Архив "Главной страницы" 2020 г.- стр. 5 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" 2020 г.- стр. 5

Архів > Архів 2021-2020 рр.
7 вересня 2020 р.

Портфель першокласнику від ЗЗРК

Останні літні дні особливо хвилюючі для майбутніх першокласників. Адже зовсім скоро вони стануть справжніми учнями і відкриють для себе Країну знань. З 27 по 31 серпня в актовому залі шахти «Експлуатаційна» була організована видача шкільних ранців батькам майбутніх школярів. На жаль, через карантинні заходи свято для дітей організувати не вийшло. При цьому керівництво підприємства подбало про те, щоб діти наших працівників не залишилися без подарунків.

7 вересня 2020 р.

Прожитковий мінімум, динаміка середньої заробітної плати та фонду оплати праці, стан виплати зарплати у липні 2020 року

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах липня 2020 року становив 5053,52 грн.
Таким чином, законодавчо встановлений на липень 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (2197 грн) занижено порівняно з його фактичним розміром у 2,3 рази або на 2857 грн.

2 вересня 2020 р.

ПРИВАТИЗАЦІЯ ПОВИННА ПРОХОДИТИ З ДОТРИМАННЯМ
ТРУДОВИХ ПРАВ І ГАРАНТІЙ ПРАЦІВНИКІВ

Уряд прийняв постанову, якою затверджено перелік об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації.
До цього списку внесено 74 об’єкти зі 100% часткою державної власності, 9 великих корпорацій, де частка державної власності становить 50%, 102 державних підприємства, які можуть бути у подальшому корпоратизовані. Найбільша кількість об’єктів – 474 підприємства відносяться до сфери культури, спорту та лісового господарства.

1 вересня 2020 р.

Футбольний турнір на Кубок шахти «Прохідницька»

Одним із традиційних заходів річного спортивного сезону на ЗЗРК є футбольний турнір на Кубок шахти «Прохідницька». Він відбувся на міському стадіоні «Гірник» 29 серпня. У цьому році в ньому взяли участь команди дільниць № 1, 5, 6 і № 8, до складу яких увійшли як ветерани спорту, так і нове покоління футболістів.

28 августа 2020 г.

К VII съезду ПМГУ – готовы

В г. Днепр состоялись заседание Президиума и XIII Пленум Центрального комитета ПМГУ.
Президиум рассмотрел следующие вопросы: о материалах XIII Пленума ЦК ПМГУ, об исполнении сводного бюджета Профсоюза за I полугодие 2020 года и другие.

28 серпня 2020 р.

ПРОФСПІЛКИ ВИБОРОЛИ ПІДВИЩЕННЯ "МІНІМАЛКИ"

26 серпня Уряд на своєму засіданні ухвалив рішення щодо підвищення з 1 вересня 2020 року посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери у зв'язку з підвищенням на законодавчому рівні розміру мінімальної заробітної плати з 4 723 до 5 000 гривень.

26 серпня 2020 р.

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ДОМОГЛАСЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ!

25 серпня відбулася довгоочікувана подія – Верховна Рада України схвалила підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень. Додаткові бюджетні видатки на підвищення мінімальної зарплати пропонують здійснити за рахунок збільшення надходжень від податків.

25 серпня 2020 р.

ХТО ПРИПИНИВ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ УКРАЇНЦІВ
У САНАТОРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАКЛАДАХ?

Процес боротьби Федерації профспілок України з головою Комітету з питань соціальної політики Галиною Третьяковою за соціальні права українців давно став публічним та вийшов за межі України на міжнародну арену. Найбільші правозахисні організації світу, ООН, МОП та Міжнародні профспілкові об’єднання коментують низку змін до законодавства, які ініціювала Галина Третьякова як ті, що порушують права трудового населення...
25 августа 2020 г.

ПОЕХАЛИ!

Несмотря на все  перипетии нынешнего  сезона,  дети ферросплавщиков все-таки отправились в лагерь.
В этом году ДОЛ «Чайка» в Кирилловке принял на отдых 69 наших ребят. И отдыхать они будут 20 дней - в минувшие годы  смена длилась на день меньше. Правда, ввиду карантина, экскурсии, как и посещения родителей, отменены... Но зато никто не мешает, как обычно, участвовать в культмассовых мероприятиях - их за смену будет много.

20 серпня 2020 р.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ. ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ: ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК

20 серпня в агенції «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конфереція на тему: «Підвищення мінімальної заробітної плати: позиція профспілок».
Спікерами заходу були:
-      перший заступник голови Спільного представницького органу об'єднань профспілок, заступник голови Федерації профспілок України Олександр Шубін;
-         заступник Керівника Департаменту з питань бюджету та оплати праці ФПУ Світлана Макогонюк.

19 серпня 2020 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ЛИПНЯ 2020 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах липня 2020 року у розрахунку на місяць на одну особу становив...

19 серпня 2020 р.

Заробітна плата: базові знання

Як встановлюється основна заробітна плата?
Заробітна плата — це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки).

18 серпня 2020 р.

ЗМІ ПРО НАС. ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ - ЗА ЗБІЛЬШЕННЯ МІНЗАРПЛАТИ

Як повідомляють українські засоби масової інформації, про це заявив Голова Спільного представницького органу об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

17 августа 2020 г.

Итоги работы ГМК Украины за 7 месяцев 2020 г.

Показатели деятельности ГМК Украины за 7 месяцев 2020 года свидетельствуют о сохранении сложной ситуации в украинской металлургической отрасли, что связано с кризисом на мировом рынке стали, усугубленном пандемией коронавируса COVID-19.

14 августа 2020 г.
Профсоюз готовится к VII Съезду

13 августа на базе Учебно-методического центра ПМГУ (г.Днепр) состоялось заседание президиума Центрального комитета ПМГУ совместно с комиссией по подготовке к проведению VII Съезда Профсоюза металлургов и горняков Украины, которое провел председатель ЦК С.Комышев.

12 серпня 2020 р.

ПРОФСПІЛКИ ІНІЦІЮЮТЬ ПОЧАТОК ПЕРЕГОВОРІВ СТОРІН СОЦДІАЛОГУ
ЩОДО РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ

Про це йдеться у листі Голови СПО об’єднань профспілок, Голови ФПУ Григорія Осового до КМУ та СПО сторони роботодавців на національному рівні.

12 серпня 2020 р.

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ВІД «СЛУГИ НАРОДУ» ЗАКЛИКАЮТЬ ВРАХУВАТИ ДУМКУ ПРОФСПІЛОК ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681

За дорученням голови депутатської фракції політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко звернувся до голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової з проханням детально розглянути звернення голови СПО об'єднань профспілок на національному рівні Григорія Осового стосовно необхідності проведення додаткових погоджувальних процедур з профспілками та доопрацювання положень законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних  спілок)» (реестр. № 2681від 27.12.2019 р.).
10 серпня 2020 р.

ГЛАВА ДЕРЖАВИ ІНІЦІЮЄ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛКИ ВЖЕ ЦЬОГО РОКУ

Президент України Володимир Зеленський подає на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік» щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до п’яти тисяч гривень з 1 вересня поточного року.

7 августа 2020 г.

Украинская экономика упала за полгода на 6,5%. Во втором квартале — на 11%

Валовой внутренний продукт Украины в первой половине 2020 сократился на 6,5% против аналогичного периода 2019 года, в частности, во втором квартале падение составило 11%, что меньше, чем ожидалось ранее (14%). Об этом сообщает Минэкономики в обзоре экономической деятельности за первое полугодие 2020 года, передает Интерфакс-Украина.

7 августа 2020г.

Заготовка металлолома в Украине снизилась на 18,4%

В январе-июле 2020 года заготовка металлолома в Украине снизилась на 18,4% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, до 1,642 млн тонн. Об этом говорится в сообщении ассоциации УАВтормет.
За семь месяцев экспорт металлолома снизился на 53,3% по сравнению с январем-июлем 2019 года – до 17,2 тыс. тонн.
В то же время импорт металлолома снизился на 73% – до 10,6 тыс. тонн.
Как сообщалось, за первые семь месяцев текущего года поставки металлолома на предприятия снизились на 17,7% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, до 1,538 млн тонн. Потребности металлургов в ломе были обеспечены на 103,7%.Кайдорин Сергей
3 августа 2020 года на 61-ом году жизни скоропостижно скончался заместитель председателя профкома первичной организации Профсоюза металлургов и горняков Украины ЧАО «Украинский графит»

КАЙДОРИН Сергей Владимирович.

Сергей Владимирович родился 22 октября 1959 года в г. Новокузнецке Кемеровской области. После окончания средней школы №26 г. Запорожья работал слесарем калибровочного цеха завода «Днепроспецсталь». С 1978 года по 1983 год  был студентом Запорожского индустриального института. После окончания института направлен работать механиком на Днепровский электродный завод. В 1988 году Сергей Владимирович был избран заместителем председателя профкома, а с 1991 по 1999 годы избирался председателем профкома Днепровского электродного завода.   С 1999 года по настоящее время Сергей Владимирович работал заместителем председателя профкома первичной организации Профсоюза металлургов и горняков Украины ЧАО «Украинский графит».

Специалист высочайшего уровня, его знания были востребованы не только в профсоюзной организации завода, а и в Запорожской областной организации ПМГУ, Запорожском областном совете профсоюзов, Центральном комитете ПМГУ. Он неоднократно избирался членом Запорожского обкома Профсоюза металлургов и горняков Украины, членом Запорожского областного совета профсоюзов, членом КРК Профсоюза металлургов и горняков Украины.

Выражаем искренние соболезнования семье и близким Сергея Владимировича, колегам по работе, членам профсоюза первичной организации ПМГУ ЧАО «Украинский графит».

Запорожский обком Профсоюза металлургов и горняков Украины,
Центральный комитет Профсоюза металлургов и горняков Украины,
Запорожский областной совет профсоюзов.
5 серпня 2020 р.

HRW: ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ПРОФСПІЛКИ
СУПЕРЕЧИТЬ УГОДІ ПРО АСОЦІАЦІЮ ЄС-УКРАЇНА

У правозахисній організації Human Rights Watch закликають Верховну Раду захистити українських працівників і відкликати законопроєкт, що передбачає зміни в законі про профспілки.

4 серпня 2020 р.

В ООН ВВАЖАЮТЬ, ЩО РЕФОРМА ПРОФСПІЛОК В УКРАЇНІ
МОЖЕ ПОРУШУВАТИ ПРАВА ЛЮДИНИ

Положення проєкту закону про працю №2681 не відповідають міжнародному праву та стандартам у галузі прав людини. Про це в офіційному зверненні до Уряду України повідомив спеціальний доповідач ООН з питань права на свободу мирних зібрань та асоціацій Клеман Ньялетсоссі Вуле.

3 серпня 2020 р.

ВСП «ЗАПОРІЗЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
ЗАПОРІЗЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
 
ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ АБІТУРІЄНТІВ
на 2020-2021 навчальний рік
 
- на денне відділення на бюджетній (безоплатній) основі на базі 9-11 класів та освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника;
- на заочне відділення на бюджетній (безоплатній) та контрактній (платній) основі на базі 11 класів та освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника.   
За спеціальностями...

3 серпня 2020 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ЧЕРВНІ 2020 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики  фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах червня 2020 року становив 5 149,34 грн.

Поздравительный ролик к профессиональному празднику
«Дню работников металлургической и горнодобывающей промышленности Украины».
Поздравительный ролик к профессиональному празднику «Дню работников металлургической и горнодобывающей промышленности Украины». <br />В условиях действия карантина на территории г. Запорожья и области в 2020 году не планируется проведение массовых торжественных мероприятий, посвященных профессиональному празднику – Дню металлургов и горняков Украины. Тем не менее Запорожская областная организация ПМГУ не может остаться в стороне от поздравления трудовых коллективов ГМК области, членов семей металлургов и горняков, ветеранов труда и молодежи. Одной из форм такого поздравления является этот видео ролик.
Поздравление ко дню металлургов
17 липня 2020 р.

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «НАМ ПОТРІБНО ДІЙТИ ДО КОЖНОЇ ПЕРВИНКИ, РОЗ’ЯСНЮЮЧИ ПРОФСПІЛКОВУ ПОЗИЦІЮ ЩОДО АНТИСОЦІАЛЬНИХ ЗАКОНОТВОРЧИХ ІНІЦІАТИВ ВЛАДИ»

16 липня 2020 року у Києві в Будинку профспілок у режимі Zoom-конференції відбулась нарада керівників всеукраїнських профспілок та територіальних профоб'єднань з актуальних питань діяльності ФПУ.
Розглянуто як виконується рішення Президії ФПУ щодо інформаційно-роз'яснювальної роботи в профспілках та з народними депутатами України і представниками органів влади у відповідь на намагання прийняти владою антисоціальних законопроектів, які порушують права працівників і профспілок.

16 червня 2020 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах червня 2020 року у розрахунку на місяць на одну особу становив...
14 липня 2020 р.

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ КОМІТЕТ ВР ЗНАЙШОВ
ПОРУШЕННЯ КОНСТИТУЦІЇ У ЗАКОНОПРОЄКТІ 2681

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики знайшов корупційні ризики у законопроєкті № 2681 від 27.12.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)».
Голова Комітету Анастасія Радіна звертає увагу на те, що законопроєкт не повною мірою відповідає Конституції України.

10 липня 2020 р.

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ ПОСЛАБЛЕННЯ
ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ У СФЕРІ ПРАЦІ

СПО об'єднань профспілок не погодив проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України", що розглядався Урядом 8 липня, і яким передбачаються чергові обмеження діяльності державних інспекторів праці

9 липня 2020 р.

ЄВРОСОЮЗ: ЗАКОНОПРОЕКТ №2681 МАЄ БУТИ ВІДКЛИКАНИЙ

На початку червня Глобальна профспілка ІндастріАЛЛ разом з Європейською профспілкою ІндастріАЛЛ звернулася до Верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля - Фонтельєс з проханням закликати українську вкладу відкликати законопроект № 2681.  

9 липня 2020 р.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, КОЛЕКТИВНІ ТРУДОВІ СПОРИ (КОНФЛІКТИ) В УКРАЇНІ В ПЕРШОМУ ПІВРІЧЧІ 2020 РОКУ

Упродовж січня-червня 2020 року в результаті заходів, здійснених Національною службою посередництва і примирення у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 318,9 млн грн від залишку загальної суми боргу (721,4 млн грн), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

8 липня 2020 р.

ВСП «ЗАПОРІЗЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
ЗАПОРІЗЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
 
ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ АБІТУРІЄНТІВ
на 2020-2021 навчальний рік
 
- на денне відділення на бюджетній (безоплатній) основі на базі 9-11 класів та освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника;
- на заочне відділення на бюджетній (безоплатній) та контрактній (платній) основі на базі 11 класів та освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника.   
За спеціальностями...

7 липня 2020 р.

ПРОТОКОЛ
 
зустрічі Прем’єр-міністра України Шмигала Д. А. з представниками Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні та Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні

7 липня 2020 р.

СОЛІДАРНА ПІДТРИМКА АМЕРИКАНСЬКИХ ПРОФСПІЛОК

6 липня у Будинку профспілок Голова ФПУ Григорій Осовий провів робочу зустріч з директором Міжнародного центру «Солідарність» Американської федерації праці-Конгресу виробничих профспілок Станіславом Ченюхом.

6 липня 2020 р.

ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА ЗУСТРІЧ ГОЛОВИ СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК ГРИГОРІЯ ОСОВОГО З ГОЛОВОЮ ПАРЛАМЕНТУ ДМИТРОМ РАЗУМКОВИМ

Федерація профспілок України разом з іншими національними профцентрами 30 червня ц.р. провели Всеукраїнську попереджувальну акцію протесту  проти законодавчих ініціатив  влади, які порушують права працівників  і є спробою руйнації самих профспілок.
На мітингу під стінами парламенту учасниками  були виголошені вимоги до Верховної Ради України.

3 липня 2020 р.

«Мінімалка» зросте: Кабмін ухвалив рішення

Кабінет Міністрів ухвалив рішення підвищити рівень мінімальної заробітної плати, як раніше доручив Уряду Президент Володимир Зеленський.
Міністр соціальної політики Марина Лазебна на брифінгу за підсумками засідання Кабінету міністрів повідомила, що уряд знайшов ресурс для підвищення мінімальної заробітної плати вже з 1 вересня і спланував графік такого зростання зарплати. Йдеться про підвищення «мінімалки» в три етапи...
3 липня 2020 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ, СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У ТРАВНІ 2020 РОКУ

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах травня 2020 року становив 5022,27 грн.

3 июля 2020 г.

Еврокомиссия утвердила изменения квот на импорт стали в ЕС

30 июня Европейская Комиссия объявила об изменениях в своих квотах на импорт стали, которые вступили в силу с  1 июля 2020 г.
Все квоты для каждой страны теперь будут вводиться ежеквартально, а не ежегодно, чтобы избежать накопления в начале каждого периода, как это было ранее с арматурой в Турции до первого пересмотра гарантий, пишет Metaltorg.ru.

3 липня 2020 р.

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ ОБМЕЖЕННЯ
ПОВНОВАЖЕНЬ ДЕРЖАВНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ПРАЦІ

2 липня ц.р. на засіданні Урядового комітету з питань національної безпеки і оборони, реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики розглядався підготовлений Мінекономрозвитку проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», яким зокрема вносяться зміни до Порядку здійснення державного контролю за доодержанням законодавства про працю...
1 липня 2020 р.

РОЗГЛЯД АНТИНАРОДНИХ ЗАКОНІВ ВІДКЛАДЕНО!!!

Багатотисячні протести в столиці та обласних центрах України змусили парламентську більшість відкласти розгляд антинародних, антисоціальних законопроектів № 2681, 2275, 3115, внесених «слугами народу»!!!1 липня 2020 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРОФПІЛОК. ЗАПОРІЖЦІ ПРОТЕСТУЮТЬ.

30 червня 2020 року  зібралися на Акцію протесту 100 представників Запорізьких  профспілок, які  від  імені 25 тисяч  трудових колективів підприємств, установ й організацій області, підтримуючи вимоги учасників профспілкових акцій усіх регіонів України, заявили рішучий   протест  проти запропонованих   законопроектів  ,  що порушують основоположні статті Конституції України та міжнародні акти...

26 червня 2020 р.
                                                                                                               
О проведении в г. Запорожье мирной предупредительной акции протеста профсоюзов с требованием недопущения принятия Верховной радой Украины законов, нарушающих права наемных рабочих и профсоюзов

Читать дальше
 

25 червня 2020 р.

Підсумки роботи ГМК України за 5 місяців 2020 р.

Результати роботи ГМК України за п’ять місяців 2020 р. свідчать про подовження кризи в українській металургійній галузі що пов’язане з загальною ситуацією, яка склалася на світовому ринку сталі починаючи з другого півріччя 2019 р., посилению пандемією коронавірусу COVID-19.

24 июня 2020 г.

Встреча первого заместителя председателя Запорожского областного совета депутатов Семенкова Е.А. с профсоюзным активом Запорожской областной организации профсоюза металлургов и горняков Украины

23 июня в оперативном совещании председателей профкомов первичных организаций профсоюза Запорожской областной организации профсоюза металлургов и горняков Украины приняли участие первый заместитель председателя Запорожского областного совета депутатов Семенков Егор Александрович и председаитель Запорожского областного совета профсоюзов Сластен Виктор Максимович.


24 червня 2020р.

У В А Г А!  А Н О Н С. «ПРО ДІЇ ПРОФСПІЛОК ЩОДО НЕДОПУЩЕННЯ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНОДАВЧИХ ІНІЦІАТИВ, ЯКІ ПОРУШУЮТЬ ПРАВА НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ І ПРОФСПІЛОК!»

25 червня о 13-30 в УНІАН відбудеться прес-конференція на тему: «Про дії профспілок щодо недопущення прийняття законодавчих ініціатив, які порушують права найманих працівників і профспілок!».
Під час заходу буде оголошено позицію національних профцентрів – членів Спільного представницького об’єднання профспілок та заходи з протидії системному наступу влади на законні права та інтереси працівників та профспілок. Зокрема, мова піде про порушення конституційного права на об’єднання у профспілки, намагання нав’язати і узаконити «рабське» трудове законодавство та про інші антисоціальні законодавчі ініціативи.

18 червня 2020 р.

Прожитковий мінімум в цінах травня 2020 року

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах травня 2020 року у розрахунку на місяць на одну особу становив...17 июня 2020 г.

30 июня украинские профсоюзы выходят на
предупредительную акцию протеста

Такое решение было принято на заседании рабочей группы по наработке операционного плана действий ФПУ и ее членских организаций в условиях либерализации трудового законодательства и наступления на права трудящихся, которое состоялось 15 июня. В работе заседания приняли участие председатель ФПУ Г.Осовой, его заместители, заместитель председателя ЦК ПМГУ А.Рябко, руководители отраслевых профсоюзов.

17 июня 2020 г.

Промышленники хотят срочно встретиться с Президентом

Провести в кратчайшие сроки личную встречу для обсуждения плана безотлагательных атикризисных действий в промышленности предлагают президенту Украины Владимиру Зеленскому промышленники, предприниматели и работодатели Украины, сообщает пресс-служба Украинского союза промышленников и предпринимателей (УСПП).

17 червя 2020 р.

Актуально. Голова ФПУ Григорій Осовий запропонував
Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій обговорити питання загроз антипрофспілкового законопроекту №2681

Голова СПО об'єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України  Григорій Осовий направив листа Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій з пропозицією обговорити питання загроз антипрофспілкового законопроекту №2681.

15 июня 2020 г.

Законопроект №2681 как уникальный пример нарушения национального и международного законодательства

Центральный комитет Профсоюза металлургов и горняков Украины направил в адрес председателя Верховной Рады Украины Д.Разумкова Обращение касательно законопроекта «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно отдельных вопросов деятельности профессиональных союзов)» (рег. №2681).

15 июня 2020 г.

На контроле ЦК ПМГУ нормы бесплатной выдачи спецодежды,
спецобуви и СИЗ

9 июня 2020 года в Центральный комитет ПМГУ поступило письмо Государственной службы Украины по вопросам труда относительно целесообразности пересмотра «Норм бесплатной выдачи специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты работникам металлургической промышленности», утвержденных приказом Государственного комитета Украины по промышленной безопасности, охране труда и горному надзору №187 от 27 августа 2008 года.
12 червня 2020 р.

КЕРІВНИКИ СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ГОЛОВИ ПАРЛАМЕНТУ ДМИТРА РАЗУМКОВА

11 червня керівники репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок  - члени СПО об’єднань профспілок на національному рівні ухвалили та підписали спільне звернення до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова з приводу електронної петиції по законопроекту 2681.

12 червня 2020 р.

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ ПРЕС-ЦЕНТР

ОГЛЯД   діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань 9-10 червня 2020 року.
I.    Інформація про звернення Голови ФПУ, суспільно-важливі нормативно-правові акти, які надійшли на розгляд СПО з короткими коментарями
2. Діяльність всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань
3. Заходи ФПУ
 

Поздравление Запорожогнеупора с днем основания
10 июня 2020 г.

Экспорт чугуна из Украины вырос на 28%

В мае 2020 года украинские металлурги увеличили экспорт чугуна на 27,9% по сравнению с маем прошлого года — до 242,3 тыс. т. В денежном выражении экспорт чугуна вырос на 6,7% — до $65,8 млн. Об этом свидетельствуют данные таможенной статистики.
По сравнению с апрелем текущего года выручка от экспорта чугуна в мае упала на 12,9%, но в натуральном выражении показатель вырос на 6%.

9 червня 2020 р.

ЗУПИНИМО АНТИПРОФСПІЛКОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ !

Відбулася нарада керівництва ФПУ з керівниками Всеукраїнських профспілок, територіальних профоб'єднань у режимі відеоконференції в Zoom.
Під час наради учасники розглянули низку питань, серед яких антикризові заходи, реалізація яких спрямована на те, щоб пом’якшити  економічні та соціальні наслідки карантинних заходів для людей.
4 червня 2020 р.

Прожитковий мінімум, динаміка середньої заробітної плати
та стан виплати зарплати у квітні 2020 року

За розрахунками Мінсоцполітики  фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах квітня 2020 року становив 4948 грн.

4 червня 2020 р.

Електронні трудові книжки – нова форма  
формалізації трудових відносин

На засіданні Уряду 3 червня ц.р. загалом було розглянуто 15 законопроектів і урядових постанов, до яких СПО об’єднань профспілок подав пропозиції, які було враховано, або частково враховано.
Про це повідомив Голова СПО об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

3 червня 2020 р.

Запорізька обласна організація профспілки металургів і гірників України направила на адресу Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. та народним депутатам від Запорізького регіону лист з вимогою розглянути та прийняти рішення у відповідності до Закону України «Про звернення громадян» щодо результатів розгляду петиції про відкликання проекту закону №2681 (щодо окремих питань діяльності професійних спілок). Лист додається.
3 червня 2020 р.

РОЗГЛЯД СУДОВОЇ СПРАВИ ДО КМУ СТОСОВНО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ПРАЦЮ» ПРИЗНАЧЕНО

На 18.06.2020 року о 9.30 за адміністративною справою 640/2040/20 суддею Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазіним О.А. був призначений попередній розгляд справи за позовною заявою суб`єкта Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об`єднань профспілок на національному рівні Федерації професійних спілок України до Кабінету Міністрів України.

3 червня 2020 р.

ГЛОБАЛЬНИЙ СОЮЗ INDUSTRIALL ЗАКЛИКАЄ УКРАЇНСЬКУ ВЛАДУ ВІДКЛИКАТИ ЗАКОНОПРОЕКТ № 2681

Глобальний союз IndustriALL закликає Президента України, Уряд України відкликати законопроект № 2681.
Вальтер Санчес, Генеральний секретар IndustriALL, який представляє понад п’ятдесят мільйонів працівників гірничої, енергетичної та виробничої галузей країн з усього світу, в тому числі й України, звернувся до Президента України Володимира Зеленського із закликом негайно відкликати законопроект № 2681«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)»
1 червня 2020 р.

ШОКУЮЧЕ РІШЕННЯ КОМІТЕТУ ВР З ПИТАНЬ СОЦПОЛІТИКИ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681

27 травня ц.р. члени парламентського Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів  розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» №2681 .

1 червня 2020 р.

Підсумки роботи ГМК України за 4 місяці 2020 р.

Результати роботи ГМК України за 4 місяці 2020 р. свідчать про тенденцію до продовження падіння всіх видів металургійного та коксохімічного виробництва, що пов’язане не тільки з пандемією COVID-19, але й з загальною ситуацією, що склалася на світовому ринку сталі починаючи з третього кварталу 2019 р.
29 травня 2020 р.

Заробітна плата у квітні 2020 року

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у квітні 2020р. становила 10430 грн, що у 2,2 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (4723 грн).
Порівняно із березнем розмір середньої номінальної заробітної плати зменшився на 8,9%, а за останні 12 місяців (відносно квітня 2019р.) збільшився на 1,6%.

29 травня 2020 р.

В Україні прискорилося падіння промвиробництва

Зниження зафіксували в переробній і видобувній промисловості, а також у постачанні електроенергії та газу.
У квітні промислове виробництво в Україні знизилося на 16,2% порівняно з аналогічним місяцем 2019 року. При цьому в березні воно становило 7,7%, у лютому — 1,5%, у січні — 5,1%, повідомила Державна служба статистики.

28 травня 2020 р.

ВЕБІНАР. ПРАВА У СВІТІ ПРАЦІ: ПОКРАЩЕННЯ ДОТРИМАННЯ УКРАЇНОЮ ОСНОВНИХ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ НОРМ

25 травня відбувся вебінар з фахівцями проекту Міжнародної організації праці (МОП): «Права у світі праці: покращення дотримання Україною основних міжнародних трудових норм», який фінансується Урядом Канади.

26 мая 2020 г.

Трудовой коллектив Запорожского титано-магниевого комбината
готовится к забастовке

Соответствующее обращение опубликовали на официальной странице предприятия и направили в органы власти. Недовольство рабочих вызвано планами Фонда госимущества по замене руководства комбината.
Сейчас 51% акций Запорожского титано-магниевого комбината принадлежит государству. Еще 49% — частному инвестору. И в этом году Фонд госимущества уже дважды пытался провести экстренное собрание акционеров ЗТМК.
Главная цель мероприятия — назначение нового директора, что очень беспокоит коллектив.

26 травня 2020 р.

ПРОФСПІЛКИ ЗАПРОПОНУВАЛИ ДО РОЗГЛЯДУ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО КОЛЕКТИВНІ ДОГОВОРИ Й УГОДИ

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 20 травня ц.р. при розгляді проектів законів України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дії колективних договорів» (реєстр. №№ 3204, 3204-1) представником СПО об’єднань профспілок було поінформовано про те, що тристоронньою робочою групою при НТСЕР було напрацьовано та підготовлено проект Закону України «Про колективні угоди та договори», який пройшов серію узгоджувальних нарад, консультацій сторін соціального діалогу, інших зацікавлених осіб.

26 травня 2020 р.

ЗУПИНИМО ПРОСУВАННЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО ПРАЦЮ»!

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні у відповідь на направлення Міністерством економрозвитку України для погодження до Міністерства юстиції України проекту Закону України «Про працю» (реєстр.№ 2708 від 28.12.19), який був  відкликаний з Верховної Ради України у зв’язку з відставкою Кабінету Міністрів України, звернувся листом до КМУ.


25 мая 2020 г.

Многодетные семьи «Запорожстали»
 Семейные ценности
 Семья – это счастье

Семья, для многих металлургов, главная опора в жизни. Источник нравственности, любви, уважения, залог спокойствия и гармонии. Семья создает атмосферу, в которой приятно отмечать любые праздники, особенно если семья дружная и большая, а иногда даже «оооочень большая».

 
25 травня 2020 р.

ПЕРЕМАГАЄМО РАЗОМ!!! ПЕТИЦІЯ ЩОДО НЕПРИЙНЯТТЯ АНТИПРОФСПІЛКОВОГО ЗАКОНОПРОЄКТУ НАБРАЛА НЕОБХІДНУ КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ!

Шановні колеги!
Електронна петиція на сайті Верховної Ради України  «Про не розгляд законопроекту № 2681 як такого, що порушує права профспілок в Україні», яка зареєстрована за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/7610?aname=published вже набрала необхідну кількість підписів!

25 травня 2020 р.

ДЛЯ БЕЗПЕКИ ВІДВІДУВАЧІВ САНАТОРІЇВ БУДЕ ЗРОБЛЕНО ВСЕ НЕОБХІДНЕ

У мережі санаторно-курортних закладів «Укрпрофоздоровниці» вживатимуть усіх необхідних заходів для безпечного оздоровлення та відпочинку в умовах пандемії COVID-19.
Про це 22 травня на прес-конференції в агентстві УНІАН повідомив голова Наглядової ради Приватного Акціонерного товариства «Укрпрофоздоровниця», заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко.
Прес-конференція була присвячена роботі оздоровчої галузі України в умовах протиепідемічної безпеки під час санаторно-курортного сезону-2020.
25 мая 2020 г.

«Информация. Знание. Действие-2019»: названы победители конкурса СМИ

Завершился конкурс «Информация. Знание. Действие» в Профсоюзе металлургов и горняков Украины проводится уже почти два десятка лет.


25 мая 2020 г.

МЕРОПРИЯТИЯ
к международному дню «Охраны труда» Запорожского обкома ПМГУ
 
Девиз Дня охраны труда в 2020 году по рекомендации Международной организации труда: «Остановим пандемию: охрана труда может сохранить жизнь», он обусловлен борьбой с пандемией - смертельно опасной болезнью COVID-19, которая сегодня затронула весь мир.

21 травня 2020 р.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ КВІТНЯ 2020 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах квітня 2020 року у розрахунку на місяць на одну особу становив...

19 травня 2020 р.

Діють нові правила видачі лікарняних

МОЗ наказом від 27.04.2020 р. № 963 (далі — Наказ № 963) внесло зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян від 13.11.2001 р. № 455 (далі — Інструкція № 455), зокрема щодо можливості дистанційного відкриття лікарняного листка. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Наказ № 963 було опубліковано в Офіційному віснику України № 37 від 15.05.2020 р. Відповідно зміни до Інструкції № 455 чинні з 15 травня.
19 травня 2020 р.

№ 49 від 18.05.2020 р.
 
 14 травня Молодіжна рада Федерації профспілок України провела своє засідання у форматі відео-конференції
  
У зібранні під головуванням очільника Молодіжної ради ФПУ Володимира Вороха взяли участь керівники молодіжних рад всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань, заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий.

Члени Молодіжної ради ФПУ обговорили питання організації роботи в умовах карантину, зокрема щодо організації і проведення звітно-виборної кампанії, а також питання, пов’язані з оформленням документів і їх реєстрацією в органах Міністерства юстиції України. Шляхом голосування у новому відеоформаті внесли зміни до Положення про Молодіжну раду ФПУ, зокрема стосовно можливості проведення онлайн засідань та прийняття рішень за допомогою програм (Viber, Telegram).
19 мая 2020 г.

ВВП Украины в первом квартале упал на 1,5%

Реальный ВВП Украины в первом квартале 2020 года упал на 1,5% по сравнению с первым кварталом 2019 года, такие оперативные данные сообщила Государственная служба статистики.
Согласно ее данным, по сравнению с предыдущим кварталом сокращение ВВП составило с учетом сезонного фактора 0,8%.
Как сообщалось, Нацбанк 23 апреля оценивал падение ВВП Украины в первом квартале в 0,5%, а Минэкономики 12 мая - в 1,2%.

Поздравление ко дню технической инспекции
19 травня 2020 р.

№ 46 від 15.05.2020 р.
 
 
COVID-19: РУЙНУВАННЯ ЖИТТЯ, ЕКОНОМІКИ І СУСПІЛЬСТВА: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ ДІЙ ПРОФСПІЛОК (ВЕБІНАР)

 
14 травня було проведено вебінар «COVID-19 - руйнування життя, економіки та суспільства: виклики і перспективи дій профспілок» організований Бюро МОП з питань діяльності трудящих (АКТРАВ) для профспілок у Східній Європі.
 
 
13 травня 2020 р.

№ 45 від 13.05.2020 р.

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «БУДЬ-ЯКІ ДІЇ ВЛАДИ, СПРЯМОВАНІ НА ПОКРАЩЕННЯ ДОБРОБУТУ ПЕНСІОНЕРІВ І ТИХ, ХТО ПРАЦЮЄ, БУДУТЬ ПІДТРИМУВАТИСЯ ПРОФСПІЛКАМИ»

Поздравление к 9 мая
8 травня 2020 р.

Представники металургійного комбінату «Запоріжсталь»
вшанували пам’ять героїв, які звільнили світ від нацизму

Напередодні 9 травня представники ПАТ «Запоріжсталь» традиційно вшанували пам’ять визволителів Запоріжжя від фашистських загарбників — поклали квіти. Все проходило душевно і камерно. Адже через карантин мітинги до 75-річчя Перемоги над нацизмом проводити не будуть.
7 мая 2020 г.

ДОРОГИЕ ВЕТЕРАНЫ И ТРУЖЕНИКИ ТЫЛА!
УВАЖАЕМЫЕ ДНЕПРОСПЕЦСТАЛЕВЦЫ!

СЕРДЕЧНО ПОЗДРАВЛЯЕМ ВАС С ПРАЗДНИКОМ
ВЕЛИКОЙ ПОБЕДЫ!

7 травня 2020 р.

На комбінаті безпечно відзначать 9 Травня

 
 
Напередодні 75-річчя Перемоги над нацизмом на нашому підприємстві традиційно вшанують подвиг наших батьків і дідів — колишніх фронтовиків.

7 травня 2020 р.

У Профспілці важливо відчувати себе захищеним

Саме такої думки старший майстер відділу технічного контролю Тетяна Кругова. Ця молода дівчина сумлінно ставиться до дорученої справи і завжди реагує на звернення своїх товаришів по роботі, прагне справедливості, поважного ставлення до людей праці. Більшість її колег — це жінки, котрі як ніхто інший потребують захисту й уваги. Сьогодні Тетяна висловлює нашій газеті свій погляд на актуальні питання профспілкового життя.6 травня 2020 р.

Захистимо право боротися під прапором Профспілки за гідне життя!

На сайті Верховної Ради України розміщена петиція, яку подав заступник голови профкому первинної організації ПМГУ Північного гірничо-збагачувального комбінату Павло Олександрович Третьяков (м.Кривий Ріг).
© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому