«Good Industrial Jobs»: мобілізуємося, щоб відстоювати свої права!
Новости ЦК ПМГУ
19 березня 2025 р.

IndustriAll European Trade Union – федерація незалежних і демократичних профспілок, яка об’єднує 7 мільйонів працівників із 39 європейських країн, ініціювала кампанію «Good Industrial Jobs». Її мета – привернути увагу політиків, роботодавців і суспільства до проблем європейської промисловості та її працівників.
У межах цього проєкту в різних країнах Європи відбуваються масштабні акції, в яких активно беруть участь працівники гірничо-металургійного сектору.
IndustriAll European Trade Union заявляє:
Європейська промисловість та її працівники зіткнулися з численними кризами: наслідки пандемії, порушення ланцюгів постачання, війна, енергетична та соціально-економічна нестабільність, праворадикальні сили набирають обертів.
Працівники занепокоєні перспективами щодо їх робочих місць, рівня заробітної плати та умов праці. Вони отримують все меншу частку економічних вигод, тоді як прибутки компаній зростають. Цифровізація, декарбонізація та глобальна економічна нестабільність створюють нові виклики.
Боротьба зі зміною клімату є нагальним завданням, проте працівники потребують додаткової підтримки для адаптації до змін і переходу на нові робочі місця.
Дерегулювання та нові фінансові правила ЄС можуть погіршити ситуацію. Агресивна конкуренція та політика зниження витрат загрожують ослабленням промисловості та поглибленням соціальної та економічної нерівності.
Відсутність чіткої Європейської промислової стратегії, помилкові корпоративні рішення та недостатні інвестиції вже зробили деіндустріалізацію не загрозою, а реальністю.
IndustriAll European Trade Union пропонує п’ять негайних дій для запобігання деіндустріалізації:
- Захист робочої сили та промислових потужностей. (Запровадити мораторій на примусові звільнення та ліквідацію промислових активів через колективно узгоджені плани та інвестиції SURE 2.0.)
- Інвестуйте – припиніть заходи жорсткої економії. (Переглянути фіскальні правила для фінансування соціальних та екологічно сталих перехідних ініціатив)
- Використовуйте державні закупівлі для стимулювання попиту. (Закріпити соціальні вимоги в державних замовленнях для підтримки місцевих інвестицій)
- Подолання інвестиційного розриву. (Забезпечити залучення додаткових коштів із фондів ЄС для підтримки промисловості)
- Зміцнення промислової стійкості на глобальних ринках. (Боротися з надлишковими потужностями та несправедливою торгівлею, захищаючи європейські робочі місця)
Ці заходи необхідні негайно – не можна трансформувати галузі, які вже втрачено. Водночас не слід втрачати з поля зору цілі, які ми очікуємо від Промислової угоди Європейської комісії.
П’ять інвестиційних вимог для нової промислової угоди
- Комплексний план справедливої трансформації. (Інвестуйте в професійну підготовку, щоб гарантувати справедливий перехід до сталих галузей)
- Стратегічний промисловий план. (Розвивайте активну промислову політику із соціальними гарантіями в державних інвестиціях для інклюзивного зростання)
- Право на енергію. (Забезпечити доступ до надійних, екологічно чистих і доступних джерел енергії для домогосподарств і підприємств)
- Демократія на робочому місці. (Посилити колективні переговори та участь працівників у прийнятті рішень. «Нічого про нас без нас»)
- Гарантії у глобальному ланцюгу постачання. (Запровадити справедливі закупівельні процедури та обов’язкову відповідальність за дотримання прав людини в ланцюгах постачання)
Разом ми здатні побудувати стійку, конкурентоспроможну та справедливу Європу з гідними робочими місцями у промисловості для всіх.
Мобілізуємося, щоб відстоювати свої права!