Архив "Главной страницы" 2022 г.- стр. 4 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" 2022 г.- стр. 4

Архів > Архів 2022-2023 рр.
Шановні друзі!

 Центральна рада Профспілки металургів і гірників вітає вас з Днем Конституції України!
 Вперше за 30 років розбудови нашої незалежної держави ми зустрічаємо цей урочистий день в надскладних умовах воєнної агресії з боку російської федерації.
 Озвірілий ворог намагається позбавити нас найважливішого і найдорожчого для нашої країни – суверенітету і розвитку.
 Традиції демократії та волелюбності, які притаманні Україні ще з часів утворення славетної Запорізької Січі, лякають диктаторський режим північного сусіда.
 Саме тому, нехтуючи всіма моральними, політичними і юридичними нормами, зневажаючи самі основи цивілізованого громадянського суспільства, навіть переступивши поняття людяності, цей режим намагається підкорити Україну, позбавити нас, її громадян, права на вільне життя, спинити на шляху до європейської спільноти.
 Але  нас не здолати! Адже ми боронимо свою землю, власну історію,  майбутнє наших дітей! І весь цивілізований світ проявляє солідарність і допомагає Україні зупинити ворога, який погрожує ядерною війною.
 Перша стаття української Конституції проголошує Україну суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. І саме сьогодні ми – на фронтах і в тилу - боремося за те, щоб ці основоположні принципи, на яких побудована Україна, залишалися назавжди непорушними!
 Бажаю всім нам, шановні друзі, успіхів у нашій справедливій боротьбі! Ми переможемо і відбудуємо свою країну, спираючись на Конституцію, як основу української державності!
 Слава Україні!
 
 
З повагою,
Голова ПМГУ                                Олександр Рябко
27 червня 2022 р.

Захистимо разом права наших захисників

20 червня Голова ПМГУ О.Рябко звернувся до очільників депутатських фракцій у Верховній Раді із закликом не голосувати за поправку №75 до законопроекту «Про внесення змін до деяких законів щодо оптимізації трудових відносин» (№7251 від 05.04.2022), авторкою якої є Голова Комітету ВР України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г.Третякова.

17 червня 2022 р.

СПЛАТА ЧЛЕНСЬКИХ ПРОФСПІЛКОВИХ ВНЕСКІВ ПІД ЧАС ПРОСТОЮ

Відповідно до частини першої статті 34 Кодексу законів про працю України (далі- КЗпП), простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

17 червня 2022 р.

Маємо діяти далекоглядно та наполегливо

Історія свідчить: коли в країні йде війна, економічна стабільність та права громадян стають її першими «жертвами». На жаль, саме це відбувається сьогодні в Україні. Як же убезпечити від наслідків наявних руйнівних процесів членів Профспілки? Пошук відповідей на таке запитання наразі є головним пріоритетом для Постійних комісій Центральної ради ПМГУ з соціально-економічної та правової роботи.

14 червня 2022 р.

Ефективна робота вимагає чіткої організації

Через війну вектори діяльності первинок ПМГУ підприємств ГМК України, профспілкових активістів певним чином змінилися. Однак їхня робота, спрямована на захист законних прав і інтересів людей праці, лишається все такої ж важливою – і, як і раніше, вимагає чіткої організації.Сприяти її забезпеченню на всіх рівнях – від Центральної ради до профгрупи – покликана Постійна комісія ЦР ПМГУ з внутрішньопрофспілкової роботи.

13 червня 2022 р.

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРАЦІ ЗАВЕРШИЛАСЯ
«ЧУДОВИМ УРОЖАЄМ ДОСЯГНЕНЬ»

Генеральний директор повідомив делегатам, що 110-та Міжнародна конференція праці увійшла в історію завдяки своїй роботі, зокрема з питань безпеки та здоров'я, учнівства та трудових стандартів.
За словами Генерального директора МОП Гая Райдера, 110-а Міжнародна конференція праці (МКП) завершилася «чудовим урожаєм досягнень».

9 червня 2022 р.

ВИСТУП ДЕЛЕГАТА ВІД ТРУДЯЩИХ УКРАЇНИ, ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ ФПУ ОЛЕКСАНДРА ШУБІНА НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРАЦІ

З 27 травня по 11 червня 2022 року представники урядів, трудящих та роботодавців зі 187 держав-членів Міжнародної організації праці (МОП) обговорюють питання світу на Міжнародній конференції праці.
Цього року на порядку денному Конференції – питання охорони праці та здоров'я, учнівства, а також соціальної економіки та економіки солідарності. 6 червня на сесії виступив делегат від трудящих України, заступник Голови ФПУ, перший заступник Голови СПО об'єднань профспілок Олександр Шубін.

2 червня 2022 р.

Про захист трудових прав, VII Пленум ЦР, ситуацію на підприємствах

1 червня у відеоформаті відбулося засідання Президії Центральної ради, яку провів Голова ПМГУ Олександр Рябко. У порядку денному обговорювались три основні питання.


1 червня 2022 р.

1 ЧЕРВНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – чудове свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, пишалися своєю родиною і рідним краєм.

31 травня 2022 р.

Інформація про нараду Запорізької обласної організації ПМГУ

31 травня було проведено нараду Запорізької обласної організації ПМГУ із головами первинних організацій.
Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович поінформував про попередню президію Центральної ради ПМГУ, про роботу гуманітарного штабу та роботу санаторіїв, які перебувають у західній Україні для прийому біженців, також поінформував про ситуацію у гірничо-металургійному комплексі.
Читати далі
30 травня 2022 р.

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛПРОФРАДІ ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ

На виконання зобов’язань про співпрацю між Запорізькою обласною радою профспілок  та Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області 25 травня 2022 року  відбулась  робоча зустріч з питань дотримання законодавства про працю в умовах воєнного стану.

25 травня 2022 р.

ПРЕЗИДІЯ ФПУ. ПРАЦЮВАТИ НА БЛАГО ЛЮДЕЙ,
ВІДПОВІДАТИ ВИКЛИКАМ СУЧАСНОСТІ

24 травня 2022 року в Будинку профспілок у Києві відбулось засідання Президії ФПУ.
На початку члени Президії підтвердили повноваження своїх колег. Потім ухвалили рішення про скликання чергового засідання Ради ФПУ 30 червня 2022 року з основним питанням порядку денного – про виклики і завдання ФПУ та її членських організацій щодо трудових, соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану в Україні.

24 травня 2022 р.

ГС IndustriALL — разом з українцями у найтяжчі часи!

22-23 травня у Києві на запрошення українських членських організацій перебував з візитом заступник Генерального Секретаря ГС IndustriALL Кемаль Озкан.
Візит Кемаля Озкана є проявом солідарності ГС IndustriALL з українським народом та профспілками, які по всьому світу підтримують українців, тонни гуманітарної допомоги передано в Україну, постійно відбувається збір коштів на допомогу профспілкам.

17 травня 2022 р.

Без «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча. Що залишилось від металургійного бізнесу Ріната Ахметова і скільки він тепер коштує - forbes.ua

17 травня 2022 р.

Из-за войны на предприятиях Украины пострадал 281 работник

С начала полномасштабного военного вторжения России на предприятиях Украины зафиксировано 132 случая травмирования и смерти работников, большинство из которых групповые. Об этом сообщил Фонд социального страхования Украины.
Во время исполнения трудовых обязанностей из-за вооруженной агрессии России пострадал 281 работник (плюс 19 за последнюю неделю), 96 из них погибли.
17 травня 2022 р.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ХІМІЧНОЇ АТАКИ АБО АВАРІЇ НА ХІМПІДПРИЄМСТВІ

Хімічні атаки призводять до ураження довкілля та можуть призвести до загибелі всього живого.
У разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві потрібно:
·      щільно зачинити вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи,
·      заклеїти щілини у вікнах папером чи скотчем,
·      увімкнути телевізор чи радіо для отримання подальших вказівок,
·      попередити близьких про небезпеку та можливу евакуацію,
17 травня 2022 р.

Ми – однієї крові

То не просто красиві слова на позначення спорідненості всіх українців у важкі часи боротьби із жорстоким та підступним ворогом. Наразі це об’єктивна реальність. Коли поранених бійців ЗСУ і постраждалих від російської військової агресії доправляють у шпиталі, їхні життя рятують самовіддані лікарі – і тисячі небайдужих громадян з усіх куточків країни, які щоденно вишикуються у черги до пунктів приймання донорської крові.Не стоять осторонь цієї важливої справи і працівники Запорізького заводу феросплавів, члени ПМГУ.

Читати далі
13 травня 2022 р.

Не панікуємо, а працюємо

Життя у воєнних умовах дуже відрізняється від реалій мирного часу. Але це не означає, що хтось із нас має право нехтувати своїми обов’язками. Навпаки, зараз необхідно бути максимально відповідальними та послідовними, за можливості дотримуватися раніше намічених планів і продовжувати сумлінно виконувати взяті на себе зобов’язання.

Читати далі
11 травня 2022 р.

Інформація про проведення президії Запорізької обласної
ради Профспілки металургів і гірників України

10 травня 2022 року відбулося засідання президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів та гірників України з наступним порядком денним:
1. Про ситуацію на окупованій території Запорізької області в м. Дніпрорудне та зміни в виборчих органах Запорізької обласної організації ПМГУ.
2.  Різне.

 
5 травня 2022 р.

Заява президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України

Шановні члени Профспілки металургів і гірників України!

Звертаюся до вас за дорученням президії Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України.

Сьогодні в нашій Україні важкий час, а саме війна, брудна війна, яку розв'язала російська федерація. Вона окупує наші землі, посягаючи на суверенітет, вбиває наших дітей, військових, матерів, дружин, громадян нашої країни, руйнує економіку країни, в тому числі гірничо-металургійний комплекс України. Вся країна сьогодні дає гідну відсіч окупантам, хтось це робить на фронті, хтось у тилу, хтось із-за кордону, усіма можливостями допомагаючи нашій країні.

Читати далі
5 травня 2022 р.

Президія ЦР ПМГУ: про дотримання трудових прав
в умовах воєнного стану

4 травня у відеоформаті відбулось засідання Президії Центральної ради, яку провів Голова ПМГУ Олександр Рябко.
Одним з важливих у порядку денному було питання про дотримання трудових прав працівників в умовах воєнного стану. Керуючись статтею 14 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», Президія ЦР ПМГУ постановила.

5 мая 2022 г.

СОСТОЯЛАСЬ ОТЧЕТНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ПЕРВИЧНОЙ ПРОФСОЮЗНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ПМГУ "ЗАПОРОЖСТАЛИ"

Подвели итоги работы за 2,5 года. Состоялась отчетная конференция первичной профсоюзной организации ПМГУ "ЗАПОРОЖСТАЛИ" по подведению итогов работы за период с октября 2019 г. по май 2022 г.
Председатель профкома Леонид Анисимов отчитался о проделанной работе, рассказал о проблемах и задачах которые решала первичка "Запорожстали" в этом трудном периоде времени.

28 квітня 2022 р.

СЬОГОДНІ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

«Діймо разом, заради миру і безпеки в Україні».
Значущість результатів будь-якої діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника.
28 квітня 2022 р.

Допомога внутрішньо переміщеним особам

Війна принесла багато лиха нашим громадянам, змусила багатьох людей рятуючи своє життя та життя своїх дітей покинути свої домівки, що знаходяться у районах ведення бойових дій та тимчасово окупованих районах та переїхати у більш безпечні місця в Україні та за кордоном.

Жінки з дітьми, люди похилого віку залишилися без засобів існування. Деякі не мають куди повернутися, навіть в деокупованих  районах, де бойові дії уже не ведуться, так як втратили житло та все своє майно.  Урядом напрацьована низка нормативно-правових актів направлених на здійснення допомоги нашим громадянам, які втікають від війни.

26 квітня 2022 р.

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ШТАБУ ФПУ З ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

22 квітня 2022 року у режимі відеоконференції відбулось засідання Штабу ФПУ з гуманітарної допомоги.

26 квітня 2022 р.

СПРОЩЕНО ОТРИМАННЯ СТАТУСУ БЕЗРОБІТНОГО ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

21 квітня Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану (проект № 7275).

21 квітня 2022 р.

Профспілка активно працює на захист України

20 квітня у відеоформаті відбулось засідання Президії Центральної ради, яку провів Голова ПМГУ Олександр Рябко.
У студії Центральної ради ПМГУ у місті Дніпро був присутній голова первинної організації «Азовсталь» Юрій Дорошенко, якому разом з колегами вдалося виїхати з Маріуполя. Він розповів, що понад чотири тисячі працівників вибрались на територію України і зареєструвались на «гарячій лінії» компанії «Метінвест».

21 квітня 2022 р.

ПРЕЗИДІЯ ФПУ: ПРОФСПІЛКОВА РОБОТА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ – ВИКЛИКИ ТА ЗАВДАННЯ

19 квітня 2022 року в онлайн-режимі відбулося засідання Президії Федерації профспілок України, яке вів голова ФПУ Григорій Осовий. Учасники розглянули питання про роботу ФПУ, членських організацій  в умовах воєнного стану та сприяння захисту країни і громадян від російської агресії.

15 квітня 2022 р.

Стимул для промисловості:
українські металургійні гіганти відновлюють роботу

Великі металургійні компанії України, після місяця простою через війну, знову збираються запустити.
Як повідомило видання The Wall Street Journal, перезапускають свої потужності компанії групи Метінвест і ArcelorMittal, попри ряд логістичних проблем.
Перезапуск металургійних гігантів є довгоочікуваним стимулом для української промисловості, яка зазнала великих втрат внаслідок російського вторгнення. Із метою безпеки та через труднощі з поставками й експортом продукції, сталеливарна промисловість була законсервована.
15 квітня 2022 р.

БРОНЬ НА ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ ПРАЦІВНИКІВ
ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03 березня 2022 № 194 (далі — Постанова № 194) визначено порядок бронювання військовозобов’язаних працівників в умовах воєнного стану.

13 квітня 2022 р.

Інформація про нараду Запорізької обласної організації ПМГУ
 
12 квітня було проведено відео нараду Запорізької обласної організації ПМГУ із головами первинних організацій.
Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович поінформував про попередню нараду ЦР ПМГУ, про роботу гуманітарного штабу та роботу санаторіїв, які перебувають у західній Україні для прийому біженців, також поінформував про ситуацію у гірничо-металургійному комплексі.
13 квітня 2022 р.

Профспілка працює в умовах воєнного стану

12 квітня у відеоформаті відбулось засідання Президії Центральної ради, яке провів Голова ПМГУ Олександр Рябко.
На порядку денному були два основні питання:
1. Ситуація в гірничо-металургійному комплексі України та стан справ на підприємствах галузі і в первинних організаціях ПМГУ.
2. Про зміни у трудовому законодавстві України в період воєнного стану.

11 квітня 2022 р.

Трудова реформа під час війни-2: новий законопроект

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7251 «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин».
Як зазначено у пояснювальній записці, метою законопроекту є вирішення проблем, які виникають на сьогодні в частині організації трудових відносин в умовах воєнного стану, подолання старих законодавчих прогалин та усунення колізій, які на сьогодні створюють суттєві перешкоди як для роботодавців, так і для працівників в частині побудови та ефективного функціонування ефективної системи управління трудовими ресурсами.
Документ покликаний суттєво оптимізувати, зробити більш простою та зрозумілою у застосуванні сучасну систему законодавства про працю, усунути потенційне виникнення трудових спорів у зв’язку з наявними законодавчими прогалинами у регулюванні трудових відносин.
11 квітня 2022 р.

Закон № 2136: роз’яснення від Мінекономіки


Мінекономіки виклало на сайті постатейний коментар до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ, щоб роз'яснити, «що законотворці мали на увазі». Редакційний коментар до Закону — тут.
Однак кількість запитань не зменшується, навпаки — збільшується. Тому звертаємося до передплатників журналів «Кадровик України», «Заробітна плата», «Консультант Кадровика» : надсилайте свої запитання до редакції через особистий кабінет, ставте їх у групі «Заробітна плата» в соціальній мережі "Фейсбук" чи на сторінках журналів «Заробітна плата» і «Кадровик України».

7 квітня 2022 р.

Молодь -це наше майбутнє!

Студентство завжди було активною суспільною силою, а студенти нашого коледжу завжди активні у своїй громадській  позиції. Серед них і студентка групи ОТ-20 Ксенія Дуднік, яка стала  пренетендеткою на отримання іменної стипендії Центральної ради профспілки металургів і гірників України. Незважаючи на складні часи для усіх нас, нашої країни,  Ксенія  04 квітня вже отримала цю стипендію, а Профспілка гірників і металургів України в повному обсязі виконує свої зобов’язання та заохочує наших студентів матеріально, демонструючи власним прикладом надійність і відповідальність. Адже молодь -це наше майбутнє! Україна починається із тебе!
Директор Лариса Тютюнник
6 квітня 2022 р.

Профспілка завжди на зв’язку!

Голова ПМГУ Олександр Рябко сьогодні провів відеонараду. На зв'язок вийшли його заступник Богдан Оверковський, члени Президії Центральної ради, голови територіальних рад Андрій Чайка, Валерій Сєдов, Анатолій Макаренко, Лариса Подать, а також голови первинних організацій ПМГУ. В студії Центральної ради ПМГУ у місті Дніпро були присутні головний технічний інспектор праці Володимир Білик, головний бухгалтер Євгенія Кондратьєва, головний правовий інспектор праці Ольга Зубець.

5 квітня 2022 р.

ФПУ: СЬОГОДНІ МИ РАЗОМ, МИ ЗГУРТОВАНІ ТА ПРАЦЮЄМО НА ПЕРЕМОГУ

4 квітня 2022 року в Укрінформі відбулась пресконференція на тему: "ДІЯЛЬНІСТЬ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ".
Вийшла відверта, емоційна та практична розмова щодо того, як профспілки організують працівників на виконання професійних обов’язків на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності країни в умовах воєнного стану.
5 квітня 2022 р.

Україна в березні скоротила експорт втричі,
особливо постраждав вивіз металів

У березні 2022 року експорт українських товарів скоротився вдвічі, імпорт – більш, ніж втричі: особливо постраждав вивіз металів та сільськогосподарської продукції. Про це повідомили в Міністерстві економіки України.
У той же час обсяг експорту низки товарів з глибокою переробкою практично не змінився порівняно з довоєнним часом.

30 березня 2022 р.

Президія ЦР ПМГУ: про ситуацію в галузі та трудові відносини
в умовах воєнного стану

29 березня у відеоформаті відбулось засідання Президії Центральної ради, яку провів Голова ПМГУ Олександр Рябко.
На порядку денному були два основні питання:
1. Ситуація в гірничо-металургійному комплексі України та стан справ на підприємствах галузі і в первинних організаціях ПМГУ.
2. Опрацювання профспілковою стороною деяких положень Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136, який набрав чинності 24 березня.
Читати далі
28 березня 2022 р.

Підтримка друзів надихає до боротьби

Сьогодні, у найстрашніші часи воєнної навали російських окупантів, Україна стала для всього світу взірцем мужньої боротьби за незалежність і демократію. Вже протягом місяця наші сміливі воїни дають гідну відсіч підступному та жорстокому ворогу, в містах та селищах українці роблять все можливе, щоб наблизити день нашої Перемоги.
Разом з усім народом Профспілки України сумлінно працюють, щоб забезпечити гідну підтримку людям, які опинилися у скрутному становищі, були змушені, рятуючи дітей, покинути свої оселі. Високою ціною ми одстоюємо своє право на щасливе життя у рідній країні!

23 березня 2022 р.

Профспілка завжди на зв’язку!

Голова ПМГУ Олександр Рябко сьогодні (22 березня) провів відеонараду. На зв'язок вийшли його перший заступник Валерій Гавриленко, заступник Богдан Оверковський, головний бухгалтер Євгенія Кондратьєва, члени Президії Центральної ради, голови територіальних рад Андрій Чайка, Валерій Сєдов, Анатолій Макаренко, Лариса Подать, а також голови первинних організацій ПМГУ.

18 березня 2022 р.

РЕЗОЛЮЦІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК ЩОДО УКРАЇНИ

Затверджено на засіданні Виконавчого комітету ЄКП 16-17 березня 2022 р.
ЄКП повторює своє засудження вторгнення до суверенної держави з порушенням міжнародного права та закликає Росію поважати територіальну цілісність України, вимагає негайного припинення військових дій, наполягає на тому, щоб російські війська залишили країну, та закликає розпочати діалог та переговори про мир.

10 березня 2022 р.

Посильна допомога кожного у скрутну годину

Первинні організації та апарат Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України утримали із заробітної плати профспілкових працівників і перерахували на рахунок благодійного фонду «Українські соціальні програми» понад  100 000,00 (сто тисяч) гривень, грошові кошти направлені на потреби Запорізької окремої бригади територіальної оборони.

Шановні спілчани!
 8 березня зупинилося серце
 Григорчука Олександра Сергійовича,
 який 22 роки  очолював профспілковий комітет підприємства з іноземними інвестиціями у формі приватного акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат»

Григорчук Олександр Сергійович народився 6 листопада 1957 року у селі Бистрик Ружинського району Житомирської області.

Вся трудова діяльність Олександра Сергійовича, а це майже 40 років, була пов'язана із Запорізьким залізорудним комбінатом, 17 років із яких - безпосередньо під землею в шахті. Починав він свій робітничий шлях із замірника на маркшейдерських роботах, техніка енергетичного бюро, ланкового маркшейдера, працював гірничим майстром шахти «Білозірська», електрогазозварювальником, підземним кріпильником шахти «Експлуатаційна».

У 1994 році його обрали заступником голови профкому Запорізького залізорудного комбінату, а у 1997 році - головою профспілкового комітету комбінату, який він очолював до 2019 року.

Протягом багатьох років, працюючи на профспілковій ниві, Олександр Сергійович увесь свій час приділяв створенню безпечних та здорових умов   праці   на   комбінаті,   захисту  соціально-економічних   прав   та   інтересів  працівників.

Григорчук Олександр Сергійович неодноразово обирався депутатом різних рівнів, та був членом президії Центрального комітету ПМГУ. Він нагороджувався профспілковими нагородами усіх рівнів. Ім’я цієї Людини у Книзі пошани Запорізької обласної ради.

Олександр Сергійович був нагороджений  орденами «За заслуги перед Запорізьким краєм» 1,2,3 ступені і йому присвоєно звання «заслужений працівник соціальної сфери України».

Шановні рідні та близькі прийміть щирі співчуття від Центральної ради ПМГУ, Запорізької обласної ради ПМГУ, від усіх спілчан.

Пам’ять про Олександра Сергійовича буде у наших серцях назавжди.
1 березня 2022 р.

Федерація профспілок України для надання допомоги відкрила рахунок  у АТ Державний експортно-імпортний банк України (АТ Укрексімбанк) SWIFT EXBSUAUX
 
IBAN UA353223130000002600901282565
 
Федерація профспілок України ЄДРПОУ 00014479.
Закликаємо Міжнародні профспілкові організації, профспілкові органи в Україні, всіх небайдужих перераховувати кошти для надання допомоги.
Читати далі
1 березня 2022 р.

43 людини ПрАТ «Запоріжкокс» здають кров в обласній лікарні, Пишаємося!!!
 
Організатор заходу щодо здавання крові голова ПО ПМГУ на Зпоріжкокс       С.В. Бессонов.
21 лютого 2022 р.

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛПРОФРАДИ

17 лютого 2022 року, за участю Голови Запорізької облпрофради Віталія Каплія, відбулося засідання нового складу Молодіжної ради Запорізької обласної ради професійних спілок.
В засіданні Молодіжної ради, в режимі офлайн прийняла участь голова Молодіжної ради ФПУ Іванна Храпко, яка розповіла профспілковим лідерам про Конгрес молоді Федерації профспілок України який пройшов 2 - 4 лютого 2022 року в м. Львів, а також про задачі, які мають вирішувати молоді профспілкові лідери.

Читати далі
18 февраля 2022 г.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета Профсоюза металлургов и горняков Украины

15 февраля 2022 года состоялось заседание президиума Запорожского областного совета Профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей повесткой дня.
 

 
16 лютого 2022 р.

УВАГА! ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ ДО ДНЯ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ

17 лютого 2022 року об 11:00  в «Укрінформі» відбудеться пресконференція  на тему: «На шляху до соціальної, справедливої, заможної України»» (Зала 2).

16 лютого 2022 р.

НЕ ДАМО ЗВУЗИТИ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАЦІВНИКІВ!

Профспілки виступають за баланс позицій Сторін соціального партнерства та пошук компромісів у роботі над законопроектом № 5388 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин", який наразі проходить процедуру другого читання.

15 лютого 2022 р.

ЗАГРОЗІ МИРУ – КОНСОЛІДАЦІЮ ВЛАДИ І СУСПІЛЬСТВА!

У момент, коли українська держава знаходиться в епіцентрі складних випробувань у зв’язку із загрозою можливого вторгнення збройних сил Російської Федерації в Україну, профспілки знову заявляють про підтримку незалежності і територіальної цілісності української держави і дій влади та українського війська по забезпеченню обороноздатності країни і безпеки громадян.

15 лютого 2022 р.

КАРАОКЕ З ГІРНИКАМИ

Як кажуть, про кохання чимало пісень складено, і це цілком виправдано: це почуття надихає, окрилює, спонукає творити та співати. 13 лютого, напередодні найромантичнішого свята – Дня святого Валентина, на площі біля ПК «Гірник» з ініціативи адміністрації ПрАТ «ЗЗРК» та профспілкового комітету комбінату відбувся захід «Караоке з гірниками», який був присвячений цьому прекрасному та щирому почуттю – його величності Коханню.

15 лютого 2022 р.

ТРИ МЕТРИ НАД ПАРКЕТОМ

12 лютого у спортивному залі ПК «Гірник» відбувся черговий етап XXIII Робочої спартакіади працівників ПрАТ «ЗЗРК». Цього разу спортсмени мірялися своїми силами та спритністю у такій командній грі, як баскетбол.
У турнірі взяли участь 9 команд. У першій групі змагалися «титани»: шахти «Експлуатаційна» та «Прохідницька», а друга група була сформована із команд малих цехів.

15 лютого 2022 р.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПОНАД УСЕ. ЗАЛЕЖИТЬ ВОНА ВІД ТЕБЕ!

9–10 лютого учні восьми загальноосвітніх шкіл Дніпрорудного та Малої Білозерки стали учасниками конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці – очима дітей», що традиційно проходить під егідою відділу охорони праці та профспілкового комітету Запорізького залізорудного комбінату.
Метою конкурсу є формування у дітей культури безпеки праці та уважного ставлення до правил охорони праці.

10 лютого 2022 р.

НЕДОПУЩЕННЯ ЗВУЖЕННЯ ГАРАНТІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФСПІЛОК - ЦІЛЬ ЗАКОНОПРОЄКТУ № 7030

8 лютого 2022 року за поданням народних депутатів України: Вадима Івченка, Сергія Рудика, Михайла Волинця, Андрія Пузійчука, Івана Кириленка, Наталії Королевської та  Юрія Солода зареєстровано у Верховній Раді України законопроєкт № 7030 «Про внесення змін до статей 6 та 17 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо недопущення звуження гарантій діяльності профспілок).

9 лютого 2022 р.

ТУРНІР З МІНІ-ФУТБОЛУ: ПЕРЕМОГА ДІСТАЛАСЯ НАЙСИЛЬНІШИМ

5 лютого у фізкультурно-оздоровчому комплексі «Таврія» (м. Василівка) у рамках XXIIІ Спартакіади трудящих ЗЗРК пройшов турнір з міні-футболу. У змаганнях взяли участь 10 команд, які за традицією змагалися у двох групах.

7 лютого 2022 р.

ЗАПОРІЖЦІ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ КОЛДОГОВІРНОЇ РОБОТИ

Тема: «Досвід роботи переможців Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір».
Круглий стіл провели в приміщенні Комунального закладу «Запорізький обласний краєзнавчий музей», який є переможцем обласного та Всеукраїнського конкурсів на кращий колективний договір в номінації «Кращий колективний договір у бюджетній сфері». (Профспілка працівників культури України).
4 лютого 2022 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ГРУДНІ 2021 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах грудня 2021 року становив 5 791,81 грн.
Таким чином, законодавчо встановлений на грудень 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (2481 грн) занижено порівняно з його фактичним розміром у 2,3 рази або на 3 311 гривень.
2 лютого 2022 р.

Середня зарплата в Україні збільшилася на 20%

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за січень-грудень 2021 року становила 14014 гривень. Порівняно з відповідним періодом попереднього року, зарплата зросла на 20,9%.
Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).
За даними статистичного відомства, зарплати в авіаційному транспорті за рік зросли на 31,5% до 28 506 гривень та залишаються найвищими в Україні.

2 лютого 2022 р.

ПРО ВІДНОВЛЕННЯ ПРАВ ПОТЕРПІЛИХ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ НА ВИПЛАТУ ОДНОРАЗОВОЇ ДОПОМОГИ

Постановою правління Фонду соціального страхування України  № 7 від 25.02.2021 було внесено зміни до Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, стосовно того, що для отримання одноразової допомоги на сім’ю дружиною (чоловіком) або дитиною, реєстрація їх місця проживання повинна співпадати з реєстрацією місця проживання померлого потерпілого на виробництві.
1 лютого 2022 р.

СОРЕВНОВАНИЯ ПО ДАРТСУ: ИТОГИ

26 января в спорткомплексе «Укрграфит» состоялся первый в истории нашего предприятия турнир по дартсу. В увлекательных соревнованиях приняли участие наши сотрудники и сотрудницы: Гаврилова Светлана, Оболонская Елена, Рыбалко Наталья, Борисенко Александр, Копоть Александр, Мануйленко Олег, Нечай Вячеслав, Пец Михаил, Пилипенко Вячеслав, Сероштан Олег, Тынок Алексей, Федирко Сергей, Чуканов Антон, Широков Андрей.
1 лютого 2022 р.

У ПРАЦІ ТА СПОРТІ – ЗАВЖДИ НА ВИСОТІ

28 січня стартувала XXIII Спартакіада працівників ПрАТ «ЗЗРК».
Її урочисте відкриття відбулося у спортзалі ПК «Гірник». Зі словами привітання до спортсменів комбінату звернулися Голова Правління – Генеральний директор Дмитро Колєсніков, голова профкому Микола Пастушенко, заступник голови Центральної ради ПМГУ Валерій Гавриленко, голова Запорізької обласної ради ПМГУ Валерій Сєдов, голова ФСТ «Україна» Ганна Максименко, голова спортивного клубу «Металлург» (Запоріжсталь) Володимир Ямщиков та Дніпрорудненський міський голова Євген Матвєєв.
26 січня 2022 р.

54 роки присвячено Запорізькому заводу феросплавів.

25 січня засідання президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України і оперативна нарада голів первинних організацій Профспілки закінчилася зворушливою подією – щирими та теплими словами і побажаннями Спиридонову Юрію Миколайовичу.

24 січня 2022 р.

ЗАПОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙ КОМБІНАТ: СЛАВНИЙ ШЛЯХ ЗАВДОВЖКИ 52 РОКИ

У січні Запорізький залізорудний комбінат відзначив свій 52-й день народження.
За ці роки підприємство пройшло серйозний шлях, підкорило безліч високих рубежів, успішно подолало труднощі. І сьогодні його колектив – це згуртований моноліт професіоналів, здатних втілити у життя найамбітніші проєкти та плани.
21 січня в актовій залі шахти «Експлуатаційна» відбувся урочистий захід, присвячений черговій річниці комбінату. Зі словами привітань до учасників свята звернувся Голова Правління – Генеральний директор ПрАТ «ЗЗРК» Дмитро Колєсніков.

Запорізькому залізорудному комбінату – 52 роки!

Центральна рада та Запорізька обласна організація Профспілки металургів і гірників України щиро вітає всіх працівників та ветеранів славетного підприємства зі святом!

За минулі десятиліття кілька поколінь дніпрорудненців міцно зв’язали своє життя з життям комбінату і зробили значний внесок у розвиток вітчизняного гірничо-металургійного комплексу та економіки нашої держави загалом.

Трудовий колектив ЗЗРК завжди готовий до нових викликів стрімкого життя. Постійне освоєння нових технологій, впровадження сучасного обладнання, застосування інновацій у природоохоронній сфері дозволяє запорізьким гірникам впевнено дивитися вперед і бути впевненими в тому, що їхня продукція - найбагатша залізом руда у всій Європі - традиційно матиме попит в Україні та за її межами.

Втішно, що у складні часи сьогодення адміністрація ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» на чолі з Головою Правління - Генеральним директором Дмитром Колєсніковим та первинна організація ПМГУ під головуванням Миколи Пастушенка зберегли ефективні партнерські відносини та дієвий соціальний діалог.

Немає сумнівів, що у вашого комбінату попереду велике та цікаве життя, повне нових досягнень та важливих подій.
У день 52-річчя ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» бажаю всім вам, дорогі друзі, миру, здоров'я, щастя, добробуту, мудрості, витримки та сил для продовження славної історії вашого підприємства!
З повагою,
Голова Профспілки
металургів і гірників України                                                                                                                                   Олександр Рябко
Голова Запорізької обласної
організації ПМГУ                                                                                                                                                     Валерій Сєдов
19 січня 2022 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ГРУДНЯ 2021

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня 2021 року у розрахунку на місяць на одну особу становив.

19 января 2022 г.

ИТОГИ ПРОИЗВОДСТВЕННОГО СОРЕВНОВАНИЯ ЗА 2 ПОЛУГОДИЕ 2021 ГОДА

Подходит к завершению 2021 год. По традиции, в конце года на ЧАО «Укрграфит» были подведены итоги производственного соревнования среди трудовых коллективов предприятия.

18 січня 2022 р.

ПІДБИТО ПІДСУМКИ РОБОТИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ЗА 2021 РІК

13 січня під головуванням технічного директора ПрАТ «ЗЗРК» Андрія Карнауха відбулася нарада, на якій було підбито підсумки роботи з охорони праці за IV квартал та 2021 рік.
За рішенням Ради з охорони праці ПрАТ «ЗЗРК» визначено підрозділи, які досягли найкращих показників з охорони праці під час виконання виробничих завдань за 2021 рік.

17 січня 2022 р.

Вельмишановні колеги!

Адміністрація коледжу ВСП ЗМФК ЗНУ звертається до Вас із проханням розповсюдити оголошення щодо
дня відкритих дверей 05.02.2022  серед Ваших структурних підрозділів та  цехів.
Дякуємо за співпрацю.
ВСП "Запорізький металургійний фаховий коледж Запорізького національного університету" здійснює навчання студентів за наступними напрямками:
-         Металургія (Виробництво сталі і феросплавів);
-         Металургія (Обробка металів тиском);
-         Галузеве машинобудування (Обслуговування та ремонт обладнання металургійних підприємств);
-         Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (Монтаж та експлуатація промислових підприємств та цивільних споруд);
-         Транспортні технології (Організація перевезень і управління на залізничному транспорті);
-         Залізничний транспорт (Технічне обслуговування, ремонт та експлуатація тягового рухомого складу).

Детальну інформацію про вступ та навчання у коледжі можна буде отримати на Дні відкритих дверей.
Читати далі

13 cічня 2022 р.

Підсумки роботи ГМК України за 12 місяців 2021 р.

Станом на 12 січня 2022 р., з основних діючих виробничих потужностей в експлуатації знаходиться: 17 з 21 доменних печей, 7 з 8 мартенівських печей, 12 з 16 конвертерів, 5 з 15 електропечей та 16 з 17 машин безперервного лиття заготівки.
Читати далі
13 cічня 2022 р.

У НОВИЙ РІК З НОВИМ СТАТУТОМ ФПУ

Міністерство юстиції України повідомило ФПУ щодо ухвалення ним рішення про державну реєстрацію змін до відомостей про Федерацію професійних спілок України, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

За рішенням Мінюсту, державну реєстрацію змін до Статуту ФПУ та у складі її керівних органів, прийнятих на підставі рішення VIII З’їзду ФПУ та Ради ФПУ від 25 травня 2021 року, проведено.
Копія Рішення додається

11 cічня 2022 р.

ОСНОВНІ ЗМІНИ В ТРУДОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ НА ПОЧАТКУ 2022 РОКУ

Закон України «Про державний бюджет на 2022 рік», який ухвалений Верховною Радою України 2 грудня 2021 року та набуває чинності 1 січня 2022 року, передбачає, зокрема, наступне.
Протягом 2022 ріку мінімальна заробітна плата, яка зросла 1 грудня 2021 року на 500 гривень, становитиме 6 500 гривень на місяць. В жовтні на 3% підвищиться її розмір і становитиме 6 700 гривень. Наступне підвищення мінімальної заробітної плати заплановано з 1 січня 2023 року – до 7 176 гривень.
10 січня 2022 р.

Про проведення творчого конкурсу «Захистити людину праці»

Конкурс «Захистити людину праці» проводить Федерація профспілок України  із залученням Національної спілки журналістів України  і газети «Профспілкові вісті» з метою широкого висвітлення позиції профспілок щодо реформування трудового законодавства, протидії звуженню соціально- трудових прав і гарантій працівників, організації дієвого інформаційного спротиву послідовному їх демонтажу в Україні.

Читати далі
10 січня 2022 р.

Про проведення фотоконкурсу «Люди, поєднані працею»

Фотоконкурс «Люди, поєднані працею» проводиться Федерацією профспілок України разом з газетою «Профспілкові вісті»  з метою широкого висвітлення професійної діяльності працівників різних спеціальностей та вікових категорій, пропагування безпечних і здорових умов праці, діяльності профспілок, спрямованої на захист трудових прав працівників.

Читати далі

10 января  2022 г.

Запорожская область вошла в топ- 5 регионов по уровню зарплат

Средняя заработная плата в регионе в ноябре составила 13 760 гривны. Если сравнить данные по стране, то Запорожская область по уровню средней зарплаты находится на четвертом месте среди всех регионов Украины.

10 января 2022 г.

В Запорожской области выросла средняя зарплата:
сколько получают горожане

В Запорожской области за период январь-ноябрь 2021, выросла среднемесячная заработная плата одного работника. Теперь эта сума составляет 13 482 гривен.
Об этом сообщает ГУ статистики в Запорожской области
В 2020 году за январь-ноябрь средняя зарплата выросла на 19%. А на сегодняшний день, за тот же период, средняя зарплата выросла на 8%.
6 січня 2022 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ЛИСТОПАДІ 2021 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах листопада 2021 року становив 5 722 грн.

5 січня 2022 р.

Бути причетним до праці металургів - почесно!

Світлана Федченко, табельник плавильного цеху №3 За­порізького заводу феросплавів (ЗФЗ), голова цехової організації ПМГУ, от вже 21 рік працює на одному й тому самому підприємстві. І каже, що пишається своєю приналежністю до ГМК, хоч сьогодні це і не модно. Але ж мода - річ ефемерна. На відміну від економічного добробуту країни, що створюється руками таких людей як Світлана Павлівна. Тож - їй слово:
- Профспілковою роботою як такою я почала займатися вісім років тому. В нашому підрозділі виробниче життя тісно пов’язане з профспілковим, тому тільки прояви ініціативу - і не помітиш, як опинишся у команді профспіл­кових активістів. У 2015 році мене вперше обрали профгрупоргом, потім була заступником голо­ви цехкому, а з 2017-го - голова цехової організації Профспіл­ки плавильного цеху №3, член профкому заводу.
Увійти в курс профспілкових справ мені було не складно. Ду­маю, це тому, що я давно працюю на ЗФЗ і особисто знаю половину трудового колективу. Люди у нас хороші - працелюбні, ініціативні, небайдужі. Вони звертаються до мене з різними питаннями - коли потребують поради, допомоги. Я завжди намагаюся вислухати їх, почути та зрозуміти їхні потреби та зарадити проблемам, адже з будь- якої ситуації, навіть найскладні­шої, обов’язково існує вихід.
 Читати далі
5 січня 2022 р.

Е-лікарняний: що має знати кожен працівник
 
 
Третього червня цього року стартував пере­хідний етап запуску е-лікарняних по всій Україні. З першого жовтня - усі заклади охорони здоров’я України вже остаточно перейшли на оформлення електронних лікарняних.
Міністерка соціальної політики Марина Лазебна розповіла: «Е-лікарняні - це крок назустріч лю­дям. Якщо до сьогодні треба було збирати купу довідок та печаток, то нова система усуває всі складнощі для людини. Реєстри обмінюються ін­формацією між собою без паперів. Відтепер лікарі лікують, люди одужують, роботодавці бачать, що працівники на лікарняному від першого дня, до­кументи обробляються автоматизовано, і люди­на отримує виплати без зайвих затримок».
Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус зазначив: «Електронні листки не­працездатності формуються автоматично, що зручно для українців. Більше немає потреби зби­рати довідки та стояти в чергах. Це прискорить процес отримання виплат. До того ж, кожен змо­же перевірити інформацію про себе в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду Украї­ни. Завдяки цьому процес стане більш відкритим, а корупційні ризики зменшаться».

5 cічня 2022 р.

ЗЗРК ЗАПАЛИВ СВЯТКОВІ ВОГНІ НА ЯЛИНЦІ!

Грудневі дні наповнені запахом мандаринів та мерехтінням ялинкових гірлянд, цікавими подіями та передноворічними дивами.

17 грудня, напередодні улюбленого свята дітлахів Дня святого Миколая, за доброю традицією ПрАТ «ЗЗРК» організував урочисте відкриття новорічного містечка з ялинкою та яскравими фотозонами.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому