Архив "Главной страницы" 2022 г.- стр. 3 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" 2022 г.- стр. 3

Архів > Архів 2022-2023 рр.
15 лютого 2023 р.

ЗУСТРІЧ ПРЕДСТАВНИКІВ СТОРОНИ ПРОФСПІЛОК З НЕЗАЛЕЖНИМ ЕКСПЕРТОМ З ОЦІНЮВАННЯ ПРОЄКТУ МОП "НА ШЛЯХУ ДО БЕЗПЕЧНОЇ, ЗДОРОВОЇ ТА ЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ В УКРАЇНІ"

У рамках  процедури незалежного Оцінювання Проєкту Міжнародної організації праці (МОП)  "На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні" сьогодні 14 лютого 2023 р. відбулася  зустріч представників сторони профспілок з незалежним експертом Тома Васер, оскільки таке Оцінювання, серед іншого, передбачає двосторонні зустрічі із партнерами Проєкту.

9 лютого 2023 р.

Голова ПМГУ Олександр Рябко надіслав листа зі словами співчуття нашим колегам – турецьким металургам з приводу загибелі людей та величезних втрат внаслідок землетрусу:
«Президенту МЄФМ, Президенту Türk Metal,  Певрулу Кавлаку.

8 лютого 2023 р.

Роботизация заводов состоится через 5—10 лет. Билл Гейтс в интервью для Forbes об OpenAI, Microsoft и будущем искусственного интеллекта

Сооснователь Microsoft поговорил с американским Forbes о своей работе с единорогом OpenAI, возвращении к работе в Microsoft, потенциальном влиянии ИИ на рынок труда и медицины и многом другом.
В 2020 году Билл Гейтс ушел из совета директоров Microsoft, техногиганта, которого он основал в 1975-м. Но около 10% своего времени он все еще проводит в штаб-квартире компании в Редмонде, Вашингтон, на собраниях с командами по разработке продуктов.

6 лютого 2023 р.

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

Призначення, перерахунок, виплату житлових субсидій, пільг та здійснення страхових виплат органами Пенсійного фонду України обговорили на засіданні «круглого столу» з соціальними партнерами
В Запорізькій обласній ради професійних спілок 3 лютого відбулось засідання «круглого столу» за участю працівників Головного управління Пенсійного фонду України в області та представників профспілкових організацій області.
Читати далі
3 лютого 2023 р.

ЗАЯВА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРОФСПІЛОК ДО САМІТУ УКРАЇНА-ЄС У КИЄВІ

Цього тижня в Києві відбувається головна планова подія року у відносинах України та ЄС. Точніше, навіть дві події: саміт Україна-ЄС та спільне засідання Єврокомісії та Уряду.
Федерація профспілок України ще з початком Революції Гідності підтримала вибір українського народу, і найбільш передової її частини – молоді, в боротьбі за європейський вибір України.
2 лютого 2023 р.

У малій залі Запорізької обласної ради профспілок проведен семінар-нарада з питань змін у законодавстві про працю.

 
 
01.02.2023 року у малій залі Запорізької обласної ради відбувся семінар-нарада з питань змін законодавства про працю. Були присутні  Голова Запорізької обласної організації профспілки Сєдов В.М., головний технічній  інспектор праці Скороходов І.О. та представник первинних профспілкових організацій, та служб охорони праці групи Метінвест.

2 лютого 2023 р.

«Запоріжкокс» підтвердив відповідність міжнародним стандартам ISO

Наприкінці минулого року «Запоріжкокс» успішно пройшов наглядові аудити інтегрованої системи менеджменту на відповідність вимогам міжнародних стандартів якості, екології, охорони праці й енергетичного менеджменту (ISO 9001:2015, ISO 45001:2018, ISO 50001:2018 та ISO 14001:2015). Позитивні висновки фахівців, підтверджені відповідними сертифікатами, свідчать про ефективність застосовуваних підприємством бізнес-процесів та зміцнюють репутацію компанії на вітчизняних і зарубіжних ринках.
19 січня 2023 р.

ГОЛОВА ФПУ ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ДМИТРА ЛУБІНЦЯ ЩОДО НАЛАГОДЖЕННЯ ВЗАЄМОДІЇ ФПУ З ІНСТИТУЦІЄЮ ОМБУДСМЕНА

17 січня 2023 року Голова ФПУ Григорій Осовий звернувся до  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця  щодо налагодження взаємодії  Федерації професійних спілок України з  інституцією Омбудсмена, спрямованої на захист соціально-економічних і трудових прав та свобод людини,  а також із пропозицією  укласти  відповідний меморандум про співпрацю.
17 січня 2023 р.

«Запоріжсталь» за 2022 рік передала лікарням України понад 1,3 тисячі тонн кисню

Протягом 2022 року життєво необхідний кисень від «Запоріжсталі» безоплатно отримували 14 лікарень Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей. У середньому обсяг його відвантаження становив 70 тонн на місяць. Найбільшими споживачами були Запорізькі медичні заклади: міські лікарні та обласна інфекційна лікарня.

12 січня 2023 р.

КЕТІ ФАЙНГОЛЬД: ПІДТРИМУЮЧИ УКРАЇНУ,
США ПОВИННІ НАПОЛЯГАТИ НА ПРАВАХ ТРУДЯЩИХ

Український уряд згортає захист трудових прав в той час, як країна продовжує боротьбу з російським вторгненням, вважає міжнародний директор AFL-CIO Кеті Файнголд, яка закликає Офіс торгового представника США допомогти забезпечити, щоб права трудящих займали центральне місце в остаточному відновленні України.

10 січня 2023 р.

ЗМІ ПРО ФПУ. ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ЗАКЛИКАЄ ВЛАДУ ПРИПИНИТИ НАСТУП НА ПРОФСПІЛКИ

Інтернет- сайт OBOZREVATEL.com. поінформував, що Голова ФПУ Григорій Осовий направив Заяву, прийняту Радою ФПУ 22 грудня 2022 року у зв’язку з продовженням наступу на майнові права профспілок Голові Верховної Ради України Р.Стефанчуку, Президенту України В.Зеленському, Прем'єр-міністру України Д.Шмигалю.

04 січня 2023 р.

ЗАМІСТЬ ПРИНЦИПІВ ЄС: ЧОМУ АТАКА НА ПРОФСПІЛКИ СТАВИТЬ
ПІД ЗАГРОЗУ ЄВРОІНТЕГРАЦІЮ УКРАЇНИ?

Український парламент готується ухвалити закон про конфіскацію майна профспілок у той час, як правоохоронні органи України заарештували профспілкового лідера.
На тлі заяв української влади про прогрес в ухваленні євроінтеграційних законів президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала “поважати соціальний діалог”.

3 січня 2022 р.

ЗАКОНОДАВЧІ ПРОПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛОК ВЗЯТО ДО УВАГИ

У Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики розглянуто звернення Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні від 12.12.2022 року № 01-12/632-спо із пропозиціями та зауваженнями до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель сільськогосподарського призначення державної власності» (реєстр. № 7588 від 25.07.2022).

Шановні спілчани!
Щиро вітаю вас із новорічними святами!
Вони приходять незважаючи на всі випробування, що випали на долю українського народу, який мужньо захищає свою Батьківщину на фронті воєнному і економічному.
Ми відзначаємо це свято з надією у Перемогу, наближаючи її власною працею, надаючи допомогу ЗСУ, людям, які потерпають від російської агресії, консолідуючи зусилля на захисті прав і свобод людей праці під час воєнного стану.
Бажаю всім нам мирного неба і спокійних днів, щоб у кожній домівці було світло і тепло, а радісний сміх дітей наповнював вірою у краще майбутнє.
Із глибокою повагою,
Голова ФПУ
Григорій Осовий
30 грудня 2022 р.

Як для українців з 1 січня зміняться податки, тарифи та пенсії

Мінімальна зарплата
У 2023 році в Україні не підвищуватимуть мінімальну зарплату. Весь рік вона залишатиметься на рівні грудня 2022 року – 6 700 грн на місяць або 40,46 грн у погодинному розмірі.

29 грудня 2022 р.

ГОЛОВА ФПУ ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ ЗВЕРНУВСЯ
ЛИСТОМ ДО ВИЩИХ ПОСАДОВИХ ОСІБ ДЕРЖАВИ

Голова ФПУ Григорій Осовий направив Заяву, прийняту Радою ФПУ 22 грудня 2022 року у зв’язку з продовженням наступу на майнові права профспілок, Голові Верховної Ради України Р.Стефанчуку, Президенту України В.Зеленському, Прем'єр-міністру України Д.Шмигалю.

27 грудня 2022 р.

В ЗАПОРІЖЖІ ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ
СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОЇ РАДИ

23 грудня за ініціативою Запорізької обласної ради профспілок відбулося засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради з порядком денним:

27 грудня 2022 р.

Роботодавці продовжують знижувати
зарплати українців – дослідження

Майже в усіх професійних сферах в Україні триває зниження заробітних плат.
Про це йдеться у прогнозі експертів аналітичного центру кадрового порталу grc.ua.
"Ринок праці пройшов нульову позначку повного падіння, коли на початку війни не було ані нових вакансій, ані нових резюме", – йдеться в повідомленні.

23 грудня 2022 р.

ЗАЯВА
Ради Федерації профспілок України
у зв’язку з продовженням наступу на майнові права профспілок
23 грудня 2022 р.

РАДА ФПУ. «НАША МІСІЯ – БУТИ З ЛЮДЬМИ В ЦЕЙ СКЛАДНИЙ ЧАС» - ГОЛОВА ФПУ ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ

22 грудня 2022 року у Києві у Будинку профспілок відбулось засідання Ради Федерації профспілок України, на якому підбито підсумки піврічного періоду роботи ФПУ, визначені пріоритети її подальшої діяльності.

23 грудня 2022 р.

Кому з роботодавців чекати інспектора праці під час війни?

19 липня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». Цим Законом внесені зміни до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про оплату праці», «Про відпустки» та «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Наразі проводиться робота щодо приведення підзаконних законодавчих актів до внесених змін.

23 грудня 2022 р.

Виплати мобілізованим працівникам за рахунок коштів підприємства

Які законодавчі підстави для здійснення роботодавцем виплат мобілізованим працівникам? Як правильно обчислювати розмір таких виплат? Які чинники потрібно при цьому враховувати?
Частиною першою статті 17 Конституції України передбачено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього українського народу.

23 грудня 2022 р.

Суд розпочав справу про банкрутство маріупольських меткомбінатів

Господарський суд Запорізької області відкрив провадження у справі про банкрутство ПрАТ "Металургійний комбінат Азовсталь", який входить до групи "Метінвест". Про це повідомляється в реєстрі YouControl.
Так, 21 грудня було оприлюднене повідомлення про відкриття судом провадження у справі про банкрутство "Азовсталі".

23 грудня 2022 р.

З початку року світова виплавка сталі скоротилась майже на 4%

За 11 місяців 2022 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року світова виплавка сталі знизилася на 3,72%, до 1691,40 млн тонн, повідомляє Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" із посиланням на дані Worldsteel
Лідером з виробництва сталі є Китай, який виплавив 935,11 млн тонн, що на 1,40% нижче показника 11 місяців 2021 року (948,39 млн тонн). Частка КНР у світовому виробництві сталі становить 55,3%.

13 грудня 2022 року

Відбулося засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ

13 грудня поточного року було проведено засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ та оперативна нарада з головами первинних організацій ПМГУ в режимі Zoom - конференції.
На президії були розглянуті наступні питання:
1. План основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2023 рік.
2. Про виконання бюджету ЗОО ПМГУ за 11 місяців 2022 року та затвердження бюджету ЗОО ПМГУ на 2023 рік.
 

7 грудня 2022 р.

Працюємо, захищаємо, перемагаємо!

Під таким вкрай актуальним гаслом 6 грудня 2022 року в Дніпрі відбулася Звітна конференція Профспілки металургів і гірників України. Попри численні труднощі воєнного часу цей статутний захід пройшов за графіком і зібрав (одночасно в очному та онлайн форматах) 199 з 248 обраних делегатів – що забезпечило кворум для ухвалення стратегічних рішень стосовно подальшого розвитку ПМГУ.

29 листопада 2022 р.

Відбулося засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ

29 листопада поточного року було проведено засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ та оперативна нарада з головами первинних організацій ПМГУ в режимі Zoom - конференції.

28 листопада 2022 р.

КОЛДОГОВІР МОЖЕ ПЕРЕДБАЧАТИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗА МОБІЛІЗОВАНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ СЕРЕДНЬОГО ЗАРОБІТКУ

Згідно зі змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 1 липня 2022 року № 2352-IX за працівником, який призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу

28 листопада 2022 р.

Робота Постійної комісії ЦР ПМГУ з охорони праці під час війни

Колись, багато років тому, Постійна комісія Центральної ради ПМГУ з охорони праці знайшла для себе ідеальний формат роботи – і з тієї пори завжди проводила свої засідання на виїзді, на базі підприємств ГМК. Це дозволяло вирішувати одразу кілька завдань: обговорювати актуальні теми у колі діючих фахівців, з перших рук ділитися корисною інформацією із «господарями»–профлідерами і активом первинок, а також безпосередньо знайомитися з системами охорони праці, які діють на заводах і комбінатах галузі.

21 листопада 2022 р.

ВСП Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ

Після закінчення школи перед випускниками  постає одне з важливих питань в їхньому житті: "Де навчатись? Яку професію обрати?" Складність ситуації вибору полягає в тому, що існує велика кількість професій.Тому майбутні абітурієнти потребують підтримки і кваліфікованої допомоги у власному професійному виборі .

ВСП "Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ" продовжує консультувати молодь  щодо професійної самовизначеності - 18 листопада було проведено  День відкритих дверей  онлайн на платформі Zoom .

З привітальним словом виступили заступник директора з навчально-виховної роботи Лідія Демидова і методист коледжу Людмила Шипіш. Організаторами заходу було наголошено на престижності технічної освіти та затребуваності наших спеціалістів у будь - якій галузі промисловості. Високий рівень професіоналізму, конкурентноспроможність, достойна заробітна плата  роблять наших випускників матеріально незалежними та впевненими у собі.
Читати далі
21 листопада 2022 р.

Страхувальник подає відомості про працівника щодо належності або неналежності до професійних спілок

6 листопада набрав чинності Закон України 18 жовтня 2022 року № 2682-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» (далі – Закон № 2682).
Законом № 2682 внесено зміни, зокрема до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами (далі – Закон про ЄСВ).

21 листопада 2022 р.

Україна зосередиться на моделі експортного зростання:
металургія в числі пріоритетів

Україна зосередиться на розвитку галузей, які даватимуть найбільший ефект за напрямком експортної моделі зростання. Про це під час виступу на Kyiv International Economic Forum заявила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко, повідомляється на сайті відомства.

21 листопада 2022 р.

ГОЛОВА ФПУ ГРИГОРИЙ ОСОВИЙ ЗВЕРНУЛСЯ ДО
ДЕЛЕГАТОВ ВСЕСВІТНЬОГО КОНГРЕСУ ПРОФСПІЛОК

На 5-му Всесвітньому съезду Межнародної конфедерации профспілок, проходивший в Австралії, виступів очільник делегата ФПУ, член Генеральної Ради МКП Григорій Осовий.
Звените до делегатов в разговоре, который передусім говоритиме о питании війни и мире. Тому, что тільки в разумах мира можно забезпечити гідну працю и добробуты людей, а головне зберегти їм життя. Розповши учасникам про колоссальные втраты, как несе український народ и держава, у цинично розвязаній росією війни, заявив, що це зло чини проти людяності. І в такой ситуации ніхто не може залишатися байдужим.
14 листопада 2022р.

Історія успіху «Запоріжсталі»

10-ті: Конструктивний соціальний діалог!
У 2012 році на «Запоріжсталі» відбулася низка змін. Профспілковий комітет очолив Леонід Анісімов, життя якого багато років було пов'язане з комбінатом.
У серпні цього ж року на комбінаті пройшла зміна ТОП-менеджменту. «Запоріжсталь» очолив молодий та перспективний генеральний директор Ростислав Шурма. У зв'язку з цими подіями у працівників виникало багато питань, пов'язаних із майбутнім підприємства. Але новий власник та керівництво підприємства всі сумніви швидко розвіяли, і поставили перед колективом завдання зробити комбінат одним із найкращих не лише в Україні, а й у Східній Європі.
Комбінат щомісяця став давати прибуток. Продовжується інтенсивна реконструкція та модернізація. Головними на підприємстві стають питання охорони праці, підвищення ефективності виробництва та якості продукції, зниження її собівартості, зміцнення трудової, технологічної та виконавської дисциплін.
У голови профкому склалися добрі ділові відносини з новою адміністрацією, а основні зусилля партнерів були спрямовані на розвиток та зміцнення традицій, що склалися у трудовому колективі та у профспілковій організації «Запоріжсталі».
Успішно відбувалися щорічні переговори щодо укладання Колективного договору. Кожен новий договір у соціальному аспекті не поступався попередньому

3 листлопада 2022 р.

Ніхто, окрім нас

Телефон Комунальної спеціальної воєнізованої аварійно-рятувальної служби «Кобра» є в записнику кожного свідомого мешканця Запоріжжя. Що і не дивно:під час війни як ніколи важливо мати координати тих, хто здатен прийти на допомогу в екстремальній ситуації. І, хай всі в душі сподіваються, що скористатися цим контактом не доведеться, довіра до фахівців служби у містян – стовідсоткова.
Як же працює і чим живе сьогодні трудовий колектив «Кобри»? Про це ми розпитали голову його первинки ПМГУ Едуарда Нехорошева:
– Наша робота ніколи, навіть у мирні часи, не була спокійною. Комунальна спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна служба від початку свого існування щоденно мала справу з форс-мажорами: надзвичайними ситуаціями техногенного та природного характеру. Тож її співробітники відрізняються не тільки відпрацьованими навичками «приборкування» будь-яких лих, але й стресостійкістю, здатністю швидко орієнтуватися в небезпечних умовах.
Оперативний центр Запорізької комунальної  воєнізованої служби "КОБРА" стаціонарний 0617875037 мобільний телефон 0676198185

Читати далі

28 жовтня 2022 р.

Світова виплавка сталі впала на 4,25%

Світова виплавка сталі за 9 місяців 2022 р. становить 1405,19 млн т, що на 4,25% нижче показника січня-вересня 2021 р. (1467,62 млн т).

Лідером тут також є Китайська Народна Республіка, яка виплавила 780,83 млн т, що на 3,40% нижче показника 9 місяців 2021 р. (808,31 млн т). Частка КНР у світовому виробництві сталі становить 55,6%.

Україна (5,53 млн т або 33,92% відносно січня-вересня 2021 р.) обіймає 23-тє місце серед 64 країн-виробників сталі.

26 жовтня 2022 р.

РОБОТА ПРОФСПІЛОК В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

 
З початку бойових дій українські профспілки роблять усе можливе щоб забезпечити обороноздатність та життєдіяльність країни, створити міцний тил, допомогти фронту. Федерація профспілок України, профспілкові організації різних галузей, територіальні об'єднання надають постійну фінансову підтримку Збройним силам України, допомагають вимушеним переселенцям, беруть активну участь у волонтерській діяльності.

 
26 жовтня 2022 р.

Відповідь від Мінекономіки на звернення ФПУ стосовно здійснення Держпраці позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони праці

Мінекономіки поінформувало ФПУ про розгляд звернення Федерації професійних спілок України від 05.10.2022 №06/01-16/499 щодо застосування статті 16 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» в частині здійснення Держпраці позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони праці.

25 жовтня 2022 р.

Науковці та профспілки пропонують оновлений Трудовий кодекс
замість закону «Про працю»

В Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана 19.10.2022 під головуванням д.е.н., професора  Колота Анатолія Михайловича відбувся круглий стіл з обговорення підготовленого Мінекономіки  України та винесеного на  громадське  обговорення 23.09.2022 проєкту Закону України «Про працю».

19 жовтня 2022 р.

СПО ОБ'ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК ЗВЕРНУВСЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ В.ЗЕЛЕНСЬКОГО З ПРОХАННЯМ СКОРИСТАТИСЯ ПРАВОМ ВЕТО ЩОДО ЗАКОНІВ ПРО ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ ТА ДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ СТРАХУВАННЯ

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні звернувся до Президента України В.Зеленського з проханням у відповідності до статті 106 Конституції України скористатися правом вето щодо прийнятого Верховною Радою України Закону України №2620-IX «Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

05 жовстня 2022 р.

Шановні спілчани!

Федерації профспілок України 6 жовтня 2022 року виповнюється 31 рік.
Багато це чи мало? В історичному проміжку часу це лише мить, а для становлення найчисельнішого профоб’єднання країни, - це вік зрілості.   


28 вересня 2022 р.

Про ліквідацію Фонду соціального страхування України

Верховною Радою України 21 вересня 2022 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який було внесено (реєстр. №3663) до Верховної Ради ще у червні 2020 року (народний депутат України Папієв М.М.).

28 вересня 2022 р.

Верховна Рада погіршила умови та тривалість
виплати допомоги по безробіттю в Україні

Це передбачає ухвалений в цілому законопроєкт №6067 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці.
Так, відтепер в Україні збільшується мінімальний страховий стаж, необхідний для отримання права на допомогу по безробіттю, з 6 до 7 місяців протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної.
26 вересня 2022 р.

Звітувала Запорізька обласна рада ПМГУ

На тлі руйнівної війни думки про профспілкову звітну кампанію відійшли на другий план навіть у лідерів та активістів, не то що у пересічних членів ПМГУ. Однак принцип обов’язкового звітування перед тими, хто тебе обрав, є ключовим в діяльності Профспілки металургів і гірників України. Він забезпечує відповідність дій різних ланок профспілкової структури потребам та інтересам людей праці. Тож, попри численні складнощі сьогодення, вчасне та організаційно досконале проведення звітних заходів має лишатися одним із наших пріоритетів.
21 вересня 2022 р.

ПРАВО НА СТРАЙК ВСЕ ЩЕ НЕ ЗАХИЩЕНЕ

Право на страйк все ще не захищене в пропозиції Європейської Комісії щодо надзвичайного інструменту єдиного ринку (SMEI).
На початку цього місяця ЄКП звернулася до Комісії з листом, в якому висловила занепокоєння з приводу планів Комісії скасувати положення*, яке захищає право на страйк в рамках її нового плану щодо захисту єдиного ринку від кризових явищ.

19 вересня 2022 р.

Через війну без роботи залишилося понад 40% українців

Про це йдеться у прес-релізі кадрового порталу grc.ua.
Зазначається, що лише кожен п'ятий українець (22,7%) зараз працює та отримує зарплату в повному обсязі. Така сама кількість (22,5%) українців продовжують працювати, отримуючи зменшену заробітну плату.
За результатами дослідження, понад 40% українців залишилися без роботи: через припинення діяльності компанії втратили роботу 19% опитаних, ще 10,9% опитаних повідомили про скорочення їхніх посад, 11,3% втратили роботу внаслідок переміщення до іншого регіону.
19 вересня 2022 р.

РЕКОРДНЕ ПАДІННЯ РОЗМІРУ ЗАКОНОДАВЧО
ВСТАНОВЛЕНОЇ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Найменш оплачувані працівники Європи цього року зазнали падіння вартості своєї заробітної плати на 19%, що є найбільшим падінням реальної мінімальної заробітної плати в цьому столітті, як показав аналіз даних Євростату, проведений ЄКП.
У 21 країні ЄС, які мають законодавчо встановлену мінімальну заробітну плату, вона зросла в середньому на 7,6% за останній рік. Але в цих же країнах рівень інфляції зріс в середньому на 12,4%.

16 вересня 2022  р.

Про подальшу долю галузі та соціальний діалог

14 вересня у Києві відбулася зустріч Голови ПМГУ Олександра Рябка з Президентом Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), головою НТСЕР Анатолієм Кінахом, передумовою якої стало Звернення Пленуму ЦР ПМГУ до органів влади щодо ситуації в гірничо-металургійній галузі України.

16 вересня 2022  р.

Право на страйк під загрозою в новому законодавстві ЄС

Право на страйк може бути підірвано новим законодавством ЄС, покликаним забезпечити здатність єдиного ринку протистояти кризам, таким як пандемія Covid, виявив юридичний аналіз, проведений ЄКП.
У вівторок Європейська комісія має намір прийняти свою пропозицію щодо Регламенту про надзвичайний інструмент єдиного ринку (SMEI), який запровадить надзвичайні заходи, щоб гарантувати вільне пересування, а також доступність основних товарів та послуг під час будь-якої майбутньої кризи.

15 вересня  2022 р.

Росія має відшкодувати втрати від війни!

9 вересня в Міністерстві економіки відбулася узгоджувальна нарада з розгляду проєктів постанови та розпорядження Кабміну щодо відшкодування працівникам та роботодавцям пов’язаних із трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії проти України.

15 вересня  2022 р.

Українські металурги у серпні скоротили експорт чавуну на 30%

Українські металургійні компанії у серпні 2022 року скоротили експорт чавуну на 29,9% порівняно з попереднім місяцем — до 100,4 тис. т. У грошовому еквіваленті постачання чавуну за кордон за цей період знизилися на 41,4% м/м. — до $51,7 млн. Про це свідчать дані Державної митної служби.
У річному обчисленні постачання чавуну за кордон у серпні 2022 року впали на 71,4% у натуральному вираженні та на 74,4% — у грошовому.

14 вересня 2022 р.

Ігор Аскольдов: «Ми розуміємо, що війна – це виснажливий марафон на виживання»

Війна – суворе випробування для всіх українців: і для тих, хто захищає Батьківщину зі зброєю в руках, і для тих, хто працює в тилу, намагаючись втримати на плаву розбалансовану економіку, адже без працюючої економіки, всі ми знаємо, протистояти ворогу неможливо. Про те, як долає численні труднощі воєнного часу колектив запорізького заводу «Дніпроспецсталь», ми попросили коротко розповісти голову первинки ПМГУ цього підприємства Ігоря Аскольдова:
– 24 лютого наше життя незворотньо змінилося. Спочатку були невіра, що таке сьогодні можливо,  розгубленість, страх – і сподівання, що все це непорозуміння, яке скоро закінчиться. Але згодом ми усвідомили: ця війна – не спринт, а виснажливий марафон на виживання, тож потрібно навчитися розраховувати свої сили та можливості.
13 вересня 2022 р.

СПОРТ, ЯК І АРМІЯ, БЕЗПЕРЕЧНО МАЄ БУТИ В АВАНГАРДІ НАШОЇ БОРОТЬБИ!

10 вересня 2022 року у Будинку спілок в центрі Києва Федерація профспілок і  Всеукраїнська профспілка спортсменів, працівників сфери фізичної культури і спорту, молодіжної політики та національно патріотичного виховання провели урочисте зібрання присвячене Дню фізичної культури і спорту.

12 вересня 2022 р.

Міжнародна солідарність. Профспілкові партнери з Німеччини,
Польщі та України об'єднали зусилля

6 вересня 2022 року відбулась друга онлайн-нарада по спільній проектній роботі «GERMAN – POLISH - UKRAINIAN SOCIETIES FOR COOPERATION».
Сторони обговорили організаційні питання проектного заходу в м.Люблін (Польща) 21 вересня 2022р., та порядок денний: соціальний діалог; демократія на робочому місці; переговори з питань тарифів і ставок; діяльність виробничих рад – досвід європейських партнерів. Також, створення комунікаційної платформи і інформаційної довідки, щодо діяльності українських профспілок.

6 вересня 2022 р.

Відбулося засідання Президії Центральної ради ПМГУ

5 вересня у відеоформаті відбулось засідання Президії Центральної ради, яке вів Голова ПМГУ Олександр Рябко.
Члени президії обговорювали два питання порядку денного:
- Про результати правозахисної роботи в ПМГУ за І півріччя 2022 року.
- Про робочу комісію з підготовки і проведення звітної Конференції ПМГУ.

5 вересня 2022 р.

Україна 14-та серед світових виробників чавуну за 7 місяців 2022 року

За даними Worldsteel, за 7 місяців 2022 р. металургійними підприємствами країн світу вироблено 823,46 млн т чавуну, з яких 758,78 млн т доменним способом і 64,68 млн т методом прямого відновлення. Це на 4,65% нижче за показник аналогічного періоду 2021 р. (863,62 млн т).


31 серпня 2022 р.

Профспілкова акція доброчинності – у Запоріжжі

30 серпня представники Гуманітарного штабу ФПУ - Голова ФПУ Григорій Осовий, його заступник Євген Драп’ятий, Голова ПМГУ Олександр Рябко - розпочали акцію доброчинності у Запорізькій та Дніпропетровській областях.
Вчора у Запоріжжі відбулася зустріч з профспілковим активом Запорізької області, а також доставлений гуманітарний вантаж для членів профспілок та їхніх родин, які цього потребують. Відомо, що у Запорізькій області перебувають спілчани, які були вимушені втікати від війни, багато хто з них втратив не лише роботу, але й житло, майно.
31 серпня 2022 р.

Звернення ФПУ до народних депутатів: не голосуйте за законопроект 3663!

У зв'язку із включенням до порядку денного Верховної Ради України на сьогодні, 30 серпня 2022 р., для розгляду у другому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (нова редакція) та інших законодавчих актів України» (реєстр. №3663 від 15.06.2020 р.), який не підтримується представницькими сторонами профспілок і об`єднань роботодавців.

30 серпня 2022 р.

Порядок підтвердження пільгового стажу роботи

Члени Профспілки – працівники підприємств, які працюють (працювали) на підприємствах, що розташовані на територіях, де велися або продовжують вестися бойові дії, зіткнулися з проблемою підтвердження пільгового стажу роботи: відмовою роботодавця у видачі уточнюючої довідки у зв’язку з відсутністю документів.

29 серпня 2022 р.

Г. Осовий: «Слово – це також зброя!»

У Будинку профспілок в Києві відбулася тепла зустріч керівництва ФПУ з представниками потужного британського руху, який об’єднав усіх небайдужих до долі України у боротьбі з рашистським злом.
У зустрічі з українського боку взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий та його заступники Євген Драп’ятий і Василь Андреєв, керівники структурних підрозділів ФПУ, а з британського – керівник Кампанії солідарності з Україною Крістофер Форд.19 серпня 2022 р.

Шановні рідні та близькі, друзі та колеги Віктора Миколайовича Білоблоцького.

З глибоким жалем дізналися про те, що 16 серпня пішов з життя Віктор Миколайович, який пройшов великий життєвий шлях і свого часу працював головою правління ПрАТ «Запоріжтурист», головою профкому та заступником директора Запорізького сталепрокатного заводу, у 1973-1981 роках – начальником футбольної команди "Металург", у 1997-1999 роках - президентом ФК "Торпедо".

Прийміть щирі співчуття, ми сумуємо разом із вами.

За роки нашої співпраці ми знали її як порядну, цілеспрямовану та чуйну людину, талановитого керівника. Його запам'ятають десятки тисяч людей, як ЛЮДИНУ з великим і добрим серцем.

Це непоправна втрата усіх.

Пам'ять про нього житиме в наших серцях.

Запорізька обласна рада
Профспілки металургів та гірників України.

15 серпня 2022 р.

Наступ на трудові права українців триває

42 законопроєкти, які суттєво зачіпають права та інтереси найманих працівників та профспілок, були внесені у Верховну Раду станом на 20 липня 2022 (повний перелік тут), – показує аналіз, проведений Спільним представницьким органом об’єднань профспілок. За оцінками СПО, лише дев’ять з них провадять позитивні зміни або не несуть ризиків для трудящих, ще дев’ять – можуть бути визнані такими за умови доопрацювання і врахування пропозицій профспілкової сторони соціального діалогу.
9 серпня 2022 р.

ПРОФСПІЛКОВІ ЛІДЕРИ З УСЬОГО СВІТУ ЗАКЛИКАЮТЬ ВЕТУВАТИ 5371

Федерація профспілок України ініціювала світову кампанію з підписання петиції проти введення в дію законопроєкту 5371.
Відповідна петиція вже розміщена на сайті LabourStart і знаходить підтримку у профспілковців з усього світу. Після того, як особа залишає свій підпис, лист із закликом ветувати законопроєкт та не допустити кричуще порушення прав працівників і міжнародних стандартів - відправляється на скриньку Офісу Президента, до Уряду та до Парламенту.

5 серпня 2022 р.

НА ЗАПОРІЖЖІ ОБГОВОРЕНО ЗМІНИУ ЗАКОНОДАВСТВІ
ПРО ПРАЦЮ ЩОДО ОПТИМІЗАЦІЇ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

Згідно з Угодою про співпрацю між Запорізькою обласною радою профспілок  та Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області 4 серпня 2022 року  у Запорізькій облпрофраді відбулася чергова робоча зустріч з питань основних змін у законодавстві про працю щодо оптимізації трудових відносин та додержання чинного законодавства в період воєнного стану.

4 серпня 2022 р.

Член польської профспілки «Солідарність» звернувся до Президента України щодо застосування ним вето до антитрудових законів

Марцін Павельський, член профспілки «Солідарність» (Польща), звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням застосувати вето до антитрудових законів (законопроекти №№ 5371, 5161), які наразі перебувають на розгляді у Верховній Раді України.
 
2 серпня 2022 р.

Нові обов’язки роботодавця

Правова інспекція ПМГУ підготувала роз’яснення щодо змін до Кодексу законів про працю України (далі КЗпП), які набули чинності 19.07.2022 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 1 липня 2022 № 2352-ІХ. До уваги спілчан - перша публікація про те, як змінились зобов’язання роботодавця перед працівником.
Читати повністю
1 серпня 2022 р.

Валерій Сєдов: «Зараз ні в якому разі не можна опускати руки»

Жити і працювати в умовах війни – складно. Однак це не привід жаліти себе чи поринати у ностальгію за «старими добрими мирними часами». Щоб подолати труднощі сьогодення, необхідно зосередитися на першочергових цілях, і методично рухатися до них. Так вважає наш сьогоднішній співрозмовник – голова Запорізької обласної організації ПМГУ Валерій Сєдов. Він розповідає:
– Ситуація в нашому регіоні напружена. Деякі громади під тимчасовою окупацією, деякі – у прифронтовій зоні, і навіть там, де наразі відносно спокійно, – рівень небезпеки високий. Але життя продовжується.

Підприємства галузі роблять все можливе для збереження виробництва, адже тільки працююча економіка дозволить нашій армії чинити гідний опір ворогу. І, попри численні перешкоди (розрив господарських зв’язків з окупованими територіями, відсутність внутрішнього ринку споживання продукції, гострі проблеми з логістикою та інші), мають певний успіх...
Читати повністю
26 липня 2022 р.


Посилання на петицію: https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/10660
Відкликати Галину Третьякову з посади голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
Тідва Артем
Оприлюднена
27 травня, 2022
27 серпня, 2022
31
1438


26 липня 2022 р.

Стартували колективні переговори щодо
розміру мінімальної зарплати на 2023 рік

Відповідно до чинного законодавства та норм Генеральної угоди на 2019-2021 роки СПО об’єднань профспілок ініціював початок колективних переговорів щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на наступний рік. Перше засідання представників сторін відбулося 21 липня, в онлайн-форматі. До нього, зокрема, долучилися і фахівці ПМГУ – начальник відділу соціально-економічної роботи апарату Профспілки Ольга Гончарук і правовий інспектор праці Тетяна Мосійчук.

15 липня 2022 р.

Урочисті збори присвячені Дню працівників металургійної та  
 гірничодобувної промисловості України

14 липня у малій залі Запорізької обласної ради профспілок зібралися кращі представники славної і почесної професії металургів і гірників Запорізького краю!
Відкрив урочисті збори голова Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України Сєдов Валерій Миколайович хвилиною мовчання по загиблим воїнам України членів Профспілки металургів і гірників України нашої Запорізької організації, після чого привітав усіх зі святом.
13 липня 2022 р.

Почему же так хочется жить?
О. Б. Нефёдова
Отмотать бы лет 30 назад,
Повернуть бы всё вспять на мгновение,
И зайдя в абрикосовый сад,
Вдруг почувствовав силу вторжения.

Почему же так хочется жить?
Видеть звёзды и ясное небо,
Каждый день на работу ходить,
Слышать запах горячего хлеба.

Почему захотелось добра?
Чтоб друг друга без лести любили,
И всё больше, всё больше тепла
Мы при встрече от сердца дарили.

Почему же так хочется жить?
И в земле поутру ковыряться,
Своих деток, как Бога любить,
Человеком всегда оставаться.

Потому, так и хочется жить,
Чтоб с одной просыпаться мечтою...
Ну, а ночью...У Бога просить:
"Неба мирного над головою!"

Провідний інженер підготовки виробництва
та планування сталеплавильного виробництва
ПрАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" імені А.М. Кузьміна"
Олена Борисовна Нефедова
13 липня 2022 р.

Первинна організація ПМГУ «Запоріжсталь»:
День металурга та гірника в умовах війни

В профспілковому комітеті пройшла зустріч з нагоди професійного свята - Дня робітників металургійної і гірничодобувної промисловості України. Про це на сторінці бюлетеня профкому в ФБ розповів Г.Гончаров.
Профспілковий актив хвилиною мовчання вшанував пам'ять металургів, що загинули, захищаючи Україну. Вічна слава героям!

13 липня 2022 р.

Із вдячністю за працю заради перемоги

Цього року працівники вітчизняного ГМК зустрічають День металурга і гірника не зі святковим настроєм, а з болем у серцях. Їм зараз не до урочистостей. Однак за їхню самовіддану працю, за рішучість долати труднощі заради перемоги над ворогом, представники галузі все ж заслуговують сказаних вголос слів вдячності! Тому в ПМГУ було ухвалене рішення: включити камерну церемонію привітання трударів та нагородження кращих профактивістів у порядок денний чергового, VII, пленуму Центральної ради Профспілки.

11 липня 2022 р.

НАПЕРЕДОДНІ ЧЕРГОВОЇ СПРОБИ ПРОТЯГНУТИ АНТИНАРОДНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ 5371 ПРОФСПІЛКИ ПОВТОРНО ЗАКЛИКАЛИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ ЙОГО НЕ ПІДТРИМУВАТИ

Попри вимоги СПО об’єднань профспілок, Міжнародної та Європейської конфедерацій профспілок, Міжнародної організації праці зняти з розгляду скандальний законопроєкт Галини Третьякової № 5371, як такий що суперечить європейським цінностям, запроваджує крайні форми лібералізації трудових відносин та дискримінації шляхом значного обмеження трудових права і гарантій мільйонів працівників, монобільшість в парламенті внесла його до порядку денного на 9 липня п.р.

8 липня 2022 р.

ВСТУПНА КАМПАНІЯ-2022 СТАРТУВАЛА

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Цей вибір має значення як для самої людини, так і для суспільства, адже обрана професія – це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.
З 30 червня 2022 стартувала Вступна кампанія-2022 і розпочала роботу Відбіркова комісія коледжу, яку очолює відповідальний секретар Подкопаєва Л.А. У роботі Відбіркової комісії  беруть участь викладачі коледжу, які із задоволенням готові розповісти абітурієнтам та їхнім батькам про професії нашого закладу освіти, навчання, про практику та  майбутнє працевлаштування.
Читати далі
7 липня 2022 р.

Анатолій Паюс: «Разом подолаємо ворога, разом відсвяткуємо»

Анатолій Паюс – один з найбойовіших (тепер вже, на жаль, і в прямому сенсі слова, з огляду на його службу в лавах Збройних сил України) профспілкових активістів первинної організації ПМГУ ПАТ «Запоріжвогнетрив». До війни він працював електромонтером алюмосилікатного цеху, багато років поспіль обирався головою цехової організації Профспілки, беззмінно очолював комісію профкому з фізкультури і спорту. Після початку повномасштабних воєнних дій Анатолія Веніаміновича фактично одразу мобілізували. І він, з тією ж наснагою, з якою боронив трудові права вогнетривників, відправився захищати територіальну цілісність нашої Батьківщини.
Читати далі

7 липня 2022 р.

Відверте спілкування – шлях до конструктивних рішень

Війна, що йде в Україні, нищить найцінніше – людські життя. В цьому її найбільший жах. Найбільший, але не єдиний. Кожен день воєнних дій, що тривають на нашій території, завдає удару економіці країни та наражає громадянське суспільство на соціальні ризики, зокрема – загрожує втратою виборюваних роками трудових прав.

6 липня 2022 р.

Наближаємо номінації конкурсу «Інформація. Знання. Дія»
до нових реалій життя

4 липня відбулось розширене засідання Постійної комісії ЦР ПМГУ з інформаційної роботи, в якому взяли участь Олена Логунова (голова Комісії) - голова первинки ПМГУ ПрАТ «Запоріжвогнетрив», Олег Кремез - голова цехкому шахти «Тернівська» ПАТ «Кривбасзалізрудком», Віктор Білик - начальник відділу інформації та комунікації первинки в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Андрій Чайка - голова Дніпропетровської облради ПМГУ, Любов Кобзева - голова Донецької облради ПМГУ та інші.

5 липня 2022 р.

Випускний! Яка зворушлива ця подія!

Ще вчора всі навчались ви, сьогодні - ностальгія.
А завтра буде сумно , скінчились всі заняття,
Тепер лиш перед вами - шлях широкий ...

Не дивлячись на такий складний для нашої держави час, у Відокремленому структурному підрозділі "Запорізький металургійний фаховий коледж Запорізького національного університету" 30 червня відбулося вручення дипломів.

Адміністрація коледжу переймається долею майбутніх випускників - Лариса Тютюнник привітала всіх, висловила сподівання щодо майбутньої співпраці з металургійними комбінатами міста, виголосила привітальну промову і наголосила на тісній співпраці випускників зі здобувачами освіти в нашому закладі освіти.

Читати далі
30 червня 2022 р.

З 1 липня збільшиться прожитковий мінімум: на що він впливає

Відповідно до ст. 7 Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 липня 2022 року збільшиться прожитковий мінімум. Він складе 2508 гривень на одну особу в розрахунку на місяць (узагальнений показник), а для основних соціальних і демографічних груп населення.


29 червня 2022р.

ПРЕЗИДІЯ ФПУ. ВІДПОВІДАТИ ВИКЛИКАМ ЧАСУ ТА ОЧІКУВАННЯМ СПІЛЧАН

27 червня напередодні проведення Ради Федерації профспілок України Президія ФПУ обговорила питання проекту порядку денного Ради, які будуть запропоновані для розгляду під час її засідання. Вів засідання голова ФПУ Григорій Осовий
Основним питанням, яке виноситься на розгляд Ради ФПУ і обговорювалось під час засідання Президії ФПУ «Про виклики і завдання ФПУ, її членських організацій щодо забезпечення трудових і соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану в Україні».

29 червня 2022р.

В Україні оновили порядок виплат по безробіттю: в Кабміні дали роз'яснення

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко роз’яснила щодо оновлення порядку виплат по безробіттю та про державну політику у сфері зайнятості.
«Станом на 27 червня у Державній службі зайнятості зареєстровано 320 тисяч безробітних. Якщо ми дивимося з початку року, то статус безробітних отримали 355 тисяч осіб, з початку військових дій - 242 тисячі осіб, з яких 28 тисяч - це внутрішньо переміщені особи», - поінформувала Свириденко.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому