023 р.

ФПУ ПРОВОДИТЬ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ «ПРОФСПІЛКОВА МОЛОДЬ: ТВОРИ СВОЄ МАЙБУТНЄ»

У Молодіжному форумі, що проходить у Києві, беруть участь члени Молодіжної ради ФПУ, соціальні партнери профспілок, керівники ФПУ, її членських організацій.

Захід розпочався 3 жовтня у столичному Будинку профспілок .

4 жовтня 2023 р.

МОЗ: ВСТУПИВ В ДІЮ ЗАКОН ПРО СИСТЕМУ
ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я, ЩО ЗМІНИТЬСЯ

Закон № 2573  дає змогу створити комплексну систему громадського здоров’я та  інтегрувати її в європейську мережу відповідно до світових стандартів.

3 жовтня 2023 р.

У КИЄВІ РОЗПОЧАЛА РОБОТУ МІСІЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ
СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКИХ ПРОФСПІЛОК

2 жовтня у Києві у Будинку профспілок відбулась зустріч членів Місії Європейської конфедерації профспілок і Об’єднання роботодавців SEI Europe з керівництвом ФПУ, всеукраїнських профспілок із підключенням керівників територіальних профоб’єднань, яка прибула, щоб підтримати українські профспілки.

29 версня 2023 р.

Байден приєднався до страйкарів

Він став першим американським президентом, який долучився до пікету робітників, які вимагають підвищення зарплати.

Президент США Джо Байден у вівторок, 26 вересня, приєднався до пікетувальників біля підприємства General Motors в Детройті (штат Мічиган). Він через гучномовець закликав страйкарів не здаватися, передає АР.

28 вересня 2023 р.

Привітання з 90-річчям підприємства

21 вересня для нас є особливим днем. Це день народження нашого підприємства, і цьогорічна річниця є ювілейною – 90 років минуло з дня заснування УКРГРАФІТ!

22 вересня 2023 р.

Спортивно-оздоровчий захід з нагоди 90-річчя УКРГРАФІТ

До дня 90-річчя підприємства ми вирішили організувати спортивно-оздоровчий захід для наших працівників, щоб не лише підтримати і популяризувати здоровий спосіб життя, а й приємно і дружно провести час разом.
У завзятих змаганнях взяли участь 32 учасники, які об’єдналися в чотири дужих команди. Міряння силами і спритністю були захопливими, чесними та безкомпромісними. Приємно було перемкнутись до подій насичених позитивом, енергією та здоровим духом. Ми ще раз переконалися, що ми сильні, спритні, кмітливі і швидкі. Наше прагнення до перемоги не має меж.
19 вересня 2023 р.

Зустріч представників СПО об’єднань профспілок та Мінфіну

13 вересня 2023 року відбулася робоча онлайн-зустріч представників СПО об’єднань профспілок з представниками Міністерства фінансів України з обговорення пропозицій профспілкової Сторони до проєкту Державного бюджету України на 2024 рік та його ключових параметрів.

19 вересня 2023 р.

Охорона праці – пріоритет воєнного часу

У важкий воєнний час металурги і гірники, які не пішли захищати Батьківщину зі зброєю в руках, продовжують виконувати свої трудові обов’язки. Вони сумлінно працюють, роблять значний внесок у стабільність національної економіки та збереження рідних підприємств, перебуваючи в умовах загальної небезпеки і зазнаючи підвищених навантажень. Це означає, що одвічний пріоритет нашої Профспілки – безпека праці у ГМК – сьогодні набув особливої актуальності.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому