Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці

Новости ЦК ПМГУ
19 червня 2024 р.

У травні 2024 року вперше за два роки відсоток промислових компаній, які працюють на повну потужність, перевищив 15%. Показник сягнув 18%, тоді як у квітні дорівнював 13%. Про це свідчать дані опитування, проведеного Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

Також зменшилася частка компаній, яким важко передбачити, що буде з діяльністю підприємства через два роки: з 38,2% у квітні до 30,9% у травні.

«Показник невизначеності у дворічній перспективі поступово знижується з лютого цього року. Тоді він становив 50,6%, тепер – 30,9%, і це найнижче значення з жовтня 2022-го. Водночас ми бачимо чітку тенденцію також до стагнації або зниження позитивних очікувань на дворічний період.

Тобто бізнес розуміє, що буде робити за два роки, але не бачить це майбутнє позитивним. Швидше за все, тому що він все більше звикає до думки, що війна триватиме довго», – зазначила представниця ІЕД Оксана Кузяків.

Вона додала, що, разом з тим, оцінки фінансово-економічної ситуації на підприємствах та загальноекономічного середовища у піврічній перспективі зростають. Респонденти не очікують погіршення ситуації ані на власних підприємствах, ані загалом в економіці країни. Це можна назвати оптимістичною адаптованістю бізнесу до поточних умов.

При цьому підприємства вже майже рік стабільно мають портфель замовлень на більш ніж три місяці.

Водночас у бізнесі продовжується, з одного боку, скорочення кількості працівників, а з іншого – погіршення проблеми з пошуком кваліфікованих кадрів.

Загалом брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки у наступні місяці.

Наголошується, що рейтинг перешкод для бізнесу суттєвих змін не зазнав. Трійка лідерів серед перешкод лишається незмінною вже декілька місяців: це – небезпека працювати, брак робочої сили та зростання цін.

«56% зазначили, що небезпека ведення ділової активності є найбільшою перешкодою – і такого високого показника не було навіть на початку війни. Найбільше на це скаржиться великий бізнес.

Також знову актуалізувалася проблема електропостачання – порівняно з квітнем на неї скаржаться вдвічі більше підприємств (21% – у квітні, 41% – у травні)», – відзначив експерт ІЕД Євген Ангел.
© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому