Архив "Главной страницы" 2020 г.- стр. 4 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" 2020 г.- стр. 4

Архів > Архів 2021-2020 рр.
11 грудня 2020 р.

ГОЛОВА СПО ОБ'ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК ЗВЕРНУВСЯ З ЛИСТОМ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ У З’ЯЗКУ З ПРОДОВЖЕННЯМ УРЯДОМ ПОЛІТИКИ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

До СПО об’єднань профспілок протягом трьох останніх місяців поточного року від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надійшла на опрацювання низка законопроектів України, направлених на дерегуляцію трудових відносин, які є новою тактикою Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України після активного солідарного протистояння профспілок тотальній лібералізації трудових відносин та критики сумнозвісного законопроекту «Про працю» (реєстр. № 2708)

10 грудня 2020 р.

Медіаграмотність - ліки від маніпуляцій

5 грудня за ініціативою профспілкового комітету ПАТ «ЗЗРК» був організований тренінг «Медіаграмотність - ключова компетентність сучасної людини», в якому взяли участь 10 профактивістів комбінату. Про це розповіла редактор газети «Робоче слово» Олена Машталяр.

9 грудня 2020 р.

МІЖНАРОДНІ ПРОФСПІЛКИ ПРОТЕСТУЮТЬ ПРОТИ ПОРУШЕННЯ
ПРИНЦИПІВ СВОБОДИ АСОЦІАЦІЇ В УКРАЇНІ

У Міжнародній конфедерації профспілок (МКП) серйозно стурбовані нещодавнім арештом за рішенням суду майна Федерації профспілок України та її членських організацій, включаючи Будинок профспілок у Києві, побудований за рахунок членських внесків у 1980 році та відновлений профспілками після пожежі під час Революції гідності за фінансової підтримки профспілок світу.

9 грудня 2020 р.

Комісія з питань охорони праці підприємства

Комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом. Метою створення Комісії на підприємстві є забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні будь-яких питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.
Рішення про доцільність створення Комісії, її кількісний та персональний склад приймається трудовим колективом на загальних зборах (конференції) за поданням роботодавця і професійної спілки.

9 грудня 2020 р.

Засідання президії Центральної ради ПМГУ

У Навчально-методичному центрі ПМГУ (м. Дніпро) відбулося засідання президії Центральної ради Профспілки металургів і гірників України. Відкрив засідання голова ЦР ПМГУ О.Рябко.
Члени президії розглянули питання, які внесені до порядку денного II Пленуму ЦР ПМГУ, який відбудеться 10 грудня у дистанційному режимі.

4 грудня 2020 р.

ВИСТУП ГОЛОВИ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ГРИГОРІЯ ОСОВОГО НА АКЦІЇ ПРОТЕСТУ 3 ГРУДНЯ 2020 РОКУ

3 грудня 2020 р.

ВІДБУВСЯ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПІКЕТ

Сьогодні 3 грудня 2020 року на виконання постанови Президії ФПУ від 27.11.2020 № П-28-1 «Про протидію Федерації профспілок України черговому наступу влади на права працівників та профспілок» профспілки Запоріжжя підтримали  акцію протесту ФПУ.

3 декабря 2020 г.

ПОМОЩЬ ИНВАЛИДАМ

НА «ЗАПОРОЖСТАЛИ» К ИНВАЛИДАМ, ВСЕГДА ОСОБОЕ ОТНОШЕНИЕ. ПРОФСОЮЗНЫЙ КОМИТЕТ, СОВМЕСТНО С АДМИНИСТРАЦИЕЙ КОМБИНАТА, СОЗДАЮТ ВСЕ УСЛОВИЯ ДЛЯ ТОГО, ЧТОБЫ ЭТИ ЛЮДИ НОРМАЛЬНО ТРУДИЛИСЬ, ПРИНИМАЛИ АКТИВНОЕ УЧАСТИЕ В ОБЩЕСТВЕННОЙ ЖИЗНИ ПРЕДПРИЯТИЯ, РАЗЛИЧНЫХ КУЛЬТУРНЫХ И СПОРТИВНЫХ МЕРОПРИЯТИЯХ.
3 грудня 2020 р.

ФЕДЕРАЦІЯ  ПРОФСПІЛОК  УКРАЇНИ
ВІД ІМЕНІ  ПОНАД 4  МІЛЬЙОНІВ СПІЛЧАН ВИМАГАЄ  ВІД  ВЛАДИ

1. Забезпечити в умовах карантину конституційне право на працю кожному громадянину. Зберегти та примножити робочі місця в реальному секторі економіки, промисловості, підприємництві. Ухвалити закони на підтримку працівників, підприємців та безробітних в умовах пандемії шляхом надання кредитів, компенсацій економічних втрат, забезпечення соціальної підтримки.

3 грудня 2020 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ЖОВТНІ 2020 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах жовтня 2020 року становив 4 867,18 грн. (Додаток 1).

2 грвудня 2020 р.

Колективний договір: підбиваємо підсумки

26 листопада відбулося розширене засідання профкому ПрАТ «ЗЗРК» за участю адміністрації, на якому були підведені підсумки виконання колективного договору за 2019 – I півріччя 2020 року. З інформацією з цього питання виступив Голова Правління – Генеральний директор комбінату Дмитро Колєсніков. Дмитро Валерійович зазначив, що налагоджений соціальний діалог між адміністрацією та профспілковим комітетом є одним з ключових чинників успішної роботи підприємства.

2 грудня 2020 р.

Правда – на боці профспілок

У соціальній державі (саме такою Україна є за Конституцією) профспілки виконують надважливу функцію: здійснюючи представництво та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів людей праці, вони допомагають забезпечувати соціальну спрямованість економіки, формування і реалізацію державної політики в цій сфері.
Здавалося б, такий вагомий внесок у спільну справу має гарантувати профспілкам повну підтримку з боку державних органів. Але на практиці все навпаки: чим ефективніше працюють українські профспілки, чим відповідальніше вони ставляться до своєї захисної місії, тим більшого утиску зазнають, і на жаль, в першу чергу від владних структур.
1 декабря 2020 г.

Международный день инвалидов 3 декабря

Тема дня 2020 года: на пути к инклюзивному и устойчивому миру после пандемии с учетом потребностей инвалидов.
Вовлечение инвалидов в жизнь общества является важнейшим условием обеспечения прав человека, достижения устойчивого развития, установления мира и безопасности. Это также является одной из главных задач Повестки дня в области устойчивого развития на период до 2030 года. Защита прав инвалидов — это не только вопрос справедливости, но и инвестиция в общее будущее.
Глобальный кризис COVID-19 обнажил масштабы существующего в мире неравенства и отчуждения, подчеркнув, что работа по интеграции инвалидов является нашей важнейшей задачей. Инвалиды — их в мире порядка одного миллиарда человек — являются одной из наиболее маргинализированных групп нашего общества, в наибольшей степени пострадавшей в результате пандемии.

1 грудня 2020 р.

ПРОФСПІЛКИ ВИХОДЯТЬ НА ПРОТЕСТ!

Влада спільно з правоохоронними органами  цілеспрямовано порушують конституційні та міжнародні норми щодо забезпечення захисту трудових й соціально-економічних прав працівників і профспілок.

30 листопада 2020 р.

Навчання для представників ПМГУ з питань охорони праці

 
Сучасні технології стають в нагоді у проведенні значної кількості профспілкових навчань. Але є категорія активу, щодо якої вкрай потрібен очний формат. Робота її вимагає прикладних навичок і вона настільки відповідальна, що супроводжується обов’язковими регулярними перевірками знань. Йдеться про представників ПМГУ з питань охорони праці. Перебуваючи у трудових коллективах підприємств ГМК, вони здійснюють контроль за додержанням правил безпеки безпосередньо на виробничих майданчиках.
Читати далі


26 листопада 2020 р.

СУД НАКЛАВ АРЕШТ НА БУДИНОК ПРОФСПІЛОК
ТА ІНШУ НЕРУХОМІСТЬ ФПУ Й НИЗКИ КОМПАНІЙ

Офіс генпрокурора здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №12020000000000878 від 14.09.2020. в рамках якого, як зазначається в судових матеріалах, встановлено, що "відповідно Закону України «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, що розташовані на території України», службовими особами Федерації професійних спілок України та інших суб'єктів господарської діяльності привласнено ряд об'єктів нерухомого майна державної власності в особливо великих розмірах" (цитата).

 Читати далі
24 листопада 2020 р.

ПРО РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ ТА РІВЕНЬ БІДНОСТІ

На виконання Генеральної угоди Міністерство соціальної політики України інформує про основні показники рівня життя населення та бідності у цілому по Україні та в розрізі регіонів.

Читати далі
24 листопада 2020 р.

ЗАБЕЗПЕЧИМО КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО ПРАЦІВНИКІВ
НА СВОЄЧАСНЕ ОТРИМАННЯ ЗАРПЛАТИ!

Федерація профспілок України, як найчисельніша громадська організація, що представляє та захищає соціально-трудові інтереси найманих працівників, звернулась листом до Президента України Володимира Зеленського як Глави держави та гаранта додержання Конституції України, прав і свобод громадянин з приводу забезпечення конституційного права працівників на своєчасне отримання зарплати.
23 листопада 2020 р.

УРЯДОМ ДАНО СТАРТ НОВІЙ СИСТЕМІ
ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ – ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК

18 листопада 2020 року на засіданні  Уряду підтримано законопроект „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи".
Цим актом передбачається запровадження в державі нової системи пенсійного забезпечення. Стосуватиметься вона працівників, що працюють у шкідливих та особливо шкідливих умовах праці, і на початковому етапі охоплюватиме 135 тис. працюючих віком до 35 років.

23 листопада 2020 г.

Профспілка металургів і гірників України б’є на сполох: майбутнє ЗТМК у небезпеці

До Центральної Ради ПМГУ надходять звернення трудового колективу ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» щодо проблем, пов’язаних із виробничою діяльністю, які призвели до негативних соціально-трудових наслідків. Результати роботи нових керманичей підприємства ставлять під загрозу саме існування комбінату і, як наслідок, реалізацію розвитку титанової галузі країни. А насамперед, від цієї ситуації страждають тисячі людей-робітників комбінату.

17 листопада 2020 р.

Виробництво та споживання металопрокату в Україні за 10 місяців 2020 р.

За даними ОП «Укрметалургпром», за 10 місяців 2020 р. українськими металургійними підприємствами вироблено 15,17 млн т металопрокату (97,6% відносно аналогічного періоду 2019 р.), з яких, за інформацією ТОВ «ЕТР-Спектр», експортовано порядку 12,58 млн т, або 82,9%. В аналогічному періоді 2019 р. частка експорту становила близько 83,2% (12,92 млн т при загальному виробництві металопрокату 15,54 млн т).

17 листопада 2020 р.

Підсумки роботи ГМК України за 10 місяців 2020 р.

Підсумки діяльності ГМК України за 10 місяців 2020 р. свідчать про те, що у галузі, як і раніше, зберігається складна ситуація, викликана кризою на світовому ринку сталі, посиленою коронавірусною пандемією.
16 листопада 2020 р.

ПМГУ проти законопроєкту про дерегуляцію трудових відносин

Нещодавно урядом було презентовано проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин».
Цей документ є нащадком сумнозвісних «98 статей» законопроекту «Про працю» Т.Милованова. Але цього разу, напевно, побоюючись масових протестів, Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України змінило тактику.

День основания Запорожстали
13 листопада 2020 р.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, КОЛЕКТИВНІ ТРУДОВІ СПОРИ (КОНФЛІКТИ) В УКРАЇНІ В СІЧНІ-ЖОВТНІ 2020 РОКУ

Упродовж січня-жовтня 2020 року в результаті заходів, здійснених Національною службою посередництва і примирення у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 494,3 млн грн від залишку загальної суми боргу (1 млрд 152,5 млн грн), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.
13 листопада 2020 р.

ФПУ РОЗПОЧАТО НОВИЙ ПРОЄКТ ЩОДО ЗАХИСТУ
ТРУДОВИХ ПРАВ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

В рамках програми «Людяність та взаємодопомога» спільної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» і Представництва Європейського Союзу в Україні, Департамент правового захисту і Департамент охорони праці апарату ФПУ та МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) розпочали реалізацію проєкту «Захист трудових прав працівників під час епідемії коронавірусу».

12 листопада 2020 р.

ПРОВОКАЦІЯ ПРОТИ ПРОФСПІЛОК – НЕ ПРОЙДЕ!

Нещодавно в соціальних мережах було поширено Звернення голів окремих громадських рад до Президента України, Голови Верховної Ради України та голів фракцій Парламенту з вимогою вирішити на законодавчому рівні питання проведення реституції майна, що належить Федерації профспілок України на законних підставах.

12 листопада 2020 р.

КЕРІВНИКІВ УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ ШТРАФУВАТИМУТЬ ЗА ТЕ, ЩО ЇХНІ ВІДВІДУВАЧІ НЕ НОСЯТЬ ЗАХИСНІ МАСКИ

Народними депутататми Верховної Ради України 6 листопада ц.р. підтримано законопроєкт №3890, який має запровадити штрафи для власників бізнесу, установ та організацій за те, що їхні відвідувачі не носять захисні маски.


12 листопада 2020 р.

В Україні почали різко зростати ціни

Споживчі ціни в Україні в жовтні 2020 року порівняно з вереснем зросли на 1,0%. З початку року інфляція склала 2,7%. Про це повідомляє Державна служба статистики.
За даними статистичного відомства, в річному вимірі (до жовтня 2019 року) інфляція прискорилася до 2,6% з 2,3% у вересні 2020 року.
Продукти харчування в Україні за жовтень 2020 року подорожчали на 1,2%. Найбільше подорожчали цукор - на 22,9% і яйця - на 22,7%. У той же час фрукти подешевшали на 6,2%.
Світла пам'ять Борису Шевельдіну

Центральна рада Профспілки металургів і гірників України  і Запорізька обласна організація ПМГУ глибоко сумують з приводу смерті досвідченого та шанованого профспілкового лідера
Шевельдіна Бориса Миколайовича.
Майже 30 років свого життя Борис Миколайович присвятив роботі у Профспілці металургів і гірників України.
Б.М.Шевельдін, як досвідчена людина з активною життєвою позицією, неодноразово обирався членом Центрального комітету ПМГУ.
З великою повагою до нього ставилися спілчани, колеги, соціальні партнери. Таке відношення він заслужив своєю сумлінною працею, професіоналізмом та повагою до потреб трудящих.
Усім своїм життям він підтвердив авторитет чесної, гідної, надійної  людини, справжнього профспілкового лідера.
Центральна рада Профспілки металургів і гірників України, всі, хто працював разом з Б.М.Шевельдіним, висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.
Пам'ять про Бориса Миколайовича буде жити в його добрих справах і в наших серцях.
10 листопада 2020 р.

Комітет ВР України з питань економічного розвитку розглянув Звернення VII З’їзду ПМГУ

На VII З’їзду ПМГУ було прийнято Звернення «Про протидію викликам і загрозам вітчизняному гірничо-металургійному комплексу», яке Голова ПМГУ О.Рябко направив голові Верховної Ради України Д.Разумкову.


9 листопада 2020 р.

Ринок праці-2020: до та після введення карантину

Карантинний рік умовно поділив діяльність служби зайнятості на «до» і «після» запровадження жорстких обмежень. Але й в умовах особливого режиму роботи фахівці служби продовжували дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців — персонал.
З 12 березня центри зайнятості працювали з клієнтами спочатку в онлайн-режимі, а з послабленням обмежень — відповідно до епідеміологічної ситуації в регіоні, якщо це було дозволено — відновлювали особистий прийом громадян.
8 листопада 2020 р.

У РЕЖИМІ ВІДЕО-КОНФЕРЕНЦІЇ ВІДБУЛАСЬ РАДА ФПУ

Важливі питання щодо захисту прав працівників усіх галузей економіки та бюджетної сфери, зокрема в умовах карантинних обмежень, введених Урядом через пандемією СОVID-19, обговорено  5 листопада 2020 року на засіданні Ради Федерації профспілок України.
Члени Ради ФПУ брали участь у засіданні в  онлайн-режимі в студіях, які були організовані як у Києві, так в усіх обласних центрах України. Дехто з них підключились до відео-конференції в індивідуальному порядку.

6 листопада 2020 р.

Зарплати, пенсії та соцвиплати по-новому: як це буде

Близько 2 тисяч гривень на місяць достатньо, щоб прожити в Україні за законом.
Ця цифра є суттєво заниженою. Яким буде прожитковий мінімум у 2021 та чи зміниться його формування?

5 ноября 2020г.

Минэкономики оценивает падение ВВП Украины с начала года в 5,5%

Министерство развития экономики, торговли и сельского хозяйства оценивает спад валового внутреннего продукта Украины (ВВП) по итогам третьего квартала 2020 года на уровне 3,6% к аналогичному периоду 2019 года (г/г), а за январь-сентябрь текущего года — на 5,5% г/г.

2 листопада 2020 р.

ВЛАДА ХОЧЕ ЗАПРОВАДИТИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ РОБОТУ «ЗА ВИКЛИКОМ»

Мінекономіки розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості», який надійшов на розгляд СПО об’єднань профспілок.

День социального работника
29 жовтня 2020 р.

До Закону України «Про охорону праці» внесено зміни

16 жовтня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію», затверджений 20 вересня 2019 року № 124-ІХ (далі — Закон № 124-ІХ).
Пунктом 68 зазначеного закону внесені зміни до Закону України «Про охорону праці», зокрема до статей 27 та 28. Змінами виключено стандарти з нормативно-правових актів з охорони праці.
26 жовтня 2020 р.

ПРО СИТУАЦІЮ У СОЦІАЛЬНОМУ СТРАХУВАННІ НА
ВИПАДОК БЕЗРОБІТТЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Зміни, що відбулися в країні у зв’язку із соціально-економічною та карантинною ситуацією позначилися на фінансовому забезпеченні Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття щодо здійснення ним своїх зобов’язань перед застрахованими особами тощо.

26 жовтня 2020 р.

Антипрофспілковий законопроєкт №2681: боротьба продовжується

Законопроєкт №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)»,  з моменту його реєстрації 27 грудня 2019 року, викликає серйозне занепокоєння ПМГУ та інших українських профспілок.

21 жовтня 2020 р.

ПІДТРИМАЄМО  ПРЕДСТАВНИКІВ ПРОФСПІЛОК,
ЯКІ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ!

Верховна Рада України постановою від 15 липня 2020 року № 795-IX призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю, 25 жовтня 2020 року.

21 жовтня 2020 р.

Виробництво та споживання металопрокату в Україні за 9 місяців 2020 р.

За даними ОП «Укрметалургпром», за 9 місяців 2020 р. українськими металургійними підприємствами вироблено 13,71 млн т металопрокату (97,2% відносно аналогічного періоду 2019 р.), з яких, за інформацією ТОВ «ЕТР-Спектр», експортовано порядку 11,31 млн т, або 82,5%. В аналогічному періоді 2019 р. частка експорту становила близько 82,7% (11,67 млн т при загальному виробництві металопрокату 14,11 млн т).

21 жовтня 2020 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ВЕРЕСНЯ 2020 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах вересня 2020 року у розрахунку на місяць на одну особу становив...

20 жовтня 2020 р.

ПМГУ проти підвищення тарифів на транспортування електроенергії

Голова Профспілки металургів і гірників України О.Рябко направив звернення до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля та голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Д.Наталухи, в яких поділяє занепокоєння роботодавців ГМК щодо чергового підвищення тарифів на транспортування електроенергії з 1 листопада поточного року. У зверненні акцентується увага на можливих негативних соціально-економічних наслідках цього крокута висловлюється прохання вжити необхідних заходів для недопущення необґрунтованого зростання тарифів на електроенергію.
20 жовтня 2020 р.

ВІННИЧЧИНА. ПРЕЗИДІЄЮ РОЗГЛЯНУТЕ ПИТАННЯ ПРО РОБОТУ
ПРОФСПІЛОК В УМОВАХ  КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ

19 жовтня 2020 року відбулось планове засідання Президії  Федерації профспілок області з порядком денним: ” Про роботу ФПО та її членських організацій щодо захисту трудових прав спілчан  в умовах  запровадження карантинних обмежень”.
    
19 октября 2020 г.

Итоги работы ГМК Украины за 9 месяцев 2020 г.

Итоги деятельности ГМК Украины за 9 месяцев 2020 года свидетельствуют о том, что в отрасли сохраняется сложная ситуация, вызванная кризисом на мировом рынке стали, усугубленном коронавирусной пандемией.

19 жовтня 2020 р.

Футбольний матч на Кубок профкому

14 жовтня на стадіоні «Гірник» відбувся футбольний матч на Кубок профспілкового комітету ПрАТ «ЗЗРК» між командами шахти «Прохідницька» і шахти «Експлуатаційна».
– Метою зустрічі головним чином було залучення співробітників колективу до спорту, а отже до здорового способу життя, – зазначив голова спорткомітету профкому Володимир Брик.
19 октября 2020 г.

Молодежное движение ЗЖРК провели социальную акцию

Проведение социальных акций – это, с одной стороны, возможность обратить внимание общества на конкретную проблему, с другой - возможность принять активное участие в её решении и показать свою гражданскую позицию. В общем - дело хорошее!

 
15 октября 2020 года на 71-ом году жизни после тяжелой болезни скончался бывший председатель профкома первичной организации Профсоюза металлургов и горняков Украины ЧАО «Украинский графит»
 
ЕРМАКОВ Владимир Николаевич.

Владимир Николаевич родился 26 марта 1950 года в г. Орджоникидзе, Северо-Осетинской АССР (в н.в. Северная Осетия), в семье военнослужащего. В 1967 году окончил школу при посольстве СССР в Польше по месту службы отца. В 1972 году окончил Запорожский машиностроительный институт и получил специальность инженера по автоматизации металлургического производства. После окончания института работал конструктором в КТИСМе, инженером-конструктором на заводе Радиоприбор, мастером, начальником цеха, главным инженером Запорожского механического завода, заведующим промышленно-транспортным отделом Коммунарского райкома партии, заместителем начальника управления промышленности и энергетики облгосадминистрации, заместителем исполнительного директора ЗОСПП «Потенциал». С 2001 по 2004 годы работал заместителем директора по управлению персоналом, а затем заместителем генерального директора по быту и социальным вопросам ОАО «Украинский графит». В 2004 году, затем в 2009 году Владимир Николаевич избирался председателем профкома первичной организации профсоюза металлургов и горняков Украины ОАО «Украинский графит». Председателем профкома он проработал  10 лет до выхода на заслуженный отдых.  Честность порядочность, скромность и принципиальность всегда отличали Владимира Николаевича. Он неоднократно избирался членом президиума Запорожского обкома Профсоюза металлургов и горняков Украины, членом Запорожского областного совета профсоюзов, членом ЦК Профсоюза металлургов и горняков Украины.

Выражаем искренние соболезнования семье и близким Владимира Николаевича, работникам и членам профсоюза первичной организации ПМГУ ЧАО «Украинский графит».

Запорожский совет Профсоюза металлургов и горняков Украины
Центральный совет Профсоюза металлургов и горняков Украины
Запорожский областной совет профсоюзов

Вспомните каким он был
16 жовтня 2020 р.

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: ЛИШЕ ЧЕРЕЗ ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ
МИ ЗМОЖЕМО ПОДОЛАТИ БІДНІСТЬ

З метою обговорення шляхів новітнього індустріального розвитку України, зокрема запропонованим групою експертів та вчених у дослідженні «Економічне відродження через індустріальний розвиток України», проводиться серія круглих столів з питань зміни економічної моделі країни, подолання бідності, тіньової економіки як внутрішнього ресурсу для сучасного індустріального розвитку.
До дискусії запрошені провідні економісти і експерти, представники бізнесу, виконавчої та законодавчої влади, громадянського суспільства.

16 жовтня 2020 р.

Свято святом, а суботник за розкладом!

Рада молоді ЗТМК традиційно до Дня міста прибрала ділянку зеленої зони поблизу Прибережної магістралі.
 
Впродовж декількох годин молоді активісти наповнили з десяток сміттєвих пакетів побутовими відходами, що утворилися після бурхливого літнього відпочинку через недбальство містян.

15 октября 2020 г.

Международный день борьбы с бедностью

Целью проведения этого дня является повышение осознания необходимости бороться за ликвидацию нищеты и лишений во всех странах, особенно в развивающихся.

История проведения Международного дня борьбы за ликвидацию бедности начинается 17 октября 1987 года. В тот день более ста тысяч человек собрались на площади Трокадеро в Париже, где в 1948 году была подписана Всеобщая декларация прав человека, чтобы отдать дань памяти жертвам нищеты, насилия и голода.

Собравшиеся заявили, что нищета является нарушением прав человека, и подтвердили необходимость совместными усилиями добиваться соблюдения этих прав. Соответствующие заявления были выбиты на памятном камне, открытом в тот день.

15 жовтня 2020 р.

ОБ'ЄДНАЄМО ЗУСИЛЛЯ ЗАДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ГІДНОГО ЖИТТЯ ЛЮДИНИ ПРАЦІ!

Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні 24 вересня 2020 року ухвалила Заяву до Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, який відзначається 17 жовтня.
У тексті зокрема зазначено, що цього року заходи профспілок, присвячені цим датам, проходять на фоні соціально-економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19. Подолання її наслідків, створення потенціалу протидії майбутнім кризам - у центрі уваги Міжнародної конфедерації профспілок.15 жовтня 2020 р.

ДІЮ АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ ПРОДОВЖЕНО ДО КІНЦЯ 2020 РОКУ


Урядом було прийняте рішення щодо подовження карантинних обмежень до 31 грудня 2020 року. Про це заявив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
На засіданні Кабміну було розглянуто низку питань, зокрема щодо внесення змін до постанови, яка регламентує умови карантину на території України.

13 жовтня 2020 р.


Всесвітній день дій за гідну працю: новий суспільний договір
для відновлення та стійкості

Пандемія COVID-19 створила величезні проблеми для працівників як державного, так і приватного сектора. Але вона також змусила зупинитися і визнати досить слабкі місця системи, яка ставить прибуток вище людей, стала можливістю зробити відновлення більш ефективним. Саме цьому і був присвячений Всесвітній день дій за гідну працю у цьому році: новому суспільному договору для відновлення і стійкості.

Днем ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ!
9 жовтня 2020 р.

Засідання президії Центральної ради ПМГУ

У Навчально-методичному центрі ПМГУ (м. Дніпро) відбулося засідання президії Центральної ради Профспілки металургів і гірників України. Відкрив засідання голова ПМГУ О.Рябко.
Члени президії розглянули підсумки виконання Галузевої угоди ГМК України в I півріччі 2020 року (доповідав заступник голови ПМГУ Б.Оверковський).
Перший заступник голови Профспілки В.Гавриленко виступив з інформацією про скликання II пленуму Центральної ради ПМГУ.

8 жовтня 2020 р.

Відбулося сьоме пленарне засідання Ради Запорізької ОРПС

08 жовтня 2020 року у великій залі Будинку профспілок відбулося чергове сьоме пленарне засідання Ради Запорізької обласної ради професійних спілок.
На засіданні було розглянуто наступні питання...

День юриста України
8 жовтня 2020 р.

Літній сезон закритий

3 жовтня на різних локаціях міста відбулися змагання, присвячені закриттю літнього спортивного сезону, організатором яких традиційно виступає профспілковий комітет ПрАТ «ЗЗРК».
Найчисленнішим був футбольний турнір, який зібрав п'ять команд. Його переможцем стала команда «Дроворуби», для якої літній сезон був дуже успішним...

7 жовтня 2020 р.

За гідну працю

Відзначаючи Всесвітній День дій за гідну працю, 7 жовтня Запорізькі профспілки дружньо вийшли на майдан Профспілок, встановили намет, в якому запорожці мали заповнити анкету з побажаннями  рівня гідної заробітної плати.
Своєю мирною акцією профспілки області звертають увагу влади на те, що трудящі гідні кращого життя. І якщо взяли курс на Європейський Союз, то повинні прагнути і до європейського рівня заробітної плати.
6 жовтня 2020 р.

ШЛЯХОМ БОРОТЬБИ ТА ПЕРЕМОГ - 30 РОКІВ НА СЛУЖБІ ЛЮДЯМ

5 жовтня у Будинку профспілок у м. Києві відбулись урочисті збори працівників апарату ФПУ, присвячені 30-річчю від дня утворення Федерації професійних спілок України.
На засіданні з вітальним словом та ретроспективою історичного шляху, який пройшла ФПУ, починаючи з 1990 року, виступив Голова організації Григорій Осовий. Напередодні 30-ї річниці ФПУ він зупинився на основних віхах розвитку національного профспілкового руху.


6 октября 2020 г.

Администрация и профком: спасибо металлургам за труд!

На «Запорожстали» состоялась конференция трудового коллектива по подведению итогов выполнения Коллективного договора за 1-е полугодие 2020 года.
Конференция проходила в формате онлайн. В ее работе приняли участие 110 делегатов.
Все 124 мероприятия, запланированные на 1-е полугодие - выполнены.

5 жовтня 2020 р.

КРУГЛИЙ СТІЛ. "ДІЇ СОЦПАРТНЕРІВ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ В УМОВАХ КРИЗИ НА РИНКУ ПРАЦІ"

Сьогодні, 5 жовтня 2020 року, Київська обласна рада профспілок спільно з ФПУ проводить круглий стіл на тему: «Про дії соціальних партнерів щодо збереження робочих місць і трудових гарантій працівників в умовах кризи ринку праці, спричиненої світовою пандемією COVID-19».

5 жовтня 2020 р.

СПІЛЬНА ЗАЯВА ЄВРОПЕЙСЬКИХ І УКРАЇНСЬКИХ ПРОФСПІЛОК: УКРАЇНА НЕ ВИКОНУЄ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ВІДПОВІДНО ДО УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС

З нагоди 22-го саміту Україна-ЄС, проведення якого  анонсовано на 6 жовтня ц.р. у Брюсселі, європейські та українські профспілки зробили спільну Заяву.
У ній зокрема зазначається, що згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС (УА) і реалізацією поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ)...
5 жовтня 2020 р.

Представники ЗЗРК привітали колектив профліцею з професійним святом

2 жовтня відзначається День професійно-технічної освіти, а 4 жовтня - День працівників освіти. Такий збіг, мабуть, не випадковий. Адже в системі профтехосвіти працювали і працюють кращі педагоги – викладачі, майстри виробничого навчання, методисти та інструктори, які свої знання, досвід і творчість направляють на виховання гідних громадян своєї країни і забезпечують якісну професійну підготовку молоді.
5 жовтня 2020 р.

Нагороди колективу і професіоналу

Колектив ПрАТ «ЗЗРК» відзначений подякою Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області за плідну співпрацю в питаннях забезпечення безпеки громадян, а також високий професійний рівень у вирішенні питань забезпечення пожежної безпеки.

1 жовтня 2020 р.

ЗВЕРНЕННЯ З НАГОДИ 30-Ї РІЧНИЦІ УТВОРЕННЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

6 жовтня 2020 року виповнюється 30 років з дня заснування Федерації незалежних профспілок України, правонаступницею якої є Федерація профспілок України.
З цієї нагоди Президія ФПУ звернулась до членів професійних спілок, лідерів та активістів профспілкових організацій:

1 октября 2020 г.

На «Запорожстали» поблагодарили настоящего героя

Председатель первичной организации ПМГУ ПАО «Запорожсталь» Леонид Анисимов вручил благодарственное письмо машинисту котлов котельного цеха №1 теплоэлектроцентрали Андрею Штаненко. Не так давно Андрей стал  свидетелем ужасной «картины»: молодого человека и двоих его малолетних детей, которые находились на надувном круге, стало уносить с берега в Азовское море.

30 вересня 2020 р.

ДІЇ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ І ТРУДОВИХ ГАРАНТІЙ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ КРИЗИ РИНКУ ПРАЦІ

Київська обласна рада профспілок спільно з ФПУ 5 жовтня ц.р. проводить круглий стіл на тему: «Про дії соціальних партнерів щодо збереження робочих місць і трудових гарантій працівників в умовах кризи ринку праці, спричиненої світовою пандемією COVID-19».

29 сентября 2020 г.

День предприятия

В честь 87-летия со дня основания предприятия, были организованы следующие мероприятия:
-16 сентября Экскурсия ветеранов завода на новые объекты предприятия и посещение музея «Фаэтон»
- 19 сентября поездка выходного дня в г. Днепр с посещением «ДИНО-ПАРКА»  Экскурсия в Театр казацкого боя «Сечевые казаки»...
29 сентября 2020 г.

Лето 2020
 
Несмотря на тяжелую ситуацию с COVID-19 дирекция и профсоюзный комитет в 2020 году организовали отдых для всех желающих работников предприятия и членов их семей.
 
Летнее оздоровление проходило в пгт. Кирилловка на базе отдыха «Золотые пески». Работники предприятия имели возможность оздоровиться по льготной стоимости в столь трудное время. К месту оздоровления был организован бесплатный проезд за счет средств предприятия..

25 вересня 2020 р.

ПРОФСПІЛКИ НАГОЛОШУЮТЬ НА НЕОБХІДНОСТІ АКТИВІЗАЦІЇ РОБОТИ З ФОРМУВАННЯ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ

Профспілкова Сторона у Національній тристоронній соціально-економічній раді (НТСЕР) на основі проведеного аналізу стану реалізації Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні» вважає за необхідне активізувати Урядом роботу з їх виконання.
На цьому наголошується у листі Співголови НТСЕР від профспілкової сторони, Голови ФПУ Григорія Осового до Секретаріату НТСЕР.
Профспілки, зокрема, зазначають, що більшість Рекомендацій парламентських слухань «Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні», схвалених відповідною Постановою Верховної Ради України, залишаються нереалізованими.


25 вересня 2020 р.

ПРЕЗИДІЄЮ ФПУ УХВАЛЕНО АКТУАЛЬНІ РІШЕННЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ТРУДЯЩИХ

Президія Федерації профспілок України на засіданні 24 вересня 2020 року схвалила Угоду про співпрацю між ФПУ і Держпраці, розглянула актуальні питання подолання наслідків пандемії COVID-19 та затвердила заходи з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю і Міжнародного дня боротьби з бідністю.
Угоду про співпрацю між Державною службою України з питань праці і ФПУ укладено з метою забезпечення ефективної співпраці для захисту трудових прав працівників, вжиття спільних заходів з виявлення і усунення порушень законодавства про працю та охорону праці.

23 сентября 2020 г.

Форму отчетности «№7-ТНВ» нужно вернуть!

В Украине ратифицированы более 40 конвенций Международной организации труда, касающихся регулирования трудовых отношений между работодателями и работниками. В настоящее время уделяется большое внимание адаптации национального законодательства к стандартам Европейского Союза, вносятся соответствующие изменения в действующие нормативные акты.  

18 сентября 2020  года на 83 году жизни умер Бастрыга Иван Михайлович.

Иван Михайлович родился 12 декабря 1937 года в селе Гусарка Куйбышевского района Запорожской области. После службы в армии пришел работать на Днепровский алюминиевый завод (в н.в. Запорожский производственный алюминиевый комбинат), где проработал 42 года, пройдя путь от дежурного электрика – до генерального директора комбината. С 1974  по 1977  год избирался председателем профсоюзного комитета первичной организации профсоюза рабочих металлургической промышленности Днепровского алюминиевого завода. В  2002  году  Иван Михайлович  был избран народным депутатом Украины.

Вклад Ивана Михайловича в развитие нашего Запорожского края, Украины  по достоинству оценен –  он награжден различными наградами, в том числе орденами    и медалями, ему присвоены почетные  звания,  знаки отличия и наиболее важными из них являются: Почетный гражданин города Запорожье, города Бердянска и Куйбышевского района запорожской области.
 
Запорожский областной комитет профсоюза металлургов и горняков Украины глубоко скорбит по поводу смерти Бастрыги Ивана Михайловича и выражает соболезнование родным и близким, светлая ему память.

18 сентября 2020 г.


В Днепре состоялся VII Съезд Профсоюза трудящихся  металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.


17 сентября 2020 года прошел VII Съезд Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

Из 340 избранных делегатов в работе Съезда приняли участие 307 делегатов со всей Украины, которые представляли практически все предприятия горно-металлургической отрасли нашей страны. Так же на Съезде присутствовали председатель Федерации Профсоюзов Украины Осовой Г. В., председатель Днепопетровского обласного объеденения профсоюзов Дубиль В.П. и председатель Запорожского областного совета профсоюзов - Сластен В.М.

17 вересня 2020 р.

НАШІ КОНСУЛЬТАЦІЇ. "МІНІМАЛКУ" ПЛАНУЮТЬ ВСТАНОВЛЮВАТИ ЗАЛЕЖНО ВІД ФАКТИЧНОГО ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ - ЗАКОНОПРОЄКТ

На сайті Верховної Ради був зареєстрований проєкт Закону №3012а-1 “Про внесення зміни до статті 95 Кодексу законів про працю України щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати”. Цим проєктом пропонується ст. 95 КЗпП викласти в новій редакції, суттєво розширивши та деталізувавши правове регулювання питання.

14 сентября 2020 г.

Итоги работы ГМК Украины за 8 месяцев 2020 г.

Итоги деятельности ГМК Украины за 8 месяцев 2020 года свидетельствуют о том, что в отрасли сохраняется сложная ситуация, вызванная кризисом на мировом рынке стали, усугубленном коронавирусной пандемией.

10 сентября 2020 г.

Турки разбили чашу терпения

Турецкие металлурги восстали против системы квот на импорт стали в ЕС и пытаются ее разрушить, обратившись во Всемирную торговую организацию. Процесс вряд ли будет быстрым, но он тронулся. И Турция уже имеет опыт побед в подобных спорах.

9 сентября 2020 г.

8 сентября 2020 года в малом зале Дома профсоюзов было проведено заседание Президиума Запорожского обкома ПМГУ,  на котором было рассмотрено несколько  вопросов, связанных с сокращением численности на Запорожском титано-магниевом комбинате, проведением XXVI Запорожской областной межсоюзной конференции профсоюзов и проведением VII съезда Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

По некоторым вопросам, касающимся предложений по внесению изменений  в Устав ПМГУ, были выработаны рекомендации для делегатов VII съезда Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины от Запорожской областной организации ПМГУ.
9 вересня 2020 р.

Надійшла відповідь на лист від 01.06.2020 р. № 45 Запорізької обласної організації Профспілки трудящихся металургійної і гірничодобувної промісловості України до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільского господарства України, щодо законопроекту 2708 "Про працю..."

9 вересня 2020 р.

ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ В МІНФІНІ З ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ НА 2021 РІК

За ініціативи Профспілкової сторони 8 вересня ц.р. відбулася зустріч представників Мінфіну, Мінсоцполітики і Мінекономіки з профспілками та роботодавцями з обговорення пропозицій Сторін соціального діалогу до проекту Державного бюджету України на 2021 рік.


7 вересня 2020 р.

Мінімальну зарплату збільшено: які наслідки для роботодавців

З 1 вересня почав діяти Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 25.08.2020 р. № 822-ІХ. Саме з 1 вересня цим Законом передбачається збільшення розміру мінімальної зарплати:
  • у місячному розмірі — 5000 грн (було 4723 гривні);
  • у погодинному розмірі — 29,2 грн (було 28,31 гривні).

7 вересня 2020 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДІЙ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ: НОВИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ДОГОВІР ЗАРАДИ ВІДНОВЛЕННЯ ТА ПОТЕНЦІАЛУ ПРОТИДІЇ

Цього року 7 жовтня в 13-й раз відзначатиметься Всесвітній день дій за гідну працю (WDDW). Починаючи з 2008 року, мільйони людей узяли участь у заходах, присвячених WDDW. І в цьому році це день мобілізації у всьому світі: день, коли усі профспілки виступають в єдиному пориві за гідну працю. Адже саме гідна праця має займати центральне місце в діях уряду з відновлення економічного зростання та побудови нової глобальної економіки, в якій на першому місці знаходиться людина.

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому