ЗАКОНОПРОЕКТ 9510 МАЄ СТАТИ ГАРАНТОМ У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ ПРАЦІВНИКА З РОБОТОДАВЦЕМ - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

ЗАКОНОПРОЕКТ 9510 МАЄ СТАТИ ГАРАНТОМ У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ ПРАЦІВНИКА З РОБОТОДАВЦЕМ

Новости ФПУ
14 серпня 2023 р.

Як повідомлялось, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 9510 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, в тому числі у випадку неплатоспроможності роботодавця", яким передбачено низка норм, що спрямовані на посилення захисту прав працівників на своєчасне отримання зарплати.

У членських організаціях ФПУ, в у трудових колективах спілчани обговорюють зазначений документ, яким, зокрема, пропонується надати працівнику право призупиняти виконання роботи у разі, якщо роботодавець затримує заробітну плату. При цьому роботодавець має сплатити працівнику компенсацію за цей період. Законопроектом 9510 також передбачено виплата компенсації у розмірі трьох середньомісячних зарплат та зарахувати цей період до страхового стажу.

Ми звернулись до представників трудових колективів, членів профспілки окремих вітчизняних підприємств з проханням висловити власну думку щодо зазначеного документу.
Олена Мороз, слюсар з контрольно-вимірювальних приладів центру АСУТП цеху №14 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», голова цехового комітету ПМГУ :

1. За який період ви не отримуєте заробітну плату?
- На теперішній час Я не отримую заробітну плату за 9 (дев’ять) місяців.

2. А які при цьому у вас виникають проблеми? Що ви вимушені робити, щоб їх розв’язати?
- Це не можливо назвати життям, це існування. Одна з головних проблем це несплата та заборгованість за ЖКГ, а також проблеми зі здоров'ям. Щоб їх розв’язати доводиться позичати, залізати у борги.

3. Що робить керівник Вашого підприємства, щоб виплатити вам затриману зарплату? Що ви думаєте про свого керівника?
- Керівники годують нас обіцянками, іноді частково виплачують мізерний відсоток від заборгованості по заробітній платі. А про попереднього керівника вже немає сенсу думати.

4. Законодавством передбачено, що у разі затримки зарплати більш ніж на 1 місяць роботодавець разом із затриманою зарплатою має сплатити працівнику компенсацію, розмір якої залежить від рівня інфляції за цей період. Чи сплачують вам компенсацію за затримку заробленого? Чи достатньо суми цієї компенсації, щоб сплатити всі борги, які виникли у вас за той час, коли ви не отримували зарплату?
- Ні, ніякої компенсації не сплачується. Отже сплата боргів відтягується.

5. Як ви думаєте, прийняття законопроект 9510 у разі його ухвалення, покращить Ваше економічне становище?
- Цей законопроект має стати гарантом у моїх трудових відносинах із роботодавцем. Для цього потрібні конкретні механізми застосування, а не бездіяльність влади.


© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому