Виплавка сталі в Україні у 2024 році може становити до 7,5 млн т - аналітики - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Виплавка сталі в Україні у 2024 році може становити до 7,5 млн т - аналітики

Публикации в СМИ
4 січня  2024 р.

Якщо Україна зможе уникнути впливу критичних ризиків, а морський коридор працюватиме стабільно, виплавка сталі в нашій країні у 2024 році може досягти 7,2-7,5 млн т. Таку думку висловив головний аналітик GMK Center А.Тарасенко.

Ситуація в українській металургії у 2023 році дещо стабілізувалася. Спостерігався певний розвиток, зокрема зростання місячних обсягів виробництва порівняно з початком війни. Але очікувалися значні ризики: будь-який із факторів може кардинально змінити все. Ключове – питання експортної логістики.

«У 2023 році випуск сталі може становити 6,2-6,3 млн т. Оціночно середнє завантаження потужностей працюючих підприємств склало близько 60%. За даними ЗМІ, АМКР може у 2024 році запустити другу доменну піч, що може додати до загального випуску сталі близько 1 млн т, залежно від дати запуску», – зазначив А.Тарасенко.

Також галузеві експерти прогнозують подальше зростання металоспоживання в країні, яке розпочалося у 2023 році. За даними ОП «Укрметалургпром», споживання металопрокату за 11 місяців зросло у 2,06 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 3,25 млн т.

«У 2023 році внутрішнє споживання металопрокату з урахуванням імпорту становитиме близько 3,5 млн т. Передбачається, що у 2024 році внутрішнє споживання досягне 3,7-4 млн т металопрокату, в першу чергу, за рахунок підвищення частки українських виробників (на сьогодні їхня частка становить близько 68,4% у загальному споживанні на внутрішньому ринку. Можна припустити, що у 2024-му ця частка зросте до 70-71%)», – зазначив президент ОП «Укрметалургпром» О.Каленков.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому