Архив "Главной страницы" 2019 г.- стр. 1 - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорожский обком ПМГУ
Официальный сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" 2019 г.- стр. 1

Архив > Архив 2019-2018 гг.
6 июня 2019г.

Запоріжці знайомились з грейдинговою системою оплати праці

Запорізька обласна рада профспілок спільно з Запорізьким обласним союзом промисловців і підприємців (роботодавців) 4 червня п.р. провела навчальний семінар-нараду «Особливості застосування грейдингової системи оплати праці на підприємствах.6 июня 2019г.

Позиція профспілок. Трансформації України – новий соціальний імпульс

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий 4 червня в Києві взяв участь у засіданні Національного форуму «Трансформація України». Участь у заході також взяли предстоятелі українських церков, лідери громадянського суспільства, волонтери та добровольці, представники законодавчої та виконавчої влади, дипломатичних установ та міжнародних організацій в Україні, об'єднань бізнесу, вітчизняні та зарубіжні експерти.

6 июня 2019г.

            Нові можливості захисту прав членів профспілок

Питанням реалізації та захисту прав і свобод людини та громадянина, зокрема права на працю, соціальний захист, об’єднання у профспілки та безоплатну правову допомогу, запобіганню порушенням цих прав у ФПУ приділяється постійна увага.

6 июня 2019г.

Прожитковий мінімум, динаміка середньої заробітної плати
та стан виплати зарплати у квітні 2019 року

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для праце здатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах квітня 2019 року становив 4678 грн. (графік 1 додається).


5 июня 2019г.

 О проведении конкурса постов в социальной сети Facebook

С целью популяризации профсоюзного движения, активизация современных методов информирования, вовлечение молодежи в профсоюзную публицистику.

Постановление об утверждении положения о проведении конкурса постов
в социальной сети

Положение о проведении конкурса постов в социальной сети Facebook
5 июня 2019г.
Профсоюз – глазами молодежи

С целью популяризация профсоюзного движения, создание мотивационной видеопродукции, вовлечение молодежи в профсоюз металлургов и горняков Украины.

Постановление об утверждении положения о проведении конкурса видеороликов «Профсоюз – глазами молодежи»
 
Положение о проведении конкурса видеороликов «Профсоюз – глазами молодежи»
5 июня 2019г.

4 июня на оперативном совещании Запорожского областного комитета профсоюзов в канун праздника "Дня журналиста" были вручены награды победителям Конкурса "Информация. Знание. Действие" на лучшее освещение в СМИ деятельности Профсоюза металлургов и горняков Украины и его организационных звеньев в 2018году.
3 июня 2019г.

Профспілки не погодили зміни до законопроекту про соцдіалог

СПО об'єднань профспілок розглянув законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» щодо участі громадськості у соціальному діалозі» (реєстр. № 10191) та не погодив його через намагання послабити позицію профспілок у соціальному діалозі.

31 мая 2019г.

О выполнении принятых решений и главных задачах

В г.Днепр состоялись заседание президиума и XI пленум Центрального комитета ПМГУ.
Президиум рассмотрел такие вопросы: о материалах XI  пленума ЦК профсоюза; об утверждении положений о конкурсах постов в социальных сетях и видеороликов «Профсоюз – глазами молодежи»; о мероприятиях, проведенных на предприятиях ГМК Украины в рамках Всемирного дня охраны труда. Также решением президиума обновлен состав представителей в Раде Федерации профсоюзов Украины.
30 мая 2019г.

IV Всеукраинский Форум молодежи ПМГУ

28 мая на базе санатория «Курорт Орловщина» (Днепропетровская область) начал свою работу IV Всеукраинский Форум молодежи ПМГУ. Участие в Форуме принимают около 80 молодых профработников и активистов первичных организаций ПМГУ со всех регионов Украины и их коллеги из Организации молодежи Атомпрофсоюза и Молодежного совета профсоюза работников АПК.

28 мая 2019г.

 
Міністерство соціальної політики України надало відповідь на лист Федерації професійних спілок України щодо застосування списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461 ( списки №1 і №2)
 
Лист Міністерства соціальної політики України від 24.04.2019  № 8326/0/2-19/52 для використання в роботі.
28 мая 2019г.

Пріоритет – життя і здоров’я людей

Технічна інспекція праці департаменту охорони праці ФПУ 27 травня у Будинку профспілок провела семінар-нараду, на якій підбито підсумки роботи технічних інспекторів праці членських організацій ФПУ за минулий рік, а також проаналізовано сучасні виклики та визначено пріоритетні завдання на 2019-2020 роки.
27 мая 2019г.

Засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення

Під головуванням заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірини Разуваєвої 23 травня 2019 року відбулося засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. У засіданні взяли участь: начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко,заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко, виконавчий директор ЗОСППР “Потенціал” Валерій Крайній, голова Запорізької обласної ради професійних спілок Віктор Сластьон та ін.

24 мая 2019г.

Нова гарантія в оплаті праці — галузева мінімальна зарплата

15 травня 2019 року на засіданні Комітету народні депутати України — члени Комітету підтримали законодавчу ініціативу народного депутата Дроздика О. В., спрямовану на запровадження в Україні нової гарантії в оплаті праці — галузевої мінімальної заробітної плати, встановлення можливості визначення в угодах на галузевому рівні частки витрат на оплату праці в структурі витрат на виробництво, а також скасування чинного положення закону щодо можливості тимчасового застосування норм колективного договору, що допускають оплату праці нижче від норм, визначених генеральною, галузевою (міжгалузевою) або територіальною угодами.
23 мая 2019г.

З 1 липня 2019 року набуде чинності новий
Порядок розслідування нещасних випадків на виробництв

Нова редакція Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві була затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337 та набуде чинності 1 липня ц.р.
Дія документу розширена на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору та інших.

23 мая 2019г.

 
Графік проведення  тематичних  прямих  телефонних  ліній у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій областіна  червень 2019 року


23 мая 2019г.

Пенсії за віком у солідарній системі
Умови призначення пенсії за віком

1. Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.
2. У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу.
23 мая 2019г.

 Пенсії по інвалідності в солідарній системі
 Умови призначення пенсії по інвалідності
 
1. Пенсія по інвалідності  призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу.
2. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після роботи.

23 мая 2019г.

Доплата до мінімального страхового внеску.
 Використання електронних послуг ПФУ через веб-портал

Починаючи з 1 січня 2019 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи  за наявності мінімального страхового стажу не менше 26 років.


23 мая 2019г.
 
Пенсія у зв'язку з втратою годувальника  в солідарній системі
Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника
 
1. Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті особи, яка виконала функцію донора анатомічних матеріалів людини, пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону...

22 мая 2019г.

Первые победы нового сезона

C 17 по 19 мая в Запорожье прошли первые игры ХХIХ Всеукраинской рабочей спартакиады металлургов и горняков. 20 команд  предприятий ГМК Украины (8 в первой группе и 12 – во второй) выявляли победителей и призеров в состязаниях по волейболу, гиревому спорту и футзалу. Всего в Спартакиаде приняли участие около 400 спортсменов: по футзалу и волейболу – 17 команд, гиревому спорту – 18 команд.


22 мая 2019г.

Чемпионат ЧАО «Укрграфит» по рыбной ловле

Вот  уже 3-й год подряд профсоюзный комитет проводит Чемпионат ЧАО «Укрграфит» по рыбной ловле.
Рано утром 18 мая 2019 года  на проспекте Металлургов двадцать шесть полностью экипированных, решительно настроенных работников завода садились в автобус, чтобы добраться к пруду  в селе Николай-Поле Запорожского района.

20 мая 2019г.

Час для модернізації профспілок

Рада ФПУ на своєму засіданні 16 травня 2019 року ухвалила Постанову «Про виклики і загрози профспілковому руху та завдання ФПУ, її членських організацій у сучасних умовах», внесла зміни до Статуту Федерації профспілок України з метою удосконалення організаційної побудови та нових принципів формування виборних органів ФПУ – Ради та Президії...


20 мая 2019г.

Семейный фотопортрет

Накануне двух замечательных праздников – Дня матери (12 мая) и Дня семьи (15 мая) – молодёжная комиссия профкома ЧАО «ЗЖРК» провела фотоконкурс «Семейный портрет». К участию допускались сотрудники комбината – члены профсоюза металлургов и горняков Украины, а главным условием было то, что на фотографии должен быть изображён как минимум один работник нашего предприятия с членами своей семьи. От каждого участника принималось не более одного снимка, причём в тематике и жанре фотографий никого не ограничивали.

20 мая 2019г.

Вышиванку надену на счастье, как защиту, святой оберег…

День вышиванки – замечательный, самобытный праздник украинской культуры. Традиционно он отмечается в третий четверг мая – в этот день все желающие приходят на работу или учёбу в национальной вышитой одежде. Второй год подряд молодёжная комиссия профкома ЧАО «ЗЖРК» проводит акцию «Код нації» и призывает коллег стать её частью. В этом году члены комиссии обустроили возле шахты «Эксплуатационная» тематическую фотозону и провели фотосессию.

15 мая 2019г.

В Днепре обучаются представители ПМГУ по вопросам охраны труда

Сегодня в Зональном учебно-методическом центре Днепропетровского облсовпрофа начал свою работу семинар-обучение представителей Профсоюза металлургов и горняков Украины по вопросам охраны труда. Организатор обучения – Техническая инспекция труда ПМГУ.
Более 30 участников семинара, представляющих первичные организации профсоюза на предприятиях ГМК всех регионов страны.

15 мая 2019г.

Нову Генеральну угоду підписано!

14 травня між профспілками, Урядом і роботодавцями підписано тристоронню Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019 – 2021 роки.15 мая 2019г.

Активная молодёжь сегодня – эффективный профсоюз завтра

Эти слова можно считать лейтмотивом молодёжного форума-семинара «ЗЖРК – территория молодёжи», который с успехом прошёл 9-11 мая на базе живописного пансионата «Славутич» в Бердянске вот уже во второй раз. Инициатором и организатором мероприятия выступила молодёжная комиссия профсоюзного комитета комбината во главе с её председателем Светланой Николиной.


14 мая 2019г.
МЕРОПРИЯТИЯ
к международному дню «Охраны труда» Запорожского обкома ПМГУ

Проведено  заседание Президиума Запорожского обкома ПМГУ (26 февраля 2019 г.), на котором был рассмотрен один из важнейших вопросов "О результатах профилактической работы по охране   труда, предупреждению   производственного травматизма и   профзаболеваний   на   предприятиях металлургической и горнодобывающей промышленности ПМГУ Запорожской области  за  2018  год  и мерах  по усилению общественного контроля в 2019 году».

13 мая 2019г.

Наша боротьба дала результати!

На вимогу профспілок відновлено дію міждержавних стандартів на період від 26 квітня 2019 року до 01 січня 2022 року (Наказ Національного органу стандартизації № 111 від 24 квітня 2019 ), які вкрай важливі для проведення атестації робочих місць за умовами праці...


Привітання з 1 травня та днем пересоги
8 мая 2019г.

Подведены итоги выполнения коллективного договора за 2018 год

25 апреля состоялось расширенное заседание профсоюзного комитета ЧАО «ЗЖРК» с участием администрации, на котором были подведены итоги выполнения коллективного договора за 2018 год. С отчетом о проделанной работе на встрече выступил заместитель Председателя Правления – финансовый директор Альберт Косеги, который в своем докладе озвучил следующие цифры и факты.
                                               

8 мая 2019г.

Старт Чемпионата ЧАО «Укрграфит» по массовым видам спорта в 2019 году

23 апреля 2019 года в городском шахматном клубе «Думка» состоялся I этап Чемпионата ЧАО «Укрграфит» по массовым видам спорта.
Работники и ветераны предприятия выявляли «самых умных» в двух видах спорта: шахматах и шашках.
Первенство среди мужчин в шахматы и женщин – в шашки определялось по круговой системе (играет каждый с каждым), мужчин – шашистов предварительно пришлось разделить на две подгруппы.7 мая 2019г.

Возродим красоту родного города!

С самого своего основания Днепрорудное считали городом роз. К сожалению, со временем, по ряду разных причин, этих благородных цветов на городских клумбах стало меньше. Поэтому женщины-работницы комбината вышли с инициативой возродить былую красоту родного города.
Подобную идею активистки вынашивали давно. Задумок было много, но первым проектом стало благоустройство клумбы возле памятника Героям труда.


7 мая 2019г.

За победу сражались с азартом

20 апреля был официально дан старт летнему спортивному сезону-2019. В этот день на четырёх локациях Днепрорудного – в санатории-профилактории, шахматном клубе «Гамбит», на городском стадионе и в ДК «Горняк» – прошли соревнования по 9 видам спорта, собравшие участников из разных структурных подразделений ЗЖРК, учебных заведений города и близлежащих населённых пунктов. Организатором спортивного праздника традиционно стал профсоюзный комитет комбината.


7 мая 2019г.

Прозвучали последние аккорды юбилейной Спартакиады ЗЖРК

Ярким завершением юбилейной XX Спартакиады трудящихся ЧАО «ЗЖРК» стал спортивный праздник, на котором были подведены ее итоги, состоявшийся 3 апреля. С этим торжественным событием спортсменов и болельщиков поздравили заместитель Председателя Правления – Финансовый директор нашего предприятия Альберт Косеги и председатель профсоюзного комитета Александр Григорчук, которые провели церемонию награждения победителей и призеров спартакиады.


6 мая 2019г.

Прожитковий мінімум, динаміка середньої заробітної плати
та стан виплати зарплати у березні 2019 року

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах березня 2019 року становив 4609,18 грн.
Таким чином, законодавчо встановлений на березень 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (1921 грн.) занижено порівняно з його
фактичним розміром у 2,4 рази або на 2688,18 грн. Мінімальна заробітна плата була нижчою від фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 436,18 грн.6 мая 2019г.

Первомай 2019 - В 100 лет МОТ должна переосмыслить свое предназначение

1 мая мы призываем Международную организацию труда (МОТ) сохранять верность своим истокам и ценностям. Чтобы быть актуальной, востребованной и устанавливать правила для труда в будущем, мы должны обеспечить, чтобы МОТ оставалась независимой от интересов частного капитала.
В этом году Международный день трудящихся совпадает со 100-летием Международной организации труда. Это успешное долголетие нельзя игнорировать, особенно если учесть, как мир и мир труда изменились с тех давних пор. Но этот особый случай также дает возможность остановиться на ее настоящем и будущем.

2 мая 2019г.

К отчётам и выборам готовы
 
По инициативе профкома нашего предприятия в учебно-курсовом комбинате ЗТМК состоялся традиционный семинар-обучение профактива. Учитывая, что сейчас в ПМГУ проходит отчётно-выборная кампания, профсоюзный комитет ввёл в план занятий вопросы, связанные с её организацией и проведением в профгруппе, цеховой организации ПМГУ.


25 апреля 2019г.

Учимся, чтобы действовать эффективно

Четвертый семинар модуля 2 «Основы экономики предприятия» модульной программы обучения «Школа экономических знаний», разработанной и подготовленной отделом социально-экономической работы ЦК ПМГУ, начал свою работу на базе ЗУМЦ Днепропетровского облсовпрофа.25 апреля 2019г.

Позиція профспілок щодо розміру мінімальної зарплати – незмінна

23 квітня п.р. проведено чергове засідання робочої Комісії з визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2020 рік
В рамках реалізації домовленостей Сторін, досягнутих під час першого, організаційного, засідання робочої Комісії з ведення колективних переговорів та підготовки пропозицій щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2020 рік...


25 апреля 2019г.

Информация
о IX пленуме Запорожского обкома ПМГУ

23 апреля 2019 года в малом зале Запорожского областного совета профсоюзов был проведен девятый пленум Запорожского обкома профсоюза металлургов и горняков Украины.
В работе пленума приняли участие 41 член областного комитета профсоюза металлургов и горняков Украины, 7 членов контрольно-ревизионной комиссии областной организации профсоюза, председатели профсоюзных комитетов первичных организаций, не являющиеся членами обкома...

23 апреля 2019г.

Електронне пенсійне посвідчення:
зручно, сучасно, надійно
 
Оформлення електронного пенсійного посвідчення додасть зручності людям похилого віку в отриманні пенсій, розширить їх можливості  користування онлайн-сервісами вдома та посилить безпеку при пенсійному обслуговуванні.
 

23 апреля 2019г.

Заходьте в Skype – отримуйте консультації
 
З метою вдосконалення        якості обслуговування громадян в Центральному об`єднаному  управлінні Пенсійного фонду України м.Запоріжжя запроваджено дистанційну послугу Skype-зв'язку.
Сучасна інформаційна послуга дає змогу громадянам оперативно отримати відповіді щодо пенсійного забезпечення, сплати єдиного внеску та з інших питань, що входять до компетенції Пенсійного фонду, не виходячи з дому.


23 апреля 2019г.

Графік проведення  тематичних  прямих  телефонних  ліній у Центральному  об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Запоріжжя на травень 2019 року


23 апреля 2019г.

Графік проведення тематичних  прямих  телефонних  ліній у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області на травень 2019 року


23 апреля 2019г.

 
Сплачений єдиний соціальний внесок – запорука добробуту та соціальної захищеності громадян

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області інформує керівників підприємств регіону, фізичних осіб – підприємців, осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність та мають заборгованість зі сплати єдиного страхового внеску (ЄСВ) та платежів до Пенсійного фонду про необхідність вжиття вичерпних заходів щодо її погашення.      
    
 
23 апреля 2019г.

 
Головне управління
Пенсійного фонду України в Запорізькій області інформує про проведення березневого перерахунку пенсій

З 1 березня поточного року, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (частина 2 статті 42), проведено перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески.   


22 апреля 2019г.

Обрано голову Молодіжної ради ФПУ

19 квітня 2019 р. у Будинку спілок в м. Києві відбулося засідання Молодіжної ради ФПУ, в роботі якої взяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий, заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, фахівці Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ.
Молодіжна рада розглянула питання порядку денного:
- про стан молодіжної політики ФПУ,
- про зміни до Положення про Молодіжну раду ФПУ,
- про план роботи Молодіжної ради ФПУ на 2019 рік.


22 апреля 2019г.

«Студенческая весна – 2019»

18 апреля в актовом зале Днепровского транспортно-экономического колледжа состоялся гала-концерт Всеукраинского смотра художественной самодеятельности «Студенческая весна – 2019». Его участниками стали более 170 талантливых ребят, получающих горно-металлургические и смежные профессии в учебных заведениях, состоящих на учете в ПМГУ.
Участников приветствовал и мероприятие открыл первый заместитель председателя ЦК ПМГУ В.Гавриленко. Он призвал молодежь не волноваться и получать удовольствие от каждой минуты, проведенной на сцене.


© Запорожский обком ПМГУ 2012
Назад к содержимому