Феросплавні заводи України скоротили випуск продукції майже на 50%
Новости ЦК ПМГУ
17 лютого 2025 р.

Феросплавні підприємства України у 2024 році скоротили випуск продукції на 49,4% рік до року – до 108,2 тис. тонн. Про це повідомила Українська асоціація виробників феросплавів (УкрФА).
Зокрема, за минулий рік виробництво скоротилося таким чином: силікомарганець – на 45% рік до року (до 104,2 тис. тонн), феромарганець – на 66,5% (до 3,6 тис. тонн). Випуск феросиліцію (у перерахунку на 45%) та інших феросплавів становив 0,12 і 0,28 тонн відповідно. Виробництво металевого марганцю і марганцевого концентрату минулого року не здійснювалося.
«Навесні 2024 року феросплавні підприємства України відновили роботу з мінімальним завантаженням, тому виробничі результати виявилися очікувано скромними. Завантаження виробничих потужностей не перевищувало 6%, а видобувні потужності продовжували простоювати», – йдеться в повідомленні.
За підсумками минулого року підприємства галузі скоротили експорт феросплавів у 4,5 раза – до 77,3 тис. тонн з 344,2 тис. тонн у 2023-му. Експорт здійснювався до Польщі (27,4% поставок у грошовому виразі), Туреччини (21,5%) та Італії (19,8%).
УкрФА підкреслює, що через низькі обсяги виробництва, високу вартість електроенергії, зниження цін на продукцію на глобальних ринках представники галузі не впевнені, чи будуть виробляти продукцію в лютому і куди будуть її продавати.
«Для нас ключова проблема – електроенергія. Якщо вирішиться питання з вартістю електроенергії та стабільністю її подачі для промислових споживачів на прифронтових територіях, то це стане передумовою для збільшення виробництва на феросплавних підприємствах і відновлення роботи ГЗК. Принаймні Покровський ГЗК розглядає можливість запуску збагачувальної фабрики у квітні, оскільки до червня запаси готової продукції закінчаться», – відзначили в асоціації.