Корисні знання для успішної роботи
Новости ЦК ПМГУ
27 серпня 2024 р.
Під час цьогорічної звітно-виборчої кампанії когорта профактиву ПМГУ поповнилася великою кількістю нових облич. Тепер перед вперше обраними профспілковцями стоїть непросте завдання – виправдати кредит довіри, наданий їм товаришами: якнайшвидше навчитися успішно виконувати обов’язки, передбачені їхніми новими профспілковими посадами. На щастя, робити це виключно власними силами їм не доведеться, адже за доброю традицією їх навчанням опікуються профкоми первинних організацій.
Так, нещодавно обрані громадські інспектори з охорони праці первинки ПМГУ «Інтерпайп-Дніпро» вже пройшли базовий «курс молодого бійця», організований їхнім профспілковим комітетом. Захід у форматі одноденного інтенсиву відбувся 22 серпня в рідкісному сьогодні режимі офлайн.
Першим з навчальною групою в кількості 30 слухачів поспілкувався очільник профорганізації Юрій Гандзюк. Коротко охарактеризувавши ситуацію в країні, вітчизняному ГМК та на підприємстві, він підкреслив значення охорони праці для виробничників та закликав присутніх серйозно поставитися до засвоєння корисних знань у цій сфері.
Далі увагою аудиторії заволодів запрошений в якості лектора головний технічний інспектор праці Профспілки Володимир Білик. У межах першого лекційного блоку він розповів про роботу зі збереження життя та здоров’я трудящих, проведену ПМГУ та її Технічною інспекцією, озвучив показники травматизму та профзахворюваності в галузі із наведенням конкретних прикладів нещасних випадків, які мали місце на підприємствах, проаналізував вже наявні та ще тільки пропоновані владою зміни у нормативній базі з охорони праці (вони, на жаль, переважно негативні), а також законодавчі ініціативи, спрямовані на підвищення захисту працівників, які наразі відстоює наша Профспілка.
У другому лекційному блоці В.Білик зупинився на ключових аспектах проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах ГМК. У цьому вкрай важливому для працівників процесі завжди було багато складних моментів, які Профспілка незмінно тримає на контролі, а тепер, в умовах воєнного часу – й поготів.
Наступний спікер, технічний інспектор праці ПМГУ Анатолій Тертишний, спочатку зосередився на практиці застосування «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», а потім висвітлив найбільш принципові питання щодо здійснення профспілкою громадського контролю, зокрема – алгоритм організації роботи громадського інспектора праці профспілки.
Лекційну програму доповнили практичними заняттями. Одне з них, на тему «Визначення ризиків під час виконання робіт», провели В.Білик та А.Тертишний, друге, присвячене актуальній в умовах війни темі мінної безпеки, – експерти міжнародної гуманітарної організації, досвідченого оператора протимінної діяльності «The Halo Trust».
Завершальним етапом інтенсиву став іспит. Давши відповіді на низку досить складних запитань, всі представники навчальної групи підтвердили своє право на отримання посвідчень громадських інспекторів з охорони праці Профспілки.
Підбиваючи підсумки навчання, В.Білик подякував профкому «Інтерпайп-Дніпро» за якісну організацію заходу, а слухачам – за уважність і активність. Він сказав: «Робота громадського інспектора з охорони праці ПМГУ – дуже непроста. Вона вимагає розуміння технологічних процесів, знань у сфері охорони праці та профільного законодавства, яке до того ж весь час змінюється, вміння спілкуватися з людьми, пильності й відповідальності. Але ви впораєтесь. Якщо ваші колективи вас обрали, значить, вони бачать, що у вас є для цього всі необхідні компетенції».