«Профспілки світу спільно з народом України: на захисті від агресії, заради життя, свободи і демократії» - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

«Профспілки світу спільно з народом України: на захисті від агресії, заради життя, свободи і демократії»

Новости ЦК ПМГУ
20 травня 2024 р.

Така тема була висвітлена на пресконференції, яку 15 травня організували і провели Федерація профспілок України і Конфедерація вільних профспілок України в Інформаційній агенції «Укрінформ».

На питання журналістів відповідали Голова ФПУ Григорій Осовий, Голова КВПУ Михайло Волинець, Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок (ITUC) Люк Тріангл (Luc Triangle), Генеральний секретар Глобальної профспілки IndustriAll Атле Хойє (Atle Høie), Генеральний секретар Глобальної профспілки UNI Крісті Хоффман (Christy Hoffman), Генеральний секретар Британського конгресу тред-юніонів Пол Новак (Paul Nowak).

Серед проблем, на які найбільше скаржаться профспілки керівництву Федерації профспілок України, — порушення трудових прав і колективних договорів та втрата робочих місць.

Про це під час пресконференції заявив Григорій Осовий, відповідаючи на питання кореспондента агентства.

«Перше — це втрата робочих місць. Близько 5 млн робочих місць було втрачено. Далі — високий рівень безробіття - майже 20%. І поки що тенденція до його зменшення є надто слабкою, щоб говорити, що ми повернемо всіх, хто бажає працювати, щоб надати таку можливість людям. Третє — це надзвичайно низький рівень зарплати», - зазначив він.

Голова ФПУ заявив, що держгарантія мінімальної зарплати станом на сьогодні у перерахунку по курсу долара становить лише 180 доларів на місяць, за повну норму робочого часу. За його словами, при цьому українські біженці, які перемістилися у країни Європи, отримують на місяць фінансової, матеріальної допомоги на суму від 800 до 1000 євро.

«Є і борги по зарплаті в силу різних причин: десь є розбиті підприємства і немає економіки, і така заборгованість висить уже роками, є і ситуації, де є працююча економіка, але бізнес насамперед сплачує за електроенергію, сплачує податки, а робітника ставить у чергу щодо виплати зарплати. І звичайно, йдеться безпосередньо про порушення трудових прав і колективних договорів», - поінформував Осовий.

За його словами, в умовах війни стоять величезні виклики, і потрібно створити ресурс життєзабезпечення для тих людей, які втратили свою роботу і засоби існування.

«І це ми маємо робити спільно - у діалозі з урядом, роботодавцями - і шукати цю подушку безпеки і спроможності втримати наші ресурси, які є в Україні. Виклики у нашій країні перед владою і бізнесом, роботодавцями, профспілками наразі є надзвичайно великими. І, звичайно, (потрібно — ред.) задіяти той ресурс допомоги, який є можливий на сьогодні», - сказав він.

Окремо голова ФПУ зазначив, що приїзд в Україну місії високого рівня, а саме — представників Міжнародної конфедерації профспілок, Глобальної профспілки IndustriAll і одного з найбільших національних профцентрів Великобританії - Британського конгресу тред-юніонів, є підтвердженням того, що (світовий — ред.) профспілковий рух поділяє українські виклики і турботи та готовий разом з Україною обстоювати і захищати права працівників, права на гідну працю, достойну оплату праці тощо.

Як повідомлялося, генеральна секретарка Європейської конфедерації профспілок (ITUC) Естер Лінч поінформувала, що інвестори у відбудову України мають гарантувати робочі місця із належною зарплатою.

У Міжнародній конфедерації профспілок вважають, що фундаментальні права робітників мають залишатися недоторканими попри воєнний стан в Україні і висловлюють занепокоєння їхнім звуженням у трудовому законодавстві.

Про це заявив генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок (ITUC) Люк Тріангл. Він зазначив, що глобальний профспілковий рух від початку повномасштабного вторгнення РФ стоїть на боці народу України і не змінюватиме своєї позиції ані зараз, ані в майбутньому.
Він поінформував, що члени делегації під час дводенного візиту в України мали зустрічі з політичним керівництвом і роботодавцями.

«Я мушу сказати, що при тому, що у нас є певне розуміння, що у таких ситуаціях країна застосовує правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, але це ніяким чином не є виправданням того, що урізуються і гранично обмежуються права робітників і профспілок», - сказав Тріангл.
Він наголосив, що права робітників мають залишатися недоторканими попри воєнний «чи якийсь інший» стан, тому що вони є універсальними, і їх треба поважати.

«Право на колективний договір і повага до колективних договорів, які відповідають ключовим стандартам Міжнародної організації праці, теж мають поважатися урядом. І в цьому сенсі зменшення рівня колективного договору до індивідуальних договорів між роботодавцем та робітником і неповага до колективних договорів, які підписуються на рівні компаній, це неприйнятно ані у стані війни, ані в стані миру», - наголосив генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок.

За його словами, право на мирні зібрання, на страйки теж є універсальними фундаментальними правилами, прийнятими цивілізованим людством, і у нинішніх виняткових умовах війни вони теж мають діяти.

За словами Тріангла, очолювана ним організація чітко підтримує вступ України до ЄС. Водночас він зауважив, що приєднуватися до Євросоюзу потрібно з високими стандартами життя і законодавства.

«Якщо в Україні є політики, які можуть вважати, що це добре – прийти в ЄС із найслабшим законодавством щодо соціальних стандартів, із найнижчим рівнем мінімальної зарплатні, то я вам скажу з нашого досвіду, що це абсолютно неправильний шлях, який не веде до приєднання до ЄС… Якщо ви хочете досягти прогресу в ЄС, ви маєте подбати про те, щоб вступити до ЄС із хорошими зарплатами та гідними умовами праці… Інакше ті українці, які поїхали, не повернуться», - зауважив Тріангл.

Генеральний секретар МКП також підкреслив, що українські профспілки мають бути залучені і до процесу відбудови України.

«Ми знаємо, на які ризики може наражатися відбудова, куди вливаються сотні мільярдів, якщо не поставити це на правильні рейки. Цю роботу треба відповідно координувати, має бути соціальний діалог, і роль профспілок дуже важлива у період відбудови», - переконаний він.

Захід транслювався на сайті та YouTube-каналі Укрінформу.

Запис можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=iDnmg3iLFbQ

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом.
© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому