Постанова 1332: Які нові критерії бронювання працівників ухвалив КМУ - Запорожский обком ПМГУ

***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Запоріжжя - це Україна! *****

Герб Запорожского ОК
Сталевар
Запорізька облрада ПМГУ
Офіційний сайт
Памятник на площади Фестивальной
Перейти к контенту

Постанова 1332: Які нові критерії бронювання працівників ухвалив КМУ

Новости ЦК ПМГУ
28 листопада 2024 р.

22 листопада Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 1332. Цей документ регламентує новий порядок бронювання працівників, який набере чинності з 1 грудня поточного року.

Роман Лихачов, військовий адвокат та юрист Центру надання підтримки ветеранам, проаналізував основні положення постанови № 1332 КМУ та пояснив NV, хто підлягатиме бронюванню з 1 грудня.

Він розповідає, що відповідно до постанови КМУ, бронюванню підлягають працівники критично важливих підприємств, чия заробітна плата дорівнює мінімальній зарплаті в Україні (8000 грн), помноженій на коефіцієнт 2,5. Тобто сума має становити 20 000 грн.

Щоб бути заброньованими військовозобов'язані мають стояти на військовому обліку, мати уточнені військово-облікові дані та не перебувати у розшуку.

Нардеп Богдан Кицак наголошував, що одним з ключових критеріїв бронювання зокрема є доказ того, що військовозобов'язаний був працевлаштований на критично важливому підприємстві до 18 травня 2024 року, тобто до набрання чинності нового законом про мобілізацію.

Однак в самій постанові ця дата згадується лише в контексті визначення кількості військовозобов'язаних працівників підприємства:
Кількість військовозобов'язаних працівників враховується станом на 18 травня 2024 р., у разі збільшення чисельності військовозобов'язаних працівників у відповідному державному органі, на критично важливому підприємстві, у критично важливій установі — станом на дату подання списків, зокрема для тих, які утворені після 18 травня 2024 року.

Відповідно до тексту постанови № 1332, кількість заброньованих працівників, які працевлаштовані на критично важливому підприємстві, повинна становити не більше 50% від загальної кількості військовозобов'язаних працівників організації. Це правило не стосується військовозобов'язаних, зазначених в абзацах 7−14 пункту 5 нового порядку бронювання. Водночас кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, може становити й понад 50% за окремим рішенням міністра оборони України.
© Запорізька облрада ПМГУ 2012
Назад к содержимому