Органайзинг – пріоритет №1
Новини ЦР ПМГУ
15 січня 2026 р.
Найбільша виробнича профспілка Японії UA Zensen (представляє інтереси понад 1,9 мільйона працівників у різних секторах промисловості, є членом Японської конфедерації профспілок RENGO та Глобального союзу IndustriALL) констатує значні втрати профчленства на тлі розширення нерегулярної зайнятості.Шляхом подолання проблеми покликаний стати активний органайзинг. Нещодавно обрана президентка UA Zensen Томоко Нагашіма планує зосередитись на залученні працівників середніх і малих підприємств, підрядників, а також тих, хто перебуває поза традиційними схемами зайнятості, тим самим посиливши профспілковий вплив у ланцюгах поставок. За її словами, вже досягнуто певного прогресу у мотивуванні співробітників, які працюють неповний робочий день.
Щоб досягти своєї мети, UA Zensen посилює роботу з виявлення та підтримки лідерів. Її було розпочато ще у 60-х роках минулого століття, але сьогодні вона зазнає трансформацій, спрямованих на сприяння більш збалансованому лідерству, зокрема шляхом підтримки жінок.
Більше про органайзинг у UA Zensen та загалом про тенденції в профспілковому русі Японії – у великому інтерв’ю з Томоко Нагашімою.