Відновлення меткомбінатів Маріуполя за «зеленими» технологіями можливе за 3-5 років – Риженков - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Відновлення меткомбінатів Маріуполя за «зеленими» технологіями можливе за 3-5 років – Риженков

Новости ЦК ПМГУ
11 липня 2023 р.

Відновлення маріупольських «Азовсталі» та ММКІ з використанням «зелених» технологій після звільнення міста може зайняти від 3 до 5 років. Таку оцінку дав генеральний директор групи «Метінвест» Юрій Риженков в інтерв’ю для проєкту FAQTalks.

Юрій Риженков зауважив: із того, що можна побачити на фото і відео, пошкодження на «Азовсталі» – серйозні. Проте він має надію, що буде можливо відновити деякі виробництва на меткомбінаті.

«Коли українські військові звільнять Маріуполь, коли ми туди приїдемо, то побачимо, що можна з цим зробити. Ми розуміємо, що пропаганда агресора працює на те, щоб розповідати байки про відновлення виробництва на комбінаті хоч завтра. Ми не бачимо для них можливості зараз відновити щось на виробництві «Азовсталі», – розповів він.

Що стосується строків повоєнної відбудови, то у компанії раніше підіймали архіви з відновлення Маріуполя та Донецька після Другої світової. На «Азовсталі» першу піч відновили за пів року після звільнення, на Донецькому металургійному заводі – через чотири місяці.

«Тому є технології, є розуміння, як швидко можна відновити виробництво. Але тут не треба забувати, що в нас немає бажання відновлювати стару технологію, яка існувала на ММК ім. Ілліча й «Азовсталі», це вже вчорашній день. Сьогодні весь світ рухається до «зеленої» металургії, до електрометалургії, і відновлення наших комбінатів у Маріуполі відбуватиметься в цьому ключі», – зазначив Юрій Риженков.

СЕО компанії пояснив, що відновлення виробництва за новими «зеленими» технологіями потребуватиме більше часу, адже треба буде будувати майже з нуля – це займає 3-5 років.

За його словами, у компанії наразі є бачення відбудови Маріуполя. До проєкту «Маріуполь Reborn» долучився Рінат Ахметов, група вже виділила кошти на функціонування цього центру, який першочергово дасть змогу розробити нову стратегію розвитку міста, зокрема, промислову.
«Не можна просто прийти й сказати: зараз ми повністю відбудуємо «Азовсталь». Нині «Азовсталь» – це символ, фортеця. Тому нам треба буде зрозуміти, яка частина металургії має залишатися в Маріуполі, як вона виглядатиме, і як має виглядати так звана промислова карта міста. І тільки тоді починати його відбудову», – зауважив він.

За словами гендиректора «Метінвесту», нинішня роль компанії – бути головним партнером саме зі створення дизайну майбутнього міста. Надалі вона зміниться на роль головного партнера у відновленні, і Маріуполь буде сучасним містом із розвиненою економікою.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому