Заклик до влади: ПМГУ виступає проти підвищення тарифів на вантажоперевезення
Новости ЦК ПМГУ
03 березня 2025 р.

Центральна рада Профспілки отримала звернення голови первинної організаціі ПМГУ ПрАТ «Полтавський ГЗК» Дмитра Вінівітіна, в якому висловлюється категорична незгода з ініціативою АТ «Укрзалізниця» щодо підвищення тарифів на вантажні перевезення на 37% і міститься прохання звернутися до органів державної влади та профільних відомств із вимогою переглянути це рішення.
Первинна профспілкова організація, що представляє інтереси понад 5300 працівників ПрАТ «Полтавський ГЗК» та ТОВ «Єристівський ГЗК», обґрунтовано вважає, що таке підвищення тарифів створить значний економічний тиск на стратегічні підприємства країни. В умовах війни та нестабільної економічної ситуації це може призвести до зменшення обсягів виробництва, зупинки підприємств та, як наслідок, скорочення персоналу.
Значна частка продукції гірничо-металургійного комплексу транспортується залізницею, а її питома вага у вантажних перевезеннях становить 40-50%. Підвищення тарифів неминуче призведе до зростання витрат, що ускладнить роботу підприємств та негативно позначиться на заробітних платах працівників.
Голова наглядової ради АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін раніше наголошував, що процедура підвищення тарифів має бути прозорою, прогнозованою та зрозумілою бізнесу. Однак нинішня ініціатива не відповідає цим принципам і не враховує інтереси стратегічних підприємств країни.
Голова ПМГУ Олександр Рябко направив листа Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, у якому наголошує на важливості стабільної логістики для підприємств ГМК. У листі зазначено, що зростання тарифів на вантажоперевезення залізницею ускладнить вирішення соціально-економічних питань трудових колективів, які працюють у вкрай складних умовах кадрового дефіциту. Крім того, це рішення поставить під загрозу фінансову стабільність галузі та можливості зростання зарплат.
Профспілка закликає Уряд приділити серйозну увагу питанню обґрунтованості підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення та прийняти відповідне рішення. Адже економічне зростання країни можливе лише за умови збалансованої тарифної політики, яка не ставить під загрозу виробництво та робочі місця українців.
Гірничо-металургійна галузь залишається ключовою складовою економіки України, а забезпечення її стабільності – важливе завдання для держави. Центральна рада Профспілки сподівається на врахування аргументів галузевих підприємств та прийняття виваженого рішення на користь працівників ГМК.