Архив "Главной страницы" - стр.5 - Запорожский обком ПМГУ

Запорожский обком ПМГУ
Официальный сайт
***** Профспілки - за єдину Україну, мир і злагоду в суспільстві, поліпшення добробуту людей! ***** Профсоюзы - за единую Украину, мир и согласие, улучшение благосотояния людей! ***** Запоріжжя - це Україна! ***** Запорожье - это Украина! *****
Title
Перейти к контенту

Архив "Главной страницы" - стр.5

Архив > Архив 2017-2016гг.
26 сентября 2016 г.


Юлія Лавреха «TaxLink, платформа податкових знань»
експерт
Державна фіскальна служба України в листі від 25.08.2016 р. №28602/7/99-99-15-02-01-17 «Щодо актуалізації реєстру неприбуткових установ та організацій» надала інформацію стосовно алгоритму дій для оновлення реєстру неприбуткових організацій та приведення у відповідність до вимог Податкового кодексу (далі –ПК) України.Нагадаємо, що з 01.01.2015 р. неприбуткові організації не є платниками податку на прибуток підприємств щодо всіх доходів за умови виконання низки вимог, у тому числі щодо змісту установчих документів. Згідно з перехідними положеннями, неприбуткові організації, внесені до Реєстру, не виключатимуться з Реєстру до 01.01.2017 р., проте з настанням цієї дати в установчих документах повинні міститися обов’язкові положення, передбачені п. 133.4 ст. 133 ПК України. Таким чином, 01.01.2017 р. контролюючі органи повинні будуть перевірити всі зареєстровані неприбуткові організації та виключити з реєстру ті з них, які не відповідають законодавчим вимогам. Виключення з реєстру означатиме, що така організація повинна буде сплачувати податок на прибуток на загальних умовах.



26 сентября 2016 г.

СЛЁТ ПРОФГРУППОРГОВ ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛАСТНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ПМГУ

В пятницу 23 сентября 2016 г. на территории детского оздоровительного центра "Чайка" ПАО "Днепроспецсталь" (Великий Луг) прошёл Слёт профгруппоргов Запорожской областной организации Профсоюза металлургов и горняков Украины.

Программой слёта были предусмотрены выступления: председателя Запорожского обкома ПМГУ Валерия Седова "О ситуации сложившейся на предприятиях ГМК области. О работе Запорожского обкома ПМГУ по защите интересов трудящихся ГМК области", первого заместителя председателя Центрального комитета профсоюза металлургов и горняков Украины Валерия Гавриленко "О социально-экономической ситуации в отрасли. О стратегии и тактике профсоюза металлургов и горняков Украины по защите  интересов трудящихся на современном этапе" и заместителя председателя Запорожского областного совета профсоюзов Игоря Скороходова "О ситуации и проблемах профсоюзного движения в области и в Украине. Основные направления деятельности Запорожского облсовпрофа в настоящее время".


26 сентября 2016 г.

Спільна праця – запорука стабільності

На виконання Угоди між Запорізькою обласною радою професійних спілок та відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області (далі – Відділення) 21 вересня 2016 року в приміщенні даного підрозділу відбулось засідання «круглого столу» на якому були розглянуті розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин на ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод» м.Запоріжжя щодо умов і охорони праці.

В даному заході прийняли участь начальник Відділення  С. Четвертак, головний спеціаліст Відділення М.Пель, головний правовий інспектор з питань праці Запорізької обласної організації профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України В.Щербак та наймані працівники даного підрозділу.


19 сентября 2016 г.


15 вересня 2016 року у Міжнародний день демократії в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ відбулася відкрита дискусія «Демократія одним кліком: рік електронних петицій в Україні».

У заході взяли участь посадовці Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Київської міської ради, НГО-активісти та представники Democracy Reporting International Ukraine (DRI) (організація зі створення демократії), фахівець правової та технічної інспекції ФПУ, ініціатори та автори петицій до Президента/ВРУ/Кабміну/Київміськради.


19 сентября 2016 г.
У визначений законодавством термін 15 вересня ц.р. Уряд подав до парламенту проект закону про Державний бюджет на 2017 рік. СПО профспілок та ФПУ завчасно направляли до міністерств і КМУ свої пропозиції до бюджету.
Масштаб профспілкових пропозицій для реалізації конституційного права громадян на гідне життя, виконання законодавчих актів у сфері оплати праці, які б базувались на об’єктивно встановленому розмірі мінімальної зарплати, потребують значних додаткових фінансових ресурсів. Мінфін оцінив, їх у 50% бюджету.
Цілком зрозуміло, що при опрацюванні проекту бюджету Уряд виходив із необхідності зведеного балансу Державного бюджету. Глава Уряду Володимир Гройсман на засіданні КМУ повідомив про прогноз економічного зростання на 2017 рік – 3% ВВП.

- Виходячи з темпів зростання економіки на наступний рік, профспілки наполягатимуть на збільшенні соціальних витрат у проекті Держбюджету, - зазначив у своєму коментарі Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. - Ми можемо говорити, що бюджет відповідає зобов’язанням по Генеральній угоді на 2016-2017 рр., зокрема стосовно випереджаючого зростання зарплат у порівнянні з інфляцією. Наступного року рівень інфляції прогнозується на рівні 8,1%, а зарплата і основні соціальні гарантії зростуть не менш ніж на 10%. Згідно з Генеральною угодою ми будемо щокварталу оцінювати стан виконання бюджету, темпи економічного зростання та за наявності відповідного зростання це буде створювати передумови для більшого підвищення рівня соціальних стандартів.

Першими кроками в цьому напрямку планується збільшення зарплат вчителів і лікарів.


19 сентября 2016 г.


Стороны социального диалога Запорожской области 14 сентября провели заседание круглого стола , в котором приняли участие народный депутат Украины Ванат П.М., заместитель председателя Запорожской облгосадминистрации Гугнин Е.А., председатель Запорожского областного совета профсоюзов Сластен В. М., члены областного социально-экономического Совета, представители ведущих высших учебных заведений области.

Открывая заседания круглого стола заместитель председателя Запорожской облгосадминистрации Эдуард Гугнин отметил, что процесс социального диалога - это поиск его участниками адекватных средств достижения социально-значимых целей на основе общей заинтересованности в положительном результате, а это работодатели, наемные работники через профсоюзы и местные власти. Главным инструментом для отработки сбалансированных решений, предотвращения общественных конфликтов, обеспечение социальной стабильности является областной трехсторонний социально-экономический совет. Децентрализация власти также требует совершенствования в ведении социального диалога в объединенных территориальных громадах.




16 сентября 2016 г.

УНИАН


Дані умови передбачають проведення пенсійної реформи, оптимізацію системи виплат субсидій компослуг та вироблення механізму підвищення тарифів на газ та опалення.

Для отримання ще одного траншу розміром 1,3 мільярда доларів від Міжнародного фонду за програмою EFF, Україна повинна провести непопулярну пенсійну реформу, оптимізувати систему виплат житлових субсидій та виробити механізм підвищення тарифів на газ та опалення.

Про це повідомляє Апостроф з посиланням на оновлену версію меморандуму про співпрацю з МВФ.

"Значна частина нових вимог МВФ пов'язана з пенсійною реформою. Фонд вважає за необхідне консолідувати пенсійне законодавство, яке сьогодні складається з двох десятків окремих документів", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Україні потрібно в грудні 2016 року прийняти закон, який би передбачав поступове підвищення пенсійного віку. У цьому законі також слід передбачити скорочення підстав для дострокового виходу на пенсію та посилення підстав для отримання мінімальної пенсії.




16 сентября 2016 г.

МВФ выдвинул Украине новые условия: опубликован текст меморандума о сотрудничестве

Для продолжения финансирования МВФ Украине придется поднять пенсионный возраст.

Украина рассчитывает до конца 2016 года получить еще один транш размером $1,3 млрд от Международного фонда по программе EFF. Однако для этого стране необходимо провести непопулярную пенсионную реформу, оптимизировать систему выплат жилищных субсидий и выработать механизм повышения тарифов на газ и отопление. Все эти условия содержатся в обновленной версии меморандума о сотрудничестве с МВФ.

Международный валютный фонд (МВФ) 14 сентября одобрил выделение Украине третьего транша кредита в $1 млрд в рамках программы расширенного финансирования (EFF), подписанной в 2015 году.


15 сентября 2016 г.


В Днепропетровске состоялось заседание президиума Центрального комитета ПМГУ. Особое внимание было уделено двум темам, которые в данный момент являются ключевыми в работе Профсоюза. В сентябре текущего года уже стартовала подготовка к заключению нового Отраслевого Соглашения. И в прежние годы путь от первых консультаций по созданию проекта ОС до его торжественного подписания был длительным и непростым. Сейчас, в силу новых сложных обстоятельств, профсоюзная сторона намерена сделать все возможное, чтобы этот документ стал надежной опорой в трудовых отношениях между работодателями и наемными работниками. Также президиум рассмотрел итоги выполнения действующего Отраслевого соглашения ГМК Украины, информацию о величине тарифной ставки работника 1 разряда с нормальными условиями труда за период с 2014 по 2015 гг. и 1 полугодие 2016г. (докладывала начальник отдела социально-экономической работы В.Талова).

Вторая актуальная тема: проведение переговоров рабочей группы по Спискам №1, №2. О том, как прошло совещание в Киеве 9 сентября, информировали главный технический инспектор труда ПМГУ В.Белик и заместитель председателя ЦК А.Рябко.

15 сентября 2016 г.


На оперативном совещании в ЦК ПМГУ главный технический инспектор труда Профсоюза В.Белик проинформировал о том, как проходило совещание Сторон правительства Украины, Профсоюза металлургов и горняков Украины, представителей работодателей предприятий ГМК по согласованию предложений Министерства социальной политики относительно оптимизации Списков №1 и №2.

На совещании активно выступали все представители предприятий. Следует отметить, что профсоюзные лидеры и представители собственников высказали единое мнение о том, что рабочие профессии должны быть восстановлены в Списках. Представители правительства - заместитель министра социальной политики Украины В.Иванкевич, заместитель директора Департамента заработной платы и условий труда Минсоцполитики С.Рябоконь -  предложили перенести дальнейшее обсуждение вопроса на ближайшие дни. Было заметно, что такой многочисленный состав делегации металлургов и горняков стал для них неожиданным, как неожиданной оказалась и солидарность профсоюзных лидеров и представителей собственников предприятий, а также острые выступления с четкой и принципиальной аргументацией в защиту людей труда.

На совещании позицию Профсоюза также изложил заместитель ЦК ПМГУ А.Рябко. После завершения совещания он отметил, что у представителей правительства отсутствовала аргументация. А на конкретные аргументы директоров по персоналу предприятий и профсоюзных лидеров, которые предоставили карты результатов аттестации рабочих мест по  профессиям, С.Рябоконь ответил: «Такие карты я могу и сам нарисовать». Увы, комментарии излишни...

В данный момент оформляется протокол совещания по Спискам №1 и №2. Профсоюз предлагает правительству принять решение об отсрочке действия постановления Кабмина №461 (24.06.2016г.) до марта 2017 года. И до этой даты провести все необходимые согласования. Профсоюз еще раз подтверждает свою позицию: нельзя поспешно, необоснованно, без согласования принимать нормативные документы в ущерб интересам человека труда!

15 сентября 2016 г.


14 вересня 2016 року Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року.
Документ визначає чіткі кроки щодо підвищення ефективності роботи Фонду по всіх напрямках. Зокрема, це стосується якості обслуговування громадян, вдосконалення управління фінансовими ресурсами Фонду, впровадження сучасних інформаційних технологій, скорочення адміністративних видатків, підвищення прозорості та відкритості у роботі органів Фонду.

Запропонована стратегія передбачає чіткий перелік індикаторів, які визначають конкретні результати її реалізації. Серед них – забезпечення обслуговування громадян незалежно від місця реєстрації. Крім того, вони матимуть можливість отримання пенсійних послуг не тільки на рівні районного центру, як це є зараз, а й на рівні громад, на базі агентських пунктів, зокрема банківських установ, поштових підприємств тощо. Загалом планується значно розширити мережу точок доступу до одержання пенсійних послуг, які будуть максимально наближені до місця проживання громадян. Передбачається значно скоротити час для надання таких послуг, в тому числі за рахунок сучасних інформаційних технологій. Так якщо зараз процес призначення пенсій триває до 10 днів, то незабаром він буде займати 15-20 хв. Запроваджується можливість отримання практично всіх послуг дистанційно, у тому числі через веб-портал Пенсійного фонду з використанням електронного цифрового підпису. Таким чином, подати заяву на призначення чи перерахунок пенсії можливо буде фактично не виходячи з дому. Оновлена версія порталу має запрацювати вже у жовтні цього року.

Сьогодні завершується впровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій, у якій замість існуючих громіздких архівів паперових пенсійних справ, розрізнених по приміщеннях місцевих управлінь Фонду буде створена єдина централізована база електронних пенсійних справ.

Довідково:
З 1 серпня 2016 року в усіх регіонах запроваджено централізовану систему призначення та виплати пенсії. З початку року заведено 70 тис. електронних пенсійних справ для нових пенсіонерів.
З метою удосконалення управління фінансами Пенсійного фонду планується створення єдиної автоматизованої системи управління та контролю за фінансами Пенсійного фонду, що дозволить проводити постійний моніторинг ефективності використання коштів Фонду. Завдяки цій системі розширюватимуться можливості використання персоніфікованих даних застрахованих осіб про сплату внесків до Пенсійного фонду. Зокрема, передбачається використання цих даних для виявлення ознак тіньової зайнятості та інформування громадян про їхні набуті пенсійні права, про стаж і заробіток.  

Довідково:
Чисельність місцевих управлінь Фонду з початку 2016 року скорочена на 158 одиниць. Кількість управлінських працівників скорочена на 4,6 тис, або на 14%.
Передбачається, що з початку 2017 року шляхом об’єднання буде скорочено ще 255 управлінь, проте кількість відділів обслуговування громадян та їх чисельність залишиться незмінною. Гранична чисельність працівників органів Фонду додатково має скоротитися на 2 000 осіб. При цьому скорочується керівний і адміністративний склад таких управлінь.

У свою чергу, запровадження новітніх інформаційних технологій і технічного переоснащення територіальних органів Пенсійного фонду приведе до оптимізації адміністративних видатків, які будуть рефінансовані на модернізацію системи.
14 сентября 2016 г.

Открытие спортивного зала

8 сентября 2016 года состоялось открытие спортивного зала ПАО «Украинский графит». Благодаря поддержке администрации предприятия в зале был произведен ремонт специалистами ремонтно-строительного цеха № 21. Приглашаем всех желающих работников предприятия приобщиться к здоровому образу жизни и посещать секции по мини-футболу, волейболу, шейпингу и настольному теннису.

6 сентября 2016 г.


Интерактивная карта, новости и форма для жалоб - в Запорожье презентовали новый портал, посвященный ЖКХ.



6 сентября 2016 г. запорожские журналисты презентовали новый проект PROконтролюй. На сайте каждый горожанин сможет узнать, какие работы планируется выполнить в его районе или дворе за деньги бюджета и если эти работы не сделаны или сделаны плохо, направить жалобу.

На данный момент на сайте есть несколько разделов – карта, на которую нанесены титульные списки ремонтов, генератор жалоб, а также актуальные новости на тему ЖКХ.



Один из авторов проекта Татьяна Гонченко отмечает, что ресурс был создан в первую очередь для того, чтобы научить запорожцев составлять жалобы и рассказать, кому им обращаться в случае возникновения аварийной ситуации:

– Мы создали проект не только для того, чтобы генерировать жалобы в автоматическом режиме, а чтобы научить запорожцев делать это самим. Проект не вечен и все делать для людей нет смысла. Надеемся, что в дальнейшем запорожцы смогут сами контролировать, куда тратятся бюджетные деньги и знать, в какую коммунальную службу отправлять жалобу.

И если раньше горожанам, чтобы узнать, будут ли проводиться какие-либо ремонтные работы, нужно было отправлять запрос в мэрию и ждать ответа 30 дней, то теперь они могут ввести свой адрес и найти информацию о грядущем ремонте за считанные минуты.
6 сентября 2016 г.



Відсьогодні в Федерації роботодавців України (ФРУ) нове керівництво. Воно було обрано на засіданні у вівторок більшістю голосів керівного органу об'єднання – Радою ФРУ, до складу якої входить 52 керівники галузевих і територіальних організацій бізнесу.

Очолив Федерацію роботодавців України – Дмитро Олійник, голова спостережної ради ВАТ «Ветропак Гостомельський склозавод» та президент Асоціації підприємств скляної промисловості. У 2010-2011 роках він вже очолював Федерацію роботодавців України, а з кінця 2011 року до сьогоднішнього дня був заступником Голови ФРУ з економічних питань.

Дмитро Олійник наголосив, що Федерація була та залишається найвпливовішим бізнес-об'єднанням, що відстоює інтереси національної економіки. - «Я щиро дякую Раді Федерації за довіру та покладену на мене високу відповідальність. Діяльність ФРУ, як і раніше, буде спрямована на покращення умов ведення бізнесу в Україні, залучення інвестицій в економіку та посилення позицій українських підприємств на глобальних ринках. Ми працюємо для того, аби голос українського бізнесу почули в Україні та у світі», - наголосив Дмитро Олійник.

Заступниками новообраного голови Федерації роботодавців України стали: Олег Боярин - Голова Наглядової ради ПрАТ «Єврокар», голова Федерації роботодавців автомобільної галузі, Володимир Цибульський - Генеральний директор АТ «СКФ Україна», голова Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців, Григорій Дашутін - почесний президент концерну NICMAS, голови Федерації роботодавців машинобудівної промисловості, Анатолій Гіршфельд - почесний президент ІГ «УПЕК», голова об'єднання організацій роботодавців Харківської області, Андрій Антонюк – голова Федерації роботодавців м. Києва, Євген Лапін – голова Сумського обласного об'єднання організацій роботодавців.

Голова та його заступники будуть продовжувати представляти та захищати національний бізнес на найвищому національному та міжнародних рівнях. Вони підтримують базові цінності Федерації – відкритість, незалежність та аполітичність, відповідальність, етичне ведення бізнесу та верховенство права.

Також було обрано новий склад Президії Ради ФРУ, яка здійснюватиме стратегічне керівництво діяльністю організації. До складу Президії увійшли 15 власників великих промислових підприємств та керівників галузевих об'єднань бізнесу ключових для України галузей економіки.

Федерація роботодавців України - найбільш впливове об'єднання українського бізнесу. Заснована у 2002 році, Федерація вже 14 років успішно представляє та захищає інтереси бізнесу як в Україні так і на міжнародному рівні. Сьогодні ФРУ об'єднує більше 80 галузевих і територіальних організацій роботодавців, що представляють найбільш вагомі сектори економіки України, серед яких: машинобудування, автомобілебудування, металургія, аерокосмічна і оборонна промисловість, АПК, хімічне виробництво, IT-сфера, медіа-галузь, ПЕК, медична та мікробіологічна промисловість, будівництво, транспортна сфера, легка та харчова промисловість, туризм, комунальні послуги, сфера послуг. ФРУ представляє інтереси близько 8500 підприємств, які у сукупності генерують 70% ВВП України і дають роботу понад 5 млн. людей.

6 сентября 2016 г.

Поклонимся великим тем годам

30 августа 2016 года ПАО «Укрграфит» принимал эстафету памяти «Поклонимся великим тем годам», которая посвящена 75-летию начала обороны Запорожья.

Предприятие посетила делегация ветеранов города Запорожья и пенсионеров нашего предприятия. Председатель городского совета ветеранов генерал-майор Короленко В.Д. призывал помнить тот подвиг, который совершили герои эвакуации и трудового фронта в годы Великой Отечественной войны.


2 сентября 2016 г.

Титаномагниевцы дружно отметили юбилей Независимости Украины

Работники и ветераны комбината вместе с представителями других предприятий, общественных организаций, руководителями области и города, военными, ветеранами АТО и волонтёрами приняли участие в шествии и митинге, посвящённом 25-й годовщине Независимости Украины. Всего в мероприятиях, организованных к этой знаменательной дате, приняли участие тысячи жителей Запорожья и гостей города.

Этот праздник объединил людей разных национальностей, возрастов и профессий. Сотрудники ЗТМК заблаговременно подготовились к нему, взяв с собой государственный флаг Украины и флаги комбината, пришли в национальной одежде. Некоторые девушки надели венки, украсив волосы цветами и пёстрыми лентами. В руках у многих были жёлтые и голубые шары, бумажные флажки. Титаномагниевцы приехали на мероприятие целыми семьями.

2 сентября 2016 г.

Звернення до членів Ради Федерації роботодавців України

Автор  Фірташ Дмитро, 01.09.2016




Шановні колеги,

Протягом останніх п'яти років я очолював Федерацію роботодавців України і зараз вирішив скласти із себе повноваження Голови Ради ФРУ.

За п'ять років роботи нам вдалося зробити дуже багато. Під егідою Федерації роботодавців у 2011 році нам вдалося консолідувати українські організації роботодавців. Це дозволило Федерації стати найвпливовішою бізнес-організацією в Україні та гідним соціальним партнером уряду та профспілок, піднявши соціальний діалог в Україні на новий рівень.

За час мого перебування на посаді Голови Ради Федерації ми, роботодавці, принципово відстоювали національні економічні інтереси України, боролись за інвестиції та робочі місця, незалежно від політичної кон'юнктури та зовнішніх обставин.

За безпосередньої участі та підтримки Федерації були прийняті Закони України «Про соціальний діалог в Україні», «Про організації роботодавців», запрацювала Національна тристороння соціально-економічна рада України.

У вересні 2013 року Федерація першою в Україні стала партнером найбільшої європейської бізнес-асоціації BusinessEurope. Весь цей час ми брали активну участь у роботі Міжнародної організації роботодавців та у конференціях Міжнародної організації праці. Нами були встановлені прямі партнерські відносини з організаціями роботодавців Великої Британії, Франції, Німеччини – загалом з 14-ма країнами ЄС та СНД, що дозволило створити ефективний майданчик для налагодження партнерських зв'язків між українським та міжнародним бізнесом.

Федерація роботодавців – єдина в Україні організація, яка виступила з ініціативами із перегляду правил членства України у Світовій організації торгівлі, а також перегляду економічної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у зв'язку з нерівними конкурентними умовами для українських виробників порівняно з європейськими та міжнародними компаніями. У результаті підписання нерівних умов для України у рамках Угоди з ЄС, катастрофічно впав вітчизняний експорт. Наші пропозиції щодо змін умов тарифного та нетарифного регулювання торгової політики з ЄС не втратили своєї актуальності і сьогодні.

Ми системно займаємося дерегуляцією діяльності бізнесу в Україні. Ми суттєво спростили умови роботи бізнесу, розробивши у 2012 році Національній реєстр контролюючих органів та їхніх наглядових функцій. Завдяки запущеному нами процесу інвентаризації контролерів вдалося значно скоротити кількість наглядових функцій і добитися мораторію на перевірки бізнесу. Ці та інші дії Федерації дозволили українським підприємствам зберегти 1,5 мільйона робочих місць.

З ініціативи і за безпосередньої участі Федерації був розроблений План модернізації України. Це перший у нашій країні системний, не декларативний документ, який пропонує реальні кроки для розвитку економіки та проведення необхідних інституціональних реформ у всіх сферах та залучення багатомільярдних інвестицій. Завдання Плану модернізації – відродження та сталий розвиток національної економіки, оскільки сильна економіка країни – це реальна гарантія нашої незалежності.

Я хочу подякувати всім членам Федерації, нашим соціальним та міжнародним партнерам за багаторічну співпрацю.

Прошу Раду Федерації роботодавців України найближчим часом згідно зі Статутом юридично закріпити моє рішення залишити посаду Голови Ради Федерації.

З повагою,
Дмитро Фірташ

1 сентября 2016 г.

З Днем знань!

Вітаємо батьків та усіх хто сьогодні веде до шкіл та інших навчальних закладів своїх дітей з початком нового навчального року! Бажаємо цілеспрямованості, старанності, прагнення до нових знань.


1 сентября 2016 г.





Рішення про поетапне підвищення тарифів - два рази в рік, аж до 2017 року - було прийнято ще навесні 2015 року.

З 1 вересня, відбудеться черговий етап підвищення тарифів на електроенергію для населення. Вартість електроенергії для побутових споживачів збільшилася на 5-30% в залежності від обсягу споживання в порівнянні з тарифами, що діяли з 1 березня.

Так, з 1 вересня тариф для першого блоку споживання (до 100 кВт-год на місяць) зросте на 25,3% - з 57% до 71,4 коп. за 1 кВт-год, для другого блоку (від 100 до 600 кВт-год на місяць) - на 30,3%, з 99 коп. до 129 коп. за 1 кВт-год, для третього блоку (понад 600 кВт-год на місяць) - на 5%, з 156 коп. до 163,8 коп. за 1 кВт-год (з ПДВ).

Для населення, яке проживає в сільській місцевості, діють такі ж рівні тарифів, але стеля першого блоку споживання для них збільшено до 150 кВт-год на місяць.

Нагадаємо, перший етап підвищення відбувся 1 квітня 2015 року, другий - 1 вересня того ж року. Нинішнє підвищення, з 1 березня 2016 року, є третім за рахунком. В цілому підвищення тарифів було заплановано в 5 етапів протягом двох років.

Наступне і останнє підвищення відбудеться з 1 березня 2017 року, в результаті чого вартість електроенергії по першому блоку складе 90коп./кВ-год, другого і третього – 168 коп./кВ-ч.

Таким чином, до квітня 2017 року тариф має зрости в 3,5 рази в порівнянні з рівнем на початок 2015 року: середньозважена вартість електроенергії для населення буде доведена до рівня собівартості – 122,83 коп./кВ-ч.

Нагадаємо, раніше DT.UA опублікувало таблицю розрахунків тарифів на гарячу воду, тепло та електроенергію. Виходячи з цих даних, в Україні тарифи значно завищені.

29 августа 2016 г.


23 серпня у приміщенні Клубу Кабінету міністрів України відбулась урочиста церемонія підписання Генеральної угоди на 2016-2017 роки, в якій взяли участь Керівник СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перший заступник голови СПО роботодавців Олексій Мирошниченко, міністр соціальної політики України Андрій Рева.

29 августа 2016 г.

Вечная слава защитникам Запорожья!

Председатель профкома комбината Людмила Логвинова, начальник отдела корпоративной социальной ответственности Сергей Ковалёв и ветераны ЗТМК около Дворца культуры ПАО «Запорожтрансформатор» приняли участие в митинге, посвящённом 75-летию начала обороны Запорожья от нацистских оккупантов.
Со словами глубокой благодарности к ветеранам обратились городской голова Владимир Буряк, заместитель председателя Запорожского областного совета Владислав Марченко, заместитель военного комиссара Запорожской области - полковник Юрий Трофименко, председатель Совета Запорожской городской организации ветеранов Украины Виктор Короленко.

17 августа 2016 г.

Первичка «Запорожстали» требует восстановления Списков №1 и №2

Председатель профсоюзного комитета ПАО «Запорожсталь» Л.Анисимов направил в адрес Премьер-министра Украины В.Гройсмана письмо, в котором выражает возмущение всего трудового коллектива металлургического комбината необоснованным сокращением Списков №1 и №2, игнорированием Правительством Украины обращений трудящихся и невыполнением П.Розенко, занимавшим в начале года должность Министра соцполитики, и Премьером В. Гройсманом данных обещаний.

Также в письме содержится требование вернуть в списки те профессии, которые были сокращены постановлением Кабинета Министров Украины № 461 от 24.06.2016 г., из-за чего право на льготную пенсию потеряли тысячи металлургов и горняков.

16 августа 2016 г.


15 серпня у ФПУ відбулась робоча нарада представників членських організацій ФПУ, уповноважених брати участь у роботі трьохсторонньої робочої групи з актуалізації списків 1,2 робіт, професій, посад і показників зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Метою зібрання було напрацювання позиції профспілок щодо необхідності внесення змін до урядової постанови № 461 від 24 червня 2016р., якою було виключено зі Списків №1 та № 2 робіт і професій осіб, зайнятих на роботах з важкими й шкідливими умовами праці. Через що їх було позбавлено права на пільгове пенсійне забезпечення.
Нараду провів заступник Голови ФПУ Олександр Шубін. У ній взяли участь фахівці Профспілок: авіабудівників, автотранспортників, атомної промисловості, АПК, вугільників, металургів, космічного машинобудування, Укрелектропрофспілки, ЖКГ, хімічних та нафтохімічних галузей та ін.

Під час обговорення було наголошено, що зазначена Постанова на етапі її розробки не пройшла належного громадського обговорення та погодження з профспілками, як стороною соціального діалогу.

З метою захисту працюючих, які зайняті на роботах з важкими й шкідливими для здоров’я умовами праці, зокрема їх права на пільгове пенсійне забезпечення, вирішено вже цього тижня підготувати позов ФПУ до судових інстанцій з вимогою скасування зазначеної Постанови. А також вирішено розробити зразок відповідної позовної заяви до суду, якою можуть скористатися члени профспілок у разі порушення їхніх прав у зв’язку із застосуванням зазначених змін у законодавстві.

Також наголошувалося на необхідності внесення змін до порядку проведення атестації робочих місць та участі профспілок у розробці відповідного документу.

Як ми повідомляли на Офіційному веб-порталі ФПУ, петицію з вимогою відновити попередню редакцію Списків №1 та №2, затверджену Кабінетом Міністрів 16.01.2003 №36, розміщено на сторінці Офіційного Інтернет-представництва Президента України.
Прес-центр ФПУ
5 августа 2016 г.

Необоснованная оптимизация льготных списков №1 и №2
Обратимся к Президенту Украины!

Обращаемся к профсоюзному активу и всем членам Профсоюза металлургов и горняков Украины.

В связи с публикацией в "Урядовому кур'єрі" (№144 от 3.08.2016 г.)  Постановления КМУ №461 от 24 июня 2016 г., которым фактически введена в действие новая редакция Списков №1 и №2, нарушающая права более 9 тысяч работников на льготое пенсионное обеспечение только по Запорожскому горно-металлургическому комплексу, необходимо принять самое активное участие в подписании петиции к Президенту Украины с требованием отмены принятого решения Кабмина.

На сегодняшний день зарегистрированы уже две петиции на сайте Президента Украины.  
Первая петиция от имени рабочего горно-металлургического комбината «АрселорМиттал Кривой Рог», Владимира Близнюка.
Вторая петиция от работника мартеновского цеха комбината "Запорожсталь" Максима Бабенко.

По сути обе петиции касаются одного требования - ОТМЕНЫ Постановления КМУ от 24.06.2016г. №461 об утверждении списков производств, работ, профессий, должностей и показателей, занятость которых дает право на пенсию по возрасту на льготных условиях и возвращения к предыдущей редакции документа.

               

Уважаемые коллеги, профсоюзные активисты и штатные работники ПМГУ!

Нас много. По состоянию на июль 2016 года В Запорожской областной организации ПМГУ 212 председателей цеховых комитетов, 1277 профгруппоргов, 58 освобождённых и штатных работников. Всего актива - 4260 человек. Для рассмотрения каждой петиции Президентом Украины по сути  необходимо 25 тыс. подписей.

Где бы вы не находились - в отпуске или нет, в городе Запорожье или в другом месте, найдите возможность проголосовать за наши требования. Привлеките к подписанию петиции членов своей семьи!

Подпишите обе петиции!

Проявите солидарность действием!

Примите активное участие в подписании петиций!
4 августа 2016 г.


Отстоим Списки №1 и №2. Петиция Президенту

На заседании Кабинета Министров Украины 24.06.2016г. была одобрена новая редакция постановления Кабинета Министров Украины «Об утверждении списков производств, работ, профессий, должностей и показателей, занятость в которых дает право на пенсию по возрасту на льготных условиях». Президиум ФПУ, отраслевые профсоюзы информировали работников и всю общественность о том, что проект постановления не был согласован с СПО профсоюзов. На встрече с Премьер-министром 6 июля, во время профсоюзного Марша протеста, о поспешной оптимизации Списков сказал представитель ПМГУ, работник ПАО «Запорожсталь».

На август 2016г. запланированы консультативные встречи по этому вопросу при участии профсоюзов Украины. Для практического подтверждения важности данного вопроса для работников промышленной сферы рабочий горно-металлургического комбината «Арселормиттал Кривой Рог» Владимир Близнюк подал петицию Президенту Украины такого содержания:

«Пане Президенте!

Працівників, що працюють в шкідливих і важких умовах праці позбавили права на достроковий вихід на пенсію на пільгових умовах. Кабінет Міністрів України своєю постановою № 461 від 24 червня 2016р. необґрунтовано виключив зі Списків №1 та № 2 ряд робіт і професій. Робітничі професії на гірничо-металургійних підприємствах і так не користуються популярністю, тим більше у молоді, а тепер нас ще й пенсійної пільги позбавили.
Вимагаю відновити попередню редакцію Списків №1 та №2, затверджену Кабінетом Міністрів 16.01.2003 №36».

Каждый из нас должен отдать свой голос для восстановления справедливости!

Петиция размещена под номером №22/027417-еп.
Этот номер необходимо указывать во время голосования. При голосовании за другой номер ваш голос будет потерян.

4 августа 2016 г.

Запорожский обком ПМГУ против необоснованной оптимизации Списков №1 и №2

Президиум Запорожского обкома ПМГУ на своем заседании 2.06.2016 г. обсудил принятое Кабмином Украины постановление «Об утверждении списков производств, работ, профессий, должностей и показателей, занятость в которых дает право на пенсию по возрасту на льготных условиях» (№461 от 24.06.2016г.).

Необоснованная, поспешная подготовка изменений к Спискам №1 и №2 без учета специфики работы предприятий ГМК и имеющихся результатов аттестации рабочих мест по условиям труда соответствующих профессий, должностей, которые исключены из Списков, привела к нарушению законных прав работников отрасли на льготное пенсионное обеспечение. Только в Запорожской областной организации ПМГУ нарушены права 9249 членов профсоюза.

3 августа 2016 г.




По такому принципу строит свою работу Запорожская областная организация профсоюза металлургов и горняков Украины. Подробнее рассказывает заместитель председателя областного комитета Юрий Шапчиц.

Работа  на  положительный  результат

– Наша областная организация по численности одна из самых крупных в регионе – около 37 тысяч членов профсоюза работающих, – уточняет Юрий Валери­евич. – А если прибавить студентов и уважаемых ветеранов, получится порядка 60 тысяч. Они входят в состав 23 первичных организаций. Восемь из них представляют крупнейшие предприятия региона: ПАО «Запорожсталь», «Запорожкокс», «Запорожогнеупор», «Днепроспецсталь», «Украинский графит», Запорожский железорудный и титано-магниевый комбинаты, ферросплавный завод. На сегодняшний день горно-металлургический комплекс Запорожской области – это, по сути, фундамент металлургии страны, учитывая, что в Донбассе идет война и предприятия этого региона работают далеко не на полную мощность или вовсе стоят.

29 июля 2016 г.

Умеем работать в команде и отдыхать!

На прошлых выходных администрация, профком, спортивный клуб комбината совместно с клубом экстремальных видов спорта «Горизонт» в рамках XVI Спартакиады ЗТМК организовал на острове Хортица туристический слёт работников нашего предприятия. Проведение турслётов среди титаномагниевцев уже стало доброй традицией. Это прекрасная возможность не только показать свои способности на спортивной полосе, но и побывать на природе всем коллективом, спеть песни у костра, принять участие в увлекательных конкурсах. Но, наверное, и это не самое главное. Важно, что в ходе таких мероприятий укрепляются взаимоотношения среди коллег и семейные ценности, завязываются новые знакомства, раскрываются новые таланты.

26 июля 2016 г.





Перечень специальностей сократили

Кабинет министров утвердил перечень профессий, которые дают право на выход на пенсию на льготных условиях. Согласно постановлению №461 от 24 июня, Кабмин утвердил новую редакцию списков производств, работ, профессий, занятость в которых дает право на пенсию по возрасту на льготных условиях.

В перечень входят профессии с особо вредными и сложными условиями труда, а также профессии с вредными и сложными условиями труда в сферах:

горной деятельности, подготовки руд, металлургии и обработки металла;
производства кислот и щелочей;
химического производства, производства взрывчатых веществ;
производства и ремонта электрического оборудования;
производства стекла, керамики, синтетических волокон, бумаги;
полиграфии;
железнодорожного транспорта;
работы с радиоактивными веществами.

"Постановление будет способствовать обоснованному определению права работников, занятых на работах с вредными и тяжелыми условиями труда, на пенсию по возрасту на льготных условиях, что в свою очередь позволит оптимизировать расходы на льготное пенсионное обеспечение соответствующей категории граждан", – пояснили в Кабмине.

Напомним, Кабинет министров Украины принял решение сократить перечень специальностей и должностей, работники которых имеют право выходить на пенсию по льготным условиям. Ранее больше миллиона украинцев имели право выходить на "заслуженный отдых" до пенсионного возраста.

Представители профсоюзов уже заявили о том, что подадут в суд с требованием вернуть льготные условия выхода на пенсию.

Ознакомиться с текстом постановления и новой редакцией списков можно здесь.
25 июля 2016 г.




Міністерство соціальної політики України відповідно до статті 5 Закону України „Про прожитковий мінімум” повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах червня 2016 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2 683 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2 900 грн), для дітей віком до 6 років – 2 644 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 3 177 грн, для працездатних осіб – 2 767 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 3 141 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2 262 гривні.

Фактичний розмір прожиткового мінімуму застосовується для спостереження за динамікою рівня життя в Україні.
25 июля 2016 г.


Відповідь Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на звернення і Заяву ФПУ у зв'язку з підвищенням ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Комітетом розглянуто розроблений ФПУ законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці.

Прес-центр ФПУ
25 июля 2016 г.

Заседание СПО: человеку труда - активную и эффективную защиту профсоюзов

Актуальные вопросы развития социального диалога, повышения качества и эффективности социально-экономической защиты трудящихся обсудили 21 июля участники заседания Совместного представительского органа репрезентативных всеукраинских объединений профсоюзов на национальном уровне. Вел заседание председатель СПО объединений профсоюзов, председатель ФПУ Г.Осовой. В мероприятии приняли участие руководители репрезентативных всеукраинских объединений профсоюзов на национальном уровне - Конфедерации свободных профсоюзов Украины М.Волынец, Объединения всеукраинских профсоюзов и объединений «Единство» А.Онищук, заместители председателя ФПУ В.Саенко, А.Шубин. Активное участие в совещании принял заместитель председателя ЦК ПМГУ А.Рябко.

25 июля 2016 г.


Інформуємо про внесення на розгляд Верховної Ради України двох законопроектів, розроблених на основі профспілкового проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці», схваленого Президією ФПУ 08.06.2016 та направленого всім парламентським фракціям.

Так, 06 липня 2016 року після профспілкової акції протесту народним депутатом України Вілкулом О.Ю. за № 4900 зареєстровано у Верховній Раді України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збільшення мінімальної заробітної плати на рівень, який відповідає фактичному прожитковому мінімуму для працездатних осіб» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59552 ), а 13 липня 2016 року народними депутатами України Капліним С.М. та Сугоняком О.Л. внесений до парламенту за реєстр. № 4900-1 проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59708 ).

Зазначеними законопроектами передбачається, зокрема підвищення розміру мінімальної заробітної плати до рівня фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, запровадження галузевих підвищувальних коефіцієнтів до заробітної плати в небюджетній сфері та ін.

Прийняття законопроектів сприятиме реалізації державної політики щодо підтримання платоспроможності українського працівника в умовах зростання цін і тарифів та забезпеченню конституційного права громадян на достатній рівень життя для себе та своєї сім’ї .

Департамент захисту соціально-економічних прав
25 июля 2016 г.

В честь профессионального праздника

Титаномагниевцы чествовали своих передовиков

В актовом зале Дома общественных организаций ЗТМК состоялось торжественное мероприятие, посвященное Дню металлурга и горняка Украины. Работников комбината пришли поздравить почетные гости - председатель Запорожского облсовета Григорий Самардак, управляющий делами исполкома Запорожского городского совета Роман Омельянович, председатель районной администрации Запорожского городского Совета по Заводскому району Андрей Баев, заместитель председателя Запорожского обкома профсоюза металлургов и горняков Юрий Шапчиц, советник председателя Запорожской областной федерации работодателей Украины Станислав Остапенко.

22 июля 2016 г.

Новости ЗТМК

1956 год: ЕСТЬ ПЕРВЫЙ БЛОК ГУБЧАТОГО ТИТАНА!

29 июня наступил юбилейный, 60-й день рождения запорожского титана.

В 1956 году Днепровский титано-магниевый завод впервые в СССР начал промышленное производство этого металла. Решение о производстве титановой губки на базе Днепровского магниевого завода было принято в марте 1954 года. В 1955 году развернулось строительство производственных цехов. А 29 июня 1956 года страна получает первый отечественный промышленный титан.


18 июля 2016 г.



Запорожский металлург - звучит престижно

О том что такое металлург в системе социально-экономических отношений беседа корреспондента газеты "Запорізька Січ" Владимира Герасина с председателем Запорожского областного комитета профсоюза металлургов и горняков Украины Валерием Седовым.



Более подробно в печатном номере №125-127 (6083 - 6085) от 14 июля 2016 г.


Дорогие друзья,
работники и ветераны предприятий и организаций ГМК Украины!

Центральный комитет и Запорожский обком ПМГУ от всей души поздравляют Вас
с профессиональным праздником - Днём металлурга и горняка Украины!

В этот день мы обращаемся к Вам со словами благодарности и признательности не только за ваш добросовестный труд и высокий профессионализм, но и за приверженность профсоюзной позиции, готовность отстаивать свои трудовые права и интересы.

Сегодня, в непростой ситуации, сложившейся в национальной экономике, металлурги и горняки с честью и достоинством выполняют свою трудную и очень важную работу. Благодаря Вашему ежедневному труду горно-металлургический комплекс остается экономическим фундаментом государства, основой его промышленного потенциала. Накопленный бесценный опыт и высокий профессионализм позволяет Вам выполнять самые сложные задания, добиваться высоких результатов, поддерживать авторитет Украины на международном рынке металла.

Отдавая стране свой труд, умения, знания, каждый труженик имеет законное право на достойный уровень заработной платы и социальную справедливость. Но, как показывает жизнь, за это право мы должны бороться, сплотив профсоюзные ряды. Только объединив усилия всех членов профсоюза, мы сможем противостоять попыткам переложить проблемы кризисного периода на плечи трудящихся и ветеранов.

Уверен, благодаря настойчивости, упорному характеру и твердости духа  металлургов и горняков, их голос будет услышан!

Желаем Вам, уважаемые коллеги, крепкого здоровья, счастья,
уверенности в своих силах и настойчивости в достижении поставленных целей!
Мира, добра и благополучия вам и вашим семьям!

С уважением, председатель ЦК ПМГУ
Сергей Комышев
председатель Запорожского обкома ПМГУ
Валерий Седов
14 июля 2016 г.

Металлургам и горнякам Украины посвящается



Во  Дворце Культуры "Днепроспецсталь" сегодня 14 июля 2016 г. состолось торжественное собрание посвящённое профессиональному празднику Дню металлургов и горняков Украины. Представители коллективов горнометаллургического комплекса Запорожской области услышали в свой адрес поздравления и самые тёплые слова пожеланий от первых лиц руководства области, города, глав райадминстраций промышленных районов Запорожья и конечно от Центрального комитета, областного комитета Профсоюза металлургов и горняков Укаины, Запорожского областного совета профсоюзов. На торжественном собрании вручены грамоты, знаки и цветы. Программа мероприятия включала в себя прекрасные концертные номера.





13 июля 2016 г.



До Дня металурга

Валерій Сєдов: «Тільки нерозумні роботодавці бачать у нас ворогів»
стаття у номері 27 (23711) від 14 липня 2016 року

Валерій Сєдов після закінчення факультету промислового транспорту Запорізького машинобудівного інституту працював на заводі «Дніпроспецсталь». Там же на громадських засадах почав кар'єру профспілкового діяча. Із листопада 2012 року - голова Запорізького обласного комітету Профспілки металургів і гірників України.



- Коли інженер перетворюється на профспілкового лідера, громадська діяльність перемагає виробничу?
- Виходить, що так. Працюючи на «Дніпроспецсталі», я був членом цехового комітету, очолював комісію із заробітної плати профкому підприємства. Потім запросили працювати в ПМГУ начальником відділу соціально-трудового захисту та правових відносин. Мені важко особисто оцінювати свої лідерські якості, але 2009 року мене обрали заступником, а 2012-го - головою обкому ПМГУ.

- Профспілка представлена на всіх профільних підприємствах області?
- Ні. Є в області підприємства, де немає наших первинних організацій. Це залежить тільки від ініціативи працівників. Для створення профспілкового осередку на підприємстві досить трьох чоловік. Ми, звичайно, займаємося мотивацією, залученням до наших лав працівників галузі, але право вибору залишається за людьми. Наша профспілка відкрита не тільки для металургів і гірників, будь-який робітник на будь-якому підприємстві може створити первинку.

- За рахунок яких коштів існує комітет?
- Профспілкові внески. Тільки внески. Вони складають один відсоток від зарплати. Окремо, відповідно до Закону про профспілки, наші первинним організаціям відшкодовують 0,3% від фонду оплати праці підприємства - на оздоровчі, культурно-масові, спортивні заходи.

- Де ці кошти накопичуються? У профспілкового осередку є свій рахунок у банку?
- Так, профспілковий осередок - юридична особа.

- А буває цільова грошова допомога від великого бізнесу?
- Таких випадків, щоб бізнес за власною ініціативою дав грошей профспілці, я не пригадаю. Як правило, на цю тему з адміністрацією підприємства ведуть перемовини наші первинки. Але ми, якщо можна так висловитися, про додаткове фінансування домовилися один раз і на тривалу перспективу: якщо закон передбачає 0,3% від фонду зарплати на профспілкову діяльність, то, згідно з нашою галузевою угодою, ця частка становить 0,5%. Це мінімум. На великих підприємствах є й два, й три, й чотири відсотки. Ці гроші йдуть, насамперед, на оздоровлення працівників та членів їх сімей.

- Зараз підприємства позбавляються від соціальних об'єктів - дитсадків, дитячих таборів, профілакторіїв...
- Були і є в нас побоювання, що працівники залишаться без соціалки. Так, позбавляються. Хтось зовсім продає. Хтось, усе ж, залишає, створюючи з таких об'єктів дочірні підприємства. Наприклад, «Запоріжсталь», створила таке дочірнє підприємство «Соціальні ініціативи Запоріжжя», у віданні якого - профілакторій, палац культури, спорткомплекс, база відпочинку, дитячий оздоровчий табір «Супутник» (єдиний діючий на Великому Лугу). Ми вплинути на такі рішення власників не можемо. Можемо лише шукати альтернативу - укладаємо угоди з базами відпочинку та профілакторіями, і смію запевнити, принаймні рівень літнього відпочинку та оздоровлення наших працівників нижче не став.

- Ви згадали «Супутник», а що з дніпроспецсталівською «Чайкою»?
- На мою думку, проблема табору в тому, що там немає нормальних дитячих спальних корпусів. Ті, що є, побудовані ще в 1946 році. Як можна в них селити дітей, якщо ми турбуємося про їхнє здоров'я? Але це не означає, що діти заводчан перестали влітку відпочивати. Відпочивають в інших установах... Узагалі, профспілки виходять зі старої радянської ролі давача матеріальної допомоги та розподільника путівок і набуває своєї нормальної функції: це, найперше, відстоювання інтересів найманих працівників - робочі місця, зайнятість, зарплата, охорона праці. Аж до акцій протесту, наприклад, - марш протесту 6 липня проти підвищення комунальних тарифів, який ми недавно організували в Києві.

- Тобто, народ має право на повстання?
- Думаю, так, якщо він бачить, що в країні хтось узурпує владу. Я вважаю наш Майдан історичною подією. Шкода, він не виправдав наших надій і сподівань. Із різних причин. Може, у нас ще все попереду... А поки ми виходимо на мітинги. Можна говорити, що таке різке підвищення тарифів - явище об'єктивне, що ми прийшли до європейських норм, але, почекайте, давайте спочатку прийдемо до європейських норм за іншими показниками - щодо зарплати, рівня послуг. 43,3 відсотка - індекс інфляції за 2015 рік. Зростання зарплати, навіть у металургів, після того, як, на мою думку, ми вдало провели переговори по колдоговорам, склав від 20 до 33%. Тобто, реальна зарплата за минулий рік зменшилася вдвічі. Працівник платить податки, щоб держава належним чином утримувала всю соціальну інфраструктуру, щоб працівнику було комфортно в побуті, а у відповідь отримує дворазове підвищення тарифів. Прем'єр-міністр, віце-прем'єр, міністр соцполітики кажуть: «Я даю субсидії». Не дають. Це не вони дають, а люди - зі своїх податків.

- У металургів зарплата значно вище, ніж в інших галузях.
- Я вважаю це справедливо, враховуючи умови праці, складність праці. Це праця, як кажуть, до сьомого поту. А раз до сьомого поту, то повинно бути й відновлення робочих сил. Тому існують доплати за інтенсивність праці,  шкідливість, вечірні та нічні зміни, щоб людина могла відновитися: калорійно харчуватися, якісно лікуватися. А не для того, щоб забезпечувати когось субсидіями. Я розумію об'єктивні причини: агресія, війна, на деяких напрямках зруйнувалася логістика - транспортна, поставок і збуту... Але, знаєте, тут на своєму місці опинилися менеджери, яких усі звикли дорікати за високі зарплати. Саме вони в короткий термін налагодили логістику, й наші металургійні підприємства не зменшили виробництво, не зупинилися, а продовжують працювати, і навіть, як показує статистика, нехай потроху, але нарощувати прибуток. Лідери в галузі, звичайно, - «Запоріжсталь», «Коксохім», «Вогнетрив», Дніпрорудненський ГЗК. «Вогнетрив», до речі, лідер зі зростання зарплати - 33%. Феросплавний - не повернувся до докризового рівня (2007), але працює стабільно. Зараз реанімують Запорізький алюмінієвий комбінат. Він, звичайно, не поверне повний обсяг виробництва, але алюмінієву катанку буде випускати, а це - нові робочі місця. На мій погляд, це навіть прорив - повернути наш алюмінієвий до життя.

- Нові робочі місця - добре, а як бути зі старими: модернізація, автоматизація виробництва призводить до їх скорочення. Яка доля тих, хто підпадає під скорочення?
- Так, і модернізація, й автоматизація, а десь узагалі згортається виробництво. Я можу оцінювати навіть за кількістю членів нашої профспілки. Двадцять років тому було більше 50 тисяч, зараз 37 тисяч чоловік. Якщо металургійний комплекс встане, а він буде модернізуватися, навіть не знижуючи рівня виробництва, йому треба шукати заміну. Вихід я бачу в розвитку середнього бізнесу. Не малого, а саме середнього. Я якось був у Туреччині, їхав по дорозі Стамбул - Анкара. Дорога - це інфраструктура. Там уздовж траси модулі - великовузлове складання провідних світових автомобільних брендів, переробки сільгосппродукції, трикотажні фабрики. А подивіться у нас на трасу Харків - Сімферополь - моторошні посадки уздовж дороги й більше нічого. Звичайно, така зміна структури економіки вимагає великих інвестицій, а до нас інвестори боялися йти через повальну корупцію, а тут ще й війна. Великі ризики. Але й великі перспективи: у нас що мало сільгосппродукції для переробки?

- Ви якось відстежуєте долю людей, що потрапляють під скорочення?
- Звичайно. Ми навіть страхуємо на цей випадок. У нас у колдоговорах записано, що людина, яка потрапляє під скорочення, має протягом двох місяців один вільний, але оплачуваний день на тиждень для пошуку роботи. Виплачуємо певні допомоги.

- До вас звертаються кандидати перед виборами із проханням за винагороду підтримати їх у виборчому процесі? Наприклад, «Профспілки - за Хоменка!»? Мережа чималенька - 37 тисяч голосів.
- 37 тисяч. А ще члени сімей... Ні, не звертаються. Я розумію, про що ви кажете. Нас навіть намагалися ловити на останньому мітингу в Києві – ось зараз хтось буде розплачуватись із учасниками. Варіант із «тітушками» - не наш. Повторюся: просто профспілки почали займатися своєю прямою справою - боротьбою за права працівників, а не тільки роздачею путівок. Щодо виборів, то наш майданчик відкритий для будь-якого кандидата: приходь, агітуй, переконуй. Ось ви зараз посміхнетесь, але на останніх місцевих виборах організувати зустріч із нашою профспілкою до нас звернувся лише Володимир Буряк. Зібралися в актовому залі. Звернувся б хтось інший - так само б зібралися. Але ніхто не звернувся.

- Правову допомогу в індивідуальному порядку надаєте?
- Звичайно. У нас є індивідуальний захист членів профспілки. Робоче місце головного технічного інспектора праці - в профкомі «Запоріжсталі» (просто ближче до заводів), це - Олександр Дорошенко, телефон 218-33-93. Головний правовий інспектор - Віктор Щербак, телефон 233-15-52. До всього - наш сайт (zp-ok-pmgu.com) із функцією зворотного зв'язку. Працюємо по кожному випадку. Ось недавно з п'ятьох працівників утримали з кожного середню зарплату за псування устаткування. Ми втрутилися - в устаткуванні виявили заводський брак, а робітники не винні. Гроші їм повернули.

- Коли ви втручаєтесь у діяльність адміністрації, вас, напевно, на підприємствах зустрічають як ворогів?
- Рідко, але буває. Я вважаю, що нерозумні керівники зустрічають нас як ворогів.

- А розумні?
- А всіх інших я хочу привітати з професійним святом. Ми прожили складний рік - як загалом у країні, так і металургійний. Наш рік - від Дня металургів до Дня металургів. І я хочу від щирого серця побажати металургам здоров'я і більше радощів!

Підготував Микола Михайлов
"Запорізька правда"
газета Запорізької обласної ради

13 июля 2016 г.

Пресс-конференция на телеканале МТМ

Запорожские журналисты услышали из первых уст о целях проведённой акции протеста профсоюзов Украины состоявшейся 6 июля 2016 г. в г. Киеве.
Участники пресс-конференции:
- председатель Запорожского областного совета профсоюзов Виктор Сластён;
- заместитель председателя профкома первичной профсоюзной организации завода "Днепроспецсталь" Игорь Аскольдов;
- член профкома, медсестра областной клинической больницы Ольга Панченко.
13 июля 2016 г.



Как сообщает сайт телеканала МТМ (Запорожье) 17 июля 2016 года город Днепрорудное Васильевского района будет отмечать 55-ю годовщину со дня своего основания. По случаю этого события город-труженик первым из городов Запорожской области получит Орден «За заслуги перед Запорожским краем» I степени. Высокой награды город Днепрорудное удостоен за весомый вклад в социально-экономическое развитие Васильевского района Запорожской области и по случаю 55-летия со дня основания, сообщает пресс-служба облсовета.

Предполагается, что Орден вручит председатель Запорожского областного совета Григорий Самарадак во время торжеств «В свете мира и добра — цвети мой горняцкий город», который начнется в пятницу, 15 июля, в 19:00 на площади Дворца культуры «Горняк».
13 июля 2016 г.


Сюжет телеканала МТМ (Запорожье) от 7 июля 2016 г. посвящённый перспективам запуска производства катанки на Запорожском алюминиевом комбинате.
13 июля 2016 г.


На виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 6.06.2016 р. № 9529/0/2-16 Мінсоцполітики спільно з Мінрегіоном та Міненерговугілля розглянуло резолюцію IVпленуму Запорізького обласного комітету профспілки металургів і гірників України та надає інформацію про результати її розгляду.

Лист підписаний Заступником Міністра - керівника апарату В. Іванкевічем

13 июля 2016 г.

Вышел очередной номер "Вестника профсоюза".
Материалы посвящены праздничной тематике - Дню металлурга и горняка Украины.

Доменщики – талантливы во всем
Доменный цех – один из основных в производственной цепочке комбината. Здесь трудятся сильные, уверенные в себе люди, которые в совершенстве владеют профессиональными секретами выплавки чугуна и от которых зависит ритмичная работа всего предприятия.
Среди доменщиков много людей, которые имеют множество различных увлечений и талантов, активно участвуют в общественной жизни цеха. Именно об этом корреспондент «Вестника профсоюза» беседует с председателем цехового комитета профсоюза Еленой Скнарь.

Подведены итоги второго тура смотра-конкурса на лучший профсоюзный стенд, который посвящен Дню металлурга, основное внимание было уделено небольшим профсоюзным организациям. Профсоюзные стенды основных и больших цехов рассматривались в отдельном порядке, потому как все они были оформлены на высоком уровне.

«Вестник профсоюза» – лучшее профсоюзное издание ПМГУ
По итогам смотра-конкурса на лучшее освещение в СМИ деятельности профсоюза металлургов и горняков, который проходил под девизом «Информация. Знание. Действие» информационный бюллетень профкома ПАО «Запорожсталь» был признан лучшим профсоюзным изданием отрасли, а коллектив во главе с главным редактором Александром Чехариным получил Диплом, специальный приз и денежную премию.

9 июля 2016 г.


Уряд готує пакет законопроектів щодо суттєвого реформування системи оплати праці, які дозволять підвищити соціальні стандарти і покращити матеріальне становище українців. У вересні вони разом із проектом Державного бюджету на 2017 рік будуть подані до Верховної Ради України.

Про це за результатами зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із представниками Федерації професійних спілок України, повідомив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Мова йде перш за все про підвищення мінімальної зарплатні й детінізації фонду заробітної плати.

9 июля 2016 г.




Шостого липня 2016 року відбувся Всеукраїнський марш протесту профспілкових діячів та рядових представників різних професій біля Кабінету Міністрів і Верховної Ради України. Свої виступи мітингуючі пов’язують з підвищенням ціни на газ та комунальних тарифів, вимагаючи і підвищення заробітних плат. Свої пропозиції з цих питань вони  під час зустрічі вручили Прем'єр–міністру України Володимиру Гройсману. Також певні вимоги учасники акції передали Міністру соціальної політики Андрію Реві.

На брифінгу  Міністр соціальної політики заявив, що Уряд готує низку законопроектів щодо детінізації заробітної плати для підняття соцстандартів.

„Вимоги профспілок про те, що тарифи на послуги житлово-комунального господарства - і особливо ціна на газ - в Україні мають формуватися прозоро і що необхідно підвищувати соціальні стандарти, є абсолютно справедливими, - Мінсоцполітики їх підтримує”, - заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева після перемовин з представниками профспілкових об’єднань та організацій.

Він поінформував, що 5 липня Прем’єр-міністр України мав зустріч з керівниками парламентських фракцій, де було домовлено про створення робочої групи з вивчення правильності формування тарифів.

„Але незалежно від того, до яких висновків дійде ця група, ми паралельно працюватимемо над підвищенням соціальних стандартів. Адже всі розуміють, що сьогодні прожити на мінімальну пенсію чи мінімальну зарплату дуже складно. Тут наші позиції із профспілками повністю співпадають. Сподіваюся, вони знайдуть відображення у Генеральній угоді, що її  незабаром збираємося підписати, - наголосив Міністр. - Те, що люди виходять на мітинги й протести, – це нормально, але ми повинні в процесі соціального діалогу шукати точки дотику, конструктивні, компромісні рішення, що будуть іти на користь нашим людям. Зрозуміло, що саме підвищення тарифів стало лакмусовим папірцем, який показав - у нашій країні майже 9 з 15 мільйонів домогосподарств не можуть самостійно платити за нові тарифи - це вирок соціальній політиці, яка раніше проводилася в нашій країні. Наразі ми маємо доручення Прем'єр-міністра доопрацювати Генеральну угоду з урахуванням вимог профспілок. Мова йде про ряд законопроектів щодо реформування заробітної плати, що дозволять людям отримати реальні гроші".

За словами Андрія Реви, 40% ВВП - це 200 мільярдів гривень - у тіні. Тому Уряд і приділяє таку пильну увагу детінізації економіки.

„Законодавчі ініціативі будуть внесені в Парламент у вересні, що дозволить нам отримати додаткові кошти для підвищення соціальних стандартів", - повідомив Андрій Рева.

Як відомо, напередодні маршу протесту, 4 липня, в Мінсоцполітики було завершено тристоронній переговорний процес Міністерства соціальної політики з  профспілками й роботодавцями, де й погоджено останні зауваження з боку профспілок. Після врегулювання  всіх розбіжностей між Сторонами роботодавців та профспілок текст проекту нової Угоди  власне вже готовий до парафування. І після того, як його остаточно  погодять всі Сторони, протягом тижня текст Угоди буде винесено на підписання. Угода встановлює гарантії соціального захисту в умовах підвищених тарифів, забезпечує покращення соціально-економічного стану трудящих, котрі працюють як у бюджетній, так і в не бюджетній сферах.
9 июля 2016 г.




Робота з підписання нової  Генеральної угоди, що розпочалася ще за попереднього Уряду, тривала декілька років.

Востаннє Генеральна угода підписуваласьу 2011 році.  Вона відображала зовсім інші соціально – економічні реалії. Кількарічний переговорний процес щодо нової Генеральної угоди  проходив не просто.

Слід зазначити, що підписання Генеральної угоди із профспілками є одним  із пріоритетів Операційного плану Уряду на 2016.  Наразі завершено тристоронній переговорний процес Міністерства соцальної політики з  профспілками й роботодавцями.   Останні зауваження з боку профспілок були погоджені 4 липня нинішнього року.

Учасниками консультацій на підставі зроблених фахівцями Мінфіну і Мінсоцполітики розрахунків обговорено  варіанти підвищення мінімальної заробітної плати та скорочення грошового розриву між розміром посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду єдиної тарифної сітки і мінімальною заробітною платою.

За результатами обговорення зазначених питань вдалося досягти домовленостей щодо редакції останнього положення проекту нової Угоди, стосовно змісту якого залишалися розбіжності у позиціях Сторін органів виконавчої влади та профспілок.

Після врегулювання розбіжностей між Сторонами роботодавців та профспілок щодо змісту інших положень, що також стосуються питання оплати праці, текст проекту нової Угоди  наразі   готовий до парафування. І після того, як його остаточно  погодять всі Сторони, протягом тижня текст Угоди буде винесено на підписання. Угода встановлює гарантії соціального захисту в умовах підвищених тарифів, забезпечує покращення соціально-економічного стану трудящих, які працюють як в бюджетній, так і в не бюджетній сферах.
8 июля 2016 г.


Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана
на засіданні Уряду від 6 липня 2016 року

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Щойно відбулася зустріч, майже півтори години, з представниками профспілок. Хочу сказати, що це була дуже продуктивна зустріч, дуже відверта, дуже професійна, де ми розглянули стан справ в країні, в тому числі обмінялися думками щодо вирішення найбільш актуальних проблем.

Але, що хотів би сказати? Що насправді сьогодні в Києві перебувають люди, які приїхали з територій, з регіонів України, щоб висловити свої погляди, свої думки. І зробили це не по найму, а за своєю власною волею. Це дуже важливо, коли реальні люди, які вболівають, можуть висловити свою позицію.

4 июля 2016 г.


Позиция Профсоюза по вопросу оптимизации Списков №1 и №2, высказанная 1 июля в публикации «Кто боится диалога с профсоюзами?», вызвала неоднозначную реакцию металлургов и горняков Украины. В Центральный комитет обращаются как профсоюзные лидеры предприятий из разных областей страны, так и работники, чьи профессии под угрозой исключения из Списков. Поэтому на сайте ЦК ПМГУ этой теме будет уделено максимум внимания, чтобы члены профсоюза владели достоверной информацией.

Сегодня, 2 июля (2016 г.) председатель ЦК ПМГУ С.Комышев направил письмо Министру социальной политики Украины А.Реве, в котором предлагает Министерству, во исполнение поручения Премьер-министра, определить порядок и сроки согласования данного постановления Кабинета Министров и сообщить Центральному комитету ПМГУ.
4 июля 2016 г.


Листівка - наше звернення до влади.
Якщо суми в ваших платіжках за газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги не дозволяють при ваших доходах сплатити їх, нагодувати дітей, купити ліки батькам, підтримайте вимоги профспілок!
(Листівка у форматі pdf додається: стор.1, стор. 2).
Прес-центр ФПУ
1 июля 2016 г.

Кто боится диалога с профсоюзами?

Во всем мире профсоюзы призваны выполнять свою главную миссию: представлять интересы наемных работников и добиваться, чтобы соблюдались общечеловеческие трудовые гарантии: занятость (наличие и увеличение рабочих мест), улучшение условий труда (контроль соблюдения законодательных норм) и достойная зарплата (для восполнения затраченных сил работника, содержания его семьи, воспитание детей).

Это подробное разъяснение предназначено для тех представителей власти, которые боятся диалога с профсоюзами, всячески избегают обсуждения указанных выше вопросов, маскируют свою боязнь разными безосновательными претензиями в адрес профсоюзов.

1 июля 2016 г.


Собрался на выходные в село к бабушке? Будь готов к дебатам на тему экономики, поскольку за полтора месяца после майских бабушка наверняка успела насмотреться выступлений Тимошенко у Шустера. Мы расскажем о самых важных понятиях украинской экономики, объяснив сложные термины на понятных примерах, чтобы ты мог наконец-то аргументированно возразить на бабушкины призывы “все отнять и поделить”.

Есть вещи, которые лучше понимать самому. "Благодаря" кризису украинцы все больше интересуются экономикой и скучные слова вроде "диверсификации" и "рефинансирования" вызывают не меньше эмоций, чем футбольный матч. Но обилие малопонятных терминов — часто лишь способ для политиков скрыть свои провалы. Мы собрали 20 важных экономических терминов, которые помогут тебе разобраться в жизни страны.

1. ВВП — показатель, мало влияющий на твой доход. Но он растет даже в кризис, за это власть его и любит

30 июня 2016 г.


В первичных организациях и территориальных комитетах ПМГУ началась подготовка к участию во всеукраинском марше протеста и пикетированию Верховной Рады Украины. Профсоюз выступает против шокового повышения цен на газ и тарифов на жилищно-коммунальные услуги. Акция будет проходить под эгидой Фередрации профсоюзов Украины.
Марш протеста состоится 6 июля 2016 года в г.Киев.

30 июня 2016 г.


29 червня повноважна делегація Федерації профспілок України на чолі з Головою СПО об’єднань профспілок, Головою ФПУ Григорієм Осовим провела робочу зустріч в Федерації роботодавців України. Під час обговорення актуальних та гострих соціально-економічних питань профспілковий лідер вручив Першому заступники Голови СПО сторони роботодавців Олексію Мірошниченку Заяву Ради ФПУ у зв’язку з шоковим підвищенням ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги від 23 червня. Документ передано для обговорення механізмів реалізації пропозицій профспілок з цього питання.



29 июня 2016 г.


25 червня в ІА УНІАН під час прес-конференції лідери всеукраїнських профспілок заявили про рішення Ради ФПУ, прийняте 23 квітня, щодо проведення в м. Києві і в усіх регіонах країни Всеукраїнської акції протесту профспілок проти урядової політики підвищення цін і тарифів.




23 июня 2016 г.


Гідне життя в Україні можливе при заробітній платі від 20 тис. грн на місяць. Так вважає чверть опитаних кадровим порталом HeadHunter респондентів.

У той же час п’ята частина хотіла б заробляти не менше 30 тис. грн. І стільки ж «білих комірців» оцінюють гідне життя в 50 тис. грн щомісячного доходу.

Невеликий відсоток опитаних також вважає, що для нормального життя рівень зарплат повинен бути порядку 100 тис. грн в місяць і вище.

Інша частина респондентів проявила скромність в фінансові вимоги. Один з восьми опитаних готовий задовольнятися зарплатою в 15 тис. грн, а один з дев’яти вважає достатньою суму в 10 тис.грн.

Відзначимо, що тільки двоє із сотні опитаних назвали гідною зарплату в розмірі 5 тис. грн.

Не так давно Глава Державної фіскальної служби Роман Насіров заявив, що мінімальну зарплату в Україні потрібно підвищити з 1,45 тис. грн до 5 тис. грн. Також він повідомив, що в Україні є 10,5 млн офіційно працюючих, з них 45% – на мінімальній зарплаті.

Нагадаємо, з 1 травня мінімальна зарплата в Україні підвищена з 1,378 тис. грн до 1,45 тис.грн. Відповідно до закону про держбюджет на 2016 рік, з 1 грудня вона має зрости до 1,55 тис. грн.

23 июня 2016 г.


24 червня о 14.00 в ІА УНІАН відбудеться прес-конференція профспілок. В прес-конференції візьмуть участь: Голова ФПУ Григорій Осовий, керівники всеукраїнських профспілок та територіальних профоб'єднань.

Тема: Про позицію і дії профспілок на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Рада ФПУ 23 червня ухвалила рішення,
яким передбачено проведення Всеукраїнської акцій протесту профспілок проти політики підвищення цін і тарифів.

Акредитація за редакційними посвідченнями. Адреса проведення: м. Київ, вул. Хрещатик, 4 Тел. +38 044 498 07 64

Прес-центр ФПУ
23 июня 2016 г.


Серед основних питань, що розглядатиметься Радою - «Про позицію і дії профспілок на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги». Рада ухвалить з цього питання відповідну Постанову.

З доповіддю перед членами Ради Федерації профспілок України виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

Прес-центр ФПУ
Назад к содержимому