Згальні напрямки діяльності Запорізької облради - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Запоріжжя - це Україна! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Згальні напрямки діяльності Запорізької облради

Напрямки діяльності > Організаційна робота
                                                                                    Додаток №1 до постанови
XVI звітно-виборчої конференції
Запорізькій обласній організації ПМГУ України
№ XVI/1 від 20.12.2019 р.
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ
діяльності Запорізької обласної організації профспілки
трудящих металургійної та гірничодобувної
промисловості України на 2020 – 2024 роки

Основними напрямами діяльності на майбутнє п'ятиріччя
XVI звітно-виборча конференція
Запорізькій обласній організації ПМГУ:
- підтверджує послідовність курсу, виробленого попередніми пленумами Центрального та обласного комітетів профспілки, VI З'їздом та звітною конференцією ПМГУ, XV звітно-виборною та звітною конференціями Запорізької обласної організації профспілки металургів та гірників України, відповідність їх цілей та завдань статутним;
- визначає основні напрямки захисту законних прав та економічних інтересів членів Запорізької обласної організації ПМГУ, прагнення до подальшого згуртування лав профспілки металургів та гірників України.

Основними напрямками діяльності Запорізької обласної організації профспілки металургів та гірників України на 2020 – 2024 роки  XVI звітно-виборча конференція Запорізької ГО ПМГУ вважає:
У сфері соціально-економічного захисту
· Впроваджувати нову якість соціального партнерства через реальне посилення соціального діалогу відповідно до чинного законодавства України.
· брати участь на відповідних рівнях у розробці та реалізації програм з розвитку ГМК України, домагатися включення до них соціальних розділів із реальним фінансовим забезпеченням.
· Брати активну участь у розробці та контролі територіальних програм зайнятості, програм соціально-економічного, екологічного та культурного розвитку.
· Проводити експертизи проектів колективних договорів, здійснювати методологічну та нормативно-правову допомогу профкомам при їх розробці, брати участь у переговорному процесі. Включати до текстів колективних договорів основні норми та зобов'язання, що відповідають або перевищують аналогічні норми чинної Галузевої угоди ДМК України.
· брати участь у конкурсах на найкращий колективний договір на обласному, галузевому та Всеукраїнському рівні.
· Вести на регулярній основі збір та аналіз статистичних даних про фінансово-економічні показники роботи підприємств, даних з праці та заробітної плати.
В галузі правового захисту
· Взаємодіяти з профспілковими органами всіх рівнів, органами державної законодавчої та виконавчої влади при підготовці пропозицій щодо внесення змін та доповнень до законодавчих актів, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників.
· Підвищувати ефективність роботи всіх ланок профспілкових організацій, правової інспекції праці, захисту законних прав та інтересів найманих працівників, домагатися відновлення кожного порушеного права. З цією метою активніше взаємодіяти з державною інспекцією з питань праці, службами з праці та зайнятості.
· Надавати постійну правову допомогу профспілковим комітетам підприємств, шляхом проведення спільних перевірок дотримання законодавства про працю.
У галузі вдосконалення внутрішньопрофспілкової роботи
· Проводити мотиваційну, цілеспрямовану роботу щодо залучення працівників до профспілки, щодо збільшення охоплення чисельності профспілкового членства.
· Підвищувати авторитет профспілки металургів та гірників України, її Центрального та обласного комітетів ПМГУ, бійкість первинних організацій та готовність членів профспілки до спільних, солідарних дій щодо захисту своїх законних прав та інтересів.
· Домагатися послідовності дій всіх ланок профспілки, безумовного виконання рішень, що приймаються колегіальними профспілковими органами, посилення контролю за ходом їх виконання, для досягнення поставлених цілей, використовуючи при цьому статутні принципи єдності та солідарності. За потреби застосовувати активні протестні дії в рамках законодавства України.
· Удосконалювати роботу з навчання профспілкових кадрів та активу, використовуючи для цього нові форми та методи, сучасні технічні можливості, досвід профкурсів ОСПС, Центрального комітету профспілки, ФПУ.
· Забезпечити постійне, своєчасне, об'єктивне інформування членів профспілки, найманих працівників про діяльність Центрального та обласного комітетів, профкомів первинних організацій профспілки металургів та гірників України, ОСПС, ФПУ, використовуючи для цих цілей сайт обласного комітету профспілки, багатотиражні, обласні та Всеукраїнські.
· Активно і важливо займати небайдужу позицію підтримки дій профспілки, задля забезпечення ефективного захисту людей праці рамках законодавства.
У галузі молодіжної політики
· Проводити цілеспрямовану роботу з молоддю щодо залучення її до профспілки, забезпечення молодих працівників додатковим соціальним захистом, залучення їх до активної роботи
Додаток №1 до постанови
ІІ пленуму Запорізького обкому ПМГУ України
№ П-ІІ/1 від 19.02.2015 р.


ОСНОВНІ НАПРЯМКИ
діяльності Запорізької обласної організації профспілки
трудящих металургійної та гірничодобувної
промисловості України на 2015 – 2019 роки
ІІ пленум Запорізького обкому ПМГУ:

- підтверджує послідовність курсу, виробленого попередніми пленумами Центрального та обласного комітетів профспілки, V з'їздом та звітною конференцією ПМГУ, звітною та XV звітно-виборчою конференціями Запорізької обласної організації профспілки металургів та гірників України, відповідність їх цілей та завдань статутним;
- визначає основні напрямки захисту законних прав та економічних інтересів членів Запорізької обласної організації ПМГУ, прагнення до подальшого згуртування лав профспілки металургів та гірників України.

Визначаючи основні напрямки діяльності на 2015 – 2019 роки
Запорізькій обласній організації профспілки металургів та гірників
України, основними цілями на вказаний період – вважати:
У галузі соціально-економічного захисту:

• Надання нової якості соціальному партнерству через реальне посилення соціального діалогу відповідно до чинного законодавства України.
• Участь на відповідних рівнях у розробці та реалізації програм розвитку ГМК України, домагаючись включення до них соціальних розділів з реальним фінансовим забезпеченням.
• Продовження роботи з реалізації прав профспілкових комітетів як представників трудових колективів акціонерних товариств у сфері корпоративного управління підприємствами.
• Активна участь у розробці та контролі територіальних програм зайнятості, а також у розробці програм соціально-економічного, екологічного та культурного розвитку.
• Збереження рівнів: купівельної спроможності заробітних плат та соціальних гарантій на підприємствах ГМК області.
• Проведення експертизи проектів колективних договорів, здійснення методологічної та нормативно-правової допомоги профкомам при їх розробці, участь у переговорному процесі. Включення до текстів колективних договорів основних норм та зобов'язань, що відповідають або перевищують аналогічні норми чинної Галузевої угоди ДМК України.
• Участь у конкурсах на найкращий колективний договір на обласному, галузевому та Всеукраїнському рівні.
• Залучення власників підприємств, які не належать до сфери дії Галузевої угоди ГМК України, стати суб'єктами цієї угоди.
• Ведення на регулярній основі збору та аналізу статистичних даних про фінансово-економічні показники роботи підприємств, даних з праці та заробітної плати.

Спільно із Центральним комітетом профспілки добиватися:

• Дотримання народними депутатами України Бюджетного кодексу та Регламенту Верховної Ради України у частині щорічного прийняття Основного фінансового документа країни – Державного бюджету України.
• Від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України через народних депутатів України, які представляють інтереси професійних спілок України, розроблення та законодавчого затвердження гідних державних стандартів щодо оплати праці, охорони життя, здоров'я та духовного розвитку громадян України.
• Розробка та здійснення державної промислової політики, спрямованої на розвиток металоспоживаючих галузей економіки та захист внутрішнього ринку металопродукції.

В галузі правового захисту:

• Взаємодіяти з профспілковими органами всіх рівнів, органами державної законодавчої та виконавчої влади при підготовці пропозицій щодо внесення змін та доповнень до законодавчих актів, які стосуються соціально-економічних інтересів працівників.
• Продовжити роботу над проектом Трудового Кодексу.
• Підвищувати ефективність роботи всіх ланок профспілкових організацій, правової інспекції праці, захисту законних прав та інтересів найманих працівників, добиватися відновлення кожного порушеного права. З цією метою активніше взаємодіяти з державною інспекцією з питань праці, службами з праці та зайнятості.
• Сприяти державним службам у роботі, спрямованій на легалізацію «тіньової» заробітної плати.
• Надавати постійну правову допомогу профспілковим комітетам підприємств шляхом проведення спільних перевірок дотримання законодавства про працю.
• Поліпшити інформування членів профспілки про правозастосовну практику у трудовому законодавстві.

В галузі вдосконалення внутрішньопрофспілкової роботи:

• Підвищувати авторитет профспілки металургів та гірників України, її Центрального та обласного комітетів ПМГУ, бійкість первинних організацій та готовність членів профспілки до спільних, солідарних дій щодо захисту своїх законних прав та інтересів,
для цього необхідно:

- домагатися послідовності дій всіх ланок профспілки, безумовного виконання рішень, що приймаються колегіальними профспілковими органами, посилення контролю за ходом їх виконання, задля досягнення поставленої мети, використовуючи при цьому статутні принципи єдності та солідарності. За потреби застосовувати активні протестні дії в рамках законодавства України;
- здійснювати тісний зв'язок із рядовими членами профспілки шляхом регулярного проведення профспілкових зборів та зустрічей керівників профспілки всіх рівнів з профактивом, членами профспілки для вирішення принципових питань життя та діяльності трудових колективів, роз'яснення позиції керівних профспілкових органів та завдань, що стоять перед профспілковими організаціями та отримання зворотної сторони;
- посилити роботу з надання практичної допомоги профкомам первинних організацій, особливу увагу приділяти нечисленним організаціям. Використовувати такі форми роботи як дні обкому у первинних організаціях, зустрічі керівництва обкому з профактивом підприємств, узагальнення та поширення позитивного досвіду роботи профкомів у питаннях внутрішньопрофспілкової роботи.

• Активізувати роботу з профспілковими кадрами та активом,
із цією метою:

- продовжити роботу щодо впровадження ідеології сучасного профспілкового руху як необхідної форми організації працівників для захисту своїх законних прав та інтересів;
- прийняти до виконання комплексну програму, затверджену на X Пленумі ЦК ПМГУ, щодо посилення мотивації профспілкового членства;
- підвищувати ефективність роботи постійних комісій обласного комітету профспілки та їхню взаємодію з комісіями профкомів первинних організацій;
- удосконалювати роботу з навчання профспілкових кадрів та активу, використовуючи для цього нові форми та методи, сучасні технічні можливості, досвід профкурсів ОСПС, Центрального комітету профспілки, ФПУ;
- зміцнювати виконавську дисципліну та відповідальність профспілкових кадрів та активу за виконання вимог Статуту ПМГУ, рішень, прийнятих профспілковими органами всіх рівнів;
- активізувати роботу із зарахованими в резерв профспілковими кадрами та активом для підвищення їх знань та досвіду профспілкової роботи.

• Розвивати та вдосконалювати систему інформаційного забезпечення,
для цього:
- забезпечити постійне, своєчасне, об'єктивне інформування членів профспілки, найманих працівників про діяльність Центральної та обласної комітетів, профкомів первинних організацій профспілки металургів та гірників України, ОСПС, ФПУ, використовуючи з цією метою сайт обласного комітету профспілки, багатотиражні, обласні та Всеукраїнські;
- брати участь у щорічних конкурсах на найкращий матеріал профспілкової тематики, опублікований в обласному друку, журналі «Ваша довіра», газеті «Профспілкові вісті», пропагувати підписку на профспілкові видання;
- забезпечити реалізацію інформаційної системи, яка діє у ПМГУ, звернувши особливу увагу на пошук нових форм та способів доведення інформації до членів профспілки та добиватися двостороннього зв'язку між ними та вищими органами профспілки металургів та гірників України, використовуючи при цьому нові інтернет технології;
У галузі молодіжної політики

• Проводити цілеспрямовану роботу з молоддю щодо залучення її до профспілки, забезпечення молодих працівників додатковим соціальним захистом, залучення їх до активної роботи у профспілкових структурах усіх рівнів.
• При формуванні Генеральної, галузевої та регіональної угод домагатися включення до них розділів щодо вирішення проблем працюючої молоді та сприяти профкомам первинних профспілкових організацій щодо включення цих питань до колективних договорів.
• Розширювати практику включення представників молоді до резерву профспілкових кадрів, висувати молодь до керівних органів усіх рівнів при оволодінні необхідними знаннями та з урахуванням особистих якостей.
• Сприяти первинним профспілковим організаціям у створенні умов для розкриття та реалізації потенціалу молодих людей, захисту їх прав, ширше використовуватиме для цього можливості комісії обласного комітету з роботи з молоддю.

У галузі зміцнення фінансових засад профспілки

• Домагатися сталого фінансового стану, сприяти проведенню єдиної фінансової політики у профспілці для забезпечення та реалізації своїх Статутних та програмних завдань та цілей.
• Здійснювати постійний контроль над своєчасним надходженням членських профспілкових внесків, суворою фінансовою звітністю, відповідальністю кожного профспілкового комітету за витрачанням профспілкових коштів, спрямованих на виконання Статутних норм профспілки.
• Сприяти ефективному витрачанню коштів профспілкового бюджету, спрямовуючи більшу його частину на зміцнення кадрової політики та навчання профспілкових кадрів.
• Зміцнювати фінансову базу обласної організації профспілки металургів та гірників України. Сприяти розвитку «Фонду соціальної допомоги трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості», забезпечуючи соціальний захист та підтримку членів профспілки, профактивістів та профспілкових працівників.
У галузі охорони праці та забезпечення здорових
та безпечних умов праці

• Забезпечити виконання у повному обсязі вимог Угоди про взаємодію та співпрацю між Запорізьким обласним комітетом профспілки та територіальним управлінням з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Запорізькій області.
• Здійснювати дієвий контроль використання коштів, що виділяються на виконання заходів, передбачених колективними договорами, Галузевою угодою та Загальнодержавною соціальною програмою покращення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014 – 2018 роки.
• Особливу увагу приділяти громадському контролю профкомів підприємств за виконанням роботодавцями статті 8 Закону України «Про охорону праці» та «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту».
• Продовжувати роботу з навчання та підвищення кваліфікації профспілкового активу з питань охорони праці. Узагальнювати та поширювати досвід роботи окремих підприємств, цехів та бригад, які тривалий час працюють без травм та аварій та застосування методів економічного стимулювання до членів цих колективів.

Для здійснення цієї роботи необхідно створити
постійні комісії обласного комітету профспілки
за напрямами діяльності:
1. Захист соціально-економічних, правових інтересів трудящих та колективно-договірна робота.
2. Внутрішньопрофспілкова робота та гласність.
3. Профспілковий бюджет та фінанси.
4. Охорона праці та здоров'я.
5. Культурно-масова та спортивна робота.
6. Робота з молоддю.

Структура виконавчого апарату обласного комітету має будуватися в такий спосіб, щоб забезпечити діяльність створюваних комісій.

     Додаток №1

до постанови ІІ пленуму
Запорізького обкому ПМГУ
№ П-2/2 від 9.02.2010 р.


ОСНОВНІ НАПРЯМКИ
діяльності Запорізької обласної організації профспілки
трудящих металургійної та гірничодобувної
промисловості України на 2010 – 2014 роки


Основними напрямами діяльності на майбутнє п'ятиріччя
ІІ пленум Запорізького обкому ПМГУ:

- підтверджує послідовність курсу, виробленого попередніми пленумами Центрального та обласного комітетів профспілки, IV з'їздом та звітною конференцією ПМГУ, звітною та XIV звітно-виборною конференціями Запорізької обласної організації профспілки металургів та гірників України, відповідність їх цілей та завдань;
- визначає основні напрями у захисті законних прав та економічних інтересів членів Запорізької обласної організації ПМГУ, прагнення до подальшого зміцнення лав профспілки металургів та гірників України та вдосконалення її організаційної структури у Запорізькій області.

Визначаючи основні напрямки діяльності на 2010 – 2014 роки,
Запорізький обласний комітет профспілки металургів та гірників України своїми основними цілями на зазначений період – вважає:

У галузі соціально-економічного захисту:

• Продовжувати подальший розвиток соціального партнерства та реального посилення соціального діалогу відповідно до чинного законодавства України.
• Сприяти реалізації на підприємствах ГМК Запорізької області норм та положень Закону України «Про підвищення конкурентоспроможності підприємств гірничо-металургійного та хімічних комплексів» після його ухвалення Верховною Радою України.
• Брати участь на відповідних рівнях у розробці та реалізації програм розвитку ГМК області, домагаючись включення до них соціальних розділів з реальним фінансовим забезпеченням.
• У зв'язку із набранням чинності Законом України «Про акціонерні товариства», добиватися реалізації прав профспілкових комітетів як представників трудових колективів акціонерних товариств у сфері корпоративного управління підприємствами.
• Брати активну участь у розробці та контролі регіональних програм зайнятості, більш активно співпрацюючи з регіональними центрами зайнятості, а також розробки програм соціально-економічного, екологічного та культурного розвитку.
• Домагатися відновлення та примноження, втрачених у період кризи, рівнів заробітних плат, соціальних гарантій та пільг на підприємствах ГМК області.
• Проводити експертизу проектів колективних договорів, здійснювати методологічну та нормативно-правову допомогу профкомам при їх розробці, за необхідності брати участь у переговорному процесі.
• Брати участь у конкурсах на найкращий колективний договір на обласному, галузевому та Всеукраїнському рівні.
• Сприяти залученню власників підприємств, які не входять до сфери дії Галузевої угоди ГМК України, стати суб'єктами цієї угоди.
• Вести на регулярній основі збір та аналіз статистичних даних про фінансово-економічні показники роботи підприємств, даних з праці та заробітної плати.


Спільно із Центральним комітетом профспілки добиватися:

• Ухвалення Бюджетного кодексу, а також Податкового Кодексу України, який знизить податкове навантаження на вітчизняного виробника.
• Від Кабінету Міністрів України розроблення та реалізації соціально-орієнтованих, середньо- та довгострокових програм економічного та соціального розвитку ГМК, країни.
• Вироблення державної промислової політики, спрямованої на розвиток металоспоживаючих галузей економіки та захист внутрішнього ринку металопродукції.
• Законодавчого закріплення пільг (інвестиційного, податкового характеру) для підприємств, що здійснюють модернізацію та інноваційний розвиток, у тому числі створюють нові виробничі потужності з випуску високотехнологічної продукції глибокої переробки.
• Актуалізації Закону України «Про прожитковий мінімум», реальне підвищення мінімальних стандартів оплати праці.

В галузі правового захисту

• Взаємодіяти з профспілковими органами всіх рівнів, органами державної законодавчої та виконавчої влади при підготовці пропозицій щодо внесення змін та доповнень до законодавчих актів, які стосуються соціально-економічних інтересів працівників, у тому числі до Трудового Кодексу України.
• Підвищувати ефективність роботи всіх ланок профспілкових організацій, правової інспекції праці, захисту законних прав та інтересів найманих працівників, добиватися відновлення кожного порушеного права. З цією метою посилити взаємодію з територіальною державною правовою інспекцією праці, службами з праці та зайнятості, прокуратурою. Протидіятиме легалізації «позикової праці як ущемляючого трудові права працівників.
• Домагатися лібералізації процедури проведення страйків та визнання права на страйк солідарності працівників на заклик профспілки, її територіальних органів, об'єднання профспілок як способу сприяння вирішенню трудових спорів.
• Надавати постійну правову допомогу профспілковим комітетам підприємств шляхом проведення спільних перевірок дотримання законодавства про працю.
• Поліпшити інформування членів профспілки про правозастосовну практику у трудовому законодавстві.

У галузі вдосконалення внутрішньопрофспілкової роботи

• Підвищувати авторитет профспілки металургів та гірників України, її Центрального та обласного комітетів ПМГУ, бійкість первинних організацій та готовність членів профспілки до спільних, солідарних дій щодо захисту своїх законних прав та інтересів,
навіщо:
- ширше використовувати проведення профспілкових зборів та зустрічей керівників профспілки всіх рівнів із рядовими членами профспілки на вирішення принципових питань життя та діяльності трудових колективів, роз'яснення позиції керівних профспілкових органів прокуратури та завдань, що стоять перед профспілковими организациями;
- домагатися послідовності дій обласного комітету профспілки, безумовного виконання всіх прийнятих колегіальними профспілковими органами рішень, посилення контролю за їх виконанням;
- підвищувати ефективність роботи постійних комісій обласного комітету, профкомів первинних організацій, активніше задіяти у роботі профактив;
- посилити роботу з надання практичної допомоги профкомам первинних організацій, особливу увагу приділяти нечисленним організаціям. Використовувати такі форми роботи, як «дні обкому» у первинних організаціях, зустрічі керівництва обкому з профактивом підприємств, узагальнення та поширення позитивного досвіду роботи профкомів у питаннях внутрішньопрофспілкової роботи.

• Активізувати роботу з профспілковими кадрами та активом,
із цією метою:
- продовжити роботу щодо впровадження ідеології сучасного профспілкового руху як необхідної форми організації працівників для захисту своїх законних прав та інтересів;
- удосконалювати роботу з навчання профспілкових кадрів та активу, використовуючи для цього нові форми та методи, сучасні технічні можливості, досвід профкурсів ОСПС, Центрального комітету профспілки, ФПУ;
- зміцнювати виконавську дисципліну та відповідальність профспілкових кадрів та активу за виконання вимог Статуту ПМГУ, рішень, прийнятих профспілковими органами всіх рівнів;
- використовувати основні положення системи роботи з кадрами та активом у ПМГУ для підвищення ділової підготовки та професійного рівня осіб, зарахованих до резерву профспілкових кадрів.

• Розвивати та вдосконалювати систему інформаційного забезпечення,
з цією метою:
- висвітлювати позицію та дії Центрального та обласного комітетів, профкомів первинних організацій профспілки металургів та гірників України, ОСПС, ФПУ у багатотиражних, обласних та Всеукраїнських друкованих виданнях;
- створити газету Запорізького обкому профспілки та сприяти профкомам первинних профспілкових організацій у випуску «Інформаційних листків», в яких висвітлюватимуть актуальні питання життя Запорізької обласної організації ПМГУ;
- брати участь у щорічних конкурсах на найкращий матеріал профспілкової тематики, опублікований в обласному друку, журналі «Ваша довіра», газеті «Профспілкові вісті», пропагувати підписку на профспілкові видання;
- забезпечити реалізацію інформаційної системи, що діє, у ПМГУ, звернувши особливу увагу на пошук нових форм та способів доведення інформації до членів профспілки та добиватися взаємного зв'язку між ними та вищими органами профспілки металургів та гірників України;
У галузі молодіжної політики

• Вважати одним із головних завдань – залучення до профспілки молоді, залучення її до активної профспілкової роботи.
• При формуванні Генеральної, галузевої та регіональної угод домагатися включення до них розділів щодо вирішення проблем працюючої молоді та сприяти профкомам первинних профспілкових організацій щодо прийняття цих питань до колективних договорів.
• Розширювати практику включення представників молоді до резерву профспілкових кадрів, висувати молодь до керівних органів усіх рівнів при оволодінні необхідними знаннями та з урахуванням особистих якостей.
• Сприяти первинним профспілковим організаціям у створенні умов для розкриття та реалізації потенціалу молодих людей, захисту їх прав, ширше використовуватиме для цього можливості комісії обласного комітету з роботи з молоддю.

У галузі зміцнення фінансових засад профспілки

• Домагатися сталого фінансового стану, сприяти проведенню єдиної фінансової політики у профспілці для забезпечення та реалізації своїх Статутних та програмних завдань та цілей.
• Здійснювати постійний контроль над своєчасним надходженням членських профспілкових внесків, суворою фінансовою звітністю, відповідальністю кожного профспілкового комітету за витрачанням профспілкових коштів, спрямованих на виконання Статутних норм профспілки.
• Сприяти ефективному витрачанню коштів профспілкового бюджету, спрямовуючи більшу його частину на зміцнення кадрової політики та навчання профспілкових кадрів.
• Зміцнювати фінансову базу обласної організації профспілки металургів та гірників України. Сприяти розвитку «Фонду соціальної допомоги трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості», забезпечуючи соціальний захист та підтримку членів профспілки, профактивістів та профспілкових працівників.
У галузі охорони праці та забезпечення здорових та безпечних умов праці:

• Забезпечити виконання у повному обсязі вимог Угоди про взаємодію та співпрацю між Запорізьким обласним комітетом профспілки та територіальним управлінням з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Запорізькій області.
• Здійснювати дієвий контроль за використанням коштів, що виділяються на виконання заходів, передбачених колективними договорами, Галузевою угодою та Галузевою програмою покращення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2006-2011 роки.
• Особливу увагу приділяти громадському контролю профкомів підприємств за виконанням роботодавцями статті 8 Закону України «Про охорону праці» та «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту».
• Продовжувати роботу з навчання та підвищення кваліфікації профспілкового активу з питань охорони праці. Узагальнювати та поширювати досвід роботи окремих підприємств, цехів та бригад, які тривалий час працюють без травм та аварій. Забезпечити застосування методів економічного стимулювання до цих колективів.

Для здійснення цієї роботи необхідно створити такі постійні комісії обласного комітету профспілки:

1. Комісія обласного комітету з питань внутрішньопрофспілкової роботи та гласності.
2. Комісія обласного комітету з питань охорони праці та здоров'я.
3. Комісія обласного комітету з питань захисту соціально-економічних та правових інтересів трудящих та колективних договорів.
4. Комісія обласного комітету профспілки з питань роботи із молоддю.
5. Комісія обласного комітету з питань профспілкового бюджету та фінансів.
6. Комісія обласного комітету з питань культурно-масової та спортивної роботи.

Структура виконавчого апарату обласного комітету має будуватися в такий спосіб, щоб забезпечити діяльність створюваних комісій.
© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому