Новий розмір штрафів за порушення трудового законодавства - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Запоріжжя - це Україна! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Новий розмір штрафів за порушення трудового законодавства

Новини ЦР ПМГУ
26 січня 2026 р.

З початку 2026 року в Україні діє новий розмір фінансових санкцій за порушення трудового законодавства. Зміни пов’язані з підвищенням розміру мінімальної зарплати до 8647 грн.

Штраф за одного працівника без трудового договору тепер становить 86470 грн. У разі повторного порушення протягом двох років сума за кожного співробітника зростає до 259410 грн.

За затримку виплати зарплати понад місяць передбачено штраф у розмірі 25941 грн.

За ігнорування доплат за нічні, вихідні та святкові дні роботодавець заплатить 17294 грн за кожного працівника.

За порушення прав мобілізованих штраф сягає 34588 грн.

За інші порушення трудового законодавства передбачено штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати – 8647 грн за кожен випадок, а у разі повторного порушення протягом року – дві мінімальні заробітні плати (17294 грн). При цьому у разі сплати роботодавцем 50% суми штрафу протягом десяти банківських днів з дати отримання відповідної постанови обов’язок зі сплати вважається виконаним, однак це не звільняє від необхідності повністю усунути виявлені порушення.

Державна податкова служба України нагадує, що роботодавець зобов’язаний належним чином оформлювати трудові відносини з працівниками та виконувати вимоги трудового законодавства. А Правова інспекція праці ПМГУ продовжує моніторити ситуацію з дотриманням трудових прав у галузі та закликає спілчан знати свої права і обов’язково звертатися у Профспілку у випадку їх порушень.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому