Архив "Новости ЦС ПМГУ" - стр.1 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Новости ЦС ПМГУ" - стр.1

Новини > Архив Новости ЦС ПМГУ
9 листопада 2021 р.

Обсяг реалізованої промислової продукції зріс з початку року на 44%, – Держстат
Україна у січні-вересні 2021 року реалізувала промислову продукцію (товари, послуги) на суму 2,51 трлн грн, що на 44% більше, ніж у січні-вересні 2020 року (1,74 трлн грн), у томі числі за межі країни – на суму 758,86 млрд грн. Про це повідомила Державна служба статистики.

За даними Держстату, у вересні 2021 року порівняно з вереснем 2020 року оборот реалізованої добувної та переробної промисловості зріс на 36,6%. Реалізація продукції добувної промисловості у вересні цього року порівняно з аналогічним місяцем минулого року зросла на 31,3%, переробної промисловості – на 37,7%.

Порівняно з попереднім місяцем (вересень до серпня 2021 року) реалізація у добувній промисловості знизилася на 13,9%, у переробній – зросла на 3,5%.

У загальному обсязі реалізації промпродукції за дев'ять місяців 2021 року найбільша питома вага припадала на переробну промисловість (62,5%), постачання електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря (18,7%), добувну промисловість та розробку кар'єрів (17,6%), на металургійне виробництво (17%).

Як повідомлялося, у січні-серпні 2019 року реалізовано промислову продукцію (товари, послуги) на 1,69 трлн грн, що на 4,7% більше, ніж у січні-серпні 2018 року (1,61 трлн грн), у тому числі за межі країни – на 457,5 млрд грн.

7 жовтня 2021 р.

Руки геть від наших прав!!!

Сьогодні профспілки на Всеукраїнській акції протесту у Києві вимагають від Уряду, Верховної Ради України, бізнес асоціацій, транснаціональних корпорацій та усіх роботодавців:
1. НІ – прийняттю антитрудових та антипрофспілкових законопроектів №№ 5371, 5388 і 2681 від влади. STOP надуманій дерегуляції трудових відносин - самоусуненню Уряду і парламентської більшості від законодавчого гарантування трудових прав працівників та конституційної правозахисної функції профспілок!
ПРИЙНЯТТЯ нового Трудового кодексу, який захистить людей праці.
Влада – руки геть від майна громадських організацій та профспілок!
2. Гарантувати забезпечення конституційного права громадян на повну і продуктивну зайнятість, гідну оплату праці, безпеку і здоров’я працюючим.
3. ДОСТУПНІ для населення справедливі ціни на український газ, тарифи на електроенергію та комунальні послуги;
Вільний ринок енергоносіїв не повинен знищувати вітчизняну промисловість, робочі місця і соціальну сферу.
4. Для скорочення бідності та соціальної нерівності  затвердити Держбюджет України на 2022 рік з безумовним дотриманням визначених законами України розмірів грошових виплат і соціального захисту громадян, зокрема:
  • мінімальної заробітної плати – 6900 грн.;
  • мінімальної пенсії – 3600 грн.;
  • посадового окладу першого тарифного розряду у бюджетній сфері – 6500 грн.
5. До кінця цього року виплатити заборговану 140 тис. працівникам заробітну плату у розмірі майже 4 млрд. грн.
Прийняти на VI сесії Верховної Ради України законопроекти, якими будуть гарантовані виплати працівникам у разі банкрутства підприємства.
Заробітна плата – власність працівника!
6. Забезпечити повну і своєчасну виплату лікарняних, декретних, соціальних послуг та пенсій! Припинити одержавлення самоврядних фондів загальнообов’язкового соціального страхування, ліквідувати дефіцит їх бюджетів та Пенсійного фонду.
7. Забезпечити конституційне право на якісну доступну освіту, медичні послуги, право молоді на перше робоче місце і молодій сім’ї на житло.


28 вересня 2021 р.

Ювілейна Робітнича спартакіада ПМГУ стартувала!

Тридцята Всеукраїнська робітнича спартакіада ПМГУ виявилася вельми неординарною. По-перше, через карантинні обмеження довелося переносити її з минулого року на вересень 2021. По-друге, відкрили її в Нікополі. Ще одне нововведення торкнулося збільшення до 10 видів спорту: в програмі з'явилися змагання з дартсу. Оскільки це була перша «проба пера», заздалегідь домовилися, що в загальний залік цей вид спорту не увійде.

Але, незважаючи на всі обставини, ювілейну спартакіаду з нетерпінням очікували і до неї готувалися. І нарешті, з 24 по 26 вересня, на базі спортивних споруд СК «Електрометалург» Нікопольського заводу феросплавів вона стартувала!

Команди 16 підприємств ГМК (всього більше 250 спортсменів), розділившись на дві підгрупи (6 підприємств у першій і 10 - у другій), мірялися силами в шахах, шашках , баскетболі та дартсі.

Після проходження всіма учасниками мандатної комісії, перший заступник голови Центральної ради ПМГУ, голова ЦФСК «Металург» В.Гавриленко відкрив ювілейну спартакіаду. Почали з хвилини мовчання в пам'ять про колег, які пішли з життя: С.Я. Рохкіна, В.І. Олефіренка, В.Г. Дуплія. Всі троє неодноразово були в оргкомітеті спартакіади, присвятили багато років своєї професійної діяльності розвитку робітничого спорту.

Продовжили позитивною інформацією про успіхи збірної ПМГУ на Всеукраїнській спартакіаді трудящих промислової сфери і транспорту, зачитали вітальні адреси від президента НОК та голови ФПУ. Обговорили дотримання санітарно-епідеміологічних правил при проведенні змагань. Після жеребкування команди з шахів, шашок та баскетболу вирушили на свої ігрові майданчики.

Першими комплекти нагород розіграли шахісти (головний суддя змагань С.Ціраковський). Зустрічі проводилися в міському шаховому клубі, в них брали участь 38 осіб (13 команд).

У підсумку командні результати виглядали наступним чином. У першій підгрупі перше місце - у шахістів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, на другому місці - шахісти Північного гірничо-збагачувального комбінату, на третьому – «Запоріжсталі». У другій підгрупі «золото» забрала команда Запорізького залізорудного комбінату, «срібло» - «Інтерпайп Ніко-Тьюб», «бронзу» - Нікопольський завод феросплавів.

Динамічні шашкові баталії зібрали 45 осіб (15 команд). У першій групі перемогли спортсмени «Запоріжсталі», ММК ім.Ілліча дісталося срібло, а бронза – представникам АрселорМіттал Кривий Ріг. У другій групі традиційно лідерство втримала команда Запорізького залізорудного комбінату, на другій сходинці п'єдесталу розташувалися їхні колеги з Криворізького залізорудного комбінату, на третій (досить несподівано) - шашкісти «Запоріжвогнетрив» .

Незважаючи на дебют нового виду спорту, дартс (головний суддя О.Чумак) викликав неабиякий інтерес. Серед учасників були як «професіонали», так і початківці, але задоволення від змагань отримали всі! Адже для участі в цьому виді спорту не потрібно особливих фізичних здібностей і виснажливих тренувань. До того ж, часто на результати впливає «пані удача». В підсумку одноденного турніру в першій групі чемпіонкою стала команда «АрселорМіттал Кривий Ріг», на другому місці – «Азовсталь», на третьому - Південний ГЗК. Найвлучнішими у другій групі підприємств виявились спортсмени Інгулецького ГЗК, друге місце - у Авдіївського КХЗ, третє - у Центрального ГЗК.

Найбільш напружені баталії відбувалися в баскетболі (головний суддя С.Івчатов) . Глядачів до останньої миті тримало в напрузі змагання команд Південного ГЗК і «Азовсталі». Завдяки вольовим якостям останнім вдалося «вирвати» кінцівку матчу і завоювати бронзу. У фіналі за золото команда «Запоріжсталі» обіграла баскетболістів «АрселорМіттал». У фіналі другої групи всього на два очка розійшлися в рахунку постійні суперники - збірні Інгулецького і Центрального гірничо-збагачувальних комбінатів. Більш наполегливими виявилися баскетболісти Інгулецького ГЗК. Набір бронзи відвезли з собою коксохіміки з Авдіївки.

За результатами всіх ігор (з урахуванням всіх залікових видів спорту) вийшли такі попередні підсумки:
У першій групі підприємств на першому місці «Запоріжсталь», на другому – ММК ім.Ілліча, на третьому – «АрселорМіттал Кривий Ріг» .
У другій групі трійка лідерів виглядає таким чином: перше місце - Запорізький ЗРК , друге і третє місця - «Інтерпайп Ніко-Тьюб» та Криворізький ЗРК.


22 сентря 2021 г.

Миколаївський глиноземний завод: сподівання на закон та справедливість

21 вересня в Миколаєві біля апеляційного суду зібралось декілька сотень представників Миколаївського глиноземного заводу. Адже саме там проходило друге засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду м. Миколаєва про стягнення з МГЗ 9,2 млрд грн на користь громадської організації «Стоп шлам» за нібито екологічні порушення. При цьому в якості доказу використовується психологічна експертиза про завдану «моральну шкоду» 1279 членам цієї організації. Представники глиноземного заводу наполягають на необґрунтованості висновку експерта, яким керувався суд першої інстанції.

Біля будівлі суду зібрались представники Миколаївського глиноземного заводу та представники територіальних організацій ПМГУ на підтримку наших профспілчан.

На засіданні апеляційного суду вивчають декілька томів справи щодо екобезпеки підприємства.

Оскільки представники МГЗ надали нові докази вже в апеляційній справі, захист «Стоп Шлам» подав клопотання про визначення чіткого регламенту процесу з'ясування обставин справи та перевірки доказів. У судовому засіданні оголошена перерва до 9:30 12 жовтня.


25 серпня 2021 р.

Охорона праці: спільна позиція Профспілок і роботодавців

СПО об’єднань профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні, як суб’єкти соціально-трудових відносин, звернулися з листом до Кабінету Міністрів України щодо законопроєкту «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі».

Слід зазначити, що недавно відбулася робоча зустріч представників Мінекономіки зі сторонами соціального діалогу щодо наближення позицій відносно законопроєкту «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» в останній редакції (від 19.07.2021р.). На ній були присутні група експертів Мінекономіки, група фахівців Державної служби України з питань праці, представники роботодавців, фахівці Державної регуляторної служби та інші фахівці, а від сторони профспілок СПО об’єднань профспілок були присутні Голова СПО, Голова ФПУ Г.Осовий, Голова ПМГУ О.Рябко, очільники та спеціалісти українських профспілок. Сторона профспілок вже вкотре висловила свою позицію про чергове непогодження законопроєкту також і в цій редакції, озвучила основні зауваження до нього, наголосила на загрозах і неприпустимих ризиках, які можуть виникнути у разі його прийняття.

Результатом зустрічі став спільний лист СПО об’єднань профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні до Кабінету Міністрів України.

Крім іншого, у листі викладені пропозиції щодо ініціювання перегляду проблемних питань правового регулювання Закону України «Про охорону праці» з метою осучаснити цей Закон замість прийняття законопроєкту Мінекономіки «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі». Також автори листа вважають за доцільне перенесення терміну подання законопроєкту «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі» до Верховної Ради України з вересня 2021 року на грудень цього року.


25 серпня 2021 р.

Мінімальну зарплату розраховуватимуть по-новому: проєкт погоджений

Кабмін на черговому засіданні погодив законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оплати праці. Проектом запропоновані зміни до КЗпП та Закону про оплату праці, зокрема пропонується:
- визначити, що оплата праці працівників, зайнятих на роботах із шкідливими, особливо шкідливими та небезпечними умовами праці, здійснюється в підвищеному розмірі, який визначається з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, а також положень генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод, колективного договору. Визначення шкідливих особливо шкідливих та небезпечних умов праці здійснюється за результатами атестації робочих місць за умовами праці, якщо інше не передбачено законодавством;
- оплата праці працівників, що виконують роботу з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, в особливих природних географічних i геологічних умовах, умовах підвищеного ризику для здоров’я, може здійснюватися у підвищеному розмірі відповідно до норм законодавства, положень генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод, колективного договору.
При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:
- суми, на які підвищується оплата праці відповідно до статті 100 Кодексу законів про працю, — незалежно від способу встановлення такого підвищення (доплата, надбавка, підвищення окладу тощо);
- доплата за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника;
- суми підвищення оплати праці за роботу в нічний час, роз’їзний характер робіт;
- оплата роботи в надурочний час;
- оплата за залучення до роботи у вихідні, святкові і неробочі дні;
- премії до святкових і ювілейних дат;
- сума індексації заробітної плати;
- сума компенсації втрати частини доходів, у зв’язку з порушенням строків виплати заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати визначається з урахуванням:
- потреб працівників та їхніх сімей;
- загального рівня середньої заробітної плати в цілому по Україні;
- розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- прогнозного індексу споживчих цін на період, на який встановлюється розмір мінімальної заробітної плати;
- рівня зайнятості, продуктивності праці, збалансованості та обґрунтованості Державного бюджету;
- рівня податків, обов’язкових зборів та внесків.

Мінімальна заробітна плата встановлюється у розмірі, не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Найближчим часом законопроект буде зареєстровано у Верховній Раді. Якщо його підтримають народні депутати, то Закон набуде чинності з 1 січня 2022 року

17 серпня 2021 р.

Молодь звернулась до Президента України, а відповів його Офіс: ні про що…

17 червня цього року Молодіжна рада Профспілки металургів і гірників України звернулась з офіційним листом до Президента України В.Зеленського – гаранта конституційних прав громадян, в якому застерегла Главу Держави від негативних наслідків, які може спричинити прийняття антисоціальних законопроєктів №5371 та №5388.

У листі молодих працівників (віком до 35 років) підприємств гірничо-металургійного комплексу викладена аргументована позиція щодо законодавчих ініціатив влади з реформування трудового законодавства.

Зазначимо, що до складу ПМГУ, крім робітничої молоді, також входять студенти профільних коледжів, які готують фахівців для галузі. Всього молодіжний авангард нашої профспілки складає 62 тисячі осіб. А це - немало.

Хотілося б сподіватись, що більша частина з них залишиться працювати на українських підприємствах. І залежить це від того, наскільки влада зможе забезпечити основоположні права і свободи громадян, в першу чергу – на гідну працю і гідне життя.

Нещодавно отримали з Офісу Президента відповідь на лист Молодіжної ради, у якій вказано, що дані питання не входять до компетенції В.Зеленського і тому переадресовані до Верховної Ради і Кабінету Міністрів України (лист №44-01/2067 від 19.07.2021 підписала заступник керівника Офісу Ю.Свириденко). Тобто не зазначена позиція Глави Держави стосовно вказаних законопроєктів, які на думку молоді порушують принципи справедливості та законності.

Оцінюючи таку відповідь, припускаємо, що Президент і не знав про існування цього листа, бо чиновники Офісу Президента ще донедавна були головними ініціаторами цих законодавчих змін… Але ми всі знаємо, що зовсім недавно В. Зеленський і сам входив до молодіжної категорії і завжди виявляв ініціативи поспілкуватись з молоддю та обговорити її проблеми.

На жаль, голос робітничої молоді в Офісі Президента не почули!

Ось що говорить з цього приводу голова Молодіжної ради Профспілки Катерина Гордєєва:
- Звичайно, ми розуміємо зайнятість та відповідальність Глави Держави. Але все ж розраховували на його особисту реакцію, тобто оцінку ситуації та його бачення вирішення проблеми з надмірним відтоком молоді на заробітки за кордон. Молодь нашої галузі – це авангардна частина суспільства: ми фахово підготовлені, виконуємо складні виробничі завдання та управляємо багатьма з них, маємо активну громадянську позицію, патріотично налаштовані і любимо свою країну.

Тому молодь хоче кращих змін, удосконалення та розвитку, а не позбавлення трудових прав та звуження можливостей для молодої людини.

І ще одна маленька деталь: багато хто з середовища молодих металургів і гірників голосував у 2019 році за чинного Президента. Звісно, сподівались всі на спільну з Президентом плідну працю, демократичні зрушення та зростання економіки. І ось сьогодні отримали у відповідь таке байдуже ставлення. Звернулися до Володимира Олександровича, а він нам переказав через працівника канцелярії, що такі питання – не в його компетенції.

Пане Президенте, освічена, професійна та патріотична молодь зробить свої висновки. Не сумнівайтесь!


11 серпня 2021 р.

Співаймо гімн ПМГУ разом!

Конкурс «Співаймо гімн ПМГУ разом!» проводиться Президією ЦР ПМГУ з метою популяризації Профспілки металургів і гірників України, використання кращих зразків виконання гімну під час проведення різноманітних заходів, які проводить Профспілка. Учасники конкурсу мають бути членами Профспілки металургів і гірників України.


9 серпня 2021 р.

Діалог профспілки-роботодавці: Зеленський сказав, як має працювати соціально-економічна рада

Діалог у Національній тристоронній соціально-економічній раді має бути максимально результативним.

Таке переконання висловив Президент Володимир Зеленський, повідомляє Укрінформ із посиланням на Офіс Президента.

В ОП зауважили, що на виконання норм Закону «Про соціальний діалог в Україні» була утворена та функціонує Національна тристороння соціально-економічна рада та відповідні територіальні органи.

Як зазначається, для глави держави принципово, щоб діалог працівників, їхніх профспілкових представників, роботодавців та органів виконавчої влади й місцевого самоврядування відбувався на основі інституційної бази держави, в межах закону та був максимально результативним.

«Якщо в державі створені інституції для вироблення спільних рішень та визначення принципів формування державної політики щодо оплати праці, забезпечення найвищих стандартів охорони праці й водночас збереження можливості для розвитку бізнесу та недопущення надмірного фіскального тиску на роботодавців, для пошуку компромісу між працівниками й роботодавцями, то ці інституції повинні працювати й показувати людям реальний і зрозумілий результат», - заявив Президент.

Він додав, що працівники мають знати, що діяльність профспілокспрямована на захист їхніх прав і підвищення гарантій, а в роботодавців завдяки цій раді має бути ефективний цивілізований інструмент для відстоювання своїх інтересів.

«Діяльність усіх соціальних партнерів має бути спрямована на досягнення суспільної злагоди та взаємодії», – наголосив Зеленський.

В ОП підкреслили, що основною метою Національної та територіальних тристоронніх соціально-економічних рад є визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та ухвалення узгоджених рішень між представниками профспілок, роботодавців та виконавчої влади з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

Водночас з 2016 року діяльність Національної ради не мала належного організаційного забезпечення, а отже, не могла бути повною мірою ефективною, як це визначено законом, зауважили в ОП.

Зазначається, що відбувся конкурс на зайняття посади секретаря Національної ради, яка була вакантною впродовж п'яти років. Президія Національної ради запропонувала Президентові призначити головою ради Анатолія Кінаха – від сторони роботодавців, згідно зі встановленою черговістю ротації.

Національна рада складається з однакової кількості повноважних представників сторін соціального діалогу національного рівня та об'єднує 60 членів, які здійснюють свої повноваження на громадських засадах: 20 представників профспілкової сторони, яких делегують репрезентативні об'єднання профспілок, що мають статус всеукраїнських; 20 представників сторони роботодавців, яких делегують репрезентативні об'єднання організацій роботодавців, що мають статус всеукраїнських; 20 представників сторони органів виконавчої влади, яких призначає Кабінет Міністрів.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 14 липня підписав розпорядження про визначення переможцем конкурсу на зайняття посади секретаря Національної тристоронньої соціально-економічної ради Наталії Ненюченко.

14 липня 2021 р.

День металурга і гірника: урочисті збори профактиву ПМГУ

13 липня на базі мальовничого комплексу відпочинку «Ostrov River Club» на Самарі (Дніпропетровська область) відбувся урочистий захід, присвячений Дню металурга і гірника – 2021. Центральна рада ПМГУ подбала про те, щоб його учасниками стали представники профактиву ГМК України, які протягом минулого року досягли високих результатів у виробничій діяльності та профспілковій роботі.
 
Привітали активістів із професійним святом голова ПМГУ О.Рябко, його перший заступник В.Гавриленко та заступник Б.Оверковський, голови територіальних та первинних організацій Профспілки, в тому числі голова Запорізької обласної організації ПМГУ – Сєдов В.М.

Профлідери знайшли для металургів і гірників багато теплих слів – подякували їм за сумлінну працю, побажали здоров'я, щастя, добробуту, подальших успіхів на життєвому шляху і відзначили їх високими винагородами: Грамотами та Знаками ЦР «За активну роботу в ПМГУ», «Ветеран ПМГУ» та «Молодий лідер ПМГУ».
Від Запорізької обласної організації ПМГУ були відзначені високими нагородами наступні профлідери.

Святковий настрій всім присутнім подарували запрошені артисти. Погода була досить спекотною, однак це не завадило святкуванню. Окрім приємних вражень від офіційної частини заходу, учасники отримали можливість подихати свіжим повітрям, відпочити на природі, відволіктися від трудових буднів, поспілкуватись зі своїми колегами з різних міст країни, заряджаючись силами та наснагою для нових досягнень у новому гірничо-металургійному році.


2 липня 2021 р.

ЦК МЄФМ: про наслідки пандеміїї, трудове життя та завдання профспілок

30 червня 2021р. відбулось 51-е засідання Центрального комітету Міжнародної Євроазіатської Федерації Металістів, у якому взяв участь перший заступник голови ПМГУ В.Гавриленко. Захід проходив у форматі онлайн.

Відкрив засідання генеральний секретар МЄФМ Юсуф Зія Одабаш. З доповіддю виступив Президент МЄФМ Певрул Кавлак, який висвітлив тему наслідків пандемії, трудової діяльності у промисловій сфері різних країн, завдань та ролі профспілок щодо захисту трудових прав трудящих. Під час обговорення основного питання черги денної було надано слово представникам членських організацій. Про стан справ у трудових колективах підприємств ГМК України та роботу нашої Профспілки у цей складний час інформував В.Гавриленко, який також є членом ЦК МЄФМ.

Члени ЦК цього міжнародного об’єднання розглянули програму навчальних семінарів на 2021 рік та організаційні питання щодо підвищення ефективності міжнародної взаємодії профспілок. Відповідно до черги денної засідання були прийняті відповідні постанови ЦК МЄФМ.

18 червня 2021 р.

Семінар-навчання Правової інспекції праці ПМГУ

З 15 по 17 червня 2021 року у місті Києві Правова інспекція праці проводила семінар-навчання для інспекторів праці Профспілки. Також до заходу були залучені фахівці відділу організаційної та профспілкової роботи ПМГУ.

Відкрив семінар заступник голови Профспілки Богдан Оверковський, який розповів про нові законодавчі ініціативи, зокрема, щодо нового підходу до формування та застосування прожиткового мінімуму, проінформував про негативні наслідки, до яких може призвести прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення», внесений народними депутатами України Третьяковою Г.М. та іншими (реєстр. № 3515 від 20.05.2020). Також учасники семінару були поінформовані про хід роботи над законопроєктом «Про колективні договори і угоди».

Перший день семінару був присвячений питанню державної реєстрації змін відомостей про Профспілку, її організацій. Роз’яснення щодо вимог до документів, які подаються для державної реєстрації з цих питань, надала Головний спеціаліст відділу реєстрації громадських формувань Управління реєстрації громадських формувань, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств Департаменту нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України Юлія Заєць.

16 червня навчання проходило у Будинку спілок. Про особливості діяльності профспілок як юридичних осіб, зокрема з питань підстав виникнення трудових відносин, змін та припинення правовідносин; про проблемні питання застосування трудового законодавства; правові новели щодо реформування трудового законодавства розповіла експерт журналу «Довідник кадровика» Зоя Васильова. Детально зупинилися на нововведеннях законопроєктів № 5371 від 13.04.2021; № 5371-1 від 27.04.2021; № 5388 від 16.04.2021; № 5388-1 від 30.04.202 та загрозах, які вони несуть.
Про те, як сьогодні ведеться облік трудової діяльності, про перехід на електронні трудові книжки та про запровадження електронних лікарняних поінформувала правовий інспектор праці ПМГУ Галина Просяник.

У другій половині дня правові інспектори праці на чолі з головним інспектором праці ПМГУ Ольгою Зубець розглянули нову редакцію Статуту ПМГУ.

В останній день заходу правовий інспектор праці Володимир Пророк розповів про порядок стягнення в судовому порядку заборгованості із профспілкових внесків та відрахувань на культурно-масову роботу. Правові інспектори розглянули типові помилки, які зустрічаються при укладанні договорів між підприємством та профспілковою організацією щодо перерахування членських профспілкових внесків та коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу.
Всі три дні учасники семінару брали активну участь в обговоренні піднятих тем, ділились своєю практикою та досвідом. Зробили висновок, що законодавство постійно змінюється, і це нормальний процес. Завдання профспілок, які здійснюють громадський контроль за дотриманням законодавства про працю, - вчасно реагувати на негативні законодавчі ініціативи уряду, народних депутатів, застосовувати всі заходи впливу для недопущення звуження конституційних прав працівників та порушення міжнародних конвенцій.

11 червня 2021 р.

Паперові трудові книжки в Україні необов'язкові: що змінилося

10 червня, набув чинності закон про облік трудової діяльності в електронній формі, який Верховна Рада прийняла 5 лютого.

Про це повідомили у Пенсійному фонді України.

Закон робить паперові трудові книжки необов'язковими.

«Пенсійний фонд України протягом п'яти років має включити до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками", — йдеться в повідомленні.

При наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсія за віком буде призначена автоматично з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку.

Що змінилося:
- громадяни не будуть зобов'язані при найманні на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку;
- роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати;
- громадяни зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет;
- цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів;
- щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися електронним цифровим підписом;
- роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи;
- якщо у працівника є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр самостійно або через роботодавця.

Паперові трудові книжки діятимуть в Україні ще п'ять років.

1 червня 2021р.

Нові знання для Технічної інспекції праці ПМГУ

З 25 по 28 травня 2021 року на базі Зонального навчально-методичного центру Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок проходив семінар-навчання Технічної інспекції праці ПМГУ. У заняттях, орієнтованих на підвищення та систематизацію знань з охорони праці, взяли участь 12 інспекторів з різних регіонів.

З ними працювали досвідчені викладачі. Експерт з питань умов праці О.Просандєєв висвітлив гостру тему пільг і компенсацій за роботу у шкідливих умовах праці за Списками 1 і 2. Кандидат технічних наук, доцент Державної Металургійної академії України І.Іванов говорив про електробезпеку, пожежну безпеку, вибухонебезпеку і вибухозахист на виробництві. Лекція завідуючої відділенням профілактики поліклінічного відділення Дніпропетровської клінічної лікарні на залізничному транспорті філії «ЦОЗ» АТ «Укрзалізниця» Н.Василевицької була присвячена гігієні праці, правилам проведення медоглядів, профілактиці профзахворювань та отруєнь.

Правовий інспектор праці ПМГУ Г.Просяник зупинилася на питаннях обліку трудової діяльності та особливостях пенсійного законодавства. Представники Дніпровського металургійного заводу – начальник відділу охорони праці та промислової безпеки В.Калініченко та завідуюча санітарно-промислової лабораторії Л.Круг – запропонували навчальній групі зануритися у практичні аспекти проведення атестації робочих місць за умовами праці та нюанси застосування нової санітарно-гігієнічної класифікації.

Керівник Територіального управління «Держгірпромнагляду» А.Кожушко проаналізував роботу технічних інспекторів праці ПМГУ та інспекторів держслужби, спрямовану на збереження життя та здоров'я працівників. Начальник Головного управління «Держпраці» у Дніпропетровській області О.Бондаренко ініціювала обговорення взаємодії «Держпраці» і профспілок в частині проведення перевірок дотримання роботодавцями вимог законодавства у сферах промислової безпеки, охорони та гігієни праці.

Дуже пізнавальною була бесіда із завідуючою відділом технічної інспекції праці департаменту охорони праці ФПУ Т.Горюн: йшлося про організацію та збереження можливостей здійснення громадського контролю охорони праці профспілками, про окремі аспекти оцінки ризиків під час такого контролю та про гармонізацію національного законодавства з охорони праці з відповідними Директивами ЄС. Зокрема, разом з нею технічні інспектори праці опрацювали норми законопроєкту «Про безпеку та здоров'я на роботі» та визначилися з профспілковими пропозиціями щодо цього документу.

Особливу цікавість інспекторів викликав круглий стіл з актуальних питань охорони праці за модерації голови ПМГУ О.Рябка. Спеціально прибувши з Києва задля участі в навчанні, профлідер ретельно підготувався до розмови. Він охарактеризував ситуацію у вітчизняному ГМК, процеси, що відбуваються у галузі в зв'язку з непродуманим реформуванням законодавства, поділився особистим досвідом участі у вирішенні питань безпеки людей праці на виробництві у владних кабінетах, розповів про зарубіжний досвід розв'язання аналогічних проблем.

У свою чергу представники Технічної інспекції озвучили окремі факти зі своєї практики, статистичні дані стосовно травматизму і профзахворюваності на підприємствах, міркування щодо порушених під час навчання тем.

Протягом всіх занять семінару з інспекторами були – ділилися найсвіжішою інформацією, відповідали на запитання – заступник голови Дніпропетровської обласної організації ПМГУ, голова Постійної комісії ЦС ПМГУ з охорони праці А.Чайка, головний технічний інспектор праці Дніпропетровської облорганізації П.Довганенко, головний технічний інспектор праці ЦС ПМГУ, директор Фонду охорони праці В.Білик та технічний інспектор праці ЦС А.Тертишний.

На завершення навчання всі учасники успішно здали екзамени та отримали посвідчення встановленого зразка, які дозволяють їм на практиці здійснювати профспілковий контроль охорони праці.


25 травня 2021 р.

Охорона праці: спільна нарада ПМГУ з Мінекономрозвитку та Держпраці

21 травня 2021 року в місті Києві відбулося засідання робочої групи Центральної ради Профспілки металургів і гірників України щодо доопрацювання проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» під головуванням голови ПМГУ Рябка О.І., за участю заступника голови ПМГУ Оверковського Б.М., голови первинної організації ПМГУ в АТ «Нікопольський завод феросплавів» Романенка В.І., заступника голови первинки ПМГУ в ПАТ «Запоріжсталь» Максака В.В., голови Постійної комісії з питань охорони праці ПМГУ – заступника голови Дніпропетровської обласної організації ПМГУ Чайки А.Є., головного технічного інспектора праці ПМГУ Білика В.І.

На засідання були запрошені заступник Міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України Дядюра І.Г., генеральний директор розвитку ринку праці та умов праці Овчаренко Р.Л., заступник голови Державної служби з питань праці Дегнера І.А. та представники профільних структурних підрозділів міністерства і спеціалісти Держпраці. На цьому засіданні були розглянуті найбільш гострі та соціальні питання вище зазначеного законопроєкту, підготованого спеціалістами Мінекономрозвитку. А саме:
- забезпечення працівників, які працюють у важких та шкідливих умовах праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, а також збереження їх права на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством;
- забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту, а у разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника заміни їх, та надання можливості додатково, понад встановлені норми, отримувати ним певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці вимагають їх застосування;
- право працівника розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо не виконується законодавство про охорону праці, порушуються умови колективного договору;
- збереження широких можливостей колективного договору;
- право профспілок на здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці та умови праці на підприємствах, де вони працюють, їх участь у розслідуванні нещасних випадків та професійних захворювань та інше.

Засідання було конструктивним, проходило в жвавій діловій обстановці. В ході засідання прийнято спільне рішення про необхідність урахування пропозицій та зауважень робочої групи ПМГУ щодо збереження прав працівників на здорові та безпечні умови праці.

11 травня 2021 р.

Нове в законодавстві

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 14.04.2021 року №355, якою внесено зміни до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2001 р. № 159.
Пояснення щодо внесених змін надає правовий інспектор ПМГУ Галина Просяник.
Перелік видів грошових доходів, за які у разі порушення термінів їх виплати виплачуватиметься компенсація, розширено. Наразі до нього включено:
- суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
- суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.
Крім цих виплат, до переліку входять:
- пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);
- соціальні виплати (допомога сім'ям з дітьми, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, матеріальна допомога по безробіттю, допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, страхові виплати дитині, яка народилася з інвалідністю внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності, тощо);
- стипендії;
- заробітна плата (грошове забезпечення);
- сума індексації грошових доходів громадян.

11 травня 2021 р.

Міністр соціальної політики М.Лазебна: прожитковий мінімум для пенсіонерів в 1769 гривень - нереальний і нефактичний

Ще кілька років тому показник-коефіцієнт заміщення пенсії з зарплатою був понад 50%. Але зараз він трохи більше 25%. Про це в ефірі програми «Перехресний допит» сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна.

За її словами, розмір пенсії в порівнянні з зарплатою в 2010—2011 роках був 54−57%. Це був дуже хороший показник. Адже він означав, що пенсія — 50% зарплати.

Зараз він 27%. «У нас є невтішний прогноз, що він буде падати. Це від того, що людей, які платять внески, стало менше», — зазначила Лазебна.

Вона зазначила, що крім цього, наразі мінімальний внесок, який сплачується до пенсійного фонду — 1 300 гривень, а мінімальна пенсія — 1 769 гривень. Тобто внесок на 60% тільки покриває мінімальну пенсію.

Міністр розповіла, як можна вирівняти таку ситуацію. Прожитковий мінімум в 1769 гривень, як сказала Лазебна, є лише розрахунковим, тобто нереальним і нефактичним: «Фактичний — це 3,5 тисячі гривень для пенсіонера. Але до нього треба йти».

Наприкінці січня 2021 року Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, яким запропонував змінити підхід до формування прожиткового мінімуму, соціальних виплат та грошових платежів.

«Там де люди живуть на цей стандарт — він повинен бути фактичний. Для пенсіонера — не менше 3 тисяч гривень», — додала М.Лазебна.
14 квітня 2021 р.

Права і свободи українців: статистика та висновки 2020 року

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Л.Денісова направила на адресу Голови Спільного представницького органу об’єднань професійних спілок України Г.Осового доповідь за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Ця доповідь готується щорічно відповідно до статті 18 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини». Мета цього документу зібрати та проаналізувати випадки порушення прав українських громадян органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та їх посадовими і службовими особами, які порушували своїми діями (бездіяльністю) права і свободи людини і громадянина, та про виявлені недоліки в законодавстві щодо захисту прав і свобод людини і громадянина.

Ця доповідь поділена на розділи, в яких розглянуто порушення у таких напрямках:
- Особисті права і свободи;
- Громадські та політичні права;
- Права дитини;
- Економічні, соціальні та культурні права;
- Права цивільних осіб, які постраждали від збройного конфлікту;
- Права військовослужбовців, поліцейських, пенсіонерів з числа осіб, звільнених з військової служби, ветеранів та членів їх сімей;
- Право людини не бути підданою катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню;
- Захист прав і свобод громадян України на міжнародному рівні.
До СПО профспілок України доповідь направлена для ознайомлення та використання в роботі.

1 квітня 2021 р.

Виступ О.Рябка та Резолюція акції протесту 30 березня у Кривому Розі

Акція протесту, яку 30 березня провела первинка ПМГУ ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг ", щоб захистити свої трудові права, отримала багато схвальних відгуків від членів Профспілки у різних містах України. На жаль, через карантинні обмеження представники інших підприємств галузі не змогли приїхати у Кривий Ріг та особисто підтримати своїх колег. Тож, всі уважно слідкували в соціальних мережах за перебігом подій у Кривому Розі. А зараз спілчани звертаються до Центральної ради ПМГУ з проханням викласти у вільний доступ виступ голови Профспілки Олександра Рябка та повний текст Резолюції, яка була прийнята на акції протесту 30 березня.
Нагадаємо, шо основною вимогою працівників цього підприємства є підвищення заробітної плати не менш як на 30 відсотків.
29 березня 2021 р.

Солідарність та обмін досвідом – запорука ефективності профспілок

25 березня в онлайн-режимі відбувся VII Конгрес Профцентру «Союзметал».

Профцентр «Союзметал» - це міжнародне об'єднання профспілок трудящих гірничо-металургійної промисловості, основна мета якого - координація дій та обмін досвідом захисту соціально-трудових прав металургів і гірників - членів профспілок. Створено Профцентр у березні 1993 року, і сьогодні він об’єднує майже півтора мільйони працівників з Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України.

У роботі VII Конгресу від Профспілки металургів і гірників України брали участь 11 делегатів.

Зі звітом про роботу Профцентру «Союзметал» за минулі п’ять років (з березня 2016 р. до березня 2021 р.) та основні напрямки діяльності на майбутній період виступив Президент об'єднання Асилбек Жамашули Нуралін, Голова Профспілки трудящих гірничо-металургійної промисловості Республіки Казахстан.

Він акцентував увагу учасників Конгресу на тому, що в останні часи пріоритетом в діяльності всіх членських організацій «Союзметалу» було подолання негативного впливу світової фінансово-економічної кризи на зайнятість спілчан та рівень їх доходів. Перегляд трудового законодавства з метою зменшення гарантій трудящих, карантинні заходи, викликані поширенням коронавирусної інфекції, інші проблеми, спільні для наших країн, ставили перед профспілками нові завдання, вирішення яких вимагало відповідних нестандартних рішень. А. Нуралін проаналізував особливості соціально-економічної ситуації у країнах-членах Профцентру «Союзметалл», розповів про дії та заходи, які було вжито гірничо-металургійними профспілками для мінімізації наслідків кризових явищ для трудящих ГМК.

Після промови Президента МОП «Союзметал» з доповідями про роботу у звітний період виступили представники різних країн.

Делегати Конгресу уважно слухали виступ Голови ПМГУ О.Рябка щодо діяльності Профспілки в умовах соціально-економічної кризи та заходах, що вживаються для захисту прав і інтересів українських трудящих. Зокрема професійне зацікавлення викликала інформація Олександра Івановича про створення Ради ПМГУ і Федерації металургів України, про хід і перспективи переговорів ПМГУ з роботодавцями ГМК з метою збільшення рівня заробітної плати спілчан та забезпече6ння стабільної роботи підприємств галузі.

Проаналізувавши та обговоривши звітну доповідь Президента та виступи представників членських організацій МОП «Союзметал», делегати Конгресу прийняли програмний документ «Основні напрямки діяльності Профцентру «Союзметалл» на 2021-2026 роки».

Одним з важливих питань порядку денного Конгресу було обрання Президента Профцентру «Союзметал». На наступні п'ять років ним залишився А.Нуралін, віце-президентами переобрані голова ГМПР О.Безимянних та голова ПМГУ О.Рябко. Генеральним секретарем об'єднання був призначений А. Шведов. До складу Контрольно-ревізійної комісії увійшов перший заступник Голови ПМГУ В.Гавриленко.

25 березня 2021р.

Україна в світовому металургійному виробництві сталі за два місяці 2021 року

Світова виплавка сталі у січні-лютому 2021 р. становить 314,99 млн т, що на 6,64% вище показника двох місяців 2020 р. (295,38 млн т).

Лідером тут також є Китайська Народна Республіка, яка виплавила 174,99 млн т, що на 12,90% перевищує показник січня-лютого 2020 р. (155,00 млн т). Частка КНР у світовому виробництві сталі становить 55,6%.

Україна (3,51 млн т або 98,9% відносно січня-лютого 2020 р.) обіймає 12-те місце серед 62 країн-виробників сталі.

25 березня 2021р.

За підсумками січня-лютого Україна на 12 місці серед світових виробників сталі

За даними Worldsteel, в січні-лютому 2021 р. металургійними підприємствами країн світу вироблено 234,46 млн т чавуну, з яких 219,15 млн т доменним способом і 15,31 млн т методом прямого відновлення. Це на 3,57% вище за показник січня-лютого 2021 р. (226,38 млн т).

Перше місце належить Китайській Народній Республіці, металурги якої в січні-лютому 2021 р. виплавили 144,75 млн т чавуну, що на 6,40% перевершує показник січня-лютого 2020 р. (136,04 млн т). Частка китайського чавуну в світовому виробництві в січні-лютому 2021 р. становить 61,7%.

Україна (3,51 млн т або 104,5% відносно січня-лютого 2020 р.) обіймає 10-ту позицію серед 38 країн-виробників чавуну.

25 березня 2021р.

Шахтарська праця заслуговує на повагу та визнання

Голова первинної організації ПМГУ на Запорізькому залізорудному комбінаті М.Пастушенко направив на адресу народного депутата України Юлії Яцик звернення щодо нівелювання суті Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» № 345-VI від 2.09.2008 року, що виражається в скасуванні норми про пільгове оподаткування доходів шахтарів. До цього листа додаються підписи представників трудового колективу ПрАТ ЗЗРК, які вважають, що таку ситуацію треба змінювати та повністю підтримують звернення профлідера.

На сторінці первинки ЗЗРК у Фейсбуці надана така інформація:
«Шахтарська праця - це особливий, небезпечний і одночасно економічно важливий вид діяльності, який заслуговує на повагу та визнання! Саме тому Верховна Рада України VI скликання свого часу прийняла закон «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Цей закон давав працівникам, зайнятим на підземних роботах, низку привілеїв. Однією з них була норма про пільгове оподаткування доходів шахтарів. І дійсно, ми всі з вами пам'ятаємо період, коли ставка ПДФО становила 10%. Але, після Податкової реформи в 2015 році цей привілей було скасовано, а сам закон «Про підвищення престижності шахтарської праці» став черговим популістським документом, адже сьогодні жоден з його пунктів не виконується, а ставка ПДФО становить 18%.

Тому, від трудового колективу було складено лист з пропозицією повернути до Податкового Кодексу України норму, яка раніше встановлювала ставку ПДФО для шахтарів на рівні 10%. Дана ініціатива знайшла підтримку в особі голови профкому ПО ПМГУ на ЗЗРК Миколи Пастушенко та одноголосно була затверджена на засіданні профспілкового комітету комбінату. Лист з підписами всіх членів профспілкового комітету комбінату було направлено на адресу народного депутата України від 79-го округу Юлії Яцик».

Робітники Запорізького залізорудного комбінату сподіваються на підтримку своїх вимог та на допомогу у вирішенні цього питання від Федерації профспілок України та громадськості.


24 березня 2021 р.

В металургію треба інвестувати 144 млрд. євро до 2050 року для виконання European Green Deal - Eurofer

Інвестиції металургійних компаній ЄС в нові технології виплавки сталі для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal (Європейської зеленої угоди) повинні скласти 144 млрд. євро. Про це заявив Адольфо Айєлло, директор з питань клімату та енергетики європейського сталевого лобі Eurofer.

За його словами, впровадження нових технологій призведе до збільшення витрат на виробництво сталі та цін на металопродукцію в діапазоні від 35% до 100% від поточного рівня. Крім того, металургам знадобиться до 400 ТВт-год кліматично нейтральної електроенергії, що в 7 разів перевищує поточні можливості європейського енергетичного сектора.

Нагадаємо, що, згідно з European Green Deal, європейський сталеливарний сектор до 2030 року має скоротити викиди СО2 на 55% до рівня 1990-го, а до 2050 роки досягти кліматичної нейтральності.

Джерелом цих інвестицій можуть стати кошти самих підприємств, державне фінансування, наприклад, EU Innovation Fund, і доходи від системи торгівлі квотами на викиди СО2.
«Ми підтримуємо кліматичні амбіції, але їх потрібно досягти найбільш низьковитратним способом. Це означає, що необхідно більше підтримувати низьковуглецеві технології», - зазначив А.Айелло.
За його словами, за останні кілька років квоти на викиди СО2 в ЄС суттєво подорожчали - з 7 євро за тонну до близько 40 євро. А в цьому десятилітті вони можуть досягти тризначних цифр.

Саме в зв'язку з цим Eurofer наполягає на введенні так званого «вуглецевого» податку (Carbon Border Adjustment Mechanism, CBAM) з одночасним продовженням на 8 років видачі безкоштовних дозволів (квот) на викиди СО2 для європейських металургів.

Нагадаємо, що Європейський парламент 10 березня 2021 року більшістю голосів підтримав введення «вуглецевого» податку, який захистить європейські компанії від дешевого імпорту з тих країн, які не займаються декарбонізацією економіки. Очікується, що Єврокомісія представить свої пропозиції щодо формату введення CBAM у 2 кварталі 2021 року. Введення самого «вуглецевого» податку заплановано не пізніше 1 січня 2023 року.

В Євросоюзі інвестиційний план по «зеленому переходу» європейської промисловості становить 1 трлн. євро протягом 2021-2030 року у вигляді пільгових кредитів і субсидій. Більш того, Єврокомісія збирається направити близько 300 млрд. євро з Фонду боротьби з економічними наслідками впливу коронавірусу саме на екомодернізацію промпідприємств.

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену металургію, згідно з якою підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак вона існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.

23 березня 2021 р.

Соціальний діалог: створено Раду ФМУ та ПМГУ

В м. Києві 19 березня відбулась консультативна зустріч представників Профспілки металургів і гірників України з представниками роботодавців – учасників Федерації металургів України.

Участь у зустрічі взяли Голова ФМУ Біленький С.Л., директор з персоналу ТОВ «Метінвест холдинг» Пімкін О.Є, директор департаменту із взаємодії з громадськими організаціями ТОВ «Метінвест холдинг» Цуркан М.Л., директор департаменту з персоналу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Чермазович Ю.О., керівник департаменту ТОВ «Інтерпайп Україна» Самойленко І.С., керівник департаменту Об’єднаної гірничо-хімічної компанії Нікольська О.Д.

Від ПМГУ участь брали Голова ПМГУ Рябко О.І., заступники голови (Гавриленко В.М., Оверковський Б.М.) голови первинних та територіальний організацій Профспілки (Аскольдов І.Ю., Деркач Ю.Л., Дорошенко С.М., Какуша С.Д., Клименко Ф.Ф., Крамарчук С. Л., Маринюк Н.М., Під’яблонський М.І.,Полтавець С.М.,Сєдов В.М., Шамрицька Н.А.).

На зустрічі було обговорено низку питань, зокрема:
1. Про утворення Ради Федерації металургів України та Профспілки металургів і гірників України.
2. Про напрями спільних дій щодо забезпечення стабільної роботи підприємств ГМК України.
3. Про перегляд розмірів заробітних плат на підприємствах ГМК України в 2021 році.
Щодо утворення Ради ФМУ та ПМГУ, учасники консультацій одностайно підтримали необхідність її утворення, узгодили відповідний проект Положення та кількісний склад – по 6 осіб від Сторони та 6 осіб постійних замісників, обговорили питання для розгляду.

З питання щодо перегляду розмірів заробітних плат - учасники обговорили позиції Сторін.

Представниками ПМГУ озвучено актуальні проблеми з оплатою праці на підприємствах ГМК. Зокрема йшлося про низький рівень заробітної плати на окремих підприємствах галузі, необхідність усунення міжпосадових, міжкваліфікаційних диспропорцій у розмірах окладів (тарифних ставок) працівників однакової кваліфікації та професії, які виконують однакову за трудовими функціями роботу.

При прийнятті рішень щодо підвищення заробітної плати представники ПМГУ пропонували орієнтуватись на збільшення частки основної заробітної плати, шляхом підвищення ставок (окладів) та частки працівників, яким нарахована заробітна плата у розмірі 2,5-3 мінімальних заробітних плат (15000-18000 грн).

Щодо темпів та строків підвищення заробітної плати, Профспілка акцентувала увагу на нормах чинної Галузевої угоди ГМК України, якою передбачено щорічне зростання середньої заробітної плати не менш ніж на 18 відсотків на базі підвищення ефективності виробництва. Виходячи з результатів діяльності за 2020 рік ПМГУ вважає, що переважна більшість галузевих підприємств має економічні можливості для підвищення фонду оплати праці на підприємствах ГМК України на 20%.

Представниками роботодавців позицію Профспілки було взято до відома з метою подальшого її обговорення на наглядових радах компаній та прийняття остаточного рішення щодо підвищення заробітних плат.
22 березня 2021 р.

Нарада з питань охорони праці на  ПрАТ «ЗЗРК»

Згідно з планом роботи Центральної ради Профспілки металургів і гірників України на перше півріччя, 17 березня 2021 року на ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» було проведено спільну виїзну семінар-нараду Запорізької обласної організації Профспілки, технічної інспекції праці ПМГУ та представників Держпраці в Запорізькій області. В ході заходу було надано практичну допомогу Профкому та адміністрації ПрАТ «ЗЗРК» у зв’язку з ростом виробничого травматизму зі смертельним наслідком на підприємстві у 2020 році.

В ході наради було заслухано звіт директора з охорони праці ПрАТ «ЗЗРК» Бодосова Ю.М. про роботу адміністрації підприємства щодо виконання заходів, передбачених комісіями з розслідування нещасних випадків, які сталися в 2020 році, з метою запобігання подібним нещасним випадкам на виробництві, а також розглянуто графік виконання профілактичних (комплексних) заходів для підвищення існуючого рівня безпеки та охорони праці підприємства, покращення умов праці та виробничого середовища для працівників, запобігання випадкам виробничого травматизму та професійних захворювань.

В своєму виступі головний технічний інспектор праці ПМГУ Білик В.І. проінформував присутніх про стан виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах ГМК за 2020 рік. Він звернув особливу увагу присутніх на зростання рівня смертельного травматизму серед молоді віком від 18 до 35 років з 15% в 2019р. до 32% в 2020р. Випадків зі смертельним наслідком за стажем роботи постраждалих до 5 років – стало більше ніж у 2 рази (63%). Травмування працівників без досвіду роботи є наслідком недоліків у проведенні навчання та інструктажів, зниження рівня професійної підготовки та знань правил безпеки та інших нормативних документів з охорони праці.

На нараді також були обговорені питання якісного проведення атестації робочих місць за умовами праці, реформування в турборежимі законодавства з охорони праці. Доведена позиція та інформація про дії Профспілки металургів і гірників України щодо запропонованого до розгляду проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі».

Після закінчення наради було проведено навчання громадських інспекторів з охорони праці комбінату. Згідно з програмою проведення навчання перед ними з лекціями виступили Білик В.І., головний технічний інспектор праці Запорізької обласної ради ПМГУ Скороходов І.О. та начальник управління нагляду ГУ Держпраці у Запорізькій області Адамчук А.А.


17 березня 2021 р.

ЦФСК «Металург» готовий до подальшої роботи

16 березня в онлайн-режимі відбулася VI звітно-виборча конференція ЦФСК «Металург». Участь у конференції прийняли 25 делегатів, обраних на виборчих зборах спортивних клубів та колективів фізкультури підприємств ГМК України. Для участі у конференції був запрошений Голова ФСТ «Україна» Ципло М.І.
Делегати затвердили наступний порядок денний конференції:
1. Звіт ЦФСК «Металург» з березня 2016 р. по березень 2021 р.
2. Обрання Голови ЦФСК «Металург».
3. Обрання Центральної ради ЦФСК «Металург».
4. Обрання Президії ЦФСК «Металург».
5. Обрання делегатів на звітно-виборчу конференцію ФСТ «Україна».
Після звітної доповіді та її обговорення, делегати одностайно визнали роботу ЦФСК «Металург» задовільною.
На посаду Голови ЦФСК «Металург» була запропонована єдина кандидатура, і після одностайного голосування на цій посаді залишився Валерій Миколайович Гавриленко. На допомогу йому обрали чотирьох заступників на громадських засадах, оновили склад Ради та Президії ЦФСК.
На завершення заходу було обрано шістьох делегатів на з’їзд ФСТ «Україна», який відбудеться 20 квітня п.р.
Висловлюємо подяку всім делегатам, які приєдналися до участі в конференції. Сподіваємося, що разом ми зможемо утримати наші здобутки, а також розширити лави прихильників фізкультури та спорту серед спілчан і членів їхніх родин.

12 березня 2021 р.

На порядку денному – актуальні питання сьогодення

В м. Дніпро відбулися засідання Президії та III Пленум Центральної ради ПМГУ, які вів голова Профспілки О.Рябко.

Президія розглянула заходи Центральної ради щодо виконання критичних зауважень та пропозицій, висловлених делегатами VII З'їзду ПМГУ; затвердила Звіт про виконання зведеного бюджету ПМГУ за 2020 рік (доповідала начальник фінансового відділу Є.Кондратьєва); підбила підсумки роботи з охорони праці на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України у 2020 році та розглянула завдання на 2021 рік (доповідав головний технічний інспектор праці В.Білик).

Члени Президії обговорили питання створення Ради Федерації металургів України та Профспілки  металургів  і  гірників  України, затвердили склад робочої групи з опрацювання проєктів законів (інформував заступник голови ПМГУ Б.Оверковський).

Також у ході засідання були прийняті рішення щодо проведення ХХХ Всеукраїнської робітничої спартакіади металургів і гірників у 2021 році та призначення іменних стипендій ЦР ПМГУ  за підсумками I семестру 2020 - 2021 навчального року (інформував перший заступник голови ПМГУ В.Гавриленко).

В ході III Пленуму члени Центральної ради, обговоривши деякі доповнення та зміни, затвердили в новій редакції Статут Профспілки металургів і гірників України для його реєстрації в Міністерстві юстиції.

З усіх питань порядку денного Пленуму були прийняті відповідні постанови.

3 березня 2021 р.

Охороні праці – ефективний контроль профспілок

Нарада робочої групи СПО об'єднань профспілок  спільно з менеджерами Проєкту ЄС – МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» щодо законопроєкту «Про безпеку та здоров’я  працівників на роботі» в редакції Мінекономіки відбулась 25 лютого.

На нараді були розглянуті основні зауваження профспілкової сторони до цього законопроєкту та обговорені технічні рекомендації Проєкту ЄС-МОП щодо ефективнішого узгодження законопроєкту з міжнародними і європейськими стандартами та успішними практиками у цій сфері.

Профспілкова сторона висловила категоричне непогодження цієї редакції законопроєкту, як такого, що суперечить Конституції України, значно звужує зміст та обсяг існуючих гарантій і прав працівників на безпечні і здорові умови праці, їх належний соціальний захист у цій сфері у порівняні з чинними нормами законодавства про охорону праці.

Головний технічний інспектор праці ПМГУ Володимир Білик, який брав участь у нараді, виступаючи перед присутніми, висловив позицію ПМГУ щодо найбільш принципових питань законопроєкту «Про безпеку та здоров’я  працівників на роботі».

За висновками фахівців СПО об'єднань профспілок редакція законопроєкту на сьогодні не відповідає національному законодавству, в якому встановлено вищий рівень захисту працівників, ніж визначено законопроєктом,  їх інтересам, а також головним цілям, передбаченим в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС щодо покращення рівня забезпечення охорони здоров’я та безпечних умов праці, посилення рівня соціального захисту, посилення можливостей соціальних партнерів та сприяння соціальному діалогу (стаття 420 глави 21). Разом з цим, представниками профспілок було наголошено, що  головною ціллю законодавства України  має бути визначено основні положення щодо реалізації конституційного права працівників, зокрема у сфері безпеки праці, а також відповідність його норм насамперед нормам Конституції України (статті 3, 8, 22, 43 та 46), що на жаль не знайшло відображення у цьому законопроєкті, в якому зокрема відсутній розділ «Гарантії прав працівників у сфері забезпечення їх безпеки праці і охорони здоров’я», не визначено право працівників, зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці.

Учасниками наради від сторони профспілок відмічалось, що законопроєктом порушуються і права представників працівників - профспілок, визначені статями 21 та 26 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Кодексом законів про працю України (частина друга статті 160, п. 12 частини першої статті 247 глави XVI), статтею 41 Закону України «Про охорону праці», конвенціями МОП №135 і №155 та статтею 22 Європейської соціальної хартії (далі – ЄСХ), а також іншими нормами міжнародного права, зокрема конвенціями МОП та директивами ЄС. У законопроєкті не визначено навіть терміну «профспілки», а також їх права і повноваження щодо захисту прав працівників на безпечні та належні умови праці, здійснення громадського контролю за додержанням законодавства у цій сфері, що сприяє значному попередженню ризиків для їх життя і здоров’я та має бути головною ціллю законопроєкту. Також законопроєктом не передбачено регулювання питань безпеки праці у колективних договорах, угодах та участь профспілок у вирішенні цих питань, а також ряд інших важливих прав і гарантій працівників і профспілок, закріплених у чинному Законі України «Про охорону праці».

За висновками фахівців СПО об'єднань профспілок редакція законопроєкту на сьогодні не відповідає і загальним вимогам техніки нормопроєктування, його структура не збалансована, деякі його положення викладені так, що виникає різне неоднозначне та не зрозуміле тлумачення. Окремі терміни не відповідають предмету правового регулювання законопроєкту за обсягом регламентації визначеному в ньому, більшість термінів наведено у вільному трактуванні, які не узгоджені з відповідними термінами, що наведено у чинних  ДСТУ та НПАОП, зокрема в тих, що вже гармонізовані з Директивами ЄС, для деяких однакових понять або назви одного і того ж органу виконавчої влади в межах одного законопроєкту вживаються різні назви.

Під час наради та жвавої дискусії щодо обговорення цього законопроєкту менеджер Проєкту ЄС-МОП Антоніу Сантуш надавав роз’яснення,  відповіді на запитання, наводив приклади кращих практик та норм законодавства ЄС та їх застосування.

Профспілкова сторона висловлює щиру подяку та засвідчує свою повагу за активну участь у цій нараді менеджера Проєкту ЄС-МОП Антоніу Сантуша та національного координатора Софії Літвін, результатами якої стали деякі узгоджені позиції щодо законопроєкту, краще розуміння профспілковою стороною окремих аспектів узгодження законопроєкту з міжнародними і європейськими стандартами. Також досягнуто домовленість з менеджерами  Проєкту ЄС-МОП щодо необхідності систематичних зустрічей зі стороною профспілок та більш активного їх залучення до опрацювання цього законопроєкту з метою більш виваженого і збалансованого розроблення і наближення законодавства України до законодавства ЄС.

На сьогоднішній день СПО об'єднань профспілок надіслав основні і детальні (постатейні) пропозиції профспілок щодо законопроєкту до Мінекономіки та продовжує в рамках робочої групи опрацювання пропозицій до законопроєкту, з урахуванням наданих Проєктом ЄС-МОП технічних рекомендацій. Доопрацьовані пропозиції профспілкової сторони до законопроєкту з урахуванням результатів наради від 25.02.2021 будуть надані Мінекономіки додатково.

Представникам від СПО об'єднань профспілок буде надана можливість озвучити свої основні зауваження до законопроєкту на нараді, яку організовує Мінекономіки 2 березня 2021 року стосовно обговорення спірних питань щодо цього законопроєкту.

Профспілкова сторона впевнена, що найкращого результату від роботи над законопроєктом можна досягти тільки об'єднуючи зусилля сторін соціального діалогу та міжнародних експертів. При цьому важливою умовою має бути пошук узгодженого рішення щодо кращого захисту працівників, підвищення їх рівня безпеки на роботі, гармонізації національного законодавства до законодавства ЄС і норм міжнародного права, захищаючи при цьому національні права і інтереси працівників та їх представників, не допускаючи зниження їх рівня захисту, що визначено чинним законодавством.

2 березня 2021 р.

Президія ЦФСК «Металург» затвердила плани на 2021 рік

25 лютого 2021 в онлайн-режимі (Zoom-відеоконференція) відбулося засідання Президії Центрального фізкультурно-спортивного клубу «Металург». На ньому були розглянуті наступні питання:
1. Затвердження календарного плану спортивно-масових заходів ЦР ПМГУ в 2021р.
2. Затвердження плану роботи ЦФСК «Металург» на 1 півріччя 2021р.
3.Розгляд і затвердження Положення про ХХХ Всеукраїнську робітничу Спартакіаду металургів і гірників.
4. Про проведення IX шахового турніру пам’яті Пожидаєва А.С.
5. Про проведення VІ звітно-виборчої конференції ЦФСК «Металург».
У ході обговорення були визначені попередні дати проведення спортивних змагань. Перший етап ХХХ Всеукраїнської робітничої спартакіади (волейбол, футзал, гирьовий спорт) буде проходити в Запоріжжі з 16 по 18 квітня; 2 етап (армспорт, настільний теніс, легкоатлетичний крос) - у Нікополі з 14 по 16 травня; 3 етап (баскетбол, шашки, шахи, дартс) - у Нікополі з 24 по 26 вересня 2021р.
VІ звітно-виборча конференція ЦФСК «Металург» пройде також в онлайн-режимі 16 березня 2021р.
Прийняте членами президії ЦФСК «Металург» положення про ХХХ Всеукраїнську робітничу спартакіаду було рекомендоване для затвердження членами президії Центральної ради ПМГУ, засідання якого відбудеться 11 березня 2021р.

23 лютого 2021 р.

Зустріч соціальних партнерів:
на порядку денному – гідна зарплата працівників ГМК

19 лютого Голова ПМГУ Олександр Рябко та його заступник Богдан Оверковський провели переговори з Головою Федерації металургів України С.Біленьким та представниками промислових груп і підприємств ГМК.
Ця зустріч відбулася з ініціативи Профспілки металургів і гірників України та була присвячена питанням рівня заробітної плати працівників підприємств ГМК - членів ПМГУ.
За результатами обговорення учасники зустрічі домовились:
- продовжити консультації щодо перегляду розмірів заробітних плат, зокрема диференційованого підходу в управлінні винагородою працівників;
- сприяти прийняттю узгоджених рішень щодо обґрунтованого та справедливого рівня заробітних плат з метою збереження трудового потенціалу підприємств та підвищення рівня життя працівників галузі;
- створити галузеву двосторонню соціально-економічну раду, перше засідання якої провести 19 березня 2021 у місті Києві.


21 січня 2021 р.

Позиція ПМГУ. НІ - звуженню прав трудящих на безпечну працю

Ще у грудні минулого року Профспілка металургів і гірників України принципово  та аргументовано виступила проти  проєкту Закону України «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі», який було запропоновано до розгляду фахівцями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, як такого, що обмежує права трудящих на безпечну працю.
Зазначений законопроєкт у порівнянні з діючим Законом «Про охорону праці» та нормами Кодексу Законів про Працю України значно скорочує зміст та обсяги існуючих прав працівників, звужує повноваження профспілок щодо захисту прав працівників на безпечні та належні умови праці і здійснення належного громадського контролю.
Саме тому ПМГУ вважає, що прийняття цього документу є порушенням  Конституції України та норм Угоди «Про асоціацію України та ЄС», якими передбачено, що у разі, коли національним законодавством встановлені більш жорсткі норми з охорони праці у порівнянні з нормативами ЄС, вони не можуть бути скасовані.
З метою донести до відома представників державної влади позицію нашої Профспілки Голова ПМГУ Рябко О.І., голови первинних профспілкових організацій направляли звернення на адресу Прем’єр-міністра Д.Шмигаля.
Оскільки це питання дуже важливе і стосується кожного працюючого в ГМК, наша Профспілка не припиняє спроб не допустити порушення українського та міжнародного законодавства та відстояти права трудящих на безпечну працю.
З метою знайти розуміння важливості питання та заручитися підтримкою в роботі над цим документом, Олександр Рябко направив листа з роз’ясненням масштабів проблеми та запрошенням до співпраці на адресу  т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка.
28 грудя 2020 р.

Робота на «дистанційці»: комітет рекомендує Раді внести зміни
у закони про працю

Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді ухвалити в другому читанні й у цілому законопроєкт щодо вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи.
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.
«Комітет за результатами розгляду схвалив текст порівняльної таблиці до законопроєкту і рекомендує Верховній Раді ухвалити проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи №4051 у другому читанні та в цілому», - йдеться у повідомленні.
Законопроєктом пропонується унормувати питання дистанційної та надомної праці.
Зокрема, проєкт передбачає внесення змін до деяких статей Кодексу законів про працю та Закону «Про охорону праці».
Змінами пропонується розмежувати поняття надомної праці та дистанційної праці; прописати понятійний апарат; передбачити для роботодавців можливість ознайомлювати працівників з наказами (розпорядженнями), повідомленнями та іншими документами із використанням визначених у трудовому договорі засобів електронного зв’язку.
Проєкт також пропонує встановити, що при укладенні трудового договору про дистанційну роботу роботодавець ознайомлює працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором, а також з вимогами щодо охорони праці при роботі з обладнанням та засобами, рекомендованими або наданими цим роботодавцем.
Також зміни передбачають можливість встановлювати за письмовим взаємним погодженням режим праці із саморегульованим часом початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня на визначений строк або безстроково як при прийнятті на роботу.
Передбачається, що при надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі.
Крім того, законопроєкт пропонує надати працівнику можливість вимагати від роботодавця тимчасовий (до 2-х місяців) перехід на дистанційну роботу у випадку, якщо на робочому місці щодо нього було вчинено дії, що містять ознаки дискримінації.
Працівнику, який має дитину віком до 3 років або здійснює догляд за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, надається можливість виконувати свою роботу на умовах дистанційної роботи.
Як повідомлялося, у першому читанні законопроєкт №4051 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» був ухвалений 3 листопада.

24 грудня 2020 р.

Україна піднялася на 13 місце в рейтингу виробників сталі

Українські металурги в листопаді 2020 року, в порівнянні з листопадом минулого року, збільшили виробництво сталі на 30,8% – до 1,73 мільйона тонн, піднявшись при цьому з 14-го на 13-е місце в списку світових виробників цієї продукції. Про це повідомила Всесвітня асоціація виробників сталі (World Steel Association).
Зазначається, що за підсумками листопада лідерство в рейтингу світових виробників сталі традиційно зберіг Китай з показником 87,7 млн тонн (зі зростанням на 8% до листопада 2019 року).
Далі в переліку йдуть:
Індія (9,2 мільйона тонн, +3,5%);
Японія (7,3 мільйона тонн, -5,9%);
США (6,12 мільйона тонн, -13,7%);
Росія (5,9 мільйона тонн, +1,9%);
Південна Корея (5,8 мільйона тонн, -2,4%);
В'єтнам (4,1 мільйона тонн, +166,7%);
Німеччина (3,4 мільйона тонн, +14,8%);
Туреччина (3,2 мільйона тонн, +11,6%);
Бразилія (2,9 мільйона тонн, +11,2%);
Іран (2,6 мільйона тонн, +14,1%).
Загалом у листопаді 2020 року, в порівнянні з листопадом минулого року, 64 країни, що входять до рейтингу WSA, збільшили виробництво сталі на 6,6% - до 158 мільйонів тонн.
За підсумками січня-листопада поточного року Україна скоротила виробництво сталі в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року на 3% - до 18,7 мільйона тонн.
Загалом в січні-листопаді 2020 року 64 країни на 1,3% скоротили виробництво сталі відносно січня-листопада 2019 року, до 1,67 мільярда тонн.

17 грудня 2020 р.

Охорона праці: лист Прем’єр-міністру Д.Шмигалю

Ми вже повідомляли про те, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запропонувало до розгляду проєкт Закону України «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі».
Профспілка металургів і гірників України у листі, надісланому до Федерації профспілок України, висловила свою позицію щодо законопроєкту та попросила солідарної підтримки на всеукраїнському рівні.
Зважаючи на важливість даного законопроєкту, голова Профспілки Олександр Рябко направив листа з цього питання також в адресу Прем’єр-міністра Д.Шмигаля. Подібні листи готують і в первинних організаціях ПМГУ, що діють на підприємствах гірничо-металургійного комплексу. Найближчими днями звернення трудових колективів отримають у Кабінеті Міністрів.
Центральна рада Профспілки пропонує при реформуванні законодавства з питань охорони праці брати за основу чинний Закон «Про охорону праці» та осучаснити окремі його статті згідно з Європейськими нормами та стандартами.
У листі також наголошується, що нині діючий Закон є одним з найбільш соціально-орієнтованих у світі.
14 грудня 2020 р.

II Пленум ЦР ПМГУ: план роботи Профспілки на І півріччя 2021 року - затверджено
10 грудня у м. Дніпро пройшов II  Пленум Центральної ради Профспілки металургів і гірників України.
УНавчально-методичному центрі ПМГУ, де проходило засідання, були присутні голова ЦР ПМГУ О.Рябко, його перший заступник В.Гавриленко, заступник Б.Оверковський, керівники відділів апарату ЦР, члени Центральної ради Профспілки від Дніпропетровської обласної організації ПМГУ.
Члени ЦР - представники первинних та територіальних профорганізацій інших регіонів України брали участь в роботі Пленуму в режимі відеоконференції.
Відкрив Пленум голова ЦР ПМГУ О.Рябко.
В ході Пленуму було розглянуто низку організаційних питань, які вимагають свого рішення після VII З'їзду ПМГУ. Також учасники засідання обговорили питання виконання бюджету ПМГУ за 10 місяців 2020 року та затвердили фінансовий план-бюджет на 2021 рік.
Крім того, члени Центральної ради схвалили заходи по виконанню критичних зауважень та пропозицій, висловлених делегатами VII З'їзду Профспілки, затвердили План основних заходів Центральної ради ПМГУ на І півріччя 2021 року.
На завершення II Пленуму члени Центральної ради ПМГУ прийняли відповідні постанови з усіх питань порядку денного.

9 грудня 2020 р.

Засідання президії Центральної ради ПМГУ

У Навчально-методичному центрі ПМГУ (м. Дніпро) відбулося засідання президії Центральної ради Профспілки металургів і гірників України. Відкрив засідання голова ЦР ПМГУ О.Рябко.
Члени президії розглянули питання, які внесені до порядку денного II Пленуму ЦР ПМГУ, який відбудеться 10 грудня у дистанційному режимі.
До розгляду на Пленумі було підготовлено низку організаційних питань, які вимагають свого рішення після VII З'їзду ПМГУ, питання виконання бюджету ПМГУ за 10 місяців 2020 року та затвердження фінансового плану-бюджету на 2021 рік. Також члени Центральної ради обговорять заходи по виконанню критичних зауважень та пропозицій, висловлених делегатами З'їзду Профспілки, розглянуть План основних заходів Центральної ради ПМГУ на І півріччя 2021 року.
На завершення засідання президії ЦР ПМГУ його учасники прийняли відповідні постанови з усіх питань порядку денного.

2 грудня 2020 р.

Правда – на боці профспілок

У соціальній державі (саме такою Україна є за Конституцією) профспілки виконують надважливу функцію: здійснюючи представництво та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів людей праці, вони допомагають забезпечувати соціальну спрямованість економіки, формування і реалізацію державної політики в цій сфері.
Здавалося б, такий вагомий внесок у спільну справу має гарантувати профспілкам повну підтримку з боку державних органів. Але на практиці все навпаки: чим ефективніше працюють українські профспілки, чим відповідальніше вони ставляться до своєї захисної місії, тим більшого утиску зазнають, і на жаль, в першу чергу від владних структур.
Звідколи найбільше профспілкове об’єднання країни – Федерація профспілок України – повстало проти проведення антисоціальних і антинародних реформ, урізання державних соціальних норм і гарантій, просування політики дешевої праці та руйнування системи соціального захисту в угоду вітчизняному бізнесу і транснаціональному капіталу, що планомірно проводить провладна політична більшість, наступ на профспілкові права і гарантії набирає обертів.
Через активне солідарне протистояння членів профспілок впроваджувачам неоліберальних ідей не вдалося проштовхнути ряд антисоціальних проектів у сфері трудового законодавства, а також сумнозвісний проект №2681 щодо обмеження прав профспілок. Останній, зокрема, мав дати зелене світло націоналізації профспілкової власності, яка б допомогла реформаторам відволікти профспілки від боротьби за права трудящих та певним чином розхитала їх фінансову незалежність.
Не досягнувши мети шляхом законодавчих ініціатив, влада вдалася до реалізації своїх задумів через правоохоронні органи: прокуратуру, національну поліцію і суди. До ФПУ, обласних об’єднань профспілок було подано сотні позовів з однією вимогою – відібрати у членів профспілок належні їм на законних підставах санаторії, туристичні бази, навчальні центри та будівлі, в яких розміщуються та працюють виконавчі апарати профспілок.
Результатом цього процесу, зокрема, стало накладення, в рамках кримінального провадження, арешту на майно Федерації профспілок України, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур» та Київської міської ради профспілок. Йдеться про цілий ряд об’єктів, у тому числі: будинок Профспілок на майдані Незалежності, Жовтневий палац, Учбово-спортивна база «Святошин», ДП «Санаторій «Зірка» та інші, право власності на які давно підтверджено державою, шляхом видачі відповідних Свідоцтв, або рішеннями господарських судів на користь профспілок.
Особливе обурення профспілкової спільноти викликає той факт, що у цей перелік потрапив Будинок профспілок в м. Києві. Той самий, який у 2014 році став прихистком для учасників Революції Гідності, був вщент спалений державними силовими структурами і відновлений з попелу. Його, символ перемоги Майдану, символ сподівання на нову і чесну владу, відбудовували на кошти ФПУ, пожертви членів профспілок, благодійні внески міжнародних профоб’єднань. Для цього профспілками було створену Фонд «Відродження», але держава не вклала туди ні копійки. Жодній профспілці, яка була розташована в будинку Профспілок, не було компенсовано понесених матеріальних втрат.
Неправомірні дії влади (а вони саме такі – це підтверджує рішення Європейського суду з прав людини) щодо профспілкового майна неможна розцінювати інакше, як спроби залякування, переслідування професійних спілок за активну правозахисну роботу. Це цілком передбачувано, адже профспілки – останній форпост, що стоїть на заваді демонтажу трудових прав в Україні і просуванню антинародних реформ від влади.
Але і цей спосіб тиску не подіє. Реально оцінюючи сили супротивника, усвідомлюючи всі ризики продовження боротьби, профспілки не викинуть білий прапор. 2-3 грудня 2020 року ними заплановані акції протесту та пікетування Верховної Ради України у зв’язку з розглядом нею низки законопроєктів, ініційованих Урядом і окремими народними депутатами, та неврахуванням пропозицій профспілок у проєкті Державного Бюджету на 2021 рік, зокрема щодо підвищення заробітної плати та державних соціальних гарантій. Протягом місяця керівництво ФПУ буде ініціювати відкриту зустріч профспілкового активу з Президентом України, Генеральним прокурором та Головою Верховною Ради України, на якій обговорюватимуться питання щодо забезпечення і дотримання прав працівників та профспілок.
Попри всі санкції профспілки продовжуватимуть захищати людей праці всіма законними методами. Профспілки не здаються!
Всіх членів профспілок просимо пам’ятати, що профспілка – це живий організм, і він, насамперед, складається з реальних людей, готових до активних і рішучих дій. Тільки спільними та солідарними зусиллями разом з профспілкою ми зможемо захистити своє законне право на гідну роботу і гідне життя, право жити в суверенній і процвітаючій Україні!
Тож об’єднуємося і укріпляємо наші лави, за нами сила – за нами правда!30 листопада 2020 р.

Навчання для представників ПМГУ з питань охорони праці

 
Сучасні технології стають в нагоді у проведенні значної кількості профспілкових навчань. Але є категорія активу, щодо якої вкрай потрібен очний формат. Робота її вимагає прикладних навичок і вона настільки відповідальна, що супроводжується обов’язковими регулярними перевірками знань. Йдеться про представників ПМГУ з питань охорони праці. Перебуваючи у трудових коллективах підприємств ГМК, вони здійснюють контроль за додержанням правил безпеки безпосередньо на виробничих майданчиках.
 
25-27 листопада Центральна рада ПМГУ, попри всі складнощі, пов’язані із пандемією коронавірусу, запросила їх на чергове навчання. Группа з 18 людей, додержуючить всіх правил карантину, зібралася на базі Зонального навчально-методичного центру профспілок у місті Дніпрі, щоб послухати досить різнопланову лекційну программу, обговорити актуальні питання охорони праці, здати профільний іспит та отримати посвідчення, що дають право здійснювати профспілковий контроль, у тому числі брати участь у розслідуваннях нещасних випадків на виробництві та проведенні атестації робочих місць.
 
Із представниками Профспілки з питань охорони праці приїхав поспілкуватися перший заступник голови ПМГУ В.Гавриленко. Він розповів про ситуацію у галузі та профспілковому русі України, окреслив коло проблем, які зараз стоять на порядку денному нашої Профспілки, відмітивши, що всі вони ускладнилися у зв’язку із корона-кризою. Також перед ними виступила начальник Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області О.Бондаренко з інформацією про взаємодію Держслужби і профспілок у частині проведення перевірок дотримання роботодавцями вимог законодавства у сферах промислової безпеки, охорони та гігієни праці.
 
Тематичні заняття для навчальної групи вели технічний інспектор праці ПМГУ А.Тертишний («Застосування на практиці вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві»); завідувачка відділенням профілактики поліклінічного відділення Дніпропетровської лікарні на залізничному транспорті філії «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» Н.Василевицька («Гігієна праці. Медичні огляди. Профілактика професійних захворювань. Надання першої допомоги потерпілим у разі нещасного випадку»); головний технічний інспектор праці Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок П.Довганенко («Законодавство про охорону праці»); старший викладач кафедри безпеки життєдіяльності Дніпровського національного університету залізничного транспорту В.Лоза («Атестація робочих місць за умовами праці та порядок її проведення. Безпека праці в галузі. Електробезпека. Пожежна безпека. Вибухонебезпека виробництв і вибухозахист»); заступник голови Дніпропетровской обласної організації ПМГУ А.Чайка («Управління ризиками в системі менеджмента гігієни та безпеки праці на підприємстві»); головний технічний інспектор праці ПМГУ В.Білик («Колективний договір – ефективний інструмент захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки»).
 
Також программою семінару традиційно був передбачений час для вільного спілкування та обміну практичним досвідом роботи. Після підбиття підсумків навчання учасники здали іспити. Впоратися із не самими простими питаннями квитків та отримати посвідчення вдалося всім.
 

 
 
23 листопада 2020 г.

Профспілка металургів і гірників України б’є на сполох: майбутнє ЗТМК у небезпеці

До Центральної Ради ПМГУ надходять звернення трудового колективу ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» щодо проблем, пов’язаних із виробничою діяльністю, які призвели до негативних соціально-трудових наслідків. Результати роботи нових керманичей підприємства ставлять під загрозу саме існування комбінату і, як наслідок, реалізацію розвитку титанової галузі країни. А насамперед, від цієї ситуації страждають тисячі людей-робітників комбінату.
Голова ПМГУ О.Рябко звернувся з проханням вжити відповідних заходів для розв’язання цієї проблеми до Президента України В.Зеленського, Прем’єр-міністра Д.Шмигаля,  керівників Комітетів  Верховної Ради.
У своєму листі О.Рябко аналізує ситуацію, що склалася у ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».
«Головою Фонду державного майна України, - йдеться у зверненні, - перед новим керівником TOB «ЗТМК» Лубенніковим С.В. публічно було поставлене завдання щодо «наведення порядку на цьому стратегічному підприємстві, яке замість збитків і боргів створюватиме нові високотехнологічні робочі місця та грошові надходження від прибутків». Натомість наразі результати роботи абсолютно протилежні.
На початку 2020 року на підприємстві працювало 3300 працівників, а рівень середньої заробітної плати складав більше 12000 грн, були відсутні борги із заробітної плати. На жаль, протягом 2020 року ситуація кардинально змінилась, зокрема, кількість працюючих скоротилась до 2450 осіб. При цьому, незважаючи на суттєву економію фонду оплати праці, рівень заробітної плати знизилась до 10000 грн, постійним явищем стала заборгованість з виплати заробітної плати, яка на 17.11.2020 року становила більше 21 млн грн.
Керівництво ЗТМК планує найближчим часом скоротити кількість працівників до 2000 осіб.
Підприємство має велику заборгованість за спожиту електроенергію, на рахунки ЗТМК знову накладено арешт. Ані профспілковий комітет, ані трудовий колектив не мають жодної інформації про реальний стан справ на підприємстві та перспективи його роботи, а їхні неодноразові звернення до владних структур залишаються без відповіді. Через такий підхід держави до управління стратегічним підприємством Україна може втратити перспективи розвитку титанової галузі, при тому,що в країні є все необхідне для створення повного циклу виробництва титану. Саме про це велась розмова на нараді, присвяченій обговоренню стратегії розвитку титанової галузі України, яка відбулась в Кабінеті Міністрів України 10.11.2020 року».
Голова ПМГУ в своєму зверненні наголосив, що у разі зупинки виробництва на ЗТМК, його майже неможливо буде запустити, що спричинить не лише соціальну, а й екологічну катастрофу в регіоні.
Також необхідно враховувати, що Запорізький титано-магнієвий комбінат - єдине в Україні і Європі підприємство з виробництва титану губчастого. Комбінат має стратегічне значення для економіки і безпеки держави.
Саме тому Профспілка металургів і гірників України вважає за необхідне термінове вжиття владою відповідних заходів для розв’язання проблемних питань підприємства та забезпечення своєчасної виплати заробітної плати його працівникам.

16 листопада 2020 р.

ПМГУ проти законопроєкту про дерегуляцію трудових відносин

Нещодавно урядом було презентовано проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин».

Цей документ є нащадком сумнозвісних «98 статей» законопроекту «Про працю» Т.Милованова. Але цього разу, напевно, побоюючись масових протестів, Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України змінило тактику.

Замість окремого документу, який мав повністю замінити трудове законодавство, було підготовлено низку змін до нині діючого Кодексу законів про працю.
Новий законопроект передбачає:
- широке застосування короткострокових трудових договорів та можливість їх змінювати роботодавцем. У результаті, найманий працівник залишатиметься під постійною загрозою втрати роботи. І для цього не треба буде ніяких формальних причин, договір просто не продовжать. Це дуже зручний метод репресій з боку роботодавця;
- суттєве зменшення прав профспілок. Зокрема, профспілка втрачає можливість захищати найманих працівників від невмотивованого звільнення;
- скорочення переліку осіб, яким не встановлюється випробування при прийомі на роботу;
- тривалість робочого дня, відпусток, лікарняних – на розсуд роботодавця.

Хоч уряди та міністри в Україні змінюються доволі часто, незмінним лишається їх бажання обмежити трудові права. Більше того, у цьому бажанні вони змінюють тактику, намагаються заплутати людей. Скорочення трудових прав не буде вигідним ні громадянам, ні економіці. Це буде вигідно лише олігархії та чиновникам.

Такий стислий аналіз законопроєкту викладено на сайті https://informator.press.

Центральна рада ПМГУ вважає неприйнятним проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин».  

Точка зору Профспілки металургів і гірників України,  пропозиції та зауваження фахівців Центральної ради викладені у листі Голови ПМГУ О.Рябка на адресу Федерації  профспілок України.
12 листопада 2020 р.

В Україні почали різко зростати ціни

Споживчі ціни в Україні в жовтні 2020 року порівняно з вереснем зросли на 1,0%. З початку року інфляція склала 2,7%. Про це повідомляє Державна служба статистики.
За даними статистичного відомства, в річному вимірі (до жовтня 2019 року) інфляція прискорилася до 2,6% з 2,3% у вересні 2020 року.
Продукти харчування в Україні за жовтень 2020 року подорожчали на 1,2%. Найбільше подорожчали цукор - на 22,9% і яйця - на 22,7%. У той же час фрукти подешевшали на 6,2%.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,9%, на одяг і взуття - зросли на 2,0%. Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подорожчали на 4,4% (в тому числі газ подорожчав на 18,2%).
Предмети домашнього вжитку і побутова техніка подорожчали на 0,4%, охорону здоров'я - подорожчало на 0,4%, транспорт подорожчав на 0,2%, ціни на зв'язок не змінилися, на відпочинок і культуру зросли на 0,9%, освіта подорожчала на 0,1%, ресторани і готелі подорожчали на 1,1%.
Нагадаємо, в жовтні Національний банк України (НБУ) поліпшив прогноз щодо інфляції в Україні на 2020 рік. НБУ прогнозує, що зростання споживчих цін до кінця 2020 року становитиме 4,1%. У липні НБУ очікував інфляцію на рівні 4,7%.
Як повідомлялося, за даними Держстату, споживчі ціни в Україні у вересні 2020 року порівняно з серпнем зросли на 0,5%. З початку року інфляція склала 1,7%.

10 листопада 2020 р.

Комітет ВР України з питань економічного розвитку розглянув Звернення VII З’їзду ПМГУ

На VII З’їзду ПМГУ було прийнято Звернення «Про протидію викликам і загрозам вітчизняному гірничо-металургійному комплексу», яке Голова ПМГУ О.Рябко направив голові Верховної Ради України Д.Разумкову.
Сьогодні до Центральної ради ПМГУ надійшов лист від голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Д.Наталухи. В ньому йдеться про те, що на доручення Д.Разумкова Комітет розглянув Звернення З’їзду ПМГУ. Також у відповіді дається інформація про роботу Комітету з напрацювання документів, які сприятимуть подоланню кризових явищ в економіці та стабілізації роботи промислових підприємств, і дозволять розпочати роботу новому Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України.26 жовтня 2020 р.

Антипрофспілковий законопроєкт №2681: боротьба продовжується

Законопроєкт №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)»,  з моменту його реєстрації 27 грудня 2019 року, викликає серйозне занепокоєння ПМГУ та інших українських профспілок.

Спілчани відкрито та аргументовано виступили проти прийняття законопроєкту, який зменшує права профспілок, нівелює їх роль у захисті трудових прав працівників.
Про це йшлось і на січневому Всеукраїнському профспілковому віче, і на акції «Хвиля гніву», яка в січні зібрала багато тисяч громадян в різних містах країни, і на попереджувальній акції протесту, яка наприкінці червня пройшла по всій Україні.

Свою думку щодо неможливості прийняття антипрофспілкового закону громадяни України намагалися донести до влади і через петицію на сайті Верховної Ради, яка зібрала набагато більше необхідних 25 тисяч підписів.

Також з боку профспілок було багато звернень до влади, аргументованих пропозицій та зауважень до цього документу.

Позиція українських профспілок була підтримана міжнародною спільнотою, а законопроєкт №2681 визнаний таким, що «порушує міжнародні зобов'язання України дотримуватися стандартів праці», а його прийняття призведе до суттєвого та необґрунтованого обмеження свободи об’єднань в Україні.

Деякий час адекватної та неформальної відповіді на всі спроби профспілок бути почутими владою, донести до керівництва держави незаконність деяких норм даного законопроєкту та можливі негативні наслідки його прийняття – отримано не було.
Але позитивним зрушенням в цьому питанні будо створення при Комітеті ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів робочої групи з напрацювання пропозицій до другого читання законопроєкту №2681.

21 вересня голова ПМГУ О.Рябко направив голові Верховної Ради України Д.Разумкову звернення VII З’їзду ПМГУ з вимогою не включати законопроєкт №2681 до порядку денного засідань ВРУ і рекомендувати його авторам відкликати цей законопроєкт, як такий, що суперечить міжнародним зобов’язанням держави, Конституції України та чинному законодавству.

На жаль відповідь голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г.Третьякової на це звернення не містить підтримки вимог ПМГУ.

Продовжуючи боротьбу проти прийняття антипрофспілкового законопроєкту, Олександр Рябко направив Г.Третьякової листа, в якому нагадує позицію Профспілки.

«04.09.2020 в Комітеті відбулось перше засідання робочої групи, за участі всіх сторін соціального діалогу. – йдеться у листі. - За результатами обговорення було прийнято одностайну позицію щодо неприйнятності проекту №2681 та необхідності рекомендувати Комітету переглянути рішення й повернути проект авторам на доопрацювання, натомість на базі створеної робочої групи підготувати законопроект, який сприятиме посиленню ефективності функціонування сторін соціального діалогу. На жаль рекомендації робочої групи так і не були доведені до членів Комітету.
Профспілка металургів і гірників України вкотре наголошує на неприйнятності законопроекту № 2681 та висловлює готовність долучитись до роботи робочої групи з напрацюванш комплексних законодавчих пропозицій, які сприятимуть функціонуванні сторін соціального діалогу. Від ПМГУ до складу групи делеговано Маринюк Наталію Миколаївну - голову первинної профспілкової організації ПМГУ ПАТ «АрселорМіталл Кривий Ріг».

20 жовтня 2020 р.

ПМГУ проти підвищення тарифів на транспортування електроенергії

Голова Профспілки металургів і гірників України О.Рябко направив звернення до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля та голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Д.Наталухи, в яких поділяє занепокоєння роботодавців ГМК щодо чергового підвищення тарифів на транспортування електроенергії з 1 листопада поточного року. У зверненні акцентується увага на можливих негативних соціально-економічних наслідках цього крокута висловлюється прохання вжити необхідних заходів для недопущення необґрунтованого зростання тарифів на електроенергію.

13 жовтня 2020 р.


Всесвітній день дій за гідну працю: новий суспільний договір
для відновлення та стійкості

Пандемія COVID-19 створила величезні проблеми для працівників як державного, так і приватного сектора. Але вона також змусила зупинитися і визнати досить слабкі місця системи, яка ставить прибуток вище людей, стала можливістю зробити відновлення більш ефективним. Саме цьому і був присвячений Всесвітній день дій за гідну працю у цьому році: новому суспільному договору для відновлення і стійкості.

У червні Європейська рада ухвалила план відновлення ЄС, покликаний допомогти майже 60 мільйонам трудящих ЄС уникнути безробіття, для реалізації якого необхідні оперативні інвестиції в економіку. Але для того, щоб зробити відновлення більш ефективним, необхідно забезпечити, щоб кошти вкладалися у створення не просто робочих місць, а якісних робочих місць за повної участі профспілок, щоб інтереси трудящих були захищені.

Криза також призвела до величезного навантаження на системи охорони здоров’я, які і без того страждають від нестачі персоналу, погіршення умов праці і зростаючої нестачі ресурсів. Так, зокрема, працівники сфери догляду, переважно жінки, отримують низьку заробітну плату і перевантажені роботою.

Відкладати інвестиції у системи громадської охорони здоров’я більше не можна. Фонди відновлення ЄС повинні гарантувати працівникам охорони здоров’я та сфери догляду визнання їх ролі в суспільстві, а також вирішити проблеми з нестачею персоналу та умовами праці.
Фінансування громадських послуг й інвестиції в них більше не повинні розглядатися як витрати суспільства.

Криза коронавірусу продемонструвала, наскільки вразливе наше суспільство після десятиліття панування жорсткої економії, скорочень і корпоративної жадібності.
Якщо ми хочемо бути більш стійкими до майбутніх криз, необхідно істотно збільшити фінансування систем соціального захисту, муніципалітетів, державних служб, а також працівників, від яких вони залежать.

Також необхідно виділяти більше коштів на Механізм справедливого переходу - схеми, яка гарантує, що при переході до зеленої економіки ніхто не залишиться без уваги. Такий перехід, безсумнівно, є вдалою можливістю зробити відновлення більш ефективним. Але мільйони трудящих можуть втратити свої робочі місця через адаптацію секторів економіки, а скорочення фінансування Механізму справедливого переходу означає брак коштів на пере- і підвищення кваліфікації працівників.

МКП оголосила 29 жовтня офіційним днем дій за заохочення інвестицій в роботу з догляду і підвищення заробітної плати працівників у сфері догляду.

26-30 жовтня ц.р. Європейська федерація профспілок громадського обслуговування проведе Європейський тиждень дій у сфері охорони здоров’я і соціальних послуг за зміцнення секторів охорони здоров’я та догляду після пандемії.


© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому