Главное меню
3 июля 2015 г.
Члени профспілок вимагають від влади виконання соціальних обіцянок
Багатотисячний мітинг профспілкових активістів майже з усіх регіонів України, які представляють провідні галузі економіки, зібрався сьогодні, 2 липня, під стінами українського Парламенту на підтримку соціальних законопроектів, ініційованих профспілками.
Відкрив його Голова Федерації профспілок України, керівник Спільного представницького органу профспілок Григорій Осовий.
-
Наші вимоги до народних депутатів базуються на законах України і принципах соціальної справедливості. Зараз йдуть непрості переговори, але ми бачимо, що Уряд затягує вирішення питань, які ми поставили.
Питання номер один – надати можливість кожній людині, яка хоче і може працювати, робоче місце і можливість годувати себе і свою родину.
Ми поставили питання про те, що потрібно індексувати мінімальну зарплату і пенсію, а також поступово підвищити їх на рівень інфляції.
П’ять законопроектів включені до порядку денного ВР, але йде затягування їх розгляду. Вчора ми провели черговий раунд переговорів з Головою ВР
(Запис виступу додається -
До зібрання звернувся заступник Голови ФПУ керівник антикризового профспілкового штабу Сергій Кондрюк:
-
Ми наразі ведемо переговори з представниками Мінфіну і ми їм покажемо, де лежать гроші: гроші є в офшорах, на митниці, в тіньовій економіці. Ми маємо їх направити на потреби людей. Нехай урядовці знають, хай знає кожен депутат, що сьогодні ми їх просимо, а вже через місяць-
Пролунали виступи керівників репрезентативних профспілкових об’єднань, які входять до СПО об’єднань профспілок, народних депутатів, трудящих – членів профспілок.
Всі вони висловились за підтримку прийняття парламентарями «соціального пакету» законів:
-
-
-
-
-
Прес-
26 июня 2015 г.
Рада ФПУ підтримала застосування активних методів захисту соціально-
Рада Федерації профспілок України 25 червня провела дев’яте засідання, на якому розглянула низку важливих питань внутрішньопрофспілкової роботи. Підтверджені повноваження членів Ради ФПУ, обрано голову Контрольно-
Рада ФПУ визначилась щодо скликання VII з’їзду ФПУ. Виступаючи з цього питання Голова ФПУ Григорій Осовий, зокрема, зазначив, що 25 березня 2016 року спливає п’ятирічний термін повноважень виборних органів ФПУ. Станом на 24 червня 2015 р. звітно-
Враховуючи зазначене, відповідно до ст. 33 Статуту Федерації профспілок України Рада ФПУ прийняла рішення скликати VII з’їзд ФПУ 24 березня 2016 року та провести його в м. Києві в приміщенні Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок. Окреслила порядок денний, встановила представництво від членських організацій до нового складу Ради, затвердила норму представництва на з’їзді для всеукраїнських профспілок і профоб’єднань, вирішила інші організаційно-
У контексті розгляду наступного питання про завдання ФПУ щодо захисту соціально-
Наразі ми перебуваємо у фазі переходу від перемовин до колективних дій у формі страйкової боротьби. Це вперше в історії. Ми ще на національному рівні ніколи до таких дій не вдавались. Але це наша зброя, якої бояться безперечно. Це тиск, який призводить до того, що керівники парламентських фракцій сідають за стіл переговорів з профспілками. Вони теж – від народу і розуміють, яка «температура» сьогодні у суспільстві. Профспілки виконують цю притаманну їм функцію як захисної організації, і нам уже починають довіряти.
Стосовно результату: робота йде по багатьох каналах -
Що ми можемо зробити на центральному рівні – це дотиснути проходження цих законопроектів на цій літній сесії, і ми це чітко заявили на зустрічі зі спікером параламенту В.Гройсманом. Ми попередили депутатів, щоб вони не створювали конфлікт і не переносили розгляд цих законопроектів на осінь, не зливали їх з розглядом політичних питань. Але ми розуміємо: наступний вівторок – засідання Ради Коаліції. Чи внесе вона до розгляду на порядок денний ці питання? Ні, не внесе, тому що комітети окрім одного ще їх не розглянули. В проекті до розгляду вони намічено поки що на четвер, 2 липня -
Ми маємо показати свою силу і підштовхувати народних обранців до вирішення цих питань. У четвер, 2 липня під час розгляду законопроектів у парламенті, або в середу в комітетах депутати можуть розглянути і дати сигнал на розгляд цих законопроектів у четвер. Але якщо результату не буде, знову будемо широко інформувати всі членські організації, знову буде обговорення з профактивом, наступну естафету переймете ви – галузеві профспілки, первинні профспілкові організації. Це вступ в колективні трудові конфлікти, проходження порядку вирішення спорів і оголошення страйку, якщо до цього дійде.
Тобто на цьому етапі ресурсні можливості «центру» будуть вичерпані, тому потрібно буде «знизу» чинити відповідний тиск. Отака логіка і порядок наших наступних дій.
Про завдання ФПУ щодо захисту соціально-
В обговоренні взяли участь: голова Профспілки працівників АПК Ігор Сопелкін, голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, Андрій Олійник -
Рада ФПУ підтримала рішення та дії керівництва і Президії ФПУ щодо застосування активних методів захисту соціально-
Головним завданням для керівництва ФПУ, членських організацій Рада визначила – реалізацію вимог викладених у Трудовому ультиматумі профспілок до КМУ та результативного завершення переговорів з підготовки проекту Генугоди на новий терміном. Президії ФПУ – визначити план подальших дій профспілок залежно від результатів примирних процедур у ході врегулювання національного конфлікту з Урядом.
У ході засідання члени Ради ФПУ напрацювали профспілкову позицію з питань профспілкової власності та її використання в інтересах людини праці і суспільства. Дане питання презентував заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко. З цього питання Рада ФПУ прийняла рішення затвердити Стратегію управління майном в інтересах людини праці.
Рада ФПУ прийняла звернення до органів влади і об’єднань організацій роботодавців у зв’язку з реформуванням системи соціального страхування та пенсійного забезпечення, затвердила звіт про виконання бюджету ФПУ за 2014 рік та бюджету на 2015 рік. І зробила заяву в зв’язку з підготовкою змін до Конституції Україні в частині відкритості для організацій громадянського суспільства і преси цього процесу.
Прес-
17 июня 2015 г.
Підписано Угоду між КМУ і профспілками про утворення примирної комісії
16 червня 2015 р. в Міністерстві соціальної політики України відбулась церемонія підписання Угоди про утворення примирної комісії для вирішення колективного трудового спору між Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України.
Свої підписи під документом поставили міністр соціальної політики Павло Розенко і перший заступник Голови СПО профспілок, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк.
А відкрив церемонію Голова Національної служби посередництва і примирення Олександр Окіс.
Він зазначив, що колективний трудовий спір між СПО профспілок і Урядом зареєстрований НСПП у встановленому порядку. Сторони пройшли кропіткий шлях визначених законодавством процедур: розроблений Регламент роботи примирної комісії, визначено склади членів комісії від обох сторін тощо.
Павло Розенко наголосив, що до сьогоднішнього дня з моменту вступу до спору ми рухаємося в правовому полі. Урядова сторона не драматизує ситуацію, -
-
Сергій Кондрюк привернув увагу до міжнародної практики вирішення спорів, подібних нашому, і зазначив, що вирішення трудових спорів (конфліктів) беззаперечно сприяє підвищенню конкурентності економіки держави, а також значно знижує рівень соціальної напруги у суспільстві.
Спір – це не є викликом комусь і не спроба виставити себе в кращому світі, – пояснив заступник Голови ФПУ, -
Він особливо акцентував на пункті Угоди, згідно з яким на час роботи примирної комісії Сторони утримуються від проведення акцій протесту та прийняття рішень, що погіршують соціально-
Угода з підписами Сторін та вимогами профспілок додається.
Прес-
16 июня 2015 г.
Усі -
16 червня 2015 року національні репрезентативні профспілкові об’єднання України пікетують Верховну Раду України на підтримку вимог профспілок у колективному трудовому спорі з Урядом.
Профспілки України вимагають:
1. Переглянути і встановити справедливі ціни на український газ і тарифи на комунальні послуги для населення.
2. Підвищити з 1 липня та 1 грудня 2015 року прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату на рівень фактичного прожиткового мінімуму, що вдвічі є вищим ніж офіційна величина.
3. Забезпечити до 1 липня 2015 року проведення індексації грошових доходів населення на рівень інфляції 2014-
4. Повністю повернути заборгованість із заробітної плати та компенсації
працівникам за несвоєчасну оплату їх праці.
5. Забезпечити надійний державний контроль за додержанням законодавства у сфері трудових відносин, рішучих дій щодо подолання нелегальної зайнятості і «тіньової» виплати зарплати.
6. Законодавчого відновлення з 1 червня 2015 року санаторно-
7. Відновлення з 1 січня 2016 року соціальних прав та соціальних гарантій працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено та скасовано у 2015 році.
8. Проведення ефективного соціального діалогу спрямованого на виконання Генеральної угоди.
ОСНОВНА ВИМОГА ПРОФСПІЛОК -
Початок пікетування о 9.30 хв.
Прес-
16 июня 2015 г.
ТРУДОВИЙ УЛЬТИМАТУМ
професійних спілок Кабінетові Міністрів України.
Громадянське суспільство, трудовий люд України після повалення корупційного режиму очікували на швидкі позитивні зміни у всіх сферах життя і просування країни курсом євроінтеграції. Минуло півтора роки, однак покращення не відбулося. Навпаки – колишні та нові проблеми все більше затягують людей у бідність та злидні, віддаляють Україну від цивілізованого розвитку.
Безпрецедентний економічний спад, девальвація гривні, тотальна дорожнеча і падіння водночас життєвого рівня людей удвічі викликали вкрай негативну реакцію трудівників, пенсіонерів, практично кожної української родини.
Зарплати, пенсії, стипендії соціальні виплати втратили половину своєї вартості і опустилися до рівня найбідніших країн світу.
Втрачено понад один мільйон робочих місць а загалом половина з 20 мільйонів українців не мають офіційної, захищеної законом роботи. Молодь, випускники професійних закладів попри гучні заяви влади, так і не побачили реальної перспективи працевлаштування і мотивації праці у своїй країні.
Політика «затягування пасків» торкнулося лише простих людей. Україною і за її межі продовжують безперешкодно ходити багатомільярдні корупційні та кримінальні фінансові потоки. Зароблене працею українського народу продовжує безсовісно грабуватися і вивозитися.
Натомість самі працюючі громадяни, які створюють національний продукт, наповнюють бюджет держави, ветерани праці змушені рахувати кожну копійку, бо не вистачає навіть на харчування, доношують раніше придбані речі, а до аптеки можуть зайти як до музею, щоб лише подивитись на життєво необхідні ліки.
Замість захисної індексації зарплат і пенсій влада при інфляції у 172 відсотки в черговий раз залізла в кишені громадян, урізавши зарплати бюджетникам, обклавши податками пенсії, скасувавши оздоровлення дітей та відновлення професійного здоров’я працівників.
Дешевий український газ, електроенергія, комунальні послуги поспішно переводяться на світові ціни, незважаючи що стрімко бідніюче населення не в змозі буде їх сплачувати. Програма субсидій не захищає від бідності.
Все це – прямий наслідок антисоціальної політики, якої не було навіть у найважчі часи української державності.
На конструктивні пропозиції профспілок, інших громадських об’єднань Кабінет, який нібито сповідує європейські цінності, не реагує, а отже не вважає за необхідне рахуватись з думкою громадянського суспільства.
Соціальними партнерами не раз пропонувалося Урядові шляхом переговорів, соціального діалогу визначити наявні ресурси економіки і спрямувати їх на соціальний захист людей, підтримку секторів економіки, які забезпечать створення робочих місць і конкурентоспроможність України. Вивести з тіні 200 млрд. зарплат, що дасть так потрібні 30 млрд. щорічних додаткових надходжень до бюджету та 70 млрд. до Пенсійного фонду України.
Вже зараз на рахунках Держказначейства накопичено десятки мільярдів гривень, зекономлених на зарплатах, пенсіях, соціальних виплатах, що цілком дозволяє невідкладно провести індексацію доходів громадян.
Та це, очевидно не входить у плани Уряду. Складається враження, що державний ресурс хочуть задіяти у політичних цілях саме напередодні місцевих виборів.
Навіть після проголошення Президентом України необхідності індексації зарплат і пенсій негайно пролунали заяви урядовців про неприйнятність такого кроку.
Національні профспілкові об’єднання України попереджають: терпіння у народу на грані соціального вибуху. За ним реально можливі масові страйки.
Від імені 8 мільйонів своїх членів-
-
-
-
-
-
Професійні спілки пропонують Верховній Раді України невідкладно:
-
-
-
-
-
-
15 червня 2015 р.
Від Національних репрезентативних профоб’єднань України:
Федерації профспілок України Григорій Осовий
Федерації професійних спілок
транспортників України Вадим Бубняк
Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець
Об’єднання всеукраїнських профспілок
і профоб’єднань "Єдність" Анатолій Онищук
Об’єднання всеукраїнських автономних
Профспілок Анатолій Широков
12 июня 2015 г.
Третий звонок для Правительства прозвучал.
Пора поднимать занавес?! Или опускать?!
Руководитель Антикризисного профсоюзного штаба Сергей КОНДРЮК
По итогам третьего пикета профсоюзами Кабмина ко мне как руководителю Антикризисного профсоюзного штаба обратились с массой вопросов. Предлагаю Вашему вниманию импровизированный очно-
• Вы удовлетворены тем, как прошло третье пикетирование?
О Т В Е Т. Могу судить лишь по отзывам участников и материалам СМИ, так как в этот раз был в командировке. Отлаженный сценарий, самоорганизация членских организаций, четкие действия структур ФПУ, слаженность и взаимодействие с нашими союзниками из других профсоюзов и общественных организаций – вот оценка очевидцев.
Были и недостатки, но устранимые. С поставленными задачами пикет справился
• Неоднозначно участники акции встретили выступление нардепа Натальи Королевской. Почему именно ей, единственной от депутатов, была предоставлена возможность выступить на пикете?
О Т В Е Т. Позиция коллегиальных профорганов, позиция Штаба четкая – пикетирование носит не политический характер, касается исключительно вопросов трудовых прав и социальной защиты, проводится без участия политсил.
Почему Королевская захотела выступить – вопрос к ней. Почему политику дали такую возможность вопреки решениям профсоюзных органов – этому факту профсоюзным движением будет дана оценка и, думаю, жесткая.
• Как оценить результаты такой формы протеста профсоюзов как троекратное пикетирование Правительства?
О Т В Е Т. А оценить по сравнению с чем? С прошлым опытом профсоюзных действий? С ожиданиями? С результатами наших оппонентов?
Главный результат, с моей точки зрения, это реальная консолидация профактива, которая произошла не благодаря, а вопреки. В том числе вопреки сложившейся практике паркетного очковтирательства под названием социальный диалог.
Также это консолидация с другими общественными организациями. Очень много было подводных рифов и вражеских торпед против такого единения, но мы не просто между собой нашли общий язык – мы начали ВМЕСТЕ действовать.
Все остальное следствие
• Есть конкретные примеры?
О Т В Е Т. Вот некоторые из них
-
-
-
-
-
-
-
Много это или мало? Опять таки по сравнению с чем и кем?
• Какое влияние акций на ближайшие события?
О Т В Е Т. Как пример:
-
-
-
• А если обещания окажутся лживыми?
О Т В Е Т. У нас четыре четких индикатора реального реагирования властей:
-
-
-
-
Понимая риски невыполнения профсоюзных требований, мы готовим сценарий большого Осеннего наступления профсоюзов для защиты конституционных трудовых прав.
До 15 сентября Правительство обязано внести Парламенту проект госбюджета – этот день может стать демонстрацией позитивных результатов социального диалога или дать старт широкомасштабным акциям протестов.
Акцентирую, что в нашем арсенале не только пикеты и митинги, а и взаимодействие с международными структурами, работа с фракциями и комитетами Парламента, использование возможностей судебной системы, плюс социальные сети и работа во всех трудовых коллективах.
• А летом каникулы?
О Т В Е Т. Лето будет жарким для кабинетной работы по выработке и принятию нужных обществу решений.
Готов ответить на другие Ваши вопросы, которые жду на kosm@fpsu.org.ua .
Одновременно ожидаю и Ваших предложений, как повысить результативность коллективных профсоюзных действий по защите права на труд, на достойную зарплату, на безопасность на рабочем месте.
С уважением Руководитель Антикризисного профсоюзного штаба Сергей КОНДРЮК
11 июня 2015 г.
Профспілки захищають конституційні права громадян
Під стінами КМУ пройшов мітинг у рамках пікетування профспілками Уряду на підтримку вимог колективного трудового спору з Урядом і роботодавцями.
На першому етапі у пікетування взяли участь профспілкові активісти всеукраїнських профспілок: авіабудівників, виробничників і підприємців, енергетиків, житлово-
Перед учасниками акції виступив Голова ФПУ, керівник СПО профспілок Григорій Осовий.
-
Боротьба – це складна річ. Ми довго мовчали, враховуючи ситуацію, яка склалася в країні. Дійсно, було надзвичайно складно, коли розпочалися військові дії на Сході, коли країна знаходилася в хаосі, і не було політичної єдності. На сьогодні влада працює вже більше, ніж рік і має демонструвати результати ефективності своєї діяльності народу.
Як представники працівників, ми зазначаємо, що не бачимо жодних позитивних зрушень. Ми втратили за минулий рік 1млн. 200 тис. робочих місць. Кожна сім’я з тих мільйонів стала жебрацькою. Ми втратили зарплату внаслідок девальвації гривні і інфляції -
Уряд навіть заліз до кишені пенсіонерів, які через жалюгідні пенсії змушені захищати себе на фронті праці. За рік на робочих місцях ми втрачаємо півтисячі життів, 10-
Якщо буде така пасивність і відверте нехтування переговорним процесом, ігнорування наших вимог, ми вимушені будемо вдатися до наступного кроку – вся Україна встане – це буде Всеукраїнський національний страйк, якого ще не було в нашій державі. Але ми не прагнемо до цього, профспілкові організації України об’єдналися в спільній боротьбі, -
Нас підтримують міжнародні організації. Зокрема, Міжнародна конфедерація профспілок, яка висловила солідарну підтримку нашим діям.
Сьогодні порушується право на працю, це те, що гарантоване Конституцією, але його не має у наших працівників, права на зарплату та гідний рівень життя – цього теж немає. Тому ми переконані, що наша боротьба є законною і справедливою.
Наступна наша ініціатива від штабу проведення акції: ми маємо зібрати підписи з вимогами до депутатських фракцій нашого парламенту і розпочати консультації з Верховною Радою, яка також має зробити кроки на зустріч народу.
До учасників пікету звернувся керівник антикризового штабу, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк. Він проінформував про причини, через які профспілки були вимушені вийти під стіни Кабміну і повідомив, що таких акцій планується провести три у дні засідання Уряду – 3 і 10 червня.
Він зазначив, що сьогодні в акції беруть участь представники профспілкових організацій підприємств виробничої сфери і регіональних об’єднань профспілок, на другому етапі до них приєднаються репрезентативні профспілкові об’єднання, які входять до Спільного представницького органу профспілок, та інші профспілки, а учасниками третьої акції разом з профспілками стануть представники інших громадських організацій, які також захищають інтереси людей праці, ветеранів, афганців, чорнобильців, тому що антисоціальний наступ, який ведеться останнім часом, на жаль, зачепив не тільки працюючих, а й інших обездолених людей, -
І закликав урядовців почути людей, які доведені до відчаю, дослухатись до їхніх найболючіших проблем, що вони висловлять з трибуни мітингу, та врешті решт розпочати конструктивний соціальний діалог, спрямований на поновлення конституційних прав трудящих, які наразі порушуються.
-
В країні існують джерела, -
Ми хочемо щоб урядовці нас почули. Наші вимоги як пакет пропозицій від профспілок ми передамо КМУ і включимо лічильник зворотного відліку часу, що буде свідчити, якщо цей Уряд спроможний вирішувати соціально-
Учасникам пікету вже сьогодні потрібно сформувати звернення від трудових колективів до парламентських фракцій, тому що саме парламент визначає що і як має робитись в країні, а Уряд виконувати закони. ФПУ вже уклала договори про співпрацю з усіма парламентськими фракціями і за дорученням учасників акції відразу після її завершення розпочнуться активні перемовини з парламентарями про пошук рішень у вигляді конкретних законопроектів, які до речі вже підготовлені профспілками і передані на розгляд законотворцям.
На мітингу виступили профспілкові активісти – учасники пікетування.
ІАЦ
20 мая 2015 г.
Семінар-
Діяльність профспілок зараз проходить свій шлях оновлення, трансформації, якісних змін задля захисту прав та гарантій людини праці. Сьогодні, коли Федерація профспілок України офіційно вступила в колективний трудовий спір з Урядом і роботодавцями, відповідальним за інформаційну роботу в членських організаціях ФПУ, редакторам профспілкових друкованих видань та Інтернет-
Саме з цією метою 14 травня 2015 року у Києві відбувся семінар-
Навчання відбулося в Академії праці, соціальних відносин і туризму ФПУ й зібрало представників від багатьох галузевих профспілок і територіальних профоб’єднань. Це – заступники голів ЦК профспілок, фахівці з інформаційної роботи, редактори профспілкових газет, сайтів, голови профкомів промислових підприємств, представники молодіжних профспілкових рад, усього майже 90 осіб.
Від Профспілки металлургів та гірників України в семінарі-
Відкрив нараду фахівців Юрій Робота керівник інформаційно-
Розмову із інформаційниками розпочав Голова ФПУ Григорій Осовий зі штрихової розповіді про позицію Федерації, її дії та основні завдання. Так, на думку Г. Осового, соціальний діалог у сучасному суспільстві більше нагадує формальність, аніж реальний важіль до якісних зміни добробуту людей. Тому консолідація профспілкової діяльності та солідарні активні дії набувають зараз особливої актуальності.
Він підкреслив, що зростання безробіття, зниження рівня життя громадян, замороження соціальних стандартів, збільшення тарифів – все це змусило Президію ФПУ прийняти низку рішень щодо тактики дій, у тому числі й вступу до колективного трудового спору з Урядом і роботодавцями. І національний спір – наслідок системного нереагування влади на вимоги профспілок. Він також повідомив і про результати опитування, яке було нещодавно проведено ФПУ. І за його результатами, четверта частина з 100 тісяч опитаних спілчани відповіли, що вони готові до протестних дій у разі, якщо переговорний процес залишиться без результату.
Більш детально про причини вступу до колективного трудового спору, про заходи, які вже здійснено профспілками на цьому шляху, поінформував заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк. Виступ Сергія Михайловича, як і завжди був змістовним по суті та яскравим по емоціності.
Він, зокрема, зазначив, що ФПУ незважаючи на все, готова до вирішення конфлікту за столом переговорів і вже підготувала й передала урядовцям «дорожню карту» подолання несправедливості у сфері оплати праці.
С. Кондрюк висловив сподівання на те, що працівники ЗМІ будуть чесно та об’єктивно висвітлювати хід примирних процедур у рамках національного конфлікту. Адже саме громадський контроль, за думку профспілкового спікера, має спонукати владу до того аби віднайти способи припинити грубе порушення конституційних прав трудящих, визначити механізми та етапність спільної роботи у захисті прав основного капіталу країни – її працюючих людей.
У семінарі взяв участь Сергій Гербеда – заступник Голови Національної служби посередництва та примирення України, який детально висвітлив механізми вирішення колективних трудових спорів та технології переговорного процесу. Поєднуючи теорію з практикою – провів міні-
У другій частині наради Юрій Работа – керівник Інформаційно-
Перед учасниками наради виступив Сергій Абрамов – начальник управління Державного комітету телебачення та радіомовлення України з доповіддю про сучасну інформаційну політику країни та початок роботи суспільного мовлення.
Досить цікавим та активним був завершальний етап наради – обмін досвідом інформаційної роботи в профспілкових організаціях. Представники від всеукраїнських профспілок поділилися власними родзинками та секретами, розповіли про впровадження нових інформаційних технологій у профспілковій діяльності та проведення інформаційних кампаній у ЗМІ.
Завідуючий інформаційно-
Фото автора
17 апреля 2015 г.
Соціальний діалог: старт надано
16 квітня 2015 року у клубі Кабміну за участю Прем’єр – міністра України Арсенія Яценюка відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-
З профспілкової Сторони у засіданні взяли участь Г.В.Осовий -
На початку роботи Міністр соціальної політики П.В.Розенко оголосив про те, що відсьогодні соціальний діалог в країні має стати реальним.
А.П.Яценюк у своєму виступі, з якого розпочалося засідання НТСЕР, також проголосив про особисту готовність до ведення конструктивного діалогу як з роботодавцями так і з профспілками, і також оголосив про початок відновлення соціального діалогу в інтересах громадян України.
Після виступу Прем’єра було надано час для виступу заступнику Співголови НТСЕР з профспілкової Сторони С.М.Кондрюку, який закликав усіх учасників засідання до запровадження соціального діалогу, що має відповідати європейським та світовим традиціям.
Він нагадав, що найвищі посадовці передових держав, в т.ч. і США, виступаючі публічно, обов’язково включають до своїх промов дані, що характерізують стан розвитку ринку праці в країні.
С.М.Кондрюк привернув увагу присутніх до масштабів і глибини бідності в Україні, а, звертаючись до А.П.Яценюка, наголосив на тому, що працююча людина не повинна бути бідною, як це відбувається зараз в нашій країні, що є недоречністю, тому що в такому разі працювати в Україні стає недоцільним.
Він також зазначив, що йому особисто у виступі Прем’єра на засіданні НТСЕР не вдалося почути жодних позитивних соціальних орієнтирів для людей, зокрема, як буде змінюватись ринок праці, а також оцінив політику дешевої робочої сили як антисоціальну й навіть злочинну.
С.М.Кондрюк також затронув у своєму виступі питання зростання заборгованості із заплат і оголосив основні пропозиції, напрацьовані профспілками для подолання соціальної несправедливості в країні.
(Стенограма виступу С.М.Кондрюка додається).
У своєму коментарі підсумків роботи НТСЕР Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова ФПУ Г.В.Осовий сказав:
-
Сьогодні, за оцінкою Г.В.Осовго, нарешті було зроблено той вкрай необхідний крок з боку Уряду, з боку роботодавців і профспілок для вирішення надзвичайно важливих негайних питань для суспільства.
Ми взялися за розгляд і вирішення масштабного питання – узгодження позицій стосовно дій по економічному і соціальному розвитку країни на 2015-
-
Тому профспілкова сторона запропонувала вважати сьогоднішнє засідання як перший етап обговорення цієї тематики, створити робочі групи за напрямками та взяти до роботи усі пропозиції, що пролунали, попрацювати декілька тижнів, виробити консенсусні підходи до розв’язання питань і провести другу частину засідання НТСЕР у середні травня цього року, щоб вона видалась результативною, щоб у рішеннях ми знайшли по більшості питань консенсус.
Інформаційно-
фото К.Латишев
17 апреля 2015 г.
Праця для працівника має бути рентабельною
Стенограма виступу заступника Співголови НТСЕР, заступника Голови ФПУ С.М.Кондрюка 16 квітня 2015 року на засіданні Національної тристоронньої соціально-
-
Давайте спробуємо про складне людською мовою. Спочатку декілька нериторичних питань: а чи хворі в нас економіка і соціалка? Ну, напевно, хворі з того, що ми чули з вуст Прем’єр-
Підкреслюю чесної, підкреслюю діагностики.
Давайте спробуємо задати собі питання не виключно бізнесові і не «рискою», як сказав Арсеній Петрович, стосовно соціальної проблематики. Давайте спробуємо почати називати чесно, який у нас рівень, масштаби і глибина бідності в Україні.
Я хочу закцентувати, що ми не можемо це зробити публічно, тому що з грубим порушенням Конституції і закону України про державні стандарти і гарантії Уряд подав, а Верховна Рада затвердила штучно спотворену вартісну величину державного стандарту прожиткового мінімуму.
Напевно ви знаєте, що в Державному бюджеті це коштує 1218 грн.
Арсеній Петрович серйозний, глибокий економіст, але я впевнений, що й він не дасть відповідь, чому 1218, а не 1218, 27 коп., чи не 1337 грн. Отак просто: одні «зі стелі» взяли, а інші продовжують її пролонговувати.
А я хочу підкреслити, що це – прожитковий мінімум, який є державним стандартом.
Арсеній Петрович, напевно, Ви погодитись з тим, що навіть в умовах кризи стандарт метр має бути 100 см. 1 кг. українського сала має бути 1000 г., а не 600. Я розумію, що в економіці є проблема із забезпеченням гарантій, скажімо мінімальної заробітної плати, чи мінімальної пенсії, але це не привід спотворювати стандарти і відповідно самого голодного 2000 року був створений той стандарт, який вже 15 років один за одним Урядом не переглядається.
Давайте чесно скажемо, навіть на сайті Міністерства соціальної політики визначено, що прожитковий мінімум для працездатної особи має становити 1840 грн., а якщо правильно порахувати як це зробили профспілки разом з роботодавцями, він становить 2027 грн. Так давайте скажімо, що у нас мінімальна заробітна плата не відповідає прожитковому мінімуму і складає, скажімо, 60%, давайте бути чесними.
Але давайте тоді визнаємо, що ми грубо порушуємо Конституцію.
Шановний, Арсенію Петровичу, напевно ви знаєте, що занижені соціальні стандарти призводять до спотворення оцінки масштабів реальності бідності і те, що ми показуємо всередині і зовні це є, м’яко кажучи, економічною неправдою.
Звідси витікає абсурдна, мінімальна заробітна плата, яка є втричі меншою, ніж та, що мала б бути розрахована для того, щоб праця була рентабельною.
Напевно, міністр соціальної політики теж це все добре знає.
Я хочу звернутися до вас, Арсенію Петровичу з профспілковим проханням (їх буде багато) взяти і один раз порахувати, що не тільки бізнес має бути рентабельним, а й праця для працівника має також бути рентабельною!
Якщо вона не буде рентабельною, Арсенію Петровичу, легальна заробітна плата, -
Ми створили фантастичну ситуацію, коли працююча людина є генератором бідності. Арсенію Петровичу, ви знаєте міжнародний досвід, немає такого, щоб працююча людина була бідною і апріорі стояла з протягнутою рукою до держави: дайте нам субсидію: дайте допомогу по малозабезпеченості. Це є абсурд.
Ми на сьогодні маємо видачі субсидій більше майже в два рази, ніж ми маємо працюючих людей, якщо порівняти, це є повний алогізм будь-
Звідси, шановний Арсенію Петровичу, ненадходження до державного бюджету. Давайте не лукавити, -
Шановний, Арсенію Петровичу, напевно ми маємо з вами визначити, що з цим робити? Вирішити це питання сьогодні неможливо, але має бути розуміння, як воно має вирішуватись завтра.
У Вашій доповіді, я висловлю суб’єктивну точку зору, я не почув жодної позитивної перспективи, жодного позитивного соціального маяку, жодного позитивного розуміння, як буде змінюватись ринок праці в найближчий перспективі.
Наступне питання – ринок праці.
Падіння реальної заробітної плати – це падіння платоспроможності кінцевого споживача. А що таке падіння платоспроможності кінцевого споживача? Це відсутність попиту на вітчизняні товари та послуги: послуги ЖКГ, послуги хлібопекаря, до речі в Києві в 6 разів впало виробництво ковбаси, чому? Та тому що її вже ніхто не може купити.
І це обвал внутрішнього ринку. Напевно, не можливо провести багато реформ, але доки ми не перестанемо говорити, що заробітна плата це проїдання, а не інвестиції в розвиток платоспроможного внутрішнього ринку, ми будемо досі мати ситуацію, коли оця ганебна, я би сказав злочинна політика дешевої робочої сили продовжує домінувати. Не прийде в Україну з інвестиційного бізнесу ніхто, поки він буде знати, що тут є порохова бочка соціального вибуху!
А це означає, що потрібно змінити політику на високо конкурентну, високооплачувану високопрофесійну працю, чого у нас, на жаль, не спостерігається.
Хочу звернути вашу увагу, Арсенію Петровичу, що у США практично кожний виступ Президента, або високо посадовців починається з показників ринку паці. Ми б дуже хотіли б, щоб Ви в кожному своєму виступі, в кожному рішенні Уряду, в кожному законопроекті чітко зазначали, які є тенденції на ринку праці. Те, що там фіксує Державна служба зайнятості про зайнятість в 2% і те, що МОП говорить, що у нас рівень праці 10 %, насправді ці показники занижені вдвічі проти реальних. І це потрібно обговорювати окремо.
Третє питання – антисоціальна суцільна хвороба заборгованості заробітної плати.
Арсенію Петровичу, як можна пояснити, що у нас втричі зросли борги по заробітної платі, але всі пропозиції профспілок щодо подолання цієї заборгованості, на жаль, не сприймаються. А ми маємо захистити працівника в умовах несвоєчасної виплати зарплати.
Про можливі позитиви.
Ми передали Уряду діагностику зон соціальної дискримінації і несправедливості: розписали-
Ми запропонували сформувати дорожню карту конкретного механізму подолання соціальної дискримінації і несправедливості. Немає жодної перспективи і від цього, а в цій дорожній карті ми надали достатньо серйозні механізми для його вирішення. Ми подали пропозиції щодо формування стратегії соціального розвитку держави – не може формуватись країна без соціально позитивних орієнтирів.
І нарешті, шановний Арсенію Петровичу, можливо я задам некоректне питання, але нехай це звучить як пропозиція, викликає здивування Ваше небажання зустрічатись з громадськістю. Якби Ви зустрілись, як це роблять багато європейських лідерів, з робітничою або студентською молоддю, як би зустрілись з ветеранами, нарешті, з профспілками, які просять вас про це вже 16 разів за дві Ваші каденції. Дякуємо, що сьогодні така зустріч відбувається.
Ми пропонуємо Вам запровадити регулярні, системні, без будь яких зволікань зустрічі і соціальний діалог, який має повноцінно відповідати європейським традиціям. Ми сподіваємось, що ті пропозиції, які ми неодноразово озвучували нарешті віднайдуть відображення в рішеннях.
Ми пропонуємо, Арсенію Петровичу, за результатами наради профспілкової сторони, вважати сьогоднішнє засідання першим етапом розгляду цього питання і відтермінувати ухвалення рішень, які сьогодні запропоновані, бо вони не відповідають на жодну соціально-
Також ми передаємо вам свої пропозиції.
ІАЦ,
фото К.Латишев
16 марта 2015 г.
ПРОПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛОК ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ ТА ГАРАНТІЙ
ЗАЛИШИЛИСЬ НЕ ПОЧУТИМИ
Верховна Рада України ухвалила запропоновані Урядом зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (законопроект реєстр. №2147 від 16.02.2015). На жаль, пропозиції профспілок щодо підвищення соціальних стандартів та гарантій залишились не почутими.
І це в умовах стрімкого зростання інфляційного тиску (сукупна прогнозована інфляція 2014–2015 років перевищує 50 %), чотирьохразової девальвації гривні, і, як наслідок, катастрофічного падіння рівня життя значної частини населення країни через поглиблення дисбалансу розмірів трудових доходів та цін і тарифів. Адже основні державні соціальні стандарти та гарантії залишаються замороженими на рівні 2013 року. Тобто прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальна заробітна плата складає 1218 гривень, розмір мінімальної пенсії – 949 гривень. А заплановане при прийнятті Держбюджету-
Купівельна спроможність населення невблаганно падає – і тепер вже за ті ж гроші, що й у минулому році можна купити в два рази менше товарів і послуг.
Так, за підрахунками профспілок за підсумками 2014 року купівельна спроможність населення щодо придбання «борщового набору» знизилась на 33%, придбання кубів гарячої води – на 42,5%. В результаті прийнятих рішень про підвищення з 1 квітня 2015 року тарифів на електроенергію для населення, фінансова можливість громадян її придбання знизиться на 30%.
За період з січня 2014 по січень 2015 років підвищились тарифи на водопостачання (на 48,9%), електроенергію (на 11,3%), природний газ (на 62,8%, а з 1 квітня 2015 року вони збільшаться ще в 6 раз), гарячу воду та опалення (на 45,4%), каналізацію (71,4%); ціни на продукти харчування (на 10-
Профспілки заявляють категоричний протест проти таких дій влади та будуть домагатися забезпечення права на достатній рівень життя, гарантованого Конституцією України.
Департамент бюджетної політики та
соціального захисту апарату ФПУ
16 марта 2015 г.
Пунктом 2.2. чинної Генеральної угоди визначено, що розмір заробітної плати некваліфікованого працівника небюджетної сфери за повністю виконану норму часу в нормальних умовах праці повинен перевищувати фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахований спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі праці та соціальної політики за попередній місяць відповідно до законодавства.
Для забезпечення реалізації цієї мінімальної гарантії сторони Генеральної угоди визначають її конкретний розмір на рівні фактичного прожиткового мінімуму, який відповідно до законодавства оприлюднює Міністерство соціальної політики України в цінах відповідного місяця, збільшеного на розмір податку на доходи фізичних осіб з урахуванням податкової пільги (відповідно до вимог частини 5 статті 1 Закону України «Про прожитковий мінімум» та рішення Конституційного Суду України від 22.05.2018 № 10-
З метою реалізації зазначеного положення чинної Генеральної угоди, Стороною роботодавців та Профспілковою стороною підписано відповідне Роз’яснення на 2015 рік, яким визначена формула для розрахунку мінімального розміру заробітної плати (МЗРП) некваліфікованого працівника небюджетної сфери поточного місяця із врахуванням змін до чинного законодавства (запровадження військового збору з заробітної плати у розмірі 1,5%) та надані додаткові пояснення щодо порядку застосування податкової соціальної пільги у 2015 році (додається).
Підкреслюємо, що у випадку, коли розмір місячної заробітної плати некваліфікованого працівника нижчий, ніж визначено Генеральною угодою, роботодавець має здійснити перерахунок його заробітної плати до мінімального розміру заробітної плати (МЗРП), визначеного за зазначеною формулою.
Для інформування роботодавців та працівників щодо мінімального розміру заробітної плати некваліфікованого працівника небюджетної сфери поточного місяця Сторона роботодавців та Профспілкова сторона щомісячно до 25 числа оприлюднюють на своїх офіційних веб-
Департамент виробничої політки
та колективно-
8 января 2015 г.
Про запровадження мінімальних гарантій заробітної плати за галузевою ознакою в небюджетній сфері
Актуальність запровадження в Україні галузевої стандартизації у сфері оплати праці обумовлена, перш за все, відсутністю прямого зв’язку заробітної плати з необхідними витратами енергії і групами фізичної активності працівників, рівнем складності праці та кваліфікації працівника.
Чинним законодавством України встановлюється розмір мінімальної соціальної гарантії – мінімальної заробітної плати та не передбачається застосування галузевих ставок мінімальної заробітної плати, хоча подібне регулювання використовує третина розвинених країн і понад 50% держав Азії та Латинської Америки. Такий принцип оплати праці діє на рівні законодавства і в Республіці Казахстан.
З метою запровадження мінімальних гарантій заробітної плати за галузевою ознакою в небюджетній сфері фахівцями Федерації профспілок України за участю представників членських організацій напрацьовано проекти:
-
-
-
Ухвалення запропонованих проектів документів сприятиме зростанню рівня заробітної плати в промисловості, що, в свою чергу, дасть поштовх для її зростання у бюджетній сфері. Таке комплексне вирішення численних проблем українського працівника дозволить забезпечити збалансованість і виваженість усіх складових нової системи оплати праці і ефективність механізму її реалізації.
У разі наявності зауважень та пропозицій просимо направляти їх на електронну адресу zhivolup@fpsu.org.ua
Надання пропозицій буде актуальним до 20 січня 2015 року.
Додатки:
З А К О Н У К Р А Ї Н И "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці"
Порівняльна таблиця до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці»
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці»
Постанова КМУ "Про затвердження показників підвищувальних галузевих коефіцієнтів для визначення тарифних ставок робітників першого розряду за галузями економіки небюджетної сфери"
Показники підвищувальних галузевих коефіцієнтів для визначення тарифних ставок робітників першого розряду за галузями економіки небюджетної сфери
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження показників підвищувальних галузевих коефіцієнтів для визначення тарифних ставок робітників першого розряду за галузями економіки небюджетної сфери»
Департамент виробничої політики та
колективно-
25 декабря 2014 г.
АКЦІЯ ПРОТЕСТУ. Профспілки закликають владу враховувати інтереси людини праці
Влада повинна звернутися обличчям до людей, відмовитися від намірів обмежити їх конституційні права та соціально-
Представники трудових колективів, профспілкові активісти з усіх регіонів України зібралися тут, перед українським парламентом, де саме 23 грудня має вирішуватися питання, як будуть жити прості громадяни країни у майбутньому, що чекати їм від влади.
«Ні – антисоціальному наступу на права людини праці!»,
«Пане Яценюк, почуйте нас!»,
«Вихід з кризи – не за рахунок народу!»,
«Стабільність гривні – безпека держави!»,
«Олігархи мають заплатити – це наша воля!»,
«Освітяни на межі злиднів!» -
Відкриваючи мітинг, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий зазначив, що члени профспілок зібралися під стінами найвищого законодавчого органу влади, щоб сказати рішуче «ні» політиці «затягування пасків» за рахунок людини праці. Тотальна економія на простих трудівниках -
Як підкреслив профспілковий лідер, яскравими прикладами антисоціальної політики влади є не лише падіння реального життєвого рівня населення сьогодні, а й наміри Уряду у наступному році скоротити соціальні виплати, порушити основні конституційні права громадян на працю, безкоштовну освіту та медицину, пенсійне забезпечення та соціальне страхування. Уряд розраховує скоротити державні витрати більш ніж на 26 млрд. грн. з яких більша половина припадає на соціальну сферу – 16 млрд. грн.
Як підкреслив профспілковий лідер, яскравими прикладами антисоціальної політики влади є не лише падіння реального життєвого рівня населення сьогодні, а й наміри Уряду у наступному році скоротити соціальні виплати, порушити основні конституційні права громадян на працю, безкоштовну освіту та медицину, пенсійне забезпечення та соціальне страхування. Уряд розраховує скоротити державні витрати більш ніж на 26 млрд. грн. з яких більша половина припадає на соціальну сферу – 16 млрд. грн.
Під час мітингу виступили представники всеукраїнських галузевих профспілкових організацій та територіальних профоб’єднань, молодіжних організацій, шахтарів, будівельників, освітян, медиків. Вони наголошували: ставлячись з розумінням до складних умов і в цілому підтримуючи ініціативи Президента та Уряду з порятунку державності, треба називати речі своїми іменами: запропонована Урядом програма урізання соціальних стандартів та соціальних виплат, обмеження соціальних та трудових прав працівників є неприпустимим і викликає стурбованість всього суспільства.
Учасники Акції протесту профспілок – представники 7 млн. працівників усіх галузей економіки зазначили, що глибоко обурені антисоціальними планами Уряду що трансформуються у «безстрокову шокову терапію» для українців. Вони зазначили, що вже сьогодні державні соціальні гарантії – мінімальна зарплата та мінімальна пенсія – становлять менше 80 доларів і не дотягують до визначеного ООН рівня злиденності – 5 доларів на день. Така державна політика відносить українців до групи найбідніших народів світу.
За останній час, підкреслювали виступаючи, купівельна спроможність доходів населення України скоротилася в 3 рази, розширюється тіньова економіка. З 22 мільйонів працездатних громадян менше 9 мільйонів – це легально зайняті працівники, які несуть податковий тягар. Держава зупинила роботу інспекції, усунулася від контролю за дотриманням трудових прав громадян і виконання свого головного конституційного обов’язку щодо забезпечення прав і свобод людини. Уряд «заморозив» прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату та пенсії – незважаючи на інфляцію з початку року понад 20%. Як зазначив один з ораторів, особливий цинізм влади полягає в тому, що у 2015 році, прогнозуючи зростання інфляції понад 13%, Уряд пропонує підвищити в середньому відповідні державні гарантії лише на 3%, що призведе до падіння реальної купівельної спроможності доходів громадян за два роки на третину й поставить працівників та пенсіонерів на межу фізичного виживання. Декларуючи прагнення до європейського рівня життя, Уряд завдає нищівного удару по працівниках та цілих галузях, що забезпечують розвиток нації – освіті та охороні здоров’я. Працівникам бюджетної сфери, Уряд, як роботодавець, планує заробітну плату, яка вже на 20-
Учасники акції також провели мітинг біля стін Кабінету Міністрів.
Вони виступили із вимогами, в яких вказали: Уряд повинен нарешті усвідомити, що не можна вирішувати проблеми країни лише за рахунок грабунку людей, нехтуючи тим, що саме ці люди забезпечують моральне та фізичне здоров’я нації та сумлінно сплачують податки. Більшої частини непопулярних обмежень влада може уникнути, змусивши поділитися надприбутками олігархів.
Профспілки закликали керівництво держави невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету – виведення з незаконного використання праці більше 4 мільйонів нелегальних працівників, детінізації 200 мільярдів заробітної плати, що може дати понад 100 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів.
Резолюція мітингу та вимоги профспілок було передано до Кабміну та Верховної Ради України.
Інформаційно-
В АКЦИИ ПРОТЕСТА В КИЕВЕ ПРИНЯЛИ УЧАСТИЕ ПРЕДСТАВИТЕЛИ ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛАСТНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ПМГУ И РАБОТНИКОВ ЖКХ. ФОТО ОТЧЕТ НИЖЕ В СЛАЙД-
1 декабря 2014 г.
Телеканал «Pravo.TV», 26 листопада 2014 року. «Проект Трудового Кодексу»
Телепрограма на тему: «Проект Трудового Кодексу» за участю заступника Голови Федерації профспілок України Українця С.Я.
Опубликовано: 27 ноября 2014 г.
Отменят ли трудовые книжки? Как защититься от дискриминации на работе? Сможет ли работодатель увольнять работников без предупреждения и как будет оплачиваться сверхурочная работа? С проектом Трудового кодекса знакомят в студии программы «Закон».
1 декабря 2014 г.
КРУГЛИЙ СТІЛ. Профспілки відстоюють гідну оплату праці
«В проекті Трудового кодексу, який запропоновано Міністерством соціальної політики України, фактично руйнується система колективно-
Як зазначив Сергій Кондрюк, у проекті є багато речей, які можна вважати позитивними. «Але яка б не була велика діжка меду, там не повинно бути жодної ложки дьогтю, -
Озайомив присутніх з історією роботи над проектом Трудового кодексу, Сергій Кондрюк підкреслив, що Федерація профспілок України проінформувала членів СПО об’єднань профспілок про поданий Міністерством проект і запропонували висловити свою позицію і спробувати консолідувати зусилля на підготовку цього фундаментального документа, де кожна стаття має вагоме значення для всіх працюючих людей. Профспілки вирішили дати принципові зауваження, які є такими, що роблять цей проект неприйнятним для його подальшого просування. «Мені здається, що місія профспілок сьогодні не в критиканстві, не в спробах діагнозу проекту Трудового кодексу, а в формулюванні його альтернативи», -
В дискусії з цього питання взяли участь представники Федерації профспілок, галузевих профспілок, Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, наукових кіл, експерти.
У виступі провідного наукового співробітника відділу досліджень людського розвитку Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Ірини Новак наголошувалось на необхідності відкритості та гласності при підготовці таких важливих для суспільства документів. При цьому вона зазначила, що позиція Міністерства соціальної політики щодо оплати праці, мінімальної зарплаті вже не перший рік є деструктивною, що і знайшло відображення у проекті Трудового кодексу. У зв’язку з тим, що в останній час в країні намітився тренд до неолібералізму в економіці, у тому числі у сфері оплати праці, це є загрозою законним правам людини праці.
Продовжуючи тему спроби лібералізувати економіку та соціально-
«Є три варіанти, -
«Ми підтримуємо варіант другий, -
Учасники круглого столу у своїх виступах зазначали, що треба спільними зусиллями добиватися досягнення ефективного результату – розробки та прийняття того документу, який відповідав би принципам соціальної справедливості, зокрема в сфері оплати праці. У багатьох виступах пролунала впевненість: не зважаючи на складну політичну та соціально-
Інформаційно-
26 ноября 2014 г.
ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Трудовий кодекс має посилити захист прав людини праці
Відповідальні завдання по соціально-
Під час наради було розглянуто питання «Про визначення спільної позиції профспілок щодо подальшої роботи над проектом Трудового кодексу України». Як наголосив Григорій Осовий, тут можуть бути три варіанти: або законопроект буде взяти за основу і профспілки погоджуються на його доопрацювання, або профспілки не погоджуються, вважаючи, що є якісь інші варіанти, або новий проект розробляється на трьохсторонній основі в рамках НТСЄР.
З інформацією з цього питання виступив голова робочої групи по опрацюванню проекту, заступник Голови ФПУ Сергій Українець. Він проаналізував конкретні його статті, визначив ті, які вступають в явне протиріччя з позицією профспілок, правами та інтересами людини праці. Було також проінформовано про позитивні та негативні сторони трудових кодексів інших країн, проведено їх порівняний аналіз. «При опрацюванні проекту Трудового кодексу нашої країни ми маємо брати все найкраще з інших джерел, відкидати все, що там є поганого», -
Одним з негативів проекту кодексу він назвав спробу понизити роль та захисні функції профспілок, не визначеність таких понять, як праця, трудовий колектив.
Після обговорення цього питання було вирішено, що такий проект Трудового кодексу в сучасних складних політичних та соціально-
Одночасно, як зазначалось під час обговорення, є також загроза того, що з початком роботи нового складу Верховної Ради хтось із народних депутатів внесе на розгляд парламенту свій проект Трудового кодексу, якій може бути набагато гіршим, чим існуючий.
Григорій Осовий у своєму виступі зробив акцент на необхідності публічності при обговоренні цього питання, інформування громадськості про позицію профспілок щодо проекту Трудового кодексу. Для цього необхідно провести спільний брифінг керівників репрезентативних профоб’єднань, де вони висловлять свої думку з цього приводу.
Було також вирішено створити робочу групу в складі представників профоб’єднань, членів СПО, експертів для визначення стратегії і тактики опрацювання профспілкових пропозицій і відстоювання їх на всіх етапах роботи над Трудовим кодексом України. Учасники засідання погодились на пропозицію про необхідність внести питання про проект Трудового кодексу на насутпне засідання НТСЕР.
Було також прийнято відповідну заяву керівників репрезентативних профоб’єднань щодо проекту Трудового кодексу, якій було розроблено у Міністерстві соціальної політики України.
Учасники наради розглянули також питання «Про позицію профспілкових об’єднань щодо представництва сторони профспілок в Національній платформі громадянського суспільства», « Про реагування органів влади на вимоги профспілок від 7 жовтня 2014 року та подальші дії. «Про визначення дати чергового засідання СПО об’єднань профспілок».
Під час наради було озвучено, що зараз спостерігається небезпечна для суспільства тенденція – намагання витіснити профспілки як представників та захисників людини праці із соціального діалогу. У зв’язку з цим Голова ФПУ закликав керівників репрезентативних профоб’єднань України спільними зусиллями протистояти цим намірам, активізувати вплив профспілок на вирішення питань соціально-
За результатами засідання вирішено підготувати спільну заяву репрезентативних профоб’єднань України щодо місця та ролі профспілок у суспільному житті України, зокрема, їх участі в діяльності Національної платформи громадянського суспільства.
Наступне засідання СПО об’єднання профспілок вирішено провести 8 грудня в Києві.
Інформаційно-
3 сентября 2014 г.
Презентовано медіа-
2 вересня 2014 року у форматі вебінару на сайті fpu.onwebinar.ru відбулась презентація медіа-
(Презентація у форматі Microsoft PowerPoint додається)
Інформаційно-
5 августа 2014 г.
ПРОФСПІЛКОВИЙ РЕФЕРЕНДУМ.
Українському народові – гідне життя!
Вперше в історії профспілкового руху України Федерація профспілок України ініціювала проведення всеукраїнського референдуму із зверненням до Президента України Петра Порошенка та Кабінету Міністрів України під гаслом: «Ми закликаємо до гідного життя для українського народу!».
З текстом звернення можна ознайомитися тут.
Тому, хто згоден з цим зверненням, пропонуємо його підписати з метою передачі Главі держави та Уряду.
Ми попросили прокоментувати цю профспілкову ініціативу В.о. Голови ФПУ Сергія Кондрюка.
-
Перший всеукраїнський профспілковий референдум ми проводимо з дуже важливого та гострого питання: якою мати бути мінімальна заробітна плата у 2015 році?
Пояснюючи, чому була обрана саме ця тема, В.о.Голови ФПУ наголосив на тому, що це викликано підготовкою проекту Держбюджету на наступний рік. Згідно з українським законодавством, основний фінансовий документ країни має формуватися на соціальних стандартах.
І одним з них є мінімальна заробітна плата.
-
Втім, позиція Федерації профспілок України досить чітка: мінімальна заробітна плата повинна забезпечити людині хоча б мінімальну пенсію. Щоб це відбулося, мінімальна зарплата в 2015 році має бути щонайменш на рівні 3093 грн. Це створить можливість працюючій людині покупати вітчизняну продукцію, а державі -
Ми привели всі наші аргументи і докази представникам влади і роботодавців, але вони вперто не хочуть платити українцям зарплати, які мають платитися відповідно до Конституції. Для того, щоб знайти додатковий аргумент, ми, власно, і проводимо цей національний профспілковий референдум.
Якщо члени профспілок нас підтримують і ми назбираємо 100 000 голосів під цим референдумом, я сподіваюсь, що це буде вагомим важелем у подальших перемовинах якщо не на рівні Уряду, то вже на рівні новообраного Президента України, який за Конституцією є гарантом законних прав громадян, також і членів прфспілок.
Інформаційно-
5 августа 2014 г.
ПРОФСПІЛКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЗАСТОСУВАТИ ПРАВО ВЕТО
СПО об’єднань профспілок закликає Президента України Петра Порошенка застосувати право вето Президента України стосовно прийнятого Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб'єктів господарювання» і запропонувати Верховній Раді України внести зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким передбачити, що дія цього закону не поширюється на Державну інспекцію України з питань праці та Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України.
Зазначеним законом розширюються обмеження втручання посадових осіб контролюючих органів у діяльність суб’єктів господарювання при проведенні ними державного нагляду (контролю), -
26 июня 2014 г.
Головою ФПУ обрано Г.В.Осового
Сьогодні, 26 червня в готелі «Турист» відбулось восьме засідання Ради ФПУ.
На початку члени Ради та інші присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять наших співвітчизників, загиблих у ході Антитерористичної операції у східних і південних областях України.
Рада розглянула перше питання порядку денного «Про розширення участі профспілок та суб’єктів господарювання ФПУ у наданні гуманітарної допомоги постраждалим і біженцям з Донецької, Луганської областей та АР Крим".
Учасники засідання відзначили позитивну роботу щодо надання допомоги зазначеним категоріям співвітчизників членськими організаціями ФПУ, які перерахували і передали кошти безпосередньо потерпілим та членам родин загиблих. Профспілкові органи на всіх рівнях активно надають потерпілим разом з державними органами послуги соціальної реабілітації. В профспілкових санаторіях проліковано 63 особи з числа постраждалих на Євромайдані, прийнято на проживання 811 евакуйованих військовослужбовців та членів їх сімей з Криму, 28 осіб із Слов’янська, прийнято на проживання 115 вимушено переселених осіб зі східних областей України та АР Крим, із них 55 дітей. Очаківським об’єднанням санаторно-
Рада ФПУ доручила керівництву ФПУ утворити робочу групу з членів Ради ФПУ для координації роботи членських організацій, суб’єктів господарювання ФПУ з державними та іншими структурами щодо подальшої роботи з надання гуманітарної допомоги.
Під час засідання Ради ФПУ стався прикрий інцидент, коли більше 30 невідомих намагалися прорватися у зал, де проходить засідання. Застосувавши силу вони вибили вхідні двері готелю "Турист", нанесли відчутні збитки, розгромивши хол готелю. Нападники використали шумову гранату та сльозогінний газ проти міліції, яка їм перешкоджала.
У таких умовах Раді ФПУ розглянула питання про вибори Голови ФПУ з дотриманням усіх процедурних питань.
За підсумками відкритого голосування Головою ФПУ більшістю голосів членами Ради ФПУ обрано Осового Григорія Васильовича, який до цього виконував обов’язки Голови і тривалий період часу обіймав посаду першого заступника Голови ФПУ.
Після обрання Голова ФПУ прокоментував провокацію, яка мала місце під час засідання Ради ФПУ.
-
Не зважаючи на ситуацію, що склалася в країні, на засідання приїхали представники з усіх регіонів – також з Луганської області, з Донецької області, -
І раптом під час розгляду цього важливого питання надходить інформація, що приміщення готелю «Турист», де ми проводимо наше засідання, штурмують, розриваються шумові гранати, запускається сльозоточивий газ на тих, хто хоче вирішити важливі питання для людей.
Мотивом чи підтекстом цього питання, як ми розуміємо, стало те, що я певний час виконував обов’язки голови ФПУ, зрозуміло, постало питання, чи продовжувати і надалі виконання, чи дійсно надати повноцінні повноваження Голові ФПУ.
Отже на посаду Голови було висунуто 5 кандидатур. Добре, що всі вони були з профспілкового руху, люди, які працюють в членських організаціях Федерації. Ми сподівалися це питання вирішити достатньо нормально: демократично, надати можливість кожному претенденту оголосити своє бачення розвитку Федерації, що вкрай важливо, які зміни потрібно проводити, оскільки, ми стоїмо на порозі прийняття ще одного важливого рішення, коли провести достроково – наблизити 7 з’їзд ФПУ. І раптом такий пасаж.
Я хочу заявити, що нікому: ні владі, ні політичним силам, ні будь-
Будь-
Після перерви Рада ФПУ розглянула низку важливих та актуальних питань, зокрема, "Про завдання профспілок щодо захисту соціально-
На цьому Рада ФПУ завершила свою роботу.
Біографія Голови ФПУ Г.В.Осового.
Інформаційно-
17 апреля 2014 г.
По повідомленню офіційного сайту Федерації профспілок України
Профспілковий наказ кандидатам у Президенти України
Від імені 8 мільйонів членів профспілок Федерація профспілок України заявляє, що наш вибір – це розвиток демократії, безпека громадян, модернізація виробництва, цивілізовані соціально-
Наш Наказ майбутньому Президенту України:
1.Забезпечити розвиток України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави на основі утвердження та забезпечення прав і свобод громадян.
2.Створити умови для розбудови конкурентоспроможної економіки, заснованої на інноваціях, високопродуктивних робочих місцях та виробничій демократії і з залученням працівників до управління підприємством. Досягти протягом п’яти років ВВП на душу населення рівня країн – нових членів ЄС.
3.Забезпечити зростання рівня зайнятості на безпечних робочих місцях з гідними умовами праці. Запровадити механізм реалізації права молоді на перше робоче місце, підвищення кваліфікації. Збільшити протягом п’яти років кількість легально зайнятих не менш ніж на 4 мільйони.
4.З метою реалізації конституційного права громадян на достатній рівень життя для себе і своєї сім’ї забезпечити:
-
-
-
-
-
-
-
-
5.Забезпечити державний контроль за цінами на товари першої необхідності, а також прозорість та обґрунтованість встановлення цін і тарифів на природний газ, електроенергію, послуги у сфері житлово-
6.Щороку забезпечувати державне замовлення на будівництво 200 тисяч квартир соціального житла для молоді, малозабезпечених сімей, людей з обмеженими фізичними можливостями. Запроваджувати доступні для кожної сім'ї кредити для будівництва або купівлі житла.
7.Впровадити прозору та справедливу податкову систему, здійснювати оподаткування доходів від праці не більше, ніж оподаткування доходів від капіталу. Встановити з 2016 року неоподаткований мінімум доходів громадян на рівні прожиткового мінімуму.
8.Подолати корупцію та хабарництво, тіньову заробітну плату, нелегальну та атипову зайнятість.
9.Продовжити програму повернення вкладів Ощадбанку Радянського Союзу до повного повернення коштів.
10.Сприяти розвитку громадянського суспільства та реалізації його основної функції – громадського контролю за діяльністю влади й дотриманням законодавства. Забезпечувати умови для ефективного соціального діалогу, діяльності профспілок й надання їм права законодавчої ініціативи та права звернення до Конституційного Суду.
Ми очікуємо від нового Президента України практичні кроки для підвищення престижності праці в національній економіці, належного оцінювання та визнання її суспільної значущості.
Федерація профспілок України розраховує, що Президент України реалізує Наказ профспілок. Зі свого боку, заявляємо про свою готовність до конструктивної співпраці з владою та роботодавцями задля реальних змін у країні, на які очікує суспільство.
Федерація профспілок України
6 февраля 2014 г.
№ 03 від 06.02.2014 р.
Про проведення всеукраїнської профспілкової дискусії
Президія ФПУ 30 січня 2014 року, розглядаючи основне питання порядку денного «Про поточну ситуацію та підготовку до засідання Ради ФПУ», прийняла рішення провести всеукраїнську профспілкову дискусію «Про завдання профспілок щодо захисту соціально-
У цьому зв’язку Інформаційно-
Запрошуємо всіх, кому не байдужі питання подальшого розвитку національного профспілкового руху взяти активну участь у обговорення порушеного питання.
Ваші матеріали просимо надсилати:
-
-
Інформаційно-
9 января 2014 г.
Макроекономічне прогнозування: експертні оцінки
Під час семінару з макроекономічного прогнозування, проведеного Міністерством економічного розвитку і торгівлі України 20 грудня 2013 р., в якому взяли участь представники ФПУ, відбулось обговорення наступних питань:
-
-
-
В рамках дискусії щодо проекту Державного бюджету України на 2014 рік одні учасники заходу оцінили цей проект як споживчий та передвиборчий, інші відмітили, що його не можна оцінити ні як не соціальний, ні як «бюджет розвитку». В свою чергу, представники ФПУ зазначили, що не можна назвати соціальним бюджет, який не передбачає підвищення з 1 січня планового року соціальних стандартів та гарантій (їх збільшення очікується лише з 1 липня 2014 року), натомість в середньому за рік відбудеться зростання розміру мінімальної заробітної плати лише на рівень інфляції.
Представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України також презентовано експертні оцінки рівня тінізації економіки і методи їх розрахунку.
Департамент бюджетної політики та
соціального захисту апарату ФПУ
9 января 2014 г.
ФПУ сформувала постатейні пропозиції до проекту ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ-
За результатами опрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (реєстр. № 3000) фахівцями ФПУ сформовано постатейні профспілкові пропозиції та зауваження до вказаного проекту щодо посилення його соціальної складової (додаються).
Голова ФПУ Ю.М. Кулик вже звернувся до народного депутата України, представника ФПУ у Верховній Раді України О.М. Стояна (лист) з проханням підтримати та внести до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету зазначені пропозиції.
Членським організаціям ФПУ рекомендуємо покласти додані пропозиції в основу звернень до народних депутатів, з якими співпрацює окрема профспілка, профоб’єднання, з проханням внести їх на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.
Слід зазначити, що відповідно до постанови Верховної Ради України «Про особливості процедури розгляду і прийняття проекту Закону України про Державний бюджет України на 2014 рік» (від 19.12.2013 № 717-
Департамент бюджетної політики та
соціального захисту апарату ФПУ
14 ноября 2013 г.
Президент України Віктор Янукович провів зустріч з представниками Федерації профспілок України і Українського союзу промисловців та підприємців і обговорив з ними проблеми розвитку економіки держави
«Я уважно прочитав ваші листи, звернення і пропозиції. Поділяю вашу стурбованість ситуацією, яка є у країні», -
За словами Віктора Януковича, найгостріша ситуація, зокрема, спостерігається в будівельній галузі, машинобудуванні. «Деякі заводи вже працюють неповний робочий день і скорочується заробітна плата, є загроза втрати робочих місць», -
Президент Українського союзу промисловців та підприємців Анатолій Кінах під час зустрічі зазначив, що вітчизняні товаровиробники стурбовані ситуацією, що склалася у відносинах зі стратегічними партнерами з країн Митного союзу, зокрема з Російської Федерації. «Сьогодні ми відчуваємо загрозу, в першу чергу, по відношенню до наукоємної і технічно складної нашої промисловості з високою доданою вартістю -
«На наш погляд, сьогодні як ніколи необхідні консолідовані дії з тим, щоб не допустити поглиблення цих проявів рецесії в українській економіці»,-
На переконання президента УСПП, для вирішення ситуації необхідно задіяти всі важелі впливу для підвищення платоспроможності та динаміки розвитку внутрішнього ринку нашої держави та мінімізації залежності економіки України від експорту. У цьому питанні, переконаний Анатолій Кінах, варто вивчати світовий досвід. «Як підказує досвід розвинутих країн, всі вони виходили із кризи за рахунок потужних заходів із підтримки платоспроможності внутрішніх ринків і на цій основі мінімізації зовнішніх чинників», -
Голова Федерації професійних спілок України, голова Спільного представницького органу об'єднань профспілок
Юрій Кулик підтвердив налаштованість Федерації профспілок на співпрацю з органами влади для вирішення вказаних питань.
Віктор Янукович зазначив, що має намір ще раз зустрітися з представниками профспілок і обговорити виконання поставлених завдань.
Народний депутат Валентин Ландик розповів про проблеми з експортом продукції до країн-
За словами
«Якщо це можна, давайте поки підписання на один рік поки перенесемо. Ще дайте нам можливість підготуватися, дайте можливість закупити обладнання. Це велике прохання не тільки моє, це велике прохання промисловців», -
Президент ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» Георгій Скудар у своєму виступі також звернув увагу на наявні проблеми в поставках української продукції на ринки країн Митного союзу. «Зараз мова йде про підписання асоціації з Європою -
На переконання Президента, дієвим механізмом розв’язання озвучених на зустрічі проблем має стати тісна співпраця Уряду, Українського союзу промисловців та підприємців і Федерації профспілок. «За результатами зустрічі дам доручення Уряду відпрацювати ці питання і підготувати відповідні пропозиції. І пропозиції, і наші спільні дії ми будемо разом з вами узгоджувати, а Уряду я обов’язково дам доручення, щоб він з вами тримав зв'язок», -
Довідка:
11 листопада 2013 року голова ФПУ Юрій Кулик звернувся до Президента з листом, в якому, зокрема, зазначив, що «до Федерації профспілок України надходять численні звернення від профспілкових організацій, членів профспілок, у яких висловлюється глибока стурбованість погіршенням протягом останніх місяців економічного стану підприємств через ускладнення виробничих зв'язків з партнерами, зокрема в Російській Федерації та інших країнах СНД».
З листом до Глави держави звернувся також президент УСПП, народний депутат Анатолій Кінах: «У зв’язку з призупиненням Російською Федерацією сертифікатів на постачання продукції транспортного машинобудування зупиняються такі підприємства як «Азовмаш», Стахановський вагонобудівний завод, «Дніпровагонмаш», Крюківський вагонобудівний завод. Аналогічні проблеми виникли на підприємствах кондитерської галузі (Вінниця, Маріуполь тощо). Через від’ємну зовнішню кон’юнктуру зупинилися підприємства хімічної галузі (Сєвєродонецьк, Черкаси, Рівне тощо). Дуже серйозна ситуація у зв’язку з відсутністю ринків збуту продукції склалася в галузях авіа-
Офіційне Інтернет -
http://www.president.gov.ua/news/29439.html
29 июля 2013 г.
ЗАСЕДАНИЕ СПО. Социальные стандарты -
Актуальные вопросы социально-
Во вступительном слове Ю.М.Кулик отметил, что сейчас сложилась непростая ситуация относительно подписания Генерального соглашения на новый срок. Это связано, прежде всего, с разногласиями по некоторым принципиальным вопросам оплаты труда. Как сказал Председатель ФПУ, профсоюзы будут и впредь активно отстаивать законные права и интересы работников, предлагать новые пути достижения с социальными партнерами компромисса по решению актуальных вопросов. При этом, подчеркнул он, главная цель действий профсоюзов -
СПО объединений профсоюзов решил поручить Председателю СПО объединений профсоюзов инициировать перед руководителями сторон социального диалога проведения консультативного совещания в срок до 15 сентября 2013 о возможности заключения Генерального соглашения на 2013-
Было также решено одобрить план мероприятий СПО объединений профсоюзов по проведению информационно-
С информацией «О позиции СПО объединений профсоюзов относительно путей усовершенствования методики расчета прожиточного минимума» на заседании выступил заместитель Председателя СПО объединений профсоюзов, заместитель председателя ФПУ
При обсуждении этого вопроса отмечалось, что нынешняя практика применения прожиточного минимума все больше негативно влияет на уровень и качество жизни граждан, занижает уровень государственных социальных гарантий, порождает дезориентацию в социальной политике в целом, и в обеспечении доходов в частности. Прожиточный минимум ориентируется на минимально допустимые размеры потребления наиболее незащищенных слоев населения, не обеспечивает нормального воспроизводства рабочей силы и остается чисто расчетным показателем.
С целью определения консолидированной позиции по совершенствованию расчета прожиточного минимума, СПО объединений профсоюзов решил одобрить, что принципиальной позицией профсоюзов в процессе перехода к новому порядку формирования прожиточного минимума с использованием структурного подхода является определение величины прожиточного минимума в среднем на одного человека, исходя из того , что в структуре прожиточного минимума расходы на продукты питания должны составлять не более 50 процентов с поэтапным доведением до 40-
Живую дискуссию вызвало обсуждение информации председателя Профсоюза работников связи Украины М.М.Стародуба по вопросам «О позиции СПО объединений профсоюзов по пересмотру действующих предельных тарифов на универсальные услуги почтовой связи» и «О позиции СПО объединений профсоюзов по пересмотра действующих тарифов на прием и доставку отечественных периодических изданий по подписке». Большинством голосов СПО объединений профсоюзов решил : согласиться с предложением Национальной комиссии, осуществляющей государственное регулирование в сфере связи и информатизации, по повышению предельных тарифов на универсальные услуги почтовой связи с 1 сентября 2013 года на 15% и согласовать проект приказа Министерства инфраструктуры Украины «Об утверждении тарифов на прием и доставку отечественных периодических печатных изданий по подписке» при условии выполнения «Укрпочта» следующих требований:
-
-
-
Во время заседания было также заслушана информация «О Порядке работы с проектами законодательных актов, поступивших на рассмотрение СПО объединений профсоюзов (новая редакция)» и «О состоянии выполнения решений СПО объединений профсоюзов за первое полугодие 2013 года», с которыми выступила руководитель Секретариата СПО объединений профсоюзов Г.В.Колосюк.
Информационно-
24 апреля 2013 г.
Повідомляє ФПУ
Президія ФПУ визначила головні напрями діяльності з соціально-
23 квітня 2013 р. під головуванням Голови Федерації профспілок України Юрія Кулика відбулося засідання Президії ФПУ.
У заході взяв участь і виступив представник ФПУ у Верховній Раді України, заступник голови Комітету ВР з питань соціальної політики та праці, народний депутата України Олександр Стоян. Він проінформував про активну роботу по відстоюванню у парламенті позиції Федерації профспілок України щодо соціально-
Перший – це питання профспілкового майна. Як повідомив
Друге питання стосується проекту Трудового кодексу. Група народних депутатів України з врахуванням пропозицій ФПУ подала його на розгляд Верховної Ради України.
Ще один напрям діяльності стосується адміністрування єдиного соціального внеску. Мова йде про те, що питання перерахування ЄСВ планується передати новоствореному Міністерству зборів та доходів. При розгляді цієї постанови в «соціальному» Комітеті заступники його голови О.М.Стоян та Я.М.Сухий виступили категорично проти цього. Члени Комітету одноголосно проголосували за те, щоб не включати запропонований проект до порядку денного сесії Верховної Ради.
Найбільш болючим питанням, за словами О.М.Стояна, залишається питання пенсійної реформи. Він наголосив на тому, що її треба покращувати, бо ця реформа зачепила інтереси дуже багатьох людей. Серед пропозицій народного депутата – принцип добровільності вибору віка для виходу на пенсію, скорочення розриву в пенсійному забезпеченні держслужбовців та інших категорій працюючих, при цьому має бути підвищена заробітна плата державнім службовцям нижньої та середньої ланки.
Президія ФПУ розглянула також питання «Про виконання постанови Президії ФПУ від 28.03.2013 № П-
У виступі було особливо зазначено, що СПО об'єднань профспілок затверджено вимоги щодо врегулювання розбіжностей до Кабінету Міністрів України та СПО сторони роботодавців на національному рівні та направлені сторонам соціального діалогу для розгляду та надання обґрунтованої відповіді. Крім того, СПО об'єднань профспілок звернувся до Національної служби посередництва і примирення з пропозицією виступити координатором у примирних процедурах із залученням незалежних посередників щодо врегулювання розбіжностей.
Враховуючи, що іншими сторонами соціального діалогу не сприйнято пропозицію профспілкової сторони щодо врегулювання найбільш важливих положень, що віднесено до таблиці розбіжностей проекту Генеральної угоди на 2013-
-
-
-
-
-
-
Учасники засідання розглянули та затвердили Концепцію інформаційної діяльності ФПУ. Постановою Президії ФПУ рекомендовано членським організаціям ФПУ, навчальним закладам профспілок визначити інформаційну роботу як пріоритетний напрям своєї діяльності.
З метою привернення уваги органів державної влади і всього суспільства до необхідності посилення захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, та з нагоди 27-
-
-
-
Під час засідання було також ухвалено постанову про укладання Угод щодо захисту прав працівників-
Учасники заходу також обговорили низку інших важливих питань профспілкової діяльності.
Президія ФПУ підтримала пропозицію Голови ФПУ Юрія Кулика щодо надання Григорію Осовому повноважень виконувача обов’язків першого заступника Голови ФПУ, а В.Саєнко – виконувача обов’язків заступника Голови ФПУ з наступним внесенням питання про їх обрання на засіданні Ради ФПУ.
Було також вирішено, згідно з пропозиціями керівників членських організацій та враховуючи той факт, що основні показники соціально-
Засідання Президії завершилось урочистою подією: Голова Федерації профспілок України
Інформаційно-