Новини облради - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Новини облради

Новини
04  червня 2024 р.

Привітання з днем журналіста

04.06 2024 р. в ЗОО ПМГУ проведена оперативна нарада з головами ППО Профспілки, на якій розглянули ряд першочергових профспілкових питань та питань діяльності підприємств. По завершені голова ЗОО ПМГУ  Сєдов Валерій Миколайович поздоровив всіх з Днем журналіста та  вручив нагороди профспілковим працівникам займающимся інформаційною роботою:
 
- Ведучому спеціалісту з інформаційної роботи-редактору ПО ПМГУ «Запоріжсталь» - Гончарову Глібу Вікторовичу;
 
- Спеціалісту відділу організаційної,  внутрішньо профспілкової роботи та гласності ЗОО ПМГУ - Кучеренко Артему Павловичу.
22 травня 2024 р.

VIIІ пленум Запорізької обласної ради  Профспілки металургів і гірників України - Про хід колективно -договірної кампанії ГМК Запорізької області у 2024 році.

21 травня 2024 року відбувся VIII пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України з основними питаннями:
-   Про хід колективно-договірної кампанії ГМК Запорізької області у 2024 році.
- Про хід звітно-виборчої кампанії Запорізької обласної організації.
-      Різне.
По основному питанню виступив з інформацією: голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов В.М.

У докладі Валерій Миколайович охарактеризував стан колдоговорного процесу на підприємствах ГМК Запорізької області в умовах війського стану та викривленного законодавства про працю. Проблеми виробництва на підприємствах.

В обговоренні доповіді прийняли участь:
 
Логунова Олена Сергіївна голова ПО ПМГУ на Запоріжвогнетрив;
 
Ільїн Олег Володимирович – голова ПО ПМГУ в АТ «Запорізький завод ферросплавів»;

Нехорошев Єдуард Анатолійович – голова ПО ПМГУ Запорізька комунальна спеціалізована воєнізована аварійно-рятувальна служба «КОБРА»;
Белескова Тамара Федотівна – виконуюча обов’язки голови Запорізької обласної ради профспілок;

Рябко Олександр Іванович – голова Профспілки металургів і гірників України. Він розповів Про стан  Профспілкового руху в  Україні.  Про хід переговорів на галузевому рівні, та роботу підприємств ГМК в сучасних  умовах.

По другому питанню виступив Шапчіц Юрій Валерійович - заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ з доповідю:

Звітно-виборча кампанія Запорізької обласної організації ПМГУ проходить  відповідно до рішень Х, ХІ пленумів Центральної ради ПМГУ, VІІ пленуму Запорізької обласної ради ПМГУ, Президій Центральної ради та Запорізької обласної ради ПМГУ.

На сьогодні повністю завершила звітно-виборчу кампанію одна первинка Діпропром, де обрана нова голова Недвига Юлія Володимирівна.

 
На час пленуму у первинних організаціях ЗОО ПМГУ проведено звітно-виборчі Збори у 451 профгрупі. Переобрано 272 профгрупорга. У цехових організаціях проведено 6 конференцій або зборів.
 
Основні питання, які підіймаються на різних підприємствах – це заробітна плата, дефіцит персоналу, доставка робітників на роботу та з роботи та інші.

Ми розуміємо, що на деяких підприємствах дуже складно проходить кампанія, особливо там де сьогодні немає роботи і люди знаходяться у простої або на скороченому графіку, або  виїхали за кордон.

Звітно-виборча кампанія в первинках підприємств які знаходяться на окупованій території це взагалі окрема тема.

В таких умовах сьогодення, ви усі робите дуже складну роботу. Я сподіваюсь, що цю кампанію ми завершимо і далі потрібно працювати.

В різному голова ЗОО ПМГУ Сєдов В.М. проінформував членів ради про хід підготовки до дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості у цих складних умовах.
30 квітня 2024 р.

Президія Запорізької обласної ради ПМГУ

30 квітня поточного року відбулося засідання Президії Запорізької обласної ради ПМГУ з порядком денним:
1. Про затвердження кількості делегатів XVII звітно-виборчої
Конференції Запорізької ОО ПМГУ та VIII З'їзду ПМГУ, та представництва ПО ПМГУ у складі обласної та Центральної рад
Профспілки, контрольно-ревізійних комісій ЗОО ПМГУ та ПМГУ.
2. Про підготовку і проведення професійного свята - Дня працівників
металургійної та гірничодобувної промисловості.

Заступник голови Запорізької обласної організації  ПМГУ Юрій Шапчіц проінформував членів Президії про хід звітно-виборчої кампанії
та запропонував затвердити рознарядку кількості делегатів XVII звітно- виборчої Конференції Запорізької ОО ПМГУ та VIII З'їзду ПМГУ, та представництва ПО ПМГУ у складі обласної та Центральної рад Профспілки, контрольно-ревізійних комісій ЗОО ПМГУ та ПМГУ.

По другому питанню члени Президії також одноголосно прийняли постанову, стосовно підготовки та проведення професійного свята - Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості. Були затверджені організаційний комітет та рознарядка щодо нагородження членів ПМГУ до професійного свята.

Далі була проведена оперативна нарада з головами ПО ПМГУ, на якій обговорювались наступні питання:
- проведення VIII Пленуму Запорізької обласної ради ПМГУ;
- стан травматизму на підприємствах ГМК Запоріжжя;
- нововведення у законодавстві України;
- підготовка та оформлення документів у ході звітно-виборноїї кампанії;
- індексація заробітної плати;
- ситуація на підприємствах ГМК, яка склалася через брак кадрів;
- про підвищення зарплат виробничого персоналу робітничих професій та лінійних керівників компанії «Метінвест».

По цим питанням виступили –
Юрій Шапчіц - заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ;
Леонід Анісімов – голова ПО ПМГУ «ЗМК «Запоріжсталь»;
Олена Логунова – голова ПО ПМГУ на Запоріжвогнетрив;
Ігор Скороходов - головний технічний та правовий інспектор праці;
Тетяна Кучеренко - головний бухгалтер Запорізької ОО ПМГУ;
Олег Ільїн – голова ПО ПМГУ АТ «ЗФЗ».

Також в засіданні Президії прийняв участь Перший заступник голови
ПМГУ Валерій Гавриленко, який проінформував присутніх про хід
звітно-виборчої кампанії у Профспілці та розповів про ситуацію у ГМК
України.
9 квітня 2024 р.

ПРОФСПІЛКИ ЗАПОРІЖЖЯ - ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ

З перших днів російської агресії Запорізька обласна рада професійних спілок та організації галузевих профспілок активно допомагають Збройним Силам України.

Так, в черговий раз,  Запорізькою обласною радою профспілок і 12 обкомами її членських організацій працівників сфер: автотранспорту, будівництва, металургів, енергетиків, житлово-комунального господарства, радіоелектроніки та машинобудування, державних установ, культури, освіти, охорони здоров’я,  харчової та переробної промисловості, споживчої кооперації та за участю 5

первинних профспілкових організацій підприємств: ПАТ „Мотор Січ”, Дніпровська ГЕС, Дніпровська електрична система, Запорізька РЕЦ та „Запоріжкокс” були зібрані кошти на безповоротну фінансову допомогу  Збройним Силам України на загальну суму 117 тис. 561 грн.

Зазначені кошти були спрямовані на придбання необхідних запасних частин для військової техніки 406 окремої артилерійської бригади та 65 окремої механізованої бригади, які тримають напружену оборону на Запорізькому напрямку.

Допомога профспілок Запорізького регіону Збройним Силам України продовжується.

5 березня 2024 р.

Привітання жінок з 8 березня на оперативній нараді
Запорізької обласної організації ПМГУ

5 березня 2024 року відбулася оперативна нарада з головами, заступниками голів та головними бухгалтерами ПО ПМГУ Запорізької обласної організації ПМГУ.

Були обговорені питання колективно-договірної та звітно-виборної кампаній.

Усі мали можливість доповісти о ситуації, яка склалася на підприємствах, в закладах та організаціях ГМК Запоріжжя. Загальна картина на більшості наших підприємств, закладів та організацій складна. Усі розуміють - враховуючи, що Запоріжжя знаходиться у прифронтовій зоні, а металургія працює, то  це коштує не аби яких зусиль… Але той факт, що ряд підприємств і організацій мають заборгованість з виплати заробітної плати, був особливо відзначений, як зневага та знущання по відношенню до людини праці.

Усі виступаючі відзначали, що  металурги розуміють реальне становище в галузі і роблять усі кроки для того, щоб пережити цю війну, перемогти та зберегти підприємства. Сьогодні у роботі нашої Профспілки складне завдання – збереження життя людей, збереження підприємств, збереження джерел існування у вигляді заробітних плат, та різноманітних допомог у тому числі і ЗСУ та ВПО.

Завершили нараду привітанням усіх жінок, представниць ГМК, з наступаючим святом весни – 8 Березня «Міжнародним жіночим днем». Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов В.М. від усіх чоловіків членів Профспілки побажав чарівним жінкам миру, здоров’я, щастя та благополуччя, усій Україні Перемогни у цій війні.
21 лютого 2024 р.

Питання охорони праці на контролі Запорізької організації ПМГУ
 
 
20 лютого поточного року відбулося засідання Президії Запорізької обласної ради ПМГУ. Основне питання порядку денного – «Стан виробничого травматизму та результати профілактичної роботи з охорони праці за 2023 рік та заходи щодо посилення громадського контролю у 2024 році».

У своєму виступі головний технічний інспектор праці Скороходов І.О. поінформував присутніх про основні показники виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах ГМК Запорізької області. Також виступили: головний технічний інспектор праці ПМГУ Білик В.І. з інформацією про стан виробничого травматизму та профзахворюваності в отраслі та проблемні питання, у тому числі про дії ПМГУ щодо повернення травмованим на виробництві страхових виплат на медичну допомогу, начальник відділу лінійного контролю охорони праці ПАТ «Запоріжсталь» Кузьмук А.В. доповів про розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком з  електромонтером з ремонту та обслуговуванню електрообладнання  підприємства Тимоховим Романом Валерійовичем, 19.11.1975 р.н., який стався 25  червня 2023 р., та виконання заходів з метою недопущення подібних травм. У прийнятій постанові намічені заходи щодо посилення громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону праці у 2024 році. Також на Президії були розглянуті фінансові та організаційні питання.

20 грудня 2023 р.

VII пленум Запорізької обласної ради
 Профспілки металургів і гірників України дав старт звітно-виборчій кампанії металургів і гірників
 Запорізького регіону.

19 грудня 2023 року відбувся VIІ пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України з основним питанням:
 
-      Про проведення звітно-виборної кампанії у Запорізькій обласній організації ПМГУ.
 
По основному питанню виступив з інформацією: заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Юрій Шапчіц.
 
У своїй доповіді він відзначив наступне:
 
«Звітно-виборна кампанія проходитиме у надскладній соціально-економічній обстановці. Продовжується війна, яка відбивається на всій економіці України, а особливо на промисловості, зокрема металургії. А саме страшне це те, що кожного дня гинуть люди, які становлять головне і найдорожче багатство для України. І, звичайно ж, антипрофспілкова політика влади нам не дає спокійно працювати. Таке враження, що наша влада працює на нівелювання ролі профспілок.

 
В кожній первинній організації, а їх на сьогодні дев’ятнадцять, склалася своя ситуація, тому в ході звітно-виборної кампанії кожному профспілковому комітету необхідно проаналізувати як труднощі, з якими зіткнулися у звітному періоді, де мали місце недоліки в роботі, так і досягнення, успіхи, які є у більшості наших первинних організацій. Потрібно визначити, як діяти далі, щоб вирішувати проблеми, а вони, як ми бачимо, в останні роки постійно виникають і виникатимуть, звести до мінімуму недоліки, і примножити те позитивне, чого ми досягли.

Нам доведеться відповідати членам Профспілки на багато злободенних питань соціально-економічного, життєвого, виробничого характеру. Якщо в ході звітно-виборної кампанії ми зосередимося на невирішених або погано вирішуваних проблемах, у тому числі на необхідності зростання реальної заробітної плати, поліпшення умов праці, відверто обговоримо причини не ефективної роботи з рядовими членами Профспілки, недостатнього залучення молоді до Профспілки, то ми дійсно з урахуванням думки всіх членів Профспілки, зможемо виробити заходи організаційного, фінансового, та інформаційного характеру для подальшого зміцнення обласної організації Профспілки».
 
В обговоренні доповіді прийняв участь:
 
Валерій Гавриленко – перший заступник голови Профспілки металургів і гірників України.
 
Він відзначив, що  металурги і гірники розуміють реальне становище в галузі і роблять усі кроки для того, щоб пережити цю війну, перемогти та зберегти підприємства. Сьогодні у роботі нашої Профспілки основне завдання – збереження життя людей, збереження джерел існування у вигляді заробітних плат, та різноманітних допомог, у тому числі гуманітарної допомоги.
 
Валерій Миколайович акцентував увагу на тому, що у кожної первинної організації своя ситуація, але завдання у всіх одне: як би складно не було, але кампанія повинна бути проведена, під час якої потрібно разом із профспілковим активом визначити плюси та мінуси в нашій роботі та намітити шляхи її вдосконалення з урахуванням сучасних умов.
 
По підсумкам обговорення доповіді була прийнята постанова пленуму.
 
Також були обговорені та прийняти постанови ще по трьом питанням:
 -        Про план основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2024 рік.
 -        Про навчання профспілкового активу та профспілкових працівників Запорізької обласної організації ПМГУ у 2024 році.
 -        Про виконання кошторису за доходами та видатками профспілкового бюджету Запорізької обласної ради ПМГУ за 11 місяців 2023 року та про затвердження кошторису доходів та видатків Запорізької обласної ради ПМГУ на 2024 рік.

 На пленумі були вручені нагороди:
 
Почесною грамотою Запорізької обласної ради ПМГУ був нагороджений:
Сергій Бессонов – голова первинної організації ПМГУ Запоріжкокс.
Нагрудним знаком ФПУ «Профспілкова звитяга» була нагороджена:
Галина Анедченко – заступник голови первинної організації ПМГУ Запоріжкокс.
 
Валерій Сєдов привітав усіх учасників пленуму з наступаючими новорічними святами, побажав усім здоров’я та ПЕРЕМОГИ!
14 липня 2023 р.

Урочисті збори присвячені Дню працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України!

13 липня у малій залі Запорізької обласної ради профспілок зібралися кращі представники славної і почесної професії металургів і гірників Запорізького краю!

Відкрив урочисті збори хвилиною мовчання по усім загиблим воїнам України, членам Профспілки металургів і гірників України нашої Запорізької організації голова Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України Сєдов Валерій Миколайович.

У своїй промові він відзначив, що наші товариші, працівники підприємств гірничо-металургійного комплексу України, члени Профспілки, перебуваючи у лавах Збройних Сил України, стійко і мужньо захищають нашу країну від російської навали. Полишивши мирні професії, сотні металургів і гірників своїм щоденним подвигом на фронті, нерідко ціною свого життя, відвойовують право України бути вільною і незалежною. На жаль, війна не буває без втрат, гинуть воїни та мирні жителі, безвинні діти.

Також Валерій Сєдов привітав усіх присутніх, та тих хто знаходяться на робочих місцях з професійним святом, щирими та теплими словами -  «Металурги та гірники, ви приклад неймовірної мужності і сміливості, терпіння і витривалості, розуму і винахідливості; ми пишаємося вами та виражаємо щиру подяку за самовіддану працю, професіоналізм та майстерність усім трудовим колективам галузі. Шановні  металурги та гірники! Наш Запорізький край! Край металургів та гірників! Ви – гордість нації, прогрес країни вільної! Зі святом вас, володарі руди та металу! З днем металурга та гірника! Захисникам України - СЛАВА! Людині праці – СЛАВА! Бойові нагороди та нагороди за труд з одного металу ллють».

За багаторічну сумлінну працю в гірничо-металургійній галузі, високий професіоналізм, активну життєву позицію, та з  нагоди Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України металурги отримали заслужені нагороди.

З привітальним словом виступив заступник Голови Запорізької обласної державної адміністрації МИРОНЕНКО Євген Володимирович, та вручив нагороди:

ПОДЯКОЮ Запорізької обласної державної адміністрації НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
1.         ГІЗБРЕХТ Володимир Олександрович - слюсар-ремонтник механослужби ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод».
2.         ТЮТЮННИК Лариса Миколаївна - директор «Запорізького металургійного фахового коледжу Запорізького національного університету».
3.         СОБОЛЬ Олександр Ілліч - слюсар з ремонту устаткування теплових мереж теплосилової дільниці ОЕЕЦ ПрАТ «Запоріжвогнетрив».
4.         ХІМІЧ Олександр Вікторович - начальник термічного цеху ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь».
5.         ГОНЧАРЕНКО Максим Іванович - нагрівальник металу цеху гарячої прокатки  ПАТ «Запоріжсталь».
6.         ШАПОВАЛОВ Максим Володимирович - начальник цеху уловлювання ПрАТ «Запоріжкокс».
7.         ОЛІЙНИК Ігор Вікторович - начальник сталеплавильного цеху № 5 ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь».

Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеню НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
1.         МАКСАК Володимир Васильович - перший заступник голови первинної організації ПМГУ «Запоріжсталь».
2.         ПЕРУГАНИЧ Юрій Ярославович - вогнетривиник (ланковий) дільниці з ремонту стальковшів та жолобів Сервісного Центру м. Запоріжжя ПрАТ «Запоріжвогнетрив».

ПОЧЕСНОЮ грамотою обласної ради НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
1.         БЕССОНОВ Сергій Володимирович - голова первинної організації ПМГУ Запоріжкокс.
2.         ЛЕВЧЕНКО Григорович     Леонід - майстер дільниці газоочистки мартенівських печей газового цеху ПАТ «Запоріжсталь».
3.         ГАЙДУК Миколайович        Сергій - агломератник агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь».
4.         КОВАЛЬОВ Геннадій Олександрович – налагоджувальник контрольно-вимірювальних приладів та автоматики відділу обслуговування систем протипожежної автоматики ПАТ «Запоріжсталь».
5.         БРОВКО Віталій Олександрович - заступник начальника доменного цеху з виробництва ПАТ «Запоріжсталь».
6.         Самара Юрій Васильович - начальник вагонної служби Залізничного цеху ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь».
З привітальним словом виступив заступник міського голови м. Запоріжжя МАХСМА Степан Григорович:

Медаллю «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя» НАГОРОДЖУЄТЬСЯ:
1                    Сумський Максим Віталійович - комерційний директор приватного товариства «Укрграфіт».

Почесною грамотою виконавчого комітету Запорізької міської ради НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
1.         Бондарець Людмила Володимирівна - голова Ради ветеранів «Запорізького заводу феросплавів».
2.         Пархоменко Олександр Володимирович - газорятівник Комунальної спеціальної воєнізованої аварійно-рятувальної служби «КОБРА».
3.         Семенцов Павло Миколайович - слюсар-ремонтник цеху по ремонту електроустаткування металургійних цехів ТОВ «Метінвест-Промсервіс».

Подякою голови Запорізької міської ради: НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
1          Мухін Тарас Володимирович - начальник дільниці з виготовлення деталей та запасних частин цеху ремонту металургійного устаткування ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузмина.
2          Стрілець Віталій Олександрович - начальник дільниці з ремонту та обслуговування Сервісний Центр м. Запоріжжя ПРАТ «Запоріжвогнетрив».
3          Пеньков Юрій Євгенович - голова профспілкового комітету мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь».
З привітальним словом виступив Голова Ради Запорізької обласної федерації роботодавців ГОЛОВКО Олександр Степанович:

Орденом за заслуги  Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал" НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
1.         Суханов Костянтин Едуардович - в.о. заступника начальника ЦРМУ АТ «Запорізький завод феросплавів».
2.         Хілай Максим Вікторович - начальник коксового цеху ПрАТ «Запоріжкокс».

Почесною грамотою  Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал" НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
1.         Забелін Олексій Вікторович - начальник сталеплавильного цеху №2 ПрАТ «електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. О.М. Кузміна».
2.         Кірпічева Наталія Борисівна - начальник відділу організації та оплати праці ПрАТ «Укрграфіт».
3.         Калашнік Олександр Анатольович  - голова профспілкового комітету цеху гарячої прокатки ПАТ «Запорожсталь».
4.         Шурмільова Марина Олександрівна - провідний інженер відділу контролю ПрАТ «Запоріжвогнетрив».
З привітальним словом виступив Голова Профспілки металургів і гірників України РЯБКО Олександр Іванович:

Нагрудним знаком Центральної ради «Молодий лідер ПМГУ» НАГОРОДЖУЄТЬСЯ:
1.                  Лапенко Станіслав Геннадійович - бригадир на обробленні, сортуванні, прийманні, здаванні, пакетуванні та пакуванні металу й готової продукції цеху холодної прокатки ПАТ «Запоріжсталь».

Почесною грамотою президії Центральної ради ПМГУ НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
1.         Цибульський Олександр Миколайович - заступник голови цехового комітету профспілки, машиніст крана копрового цеху ПАТ «Запоріжсталь».
2.         Лєсняк Євгеній Анатолійович - майстер з гарячих ремонтів коксового цеху ПрАТ «Запоріжкокс».
3.         Попизенко Катерина Олексіївна - голова цехкому дільниці №11, економіст планового відділу ПрАТ «Укрграфіт».
4.         Дячко Павло Миколайович - голова цехкому, слюсар-ремонтник енергосилового цеху АТ «Запорізький завод феросплавів».
5.         Бобровська Наталія Володимірівна - викладач металургійних дисциплін Запорізького металургійного фахового коледжу ЗНУ, голова первинної організації ПМГУ співробітників коледжу.
З привітальним словом виступив в.о. голови Запорізької обласної ради профспілок БЕЛЕСКОВА Тамара Федотівна:
 
Почесною грамотою обласної ради профспілок НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
 
1.         Філатова Наталія Юріївна - профактивістка, вагар транспортного цеху ПрАТ «Запоріжвогнетрив».
 
2.         Уманець Олена Прокопіївна - голова цехового комітету профспілки, розподілювач робіт цеху ремонту рухомого складу управління залізничного транспорту ПАТ «Запоріжсталь».
 
3.         Свиродов Олександр Володимирович - профактивіст, механік сталеплавильного цеху №3 ПрАТ «Дніпроспецсталь».

З привітальним словом виступив Голова Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України СЄДОВ Валерій Миколайович:
Почесною грамотою президії обласної ради Профспілки металургів і гірників НАГОРОДЖУЮТЬСЯ:
1.         Філоненко Дмитро Анатолійович - бункерувальник агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь».
2.         Корнієнко Едуард Григорович - майстер основного відділення дільниці плавки сировини та шихти цеху №2 ТОВ  «Запорізький титано-магнієвий комбінат».
3.         Скрипка Наталія  Василівна - головний бухгалтер ПО ПМГУ Запоріжкокс.
4.         Мельник Ганна Миколаївна - член профкому, табувальник цеху №5 ПрАТ «Укрграфіт».
5.         Доценко Анастасія Василівна - в.о. голови цехового комітету, бригадир з переміщення сировини, напівфабрикатів і готової продукції у процесі виробництва цеху №4 АТ «Запорізький завод феросплавів».
6.         Севастьянов Богдан Вікторович - профактивіст, головний фахівець з ремонту електроремонтного цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь».


Сьогодні, ми шануємо вас, майстрів високого класу, людей  сильних, вольових та надійних. Ви, вкладаєте у робочий ритм підприємств свій труд та частинку душі, створюєте сімейні династії та традиції, добуваєте руду, підпалюєте вогонь печей, плавите метал, займаєтесь гуманітарною та суспільною роботою. Тому, сьогодні усі найтепліші  слова ми присвячуємо вам!
Зі святом Вас металурги та гірники, ПЕРЕМОГА буде за нами!!!
21 червня 2023 р.

До обласного марафону донорства долучились представники
Запорізької обласної організації ПМГУ.

У Запоріжжі триває марафон донорства, присвячений  Міжнародному дню донора й покликаний поповнити стратегічні запаси крові для обласної лікарні.

20 червня поточного року і своєю кров’ю поділилися працівники АТ «Запорізькій завод феросплавів» та ПрАТ «Український графіт», члени профспілки прийшли до КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» на чолі з головним технічним інспектором праці Запорізької обласної організації ПМГУ Скороходовим І.О.

За даними МОЗ,  60% населення планети не має протипоказань щодо донорства, але з них – лише 5% здають кров. Це зовсім мало, адже лікарні постійно мають потребу у запасах крові, аби бути готовими до безперебійної роботи в кризових умовах. Крім того, як запевняють лікарі, регулярні дотації зменшують ризик розвитку тромбозів, серцево-судинних захворювань та злоякісних новоутворень. Хибною також є думка про те, що потрібні лише рідкісні групи крові, адже потреба в крові, як рідкісних, так і поширених групах, є завжди. Якщо ви здаєте кров не конкретному реципієнту, то вона надходить у загальний банк крові. Там вона зберігатиметься до того моменту, поки не виникне термінова потреба у переливанні крові. Чим поширеніша група крові – тим більше її потрібно.

До марафону донорства для КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» може долучитися кожен. Для цього можна звернутися до Запорізької обласної організації ПМГУ за тел. 0980973309, або до медичного закладу  за адресою вул. Оріхівське шосе, 10 (головний корпус, 8 поверх, відділення клінічної та виробничої трансфузіології), тел. 0688129776, 0661460317.

Наступна здача крові членами профспілки з інших підприємств запланована на 27 червня.
8 черваня 2023 рік

День правової інспекції праці ПМГУ в Запоріжжі

      6 червня у малій залі Запорізької обласної ради профспілок в рамках дня правової інспекції ПМГУ відбувся семінар-навчання для голів та заступників голів цехових комітетів на тему: «Сучасні зміни у законодавстві, захист Профспілкою трудових прав та інтересів членів ПМГУ в умовах воєнного стану».

   Відкрив семінар і привітав його учасників голова Запорізької обласної ради В.Сєдов
З лекцією про актуальні питання пенсійного законодавства виступила правовий інспектор праці ПМГУ Г.Просяник.

Про зміни у трудовому законодавстві присутніх поінформувала головний правовий інспектор праці ПМГУ О.Зубець.

Законодавча діяльність з питань охорони праці була розглянута у виступі головного технічного інспектора праці Запорізької обласної організації ПМГУ І.Скороходова. Завершив семінар аналізом судової практики щодо трудових спорів у воєнний час правовий інспектор праці ПМГУ В.Пророк. Після семінару він провів юридичні консультації для членів Профспілки та ветеранів підприємств ГМК у Запорізької області.


19 травня 2023 року

VI Пленум Запорізької обласної ради
Профспілки металургів і гірників України
 
18 травня 2023 року відбувся VI Пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України з основним питанням:
-      Соціально-трудові відносини на підприємствах ГМК Запорізької області в умовах воєнного стану.

Виступив з доповіддю: голова Запорізької обласної організації ПМГУ Валерій Сєдов.
У своїй доповіді він відзначив наступне:
«З початку повномасштабного вторгнення російського агресора на територію України 24 лютого 2022 року, безпрецедентного руйнування міст і населених пунктів, інфраструктурних об’єктів економіки, убивств мирних громадян України ми зіткнулися з реальністю, що зажадала від нас абсолютно нових дій і пріоритетів повсякденного життя та звісно і у нашій профспілковій роботі.

З перших днів військової агресії російської федерації, в умовах війни Профспілка та всі її організації докладають максимальних зусиль до сприяння забезпеченню обороноздатності країни і це стало пріоритетом в роботі всіх ланок профспілки. Сьогодні у роботі нашої Профспілки основне завдання – збереження життя людей, збереження джерел існування у вигляді заробітних плат, та різноманітних допомог, у тому числі гуманітарної допомоги. В умовах війни дуже непокоїть профспілки, що зі стрімкими змінами у законодавстві значно обмежуються Конституційні права громадян, громадських організацій тощо. Профспілка, її фахівці, та організації активно працюють над законопроектами, які безпосередньо стосуються трудових, соціальних прав та гарантій робітників.
 
ГМК Запоріжжя, та і усієї України сьогодні має ряд дуже складних проблем: знищення підприємств, відсутність внутрішнього ринку, падіння попиту та цін на металопродукцію і руду, логістичні та енергетичні проблеми, зростання собівартості продукції, від успішного вирішення цих проблем залежить подальша доля нашої галузі. Ми чудово розуміємо, що в основі досягнення високих рівнів у заробітній платі наших членів Профспілки є ефективна виробнича діяльність промислових підприємств України.

Питання відновлення післявоєнної економіки України має дуже велике значення у зв'язку з необхідністю подальшого розвитку нашої країни, і це розуміють власники підприємств, це розуміють профспілки і активно долучаються до цього процесу».

В обговоренні доповіді прийняли участь:
Кочев Геннадій Валерійович – голова первинної організації ТОВ «ЗТМК»;

Максак Володимир Васильович – перший заступник голови первинної організації ПАТ «Запоріжсталь»;

Нехорошев Едуард Анатолійович – голова первинної організації КСВАРС «Кобра».
 
Усі виступаючі відзначали, що  металурги і гірники розуміють реальне становище в галузі і роблять усі кроки для того, щоб пережити цю війну, перемогти та зберегти підприємства. Слово ПЕРЕЖИТИ, це не просто слово, а це дуже великі втрати, які несуть підприємства, а найболючіші втрати несуть сьогодні люди – члени нашої Профспілки.

Також виступаючи підкреслювали, що сьогодні у роботі нашої Профспілки основне завдання – збереження життя людей, збереження джерел існування у вигляді заробітних плат, та різноманітних допомог, у тому числі гуманітарної допомоги. Це все при тому, що фінансового ресурсу дуже мало. Значно зменшився він у Профспілки, причину усі розуміють, зменшився ресурс і у держбюджеті, у бюджетах місцевого самоврядування, у підприємств.

На Пленум були запрошені та прийняли участь в роботі – Гавриленко Валерій Миколайович – перший заступник голови Профспілки металургів і гірників України, Белескова Тамара Федотівна – заступник голови Запорізької обласної ради Профспілок та Білик Володимир Іванович – начальник відділу охорони праці ЦР ПМГУ. Усі вони виступили з інформацією о стані ГМК України та загальної економічної ситуації в Державі.

 
По підсумкам обговорення доповіді була прийнята постанова Пленуму.  

На Пленумі були вручені нагороди з нагоди 105-річниці технічної інспекції праці:
Нагрудним знаком ЦР ПМГУ «За активну роботу в Профспілці металургів і гірників України» були нагороджені:
Скороходов І. О. – головний технічний та правовий інспектор праці Запорізької обласної організації ПМГУ;
Ільїн О.В. – голова первинної організації ПМГУ в АТ «Запорізький завод феросплавів».

Почесною грамотою ЦР ПМГУ були нагороджені:
Безуменко С.В. – голова профкому ЦХП ПО ПМГУ ПАТ «Запоріжсталь»;
Данченко В.Г. – начальник відділу охорони праці ПрАТ «Дніпроспецсталь».

ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ СИЛА, ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМ!
29 березня 2023 р.

ОХОРОНА ПРАЦІ-ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК

28 березня поточного року у Запорізькій обласній раді профспілок був проведений спільний захід у вигляді семінару для профактиву   та представників підприємств, установ і організацій.

Від Запорізької обласноїї організацішї ПМГУ були присутні Логунова О.С.-голова профкому ПраТ «Запоріжвогнетрив», Коростильов І.О.-голова профкому  ПрАТ «Укрграфіт»,  Анедченко Г.Д.-заступник голови профкому ПрАТ Запоріжкокс», Безуменко С.В.-голова профкому ЦХП ПАТ «Запоріжсталь», Левченко Ю.А.  начальник бюро охорони праці ТОВ «Метінвест-Промсервіс».

Заступник начальника відділу з питань безпеки праці центрального регіону Адамчук А.А. зазначив у виступі, що основними причинами нещасних випадків на виробництві у Запорізькій області за 2022 рік є організаційні і найпоширеніша серед них – невиконання посадових інструкцій. Заступник начальника відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Сірогос А.А. повідомила, що, як і в попередні роки найбільша кількість випадків професійних захворювань у 2022 році фіксується в металургії та гірничодобувній промисловості. Це переважно захворювання органів дихання, опорно-рухового апарату й органів слуху. Обидва посадовці закликали представників підприємств не економити на медичних оглядах працівників. Також Андрій Адамчук проінформував учасників семінару про зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Зокрема, тепер результати розслідування можна підписувати електронним підписом. Головний технічний інспектор праці Запорізької обласної організації ПМГУ Скороходов І,О, проінфорував присутніх про показники виробничого травматизму та профзахворювань в Україні у 2022 році.     
28 березня 2023 р.

Інформація про проведення Президії Запорізької обласної
ради Профспілки металургів і гірників України

28 березня 2023 року відбулося засідання Президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України.
Було ухвалено рішення:
1. Провести VІ пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України 18 травня 2023 року о 14.00 у малому залі Запорізької обласної ради профспілок.
2. Включити до порядку денного пленуму такі питання:
2.1. Соціально-трудові відносини на підприємствах ГМК Запорізької області в умовах воєнного стану.

Після президіЇ було проведенно оперативну нараду голів ПО ПМГУ.
24 березня 2023 р.

Майбутнє і наша молодь - синоніми!

 
24 березня заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Юрій Шапчіц відвідав металургійний фаховий коледж Запорізького національного університету.

Студенти почули інформацію про діяльність Профспілки металургів і гірників України в умовах війни, про роботу підприємств гірничо-металургійного комплексу Запорізької області в дуже складних умовах сьогодення.

Головний меседж виступу – «Завдання нашої Профспілки в умовах війни – збереження життя людей, допомога членам Профспілки, які боронять нашу Державу у лавах ЗСУ, збереження джерел існування у вигляді заробітних плат, та різноманітних допомог, у тому числі гуманітарної допомоги, збереження потенціалу трудових колективів, існування промислового комплексу та його розвиток, бо це майбутнє нашої області і України».

Юрій Шапчіц виконав місію по врученню іменної стипендії Центральної ради ПМГУ  члену Профспілки, активісту первинної організації ПМГУ «Студентів Запорізького металургійного коледжу» Кучерявому Андрію. Також Андрій отримав в подарунок повербанк та кепку з логотипом Профспілки.

В нас активна, принципова та енергійна молодь, а тому – «Перемога буде за нами».
Шановні спілчани!
 27 лютого зупинилося серце
Дорошенко Олександра Миколайовича

         Дорошенко О.М. народився 19 січня 1948 року у м. Бериславль Польської народної республіки. У сім'ї військовослужбовця.
             Вся трудова діяльність Олександра Миколайовича, а це понад 50 років пов’язана з гірничо-металургійним комплексом Запорізької області, з Профспілкою металургів і гірників України. Майже 35 років своєї трудової діяльності він віддав рідній «Дніпроспецсталі», де пройшов шлях від вальцювальника прокатного цеху до заступника директора заводу з загальних питань.
             У 1986 році його обрали головою Профспілкового комітету заводу, який він очолював до 1999 року.
        З 1999 року по 2018 рік працював технічним, головним технічним інспектором праці Профспілки металургів і гірників України по Запорізькій області.
           Протягом багатьох років, працюючи у Профспілці,  Олександр Миколайович увесь свій час приділяв захисту соціально-економічних прав та інтересів, створенню безпечних та здорових умов праці металургів і гірників.
            Дорошенко О.М. обирався депутатом Заводського району м. Запоріжжя, членом Центрального комітету ПМГУ. Він нагороджений профспілковими нагородами усіх рівнів, орденом «Дружби народів».
           За роки спільної праці ми знали його як порядну та чуйну людину, відповідального та талановитого фахівця і керівника. Ми його запам’ятаємо, як Людину з великим і добрим серцем.
           Шановні рідні і близькі прийміть щирі співчуття від Центральної ради ПМГУ, Запорізької обласної ради ПМГУ, від всіх спілчан.
           Пам’ять про нього буде жити в наших серцях.

 
 
Голова Запорізької обласної
організації ПМГУ                                                                         В.М. Сєдов
22 лютого 2023 р.

Інформація про проведення Президії Запорізької обласної
 ради Профспілки металургів і гірників України

21 лютого 2023 року відбулося засідання Президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України з наступним порядком денним:
1. Про ліквідацію і зняття з обліку первинної організації Профспілки металургів і гірників України «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат».
2. Про ліквідацію та зняття з обліку первинної організації Профспілкиметалургів і гірників України ВАТ «Завод напівпровідників».
3.  Про прийняття на облік первинної організації ПМГУ співробітників Дніпрорудненського індустріального коледжу у Запорізьку обласну організацію ПМГУ.
4. Про стан виробничого травматизму та результати профілактичної роботи з охорони праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань за 2022 рік та заходи щодо посилення громадського контролю у 2023 році.
5. Про виконання кошторисів профбюджетів Запорізької обласної ради ПМГУ і Запорізької обласної організації ПМГУ за 2022 рік і затвердження кошторису доходів і витрат Запорізької обласної організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України на 2023 рік.
6. Про формування ФОП штатних працівників організацій Профспілки на період воєнного стану.
7. Різне.

Виступили з доповіддю: заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Шапчіц Юрій Валерійович, головний технічний інспектор праці Скороходов Ігор Олегович, головний бухгалтер Запорізької обласної організації ПМГУ Кучеренко Т.П. та запрошений на Президію перший заступник голови ЦР ПМГУ Гавриленко Валерій Миколайович.

Стосовно питання охорони праці, членами Президії було запропоновано провести ретельний аналіз профзахворювань,  у зв’язку  з різким їх зростанням у 2022 році.

На Президії були вручені нагороди ФПУ та ФСТ «Україна» голові Запорізької обласної організації ФСТ «Україна» Максименко Ганні Миколаївні та голові СК «Металург» Ямщикову Володимиру Петровичу.
2 лютого 2023 р.

У малій залі Запорізької обласної ради профспілок проведен семінар-нарада з питань змін у законодавстві про працю.
 
 
01.02.2023 року у малій залі Запорізької обласної ради відбувся семінар-нарада з питань змін законодавства про працю. Були присутні  Голова Запорізької обласної організації профспілки Сєдов В.М., головний технічній  інспектор праці Скороходов І.О., представники первинних профспілкових організацій, та служб охорони праці і персоналу групи Метінвест. Виступали представники Південно-Східного управління Держпраці: Адамчук Андрій, заступник начальника відділу з  питань безпеки праці та Вистороп  Дмитро. заступник начальника управління інспекційної діяльності, акцентувавши увагу на змінах до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» при розслідуванні випадків,  пов`язаних безпосередньо з бойовими діями. Змінено форму акту (спрощена) та зменшена кількість членів комісії з спеціального розслідування, дозволений електронний підпис  З питань змін трудового законодавства виступили Головні державні інспектори відділу з питань праці Данілевська Галина та  Оселедчик Валентина: так щодо призупинення трудових договорів було доведено що це двостороння ініціатива адміністрації та працівника, а зміни до колдоговору вносяться згідно з Законом про колдоговори (угоди), та інші питання.
13 грудня 2022 року

Відбулося засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ

13 грудня поточного року було проведено засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ та оперативна нарада з головами первинних організацій ПМГУ в режимі Zoom - конференції.

На президії були розглянуті наступні питання:
1. План основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2023 рік.
2. Про виконання бюджету ЗОО ПМГУ за 11 місяців 2022 року та затвердження бюджету ЗОО ПМГУ на 2023 рік.
 
По першому питанню був затверджений план основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2023 рік, та прийнята постанова. Одним із пунктів постанови зазначено – врахувати, що деякі заходи можливі тільки за умови Перемоги та закінчення військових дій в Україні, а також за умови поновлення перерахування роботодавцем коштів (0,5%) на культурно-масову та оздоровчу роботу.
 
Заслухали доповідь головного бухгалтера Запорізької обласної організації ПМГУ Кучеренко Т.П. про виконання бюджету Запорізької обласної організації ПМГУ за 11 місяців 2022 року та затвердили бюджет Запорізької обласної організації ПМГУ на 2023 рік

Також на оперативній нараді виступили з інформацією головний правовий інспектор праці Скороходов І.О., завідувач відділом соціально-економічної роботи та трудових відносин Петро Писарев та головний бухгалтер Кучеренко Т.П.

Для доповіді про ситуацію на підприємствах було надано слово: голові ПО ПМГУ «Запоріжсталь» - Анісімову Л.О., голові ПО ПМГУ ЗТМК - Кочеву Г.В., голові ПО ПМГУ «ДСС» - Аскольдову І.Ю., голові ПО ПМГУ «Укрграфіт» - Коростильову І.О., заступнику голови ПО ПМГУ Запоріжкокс Анедченко Г.Д., голові ПО ПМГУ Запоріжвогнетрив – Логуновій О.С.
 
Усі виступаючі відзначили, що сьогодні ГМК Запорізької області має ряд дуже складних проблем: відсутність внутрішнього ринку, падіння попиту та цін на металопродукцію, логістичні проблеми, зростання собівартості продукції, від успішного вирішення цих проблем залежить подальша доля галузі.

Також було обговорено питання поздоровлення дітей - членів ПМГУ зі святом Нового Року.
29 листопада 2022 р.

Відбулося засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ

29 листопада поточного року було проведено засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ та оперативна нарада з головами первинних організацій ПМГУ в режимі Zoom - конференції.

На президії було розглянуто два питання:
1. Про навчання профспілкового активу та профспілкових працівників Запорізької обласної організації ПМГУ у 2023 році.
2. Про внесення змін до бюджету Запорізької обласної організації ПМГУ на 2022 рік.
З інформацією по питанням порядку денного виступили заступник голови обласної організації Юрій Шапчіц та головний бухгалтер обласної організації Тетяна Кучеренко.

По кожному з питань були прийняті постанови. По питанню, яке стосується навчання було зазначено, що сьогодні,  в умовах воєнної агресії російської федерації проти України, питання навчання залишається актуальним, але при цьому шляхи реалізації цієї задачі значно ускладнились.

Безперечно, що в цих складних умовах обласна рада та первинні організації ПМГУ повинні докладати максимальних зусиль до сприяння проведенню навчання профспілкового активу та профспілкових працівників.

Стосовно навчання було прийняте рішення, яке відповідає сьогоднішнім реаліям, а саме:
На період воєнного стану Запорізькій обласній раді ПМГУ та профкомам первинних організацій роботу з навчання профспілкового активу та профспілкових працівників проводити у 2023 році за необхідністю, та виходячи з ситуації та обмежень, які викликані військовими діями. Також при прийнятті рішення про необхідність проведення навчання максимально забезпечити безпеку учасників навчального процесу та застосовувати форми ОНЛАЙН та заочного навчання.

По другому питанню також було прийняте рішення по внесенню змін до бюджету обласної організації, а саме корегування витрат по статтям. Тому що витрати на навчання, проведення культурно-масових та спортивних заходів значно скоротились, а навпаки зросли витрати на підтримку членів Профспілки, лікування поранених та надання допомоги сім’ям загиблих членів ПМГУ, членам профспілки з якими були призупинені трудові договори, особам які були вимушені переселитись із окупованих територій.

Після президії відбулася оперативна нарада з головами первинних організацій, на який були розглянуті ряд питань, зокрема охорони праці, а саме проект закону «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі». Було запропоновано первинним організаціям звернутися до міністерства економіки України з вимогами не приймати цей закон у такій редакції, та продовжити роботу, що до внесення змін, які пропонує Профспілка металургів і гірників України, бо він суперечить інтересам працівників, про
що проінформував головний технічний інспектор праці Ігор Скороходов.  

Також з учасниками наради обговорили підготовку до участі у Конференції Профспілки, яка відбудеться 6 грудня. Валерій Сєдов перед завершенням наради проінформував про законодавчі ініціативи влади, а саме законопроекти «Про колективні угоди та договори» та «Про працю». Він акцентував увагу на необхідності дій, що до не прийняття цих законів у тому вигляді, у якому вони зараз на обговоренні у Верховній Раді України.

Також на оперативній нараді виступили з інформацією завідувач відділом соціально-економічної роботи та трудових відносин Петро Писарев і спеціаліст відділу організаційної, внутрішньопрофспілокової роботи та гласності Артем Кучеренко.
6 листопада 2022 р.

Шановні спілчани!

6 листопада мало виповнитися 65 років Григорчуку Олександру Сергійовичу. Нажаль він пішов із життя 8 березня 2022 року.
Олександр Сергійович 22 роки очолював профспілковий комітет підприємства з іноземними інвестиціями у формі приватного акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат».
Вся трудова діяльність Олександра Сергійовича, а це майже 40 років, була пов'язана із залізорудним комбінатом. Протягом багатьох років, працюючи на профспілковій ниві приділяв створенню безпечних та здорових умов   праці на  комбінаті,   захисту  соціально-економічних прав   та   інтересів  працівників.
Шановні рідні та близькі прийміть щирі співчуття від Центральної ради ПМГУ, Запорізької обласної ради ПМГУ, від усіх спілчан.

Голова Запорізької обласної
організації ПМГУ                        В.М. Сєдов
15 липня 2022 р.

Урочисті збори присвячені Дню працівників металургійної та  
гірничодобувної промисловості України

14 липня у малій залі Запорізької обласної ради профспілок зібралися кращі представники славної і почесної професії металургів і гірників Запорізького краю!

Відкрив урочисті збори голова Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України Сєдов Валерій Миколайович хвилиною мовчання по загиблим воїнам України членам Профспілки металургів і гірників України нашої Запорізької організації, після чого привітав усіх зі святом.

З привітальним словом виступила керівник апарату Запорізької обласної державної адміністрації БОЙКО Зінаїда Михайлівна, та вручила нагороди:

Подяки Запорізької обласної державної адміністрації:

-   Оніщенко Антону Миколайовичу - начальнику копрового цеху Приватного акціонерного товариства «Електрометалургійний  завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна;
-  Стаднику Олегу Вікторовичу - механіку з експлуатації транспорту АТЦ АТ «Запорізький завод феросплавів»;
-  Бабаченко Євгену Валерійовичу - бригадиру на обробленні, сортуванні, прийманні, здаванні, пакетуванні та пакуванні металу й готової продукції цеху гарячої прокатки АТ «Запоріжсталь»;
-   Турбар Олені Іванівні - бігуннику змішувальних бігунів ПРАТ «Запоріжвогнетрив» цеху магнезіальних виробів;
-   Шаповалова Ірина Григорівна - головний бухгалтер первинної організації ПМГУ в   ПрАТ «Укрграфіт».
 
Ордена «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеню:

-  Безуменко Сергію Васильовичу - голові профспілкового комітету цеху холодної прокатки  ПАТ«Запоріжсталь»;
-  Поповичу Павлу Олександровичу - пресувальнику Алюмосилікатного цеху ПРАТ «ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ».
 
Почесні грамоти обласної ради:
 
-  Сілюковій Світлані Леонідівні - машиністці крана металургійного виробництва, зайнятий на гарячих ділянках робіт плавильного цеху №4 АТ «Запорізький завод феросплавів»;
-  Любишко Андрію Сергійовичу - нагрівальнику металу цеху гарячої прокатки ПАТ «Запоріжсталь»;
-  Глущенко Валерію Васильовичу - майстеру з регулювання та обігріву коксового цеху ПРАТ «ЗАПОРІЖКОКС»;   
-  Усенко Ользі Анатолівні - лаборанту хімічного аналізу дослідної лабораторії, голова цехового комітету ПрАТ «Укрграфіт».
 
З привітальним словом виступив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради П'ятницкий Андрій Васильович, та вручив нагороди:
Медалі «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя»:

-   Орєшко  Сергію  Миколайовичу - начальнику  комунальної спеціальної  воєнізованої аварійно-рятувальної  служби «Кобра»;
-  Клименко Євгенію Олександровичу - заступнику начальника цеху №4 АТ «Запорізький завод феросплавів».
 
Почесні грамоти Запорізької міської ради:
 
-    Домарецькій Євгенії Олександрівні - сушильнику стрижнів, форм та формувальних матеріалів, член цехового комітету ливарного цеху ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод»;
-   Усику Максиму Олександровичу - Електрику сталеплавильного цеху № 5 Приватного акціонерного товариства  «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь»;
- Гриню Андрію Вікторовичу - старшому майстру виробничої ділянки коксового цеху ПРАТ «ЗАПОРІЖКОКС».
 
Подяки Запорізької міської ради:  
 
- Світічу Олександру Сергійовичу - старшому майстру змішувально-пресового цеху № 2 ПрАТ «Укрграфіт», член профспілкового комітету;
- Лисовій Наталії Вікторівні - бригадиру із переміщення сировини алюмосилікатного цеху ПРАТ «Запоріжвогнетрив».
 
З привітальними словами виступила заступник голови ради  Запорізької обласної Федерації роботодавців ГАВРИЛЕНКО Альона Ігорівна, та вручила нагороди:
Орден за заслуги  Запорізького обласного союзу
промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал":

-   Данилюку Олегу Васильовичу - бункерувальнику агломераційного цеху ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ».

 Почесні грамоти  Запорізького обласного союзу
промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал":

-  Прохорецю Іллі Анатолійовичу - начальнику прокатного цеху  ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь»;
-   Набатову Сергію Івановичу - слюсарю-ремонтнику цеху ремонту електроустаткування металургійних цехів ТОВ «Метінвест–Промcервіс»;
-   Красулі Сергію Івановичу -  фрезерувальнику РМЦ ПрАТ «Запоріжвогнетрив»;
-   Бессонову Сергію Володимировичу - голові первинної організації ПМГУ «Запоріжкокс».

З привітальним словом виступив перший заступник голови Центральної ради Профспілки металургів і гірників України ГАВРИЛЕНКО Валерій Миколайович, та вручив нагороди:
Нагрудний знак Центральної ради «Молодий лідер ПМГУ»:

- Донцю Олексію Миколайовичу -  горновому доменної печі доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь», заступника профгрупорга.

Нагрудний знак Центральної ради «За активну роботу в ПМГУ»:

-  Єфімовичу Сергію Олександровичу - бригадиру на обробленні, сортуванні, прийманні, здаванні, пакетуванні та пакуванні металу й готової продукції, голову цехового комітету ПМГУ 3-го відділення цеху холодної прокатки ПАТ «Запоріжсталь»;
-  Сидоренко Олені Володимирівні - лаборантці хімічного аналізу АТ «Запорізький завод феросплавів»,   профгрупоргу;
-  Пономаренко Надії Василівні -  швейцару ділянки експлуатації гуртожитків  ПРАТ «Запоріжвогнетрив», голову цехового комітету ПМГУ ділянки експлуатації гуртожитків.

Нагрудний знак Центральної ради «Ветеран  ПМГУ»:

-    Перегінці Віктору Тарасовичц - машиністу крану металургійного виробництва цеху холодної прокатки ПАТ «Запоріжсталь», профгрупоргу;
-    Пахомову Олександру Миколайовичу -  налаштувальнику автоматичних ліній та агрегатних станків цеху № 5 ПрАТ «Укрграфіт», голову цехового комітету ПМГУ, члену президії профкому ПО ПМГУ;
-   Соляніну  Юрію Олеговичу - бригадиру на дільницях основного виробництва  сталеплавильного цеху №3 ПрАТ «Дніпроспецсталь», голові цехового комітету ПМГУ.
 
Почесні грамоти президії Центральної ради:
 
-  Штаньку Анатолію Володимировичу - розливальнику сталі мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь», профгрупоргу;
-  Мороз Олені Володимирівні -  слюсарю з контрольно-вимірювальних приладів центру АСУТП цеху №14 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» голову цехового комітету ПМГУ;
-    Гремякіній Ганні Сергіївні - охоронці цеху №34 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» голову цехового комітету ПМГУ;
-    Коростильову Ігорю Олександровичу - голові ПО ПМГУ ПрАТ «Укрграфіт»;
- Головченко Ірині Станіславівні -   апаратнику одержання високотемпературного пеку цеху смолоперегінного виробництва, ПрАТ «Запоріжкокс», голові цехового комітету ПМГУ;
-  Поповій Валентині Володимирівні - машиністці крану металургійного виробництва цеху №2 АТ «Запорізький завод феросплавів», члену цехового комітету ПМГУ;
-  Охромій Ларисі Олегівні - начальнику відділу кадрів ДП «УкрНДІспецсталь», голові ПО ПМГУ ДП «УкрНДІспецсталь».

З привітальним словом виступив голова Запорізької обласної ради профспілок КАПЛІЙ Віталій Миколайович, та вручив нагороди:
Почесні грамоти обласної ради профспілок:

-  Тимоніну  Сергію Павловичу - водію навантажувача цеху неформованих вогнетривів, члену цехового комітету ПрАТ «Запоріжвогнетрив»;
-  Олійник Ірині Олексіївні - табельнику цеху № 4 ПрАТ «Укрграфіт», голові цехового комітету;
-   Сухопар Тетяні Миколаївні - розподілювачу робіт агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь», голову цехового комітету.
 
З привітальними словами виступив голова Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України СЄДОВ Валерій Миколайович, та вручив нагороди:
Почесні грамоти президії Запорізької обласної ради ПМГУ:
 
-   Макарову Олегу Григоровичу -  майстру газорятувальної служби ПPАТ "ЗАПОРІЖКОКС", голові цехового комітету газорятувальної служби;
-   Гойсану Миколі Дмитровичу - садчику у печі та на тунельні вагони, члену Профспілки цехової організації алюмосилікатного цеху;
-   Кобзарю Олександру Юрійовичу - електромонтеру з ремонту та обслуговування електроустаткування агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь», профгрупоргу;
-   Сичову Олександру Павловичу - підручному сталевара мартенівської печі мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь», профгрупоргу;
-   Мизьовій Ларисі Михайлівні - довбальнику механічного цеху ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод», профгрупоргу;
-   Сагіровій Євгенії Олександрівні - інженеру 2 категорії (з підготовки ремонтів) ковальського цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь», голові цехового комітету профспілки;
-    Марковській Оксані Олександрівні - інженеру-програмісту ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ», заступнику голови ПО ПМГУ коледжу.
Сьогодні, ми шануємо вас, майстрів високого класу, людей  сильних, вольових та надійних. Ви, вкладаєте у робочий ритм підприємства свій труд та частинку душі, створюєте сімейні дінастії, та традиції, добуваєте руду, підпалюєте вогонь печей, плавите метал, займаєтесь гуманітарною та суспільною роботою. Тому, сьогодні усі найтепліші  слова ми присвячуємо вам!

Зі святом Вас металурги та гірники!!!
31 травня 2022 р.

Інформація про нараду Запорізької обласної організації ПМГУ

31 травня було проведено нараду Запорізької обласної організації ПМГУ із головами первинних організацій.

Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович поінформував про попередню президію Центральної ради ПМГУ, про роботу гуманітарного штабу та роботу санаторіїв, які знаходятся на західній Україні для прийому біженців, також поінформував про ситуацію у гірничо-металургійному комплексі.

Виступили з інформацією:
-  Головний інспектор праці  Скроходов Ігор Олегович проінформував про нещасні випадки та профзахворювання, та про проведення робочої зустрічі з питань дотримання законодавства про працю в умовах воєнного стану.
-  Заввідділом соціально-економічної роботи та трудових відносин Писарєв Петро Володимирович поінформував про показники мінімальної заробітної плати та прожитковому мінімуму.
-  Головний правовий інспектор праці Щербак Віктор Павлович поінформував про закони № 5371, 5266 які регулюють трудові відносини.
-  Заввідділом організаційної внутрішньопрофспілкової роботи та гласності Величко Олександр Миколайович доповів про рішення Президіуму Центральної ради ПМГУ про призупинення звітних конференцій у зв’язку з агресією російскої федерації, але також зауважив про необхідність проведення звітних конференцій при наявності можливості проведення. Відмітив ті первинні організації ПМГУ які вже провели звітні конференції.

Обговорювали ситуацію, яка сьогодні склалася на різних підприємствах нашої галузі, слово було надано головам первинних організацій ПМГУ Анісімову Л.О., Кочеву Г.В., Аскольдову І.Ю., Логуновій О.С., Коростильову І.О., Ільїну О.В., Анедченко Г.Д., Борисенко Ю.Г.
11 травня 2022 р.

Інформація про проведення президії Запорізької обласної
ради Профспілки металургів і гірників України
 
10 травня 2022 року відбулося засідання президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів та гірників України з наступним порядком денним:
1. Про ситуацію на окупованій території Запорізької області в м. Дніпрорудне та зміни в виборчих органах Запорізької обласної організації ПМГУ.
2.  Різне.

По першому питанню доповів голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович.

Було надано слово заступнику голови первинної організації ПМГУ на Запорізькому залізорудному комбінаті Борисенко Юрію Григоровичу який доповів про ситуацію на комбінаті та у місті Дніпрорудне.


Після засідання президії було проведено оперативну нараду голів первинних організацій Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України, на якій було розглянуто важливі питання, та надано слово  головам первинних організацій, які в свою чергу доповіли про ситуацію на своїх підприємствах.
5 травня 2022 р.

Заява президії Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України

Шановні члени Профспілки металургів і гірників України!

Звертаюся до вас за дорученням президії Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України.

Сьогодні в нашій Україні важкий час, а саме війна, брудна війна, яку розв'язала російська федерація. Вона окупує наші землі, посягаючи на суверенітет, вбиває наших дітей, військових, матерів, дружин, громадян нашої країни, руйнує економіку країни, в тому числі гірничо-металургійний комплекс України. Вся країна сьогодні дає гідну відсіч окупантам, хтось це робить на фронті, хтось у тилу, хтось із-за кордону, усіма можливостями допомагаючи нашій країні.

На превеликий жаль серед наших громадян є люди, які йдуть на співпрацю з окупаційною владою. Така людина є і в гірничо-металургійному комплексі Запорізької області. Голова Первинної організації Профспілки металургів та гірників України «Запорізькій залізорудний комбінат» Пастушенко Микола Михайлович погодився обійняти керівну посаду у місті Дніпрорудному та співпрацювати з окупаційною владою. Цю інформацію ми дізналися в першу чергу від членів Профспілки (в режимі телефонної розмови), також така інформація є на сайті Запорізької обласної Ради народних депутатів, оскільки Пастушенко є депутатом Запорізької обласної ради, таку інформацію він підтвердив особисто. Сьогодні кожен мешканець України, Запорізької області та міста Дніпрорудного розуміє, що це колабораційна діяльність, яка по суті є Державною зрадою і потрапляє під статтю 111 Кримінального кодексу України.

Пастушенко М.М. є уповноваженою особою, як Первинної організації ПМГУ «Запорізький залізорудний комбінат» (є її головою), так і Профспілки металургів і гірників України (він є членом виборних органів Профспілки, а саме Центральної ради та її Президії, Запорізької обласної ради та її Президії).

Ми розглянули це питання на президії Центральної ради Профспілки металургів і гірників України 4 травня і ухвалили рішення про виключення Пастушенко М.М. з членів профспілки та припинення його повноважень у виборчих органах.

Ми вважаємо що така людина не може бути членом Профспілки металургів та гірників України і звичайно він не має жодного права очолювати Первинну організацію ПМГУ «Запорізькій залізорудний комбінат».

Шановні члени профспілки ви можете запитати звичайно - а є підтверджуючі документи? Йде війна і ви чудово розумієте, що окупаційна сторона жодних документів нам не наддасть. Я впевнений, що найближчим часом наша Служба Безпеки України та Прокуратура розберуться в усьому і наддадуть достовірні факти, докази та документи, але на сьогодні факт є і ми не можемо без діяти.

Правда за нами і Перемога буде за нами. Слава Україні!

За дорученням членів президії
Запорізької обласної ради ПМГУ,
Голова обласної ради ПМГУ                                                                      СЄДОВ В.М.
13 квітня 2022 р.

Інформація про нараду Запорізької обласної організації ПМГУ

12 квітня було проведено відео нараду Запорізької обласної організації ПМГУ із головами первинних організацій.

Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Сєдов Валерій Миколайович поінформував про попередню нараду ЦР ПМГУ, про роботу гуманітарного штабу та роботу санаторіїв, які перебувають у західній Україні для прийому біженців, також поінформував про ситуацію у гірничо-металургійному комплексі.

Виступили з інформацією:
-  Головний правовий інспектор праці Щербак Віктор Павлович поінформував про трудові відносини за умов дії нового закону № 2136, який регулює трудові відносини.
-  Заввідділом соціально-економічної роботи та трудових відносин Писарєв Петро Володимирович поінформував про підхід до збору інформації із заробітної плати та про запуск Мінекономікою чат бот телеграма який дає докладні систематизовані роз'яснення з організацією трудових відносин під час війни.
-  Головний технічний інспектор  Скроходов Ігор Олегович проінформував про нещасні випадки та профзахворювання.
-  Головний бухгалтер Кучеренко Тетяна Петрівна дала роз'яснення згідно з постановою центральної ради ПМГУ щодо надання матеріальної допомоги та виплат у воєнний час.

Обговорювали ситуацію, яка сьогодні склалася на різних підприємствах нашої галузі, слово було надано головам первинних організацій ПМГУ Пастушенко М.М., Анісімову Л.О., Кочову Г.В., Аскольдову І.Ю., Логуновій О.С., Коростильову І.О. та заступникам голів ПО ПМГУ Павловському Є.А.,
Анедченко Г.Д.
10 березня 2022 р.

Посильна допомога кожного у скрутну годину

Первинні організації та апарат Запорізької обласної організації Профспілки металургів і гірників України утримали із заробітної плати профспілкових працівників і перерахували на рахунок благодійного фонду «Українські соціальні програми» понад  100 000,00 (сто тисяч) гривень, грошові кошти направлені на потреби Запорізької окремої бригади територіальної оборони.

Члени первинних організацій надають посильну допомогу у військовий час, ніхто не залишається байдужим до потреб власного міста, окремо слід відзначити:
-        молодь ЗТМК  яка бере участь у роботах із зміцнення міста, укріплення блокпостів, розклеюванні плакатів по районах, плетінні сіток. Також  передають речі для гуманітарних потреб. Кожен перебуває у волонтерській групі свого району;
-        АТ «Запорізький Феросплавний завод» було надано  необхідний інструмент  55-тій окремій артилерійській  бригаді «Запорізька Січ» при звернені до правління;
-        на території  5-ї міської лікарні усі зусилля на правлені на створення безпечних умов для роботи та надання допомоги постраждалим мирним жителям і паралельно військовим. Комбінат «Запоріжсталь» для захисту на випадок обстрілів відвантажив для лікарні мішки з піском. Очікується надання додаткової допомоги від підприємства лікарні для забезпечення світломаскування.  Рішення про благодійну допомогу прийняте Центром координації гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжя. У лікарні протягом дня вивантажували пісок та укріплювали будівлю як медпрацівники, так і добровольці;
-        як повідомлялося раніше 43 працівника ПрАТ «Запоріжкокс» здали кров в обласній лікарні.

Для фінансової підтримки членів профспілки ПО ПМГУ "Дніпроспецсталь",  профком заводу перерахував на зарплатні картки кожному працівникові заводу-члену профспілки по 1000,00 грн. із Фонду солідарності, загалом на дані виплати витрачено 3 620 000,00 (три мільйони шістсот двадцять тисяч) грн.

На даний час працівниками апаратів первинних організацій з’ясовується додаткова інформація щодо участі членів Профспілки у потребах Запоріжжя та його мешканців у військовий час, результати будуть опубліковані додатково.

Разом ми переможемо, бо керуємося такими цінностями як гідність, людяність, солідарність.
Слава Україні!
18 февраля 2022 г.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета Профсоюза металлургов и горняков Украины

15 февраля 2022 года состоялось заседание президиума Запорожского областного совета Профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей повесткой дня:
1. О состоянии производственного травматизма и    результатах      профилактической     работы по охране труда, предупреждению производственного травматизма и профессиональных заболеваний за 2021 года и мерах по усилению общественного контроля в 2022 году, выступил с докладом СКОРОХОДОВ Игорь Олегович - главный технический инспектор.
2. С информацией о проведении отчетной конференции Запорожской областной организации ПМГУ и утверждении графика проведения отчетных  конференций, собраний первичных организаций Запорожской  областной организации ПМГУ выступил СЕДОВ Валерий Николаевич председатель  Запорожской областной организации ПМГУ.
3.  С информацией о проведении Кубка по мини-футболу выступил ШАПЧИЦ Юрий Валериевич – заместитель председателя областной организации   ПМГУ.
4. О выполнении сметы профсоюзных бюджетов Запорожского областного совета ПМГУ и Запорожской областной организации ПМГУ за 2021 год и утверждение сметы доходов и расходов Запорожской областной организации ПМГУ на 2022 год выступила с докладом КУЧЕРЕНКО Татьяна Петровна – главный бухгалтер Запорожской областной организации ПМГУ.

На президиум был приглашен начальник отдела  охраны труда ЧАО «Запорожский железорудный комбинат» ЕЩЕНКО Николай Михайлович, который выступил с информацией о производственном травматизме на комбинате и о состояние охраны труда. Выступающий подробно проинформировал о мероприятиях по обеспечению недопущения производственного травматизма и улучшению условий труда.

После заседания президиума было проведено оперативное совещание председателей первичных организаций Запорожской областной организации Профсоюза металлургов и горняков Украины, на котором были рассмотрены важные вопросы, касающиеся трудовых коллективов.
17 грудня 2021 р.

Інформація про проведення V пленуму Запорізької обласної
ради Профспілки металургів і гірників України

16 грудня ц.р. у малій залі Запорізької обласної ради профспілок пройшов V пленум Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України.
Окрім членів обласної ради ПМГУ, у роботі Пленуму взяли участь члени контрольно-ревізійної комісії обласної організації ПМГУ, працівники апарату обласної ради ПМГУ, перший заступник голови Профспілки металургів і гірників України – Гавриленко Валерій Миколайович, голова Запорізької обласної ради профспілок – Каплій Віталій Миколайович.
Перед початком Пленуму було, надано слово виконуючій обов’язки начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області Дудник Ірині Євгенівні. Вона вручила Свідоцтво про підтвердження репрезентативності Запорізької обласної організації ПМГУ.
На пленумі були розглянуті наступні питання:
1. Про проведення звітної кампанії у Запорізькій обласній організації Профспілки металургів і гірників України.
2. Про план основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України на 2022 рік.
3. Про підсумки навчання профспілкового активу та профспілкових працівників Запорізької обласної організації ПМГУ у 2021 році та план навчання на 2022 рік.
4. Про виконання кошторису за доходами та видатками профспілкового бюджету Запорізької обласної ради ПМГУ за 11 місяців 2021 року та про затвердження кошторису доходів та видатків Запорізької обласної ради ПМГУ на 2022 рік.
5. Різне.
З доповіддю  по першому питанню виступив Сєдов Валерій Миколайович голова Запорізької обласної організації ПМГУ.
Після доповіді було надане слово першому заступнику голови Профспілки металургів і гірників України - ГАВРИЛЕНКО Валерію Миколайовичу  та голові Запорізької обласної ради профспілок КАПЛІЮ Віталію Миколайовичу.По другому питанню порядку денного  з інформацією виступив Юрій Валерійович Шапчіц «Про план основних заходів Запорізької обласної ради Профспілки металургів та гірників України на 2022 рік».
  
Заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Юрій Валерійович Шапчіц доповів по третьому питанню порядку денного «Про підсумки навчання профспілкового активу та профспілкових працівників Запорізької обласної організації ПМГУ у 2021 році та план навчання на 2022 рік»
Четвертим питанням порядку денного було розглянуто «Про виконання кошторису за доходами та видатками профспілкового бюджету Запорізької обласної ради ПМГУ за 11 місяців 2021 року та про затвердження кошторису доходів та видатків Запорізької обласної ради ПМГУ на 2022 рік». З доповіддю виступила головний бухгалтер Запорізької обласної ради ПМГУ Кучеренко Тетяна Петрівна.
Перед завершенням Пленуму були вручені нагороди за кращий колективний договір, за організацію дитячого оздоровлення, а також переможцям ХХ робочої спартакіади металургів і гірників Запорізької області.
26 октября 2021 г.

Информация о проведении президиума Запорожского областного
совета Профсоюза металлургов и горняков Украины

26 октября 2021 года в режиме онлайн было проведено заседание президиума Запорожского областного совета Профсоюза металлургов и горняков Украины со следующей повесткой дня:

1. О состоянии производственного травматизма и результатах профилактической работы по охранетруда, предупреждению производственного травматизма, профессиональных заболеваний за 9 месяцев 2021 года, мерах по усилению общественного контроля в 2022 году и работе предприятий в осенне-зимний период 2021-2022 гг.
2. О проведении V пленума Запорожского областного совета Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

С информацией по первому вопросу выступил Скороходов И.О. - главный технический инспектор Запорожского областного совета ПМГУ. ИНФОРМАЦИОННАЯ ЗАПИСКА.


Так же был рассмотрен вопрос о проведении V пленума Запорожского областного совета Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.
Было принято постановление о проведении в декабре 2021 года V пленума Запорожского областного совета Профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности Украины.

После заседания президиума было проведено оперативное совещание председателей первичных организаций Запорожской областной организации Профсоюза металлургов и горняков Украины, на котором были рассмотрены важные вопросы, касающиеся трудовых коллективов.
20 октября 2021 г.

Состоялось заседание социально – экономического совета
предприятий ГМК Запорожской области

20 октября состоялось заседание социально – экономического совета предприятий ГМК Запорожской области, в котором приняли участие:
- Койпыш Сергей Владимирович  - Председатель совета организации работодателей металлургов Запорожской области, сопредседатель социально – экономического совета предприятий ГМК Запорожской области;
- Седов Валерий Николаевич – Председатель Запорожской областной организации профзоюза металлургов и горняков Украины, сопредседатель социально – экономического совета предприятий ГМК Запорожской области;
- Цуркан Михаил Леонидович – директор департамента по взаимодействию с общественными организациями Метинвест холдинг;
- Тищенко Максим Игоревич -  начальник управления социальной инфраструктуры Метинвест холдинг;
- Рыбаченок Владимир Владимирович -  начальник отдела по взаимодействию с персонадлом ПАО «Запорожский металлургический комбинат «Запорожсталь»;
- Гавриленко Алена Игоревна - Заместитель председателя совета Запорожской областной федерации работодателей;
- Власенко Сергей Александрович – региональный менеджер департамента по взаимодействию с общественными организациями Метинвест холдинг;
- Анисимов Леонид Александрович - Председатель первичной организации ПМГУ ПАО «Запорожский металлургический комбинат «Запорожсталь»
- Бессонов Сергей Владимирович – Председатель первичной организации ПМГУ Запорожкокс;
- Логунова Елена Сергеевна - Председатель первичной организации ПМГУ на Запорожогнеупор.

Рассмотрены следующие вопросы:
1.   Рабочий быт;
2.   Отдых и оздоровление (Турецкий отдых);
3.   Индивидуальный социальный пакет работника;
4.   Опрос удовлетворённости;
5.   Молодежная политика;
6.   Ветеранское движение;
7.   Прочие вопросы.
 
С информацией по первому вопросу  по итогам работы за 9 месяцев 2021 года и плану на 2022 год выступил Тищенко Максим Игоревич.
По остальным вопросам Цуркан Михаил Леонидович.
Представители Метинвеста ответили на ряд вопросов членов Совета.
5 жовтня 2021 р.

Факультатив в Запорожском  металлургическом колледже

Первая лекция - это как первый экзамен, самый трудный, так как ещё не знаешь, что тебя ожидает, и поэтому ты волнуешься и задаешь себе вопрос "Как всё пройдёт?"  Ну, обо всем подробнее.

Мне, как члену Молодежного совета Профсоюза металлургов и горняков Украины было дано поручение: принять участие в проведении факультативов  для студенческой молодежи «Мы с Профсоюзом вместе за достойную жизнь».

4 октября т.г. вместе с Величко Александром Николаевичем – заведующим отделом организационной, внутрипрофсоюзной работы и гласности  Запорожского областного совета ПМГУ мы направились на встречу со студентами – первокурсниками Запорожского металлургического колледжа, чтобы вкратце рассказать им, что такое профсоюз, и зачем он нужен.

Эти совсем юные студенты и есть будущее металлургии, будущее профсоюза и будущее нашей страны. Вводная лекция о том " Что такое профсоюз?" на самом деле важный момент. От того, что услышат студенты,  во многом будет формироваться их мнение об этой организации.

Мы рассказали об истории возникновения профсоюзного движения, что это за организация, что она дает трудящимся и студентам.  Далее  на живых примерах,  показали какие права защищает профсоюз, его задачи и методы работы.  Со всем этим ребята столкнутся позже, когда начнут свою трудовую деятельность.  Затем ребята поделились своим пониманием, что же такое профсоюз.

Оставшаяся  часть встречи была посвящена рассказу о спартакиаде для студентов, Студенческой  весне, именных стипендиях для активистов, а так же конкурсам которые инициировал Молодежный совет ПМГУ (конкурс  видео роликов и постов) это вызвало самый большой интерес у ребят.  

Покидая стены колледжа, обратила внимание на огромное количество кубков, которые гордо стоят в холле на стеллажах, и как то на душе стало теплее и спокойнее. Подумала,  а молодёжь ПМГУ сильная, перспективная и умеющая достигать поставленных целей и скоро эти первокурсники вольются в наши ряды и вместе с нами будут бороться за достойную жизнь!
 
                                                                Елена Рочева, член Молодежного совета ПМГУ,
                                                                председатель комиссий по работе с молодежью
                                                                профкома ПО ПМГУ ООО «ЗТМК» и Запорожского
                                                                областного совета ПМГУ
4 жовтня 2021 р.

Інформація про проведення факультативу для студентської молоді «Ми з Профспілкою разом за гідне життя» у Дніпрорудненському індустріальному коледжі.

У продовження реалізації факультативу в навчальних закладах для студентської молоді «Ми з Профспілкою разом за гідне життя» 29 вересня поточного року у Дніпрорудненському індустріальному коледжі була проведена зустріч завідувача відділом організаційної, внутрішньопрофспілкової роботи і гласності Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України Олександра Величко зі студентами 1 курсу Дніпрорудненського індустріального коледжу.  
 
У заході прийняли участь голова первинної організації Профспілки металургів і гірників України коледжу Анастасія Духонченко і викладач гірничих дисциплін Людмила Безугла.

 
Олександр Величко коротко ознайомив студентів з історією Профспілкового руху у світі і в Україні, провів презентацію «Що таке Профспілка» і відповів на запитання, які виникли у студентів під час зустрічі.
14 сентября 2021 г.

Молодежный форум «Сузір'я молоді»

Форум - площадь в Древнем Риме, где сосредотачивалась общественная жизнь города (из "Википедия"). Может римляне и собирались на площади, чтобы что-то пообсуждать, но активная молодёжь металлургической и горнодобывающей промышленности Запорожского края в начале сентября собралась у побережья Азовского моря на Запорожский областной молодёжный форум ПМГУ "Сузір'я молоді" , чтобы "сделать" очередную зарубку на древе своего развития.

Участие в форуме приняли представители Запорожстали, Запорожского  
титано-магниевого комбината, Запорожского  
железорудного комбината,  Днепроспецстали,
Запорожкокса,  Запорожского завода Ферросплавов, Запорожогнеупора, ЗКСВАСС "Кобра".

Открыл форум Шапчиц Юрий Валериевич заместитель председателя Запорожской областной организации ПМГУ, а также с приветственным словом выступил Оверковский Богдан Николаевич - заместитель председателя ЦС ПМГУ. Они акцентировали внимание на роли молодёжи в профсоюзе, затронули тему законопроектов, разрушающих трудовые права, уничтожающих роль профсоюзов в отношениях между работником и работодателем.
 
 
Проявив солидарность молодёжь незамедлительно организовала флэш-моб против законопроектов 5388 и № 5371.
 
 
Умение управлять конфликтами - это залог эффективного управления не только на производстве но и в повседневной жизни.
 Бизнес тренер Елена Набокова раскрыла тему "Методы управления конфликтами", которые участники
смогут успешно применить на практике, обходить "острые углы" не допуская в отношениях негатив и агрессию, а так же понять и принять потребности своего оппонента.
 
Если до этого участники форума были отдельными представителями своих предприятий, то с помощью деловой игры и невербального общения тренер объединила всех в команды:
 
ПЕТРУШКИ:
- Запорожский железорудный комбинат:
  -Брильинский Михаил;
 - Колбаева Алтынай
- Запорожогнеупор -Анищенко Иван;
- Запорожский завод Феросплавов:
-Гаврилович Алла;
-Сукачев Дмитрий;   
- "Кобра" -Скворцов Антон.
 
АКУЛЫ:
- Запорожсталь:
-Шалабай Сергей;
-Харь Руслан;
-Политанский Максим;   
- Запорожский железорудный комбинат -Орловский Евгений;
- Днепроспецсталь - Шилин Анатолий;
- Запорожогнеупор -Строй Татьяна.
 
АСЫ:
- Запорожсталь -Цапенко Станислав;
- Запорожский железорудный комбинат - Зотов Сергей;
- Днепроспецсталь:  
- Адамович Наталья;
-Петренко Дмитрий;
-Чеботарев Дмитрий;     
-Запорожскокс - Миненко Дмитрий.
СИТРО:
- Запорожский титано-магниевый комбинат -Дидык Татьяна;
- Запорожский железорудный комбинат:
-Скрипка Антон;
-Титаренко Мария;   
- Запорожогнеупор:
-Мельниченко Андрей;
- Буря Егор;
-Мельниченко Юлия;   
    
ЛЕСНОЙ ДВИЖ :
- Запорожсталь - Яремчук Виталий;
- Запорожский титано-магниевый комбинат - Рочева Елена;
- Запорожскокс - Бережной Никита;
- Запорожогнеупор:
-Лобач Роман;
-Отришко Ольга;
   
ЖГУЧИЕ-КОЛЮЧИЕ:
- Запорожсталь - Бабоченко Евгений;
- Запорожский железорудный комбинат -Васильченко Людмила;
- Днепроспецсталь:
-Бончева Елена;
-Ряжкина Вера;   
- Запорожский завод Феросплавов - Красный Александр;
- Запорожогнеупор -Явдовина Ольга.

В таком составе участники в дальнейшем боролись за первенство в различных конкурсах.
А вечер прошёл под девизом "Танцуй так, как буд-то никто не смотрит". Команды схлестнулись в танцевальном батле, зажигательным ведущим которого был Дмитрий Цибульский. Батл состоял из 3-х туров, которые пролетели как один миг, но в памяти участников останутся на долгое время. В танцевальной "перестрелке" снайперами оказалась команда "Петрушки".
 
На этом и закончился первый день форума.
2 день форума прошёл под лозунгом "Быть здоровым, жить активно - это сильно, позитивно"!
Начался день с активной зарядки на берегу моря, которую для ребят провела Елена Рочева. Зарядившись позитивом участники форума перешли в конференц-зал для обсуждения насущных профсоюзных тем.

Первым лектором этого дня стал ведущий специалист отдела внутрипрофсоюзной работы Центрального совета ПМГУ Роман Анатольевич Тарасенко, который прочитал 2 лекции: "Что такое профсоюз" и "Мотивация профсоюзного членства". Лекции были настолько интересны и
необходимы молодёжи, что переросли в диалог, который не хотелось заканчивать. Продолжением этого диалога стала следующая лекция, которую провел Игорь Олегович Скороходов главный технический инспектор труда Запорожского областного совета ПМГУ.

Охрана труда является ключевым аспектом в трудовой деятельности работника. В ходе лекции обсудили конкретные случаи нарушения правил охраны труда и их последствия на живых примерах. Примеры заставили каждого участника задуматься о своём поведении на рабочем месте.

По оживленной беседе и задаваемым вопросам стало ясно, что молодёжи необходимы такие лекции.
 
 
Во второй половине дня команды продолжили соревнования. И куда же без водных видов спорта?

 
Шапчиц Ю.В. провел соревнование по олимпийскому виду спорта - водному поло. Полем боя за мяч в воротах стал шикарный бассейн. Победителями стала команда "Ситро".
 
 
Ни один молодёжный форум не обходится без юмора. КВН стал лучшим поводом показать видение нашей молодежью профсоюзов других стран: Индии, Израиля, Германии, стран Африки, Японии.
 Балы ставились не только за домашние задание, темы которого были розданы ещё утром, а и за смекалку в конкурсе «Разминка».

Единственного победителя так и не смогли определить, поэтому победителями оказались сразу 2 команды "Петрушка" и "Жгучие-колючие".
 
День 3:
 
Как сказал известный философ Демокрит: "Мало иметь хороший ум, главное - хорошо его применять". И наша молодежь нашла ему применение. Современная интеллектуальная игра Quiz стала завершающим этапом соревнований между командами.
Подготовила и провела его Татьяна Дидык. Вопросы были сложные и в тоже время интересные. Финальным вопросом, на который ответили абсолютно все команды, был ребус со словом ПРОФСОЮЗ. Победителями этой интеллектуальной схватки стала команда "Асы".
 
По итогам всех соревнований победителями турнирной таблицы стала команда "Ситро". Всё участники получили памятные статуэтки с логотипом форума, а победители - статуэтки и сувениры с логотипом ПМГУ.
Отдельная благодарность модератору форума Политанскому Владу за организацию сопровождения форума и помощь в проведении всех конкурсов.
 
От имени всех участников форума хотим выразить благодарность Запорожскому областному совету ПМГУ, за то, что услышали и воплотили в реальность пожелания молодёжи.
 
Форум удался на славу, об этом свидетельствуют многочисленные публикации в соцсетях с благодарностью и общим пожеланием молодёжи - проводить такие форумы ежегодно.
 
Статью хотелось бы завершить народной мудростью :"Народ, який думає на один рік – вирощує хліб; народ, який думає на десять років – вирощує сади; народ, який думає на сто років – вирощує молоде покоління".
 
 
Статья Елены Рочевой
Председателя комиссии по роботе с молодежью
Запорожского областного совета ПМГУ
31 августа 2021 г.

Закончился 2 этап  ХХ рабочей спартакиады металлургов и горняков
Запорожской областной организации ПМГУ
13 cерпня 2021 р.

«Сузір’я молоді» – 2021

Запорізька обласна організація ПМГУ проводить молодіжний  форум   «Сузір’я молоді» –   2021 з 10 по 12 вересня 2021 року.
Під час проведення форуму планується навчання молоді з метою реалізації творчого потенціалу робітничої молоді, підвищення її активної роботи у Профспілці металургів та гірників України.
У форумі беруть участь молодь підприємств: ПАТ  «ЗМК «Запоріжсталь»,  ТОВ   «ЗТМК», ПрАТ «ЗЗРК», «Дніпроспецсталь», ПрАТ «Укрграфіт», ПАТ «Запоріжкокс», ПАТ «ЗФЗ», «Запоріжвогнетрив», ДП «Гіпропром»,  Запорізька КСВАРС «КОБРА».
16 липня 2021 р.

Урочисті збори присвячені Дню працівників металургійної та  
гірничодобувної промисловості України

15 липня у палаці культури «Дніпроспецсталь» зібралися кращі представники славної і почесної професії металургів і гірників Запорізького краю!

Учасники зборів прийняли щирі вітання з нагоди професійного свята.

У цей святковий день в палац культури прийшли привітати зі сцени металургів і гірників керівники Запорізької області і міста, профспілки металургів і гірників України, Запорізької обласної організації ПМГУ  і  Запоріької обласної ради профспілок.

Всі офіційні особи, що виступали зі сцени, привітали щирими і теплими словами металургів і гірників Запорізького краю та вручили їм нагороди:

голова Запорізької обласної державної адміністрації СТАРУХ Олександр Васильович вручив:

медаль «За розвиток Запорізького краю» КОТЛЯРУ Юрію Дем’яновичу - начальнику підземної дільниці № 5 шахти «Прохідницька» підприємства з іноземними інвестиціями  у формі приватного акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат».

ПОДЯКИ Запорізької обласної державної адміністрації:
- ЗАГОРУЛЬКО Юрію Олексійовичу - старшому майстру блоку печей мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь»;
- ДАЦЮКУ Андрію Миколайовичу - підземному прохіднику шахти «Експлуатаційна» ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат»;
- БИКОВЧЕНКО Олегу Леонідовичу - начальнику дільниці цеху  ремонту  металургійного устаткування ПрАТ «Дніпроспецсталь»;
- СИЗОНЕНКО Віталію Веніаміновичу - машиністу крану металургійного виробництва цеху холодного прокату ПАТ «Запоріжсталь»;
- КІРПІЧЕВІЙ Наталії Борисівні  - начальниці бюро управління персоналом ПрАТ «Український графіт»;
- ХИЖНЯКУ Юрію Івановичу - дозувальнику дільниці помолу гірничого цеху ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».
 
голова Запорізької обласної ради ЖУК Олена Юрієвна вручила:

Ордена «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеню:
- МІЩЕНКО Олександру Васильовичу - старшому майстру розливання сталі мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь»;
- ПОПОВИЧУ Ігорю Всеволодовичу - начальнику цеху капітальних та поточних ремонтів гірничого устаткування ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат».

Почесні грамоти обласної ради:
- ЄРМІШИНУ Сергію Борисовичу - начальнику зміни плавильного цеху №4 АТ «Запорізький завод феросплавів»;
- ФОМЕНКО Юрію Олександровичу - заступнику начальника з виробництва магнезіального цеху ПРАТ «Запоріжвогнетрив».

Подяку голови Запорізької обласної ради ЧУБУ Олександру Віталійовичу - старшому майстру залізничного цеху ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».
керуючий справами  виконавчого комітету Запорізької міської ради ОМЕЛЬЯНОВИЧ Роман Анатолійович вручив:

Медаль «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя»:
- КОЖОМІ Юрію Миколайовичу - заступнику начальника цеху з виробництва  агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь»;
- ІЛЬЇНУ Олегу Володимировичу - заступнику голови первинної організації ПМГУ в АТ «Запорізький завод феросплавів».

Почесні грамоти Запорізької міської ради:
- БУРДОВУ Сергію Олександровичу - слюсарю з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики автоматизованої системи управління технологічними процесами ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»;
- КОВТУНУ Андрію Олексійовичу - оператору поста керування станом гарячої прокатки цеху гарячої прокатки тонкого листа ПАТ «Запоріжсталь»;
- КРАВЧЕНКО Олені Владиславівні - оператору поста керування прокатного цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь»;
- МОСКАЛЬОВУ Сергію Олександровичу - старшому змінному майстру доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь».

Подяку Запорізької міської ради ШВЕЦЬ Василю Івановичу - начальнику дільниці цеху неформованих вогнетривів ПРАТ «Запоріжвогнетрив».
Заступник голови ради Запорізької обласної Федерації роботодавців Гавриленко Альона Ігоревна вручила Почесні грамоти  Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал":
- КОМПАНІЄЦЬ Сергію Вікторовичу - вогнетривнику Сервісного центру м.Запоріжжя ПрАТ «Запоріжвогнетрив»;
- ФУРСІ Олександру Вікторовичу - начальнику ковальсько-пресового цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь»;
- БАЛУКОВУ Олегу Володимировичу - енергетику дробильно-сортувальної фабрики ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат»;
- КУХАЛЬСЬКОМУ Євгену Зеноновичу - начальнику автотранспортного цеху АТ «Запорізький завод феросплавів»;
- ДИДЕНКО Сергію Івановичу - викладачу електротехнічних дисциплін Запорізького металургійного коледжу.

Голова Центральної ради Профспілки металургів і гірників України РЯБКО Олександр Іванович вручив:

Нагрудний знак Федерації профспілок України «Профспілкова звитяга» СИРІТКІ Олександру Івановичу - ветерану профспілкового руху, слюсару, голові профспілкового комітету цеху ремонту металургійного обладнання ПрАТ «Дніпроспецсталь».

Нагрудний знак Центральної ради «Молодий лідер ПМГУ» ПОЛІТАНСЬКОМУ Максиму Васильовичу – машиністу тепловозу, голові профкому цеху експлуатації управління залізничнго транспрту ПАТ «Запоріжсталь».

Нагрудний знак Центральної ради «За активну роботу в ПМГУ» ФАНДЄЄВУ Артему Дмитровичу – старшому майстру, голові профкому енергоцеху ПрАТ «Запоріжкокс».

Нагрудний знак Центральної ради «Ветеран  ПМГУ» БУРМІСТРОВІЙ Валентині Володимирівні – хіміку-лаборанту, голові профкому аналітичної лабораторії ПрАТ «Дніпроспецсталь».

Почесні грамоти президії Центральної ради:
- БЕССОНОВУ Сергію Володимировичу - голові первинної організації ПМГУ Запоріжкокс;
- БОРТУ Віталію Григоровичу - печовому, голові профкому  цеху №2 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

За підсумками конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств гірничо-металургійного комплексу України за 2020 рік, вручив ДИПЛОМОМ ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь».
Голова Запорізької обласної ради профспілок КАПЛІЙ Віталій Миколайович вручив:

Почесну грамоту Федерації профспілок України ДВОРЕЦЬКІЙ Інні Іванівні – голові цехового комітету ПрАТ «Фарлеп-Інвест» «Запоріжсталь».

Почесні грамоти обласної ради профспілок:
- ГАВРИЛЬЧЕНКО Олексію Миколайовичу - майстру основного виробництва, члену профкому цеху №7 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»;
- УРЧУКІНІЙ Марині  Андріївні - крановій машиністці, члену профкому термо-калібрувального цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь»;
- МИКИТЕНКО Андрію Григоровичу - електромонтеру з ремонту та обслуговуванню електроустаткування, заступнику голови профкому цеху уловлювання ПрАТ «Запоріжкокс».


Голова Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України СЄДОВ  ВАЛЕРІЙ  МИКОЛАЙОВИЧ вручив:

Почесні грамоти президії обласної ради профспілки:
- ЛЄСНЯК Тетяні Сергіївні - тоннельнику, заступнику голови профспілкового комітету коксового цеху ПрАТ «Запоріжкокс»;
- ПОПІЗЕНКО Катерині Олексіївні - економістці планового відділу,  голові профкому  дільниці №11 ПрАТ «Український графіт»;
- НІКІФОРОВОМУ Сергію Євгеновичу - слюсарю-ремонтнику, профгрупоргу доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь»;
- ТАНІЧЕВІЙ Юлії Миколаївні - начальнику відділу генпланів і транспорту ДП «Діпропром»;
-  ПОЛУБАБІНОМУ Олегу Олександровичу - налагоджувальнику технологічного устаткування, профгрупоргу алюмосилікатного цеху ПРАТ «Запоріжвогнетрив»;
- КРЕМСІ Володимиру Юрійовичу - слюсарю-ремонтнику, профгрупоргу доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь».
На честь майстрів високого класу, людей  сильних, вольових та надійних, які вкладають  у робочий ритм підприємств свій труд та частинку душі, створюють сімейні дінастії, та традиції, добувають руду, підпалюють вогонь печей та  плавлять метал, був проведенний  святковий концерт.

Архив "Новостей Обкома"


Стр.1 Стр.2  Стр.3 Стр.4

© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому