Страйк працівників американських автозаводів дає результат - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Страйк працівників американських автозаводів дає результат

Новости ЦК ПМГУ
12 жовтня 2023 р.

Страйк на заводах трьох провідних автовиробників триває вже четвертий тиждень, але останні події вселяють оптимізм.

Профспілки Канади та США заявляють про прогрес у переговорах з автогігантами, повідомляє агентство Associated Press.

Американська компанія General Motors і канадська профспілка Unifor, що об'єднує робочих автомобільних заводів у Канаді, досягли попередньої контрактної угоди, поклавши край багатоденному страйку.

Близько 4300 страйкуючих робітників на двох заводах GM і складі запчастин, що знаходяться в Канаді, повернулися на роботу і пізніше проголосують за трирічну угоду. Голова профспілки Unifor Лана Пейн заявила, що зіткнувшись із страйком, автогігант не мав іншого вибору, окрім як слідувати типовій угоді, досягнутій раніше з компанією Ford.

У Unifor заявили, що угода включає підвищення заробітної плати майже на 20% для виробничих робітників та на 25% для кваліфікованих фахівців. Робітники отримають 10% від загальної суми збільшення заробітної плати у перший рік, 2% у другому та 3% у третій. Компанія також погодилася забезпечити зростання доходів співробітників, починаючи з грудня 2024 р. Тимчасовим працівникам також буде підвищено заробітну плату, а ті, у кого стаж роботи становить не менше одного року, отримають постійну роботу.

Серйозних результатів профспілки досягли й у переговорах із автоконцернами Ford та Stellantis.
Страйк, що триває з середини вересня, став першим у своєму роді в історії американського профспілкового руху. Вперше співробітники всіх трьох найбільших автомобільних компаній, що діють у США (Ford, General Motors, Stellantis), об'єднали свої зусилля та оголосили страйк одночасно.

Протест робітників американського автомобільного сектору організовано під прапором профспілки United Auto Workers (UAW).

Робітники трьох американських автогігантів вимагають підвищення заробітної плати, відновлення пільг, що існували до фінансової кризи 2008 року, наприклад, пільг для пенсіонерів, а також збільшення кількості оплачуваних відпусток.

Глава Об'єднаної профспілки працівників автомобільної промисловості (UAW) Шон Фейн сказав, що загроза повномасштабного страйку на GM призвела до потрібного результату. А саме до угоди про те, що на працівників підприємств із випуску електромобільних акумуляторів, що належать GM, також має поширитися трудова угода, яку автовиробник має укласти з профспілкою.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому