Новини облради - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Новини облради

Новини
24 березня 2023 р.

Майбутнє і наша молодь - синоніми!

 
24 березня заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Юрій Шапчіц відвідав металургійний фаховий коледж Запорізького національного університету.

Студенти почули інформацію про діяльність Профспілки металургів і гірників України в умовах війни, про роботу підприємств гірничо-металургійного комплексу Запорізької області в дуже складних умовах сьогодення.

Головний меседж виступу – «Завдання нашої Профспілки в умовах війни – збереження життя людей, допомога членам Профспілки, які боронять нашу Державу у лавах ЗСУ, збереження джерел існування у вигляді заробітних плат, та різноманітних допомог, у тому числі гуманітарної допомоги, збереження потенціалу трудових колективів, існування промислового комплексу та його розвиток, бо це майбутнє нашої області і України».

Юрій Шапчіц виконав місію по врученню іменної стипендії Центральної ради ПМГУ  члену Профспілки, активісту первинної організації ПМГУ «Студентів Запорізького металургійного коледжу» Кучерявому Андрію. Також Андрій отримав в подарунок повербанк та кепку з логотипом Профспілки.

В нас активна, принципова та енергійна молодь, а тому – «Перемога буде за нами».
Шановні спілчани!
 27 лютого зупинилося серце
Дорошенко Олександра Миколайовича

         Дорошенко О.М. народився 19 січня 1948 року у м. Бериславль Польської народної республіки. У сім'ї військовослужбовця.
             Вся трудова діяльність Олександра Миколайовича, а це понад 50 років пов’язана з гірничо-металургійним комплексом Запорізької області, з Профспілкою металургів і гірників України. Майже 35 років своєї трудової діяльності він віддав рідній «Дніпроспецсталі», де пройшов шлях від вальцювальника прокатного цеху до заступника директора заводу з загальних питань.
             У 1986 році його обрали головою Профспілкового комітету заводу, який він очолював до 1999 року.
        З 1999 року по 2018 рік працював технічним, головним технічним інспектором праці Профспілки металургів і гірників України по Запорізькій області.
           Протягом багатьох років, працюючи у Профспілці,  Олександр Миколайович увесь свій час приділяв захисту соціально-економічних прав та інтересів, створенню безпечних та здорових умов праці металургів і гірників.
            Дорошенко О.М. обирався депутатом Заводського району м. Запоріжжя, членом Центрального комітету ПМГУ. Він нагороджений профспілковими нагородами усіх рівнів, орденом «Дружби народів».
           За роки спільної праці ми знали його як порядну та чуйну людину, відповідального та талановитого фахівця і керівника. Ми його запам’ятаємо, як Людину з великим і добрим серцем.
           Шановні рідні і близькі прийміть щирі співчуття від Центральної ради ПМГУ, Запорізької обласної ради ПМГУ, від всіх спілчан.
           Пам’ять про нього буде жити в наших серцях.

 
 
Голова Запорізької обласної
організації ПМГУ                                                                         В.М. Сєдов
22 лютого 2023 р.

Інформація про проведення Президії Запорізької обласної
 ради Профспілки металургів і гірників України

21 лютого 2023 року відбулося засідання Президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України з наступним порядком денним:
1. Про ліквідацію і зняття з обліку первинної організації Профспілки металургів і гірників України «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат».
2. Про ліквідацію та зняття з обліку первинної організації Профспілкиметалургів і гірників України ВАТ «Завод напівпровідників».
3.  Про прийняття на облік первинної організації ПМГУ співробітників Дніпрорудненського індустріального коледжу у Запорізьку обласну організацію ПМГУ.
4. Про стан виробничого травматизму та результати профілактичної роботи з охорони праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань за 2022 рік та заходи щодо посилення громадського контролю у 2023 році.
5. Про виконання кошторисів профбюджетів Запорізької обласної ради ПМГУ і Запорізької обласної організації ПМГУ за 2022 рік і затвердження кошторису доходів і витрат Запорізької обласної організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України на 2023 рік.
6. Про формування ФОП штатних працівників організацій Профспілки на період воєнного стану.
7. Різне.

Виступили з доповіддю: заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Шапчіц Юрій Валерійович, головний технічний інспектор праці Скороходов Ігор Олегович, головний бухгалтер Запорізької обласної організації ПМГУ Кучеренко Т.П. та запрошений на Президію перший заступник голови ЦР ПМГУ Гавриленко Валерій Миколайович.

Стосовно питання охорони праці, членами Президії було запропоновано провести ретельний аналіз профзахворювань,  у зв’язку  з різким їх зростанням у 2022 році.

На Президії були вручені нагороди ФПУ та ФСТ «Україна» голові Запорізької обласної організації ФСТ «Україна» Максименко Ганні Миколаївні та голові СК «Металург» Ямщикову Володимиру Петровичу.
2 лютого 2023 р.

У малій залі Запорізької обласної ради профспілок проведен семінар-нарада з питань змін у законодавстві про працю.
 
 
01.02.2023 року у малій залі Запорізької обласної ради відбувся семінар-нарада з питань змін законодавства про працю. Були присутні  Голова Запорізької обласної організації профспілки Сєдов В.М., головний технічній  інспектор праці Скороходов І.О., представники первинних профспілкових організацій, та служб охорони праці і персоналу групи Метінвест. Виступали представники Південно-Східного управління Держпраці: Адамчук Андрій, заступник начальника відділу з  питань безпеки праці та Вистороп  Дмитро. заступник начальника управління інспекційної діяльності, акцентувавши увагу на змінах до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» при розслідуванні випадків,  пов`язаних безпосередньо з бойовими діями. Змінено форму акту (спрощена) та зменшена кількість членів комісії з спеціального розслідування, дозволений електронний підпис  З питань змін трудового законодавства виступили Головні державні інспектори відділу з питань праці Данілевська Галина та  Оселедчик Валентина: так щодо призупинення трудових договорів було доведено що це двостороння ініціатива адміністрації та працівника, а зміни до колдоговору вносяться згідно з Законом про колдоговори (угоди), та інші питання.
13 грудня 2022 року

Відбулося засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ

13 грудня поточного року було проведено засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ та оперативна нарада з головами первинних організацій ПМГУ в режимі Zoom - конференції.

На президії були розглянуті наступні питання:
1. План основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2023 рік.
2. Про виконання бюджету ЗОО ПМГУ за 11 місяців 2022 року та затвердження бюджету ЗОО ПМГУ на 2023 рік.
 
По першому питанню був затверджений план основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2023 рік, та прийнята постанова. Одним із пунктів постанови зазначено – врахувати, що деякі заходи можливі тільки за умови Перемоги та закінчення військових дій в Україні, а також за умови поновлення перерахування роботодавцем коштів (0,5%) на культурно-масову та оздоровчу роботу.
 
Заслухали доповідь головного бухгалтера Запорізької обласної організації ПМГУ Кучеренко Т.П. про виконання бюджету Запорізької обласної організації ПМГУ за 11 місяців 2022 року та затвердили бюджет Запорізької обласної організації ПМГУ на 2023 рік

Також на оперативній нараді виступили з інформацією головний правовий інспектор праці Скороходов І.О., завідувач відділом соціально-економічної роботи та трудових відносин Петро Писарев та головний бухгалтер Кучеренко Т.П.

Для доповіді про ситуацію на підприємствах було надано слово: голові ПО ПМГУ «Запоріжсталь» - Анісімову Л.О., голові ПО ПМГУ ЗТМК - Кочеву Г.В., голові ПО ПМГУ «ДСС» - Аскольдову І.Ю., голові ПО ПМГУ «Укрграфіт» - Коростильову І.О., заступнику голови ПО ПМГУ Запоріжкокс Анедченко Г.Д., голові ПО ПМГУ Запоріжвогнетрив – Логуновій О.С.
 
Усі виступаючі відзначили, що сьогодні ГМК Запорізької області має ряд дуже складних проблем: відсутність внутрішнього ринку, падіння попиту та цін на металопродукцію, логістичні проблеми, зростання собівартості продукції, від успішного вирішення цих проблем залежить подальша доля галузі.

Також було обговорено питання поздоровлення дітей - членів ПМГУ зі святом Нового Року.
29 листопада 2022 р.

Відбулося засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ

29 листопада поточного року було проведено засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ та оперативна нарада з головами первинних організацій ПМГУ в режимі Zoom - конференції.

На президії було розглянуто два питання:
1. Про навчання профспілкового активу та профспілкових працівників Запорізької обласної організації ПМГУ у 2023 році.
2. Про внесення змін до бюджету Запорізької обласної організації ПМГУ на 2022 рік.
З інформацією по питанням порядку денного виступили заступник голови обласної організації Юрій Шапчіц та головний бухгалтер обласної організації Тетяна Кучеренко.

По кожному з питань були прийняті постанови. По питанню, яке стосується навчання було зазначено, що сьогодні,  в умовах воєнної агресії російської федерації проти України, питання навчання залишається актуальним, але при цьому шляхи реалізації цієї задачі значно ускладнились.

Безперечно, що в цих складних умовах обласна рада та первинні організації ПМГУ повинні докладати максимальних зусиль до сприяння проведенню навчання профспілкового активу та профспілкових працівників.

Стосовно навчання було прийняте рішення, яке відповідає сьогоднішнім реаліям, а саме:
На період воєнного стану Запорізькій обласній раді ПМГУ та профкомам первинних організацій роботу з навчання профспілкового активу та профспілкових працівників проводити у 2023 році за необхідністю, та виходячи з ситуації та обмежень, які викликані військовими діями. Також при прийнятті рішення про необхідність проведення навчання максимально забезпечити безпеку учасників навчального процесу та застосовувати форми ОНЛАЙН та заочного навчання.

По другому питанню також було прийняте рішення по внесенню змін до бюджету обласної організації, а саме корегування витрат по статтям. Тому що витрати на навчання, проведення культурно-масових та спортивних заходів значно скоротились, а навпаки зросли витрати на підтримку членів Профспілки, лікування поранених та надання допомоги сім’ям загиблих членів ПМГУ, членам профспілки з якими були призупинені трудові договори, особам які були вимушені переселитись із окупованих територій.

Після президії відбулася оперативна нарада з головами первинних організацій, на який були розглянуті ряд питань, зокрема охорони праці, а саме проект закону «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі». Було запропоновано первинним організаціям звернутися до міністерства економіки України з вимогами не приймати цей закон у такій редакції, та продовжити роботу, що до внесення змін, які пропонує Профспілка металургів і гірників України, бо він суперечить інтересам працівників, про
що проінформував головний технічний інспектор праці Ігор Скороходов.  

Також з учасниками наради обговорили підготовку до участі у Конференції Профспілки, яка відбудеться 6 грудня. Валерій Сєдов перед завершенням наради проінформував про законодавчі ініціативи влади, а саме законопроекти «Про колективні угоди та договори» та «Про працю». Він акцентував увагу на необхідності дій, що до не прийняття цих законів у тому вигляді, у якому вони зараз на обговоренні у Верховній Раді України.

Також на оперативній нараді виступили з інформацією завідувач відділом соціально-економічної роботи та трудових відносин Петро Писарев і спеціаліст відділу організаційної, внутрішньопрофспілокової роботи та гласності Артем Кучеренко.
6 листопада 2022 р.

Шановні спілчани!

6 листопада мало виповнитися 65 років Григорчуку Олександру Сергійовичу. Нажаль він пішов із життя 8 березня 2022 року.
Олександр Сергійович 22 роки очолював профспілковий комітет підприємства з іноземними інвестиціями у формі приватного акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат».
Вся трудова діяльність Олександра Сергійовича, а це майже 40 років, була пов'язана із залізорудним комбінатом. Протягом багатьох років, працюючи на профспілковій ниві приділяв створенню безпечних та здорових умов   праці на  комбінаті,   захисту  соціально-економічних прав   та   інтересів  працівників.
Шановні рідні та близькі прийміть щирі співчуття від Центральної ради ПМГУ, Запорізької обласної ради ПМГУ, від усіх спілчан.

Голова Запорізької обласної
організації ПМГУ                        В.М. Сєдов
15 липня 2022 р.

Урочисті збори присвячені Дню працівників металургійної та  
гірничодобувної промисловості України

14 липня у малій залі Запорізької обласної ради профспілок зібралися кращі представники славної і почесної професії металургів і гірників Запорізького краю!

Відкрив урочисті збори голова Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України Сєдов Валерій Миколайович хвилиною мовчання по загиблим воїнам України членам Профспілки металургів і гірників України нашої Запорізької організації, після чого привітав усіх зі святом.

З привітальним словом виступила керівник апарату Запорізької обласної державної адміністрації БОЙКО Зінаїда Михайлівна, та вручила нагороди:

Подяки Запорізької обласної державної адміністрації:

-   Оніщенко Антону Миколайовичу - начальнику копрового цеху Приватного акціонерного товариства «Електрометалургійний  завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна;
-  Стаднику Олегу Вікторовичу - механіку з експлуатації транспорту АТЦ АТ «Запорізький завод феросплавів»;
-  Бабаченко Євгену Валерійовичу - бригадиру на обробленні, сортуванні, прийманні, здаванні, пакетуванні та пакуванні металу й готової продукції цеху гарячої прокатки АТ «Запоріжсталь»;
-   Турбар Олені Іванівні - бігуннику змішувальних бігунів ПРАТ «Запоріжвогнетрив» цеху магнезіальних виробів;
-   Шаповалова Ірина Григорівна - головний бухгалтер первинної організації ПМГУ в   ПрАТ «Укрграфіт».
 
Ордена «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеню:

-  Безуменко Сергію Васильовичу - голові профспілкового комітету цеху холодної прокатки  ПАТ«Запоріжсталь»;
-  Поповичу Павлу Олександровичу - пресувальнику Алюмосилікатного цеху ПРАТ «ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ».
 
Почесні грамоти обласної ради:
 
-  Сілюковій Світлані Леонідівні - машиністці крана металургійного виробництва, зайнятий на гарячих ділянках робіт плавильного цеху №4 АТ «Запорізький завод феросплавів»;
-  Любишко Андрію Сергійовичу - нагрівальнику металу цеху гарячої прокатки ПАТ «Запоріжсталь»;
-  Глущенко Валерію Васильовичу - майстеру з регулювання та обігріву коксового цеху ПРАТ «ЗАПОРІЖКОКС»;   
-  Усенко Ользі Анатолівні - лаборанту хімічного аналізу дослідної лабораторії, голова цехового комітету ПрАТ «Укрграфіт».
 
З привітальним словом виступив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради П'ятницкий Андрій Васильович, та вручив нагороди:
Медалі «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя»:

-   Орєшко  Сергію  Миколайовичу - начальнику  комунальної спеціальної  воєнізованої аварійно-рятувальної  служби «Кобра»;
-  Клименко Євгенію Олександровичу - заступнику начальника цеху №4 АТ «Запорізький завод феросплавів».
 
Почесні грамоти Запорізької міської ради:
 
-    Домарецькій Євгенії Олександрівні - сушильнику стрижнів, форм та формувальних матеріалів, член цехового комітету ливарного цеху ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод»;
-   Усику Максиму Олександровичу - Електрику сталеплавильного цеху № 5 Приватного акціонерного товариства  «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь»;
- Гриню Андрію Вікторовичу - старшому майстру виробничої ділянки коксового цеху ПРАТ «ЗАПОРІЖКОКС».
 
Подяки Запорізької міської ради:  
 
- Світічу Олександру Сергійовичу - старшому майстру змішувально-пресового цеху № 2 ПрАТ «Укрграфіт», член профспілкового комітету;
- Лисовій Наталії Вікторівні - бригадиру із переміщення сировини алюмосилікатного цеху ПРАТ «Запоріжвогнетрив».
 
З привітальними словами виступила заступник голови ради  Запорізької обласної Федерації роботодавців ГАВРИЛЕНКО Альона Ігорівна, та вручила нагороди:
Орден за заслуги  Запорізького обласного союзу
промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал":

-   Данилюку Олегу Васильовичу - бункерувальнику агломераційного цеху ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ».

 Почесні грамоти  Запорізького обласного союзу
промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал":

-  Прохорецю Іллі Анатолійовичу - начальнику прокатного цеху  ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь»;
-   Набатову Сергію Івановичу - слюсарю-ремонтнику цеху ремонту електроустаткування металургійних цехів ТОВ «Метінвест–Промcервіс»;
-   Красулі Сергію Івановичу -  фрезерувальнику РМЦ ПрАТ «Запоріжвогнетрив»;
-   Бессонову Сергію Володимировичу - голові первинної організації ПМГУ «Запоріжкокс».

З привітальним словом виступив перший заступник голови Центральної ради Профспілки металургів і гірників України ГАВРИЛЕНКО Валерій Миколайович, та вручив нагороди:
Нагрудний знак Центральної ради «Молодий лідер ПМГУ»:

- Донцю Олексію Миколайовичу -  горновому доменної печі доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь», заступника профгрупорга.

Нагрудний знак Центральної ради «За активну роботу в ПМГУ»:

-  Єфімовичу Сергію Олександровичу - бригадиру на обробленні, сортуванні, прийманні, здаванні, пакетуванні та пакуванні металу й готової продукції, голову цехового комітету ПМГУ 3-го відділення цеху холодної прокатки ПАТ «Запоріжсталь»;
-  Сидоренко Олені Володимирівні - лаборантці хімічного аналізу АТ «Запорізький завод феросплавів»,   профгрупоргу;
-  Пономаренко Надії Василівні -  швейцару ділянки експлуатації гуртожитків  ПРАТ «Запоріжвогнетрив», голову цехового комітету ПМГУ ділянки експлуатації гуртожитків.

Нагрудний знак Центральної ради «Ветеран  ПМГУ»:

-    Перегінці Віктору Тарасовичц - машиністу крану металургійного виробництва цеху холодної прокатки ПАТ «Запоріжсталь», профгрупоргу;
-    Пахомову Олександру Миколайовичу -  налаштувальнику автоматичних ліній та агрегатних станків цеху № 5 ПрАТ «Укрграфіт», голову цехового комітету ПМГУ, члену президії профкому ПО ПМГУ;
-   Соляніну  Юрію Олеговичу - бригадиру на дільницях основного виробництва  сталеплавильного цеху №3 ПрАТ «Дніпроспецсталь», голові цехового комітету ПМГУ.
 
Почесні грамоти президії Центральної ради:
 
-  Штаньку Анатолію Володимировичу - розливальнику сталі мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь», профгрупоргу;
-  Мороз Олені Володимирівні -  слюсарю з контрольно-вимірювальних приладів центру АСУТП цеху №14 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» голову цехового комітету ПМГУ;
-    Гремякіній Ганні Сергіївні - охоронці цеху №34 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» голову цехового комітету ПМГУ;
-    Коростильову Ігорю Олександровичу - голові ПО ПМГУ ПрАТ «Укрграфіт»;
- Головченко Ірині Станіславівні -   апаратнику одержання високотемпературного пеку цеху смолоперегінного виробництва, ПрАТ «Запоріжкокс», голові цехового комітету ПМГУ;
-  Поповій Валентині Володимирівні - машиністці крану металургійного виробництва цеху №2 АТ «Запорізький завод феросплавів», члену цехового комітету ПМГУ;
-  Охромій Ларисі Олегівні - начальнику відділу кадрів ДП «УкрНДІспецсталь», голові ПО ПМГУ ДП «УкрНДІспецсталь».

З привітальним словом виступив голова Запорізької обласної ради профспілок КАПЛІЙ Віталій Миколайович, та вручив нагороди:
Почесні грамоти обласної ради профспілок:

-  Тимоніну  Сергію Павловичу - водію навантажувача цеху неформованих вогнетривів, члену цехового комітету ПрАТ «Запоріжвогнетрив»;
-  Олійник Ірині Олексіївні - табельнику цеху № 4 ПрАТ «Укрграфіт», голові цехового комітету;
-   Сухопар Тетяні Миколаївні - розподілювачу робіт агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь», голову цехового комітету.
 
З привітальними словами виступив голова Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України СЄДОВ Валерій Миколайович, та вручив нагороди:
Почесні грамоти президії Запорізької обласної ради ПМГУ:
 
-   Макарову Олегу Григоровичу -  майстру газорятувальної служби ПPАТ "ЗАПОРІЖКОКС", голові цехового комітету газорятувальної служби;
-   Гойсану Миколі Дмитровичу - садчику у печі та на тунельні вагони, члену Профспілки цехової організації алюмосилікатного цеху;
-   Кобзарю Олександру Юрійовичу - електромонтеру з ремонту та обслуговування електроустаткування агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь», профгрупоргу;
-   Сичову Олександру Павловичу - підручному сталевара мартенівської печі мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь», профгрупоргу;
-   Мизьовій Ларисі Михайлівні - довбальнику механічного цеху ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод», профгрупоргу;
-   Сагіровій Євгенії Олександрівні - інженеру 2 категорії (з підготовки ремонтів) ковальського цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь», голові цехового комітету профспілки;
-    Марковській Оксані Олександрівні - інженеру-програмісту ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ», заступнику голови ПО ПМГУ коледжу.
Сьогодні, ми шануємо вас, майстрів високого класу, людей  сильних, вольових та надійних. Ви, вкладаєте у робочий ритм підприємства свій труд та частинку душі, створюєте сімейні дінастії, та традиції, добуваєте руду, підпалюєте вогонь печей, плавите метал, займаєтесь гуманітарною та суспільною роботою. Тому, сьогодні усі найтепліші  слова ми присвячуємо вам!

Зі святом Вас металурги та гірники!!!
31 травня 2022 р.

Інформація про нараду Запорізької обласної організації ПМГУ

31 травня було проведено нараду Запорізької обласної організації ПМГУ із головами первинних організацій.

Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович поінформував про попередню президію Центральної ради ПМГУ, про роботу гуманітарного штабу та роботу санаторіїв, які знаходятся на західній Україні для прийому біженців, також поінформував про ситуацію у гірничо-металургійному комплексі.

Виступили з інформацією:
-  Головний інспектор праці  Скроходов Ігор Олегович проінформував про нещасні випадки та профзахворювання, та про проведення робочої зустрічі з питань дотримання законодавства про працю в умовах воєнного стану.
-  Заввідділом соціально-економічної роботи та трудових відносин Писарєв Петро Володимирович поінформував про показники мінімальної заробітної плати та прожитковому мінімуму.
-  Головний правовий інспектор праці Щербак Віктор Павлович поінформував про закони № 5371, 5266 які регулюють трудові відносини.
-  Заввідділом організаційної внутрішньопрофспілкової роботи та гласності Величко Олександр Миколайович доповів про рішення Президіуму Центральної ради ПМГУ про призупинення звітних конференцій у зв’язку з агресією російскої федерації, але також зауважив про необхідність проведення звітних конференцій при наявності можливості проведення. Відмітив ті первинні організації ПМГУ які вже провели звітні конференції.

Обговорювали ситуацію, яка сьогодні склалася на різних підприємствах нашої галузі, слово було надано головам первинних організацій ПМГУ Анісімову Л.О., Кочеву Г.В., Аскольдову І.Ю., Логуновій О.С., Коростильову І.О., Ільїну О.В., Анедченко Г.Д., Борисенко Ю.Г.
11 травня 2022 р.

Інформація про проведення президії Запорізької обласної
ради Профспілки металургів і гірників України
 
10 травня 2022 року відбулося засідання президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів та гірників України з наступним порядком денним:
1. Про ситуацію на окупованій території Запорізької області в м. Дніпрорудне та зміни в виборчих органах Запорізької обласної організації ПМГУ.
2.  Різне.

По першому питанню доповів голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович.

Було надано слово заступнику голови первинної організації ПМГУ на Запорізькому залізорудному комбінаті Борисенко Юрію Григоровичу який доповів про ситуацію на комбінаті та у місті Дніпрорудне.


Після засідання президії було проведено оперативну нараду голів первинних організацій Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України, на якій було розглянуто важливі питання, та надано слово  головам первинних організацій, які в свою чергу доповіли про ситуацію на своїх підприємствах.
5 травня 2022 р.

Заява президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України

Шановні члени Профспілки металургів і гірників України!

Звертаюся до вас за дорученням президії Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України.

Сьогодні в нашій Україні важкий час, а саме війна, брудна війна, яку розв'язала російська федерація. Вона окупує наші землі, посягаючи на суверенітет, вбиває наших дітей, військових, матерів, дружин, громадян нашої країни, руйнує економіку країни, в тому числі гірничо-металургійний комплекс України. Вся країна сьогодні дає гідну відсіч окупантам, хтось це робить на фронті, хтось у тилу, хтось із-за кордону, усіма можливостями допомагаючи нашій країні.

На превеликий жаль серед наших громадян є люди, які йдуть на співпрацю з окупаційною владою. Така людина є і в гірничо-металургійному комплексі Запорізької області. Голова Первинної організації Профспілки металургів та гірників України «Запорізькій залізорудний комбінат» Пастушенко Микола Михайлович погодився обійняти керівну посаду у місті Дніпрорудному та співпрацювати з окупаційною владою. Цю інформацію ми дізналися в першу чергу від членів Профспілки (в режимі телефонної розмови), також така інформація є на сайті Запорізької обласної Ради народних депутатів, оскільки Пастушенко є депутатом Запорізької обласної ради, таку інформацію він підтвердив особисто. Сьогодні кожен мешканець України, Запорізької області та міста Дніпрорудного розуміє, що це колабораційна діяльність, яка по суті є Державною зрадою і потрапляє під статтю 111 Кримінального кодексу України.

Пастушенко М.М. є уповноваженою особою, як Первинної організації ПМГУ «Запорізький залізорудний комбінат» (є її головою), так і Профспілки металургів і гірників України (він є членом виборних органів Профспілки, а саме Центральної ради та її Президії, Запорізької обласної ради та її Президії).

Ми розглянули це питання на президії Центральної ради Профспілки металургів і гірників України 4 травня і ухвалили рішення про виключення Пастушенко М.М. з членів профспілки та припинення його повноважень у виборчих органах.

Ми вважаємо що така людина не може бути членом Профспілки металургів та гірників України і звичайно він не має жодного права очолювати Первинну організацію ПМГУ «Запорізькій залізорудний комбінат».

Шановні члени профспілки ви можете запитати звичайно - а є підтверджуючі документи? Йде війна і ви чудово розумієте, що окупаційна сторона жодних документів нам не наддасть. Я впевнений, що найближчим часом наша Служба Безпеки України та Прокуратура розберуться в усьому і наддадуть достовірні факти, докази та документи, але на сьогодні факт є і ми не можемо без діяти.

Правда за нами і Перемога буде за нами. Слава Україні!

За дорученням членів президії
Запорізької обласної ради ПМГУ,
Голова обласної ради ПМГУ                                                                      СЄДОВ В.М.
13 квітня 2022 р.

Інформація про нараду Запорізької обласної організації ПМГУ

12 квітня було проведено відео нараду Запорізької обласної організації ПМГУ із головами первинних організацій.

Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович поінформував про попередню нараду ЦР ПМГУ, про роботу гуманітарного штабу та роботу санаторіїв, які перебувають у західній Україні для прийому біженців, також поінформував про ситуацію у гірничо-металургійному комплексі.

Виступили з інформацією:
-  Головний правовий інспектор праці Щербак Віктор Павлович поінформував про трудові відносини за умов дії нового закону № 2136, який регулює трудові відносини.
-  Заввідділом соціально-економічної роботи та трудових відносин Писарєв Петро Володимирович поінформував про підхід до збору інформації із заробітної плати та про запуск Мінекономікою чат бот телеграма який дає докладні систематизовані роз'яснення з організацією трудових відносин під час війни.
-  Головний технічний інспектор  Скроходов Ігор Олегович проінформував про нещасні випадки та профзахворювання.
-  Головний бухгалтер Кучеренко Тетяна Петрівна дала роз'яснення згідно з постановою центральної ради ПМГУ щодо надання матеріальної допомоги та виплат у воєнний час.

Обговорювали ситуацію, яка сьогодні склалася на різних підприємствах нашої галузі, слово було надано головам первинних організацій ПМГУ Пастушенко М.М., Анісімову Л.О., Кочову Г.В., Аскольдову І.Ю., Логуновій О.С., Коростильову І.О. та заступникам голів ПО ПМГУ Павловському Є.А.,
Анедченко Г.Д.
10 березня 2022 р.

Посильна допомога кожного у скрутну годину

Первинні організації та апарат Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України утримали із заробітної плати профспілкових працівників і перерахували на рахунок благодійного фонду «Українські соціальні програми» понад  100 000,00 (сто тисяч) гривень, грошові кошти направлені на потреби Запорізької окремої бригади територіальної оборони.

Члени первинних організацій надають посильну допомогу у військовий час, ніхто не залишається байдужим до потреб власного міста, окремо слід відзначити:
-        молодь ЗТМК  яка бере участь у роботах із зміцнення міста, укріплення блокпостів, розклеюванні плакатів по районах, плетінні сіток. Також  передають речі для гуманітарних потреб. Кожен перебуває у волонтерській групі свого району;
-        АТ «Запорізький Феросплавний завод» було надано  необхідний інструмент  55-тій окремій артилерійській  бригаді «Запорізька Січ» при звернені до правління;
-        на території  5-ї міської лікарні усі зусилля на правлені на створення безпечних умов для роботи та надання допомоги постраждалим мирним жителям і паралельно військовим. Комбінат «Запоріжсталь» для захисту на випадок обстрілів відвантажив для лікарні мішки з піском. Очікується надання додаткової допомоги від підприємства лікарні для забезпечення світломаскування.  Рішення про благодійну допомогу прийняте Центром координації гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжя. У лікарні протягом дня вивантажували пісок та укріплювали будівлю як медпрацівники, так і добровольці;
-        як повідомлялося раніше 43 працівника ПрАТ «Запоріжкокс» здали кров в обласній лікарні.

Для фінансової підтримки членів профспілки ПО ПМГУ "Дніпроспецсталь",  профком заводу перерахував на зарплатні картки кожному працівникові заводу-члену профспілки по 1000,00 грн. із Фонду солідарності, загалом на дані виплати витрачено 3 620 000,00 (три мільйони шістсот двадцять тисяч) грн.

На даний час працівниками апаратів первинних організацій з’ясовується додаткова інформація щодо участі членів Профспілки у потребах Запоріжжя та його мешканців у військовий час, результати будуть опубліковані додатково.

Разом ми переможемо, бо керуємося такими цінностями як гідність, людяність, солідарність.
Слава Україні!
18 февраля 2022 г.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета Профсоюза металлургов и горняков Украины

15 февраля 2022 года состоялось заседание президиума Запорожского областного совета Профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей повесткой дня:
1. О состоянии производственного травматизма и    результатах      профилактической     работы по охране труда, предупреждению производственного травматизма и профессиональных заболеваний за 2021 года и мерах по усилению общественного контроля в 2022 году, выступил с докладом СКОРОХОДОВ Игорь Олегович - главный технический инспектор.
2. С информацией о проведении отчетной конференции Запорожской областной организации ПМГУ и утверждении графика проведения отчетных  конференций, собраний первичных организаций Запорожской  областной организации ПМГУ выступил СЕДОВ Валерий Николаевич председатель  Запорожской областной организации ПМГУ.
3.  С информацией о проведении Кубка по мини-футболу выступил ШАПЧИЦ Юрий Валериевич – заместитель председателя областной организации   ПМГУ.
4. О выполнении сметы профсоюзных бюджетов Запорожского областного совета ПМГУ и Запорожской областной организации ПМГУ за 2021 год и утверждение сметы доходов и расходов Запорожской областной организации ПМГУ на 2022 год выступила с докладом КУЧЕРЕНКО Татьяна Петровна – главный бухгалтер Запорожской областной организации ПМГУ.

На президиум был приглашен начальник отдела  охраны труда ЧАО «Запорожский железорудный комбинат» ЕЩЕНКО Николай Михайлович, который выступил с информацией о производственном травматизме на комбинате и о состояние охраны труда. Выступающий подробно проинформировал о мероприятиях по обеспечению недопущения производственного травматизма и улучшению условий труда.

После заседания президиума было проведено оперативное совещание председателей первичных организаций Запорожской областной организации Профсоюза металлургов и горняков Украины, на котором были рассмотрены важные вопросы, касающиеся трудовых коллективов.
17 грудня 2021 р.

Інформація про проведення V пленуму Запорізької обласної
ради Профспілки металургів і гірників України

16 грудня ц.р. у малій залі Запорізької обласної ради профспілок пройшов V пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України.
Окрім членів обласної ради ПМГУ, у роботі Пленуму взяли участь члени контрольно-ревізійної комісії обласної організації ПМГУ, працівники апарату обласної ради ПМГУ, перший заступник голови Профспілки металургів і гірників України – Гавриленко Валерій Миколайович, голова Запорізької обласної ради профспілок – Каплій Віталій Миколайович.
Перед початком Пленуму було, надано слово виконуючій обов’язки начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області Дудник Ірині Євгенівні. Вона вручила Свідоцтво про підтвердження репрезентативності Запорізької обласної організації ПМГУ.
На пленумі були розглянуті наступні питання:
1. Про проведення звітної кампанії у Запорізькій обласній організації Профспілки металургів і гірників України.
2. Про план основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2022 рік.
3. Про підсумки навчання профспілкового активу та профспілкових працівників Запорізької обласної організації ПМГУ у 2021 році та план навчання на 2022 рік.
4. Про виконання кошторису за доходами та видатками профспілкового бюджету Запорізької обласної ради ПМГУ за 11 місяців 2021 року та про затвердження кошторису доходів та видатків Запорізької обласної ради ПМГУ на 2022 рік.
5. Різне.
З доповіддю  по першому питанню виступив Сєдов Валерій Миколайович голова Запорізької обласної організації ПМГУ.
Після доповіді було надане слово першому заступнику голови Профспілки металургів і гірників України - ГАВРИЛЕНКО Валерію Миколайовичу  та голові Запорізької обласної ради профспілок КАПЛІЮ Віталію Миколайовичу.По другому питанню порядку денного  з інформацією виступив Юрій Валерійович Шапчіц «Про план основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів та гірників України на 2022 рік».
  
Заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Юрій Валерійович Шапчіц доповів по третьому питанню порядку денного «Про підсумки навчання профспілкового активу та профспілкових працівників Запорізької обласної організації ПМГУ у 2021 році та план навчання на 2022 рік»
Четвертим питанням порядку денного було розглянуто «Про виконання кошторису за доходами та видатками профспілкового бюджету Запорізької обласної ради ПМГУ за 11 місяців 2021 року та про затвердження кошторису доходів та видатків Запорізької обласної ради ПМГУ на 2022 рік». З доповіддю виступила головний бухгалтер Запорізької обласної ради ПМГУ Кучеренко Тетяна Петрівна.
Перед завершенням Пленуму були вручені нагороди за кращий колективний договір, за організацію дитячого оздоровлення, а також переможцям ХХ робочої спартакіади металургів і гірників Запорізької області.
26 октября 2021 г.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета Профсоюза металлургов и горняков Украины

26 октября 2021 года в режиме онлайн было проведено заседание президиума Запорожского областного совета Профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей повесткой дня:

1. О состоянии производственного травматизма и результатах профилактической работы по охранетруда, предупреждению производственного травматизма, профессиональных заболеваний за 9 месяцев 2021 года, мерах по усилению общественного контроля в 2022 году и работе предприятий в осенне-зимний период 2021-2022 гг.
2. О проведении V пленума Запорожского областного совета Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

С информацией по первому вопросу выступил Скороходов И.О. - главный технический инспектор Запорожского областного совета ПМГУ. ИНФОРМАЦИОННАЯ ЗАПИСКА.


Так же был рассмотрен вопрос о проведении V пленума Запорожского областного совета Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.
Было принято постановление о проведении в декабре 2021 года V пленума Запорожского областного совета Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

После заседания президиума было проведено оперативное совещание председателей первичных организаций Запорожской областной организации Профсоюза металлургов и горняков Украины, на котором были рассмотрены важные вопросы, касающиеся трудовых коллективов.
20 октября 2021 г.

Состоялось заседание социально – экономического совета
предприятий ГМК Запорожской области

20 октября состоялось заседание социально – экономического совета предприятий ГМК Запорожской области, в котором приняли участие:
- Койпыш Сергей Владимирович  - Председатель совета организации работодателей металлургов Запорожской области, сопредседатель социально – экономического совета предприятий ГМК Запорожской области;
- Седов Валерий Николаевич – Председатель Запорожской областной организации профзоюза металлургов и горняков Украины, сопредседатель социально – экономического совета предприятий ГМК Запорожской области;
- Цуркан Михаил Леонидович – директор департамента по взаимодействию с общественными организациями Метинвест холдинг;
- Тищенко Максим Игоревич -  начальник управления социальной инфраструктуры Метинвест холдинг;
- Рыбаченок Владимир Владимирович -  начальник отдела по взаимодействию с персонадлом ПАО «Запорожский металлургический комбинат «Запорожсталь»;
- Гавриленко Алена Игоревна - Заместитель председателя совета Запорожской областной федерации работодателей;
- Власенко Сергей Александрович – региональный менеджер департамента по взаимодействию с общественными организациями Метинвест холдинг;
- Анисимов Леонид Александрович - Председатель первичной организации ПМГУ ПАО «Запорожский металлургический комбинат «Запорожсталь»
- Бессонов Сергей Владимирович – Председатель первичной организации ПМГУ Запорожкокс;
- Логунова Елена Сергеевна - Председатель первичной организации ПМГУ на Запорожогнеупор.

Рассмотрены следующие вопросы:
1.   Рабочий быт;
2.   Отдых и оздоровление (Турецкий отдых);
3.   Индивидуальный социальный пакет работника;
4.   Опрос удовлетворённости;
5.   Молодежная политика;
6.   Ветеранское движение;
7.   Прочие вопросы.
 
С информацией по первому вопросу  по итогам работы за 9 месяцев 2021 года и плану на 2022 год выступил Тищенко Максим Игоревич.
По остальным вопросам Цуркан Михаил Леонидович.
Представители Метинвеста ответили на ряд вопросов членов Совета.
5 жовтня 2021 р.

Факультатив в Запорожском  металлургическом колледже

Первая лекция - это как первый экзамен, самый трудный, так как ещё не знаешь, что тебя ожидает, и поэтому ты волнуешься и задаешь себе вопрос "Как всё пройдёт?"  Ну, обо всем подробнее.

Мне, как члену Молодежного совета Профсоюза металлургов и горняков Украины было дано поручение: принять участие в проведении факультативов  для студенческой молодежи «Мы с Профсоюзом вместе за достойную жизнь».

4 октября т.г. вместе с Величко Александром Николаевичем – заведующим отделом организационной, внутрипрофсоюзной работы и гласности  Запорожского областного совета ПМГУ мы направились на встречу со студентами – первокурсниками Запорожского металлургического колледжа, чтобы вкратце рассказать им, что такое профсоюз, и зачем он нужен.

Эти совсем юные студенты и есть будущее металлургии, будущее профсоюза и будущее нашей страны. Вводная лекция о том " Что такое профсоюз?" на самом деле важный момент. От того, что услышат студенты,  во многом будет формироваться их мнение об этой организации.

Мы рассказали об истории возникновения профсоюзного движения, что это за организация, что она дает трудящимся и студентам.  Далее  на живых примерах,  показали какие права защищает профсоюз, его задачи и методы работы.  Со всем этим ребята столкнутся позже, когда начнут свою трудовую деятельность.  Затем ребята поделились своим пониманием, что же такое профсоюз.

Оставшаяся  часть встречи была посвящена рассказу о спартакиаде для студентов, Студенческой  весне, именных стипендиях для активистов, а так же конкурсам которые инициировал Молодежный совет ПМГУ (конкурс  видео роликов и постов) это вызвало самый большой интерес у ребят.  

Покидая стены колледжа, обратила внимание на огромное количество кубков, которые гордо стоят в холле на стеллажах, и как то на душе стало теплее и спокойнее. Подумала,  а молодёжь ПМГУ сильная, перспективная и умеющая достигать поставленных целей и скоро эти первокурсники вольются в наши ряды и вместе с нами будут бороться за достойную жизнь!
 
                                                                Елена Рочева, член Молодежного совета ПМГУ,
                                                                председатель комиссий по работе с молодежью
                                                                профкома ПО ПМГУ ООО «ЗТМК» и Запорожского
                                                                областного совета ПМГУ
4 жовтня 2021 р.

Інформація про проведення факультативу для студентської молоді «Ми з Профспілкою разом за гідне життя» у Дніпрорудненському індустріальному коледжі.

У продовження реалізації факультативу в навчальних закладах для студентської молоді «Ми з Профспілкою разом за гідне життя» 29 вересня поточного року у Дніпрорудненському індустріальному коледжі була проведена зустріч завідувача відділом організаційної, внутрішньопрофспілкової роботи і гласності Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України Олександра Величко зі студентами 1 курсу Дніпрорудненського індустріального коледжу.  
 
У заході прийняли участь голова первинної організації Профспілки металургів і гірників України коледжу Анастасія Духонченко і викладач гірничих дисциплін Людмила Безугла.

 
Олександр Величко коротко ознайомив студентів з історією Профспілкового руху у світі і в Україні, провів презентацію «Що таке Профспілка» і відповів на запитання, які виникли у студентів під час зустрічі.
14 сентября 2021 г.

Молодежный форум «Сузір'я молоді»

Форум - площадь в Древнем Риме, где сосредотачивалась общественная жизнь города (из "Википедия"). Может римляне и собирались на площади, чтобы что-то пообсуждать, но активная молодёжь металлургической и горнодобывающей промышленности Запорожского края в начале сентября собралась у побережья Азовского моря на Запорожский областной молодёжный форум ПМГУ "Сузір'я молоді" , чтобы "сделать" очередную зарубку на древе своего развития.

Участие в форуме приняли представители Запорожстали, Запорожского  
титано-магниевого комбината, Запорожского  
железорудного комбината,  Днепроспецстали,
Запорожкокса,  Запорожского завода Ферросплавов, Запорожогнеупора, ЗКСВАСС "Кобра".

Открыл форум Шапчиц Юрий Валериевич заместитель председателя Запорожской областной организации ПМГУ, а также с приветственным словом выступил Оверковский Богдан Николаевич - заместитель председателя ЦС ПМГУ. Они акцентировали внимание на роли молодёжи в профсоюзе, затронули тему законопроектов, разрушающих трудовые права, уничтожающих роль профсоюзов в отношениях между работником и работодателем.
 
 
Проявив солидарность молодёжь незамедлительно организовала флэш-моб против законопроектов 5388 и № 5371.
 
 
Умение управлять конфликтами - это залог эффективного управления не только на производстве но и в повседневной жизни.
 Бизнес тренер Елена Набокова раскрыла тему "Методы управления конфликтами", которые участники
смогут успешно применить на практике, обходить "острые углы" не допуская в отношениях негатив и агрессию, а так же понять и принять потребности своего оппонента.
 
Если до этого участники форума были отдельными представителями своих предприятий, то с помощью деловой игры и невербального общения тренер объединила всех в команды:
 
ПЕТРУШКИ:
- Запорожский железорудный комбинат:
  -Брильинский Михаил;
 - Колбаева Алтынай
- Запорожогнеупор -Анищенко Иван;
- Запорожский завод Феросплавов:
-Гаврилович Алла;
-Сукачев Дмитрий;   
- "Кобра" -Скворцов Антон.
 
АКУЛЫ:
- Запорожсталь:
-Шалабай Сергей;
-Харь Руслан;
-Политанский Максим;   
- Запорожский железорудный комбинат -Орловский Евгений;
- Днепроспецсталь - Шилин Анатолий;
- Запорожогнеупор -Строй Татьяна.
 
АСЫ:
- Запорожсталь -Цапенко Станислав;
- Запорожский железорудный комбинат - Зотов Сергей;
- Днепроспецсталь:  
- Адамович Наталья;
-Петренко Дмитрий;
-Чеботарев Дмитрий;     
-Запорожскокс - Миненко Дмитрий.
СИТРО:
- Запорожский титано-магниевый комбинат -Дидык Татьяна;
- Запорожский железорудный комбинат:
-Скрипка Антон;
-Титаренко Мария;   
- Запорожогнеупор:
-Мельниченко Андрей;
- Буря Егор;
-Мельниченко Юлия;   
    
ЛЕСНОЙ ДВИЖ :
- Запорожсталь - Яремчук Виталий;
- Запорожский титано-магниевый комбинат - Рочева Елена;
- Запорожскокс - Бережной Никита;
- Запорожогнеупор:
-Лобач Роман;
-Отришко Ольга;
   
ЖГУЧИЕ-КОЛЮЧИЕ:
- Запорожсталь - Бабоченко Евгений;
- Запорожский железорудный комбинат -Васильченко Людмила;
- Днепроспецсталь:
-Бончева Елена;
-Ряжкина Вера;   
- Запорожский завод Феросплавов - Красный Александр;
- Запорожогнеупор -Явдовина Ольга.

В таком составе участники в дальнейшем боролись за первенство в различных конкурсах.
А вечер прошёл под девизом "Танцуй так, как буд-то никто не смотрит". Команды схлестнулись в танцевальном батле, зажигательным ведущим которого был Дмитрий Цибульский. Батл состоял из 3-х туров, которые пролетели как один миг, но в памяти участников останутся на долгое время. В танцевальной "перестрелке" снайперами оказалась команда "Петрушки".
 
На этом и закончился первый день форума.
2 день форума прошёл под лозунгом "Быть здоровым, жить активно - это сильно, позитивно"!
Начался день с активной зарядки на берегу моря, которую для ребят провела Елена Рочева. Зарядившись позитивом участники форума перешли в конференц-зал для обсуждения насущных профсоюзных тем.

Первым лектором этого дня стал ведущий специалист отдела внутрипрофсоюзной работы Центрального совета ПМГУ Роман Анатольевич Тарасенко, который прочитал 2 лекции: "Что такое профсоюз" и "Мотивация профсоюзного членства". Лекции были настолько интересны и
необходимы молодёжи, что переросли в диалог, который не хотелось заканчивать. Продолжением этого диалога стала следующая лекция, которую провел Игорь Олегович Скороходов главный технический инспектор труда Запорожского областного совета ПМГУ.

Охрана труда является ключевым аспектом в трудовой деятельности работника. В ходе лекции обсудили конкретные случаи нарушения правил охраны труда и их последствия на живых примерах. Примеры заставили каждого участника задуматься о своём поведении на рабочем месте.

По оживленной беседе и задаваемым вопросам стало ясно, что молодёжи необходимы такие лекции.
 
 
Во второй половине дня команды продолжили соревнования. И куда же без водных видов спорта?

 
Шапчиц Ю.В. провел соревнование по олимпийскому виду спорта - водному поло. Полем боя за мяч в воротах стал шикарный бассейн. Победителями стала команда "Ситро".
 
 
Ни один молодёжный форум не обходится без юмора. КВН стал лучшим поводом показать видение нашей молодежью профсоюзов других стран: Индии, Израиля, Германии, стран Африки, Японии.
 Балы ставились не только за домашние задание, темы которого были розданы ещё утром, а и за смекалку в конкурсе «Разминка».

Единственного победителя так и не смогли определить, поэтому победителями оказались сразу 2 команды "Петрушка" и "Жгучие-колючие".
 
День 3:
 
Как сказал известный философ Демокрит: "Мало иметь хороший ум, главное - хорошо его применять". И наша молодежь нашла ему применение. Современная интеллектуальная игра Quiz стала завершающим этапом соревнований между командами.
Подготовила и провела его Татьяна Дидык. Вопросы были сложные и в тоже время интересные. Финальным вопросом, на который ответили абсолютно все команды, был ребус со словом ПРОФСОЮЗ. Победителями этой интеллектуальной схватки стала команда "Асы".
 
По итогам всех соревнований победителями турнирной таблицы стала команда "Ситро". Всё участники получили памятные статуэтки с логотипом форума, а победители - статуэтки и сувениры с логотипом ПМГУ.
Отдельная благодарность модератору форума Политанскому Владу за организацию сопровождения форума и помощь в проведении всех конкурсов.
 
От имени всех участников форума хотим выразить благодарность Запорожскому областному совету ПМГУ, за то, что услышали и воплотили в реальность пожелания молодёжи.
 
Форум удался на славу, об этом свидетельствуют многочисленные публикации в соцсетях с благодарностью и общим пожеланием молодёжи - проводить такие форумы ежегодно.
 
Статью хотелось бы завершить народной мудростью :"Народ, який думає на один рік – вирощує хліб; народ, який думає на десять років – вирощує сади; народ, який думає на сто років – вирощує молоде покоління".
 
 
Статья Елены Рочевой
Председателя комиссии по роботе с молодежью
Запорожского областного совета ПМГУ
31 августа 2021 г.

Закончился 2 этап  ХХ рабочей спартакиады металлургов и горняков
Запорожской областной организации ПМГУ
13 cерпня 2021 р.

«Сузір’я молоді» – 2021

Запорізька обласна організація ПМГУ проводить молодіжний  форум   «Сузір’я молоді» –   2021 з 10 по 12 вересня 2021 року.
Під час проведення форуму планується навчання молоді з метою реалізації творчого потенціалу робітничої молоді, підвищення її активної роботи у Профспілці металургів та гірників України.
У форумі беруть участь молодь підприємств: ПАТ  «ЗМК «Запоріжсталь»,  ТОВ   «ЗТМК», ПрАТ «ЗЗРК», «Дніпроспецсталь», ПрАТ «Укрграфіт», ПАТ «Запоріжкокс», ПАТ «ЗФЗ», «Запоріжвогнетрив», ДП «Гіпропром»,  Запорізька КСВАРС «КОБРА».
16 липня 2021 р.

Урочисті збори присвячені Дню працівників металургійної та  
гірничодобувної промисловості України

15 липня у палаці культури «Дніпроспецсталь» зібралися кращі представники славної і почесної професії металургів і гірників Запорізького краю!

Учасники зборів прийняли щирі вітання з нагоди професійного свята.

У цей святковий день в палац культури прийшли привітати зі сцени металургів і гірників керівники Запорізької області і міста, профспілки металургів і гірників України, Запорізької обласної організації ПМГУ  і  Запоріької обласної ради профспілок.

Всі офіційні особи, що виступали зі сцени, привітали щирими і теплими словами металургів і гірників Запорізького краю та вручили їм нагороди:

голова Запорізької обласної державної адміністрації СТАРУХ Олександр Васильович вручив:

медаль «За розвиток Запорізького краю» КОТЛЯРУ Юрію Дем’яновичу - начальнику підземної дільниці № 5 шахти «Прохідницька» підприємства з іноземними інвестиціями  у формі приватного акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат».

ПОДЯКИ Запорізької обласної державної адміністрації:
- ЗАГОРУЛЬКО Юрію Олексійовичу - старшому майстру блоку печей мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь»;
- ДАЦЮКУ Андрію Миколайовичу - підземному прохіднику шахти «Експлуатаційна» ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат»;
- БИКОВЧЕНКО Олегу Леонідовичу - начальнику дільниці цеху  ремонту  металургійного устаткування ПрАТ «Дніпроспецсталь»;
- СИЗОНЕНКО Віталію Веніаміновичу - машиністу крану металургійного виробництва цеху холодного прокату ПАТ «Запоріжсталь»;
- КІРПІЧЕВІЙ Наталії Борисівні  - начальниці бюро управління персоналом ПрАТ «Український графіт»;
- ХИЖНЯКУ Юрію Івановичу - дозувальнику дільниці помолу гірничого цеху ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».
 
голова Запорізької обласної ради ЖУК Олена Юрієвна вручила:

Ордена «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеню:
- МІЩЕНКО Олександру Васильовичу - старшому майстру розливання сталі мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь»;
- ПОПОВИЧУ Ігорю Всеволодовичу - начальнику цеху капітальних та поточних ремонтів гірничого устаткування ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат».

Почесні грамоти обласної ради:
- ЄРМІШИНУ Сергію Борисовичу - начальнику зміни плавильного цеху №4 АТ «Запорізький завод феросплавів»;
- ФОМЕНКО Юрію Олександровичу - заступнику начальника з виробництва магнезіального цеху ПРАТ «Запоріжвогнетрив».

Подяку голови Запорізької обласної ради ЧУБУ Олександру Віталійовичу - старшому майстру залізничного цеху ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».
керуючий справами  виконавчого комітету Запорізької міської ради ОМЕЛЬЯНОВИЧ Роман Анатолійович вручив:

Медаль «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя»:
- КОЖОМІ Юрію Миколайовичу - заступнику начальника цеху з виробництва  агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь»;
- ІЛЬЇНУ Олегу Володимировичу - заступнику голови первинної організації ПМГУ в АТ «Запорізький завод феросплавів».

Почесні грамоти Запорізької міської ради:
- БУРДОВУ Сергію Олександровичу - слюсарю з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики автоматизованої системи управління технологічними процесами ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»;
- КОВТУНУ Андрію Олексійовичу - оператору поста керування станом гарячої прокатки цеху гарячої прокатки тонкого листа ПАТ «Запоріжсталь»;
- КРАВЧЕНКО Олені Владиславівні - оператору поста керування прокатного цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь»;
- МОСКАЛЬОВУ Сергію Олександровичу - старшому змінному майстру доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь».

Подяку Запорізької міської ради ШВЕЦЬ Василю Івановичу - начальнику дільниці цеху неформованих вогнетривів ПРАТ «Запоріжвогнетрив».
Заступник голови ради Запорізької обласної Федерації роботодавців Гавриленко Альона Ігоревна вручила Почесні грамоти  Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал":
- КОМПАНІЄЦЬ Сергію Вікторовичу - вогнетривнику Сервісного центру м.Запоріжжя ПрАТ «Запоріжвогнетрив»;
- ФУРСІ Олександру Вікторовичу - начальнику ковальсько-пресового цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь»;
- БАЛУКОВУ Олегу Володимировичу - енергетику дробильно-сортувальної фабрики ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат»;
- КУХАЛЬСЬКОМУ Євгену Зеноновичу - начальнику автотранспортного цеху АТ «Запорізький завод феросплавів»;
- ДИДЕНКО Сергію Івановичу - викладачу електротехнічних дисциплін Запорізького металургійного коледжу.

Голова Центральної ради Профспілки металургів і гірників України РЯБКО Олександр Іванович вручив:

Нагрудний знак Федерації профспілок України «Профспілкова звитяга» СИРІТКІ Олександру Івановичу - ветерану профспілкового руху, слюсару, голові профспілкового комітету цеху ремонту металургійного обладнання ПрАТ «Дніпроспецсталь».

Нагрудний знак Центральної ради «Молодий лідер ПМГУ» ПОЛІТАНСЬКОМУ Максиму Васильовичу – машиністу тепловозу, голові профкому цеху експлуатації управління залізничнго транспрту ПАТ «Запоріжсталь».

Нагрудний знак Центральної ради «За активну роботу в ПМГУ» ФАНДЄЄВУ Артему Дмитровичу – старшому майстру, голові профкому енергоцеху ПрАТ «Запоріжкокс».

Нагрудний знак Центральної ради «Ветеран  ПМГУ» БУРМІСТРОВІЙ Валентині Володимирівні – хіміку-лаборанту, голові профкому аналітичної лабораторії ПрАТ «Дніпроспецсталь».

Почесні грамоти президії Центральної ради:
- БЕССОНОВУ Сергію Володимировичу - голові первинної організації ПМГУ Запоріжкокс;
- БОРТУ Віталію Григоровичу - печовому, голові профкому  цеху №2 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

За підсумками конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств гірничо-металургійного комплексу України за 2020 рік, вручив ДИПЛОМОМ ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь».
Голова Запорізької обласної ради профспілок КАПЛІЙ Віталій Миколайович вручив:

Почесну грамоту Федерації профспілок України ДВОРЕЦЬКІЙ Інні Іванівні – голові цехового комітету ПрАТ «Фарлеп-Інвест» «Запоріжсталь».

Почесні грамоти обласної ради профспілок:
- ГАВРИЛЬЧЕНКО Олексію Миколайовичу - майстру основного виробництва, члену профкому цеху №7 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»;
- УРЧУКІНІЙ Марині  Андріївні - крановій машиністці, члену профкому термо-калібрувального цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь»;
- МИКИТЕНКО Андрію Григоровичу - електромонтеру з ремонту та обслуговуванню електроустаткування, заступнику голови профкому цеху уловлювання ПрАТ «Запоріжкокс».


Голова Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України СЄДОВ  ВАЛЕРІЙ  МИКОЛАЙОВИЧ вручив:

Почесні грамоти президії обласної ради профспілки:
- ЛЄСНЯК Тетяні Сергіївні - тоннельнику, заступнику голови профспілкового комітету коксового цеху ПрАТ «Запоріжкокс»;
- ПОПІЗЕНКО Катерині Олексіївні - економістці планового відділу,  голові профкому  дільниці №11 ПрАТ «Український графіт»;
- НІКІФОРОВОМУ Сергію Євгеновичу - слюсарю-ремонтнику, профгрупоргу доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь»;
- ТАНІЧЕВІЙ Юлії Миколаївні - начальнику відділу генпланів і транспорту ДП «Діпропром»;
-  ПОЛУБАБІНОМУ Олегу Олександровичу - налагоджувальнику технологічного устаткування, профгрупоргу алюмосилікатного цеху ПРАТ «Запоріжвогнетрив»;
- КРЕМСІ Володимиру Юрійовичу - слюсарю-ремонтнику, профгрупоргу доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь».
На честь майстрів високого класу, людей  сильних, вольових та надійних, які вкладають  у робочий ритм підприємств свій труд та частинку душі, створюють сімейні дінастії, та традиції, добувають руду, підпалюють вогонь печей та  плавлять метал, був проведенний  святковий концерт.
13 липня 2021 р.

День бухгалтера України

Дата свята вибрана не випадково - в цей день у 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». До 2004 року свято відзначалось федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, змусило представників державної влади по-новому поглянути на фахівців, усвідомити, що бухгалтерською облік - це не тільки податкова звітність, але і основа для прийняття управлінських рішень. В результаті, Указом Президента України № 662/2004 від 18.06.2004 16 липня було офіційно оголошено Днем бухгалтера.

На щотижневій оперативній нараді Запорізької обласної організації ПМГУ яка відбулася 13 липня 2021 року привітали бухгалтерів первинних профспілкових організацій ГМК Запорізької області з професійним святом і вручили почесні грамоти до Дня металурга та гірника.

Голова обласної організації ПМГУ Сєдов В.М. побажав жінкам-бухгалтерам плідної роботи на своїй професійній "ниві", а також щоб сходився не тільки бухгалтерський баланс, а й баланс життєвий.

Здоров'я, особистого щастя і любові Вам, прекрасні жінки!
 
25 червня 2021 р.

Засідання круглого столу Центральної ради профспілки металургів і гірників України

Центральна рада профспілки металургів і гірників України 24 червня 2021 року провела засідання круглого столу на тему «Застосування тарифної, грейдової та інших систем оплати праці на підприємствах ГМК України в сучасних умовах».
 
Захід проходив в місті Запоріжжя в конференц-залі готелю «Інтурист».
 
Метою круглого столу було узагальнення практичного досвіду із застосування систем оплати праці на підприємствах ГМК України та вироблення позиції учасників круглого столу щодо бачення проблем, недоліків існуючих систем оплати праці, перспектив їх удосконалення на принципах колективно-договірного регулювання оплати праці.
 
В обговоренні прийняли участь більш сорока фахівців від Профспілки металургів і гірників України, Федерації профспілок України, Федерації металургів України, Міністерства економіки України,  органів виконавчої влади та  наукових установ.
 
Після підведення підсумків та обговорення рекомендацій і можливих спільних заходів з удосконалення політики оплати праці на підприємствах ГМК України, висловлених учасниками круглого столу, була прийнята резолюція.

9 червня 2021 р.

Металургійні підприємства Запорізької області
створили нові можливості для вирішення соціально-економічних питань

4 червня 2021 року  відбулася визначна подія  - підписання угоди про створення соціально-економічної ради між обласною радою профспілки металургів і гірників України  та Спілкою металургів Запорізької області. Головна мета: конструктивний діалог та результативніше вирішення   питань роботи підприємств гірничо-металургійного комплексу.

Голова Запорізької ради профспілки металургів і гірників Валерій Сєдов в ході зустрічі зазначив, що промислове виробництво — це соціальні гарантії, заробітна плата та охорона праці. Обласна організація профспілки, яку він очолює, працює задля того, щоб досягти найвищих показників у цих напрямках. І аби ця праця була ефективнішою, новоствореною Радою розширюється співпраця з найбільшими промисловими підприємствами міста, а сама Рада в перспективі буде розширена через долучення до неї всіх металургійних підприємств Запоріжжя.

Голова організації роботодавців підприємств металургійного комплексу «Союз металургів Запорізької області», заступник голови Запорізької обласної федерації роботодавців Сергій Койпиш вбачає в соціально-економічній Раді Союзу металургів та Ради профспілки розширення взаємодії у вирішення спільних питань, наприклад, щодо відпочинку, оздоровлення, підтримку ветеранського руху на ін.

Під час підписання Постанови про створення Ради Союзу Металургів Запорізької області та Запорізької обласної ради профспілки металургів та гірників України був присутній директор департаменту взаємодії з громадськими організаціями ТОВ «Метінвест Холдинг» Михайло Цуркан, який відзначив, що у подальшому підприємства Групи Метінвест Дніпропетровської та Донецької областей також створять подібні Ради, а Запоріжжя стало першим не випадково - запорізькі підприємства покращили свої колективні договори та стали найкращими у країні. Тобто, спільна робота дуже ефективна, і Рада – це спосіб вийти на новий рівень області, щоб окреслити нові грані співробітництва.

На зустрічі також були присутні представники профспілкових комітетів: Запоріжсталь, Запоріжвогнетрив, Запоріжкокс, та заступник голови Ради Запорізької обласної федерації роботодавців Альона Гавриленко.
21 травня 2021 р.

Інформація про проведення IV пленуму Запорізької обласної
 ради Профспілки металургів і гірників України

20 травня ц.р. у великій залі Запорізької обласної ради профспілок пройшов IV пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України.

Окрім членів обласної ради ПМГУ, у роботі Пленуму взяли участь члени контрольно-ревізійної комісії обласної організації ПМГУ, працівники апарату обласної ради ПМГУ,  голова Профспілки металургів і гірників України – Рябко Олександр Іванович , голова Запорізької обласної ради профспілок – Каплій Віталій Миколайович, заступник голови Профспілки металургів і гірників України – Оверковський Богдан Миколайович.

На пленумі були розглянуті наступні питання:
1. Організаційне питання.
2. Про підсумки колективно-договірної кампанії ГМК Запорізької області в 2020-2021 роках.
3.  Різне.

З інформацією  по першому питанню виступив заступник голови обласної ради Профспілки Шапчіц Юрій Валерійович.

З доповіддю по основному питанню порядку денного виступив голова обласної ради ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович. У його доповіді було відзначено, що  сьогодні ми переживаємо не менш складні часи, ніж дванадцять років тому.

Сьогоднішня криза в світовій економіці вимагає оперативних дій з підтримки внутрішнього виробника. Сьогодні як ніколи стоїть завдання переглянути промислову стратегію з метою вирішення нових викликів, створених пандемією, а також врахувати необхідність інвестицій і прийняття рішень по-справедливому оподаткуванню.

Проте профспілка зазначає, що соціальний діалог на виробничому рівні у нас є, працює і є ефективним. Тому підтвердженням, є взаєморозуміння між профспілкою і працедавцями в питаннях укладення колективних договорів.

У обговоренні доповіді взяли участь: Пастушенко Микола Михайлович - голова ПО ПМГУ на  Запорізькому залізорудному комбінаті, Ільїн Олег Володимирович - заступник голови ПО ПМГУ в АТ «Запорізький завод феросплавів», Рябко Олександр Іванович - голова ПМГУ, Каплій Віталій Миколайович – голова Запорізької обласної ради профспілок.  


З нагоди 55-річчя створення Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України Сєдов Валерій Миколайович, Рябко Олександр Іванович і Каплій Віталій Миколайович поздоровили профактив обласної організації ПМГУ і вручили профспілкові нагороди – Почесні грамоти, Нагрудний знак ЦР ПМГУ.

Також від Центральної Ради ПМГУ Запорізькій обласній організації ПМГУ було вручено сертифікат на отримання ноутбуку і Вітальна адреса.
21 квітня 2021 р.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета профсоюза металлургов и горняков Украины

20 апреля 2021 года было проведено заседание президиума Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей повесткой дня:
1.   О праздновании Дня труда – 1 Мая;
2.   О награждении профсоюзного актива в связи с профессиональным праздником – Днем работников металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

С информацией выступил заместитель председателя Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины Шапчиц Юрий Валериевич.

Учитывая, что с 9 апреля 2021 года в Запорожской области введен «красный» уровень эпидемической опасности распространения COVID-19 и усилены карантинные мероприятия в г. Запорожье, президиумом были приняты решения, которые выполнимы и соответствуют реалиям сегодняшней обстановки, а именно:
1.Рекомендовать профкомам первичных организаций ПМГУ предприятий и организаций горно-металлургического комплекса области, организовать поздравление трудящихся и ветеранов с Днем труда – 1 Мая с соблюдением всех ограничительных мер: развесить поздравления на проходных и в подразделениях предприятий и организаций, опубликовать поздравления в многотиражных газетах, разместить поздравления на сайтах и в соцсетях, поздравить коллективы бригад, смен и других структурных подразделений.
2.Областному совету профсоюза направить коллективам предприятий и организаций ГМК области поздравления и поздравительные плакаты, а также, опубликовать поздравление на сайте областного совета профсоюза.

Члены президиума утвердили разнарядку по награждению профсоюзного актива к профессиональному     празднику - Дню работников металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.
5 апреля 2021 г.

Стартовала XХ рабочая спартакиада
металлургов и горняков Запорожской области

2 апреля текущего года в спортивном зале инженерного института ЗНУ стартовал первый этап XХ рабочей спартакиады металлургов и горняков Запорожской области. 8 команд предприятий горно-металлургического комплекса приняли участие в соревнованиях по 2 видам спорта.

Команды делились на две группы, исходя из количества работающих. В первой группе соревновались ПАО «Запорожсталь», ЧАО «Днепроспецсталь» и ЧАО «ЗЖРК». В двух видах спорта – волейбол и гиревой спорт в упорной борьбе победу одержали спортсмены комбината «Запорожсталь» второе место у горняков.

Во второй группе в волейболе первыми стали ЧАО «Запорожогнеупор», вторыми ООО «ЗЛМЗ» и третьими ЧАО «Украинский графит». Гиривики «ЗТМК» стали сильнейшими, заняв первое место, а второе и третье за командами АО «ЗФЗ» и ЧАО «Запорожогнеупор» соответственно.

Команды занявшие первые места в видах спорта были награждены кубками и почетными грамотами Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины, спортсмены – представители этих команд награждены медалями и ценными призами.

Запорожский областной совет профсоюза металлургов и горняков Украины выражает благодарность всем спортсменам и организаторам, принявших активное участие в открытии и проведении первого этапа XХ рабочей спартакиады металлургов и горняков Запорожской области.

К сожалению, из-за введения дополнительных ограничительных мер, в связи с пандемией, второй день соревнований не состоялся. Соревнования перенесены на неопределенный срок – до принятия соответствующего решения городской комиссией по ТБ и ЧС.
2 березня 2021 р.

Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 березня на  нараді  Запорізької обласнї ради трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, 2 березня 2021 року, привітали жінок з наступаючим святом.
17 февраля 2021 г.

Информация о проведении президиума Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины
 
В малом зале Запорожского ОСПС 16 февраля 2021 года было проведено заседание президиума Запорожского областного совета профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей  повесткой дня:
1. О состоянии производственного травматизма и результатах профилактической   работы   по охране труда, предупреждению производственного травматизма, профессиональных заболеваний за 2020 год и мерах по усилению общественного контроля в 2021 году.
2. Об исполнении смет профбюджетов Запорожского областного Совета ПМГУ и Запорожской областной организации ПМГУ за 2020 год и об утверждении сметы доходов и расходов  Запорожской областной организации профсоюза трудящихся металлургической   и горнодобывающей промышленности Украины на 2021 год.

С информацией по первому вопросу выступил Скороходов Игорь Олегович главный технический инспектор труда Запорожской областной организации ПМГУ.

С информацией по второму вопросу выступила Кучеренко Татьяна Петровна главный бухгалтер областного совета ПМГУ.

Кроме членов президиума в заседании президиума приняли участие председатели первичных организаций ПМГУ не являющиеся членами президиума, члены комиссии по охране труда областного совета ПМГУ и приглашенные.

От приглашенных выступили:
Киреев Василий Анатольевич и.о. начальника отдела ОТ АО «Запорожский завод ферросплавов», который доложил о выполнении мероприятий, определённых комиссией по расследованию несчастного случая со смертельным исходом, произошедшего на заводе в 2020 году и состоянии производственного травматизма на заводе в 2020 году.

Белик Владимир Иванович главный технический инспектор труда, директор Фонда охраны труда Профсоюза металлургов и горняков Украины ознакомил присутствующих с итогами производственного травматизма и профзаболеваний на предприятиях ГМК Украины в 2020 году и изменениями в Законодательстве Украины, касающимися охраны труда. Он обратил внимание, что по готовящимся изменениям к Закону Украины «Об охране труда» профсоюз металлургов и горняков Украины, ФПУ проводят большую работу, поблагодарил профкомы ПО ПМГУ комбината «Запорожсталь», Запорожского ферроспвного завода и Запорожского железорудного комбината за активное участие в этой работе.

После заседания президиума ОС ПМГУ было проведено оперативное совещание председателей первичных организаций ПМГУ.
27 января 2021 г.

Новым негативным вызовам – адекватные подходы

В рамках работы регламента 26 января 2021 г. состоялось заседание комиссии Запорожского областного совета ПМГУ по вопросам социально-экономической защиты, правовых интересов трудящихся и коллективно-договорной работе.

Заседание было проведено в расширенном формате с участием председателей первичных профсоюзных организаций ГМК Запорожской области. Председатель комиссии Максак В.В.  озвучил основной вопрос, который поставлен в повестку заседания: «О состоянии коллективно-договорной работы и задачах колдоговорных переговоров на 2021 г. и повышение эффективности социально-экономической защиты трудящихся».

В первую очередь внимание присутствующих было обращено на рекомендации Постоянной комиссии ЦК ПМГУ по вопросам социально-экономической работы, разработанных 2020 г. (приложения 2,3 до Постановления Президиума ЦК ПМГУ № П-29-4г от 08.04.2020).

Начат диалог с руководством на комбинате «Запорожсталь» по вопросу роста заработной платы в 2021 году, поиску ресурсов для его обеспечения. Коллективный договор на комбинате скорее всего будет пролонгирован в феврале-марте 2021 г. с учетом предложенных изменений. Председатель комиссии обратил внимание всех присутствующих на усиление позиций по коллективным договорам на предприятиях, с учетом их индивидуальных особенностей.

В рамках повестки заседания комиссии выступил зав. отделом социально-экономической работы и правовых отношений Писарев П.В. Присутствующим была озвучено, что по итогам 2020 г. все сведения и показатели, которые регулярно анализируются были собраны, обработаны и разосланы первичным профсоюзным организациям. С какими показателями мы пришли к завершению года по абсолютной величине средних зарплат и темпам ее роста, информация по размерам зарплат по профессиям и минимальному грейду, распределение по уровням заработных плат, зарплат по категориям персонала.

Учитывая ухудшение общей экономической ситуации в стране и в предверии коллективно-договорной компании 2021 г. а также резкого роста цен на газ, электроэнергию, повышения тарифов на услуги ЖКХ возникла острая оперативная потребность реагирования на эти вызовы всеми звеньями структур профсоюза, как в органы исполнительной власти, так и в адрес наших партнеров по социальному диалогу на производственном уровне.

Для компетентного и авторитетного обращения в эти органы нам необходимы аргументы, основанные на анализе финансовых отчетов за прошедший 2020 г. Особенно нас, интересуют в течении прошедшего года поквартальные отчеты где можно увидеть внутригодовую динамику показателей и сделать определенные выводы. Но к сожалению, мы находимся в ситуации, когда: 1) такие отчеты у нас (у Запорожского облсовета ПМГУ и в первичках) отсутствуют и 2) по объективным причинам мы не сможем их увидеть до апреля 2021 года – срок подачи в органы публикации финотчетов акционерных обществ.

Нам придется искать дополнительные аргументы для выработки обоснованных предложений о необходимости повышения заработных плат на предприятиях ГМК Запорожской области. Этот тезис распространяется не только на специалистов аппарата областного совета ПМГУ, но и напрямую относится к профсоюзным комитетам наших первичек.

Заседание комиссии по основному вопросу было расширено выступлениями председателей профсоюзных комитетов с информацией о текущем состоянии дел на предприятиях, перспективах производственной и социально-экономической деятельности, а также коллективно договорной тематикой.

В совещании принял участие и выступили председатель областной организации ПМГУ Седов В.Н. и другие работники областного совета.
26 січня 2021 р.

На вимогу багаточисельних звернень працівників металургійних і гірничодобувних підприємств Запорізької області, членів їх сімей, ветеранів праці,  президія Запорізької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України направила звернення до голови ФПУ, та аналогічні звернення направила до Президента України, прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, щодо зменшення тарифів на газ та електроенергію для населення.
17 грудня 2020 р.

Інформація про проведення III пленуму Запорізької обласної
ради профспілки металургів і гірників України

17 грудня ц.р. пройшов III Пленум Запорізької обласної ради профспілки металургів і гірників України.
У роботі пленуму взяли участь: 47 членів обласної ради, 8 членів контрольно-ревізійної комісії, голова ЦР ПМГУ Олександр Іванович Рябко, голова Запорізької обласної ради профспілок Каплій Віталій Миколайович.
Були розглянуті питання:
1. Про роботу Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України щодо захисту трудових прав членів профспілки в умовах карантинних обмежень.
2. Про стан виробничого травматизму та результати профілактичної роботи з охорони праці, попередження виробничого травматизму і професійних захворювань за 10 місяців 2020 року та заходи щодо посилення громадського контролю в 2021 році.
3. Про підсумки навчання профспілкового активу і профспілкових працівників у 2020 році та план навчання профспілкового активу і профспілкових працівників на 2021 рік.
4. Про виконання кошторису профспілкового бюджету Запорізької обласної ради ПМГУ за 11 місяців 2020 рік за доходами і видатками та про затвердження кошторису доходів і витрат Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2021 рік.
5. Про план основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2021 рік.

У доповіді голови обласної ради ПМГУ Сєдова Валерія Миколайовича було відзначено, що  сьогодні переживаємо не менш складні часи, ніж дванадцять років тому.
Сьогоднішня криза в світовій економіці вимагає оперативних дій з підтримки внутрішнього виробника. Сьогодні як ніколи стоїть завдання переглянути промислову стратегію з метою вирішення нових викликів, створених пандемією, а також врахувати необхідність інвестицій і прийняття рішень по-справедливому оподаткуванню.
На підприємствах ГМК Запорізької області ми відчули всі проблеми, пов'язані з весняним карантином. Падіння промислового виробництва з початку 2020 року максимально і становить 8,7%.
Проте профспілка зазначає, що соціальний діалог на виробничому рівні у нас є, працює і є ефективним. Тому підтвердженням, є взаєморозуміння між профспілкою і працедавцями в питаннях укладення колективних договорів. У першому півріччі 2020р. практично всі первинні організації утримали досягнуті раніше угоди і зобов'язання конкретних норм КД. У деяких випадках це було не так просто. Чого ми не можемо сказати за рівень державний. Наша думка, що соціальний діалог на державному рівні є нічим іншим, як імітацією. У нас немає опори і підтримки від органів влади, з метою зберегти і розвивати промисловий сектор економіки.

В обговоренні доповіді взяли участь голова профкому ПО ПМГУ в ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» Логвінова Людмила Володимирівна та голова профкому ПО ПМГУ ПрАТ «Український графіт» Коростильов Ігор Олександрович.
Голова профкому ПО ПМГУ в ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» Логвінова Людмила Володимирівна проінформувала про проблеми як на підприємстві так і в первинній організації.
Голова профкому ПО ПМГУ ПрАТ «Український графіт» Коростильов Ігор Олександрович підкреслив позитивні аспекти розвитку підприємства та дії профспілкової організації.

На пленумі виступив голова Центральної ради ПМГУ Рябко О.І. і голова Запорізької обласної ради профспілок Каплій В.М.
По другому питанню було надано слово для виступу  керівникам служб з охорони праці ПрАТ "Запорізький залізорудний комбінаті", ПрАТ "Запоріжвогнитрив" та ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат".
По обох питаннях пленумом були прийняті постанови, пункти яких повністю відобразили проблеми озвучені у виступах, у тому числі по дуже важливим і актуальним напрямками нашої діяльності з охорони праці.

З інших питань порядку денного, також прийняті постанови.
3 грудня 2020 р.

ВІДБУВСЯ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПІКЕТ

Сьогодні 3 грудня 2020 року на виконання постанови Президії ФПУ від 27.11.2020 № П-28-1 «Про протидію Федерації профспілок України черговому наступу влади на права працівників та профспілок» профспілки Запоріжжя підтримали  акцію протесту ФПУ.
Акція протесту профспілок відбулась у формі інформаційного пікетування із розповсюдженням листівок у зв’язку із розглядом Парламентом низки законопроектів, ініційованих Урядом та окремими народними депутатами, що продовжують політику наступу на права працівників і профспілок, та рейдерством профспілкового майна.  Також у проекті Державного Бюджету на 2021 рік не враховані пропозицій профспілок щодо підвищення заробітної плати та державних соціальних гарантій.
Перед мітингувальниками виступили голова Запорізької обласної  ради профспілок Віталій Каплій, голова Запорізької обласної організації профспілки працівникі освіти і науки Надія Гринь.

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ, ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФСПІЛОК ВІД ІМЕНІ  ПОНАД 4  МІЛЬЙОНІВ СПІЛЧАН ВИМАГАЄ ВІД ВЛАДИ

1. Підвищити у Держбюджеті-2021 розміри державних соціальних стандартів і гарантій, встановити мінімальну заробітну плату на рівні не нижче реально обрахованого прожиткового мінімуму.

У своїх пропозиціях до проекту ДБУ-2021 профспілки наполягали на встановленні у 2021 році розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 6366 грн, мінімальної заробітної плати – не нижче 6500 грн (8212 грн – відповідно до норм національного законодавства та міжнародних зобов’язань України).

2. Забезпечити в Держбюджеті-2021 фінансування галузей освіти, охорони здоров’я, державної служби відповідно до норм галузевих законів задля реального підвищення в умовах епідемії заробітної плати медикам, освітянам, недопущення замороження зарплати держслужбовцям.
Законодавством України передбачено, що:
-  держава забезпечує асигнування на освіту в розмірі не менше ніж 7 відсотків ВВП; на реалізацію програми медичних гарантій – не менше 5 відсотків ВВП;
- посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії = три мінімальні заробітні плати; у розрахунку тарифів на фінансування медицини компонент  оплати праці медиків – не менше 250 відсотків середньої зарплати в Україні за липень попереднього року.
Заробітна плата медиків та освітян залишається значно нижчою ніж середня по економіці: у жовтні ц.р. у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 10782 грн. (або 88,6% від середньої по економіці), в освіті – 9559 грн. (або 78,5% від середньої по економіці).
Статтею 26 проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (до другого читання) встановлено, що у 2021 році для всіх категорій працівників державних органів застосовуються розміри та умови оплати праці, що діяли на 1 вересня 2020 року.

3. Погасити заборгованість з виплати заробітної плати та запровадити законодавчі механізми задля упередження її виникнення у подальшому.
Станом на 1 листопада ц.р. обсяг заборгованості з виплати заробітної плати сягнув 3,8 млрд грн., майже 130 тисячам працівників економічно активних підприємств заборговано понад 2,5 млрд грн., борги підприємств-банктрутів – 1,1 млрд грн.

4. З метою недопущення подальшого зубожіння населення та збільшення кількості енергетично бідних громадян, не допускати зростання цін на енергоносії та тарифів на комунальні послуги під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Наразі за даними ТОВ ГПК «Нафтогаз України» у межах місячного контракту ціна кубічного метру природного газу для потреб населення становить 6,33 грн, у межах річного контракту – 6,45 грн без урахування націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами, що майже у 2,5 рази більше ніж у червні 2020 року. Роздрібні ціни на природний газ для населення зросли у 3,17 рази (з 2,784 грн до 8,823 грн).
Водночас за даними Держстату України середня номінальна заробітна плата у жовтні 2020 року становила 12 174 грн, що у порівнянні с червнем 2020 року більше на 5,1%, а с жовтнем 2019 року лише на 13,5%. Заборгованість із виплати заробітної плати продовжує зростати. Станом на 1 листопада 2020 року вона становила 3 791,7млн.грн, або106,5% порівняно з 1 жовтня 2020 року (по Запорізькій області  130 954 000 грн.).

5. Зберегти та примножити робочі місця в реальному секторі економіки шляхом інноваційного індустріального розвитку країни.
Надзвичайно тривожним проявом погіршення соціально-економічної ситуації в Україні у період карантину, спричиненого пандемією COVID-19, є суттєве зростання рівня бідності населення. Це стало наслідком зменшення обсягів ВВП за підсумками 9 місяців п. р. на 5,5% після його критичного падіння у ІІ кварталі п. р. на 11,4% та скорочення промислового виробництва на 6,8%; зниження рівня зайнятості населення до 50,3% та підвищення рівня безробіття до 9,2%; оформлення статусу безробітного понад половиною мільйона осіб протягом карантину;
Наслідком структурної деградації економіки стало критичне відставання України за рівнем економічного розвитку, аномально малий обсяг економіки, масштабна трудова міграція, бідність населення і наростаючий розрив у доходах людей порівняно із сусідніми країнами. Якщо нічого не змінюватиметься і країна продовжить регрес у напрямку сировинного та аграрного виробництва, її економіка буде нездатною забезпечити мінімальні потреби суспільного розвитку і потребуватиме не більше 12 млн працівників.

6. Не допускати розгляд законопроектів, які зачіпають трудові та соціально-економічні права та інтереси працівників, без попереднього погодження їх Національною тристоронньою соціально-економічною радою.
НТСЕР – це головний орган соціального діалогу на національному рівні для вироблення консолідованої позиції сторін соціального діалогу, надання узгоджених рекомендацій та пропозицій Президентові України, Верховній Раді України, Уряду з питань формування і реалізації державної економічної та соціальної політики, регулювання трудових, економічних, соціальних відносин.

15 октября 2020 г.

Международный день борьбы с бедностью


Целью проведения этого дня является повышение осознания необходимости бороться за ликвидацию нищеты и лишений во всех странах, особенно в развивающихся.

История проведения Международного дня борьбы за ликвидацию бедности начинается 17 октября 1987 года. В тот день более ста тысяч человек собрались на площади Трокадеро в Париже, где в 1948 году была подписана Всеобщая декларация прав человека, чтобы отдать дань памяти жертвам нищеты, насилия и голода.

Собравшиеся заявили, что нищета является нарушением прав человека, и подтвердили необходимость совместными усилиями добиваться соблюдения этих прав. Соответствующие заявления были выбиты на памятном камне, открытом в тот день.

С того времени каждый год люди разных рас, убеждений, состояний и социального происхождения собираются 17 октября, чтобы подтвердить неизменность своей позиции и продемонстрировать солидарность с малоимущими. Такие же памятные камни были открыты во многих странах мира, и они являются местом сбора для проведения Дня борьбы с бедностью. Один из таких камней находится в саду Центральных учреждений ООН, и именно около него проводится ежегодная торжественная церемония, организованная Секретариатом ООН в Нью-Йорке.

Резолюцией 47/196 Генеральной Ассамблеи ООН 22 декабря 1992 года, был установлен Международный день борьбы за ликвидацию бедности, который отмечается ежегодно 17 октября.

Напомним, экономист, международный эксперт Тарас Качка сказал, что в Украине 20-30% людей живут за чертой бедности.

В мире со столь развитой экономикой, технологиями и наличием финансовых ресурсов является недопустимым то, что миллионы людей живут в крайней нищете. Нищета — это не просто экономическая проблема, это лишение людей возможности вести достойную жизнь.

Люди, живущие в нищете, сталкиваются со многими проблемами, в том числе:
  • опасные условия труда
  • небезопасное жильё
  • недостаток здоровой пищи
  • неравный доступ к правосудию
  • отсутствие возможности участия в политической жизни
  • ограниченный доступ к здравоохранению

И задача каждого человека внести свой посильный вклад  в искоренение этой пробленммы.

Архив "Новостей Обкома"


Стр.1 Стр.2  Стр.3 Стр.4

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому